Мемлекеттік, біріктірілген бюджеттердің және облыс бюджетiнiң, атқарылуы туралы есептердi жасау мен ұсынудың тәртiбi туралы ережелер
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 6 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3321. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 644 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008.12.30 N 644 Бұйрығымен.
------------------ Бұйрықтан үзінді -----------------
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 ж. 30 желтоқсандағы
N 644 бұйрықтарына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші
жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік, біріктірілген бюджеттердің және облыс бюджетінің, атқарылуы туралы есептердi жасау мен ұсынудың тәртiбi туралы ережелер" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 6 қаңтардағы N 3321 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің 2006 жылғы қаңтардағы N 1 бюллетенінде жарияланған, 198-құжат).
...........
9. ...
Ескерту: Бұйрықтың атауына өзгерту енгізілді;
атауында және мәтіні бойынша "Мемлекеттік бюджет пен" деген сөздер "Мемлекеттік, біріктірілген бюджеттердің және" деген сөздермен ауыстырылсын, "ресми" деген сөз алып тасталсын, "бюджеттің кассалық атқарылу" деген сөздер "бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 17 , 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қыркүйектегi N 1443 Жарлығына және "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 14 қыркүйектегi N 959 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік, біріктірілген бюджеттердің және облыс бюджетiнiң, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептердi жасау мен ұсынудың Ережелері бекiтiлсiн.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 17 бұйрығымен .
2. Мемлекеттiк бюджеттi атқару департаментi (Л.П.Тхостова) заңнамада белгiленген тәртiппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның бұқаралық ақпарат құралдарында кейiнгi жариялануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық 2005 жылғы 1 қаңтардан бастан күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 432 бұйрығымен
бекiтiлген
Мемлекеттік, біріктірілген бюджеттердің және
облыс бюджетiнiң, республикалық және жергiлiктi
бюджеттердiң атқарылуы туралы есептердi жасау мен
ұсынудың Ережелері
Ескерту: Атауында және барлық мәтін бойынша:
"тәртібі туралы нұсқаулық", "Осы Нұсқаулық әзірленген", "осы Нұсқаулықпен" деген сөздер тиісінше "Ережелер", "Осы ережелер әзірленген", "осы Ережелерге" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 17 бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қыркүйектегi N 1443 Жарлығына , "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 14 қыркүйектегi N 959 қаулысына сәйкес әзiрлендi және есептi кезең үшiн Мемлекеттік, біріктірілген бюджеттердің және облыс бюджетiнiң, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептердi (бұдан әрi - бюджеттiң атқарылуы туралы есеп) жасау мен ұсынудың нысандарын, кезеңдiлiгiн, мерзiмiн, тәртiбiн анықтайды.

Об утверждении Правил составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 г. N 432. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2005 г. N 3321. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года N 644
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2008 N 644 (вводится в действие с 01.01.2009).
Сноска. В Название внесены изменения - приказом Министра финансов РК от 27 января 2005 года N 17 .
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2004 года № 1443 «Об утверждении Правил составления и представления отчета об исполнении республиканского бюджета» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года № 959 «Об утверждении Правил составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом Министра финансов РК от 27 января 2005 года N 17 .
2. Департаменту исполнения государственного бюджета (Тхостова Л.П.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2005 года.
Министр
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 декабря 2004 г. N 432
Правила составления и представления отчетов об
исполнении государственного, консолидированного бюджетов,
бюджета области, республиканского и местных бюджетов
Сноска. По тексту слова "Инструкция о порядке", "Настоящая Инструкция разработана", "настоящей Инструкции" заменены словами  "Правила", "Настоящие Правила разработаны", "настоящим Правилам" - приказом Министра финансов РК от 27 января 2005 года N 17 .
Сноска. В название и по тексту слова "государственного бюджета и" заменены словами "государственного, консолидированного бюджетов,", слова "официальных", "официальным", "официальные", "официальными" исключены, слова "кассового исполнения бюджета" заменены словами "исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам)" - приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2004 года № 1443 «Об утверждении Правил составления и представления отчета об исполнении республиканского бюджета», постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года № 959 «Об утверждении Правил составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» и определяют формы, периодичность, сроки, порядок составления и представления отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области, республиканского и местных бюджетов (далее - отчет об исполнении бюджета) за отчетный период. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом Министра финансов РК от 27 января 2005 года N 17 .

2. Бюджеттiң атқарылуы туралы есептi бюджеттi атқару жөнiндегi орталық және жергiлiктi уәкiлеттi органдар жасайды.
3. Бюджеттiң атқарылуы туралы есеп кассалық негiзде жүзеге асырылатын есептi кезең үшiн тиiстi бюджеттiң түсiмдерi мен шығыстары жөнiндегi барлық операцияларды көрсетедi.
3-1. Мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімін және олар бойынша шығыстар сомасын көрсетеді.
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есеп заңды және жеке тұлғалардан демеушілік және қайырымдылық көмек ретінде түсетін ақша түсімі және олар бойынша шығыстар сомасын көрсетеді.
Ескерту: 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 бұйрығымен .
4. Бюджеттiң атқарылуы туралы есеп Қазақстан Республикасы Бюджет кодексi анықтаған бюджет құрылымы, бюджет түсiмдерi сыныптамасының коды, Қазақстан Республикасының бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының бюджет шығыстарының функционалдық, экономикалық сыныптамалары бойынша қалыптастырылады және тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға немесе тиiстi қаржы жылына жергiлiктi бюджет туралы мәслихат шешiмiне сәйкес жасалады.
4-1. Мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп осы Ережелерде анықталған құрылым, бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесі сыныптауышына (бұдан әрі - Сыныптауыш) сәйкес, сондай-ақ бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамаларының кодтарын ескере отырып тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) кодтары бойынша қалыптастырылады.
Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есеп осы Ережелерде анықталған тәртіппен қалыптастырылады.
Ескерту: 4-1-тармақпен толықтырылды, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 , 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
2. Біріктірілген бюджетті қоспағанда, бюджеттердің
атқарылуы туралы есептiң құрылымы
Ескерту: 2-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 , 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .

2. Отчет об исполнении бюджета составляется центральным и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета.
3. Отчет об исполнении бюджета отражает осуществляемые на кассовой основе все операции по поступлениям и расходам соответствующего бюджета за отчетный период.
3-1. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, отражает поступление денег от реализации товаров (работ, услуг) и суммы расходов по ним.
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи отражает поступление денег от юридических и физических лиц в виде спонсорской и благотворительной помощи и суммы расходов по ним.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5.
4. Отчет об исполнении бюджета формируется по структуре бюджета, определенной Бюджетным кодексом Республики Казахстан, кодам классификации поступлений бюджета, функциональной, экономической классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан и составляется в соответствии с законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год или решением маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год.
4-1. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, формируется по структуре, определенной настоящими Правилами, кодам товаров (работ, услуг) в соответствии с Классификатором перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении (далее - Классификатор), утвержденным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, а также с учетом кодов функциональной и экономической классификаций расходов бюджета.
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи формируется в порядке, определенном настоящими Правилами.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-1 - приказом и.о. Министра финансов РК от 12 января 2006 года N 5; внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
2. Структура отчета об исполнении бюджетов ,
за исключением консолидированного бюджета
Сноска. Заголовок главы 2 дополнен словами - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5; приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .

5. Бюджеттiң атқарылуы туралы есеп мынадай бөлiмдердi (кiшi бөлiмдердi) қамтиды:
1) кiрiстер (I):
салық түсiмдерi;
салықтан тыс түсiмдер;
негiзгi капиталды сатудан түскен түсiмдер;
трансферттердiң түсiмдерi;
2) шығындар (II);
3) операциялық сальдо (III);
4) таза бюджеттiк кредит беру (IV):
бюджеттiк кредиттер;
бюджеттiк кредиттердi өтеу;
5) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо (V):
қаржылық активтер сатып алу;
мемлекеттiң қаржылық активтерiн сатудан түскен түсiм;
6) бюджеттiң тапшылығы (профицитi) (VI);
7) бюджеттiң тапшылығын қаржыландыру (профициттi пайдалану) (VII):
қарыздардың түсiмi;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы;
8) "Бюджет қаражаттарының қалдықтары" анықтамалық бөлiмi:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражаттарының қалдықтары;
есептi кезеңнiң соңындағы бюджет қаражаттарының қалдықтары.
I "Кiрiстер" бөлiмi бюджетке түсетiн түсiмдердi көрсетедi және бюджетке түсетiн түсiмдер сыныптамасының бастапқы төрт санаты бойынша бюджетке түсетiн түсiмдердi қамтитын мынадай төрт кiшi бөлiмдерден тұрады: "Салық түсiмдерi", "Салықтан тыс түсiмдер", "Негiзгi капиталды сатудан түскен түсiмдер", "Трансферттердiң түсiмдерi".
II "Шығындар" бөлiмi қайтарымсыз негiзде жүзеге асырылатын бюджеттен төлемдердi көрсететiн шығыстардың фукнционалдық сыныптамасының 1-15 функционалдық топтарынан тұрады.
III "Операциялық сальдо" бөлiмi "Кiрiстер" мен "Шығындар" бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетедi.
IV "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмi қайтарымды негiзде жүзеге асырылатын бюджеттен төлемдер және бұрын берiлген кредиттер бойынша борышты өтеу есебiне бюджетке түсетiн түсiмдер тиiсiнше көрсетiлетiн "Бюджеттiк кредиттер" және "Бюджеттiк кредиттердi өтеу" кiшi бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетедi.
V "Қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо" бөлiмi қаржылық активтердi сатып алуға шығыстар және мемлекеттiң қаржылық активтерiн сатудан бюджетке түскен түсiмдер тиiсiнше көрсетiлетiн "Қаржылық активтердi сатып алу" және "Мемлекеттiң қаржылық активтерiн сатудан түскен түсiм" кiшi бөлiмдерi арасындағы айырманы көрсетедi.
VI "Бюджеттiң тапшылығы (профицитi)" бөлiмi олардың борышының негізгі сомасын өтеу сомасын шегергенде қарыз алу сомасына тең болатын бюджеттiң тапшылығын (профицитiн) көрсетедi.
VII "Бюджеттiң тапшылығын қаржыландыру (профициттi пайдалану)" бөлiмi "Қарыздардың түсiмi", "Қарыздарды өтеу", "Бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы" кiшi бөлiмдерiнен тұрады және қарызға алу мен бюджет қаражаттарының еркiн қалдықтары есебiнен бюджеттiң тапшылығын жабуды қамтамасыз етудi немесе қарыздар бойынша негiзгi борышты өтеуге бюджет профицитiн, қарыз қаражаттарын, бюджет қаражаттарының еркiн қалдықтарын жұмсауды көрсетедi.
"Бюджет қаражаттарының қалдықтары" анықтамалық бөлiмi қаржы жылының басындағы және есептi кезеңнiң соңындағы бюджет қаражаттарының қалдықтарын көрсетедi.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің  2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .

5. Отчет об исполнении бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) затраты (II);
3) операционное сальдо (III);
4) чистое бюджетное кредитование (IY):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами (Y):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
6) дефицит (профицит) бюджета (YI);
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (YII):
поступление займов;
погашение займов;
движение остатков бюджетных средств;
8) справочный раздел «Остатки бюджетных средств»:
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
Раздел I «Доходы» отражает поступления в бюджет и состоит из четырех подразделов: «Налоговые поступления», «Неналоговые поступления», «Поступления от продажи основного капитала», «Поступления трансфертов», включающих поступления в бюджет по первым четырем категориям классификации поступлений в бюджет.
Раздел II «Затраты» состоит из функциональных групп 1-15 функциональной классификации расходов, отражающих платежи из бюджета, осуществляемые на невозвратной основе.
Раздел III «Операционное сальдо» отражает разницу между разделами «Доходы» и «Затраты».
Раздел IY «Чистое бюджетное кредитование» отражает разницу между подразделами «Бюджетные кредиты» и «Погашение бюджетных кредитов», в которых соответственно показываются платежи из бюджета, осуществляемые на возвратной основе, и поступления в бюджет в счет погашения долга по ранее выданным кредитам.
Раздел Y «Сальдо по операциям с финансовыми активами» отражает разницу между подразделами «Приобретение финансовых активов» и «Поступление от продажи финансовых активов государства», в которых соответственно отражаются расходы на приобретение финансовых активов и поступления в бюджет от продажи финансовых активов государства.
Раздел VI "Дефицит (профицит) бюджета" отражает дефицит (профицит) бюджета, равный сумме заимствования за вычетом суммы погашения основной суммы их долга.
Раздел YII «Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета» состоит из подразделов :«Поступление займов», «Погашение займов», «Движение остатков бюджетных средств» и отражает обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет заимствования и свободных остатков бюджетных средств или расходование профицита бюджета, средств займов, свободных остатков бюджетных средств на погашение основного долга по займам.
Справочный раздел «Остатки бюджетных средств» отражает остатки бюджетных средств на начало финансового года и конец отчетного периода.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .

2-1. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы
есеп мынадай бөлімдерді қамтиды :
1) республикалық бюджет;
2) облыстың бюджеті, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттері;
3) Бюджет кодексі айқындаған түсімдердің тізбесіне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жіберілетін бюджетке түсетін түсімдер және оларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аудару.
Ескерту: 2-1-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің  2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
3. Бюджеттердің атқарылуы туралы есептердi
қалыптастыру тәртiбi
Ескерту: 3-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 , 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
6. Бюджеттiң атқарылуы туралы есеп мерзiмдiлiгi бойынша ай сайын және жылдың қорытындысы бойынша жасалады. Бюджеттiң атқарылуы туралы ай сайынғы (жылдық) есеп мынадай түрде қалыптастырылады.
7. Бюджеттiң түсiмдерi қамтылған бюджеттiң атқарылуы туралы есептiң бөлiмдерiнде бюджет түсiмдерi сыныптамасының санаттары, сыныптары, iшкi сыныптары және ерекшелiктер бойынша деректер болуы тиiс.
8. Бюджеттiң шығыстары қамтылған бюджеттiң атқарылуы туралы есептiң бөлiмдерiнде бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық iшкi топтары, бюджеттiк бағдарламаларының әкiмшiлерi, бюджеттiк бағдарламалары, кiшi бағдарламалары және ерекшелiктер бойынша деректер болуы тиiс.
9. Бюджеттiң атқарылуы туралы есепте түсiмдердiң бөлiмi, кiшi бөлiмi, санаты, сыныбы және iшкi сыныбы бойынша, бюджет шығыстарының бөлiмi, кiшi бөлiмi, функционалдық тобы, функционалдық iшкi топтары, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi, бюджеттiк бағдарламасы, кiшi бағдарламасы бойынша аралық қорытындысы болуы қажет.
10. Бюджеттiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру мың теңгеде жүзеге асырылады. Есеп көрсеткiштерiнiң бөлшек бөлiгi нақты бiрден онға дейiнгi белгiмен көрсетiледi және бүтiн бөлiгiнен үтiрмен бөлiнедi.
4. Бюджеттердің атқарылуы туралы есептердi
толтыру тәртiбi
Ескерту: 4-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 бұйрығымен .
11. Бюджеттiң атқарылуы туралы есептер: республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалар, астаналар, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) - барлық алынған, оның iшiнде басқа деңгейлi бюджеттерден түсiмдердi және барлық жүргiзiлген шығыстарды, оның iшiнде жоғары тұрған бюджеттен түскен түсiмдер және басқа да деңгейлi бюджеттерге берiлген трансферттер есебiнен шығыстарды қамтиды.

2-1. Структура консолидированного бюджета
Сноска. Правила дополнены главой 2-1 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
5-1. Отчет об исполнении консолидированного бюджета включает в себя следующие разделы:
1) республиканский бюджет;
2) бюджет области, бюджеты города республиканского значения и столицы;
3) поступления в бюджет, направляемые в Национальный фонд Республики Казахстан в соответствии с их перечнем, определенным Бюджетным кодексом, и переводы их в Национальный фонд Республики Казахстан на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан.
3. Порядок формирования отчетов об исполнении бюджетов,
за исключением консолидированного бюджета
Сноска. Заголовок главы 3 дополнен словами - приказом и.о. Министра финансов РК от 12 января 2006 года N 5; приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
6. Отчет об исполнении бюджета по периодичности составляется ежемесячно и по итогам года. Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджета формируется следующим образом.
7. Разделы отчета об исполнении бюджета, включающие поступления бюджета, должны содержать данные по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
8. Разделы отчета об исполнении бюджета, включающие расходы бюджета, должны содержать данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам, подпрограммам и спецификам классификации
расходов бюджета.
9 . Отчет об исполнении бюджета должен содержать промежуточные итоги по разделу, подразделу, категории, классу и подклассу поступлений, по разделу, подразделу, функциональной группе, функциональной подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе, подпрограмме расходов бюджета.
10. Формирование отчета об исполнении бюджета осуществляется в тысячах тенге. Дробная часть показателей отчета показывается с точностью до одного десятичного знака и отделяется от целой части запятой.
4. Порядок заполнения отчетов об исполнении бюджетов
Сноска. Заголовок главы 4 дополнен словами - приказом и.о. Министра финансов РК от 12 января 2006 года N 5.
11. Отчеты об исполнении бюджетов: республиканского, областного, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) - включают в себя все полученные поступления, в том числе из бюджетов других уровней, и все произведенные расходы, в том числе расходы за счет поступлений из вышестоящего бюджета, и трансферты, переданные бюджетам других уровней.

12. Төмен тұрған бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi орган жоғары тұрған бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға ұсынған жергiлiктi бюджеттi атқару туралы айлық (жылдық) есеп осы Ережелердің 1 және 1-1-қосымшаларына сәйкес нысандарда сәйкес нысанда жасалады.
Жергiлiктi бюджеттiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепте:
1-бағанда мыналардың кодтары толтырылады:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасы - санаты, сыныбы, iшкi сыныбы, ерекшелiгi;
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы - функционалдық тобы, функционалдық iшкi тобы, бюджет бағдарламасының әкiмшiсi, бюджет бағдарламасы, кiшi бағдарламасы, ерекшелiгi;
2-бағанда түсiмдер сыныптамасы, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы көрсеткiштерiнiң атауы көрсетiледi;
3-бағанда мәслихат бекiткен есептi қаржы жылына бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
4-бағанда оның орындалу барысында мәслихат қабылдаған өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, есептi қаржы жылына нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
5-бағанда есептi қаржы жылына түзетiлген бюджеттiң - мәслихатта нақтыланбаған жергiлiктi атқарушы органдар енгiзген өзгерiстер мен толықтырулар ескерiлген бекiтiлген немесе нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
6 және 7-бағандарда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңге түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi. Түсiмдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша - 6 және 7-бағандар толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттiк кiшi бағдарламалардың деңгейiне дейiн (қоса алғанда) төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi;
8-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде берiлген рұқсаттар сомасы көрсетiледi;
9-бағанда тіркелген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
10-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
11-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде  бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi;
12-бағанда есептi кезеңге бюджеттiң түсiмдерi мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi;
13-бағанда есептi қаржы жылында атқарылған (бекiтiлген, нақтыланған, түзетiлген) бюджеттiң сомасына есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынасы көрсетiледi.
Ескерту: 12-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 , 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .

12. Месячный (годовой) отчет об исполнении местного бюджета, представляемый уполномоченным органом по исполнению нижестоящего бюджета уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета, составляется по формам, согласно приложениям 1 и 1-1 к настоящим Правилам.
В месячном (годовом) отчете об исполнении местного бюджета:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория, класс, подкласс, специфика;
функциональной и экономической классификации расходов бюджета - функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета;
в графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного маслихатом;
в графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых маслихатом в ходе его исполнения;
в графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год - утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных местным исполнительным органом, без уточнения в маслихате;
в графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам - графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно);
в графе 8 указываются суммы выданных разрешений за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 9 указываются суммы зарегистрированных обязательств;
в графе 10 указываются суммы неоплаченных обязательств;
в графе 11 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 12 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период;
в графе 13 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - приказом и.о. Министра финансов РК от 12 января 2006 года N 5; приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .

13. Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептi мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуына қызмет көрсетудi жүзеге асыратын бюджеттi атқару жөнiндегi орталық мемлекеттiк органның ведомствосы 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасайды.
Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепте:
1-бағанда мыналардың кодтары толтырылады:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасы - санаты, сыныбы, iшкi сыныбы, ерекшелiгi;
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары - функционалдық тобы, функционалдық кiшi тобы, бюджет бағдарламасының әкiмшiсi, бюджет бағдарламасы, кiшi бағдарламасы, ерекшелiгi;
2-бағанда түсiмдер сыныптамасы мен бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары көрсеткiштерiнiң атауы көрсетiледi;
3-бағанда Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен есептi қаржы жылына бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
4-бағанда оның орындалу барысында Қазақстан Республикасының Парламентi қабылдаған өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып, есептi қаржы жылына нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
5-бағанда есептi қаржы жылына түзетiлген бюджеттiң - Қазақстан Республикасының Парламентiнде нақтыланбаған Қазақстан Республикасының Үкiметi енгiзген өзгерiстер мен толықтырулар ескерiлген бекiтiлген немесе нақтыланған бюджеттiң сомасы көрсетiледi;
6 және 7-бағандарда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңге түсiмдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi. Түсiмдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша - 6 және 7-бағандар толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттiк кiшi бағдарламалардың деңгейiне дейiн (қоса алғанда) төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетiледi;
8-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде берiлген рұқсаттар сомасы көрсетiледi;
9-бағанда тіркелген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
10-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
11-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен есептi кезеңде бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасы көрсетiледi.
Ескерту: 13-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 17 , 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
13-1. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп осы Ережелердің 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепте:
1-бағанда мыналардың кодтары толтырылады:
бюджет түсімдерінің сыныптамасы - санаты;
шығыстардың функционалдық сыныптамасы - функционалдық тобы;
2-бағанда бюджет сыныптамасы көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
3-бағанда республикалық бюджеттің бюджеттік бағдарламалары (кіші бағдарламалары) бойынша түсімдердің атқарылуы және/немесе төленген міндеттемелер көрсетіледі;
4-бағанда жергілікті бюджеттердің бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) бойынша түсімдердің атқарылуы және төленген міндеттемелер (облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана бюджеттерінің жиынтығы) көрсетіледі;
5-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қолма-қол ақшасының бақылау шотына есепке алынған салық түсімдері, негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер, қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына ақшаны есепке алу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде ашылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шотына оларды аудару сомасы көрсетіледі.
Ескерту: 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .

13. Месячный (годовой) отчет об исполнении республиканского бюджета составляется ведомством центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим обслуживание исполнения государственного бюджета, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В месячном (годовом) отчете об исполнении республиканского бюджета:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория, класс, подкласс, специфика;
функциональной и экономической классификации расходов бюджета - функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета;
в графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного Парламентом Республики Казахстан;
в графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых Парламентом Республики Казахстан в ходе его исполнения;
в графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год - утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных Правительством Республики Казахстан без уточнения в Парламенте Республики Казахстан;
в графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам - графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно);
в графе 8 указываются суммы выданных разрешений за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 9 указываются суммы зарегистрированных обязательств;
в графе 10 указываются суммы неоплаченных обязательств;
в графе 11 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года. <*>
Сноска. В пункт 13 внесены изменения - приказом Министра финансов РК от 27 января 2005 года N 17 ; от 1 сентября 2006 года N 335 .
13-1. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
В месячном (годовом) отчете об исполнении консолидированного бюджета:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория;
функциональной классификации расходов - функциональная группа;
в графе 2 указывается наименование показателей бюджетной классификации;
в графе 3 отражаются суммы исполнения поступлений и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) республиканского бюджета;
в графе 4 отражаются суммы исполнения поступлений и/или оплаченных обязательств по бюджетной программе (подпрограмме) местных бюджетов (свод бюджетов областей, города республиканского значения и столицы);
в графе 5 отражаются суммы зачисленных на контрольный счет наличности Национального фонда Республики Казахстан: налоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, поступлений от продажи финансовых активов и суммы их перевода на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан, открытые для зачисления денег в Национальный фонд Республики Казахстан.
Сноска. Глава 4 дополнена пунктом 13-1 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .

5. Бюджеттер құрылымының қорытынды
бөлімдерін айқындау тәртібі
Ескерту: 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
14. Операциялық сальдо бюджеттің кірістері мен шығындары арасындағы айырма болып табылады және О = (d - z) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
О - операциялық сальдо;
d - кірістер;
z - шығындар.
Терiс операциялық сальдо шығындардың бюджет кiрiстерiнен асып түсу сомасы болып табылады. Оң операциялық сальдо кiрiстердiң бюджет шығындарынан асып түсу сомасы болып табылады.
Ескерту: 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
14-1. Таза бюджеттік кредит беру бюджеттік кредиттер мен бюджеттік кредиттерді өтеу арасындағы айырма болып табылады және К = (b k - p k ) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
К - таза бюджеттік кредит беру;
b k - бюджеттік кредиттер;
p k - бюджеттік кредиттерді өтеу.
Ескерту: 14-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
14-2. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо қаржы активтерін сатып алу мен мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдері арасындағы айырма болып табылады және С = (n f - p f ) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
С - қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо;
n f - қаржы активтерін сатып алу;
p f - қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер.
Ескерту: 14-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
15. Бюджеттің тапшылығы (профициті) және оны қаржыландыру
Д (F 1 ) = n + s - r
П (F 2 ) = r - n - s формулалары бойынша айқындалады, мұндағы
Д - бюджеттің тапшылығы;
F 1 - бюджеттің тапшылығын қаржыландыру көлемі. Оң белгiмен белгiленген бюджеттiң тапшылығын қаржыландырудың мәнi оның тапшылығының шамасына сәйкес келедi;
П - бюджеттің профициті;
F 2 - бюджеттің профицитін пайдалану көлемі. Теріс белгімен белгіленген бюджеттің профицитін пайдаланудың мәні оның профицитіне сәйкес келеді;
n - алынған қарыздардың сомасы;
r - қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу сомасы;
s - бюджет қаражатының қалдықтары қозғалысының сомасы;
Оң белгiнi ескере отырып, тапшылықты (профициттi пайдалану) жабуға пайдаланылған, ал терiс белгiмен - пайдаланылмаған бюджет қаражатының қалдықтары қозғалысының сомасы.
Ескерту: 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
16. Бюджет қаражатының қалдықтары қозғалысының сомасы, құрамы осы Ережелердің 15-тармағындағы формулалардың құрамына сәйкес келетін S = r - d(п) - n формуласы бойынша анықталады.
Ескерту: 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .

5. Порядок определения итоговых разделов структуры бюджетов
Сноска. В заголовок главы 5 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
14. Операционное сальдо является разницей между доходами и затратами бюджета и определяется по формуле O = (d - z), где
O - операционное сальдо;
d - доходы;
z - затраты.
Отрицательным операционным сальдо является сумма превышения затрат над доходами бюджета. Положительным операционным сальдо является сумма превышения доходов над затратами бюджета.
Сноска. В пункт 14 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
14-1. Чистое бюджетное кредитование является разницей между бюджетными кредитами и погашением бюджетных кредитов и определяется по формуле K = ( b k - p k ), где
К - чистое бюджетное кредитование;
b k - бюджетные кредиты;
p k - погашение бюджетных кредитов.
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 14-1 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
14-2. Сальдо по операциям с финансовыми активами является разницей между приобретением финансовых активов и поступлениями от продажи финансовых активов государства и определяется по формуле C = ( n f - p f ), где
С - сальдо по операциям с финансовыми активами;
n f - приобретение финансовых активов;
p f - поступления от продажи финансовых активов.
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 14-2 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
15. Дефицит (профицит) бюджета и его финансирование (использование) определяется по формулам Д (F 1 ) = n + s - r
П (F 2 ) = r - n - s, где
Д - дефицит бюджета;
F 1 - объем финансирования дефицита бюджета. Значение финансирования дефицита бюджета с положительным знаком соответствует величине его дефицита;
П - профицит бюджета;
F 2 - объем использования профицита бюджета. Значение использования профицита бюджета с отрицательным знаком соответствует величине его профицита;
n - сумма полученных займов;
r - сумма погашения основного долга по займам;
s - сумма движения остатков бюджетных средств.
Сумма движения остатков бюджетных средств, использованная на покрытие дефицита (использование профицита), учитывается с положительным знаком, а не использованная - с отрицательным знаком.
Сноска. В пункт 15 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
16. Сумма движения остатков бюджетных средств определяется по формуле S = r-d(п)-n, составляющие которой соответствуют составляющим формул пункта 15 настоящих Правил.
Сноска. В пункт 16 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .

17. Бюджет қаражаттарының қалдықтары - бұл есептi кезеңнiң соңындағы жағдай бойынша пайдаланылмай қалған бюджет қаражаттары.
Бюджет қаражаттарының еркiн қалдықтары - бұл өткен қаржы жылынан кейiнгi 1 қаңтардағы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бюджеттiң атқарылу қорытындысы бойынша пайдаланылмай қалған бюджет қаражаттары.
Қаржы жылының басына бюджет қаражаттарының еркiн қалдықтарының сомасы есепке қолмен енгiзiледi, ағымдағы қаржы жылының басынан бастап және соңына дейiн өзгерiссiз қалады және ол есептiң анықтамалық бөлiмiнде "Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер" бағанында көрсетiледi.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
18. Қаржы жылының басында еркiн қалдықтардың сомасы бар "Бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы" жолы бойынша есепте көрсетiлетiн сома анықтамалық бөлiмде көрсетiлген есептi кезеңнiң соңындағы жағдай бойынша бюджет қаражаттары қалдықтарының сомасын құрауы қажет. Егер бюджет қаражаттарының қалдықтары қозғалысының сомасында терiс белгi болса, онда оның абсолюттiк шамасы қаржы жылының басына еркiн қалдықтардың сомасымен жинақталады, егер оң белгi болса, онда ол қаржы жылының басына еркiн қалдықтардың сомасынан алынады.
19. Есептi кезеңнiң соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары мынадай түрде анықталады:
O k =O н - S
О к - есептi кезеңнiң соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
О н - қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының бос қалдықтары;
S - бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы.
6. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде жоғары тұрған
бюджеттен алынған және жоғары тұрған бюджетке берілген
трансферттердiң көрсетiлу тәртiбi
Ескерту: 6-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
20. Республикалық бюджеттiң, облыстық бюджеттiң, республикалық маңызы бар қала бюджетiнiң, астана, аудан бюджетiнiң (облыстық маңызы бар қаланың) атқарылуы туралы есептердi жасау кезiнде трансферттер бойынша есеп айырысулар ашық түрде ескерiледi.
21. Жоғары тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде - төмен тұрған бюджеттерге бөлiнген трансферттер "Шығындар" бөлiмiнде, ал төмен тұрған бюджеттен алынған трансферттер - "Кiрiстер" бөлiмiнде "Трансферттердiң түсiмi" бөлiмiнде ескерiледi.
22. Төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте жоғары тұрған бюджеттен алынған трансферттер "Кiрiстер" бөлiмiнде "Трансферттердiң түсiмi" бөлiмiнде, ал жоғары тұрған бюджетке берiлген - "Шығындар" бөлiмiнде көрсетiледi.

17. Остатки бюджетных средств - это бюджетные средства, оставшиеся не использованными по состоянию на конец отчетного периода.
Свободные остатки бюджетных средств - это бюджетные средства, оставшиеся не использованными по итогам исполнения бюджета за истекший финансовый год по состоянию на 1 января следующего за истекшим финансового года.
Сумма свободных остатков бюджетных средств на начало финансового года вводится в отчет вручную, остается неизменной от начала и до конца текущего финансового года и отражается в справочном разделе отчета в графе "Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам).
Сноска. В пункт 17 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
18. Сумма, указываемая в отчете по строке «Движение остатков бюджетных средств», с суммой свободных остатков на начало финансового года должны составлять сумму остатков бюджетных средств по состоянию на конец отчетного периода, указываемую в справочном разделе. Если сумма движения остатков бюджетных средств имеет отрицательный знак, то ее абсолютная величина складывается с суммой свободных остатков на начало финансового года, если имеет положительный знак, то она вычитается из суммы свободных остатков на начало финансового года.
19. Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода определяются следующим образом:
О к = О н - S
О к - остатки бюджетных средств на конец отчетного периода;
О н - свободные остатки бюджетных средств на начало финансового года;
S - движение остатков бюджетных средств.
6. Порядок отражения в отчетах об исполнении
бюджетов трансфертов полученных из вышестоящего бюджета и
переданных вышестоящему бюджету
Сноска. В заголовок главы 6 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
20. При составлении отчетов об исполнении республиканского бюджета, областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения) расчеты по трансфертам учитываются в развернутом виде.
21. При составлении отчета об исполнении вышестоящего бюджета трансферты, выделенные нижестоящим бюджетам, учитываются в разделе «Затраты», а полученные из нижестоящего бюджета трансферты - в разделе «Доходы» подразделе «Поступления трансфертов».
22. В отчете об исполнении нижестоящего бюджета трансферты, полученные из вышестоящего бюджета, показываются в разделе «Доходы» в подразделе «Поступления трансфертов», а переданные в вышестоящий бюджет - в разделе «Затраты».

23. Облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша облыстық бюджет және аудандар (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiнiң арасындағы есеп айырысулар есепке енгiзiлмейдi.
24. Мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi жасау кезiнде трансферттер бойынша республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттерi арасындағы есеп айырысулар оған енгiзiлмейдi.
25. Мемлекеттiк бюджеттiң және облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептерден жоғарыда аталған сомаларды алып тастау оларды екi рет есепке алуды болдырмау мақсатында: кiрiстерде - жоғары тұрған бюджетте түсiм көзi бойынша және жоғары тұрған бюджетте және шығыстарда алынған трансферттер ретiнде - жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген трансферттер ретiнде және олардың есебiнен жүргiзiлген төмен тұрған бюджеттiң шығыстары ретiнде жүргiзiледi.
7. Бюджеттердiң атқарылуы туралы есептерде
жоғары тұрған бюджеттен алынған бюджет
кредиттерiнiң көрсетiлу тәртiбi
26. Төмен тұрған бюджет үшiн бюджеттiк кредиттер бюджет тапшылығын қаржыландыру көзi болып табылады және төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте "Бюджет тапшылығын (профициттi пайдалану) қаржыландыру" бөлiмiнде "Қарыздардың түсуi" бөлiмшесiнде, жоғары тұрған бюджеттiң есебiнде "Таза бюджеттiк кредит беру" бөлiмiнiң "Бюджеттiк кредиттер" бөлiмшесiнде көрсетiледi.
Осыған байланысты, жоғары тұрған бюджеттен алынатын бюджеттiк кредит төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджеттiң меншiктi кiрiс есебiнен бөлiнедi және жоғары тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте бiр рет кiрiстер түсiмдерiнiң көзi бойынша ескерiлген болатын, ал алынған кредиттi жұмсау төмен тұрған бюджеттiң атқарылуы туралы есепте шығыстардың бағытына байланысты функционалдық топтар бойынша ескерiледi, мемлекеттiк бюджеттiң немесе облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есепте бюджеттiк кредиттердi беру ескерiлмейдi. Осыған ұқсас жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттiң бюджет кредиттерiн өтеуi ескерiлмейдi.
27. Жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттер бойынша сыйақы төмен тұрған бюджеттiң меншiктi түсiмдерi есебiнен төленедi және жоғары тұрған бюджетке салықтық емес түсiмдер болып табылады, олар қосалқы шоттан жалтару үшiн мемлекеттiң бюджеттiң және облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тасталады.
28. Қарыз қаражаты есебiнен жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке кредиттердi бөлу кезiнде оған қызмет көрсетуге арналған шығыстар сомасы сондай-ақ мемлекеттiң бюджеттiң және облыс бюджетiнiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру кезiнде алып тастауға жатады.

23. При составлении отчета об исполнении бюджета области расчеты между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) по трансфертам в отчет не включаются.
24. При составлении отчета об исполнении государственного бюджета расчеты между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения и столицы по трансфертам в него не включаются.
25. Исключение из отчетов об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области вышеназванных сумм производится с целью недопущения их учета дважды: в доходах - по источнику поступления в вышестоящем бюджете и как полученные трансферты в нижестоящем бюджете и в расходах - как выделенные из вышестоящего бюджета трансферты и как произведенные за счет них расходы нижестоящего бюджета.
7. Порядок отражения в отчетах об исполнении
бюджетов бюджетных кредитов, полученных из вышестоящего бюджета
26. Бюджетные кредиты для нижестоящего бюджета являются источником финансирования дефицита бюджета и в отчете об исполнении нижестоящего бюджета отражаются в разделе «Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета» в подразделе «Поступление займов», в отчете вышестоящего бюджета в подразделе «Бюджетные кредиты» раздела «Чистое бюджетное кредитование».
В связи с тем, что бюджетный кредит из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету выделяется за счет собственных доходов вышестоящего бюджета и в отчете об исполнении вышестоящего бюджета один раз уже учтен по источнику поступлений доходов, а расходование полученного кредита учитывается по функциональным группам в зависимости от направления расходов в отчете об исполнении нижестоящего бюджета, в отчете об исполнении государственного бюджета или бюджета области предоставление бюджетных кредитов не учитывается. Аналогично не учитывается погашение бюджетных кредитов нижестоящим бюджетом в вышестоящий бюджет.
27. Вознаграждения по кредитам, полученным из вышестоящего бюджета, выплачиваются за счет собственных поступлений нижестоящего бюджета и являются неналоговыми поступлениями в вышестоящий бюджет, которые, во избежание двойного счета, исключаются при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области.
28. При выделении кредитов из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету за счет заемных средств, сумма расходов на его обслуживание также подлежит исключению при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области.

кестенiң 4-бағанының сомалары кiрiстердiң 2 санаты бойынша сомадан (1,0 млрд. теңге) тұрады - ол төмен тұрған бюджеттерге берiлген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер) сомасы, және кiрiстердiң 4 санаты бойынша (280,0 млрд. теңге = 70,0 млрд. теңге + 210,0 млрд.теңге) - ол бюджеттiк алымдар ретiнде жоғары тұрған бюджет алған және мақсатты ағымдағы трансферттердiң және дамуға арналған (жоғары тұрған бюджеттiң резервiнен алынған трансферттердi қоса алғанда) мақсатты трансферттердiң субвенциялары нысанында жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджет алған трансферттердiң сомасы.
Кестеде сыйақы сомалары мен трансферттер сомалары жоғары тұрған бюджеттерде бiрдей маңызы бар мысалы қарастырылады. Олардың бiрдей маңызы болмаған жағдайда жоғары тұрған және төмен тұрған бюджеттерде көрiнiс тапқан аз маңызы бар сомалар алып тастауға жатады.
"Шығындар" II бөлiмi:
кестенiң 4-бағанының сомалары төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджет берген трансферттердiң (130,0 млрд. теңге - субвенциялар, 80,0 млрд. теңге - дамуға арналған мақсатты ағымдағы және мақсатты трансферттер), жоғары тұрған бюджетке төмен тұрған бюджеттен берiлген трансферттердiң (70,0 млрд. теңге - бюджеттiк алымдар) және үкiметтiк борышқа қызмет көрсету жөнiндегi шығындардың (1,0 млрд. теңге) сомаларынан тұрады.
Жоғары тұрған және төмен бюджеттерде трансферттердiң сомалары мен борышқа қызмет көрсетуге арналған шығындар сомаларының мәндерi әртүрлi болған жағдайда екi деңгейдегi бюджеттердiң есептерiнде көрiнiс тапқан аз мәндегi сомалар алып тастауға жатады.
"Таза бюджеттiк кредит беру" IY бөлiмi:
"Бюджеттiк кредиттер" бөлiмшесiнiң 4-бағаны бойынша сомалар төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджет бөлген кредиттердiң сомаларынан тұрады.
Қаралатын мысалда бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға (40,0 млрд.теңге) және төмен тұрған бюджеттерде қолма-қол ақша тапшылығын жабуға (1,0 млрд.теңге) төмен тұрған бюджетке жоғары тұрған бюджеттен бөлiнген кредиттер сомасы орын алады. Егер төмен тұрған бюджеттерде қолма-қол ақша тапшылығын жабуға жоғары тұрған бюджеттiң резервi бөлiнбеген жағдайда, онда мемлекеттiк бюджеттiң және облыс бюджетiнiң атқарылуы жөнiндегi есептi қалыптастыру кезiнде оның сомасы алынып тасталмайды, оны iшiнара бөлген жағдайда - бөлiнген сома ғана алынып тасталады.
Қаралатын мысалда "Кредиттердi өтеу" бөлiмшесiнiң 4-бағаны бойынша сома қолма-қол ақша тапшылығын жабуға төмен тұрған бюджет жоғары тұрған бюджеттен алған кредиттi төмен тұрған бюджет толық өтеу сомасымен берiлген. Егер осы резерв мемлекеттiк бюджеттiң және облыc бюджетiнiң атқарылуы туралы есеп қалыптастыру күнiне бөлiнбесе немесе iшiнара бөлiнген жағдайда, онда алып тастау үшiн сома не болмайды, немесе резервтiң төмен тұрған бюджетке бөлiнген және оларға өтеуге жататын сол бөлiгiнен тұратын болады.
"Бюджет тапшылығын (қаржыландыру)" YII бөлiмi бойынша:

суммы графы 4 таблицы состоят из сумм по 2-ой категории доходов (1,0 млрд. тенге) - это сумма вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным нижестоящим бюджетам, и по 4-ой категории доходов (280,0 млрд. тенге = 70,0 млрд. тенге + 210,0 млрд.тенге) - это сумма трансфертов, полученных вышестоящим бюджетом в качестве бюджетных изъятий, и полученных нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета трансфертов в форме субвенций, целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие (включая трансферты из резерва вышестоящего бюджета).
В таблице рассматривается пример, когда суммы вознаграждений и суммы трансфертов имеют одинаковое значение в вышестоящих и нижестоящих бюджетах. В случае их неодинакового значения, исключению подлежат суммы меньшего значения, как нашедшие отражение в вышестоящих и нижестоящих бюджетах.
Раздел II «Затраты»:
суммы графы 4 таблицы состоят из сумм трансфертов, переданных вышестоящим бюджетом в нижестоящий бюджет (130,0 млрд.тенге - субвенции, 80,0 млрд. тенге - целевые текущие и целевые трансферты на развитие), трансфертов, переданных из нижестоящего бюджета в вышестоящий бюджет (70,0 млрд.тенге - бюджетные изъятия), и затрат по обслуживанию правительственного долга (1,0 млрд.тенге).
В случае неодинакового значения сумм трансфертов и сумм затрат по обслуживанию долга, в вышестоящих и нижестоящих бюджетах, исключению подлежат суммы меньшего значения, как нашедшие отражение в отчетах бюджетов двух уровней.
Раздел IY «Чистое бюджетное кредитование»:
суммы по графе 4 подраздела «Бюджетные кредиты» состоят из сумм выделенных вышестоящим бюджетом нижестоящему бюджету кредитов.
В рассматриваемом примере имеет место сумма кредитов, выделенных из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (40,0 млрд.тенге) и на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах (1,0 млрд.тенге). В случае, если резерв вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности в нижестоящих бюджетах не распределялся, то его сумма при формировании отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области не исключается, в случае его частичного распределения - исключается только распределенная сумма.
Сумма по графе 4 подраздела «Погашение кредитов» в рассматриваемом примере представлена суммой полного погашения нижестоящим бюджетом кредита, полученного нижестоящим бюджетом из вышестоящего бюджета на покрытие дефицита наличности. В случае, если этот резерв не будет распределен на дату формирования отчета об исполнении государственного, консолидированного бюджетов, бюджета области или распределен частично, то суммы для исключения либо не будет, либо она будет составлять ту часть резерва, которая была выделена нижестоящему бюджету и подлежит погашению им.
По разделу YII «Финансирование дефицита бюджета»:

"Қарыздардың түсiмi" жолы бойынша 4-бағанның сомасы жоғары тұрған бюджеттен алынған кредиттердiң сомасына қаралатын мысалға тең, ал "Қарыздарды өтеу" жолының сомасы төмен тұрған бюджеттiң кредиттердi өтеу сомасына тең. Қаралатын мысалда ағымдағы қаржы жылы өтеуге жататын 1,0 млрд. теңге сомасында төмен тұрған бюджет алған кредит өтеуге жатады. Ағымдағы қаржы жылы төмен тұрған бюджет алған 40,0 млрд. теңге сомасындағы кредит 2 жылдан кейiн өтеуге жатады деп болжамдасақ, осыған байланысты төмен тұрған бюджет ағымдағы қаржы жылы оны өтеу бойынша шығыстар әкелмейдi.
Ескерту: 33-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
10. Бюджеттердің атқарылуы жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттердің атқарылуы туралы
есептердi беру тәртiбi
Ескерту: 10-тараудың атауына өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 , 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
34. Төмен тұрған деңгейдегі бюджеттiң атқарылуы туралы есепті оның атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган жоғары тұрған деңгейдегі бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға қағаз тасушыда және бюджеттiң түсiмдерi мен шығыстары туралы электрондық дерек қоры түрiнде (бұдан әрi - электрондық дерек қоры) бередi.
Ескерту: 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
35. Қағаз тасушыдағы бюджеттiң атқарылуы туралы есептiң деректерi электрондық дерек қоры түрiнде берiлген есепке сәйкес келуi тиiс.
36. Облыс, республикалық маңызы бар қаланың, бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi астананың жергiлiктi атқарушы органдары бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға бередi:
1) Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы айлық есептi электрондық дерек қоры түрiнде - қағаз тасушыда оны кейiннен есептi айдың соңына дейiн растай отырып есептiден кейiнгi айдың 12 күнiнен кешiктiрмей;
2) Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы - туралы жылдық есептi - қағаз тасушыда және электрондық деректер қоры түрiнде есептi жылдан кейiнгi жылдың 15 ақпанынан кешiктiрмей.
37. Бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi облыстың жергiлiктi атқарушы органына аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiнiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептi беру мерзiмi соңынан белгiленедi.
38. Жергiлiктi бюджеттiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп  осы Ережелерге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджет қаражатының түсiмдерi, шығыстары мен қалдықтары сомаларының салыстыру актiсiн қоса бере отырып берiледi.
Ескерту: 38-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .

сумма графы 4 по строке «Поступление займов» равна в рассматриваемом примере сумме полученных из вышестоящего бюджета кредитов, а сумма строки «Погашение займов» равна сумме погашения кредитов нижестоящим бюджетом. В рассматриваемом примере погашению подлежит кредит, полученный нижестоящим бюджетом в сумме 1,0 млрд. тенге, подлежащий погашению в текущем финансовом году. Кредит в сумме 40,0 млрд. тенге, полученный нижестоящим бюджетом в текущем финансовом году, подлежит погашению, предположим через 2 года, в связи с чем, нижестоящий бюджет не несет в текущем финансовом году расходов по его погашению.
Сноска. В пункт 33 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
10. Порядок представления отчетов об исполнении бюджетов
уполномоченными органами по исполнению бюджетов
Сноска. Заголовок главы 10 дополнен словами - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5; приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
34. Отчет об исполнении бюджета нижестоящего уровня представляется уполномоченным органом по его исполнению уполномоченному органу по исполнению бюджета вышестоящего уровня на бумажном носителе и в виде электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета (далее - электронная база данных).
Сноска. В пункт 34 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
35. Данные отчета об исполнении бюджета на бумажном носителе должны соответствовать отчету, представленному в виде электронной базы данных.
36. Местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению
бюджета:
1) месячный отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы в виде электронной базы данных - не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным, с последующим до конца отчетного месяца подтверждением его на бумажном носителе;
2) годовой отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы - не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом, на бумажном носителе и в виде электронной базы данных.
37. Срок представления месячного (годового) отчета об исполнении бюджета района (города областного значения) местному уполномоченному органу области по исполнению бюджета устанавливается последним.
38. Месячный (годовой) отчет об исполнении местного бюджета представляется с приложением акта сверки сумм поступлений, расходов и остатков бюджетных средств по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 38 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .

39. Бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құзыретi шегiнде жүзеге асыратын ведомство мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуына қызмет көрсетудi мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыруға жауапты бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiне бередi:
1) сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмай республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы айлық есеп - сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып есептiден кейiнгi айдың 3 күнiнен кешiктiрмей - электрондық дерек қоры түрiнде және бiрiктiрiлген нысанда қағаз тасушыда есептiден кейiнгi айдың 10 күнiнен кешiктiрмей ондағы бюджетке түсетiн түсiмдердi қамтитын республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептiң бөлiмi бюджет түсiмдерi сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттарын және сыныптарын ұстауы тиiс, ал бюджет шығыстарын қамтитын есептiң бөлiмдерi бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық тобын және кіші тобын ұстауы тиiс;
2) республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы жылдық есеп - санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi, бюджеттiк бағдарламалар, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар әкiмшiлерi және бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бюджет түсiмдерiн және функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып электрондық дерек қоры түрiнде және қағаз тасушыда есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 15 ақпанынан кешiктiрмей.
Ескерту: 38-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
39-1. Жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті, тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешіміне қоса берілетін бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, Бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесіне сәйкес бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар қалыптастырады.
Республикалық бюджет бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға қоса берілетін бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, Бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесіне сәйкес мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.
Мемлекеттік және жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есепті республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептердің негізінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі қалыптастырады.

39. Ведомство, осуществляющее в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, представляет структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета:
1) месячный отчет об исполнении республиканского бюджета, без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов, - не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным, с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов - не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе в агрегированной форме, в которой раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета;
2) годовой отчет об исполнении республиканского бюджета - не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета.
Сноска. В пункт 39 внесены изменения приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
39-1. Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, в соответствии с Перечнем бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, прилагаемым к решению маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год.
Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по республиканскому бюджету формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в соответствии с Перечнем бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, прилагаемым к закону о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по государственному и местным (свод) бюджетам формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета на основании отчетов об исполнении бюджетных программ развития по республиканскому и местным бюджетам.

Бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептер заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және арттыруға арналған инвестициялық жобалар, инвестициялық бағдарламалар мен инвестициялар бойынша қорытынды деректерді көрсете отырып осы Ережелерге 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
Ескерту: 39-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 бұйрығымен .
40. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi өкiмiмен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiне ақпараттық материалдарды беру кестесiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметiне және Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң басшысы бекiткен Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiне ақпараттық материалдарды беру кестесiне сәйкес Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы айлық есептi бередi, бiрақ мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы есептiден кейiнгi айдың 15 күнiнен ерте емес - есептiден кейiнгi айдың 20 күнi.
Республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептiден кейiнгi айдың 15 күнi, сондай-ақ Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылайтын есеп комитетiне және бюджеттiк жоспарлау және iшкi бақылау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органдарға, мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы айлық есеп есептiден кейiнгi айдың 20 күнi - бюджеттiк жоспарлау және iшкi бақылау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органдарға берiледi.
41. Өткен қаржы жылы үшiн республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы жылдық есептi Қазақстан Республикасының Үкiметiне, бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға және мемлекеттiк қаржылық бақылау органдарына Бюджет кодексiнде белгiленген мерзiмде бюджеттiк атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бередi. Қазақстан Республикасының Үкiметiне берiлетiн өткен қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы жылдық есепке бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның бiрiншi басшысы әр бетiне қол қояды.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылайтын есеп комитетiнiң өткен қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептерiн Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткеннен кейiн он жұмыс күнiнiң iшiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне, бюджеттiк жоспарлау және iшкi бақылау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органдарға бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган мемлекеттiк және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы туралы жылдық есептi бередi.

Отчеты об исполнении бюджетных программ развития формируются по форме, согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, инвестиционным программам и инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц.
Сноска. Глава 10 дополнена пунктом 39-1 - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5.
40. Месячный отчет об исполнении республиканского бюджета представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан, в соответствии с Графиком представления информационных материалов Премьер-Министру Республики Казахстан, утвержденным распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан, и в Администрацию Президента Республики Казахстан, в соответствии с Графиком представления информационных материалов в Администрацию Президента Республики Казахстан, утвержденным руководителем Администрации Президента Республики Казахстан, но не ранее 15 числа месяца, следующего за отчетным, об исполнении государственного и местных бюджетов - 20 числа месяца, следующего за отчетным.
Месячный отчет об исполнении республиканского бюджета 15 числа месяца, следующего за отчетным, представляется также Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета и в центральные уполномоченные органы по бюджетному планированию и внутреннему контролю, об исполнении государственного и местных бюджетов 20 числа месяца, следующего за отчетным, - в центральные уполномоченные органы по бюджетному планированию и внутреннему контролю.
41. Годовой отчет об исполнении республиканского бюджета за истекший финансовый год представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в установленный Бюджетным кодексом срок в Правительство Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и органы государственного финансового контроля. Годовой отчет об исполнении республиканского бюджета за истекший финансовый год, представляемый Правительству Республики Казахстан, полистно парафируется первым руководителем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
Годовой отчет об исполнении государственного и местных бюджетов представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Правительство Республики Казахстан, Администрацию Президента Республики Казахстан, центральные уполномоченные органы по бюджетному планированию и внутреннему контролю в течение десяти рабочих дней после утверждения Парламентом Республики Казахстан отчетов Правительства Республики Казахстан и Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета об исполнении республиканского бюджета за истекший финансовый год.

42. Мемлекеттiк, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiнiң атқарылуы туралы жиынтық есеп) атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептердi осы Ережелерге 1-1 , 4 және 5-қосымшаларға (қолдармен бекітусіз) сәйкес нысандар бойынша қағаз тасушымен және электронды түрде тиiстi мемлекеттiк органдарға бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган жiбередi. Қағаз тасушыдағы есептер iлеспе хатпен берiледi.
Бюджеттiң түсiмдерiн қамтитын мемлекеттiк, республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiнiң атқарылуы туралы жиынтық есеп) атқарылуы туралы есептердiң бөлiмдерi санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi бойынша деректердi ұстауы тиiс. Бюджеттiң шығыстарын қамтитын есептердiң бөлiмдерi функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi, бюджеттiк бағдарламалар және бюджет шығыстары сыныптамасының кiшi бағдарламалары бойынша деректердi ұстауы тиiс.
Ескерту: 42-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 17 , 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 , 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрықтарымен .
43. Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердi бiрiктiрiлген нысанда бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган тиiстi мемлекеттiк органдарға жiбередi, онда бюджеттiң түсiмдерiн қамтитын облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы есептердiң бөлiмдерi бюджет түсiмдерi сыныптамасының санаттарын, ал бюджеттiң шығыстарын қамтитын бөлiмдер бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын ұстауы тиiс.
44. Мемлекеттiк, республикалық, жергiлiктi (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы жиынтық есеп) бюджеттердiң, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептер электронды түрде Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң 13-бабына сәйкес келетiн бюджет құрылымы бойынша санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi бойынша бюджет түсiмдерiн, функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар және бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып, сондай-ақ бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы кiшi сыныптарының және ерекшелiктерiнiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бөлiнiсiнде қалыптастырылады.
45-46. <*>
Ескерту: 45-46-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 бұйрығымен .

42. Месячные (годовые) отчеты об исполнении государственного, республиканского и местного (сводного отчета об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам на бумажном носителе по формам, согласно приложениям 1-1, 4 и 5 (без утверждения подписями) к настоящим Правилам, и в электронном виде. Отчеты на бумажном носителе представляются с сопроводительным письмом.
Разделы отчетов об исполнении государственного, республиканского и местного (сводного отчета об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов, включающие поступления бюджета должны содержать данные по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета. Разделы отчетов, включающие расходы бюджета, должны содержать данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам и подпрограммам классификации расходов бюджета. <*>
Сноска. В пункт 42 внесены изменения - приказом Министра финансов РК от 27 января 2005 года N 17 ; приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5; приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
43. Отчеты об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам в агрегированной форме, в которой разделы
отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы, включающие поступления бюджета, должны содержать категории классификации поступлений бюджета, а разделы, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы
классификации расходов бюджета.
44. Месячные (годовые) отчеты об исполнении государственного, республиканского, местного (сводный отчет об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения, столицы) бюджетов, бюджетов областей, города республиканского значения, столицы в электронном виде формируются с отражением поступлений бюджетов по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета и расходов бюджетов по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета по структуре бюджета, соответствующей статье 13 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, а также в разрезе подклассов и специфик экономической классификации расходов бюджета и администраторов бюджетных программ.
45. (исключен - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5).
46. (исключен - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5).

10-1. Қазынашылықтың аумақтық органдарының жергілікті
бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру
мен ұсынудың тәртібі
Ескерту: 10-1-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
46-1. Әрбір деңгейдегі жергілікті бюджеттің және облыс бюджетінің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті қазынашылықтың аумақтық органдары осы Ережелерде белгіленген тәртіппен және осы Ережелерге 1-1 және 8-қосымшаларға сәйкес 1-27 нысан бойынша жасайды.
46-2. Жергілікті деңгейдегі бюджеттің атқарылуына қызмет көрсететін қазынашылықтың аумақтық органының басшысы қол қойған осы бюджеттердің атқарылуы туралы есеп ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 2 күні жергілікті атқарушы органға және уәкілетті органға қағаз тасушыда ұсынылады.
46-3. Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган билігіндегі есеп көрсеткіштерін қазынашылықтың аумақтық органы ұсынған есептің көрсеткіштерімен салыстырады, алшақтықтар болған жағдайда қазынашылықтың аумақтық органымен бірлесіп оларды анықтау мен жою жөніндегі жұмысты жүргізіп, жергілікті атқарушы және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың басшылары қол қойған және жергілікті атқарушы органның елтаңбалы мөр белгісімен куәландырылған есепті қазынашылықтың аумақтық органына есепті айдан кейінгі айдың 7 күніне дейін қайтарады.
46-4. Қазынашылықтың облыстық органы ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 8 күніне дейін облыстық атқарушы және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдарға басшы қол қойған облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті ұсынады.
46-5. Бюджетті атқару жөніндегі облыстық уәкілетті орган билігіндегі есеп көрсеткіштерін қазынашылықтың облыстық органы ұсынған есептің көрсеткіштерімен салыстырады, алшақтықтар болмаған жағдайда облыстық атқарушы және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың басшылары қол қойған және облыстық атқарушы органның елтаңбалы мөр белгісімен куәландырылған есепті қазынашылықтың облыстық органына есепті айдан кейінгі айдың 10 күніне дейін қайтарады.
Алшақтықтар анықталған жағдайда бюджетті атқару жөніндегі облыстық уәкілетті орган және қазынашылық орган бюджетті атқару жөніндегі облыстық уәкілетті органның және қазынашылық органның басшылары қол қойған және елтаңбалы мөр белгісімен куәландырылған есепті деректердің салыстыру актісін жасайды.
Содан соң алшақтықтардың себептерін анықтау мен оларды жою жөніндегі бірлескен жұмыс жүргізіледі.
Есепті айдан кейінгі айдың 10 күніне дейін жүзеге асырылатын бірлескен жұмыстың нәтижелері бойынша екі күн мерзімде қазынашылықтың облыстық органы жаңа есепті қалыптастырады, оның басшысы, облыстық атқарушы және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың басшылары қол қояды және облыстық атқарушы орган мен қазынашылық органның мөр таңбаларымен куәландырылады.

10-1. Порядок формирования и представления отчетов об
исполнении местных бюджетов территориальными органами казначейства
Сноска. Правила дополнены главой 10-1 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
46-1. Месячный (годовой) отчет об исполнении местного бюджета каждого уровня и бюджета области составляется территориальным органом казначейства в порядке, установленном настоящими Правилами, и по форме 1-27, согласно приложениям 1-1 и 8 к настоящим Правилам.
46-2. Отчет об исполнении местного бюджета, подписанный руководителем территориального органа казначейства, обслуживающего исполнение бюджета данного уровня, представляется местному исполнительному органу и уполномоченному органу ежемесячно, 2 числа месяца, следующего за отчетным, на бумажном носителе.
46-3. Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит сверку показателей отчета, имеющихся в его распоряжении, с показателями отчета, представленного территориальным органом казначейства, при наличии расхождений проводит совместную с территориальным органом казначейства работу по их выявлению и устранению и возвращает территориальному органу казначейства отчет, подписанный руководителями местных исполнительного и уполномоченного по исполнению бюджета органов и заверенный оттиском гербовой печати местного исполнительного органа, до 7 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
46-4. Областной орган казначейства ежемесячно, до 8 числа месяца, следующего за отчетным, представляет областным исполнительному и уполномоченному по исполнению бюджета органам подписанный руководителем отчет об исполнении бюджета области.
46-5. Областной уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит сверку имеющихся в его распоряжении показателей отчета с показателями отчета, представленного областным органом казначейства, и, при отсутствии расхождений, до 10 числа месяца, следующего за отчетным, возвращает отчет областному органу казначейства, подписанный руководителями областных исполнительного и уполномоченного по исполнению бюджета органов и заверенный оттиском гербовой печати областного исполнительного органа.
При выявлении расхождений, областными уполномоченным органом по исполнению бюджета и органом казначейства составляется акт сверки отчетных данных, который подписывается руководителями областных уполномоченного по исполнению бюджета органа и органа казначейства и заверяется оттисками их гербовых печатей.
После этого проводится совместная работа по выявлению причин расхождений и их устранению.
По результатам совместной работы, осуществляемой до 10 числа месяца, следующего за отчетным, в двухдневный срок областным органом казначейства формируется новый отчет, подписывается его руководителем, руководителями областных исполнительного и уполномоченного по исполнению бюджета органов и заверяется оттисками печатей областных исполнительного органа и органа казначейства.

46-6. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджетке қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне осы Ережелерге 1 және 1-1-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша:
1) облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы айлық есеп электрондық дерек қоры түрiнде және біріктірілген нысанда қағаз тасушыда есептi айдан кейiнгi айдың 12 күнiнен кешiктiрмей;
2) облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы жылдық есеп электрондық дерек қоры түрiнде және қағаз тасушыда есептi жылдан кейiнгi жылдың 15 ақпанынан кешiктiрмей ұсынады.
10-2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қолма-қол
ақшасының бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы
есепті жасау мен ұсыну тәртібі
Ескерту: 10-2-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
46-7. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қолма-қол ақшасының бақылау шотындағы (бұдан әрі - ҚБШ) ақша қозғалысы туралы айлық (жылдық) есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство осы Ережелерге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады және мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) кірістер (І);
2) қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер (ІІ);
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны (ІІІ);
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар (IV);
5) түсімдер мен аударымдар сальдосы (V);
6) қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (VI);
7) есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (VIІ).
І "Кірістер" бөлімі бекітілген тізбе бойынша мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін салықтық түсімдердің сомасын және бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттары, топтары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді көрсетеді.
ІІ "Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаты, тобы, кіші сыныбы мен ерекшелігі бойынша республикалық меншіктегі және тау-кен және өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдердің сомасын көрсетеді.
ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны" бөлімі қаржы активтерін сатудан түсетін кірістер мен түсімдердің жалпы сомасын көрсетеді.
IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жасалған аударымдар" бөлімі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақшасын есепке алу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде ашылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шоттарына функционалдық тобы, ішкі тобы, бюджет бағдарламасының әкімшісі, бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жүргізілген аударымдардың сомасын көрсетеді.
V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" бөлімі ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны" мен IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
VIІ "Есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" мен VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне электрондық дерек қоры түрiнде және қағаз тасушыда есептi айдан кейінгі айдың 5 күнінен кешiктiрмей береді.

46-6. Ведомство, осуществляющее в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание государственного бюджета, представляет по формам, согласно приложениям 1 и 1-1 к настоящим Правилам, структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета:
1) месячный отчет об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы в виде электронной базы данных и на бумажном носителе в агрегированной форме - не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) годовой отчет об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы - не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе.
10-2. Порядок составления и представления отчета
о движении денег на контрольном счете наличности
Национального фонда Республики Казахстан
Сноска. Правила дополнены главой 10-2 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
46-7. Месячный (годовой) отчет о движении денег на контрольном счете наличности (далее - КСН) Национального фонда Республики Казахстан формируется ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и включает в себя разделы:
1) доходы (I);
2) поступления от продажи финансовых активов (II);
3) итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан (III);
4) переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан (IV);
5) сальдо поступлений и переводов (V);
6) остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года (VI);
7) остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода (VII).
Раздел I "Доходы" отражает суммы налоговых поступлений от предприятий нефтяного сектора по утвержденному перечню и поступлений от продажи основного капитала по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Раздел II "Поступления от продажи финансовых активов" отражает суммы поступлений от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, по категории, классу, подклассу и специфике классификации поступлений бюджета.
Раздел III "Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан" отражает общую сумму доходов и поступлений от продажи финансовых активов.
Раздел IV "Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан" отражает суммы произведенных переводов с КСН Национального фонда Республики Казахстан на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан, открытые для учета денег Национального фонда Республики Казахстан, по функциональной группе, подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе (подпрограмме) и специфике экономической классификации расходов бюджета.
Раздел V "Сальдо поступлений и переводов" отражает сумму разницы между разделами III "Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан" и IV "Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан".
Раздел VI "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года.
Раздел VII "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов V "Сальдо поступлений и переводов" и VI "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года".
Отчет о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан представляется ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, структурному подразделению центрального уполномоченного органа, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным.

10-3. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы
есепті қалыптастыру мен ұсыну тәртібі
Ескерту: 10-3-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
46-8. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі осы Ережелерге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және мыналардың:
1) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство ұсынған республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары және/немесе бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство ұсынған есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің (облыстар, республикалық маңызы бар қала мен астана бойынша жиынтық) атқарылуы туралы есептің;
3) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы есептің негізінде жасайды.
46-9. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп бюджеттік бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша түсімдер атқарылуының және/немесе төленген міндеттемелердің деректерін пайдалана отырып жасалады.
46-10. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп мемлекеттік және жергілікті бюджеттерді атқару туралы есептер үшін осы Ережелерде белгіленген мерзімде жасалады және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган оны Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, бюджеттік жоспарлау және ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті органдарға электрондық түрде және қағаз тасушыда ілеспе хатпен, қол қоюды растамай береді.
11. Кейбір басқа есептерді жасау және беру тәртібі
Ескерту: 11-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 бұйрығымен .
45. Тоқсан сайын ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі,
1 қазанындағы және жаңа қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жергілікті бюджеттерді атқару жөніндегі уәкілетті органдар және бюджетті атқарушы жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомстволар бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің теңгерімдері деректерінің негізінде осы Ережелерге 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы (бұдан әрі - тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есептер) туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді жасайды.

10-3. Порядок формирования и представления отчета
об исполнении консолидированного бюджета
Сноска. Правила дополнены главой 10-3 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
46-8. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, и на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета, представленного ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городу республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы, представленных местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы и/или ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание государственного бюджета;
3) отчета о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание государственного бюджета.
46-9. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется с использованием данных исполнения поступлений и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам/подпрограммам.
46-10. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется в сроки, установленные настоящими Правилами для отчетов об исполнении государственного и местных бюджетов, и представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Администрацию Президента Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан, центральные уполномоченные органы по бюджетному планированию и внутреннему контролю в электронном виде и на бумажном носителе с сопроводительным письмом, без подтверждения подписями.
11. Порядок составления и представления некоторых других отчетов
Сноска. Правила дополнены главой 11 приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5.
45. Ежеквартально по состоянию на 1 июля, 1 октября текущего финансового года и 1 января нового финансового года уполномоченными органами по исполнению местных бюджетов и ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, на основании данных балансов администраторов бюджетных программ составляются отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении (далее - отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по формам, согласно приложениям 6 и 7 к настоящим Правилам.

46. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты жауапты құрылымдық бөлімшесі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары және бюджетті атқарушы жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство ұсынған есептердің негізінде мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер (жиынтық) бойынша осы Ережелерге 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша (қолдармен бекітусіз) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді қалыптастырады.
47. Мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептер толық көлемде электрондық дерекқор түрінде ұсынылады және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз қағаз түріндегі есептермен бекітіледі.
Қағаз түріндегі есептер мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) іске асыруына байланысты және демеушілік және қайырымдылық көмек түрінде алынған ақшаның қозғалысына әсер ететін негізгі факторлар жазылған түсіндірме жазбасы бар ілеспе хатпен беріледі.
48. Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есептер осы Ережелерге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) түсімдер (І);
2) шығыстар (ІІ);
3) қаржы жылының есепті кезеңінің аяғындағы ақша қалдығы (ІІІ).
І "Түсімдер" бөлімі тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдердің жалпы көлемін және хронологиялық  тәртіппен көрсетілетін және түсімдердің жалпы көлемі бойынша да, түсімдердің әрбір коды бойынша да және әрбір әкімші бойынша да қаржы жылының басындағы ақша қалдығының сомасын көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бөлінісінде бекітілген Сыныптауышқа сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдердің кодтары бойынша түсімдер сомасын көрсетеді.
ІІ "Шығыстар" бөлімі түсімдердің жалпы сомасының есебінен ақша шығыстарының жалпы көлемін, тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) әрбір коды бойынша, бекітілген Сыныптауышқа сәйкес, оның ішінде бюджетке есептелген соманы көрсете отырып бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамалары бойынша түсімдердің есебінен шығыстар сомасын көрсетеді.
ІІІ "Қаржы жылының есепті кезеңінің аяғындағы ақша қалдығы" бөлімі тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер кодтарының және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің (хронологиялық тәртіппен) бөлінісінде тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақшаның іс жүзіндегі түсімінің сомасы мен олардың есебінен жүргізілген шығыстар сомасы арасындағы қорытынды айырманы көрсетеді.

46. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании отчетов, представленных уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета и ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, формирует отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по формам, согласно приложениям 6 и 7 к настоящим Правилам (без утверждения подписями), по государственному, республиканскому и местным бюджетам (свод).
47. Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи представляются в виде электронной базы данных в полном объеме и подтверждаются отчетами на бумажном носителе без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета.
Отчеты на бумажном носителе представляются сопроводительным письмом с пояснительной запиской, излагающей основные факторы, повлиявшие на движение денег, связанных с реализацией государственными учреждениями товаров (работ, услуг) и полученных в виде спонсорской и благотворительной помощи.
48. Отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) составляются по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, и включают в себя следующие разделы:
1) поступления (I);
2) расходы (II);
3) остаток денег на конец отчетного периода финансового года (III).
Раздел I "Поступления" отражает общий объем поступлений от реализации товаров (работ, услуг), суммы поступлений по кодам поступлений от реализации товаров (работ, услуг), отражаемых в хронологическом порядке и в соответствии с утвержденным Классификатором, в разрезе администраторов бюджетных программ, с указанием сумм остатков денег на начало финансового года, как по общему объему поступлений, так и по каждому коду поступлений и по каждому администратору.
Раздел II "Расходы" отражает общий объем расходов денег за счет общей суммы поступлений, суммы расходов за счет поступлений по каждому коду товаров (работ, услуг), по функциональной и экономической классификациям расходов бюджета в соответствии с утвержденным Классификатором, с указанием в том числе сумм, перечисленных в бюджет.
Раздел III "Остаток денег на конец отчетного периода финансового года" отражает итоговую разницу между суммой фактических поступлений денег от реализации товаров (работ, услуг) и суммой произведенных расходов за счет них в разрезе кодов поступлений от реализации товаров (работ, услуг) и администраторов бюджетных программ (в хронологическом порядке).

49. Демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептер осы Ережелерге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және былай толтырылады:
1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі;
3-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
5 және 6-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі;
7-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақшаның жүргізілген жұмсалуының сомасы көрсетіледі;
8-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
9-бағанда есепті кезеңде түскен және мақсатына сай жұмсалған ақша сомасының айырмасы ретінде анықталатын есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
50. Төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға соңғысы белгілеген мерзімде мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін, олардың иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді ұсынады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомствосы тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне мынадай мерзімде:
ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі және 1 қазанындағы жағдай бойынша - есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 20-сы күнінен кешіктірмей;
есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша - есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1-і күнінен кешіктірмей ұсынады.
51. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Ережелердің 50-тармағында белгіленген мерзімнен кейін он күнтізбелік күннен кешіктірмей бюджеттік жоспарлау және ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті органдарға мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер (жиынтық) бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы және демеушілік және қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді береді.

49. Отчеты о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи составляются по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, и заполняются следующим образом:
в графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ;
в графе 3 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года;
в графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года;
в графах 5 и 6 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета;
в графе 7 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года;
в графе 8 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета;
в графе 9 указывается остаток денег на конец отчетного периода, определяемый как разница сумм денег, поступивших и израсходованных по назначению за отчетный период.
50. Местные уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета представляют местному уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи в сроки, устанавливаемые последним.
Местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета и ведомство, осуществляющее в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, представляют отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в следующие сроки:
по состоянию на 1 июля и 1 октября текущего финансового года - не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом;
по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным, - не позднее 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом.
51. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее десяти календарных дней, после установленных пунктом 50 настоящих Правил сроков, представляет в центральные уполномоченные органы по бюджетному планированию и внутреннему контролю отчеты об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) и о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам (свод).

12. Қорытынды ережелер
Ескерту: 12-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігінің 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 бұйрығымен .
52. Есепті қаржы жылында бюджеттің атқарылуы туралы басқа есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілейтін нысандар бойынша және мерзімде бюджеттерді атқару жөніндегі уәкілетті органдар қалыптастырады және ұсынады.
53. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелері арасындағы бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептерді, бюджеттің түсімдері мен шығыстары туралы электрондық дерекқорды, бюджеттің  атқарылуы туралы басқа есептерді қалыптастыру және ұсыну жөніндегі өзара қарым-қатынастарын бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган реттейді.
54. Жергілікті атқарушы және бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға ұсынатын есеп деректерінің бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство қалыптастырған есептердің деректеріне сәйкестігіне жауап береді.
Ескерту: 54-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттердің және облыс
бюджетiнiң, республикалық
және жергіліктi бюджеттердiң
атқарылуы туралы есептердi
жасау мен ұсынудың Ережелеріне
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
____ жылғы _____________ арналған
_____________________________ атқарылуы туралы есеп
(бюджеттің атауы)
Республика (облыс, қала, аудан) ___________________________
Мерзімділігі:         айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына түзетілген бюджет
Түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары, eceптi кезеңге арналған міндеттемелер жөніндегі жиынтық қаржыландыру жоспары
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. КІРІСТЕР
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттерді ң түсімдері
II. ШЫ Ғ ЫНДАР
Жалпы сипатта ғ ы мемлекеттік қызметтер
Қор ғ аныс
Қо ғ амдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
Т ұ р ғ ын үй-коммуналдық шаруашылы ғ ы
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман шаруашылы ғ ы, ерекше қор ғ алатын таби ғ и аумақтар, қорша ғ ан ортаны және жануарлар әлемін қор ғ ау, жер қатынастары
Ө неркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникациялар
Ө згелер
Борышқа қызмет көрсету
Трансферттер
III. ОПЕРАЦИЯЛЫҚ САЛЬДО
IV. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТ БЕРУ
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
V. ҚАРЖЫ АКТИВТЕРІМЕН ЖАСАЛАТЫН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
VI. БЮДЖЕТТІҢ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТІ)
VII. БЮДЖЕТТІҢ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТТІ ПАЙДАЛАНУ)
Қарыздардың түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражаты қалдығының қозғалысы
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдығы
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдығы
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде берілген рұқсаттар сомасы
Тіркелген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджет түсімдерінің  атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер (11-баған : 6-баған), %
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер, %
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың, ауданның      ________  _________________
(облыстық маңызы бар қаланың) әкімі   (қолы)       (қолтаңбаны
таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті  ________  _________________
уәкілетті органның басшысы             (қолы)      (қолтаңбаны
таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті  ________  _________________
уәкілетті органның есепті               (қолы)      (қолтаңбаны
қалыптастыруға жауапты құрылымдық                   таратып жазу)
бөлімшесінің басшысы
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттердің және облыс
бюджетінің, республикалық және
жергілікті бюджеттердің
атқарылуы туралы есептерді
жасау мен ұсынудың

12. Заключительные положения
Сноска. Правила дополнены главой 12 - приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5.
52. Другие виды отчетов об исполнении бюджета за отчетный финансовый год формируются и представляются уполномоченными органами по исполнению бюджетов по формам и в сроки, устанавливаемые центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
53. Взаимоотношения между структурными подразделениями уполномоченного органа по исполнению бюджета по формированию и представлению месячных (годовых) отчетов об исполнении бюджета, электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета, других видов отчетов об исполнении бюджета регулируются уполномоченным органом по исполнению бюджета.
54. Местные исполнительный и уполномоченный по исполнению бюджета органы несут ответственность за соответствие данных отчета, представляемого уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета, данным отчетов, сформированных территориальным органом ведомства, осуществляющего в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета.
Сноска. Глава 12 дополнена пунктом 54 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
Приложение 1
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного,
консолидированного бюджетов и  бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Сноска. В приложение внесены изменения - приказом Министра финансов РК от 27 января 2005 года N 17 ; приложение в новой редакции приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
Отчет об исполнении
___________________________________
(наименование бюджета)
на _____________________________года
Республика (область, город, район) ___________________________
Периодичность                месячная, годовая
Единица измерения:           тыс.тенге
Коды
бюд-
жет-
ной
клас-
сифи-
кации
Наименование
Утверж-
денный
бюджет на
отчетный
финан-
совый
год
Уточ-
нен-
ный
бюджет
на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Скор-
рек-
тиро-
ван-
ный
бюд-
жет
на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Сводный
план
поступлений
и финанси-
рования,
сводный план
финанси-
рования по
обязательствам
на отчетный
период
по
пла-
тежам
по
обяза-
тель-
ствам
1
2
3
4
5
6
7
I. ДОХОДЫ
Налоговые
поступления
Неналоговые
поступления
Поступления
от продажи
основного
капитала
Поступления
трансфертов
II. ЗАТРАТЫ
Государственные
услуги общего
характера
Оборона
Общественный
порядок,
безопасность,
правовая,
судебная,
уголовно-
исполнительная
деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная
помощь и
социальное
обеспечение
Жилищно-
коммунальное
хозяйство
Культура, спорт,
туризм и
информационное
пространство
Топливно-
энергетический
комплекс и
недропользование
Сельское,
водное, лесное,
рыбное хозяйство,
особоохраняемые
природные
территории,
охрана
окружающей
среды
и животного
мира, земельные
отношения
Промышленность,
архитектурная,
градостроительная
и строительная
деятельность
Транспорт и
коммуникации
Прочие
Обслуживание
долга
Трансферты
III.
ОПЕРАЦИОННОЕ
САЛЬДО
IV. ЧИСТОЕ
БЮДЖЕТНОЕ
КРЕДИТОВАНИЕ
Бюджетные кредиты
Погашение
бюджетных
кредитов
V. САЛЬДО ПО
ОПЕРАЦИЯМ С
ФИНАНСОВЫМИ
АКТИВАМИ
Приобретение
финансовых
активов
Поступления
от продажи
финансовых
активов
государства
VI. ДЕФИЦИТ
(ПРОФИЦИТ)
БЮДЖЕТА
VII.
ФИНАНСИРОВАНИЕ
ДЕФИЦИТА
(ИСПОЛЬЗОВАНИЕ
ПРОФИЦИТА)
БЮДЖЕТА
Поступление
займов
Погашение займов
Движение
остатков
бюджетных
средств
Справочно:
Остатки
бюджетных
средств
Остатки
бюджетных
средств на
начало
финансового
года
Остатки
бюджетных
средств
на конец
отчетного
периода
продолжение таблицы
Сумма
выданных
разрешений за
отчетный
период
Зарегист-
рированные
обяза-
тельства
Неоп-
лачен-
ные
обяза-
тель-
ства
Испол-
нение
поступ-
лений
бюджета
и/или
оплаченные
обяза-
тельства
по
бюджетным
програм-
мам
(подпрог-
раммам)
Испол-
нение
поступ-
лений
бюджета
и/или
оплачен-
ные
обяза-
тельства
по
бюджет-
ным
програм-
мам
(подпро-
граммам)
к
сводному
плану
поступ-
лений и
финан-
сиро-
вания
на
отчетный
период
(гр.11:
гр.6),
%
Испол-
нение
поступ-
лений
бюджета
и/или
оплачен-
ные
обяза-
тельства
по
бюджетным
програм-
мам
(подпрог-
раммам)
к испол-
няемому
утверж-
денному,
уточнен-
ному,
скор-
ректиро-
ванному)
бюджету,
%
8
9
10
11
12
13
Аким области, города
республиканского значения,
столицы, района
(города областного значения)     __________  _____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета            __________  _____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета,
ответственного за
формирование отчета              ___________  ____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)

3-бағ.-7-бағ.
барлығы
оның бюджет
кірісіне
аударылғаны
1
7
8
9
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына
қызмет көрсетуді жүзеге асыратын
ведомство/бюджеттік атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның басшысы
_____________      __________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Eceптi қалыптастыруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің басшысы
_____________      __________________________
(қолы)            (қолтаңбаны таратып жазу)
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттер мен облыс бюджетінің,
республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылуы туралы
есептерді жасау мен ұсынудың
ережелеріне 8-қосымша
Ескерту: 8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
________________ атқарылуы туралы 200__ жылғы ____ есеп
(бюджеттің атауы)
1-27 нысаны
__________ есеп жүргізілді
N-ден Х бет
Республика (облыс, қала, аудан) ___________________________
Мерзімділігі (айлық, жылдық) ______________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына түзетілген бюджет
Түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары, eceптi кезеңге арналған міндеттемелер жөніндегі жиынтық қаржыландыру жоспары
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Операциялық сальдо
IV. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
V. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекетті ң қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
VI. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VII. Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздарды ң түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражаты қалды ғ ыны ң қоз ғ алысы
Анықтама үшін:
Есепті кезе ң ні ң басында ғ ы бюджет қаражатыны ң қалды ғ ы
Есепті кезе ң ні ң со ң ында ғ ы бюджет қаражатыны ң қалды ғ ы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде берілген рұқсаттар сомасы
Тіркелген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына  бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер (11-баған:6-баған), %
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер, %
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың, ауданның      ________  _________________
(облыстық маңызы бар қаланың) әкімі   (қолы)       (қолтаңбаны
таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті  ________  _________________
уәкілетті органның басшысы             (қолы)      (қолтаңбаны
таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты
ведомствоның құрылымдық               ________  _________________
бөлімшесінің басшысы                   (қолы)      (қолтаңбаны
таратып жазу)
М.О.
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттер мен облыс бюджетінің,
республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылуы туралы
есептерді жасау мен ұсынудың
ережелеріне 9-қосымша
Ескерту: 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол
ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы
____ жылғы ______________ есеп
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Жыл басынан бастап өспелі қорытындымен сомасы
1
2
3
I. Кірістер
Бекітілген тізбе бойынша м ұ най секторы кәсіпорындарынан түсетін салықтық түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
II. Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
Республикалық меншіктегі және тау-кен және ө ң деу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдер
III. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны
IV. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жасалған аударымдар
V. Түсімдер мен аударымдар сальдосы
VI. Қаржы жылының басындағы ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
VII. Есепті кезеңнің аяғындағы ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына
қызмет көрсетуді жүзеге асыратын     ________  _________________
ведомствоның басшысы                 (қолы)       (қолтаңбаны
таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты
ведомствоның құрылымдық               ________  _________________
бөлімшесінің басшысы                   (қолы)      (қолтаңбаны
таратып жазу)
М.О.
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттер мен облыс бюджетінің,
республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылуы туралы
есептерді жасау мен ұсынудың
ережелеріне 10-қосымша
Ескерту: 10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы біріктірілген бюджетінің
атқарылуы туралы ____ жылғы ________________ есеп
(бюджеттің атауы)
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Республикалық бюджет
Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттері
Ұлттық қор (Ұлттық қордың ҚБШ-сы)
1
2
3
4
5
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Операциялық сальдо
IV. Таза бюджеттік кредит беру
Х
V. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
VI. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
Х
VII. Бюджеттің тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру
Х
Анықтама үшін:
Қаржы жылыны ң басында ғ ы бюджет қаражатыны ң қалды ғ ы
Есепті кезе ң ні ң со ң ында ғ ы бюджет қаражатыны ң қалды ғ ы
оны ң ішінде сыртқы қарыздар есебінен
Х
Ескерту: Х - бұл ұяшықтар толтырылмайды

гр.3-гр.7
в
с
е
г
о
в т.ч.
остаток
денег
на
начало
года
специфика
в
с
е
г
о
из них
пере-
числе-
но в
доход бюд-
жета
код
наиме-
нова-
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Руководитель ведомства,         __________   ____________________
осуществляющего обслуживание    (подпись)   (расшифровка подписи)
исполнения государственного
бюджета/местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета
Руководитель структурного       __________   ____________________
подразделения, ответственного   (подпись)   (расшифровка подписи)
за формирование отчета
Приложение 8
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного,
консолидированного бюджетов и бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Сноска. Правила дополнены приложением 8 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
Отчет об исполнении
___________________________________
(наименование бюджета)
на _____________________________года
Форма 1-27
Отчет произведен: Дата
Страница X из N
Республика (область, город, район) ______________________
Периодичность                месячная, годовая
Единица измерения:           тыс.тенге
Коды
бюд-
жет-
ной
клас-
сифи-
кации
Наименование
Утверж-
денный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Уточ-
нен-
ный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Скоррек-
тирован-
ный
бюджет
на
отчетный
финан-
совый
год
Сводный план
поступлений и
финанси-
рования,
сводный план
финанси-
рования по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
по
пла-
тежам
по
обяза-
тель-
ствам
1
2
3
4
5
6
7
I. Доходы
II. Затраты
III. Операционное
сальдо
IV. Чистое
бюджетное
кредитование
Бюджетные
кредиты
Погашение
бюджетных
кредитов
V. Сальдо по
операциям с
финансовыми
активами
Приобретение
финансовых
активов
Поступления
от продажи
финансовых
активов
государства
VI. Дефицит
(профицит)
бюджета
VII.
Финансирование
дефицита
(использование
профицита)
бюджета
Поступление
займов
Погашение займов
Движение
остатков
бюджетных
средств
Справочно:
Остатки
бюджетных
средств
на начало
финансового
года
Остатки
бюджетных
средств
на конец
отчетного
периода
продолжение таблицы
Коды
бюд-
жет-
ной
клас-
сифи-
кации
Сумма
выдан-
ных
раз-
реше-
ний
за
отчет-
ный
период
Заре-
гист-
риро-
ван-
ные
обя-
за-
тель-
ства
Неоп-
лачен-
ные
обяза-
тель-
ства
Испол-
нение
поступ-
лений
бюджета
и/или
оплачен-
ные
обяза-
тельства
по
бюджетным
програм-
мам
(подпрог-
раммам)
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпрог-
раммам) к
сводному
плану
поступ-
лений и
финанси-
рования
на
отчетный
период, %
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпрог-
раммам) к
исполняе-
мому
(утверж-
денному,
уточнен-
ному,
скорек-
тирован-
ному)
бюджету, %
1
8
9
10
11
12
13
Аким области, города
республиканского значения,
столицы, района
(города областного значения)     __________  _____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета            __________  _____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета,
ответственного за
формирование отчета              ___________  ____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
М.П.
Приложение 9
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного,
консолидированного бюджетов и бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Сноска. Правила дополнены приложением 9 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
Отчет о движении денег на контрольном счете
наличности Национального фонда Республики Казахстан
на ________________   года
Периодичность месячная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюджет-
ной
класси-
фикации
Наименование
Сумма
с начала
года,
нарастающим
итогом
1
2
3
I. Доходы
Налоговые поступления от
предприятий нефтяного сектора
по утвержденному перечню
Поступления от продажи
основного капитала
II. Поступления от продажи
финансовых активов
Поступления от приватизации
государственного имущества,
находящегося в республиканской
собственности и относящегося
к горнодобывающей и
обрабатывающей отраслям
III. Итого поступлений на
КСН Национального фонда РК
IV. Переводы с КСН
Национального фонда РК
V. Сальдо поступлений и
переводов
VI. Остаток денег на КСН
Национального фонда РК на
начало финансового года
VII. Остаток денег на КСН
Национального фонда РК на
конец отчетного периода
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
исполнения государственного
бюджета                            ___________   ________________________
(подпись)      (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за
формирование отчета                ____________   ________________________
(подпись)      (расшифровка подписи)
Приложение 10
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного,
консолидированного бюджетов и бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Сноска. Правила дополнены приложением 10 приказом Министра финансов РК от 1 сентября 2006 года N 335 .
Отчет
об исполнении консолидированного бюджета
Республики Казахстан
(наименование бюджета)
на _____________________________года
Периодичность месячная, годовая
Единица измерения: тыс.тенге
Коды
бюд-
жетной
клас-
сифи-
кации
Наименование
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Бюджеты
областей,
города
респуб-
ликан-
ского
значения,
столицы
Национальный
фонд (КСН
Национального
фонда)
1
2
3
4
5
I. Доходы
II. Затраты
III.
Операционное
сальдо
IV. Чистое
бюджетное
кредитование
Х
V. Сальдо по
операциям с
финансовыми
активами
VI. Дефицит
(профицит)
бюджета
Х
VII.
Финансирование
дефицита
(использование
профицита)
бюджета
Х
Справочно:
Остатки
бюджетных
средств на
начало
финансового
года
Остатки
бюджетных
средств на конец
отчетного периода
в том числе за
счет внешних
займов
Х
Примечание: Х - данные ячейки не заполняются