Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 460 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 18 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3367. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 644 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008.12.30 N 644 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 121 және 122-баптарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесі бекітілсін.
2. Есептілік және статистика департаменті (Л.И.Парусимова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
3. Мемлекеттік нормативтік құқықтық кесімдерді тіркеу тізілімінде N 1127 тіркелген "Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау және беру ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2000 жылғы 6 наурыздағы N 92 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрық 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 24 желтоқсандағы
N 460 бұйрығымен бекітілді
Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық берешегі
туралы есепті жасау және беру ережесі 1. Жалпы ереже
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 121 және 122-баптарына сәйкес әзірленді және мемлекеттік бюджеттің және облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің, бюджеттік бағдарламалар мен мемлекеттік мекемелер әкімшілерінің кредиторлық берешегі туралы есепті жасау мен берудің нысандарын, кезеңділігін, мерзімдерін және тәртібін анықтайды.
2. Осы Ережемен кредиторлық берешек туралы есеп берудiң мынадай нысандары белгiленедi:
КБ-Б (осы Ережеге 1-қосымша) ол бойынша бюджет қаражаты есебінен пайда болған мемлекеттік мекеме және бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кредиторлық берешегі туралы есеп жасалады;
КБ-Б-жиынтық (осы Ережеге 2-қосымша) ол бойынша мемлекеттік және республикалық бюджеттердің, облыс, республикалық маңызы бар қала, астана және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінің кредиторлық берешегі туралы есеп жасалады;
КБ-Ө (осы Ережеге 3-қосымша) ол бойынша өзге де қаражат есебінен (тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алынатын ақша, демеушілік және қайырымдылық көмек және басқа) пайда болған мемлекеттік мекеме және бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кредиторлық берешегі туралы есеп жасалады;
КБ-Ө-жиынтық (осы Ережеге 4-қосымша) ол бойынша өзге де қаражат есебінен бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп жасалады.

Об утверждении Правил составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 460. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 18 января 2005 года N 3367. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года N 644
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2008 N 644 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии со статьями 121 и 122 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений.
2. Департаменту отчетности и статистики (Парусимова Л.И.) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и опубликование в средствах массовой информации.
3. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 марта 2000 года № 92 «О Правилах составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов», зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1127.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2005 года.
Министр
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2004 года N 460
Правила составления и представления отчетов
о кредиторской задолженности
государственных учреждений
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьями 121 и 122 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют формы, периодичность, сроки и порядок составления и представления отчетов о кредиторской задолженности государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов, администраторов бюджетных программ и государственных учреждений.
2. Настоящими Правилами устанавливаются следующие формы отчетов о кредиторской задолженности:
КЗ-Б (приложение 1 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о кредиторской задолженности государственного учреждения и администратора бюджетных программ, образовавшейся за счет бюджетных средств;
КЗ-Б-свод (приложение 2 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о кредиторской задолженности государственного и республиканского бюджетов, бюджетов области, города республиканского значения, столицы и района (города областного значения);
КЗ-П (приложение 3 к настоящим Правилам), по которой составляется отчет о кредиторской задолженности государственного учреждения и администратора бюджетных программ, образовавшейся за счет прочих средств (деньги от реализации товаров (работ, услуг), спонсорская и благотворительная помощь и др.);
КЗ-П-свод (приложение 4 к настоящим Правилам), по которой составляется сводный отчет о кредиторской задолженности администраторов бюджетных программ за счет прочих средств.

3. Кредиторлық берешек есептерде өткен жылдардың кредиторлық берешегi және ағымдағы жылдың кредиторлық берешегi болып бөлiнедi.
4. Өткен жылдардың кредиторлық берешегi - мемлекеттiк мекемелердiң ағымдағы жылдың алдындағы жылдары пайда болған берешегi. Көрсетiлген есептерде ағымдағы жылдың басындағы өткен жылдардың кредиторлық берешегiнiң және оның бiр бөлiгi ағымдағы жылы өтелген жағдайда, осы берешектiң есептi күнгi қалдығының жай-күйi тiркеледi.
5. Ағымдағы жылдың кредиторлық берешегi - мемлекеттiк мекемелердiң ағымдағы жылы туындаған және есептi күні қалыптасқан берешегi.
6. Кредиторлық берешек туралы есептер есептi күнгi талдамалық бюджеттік есепке алудың деректеріне негiзделедi.
7. Есептер кіші бағдарлама, бағдарлама, мемлекеттік мекеме, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша және тұтастай алғанда тиісті бюджет бойынша аралық қорытындыларды қамтуы тиіс.
8. Барлық құндық көрсеткiштер есептерде мың теңгемен көрсетіледі. Есеп көрсеткіштерінің бөлшек бөлігі бiр он мыңдық белгiге дейiн дәлдiкпен көрсетіледі және толық бөлігінен үтiрмен бөлінеді.
2. Кредиторлық берешек туралы есептi
жасаудың тәртiбi
9. КБ-Б нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп мынадай түрде толтырылады:
"Бюджеттің түрі" деректемесі мекен-жай бөлігінде - бюджеттің түрі көрсетіледі, одан бюджеттік бағдарламаның немесе мемлекеттік мекеменің әкімшісін қаржыландыру жүзеге асырылады;
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі" деректемесі - Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы шығыстарының функционалдық сыныптамасына сәйкес бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы және кодтық белгісі көрсетіледі;
"Мемлекеттік мекеме" деректемесі - бюджеттен қаржыландырылатын Мемлекеттік мекемелердің анықтамалығына сәйкес мемлекеттік мекеменің атауы және коды көрсетіледі;
"Кезеңділік" деректемесі - есепті тапсыру кезеңі (айлық, тоқсандық, жылдық) көрсетіледі.
1-4-бағандарында бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасының кодтары - функционалдық топ, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік толтырылады.
5-бағанда 1-4-бағандардағы кодтарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі.
6-бағанда ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары көрсетіледі.
7-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына арналған жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегі көрсетіледі. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы жылдық есепті тапсырған сәттен бастап 7-бағанда көрсетілген кредиторлық берешектің сомасы ағымдағы қаржы жылының ішінде өзгермеуі тиіс.
8-бағанда ағымдағы қаржы жылы берешек бөлігін өтегеннен кейін өткен жылдардың кредиторлық берешегінің қалдығы көрсетіледі.
9-бағанда ағымдағы қаржы жылы пайда болған кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі.

3. Кредиторская задолженность в отчетах разделяется на кредиторскую задолженность прошлых лет и кредиторскую задолженность текущего года.
4. Кредиторская задолженность прошлых лет - задолженность государственных учреждений, образовавшаяся в годы, предшествующие текущему году. В указанных отчетах фиксируется состояние кредиторской задолженности прошлых лет на начало текущего года и остатка этой задолженности на отчетную дату в случае погашения ее части в текущем году.
5. Кредиторская задолженность текущего года - задолженность государственных учреждений, возникшая в текущем году и сложившаяся к отчетной дате.
6. Отчеты о кредиторской задолженности основываются на данных аналитического бюджетного учета на отчетную дату.
7. Отчеты должны содержать промежуточные итоги по подпрограмме, программе, государственному учреждению, администратору бюджетных программ и в целом по соответствующему бюджету.
8. Все стоимостные показатели в отчете отражаются в тысячах тенге. Дробная часть показателей отчета показывается с точностью до одного десятичного знака и отделяется от целой части запятой.
2. Порядок составления отчета о кредиторской задолженности
9. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-Б заполняется следующим образом:
в адресной части реквизит "Вид бюджета" - указывается вид бюджета, из которого осуществляется финансирование администратора бюджетных программ или государственного учреждения;
реквизит "Администратор бюджетных программ" - указывается наименование и кодовое обозначение администратора бюджетных программ согласно функциональной классификации расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
реквизит "Государственное учреждение" - указывается наименование и код государственного учреждения в соответствии со Справочником государственных учреждений, финансируемых из бюджета;
реквизит "Периодичность" - указывается период сдачи отчета (месячная, квартальная, годовая);
в графах 1-4 заполняются коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета - функциональная группа, программа, подпрограмма, специфика;
в графе 5 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан, соответствующие кодам в графах 1-4;
в графе 6 показывается план финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год;
в графе 7 показывается кредиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графе 7, с момента сдачи администратором бюджетных программ годового отчета об исполнении планов финансирования бюджетных программ (подпрограмм) в уполномоченный орган по исполнению бюджета, не должна изменяться в течение текущего финансового года;
в графе 8 отражается остаток кредиторской задолженности прошлых лет после погашения части задолженности в текущем финансовом году;
в графе 9 показывается сумма кредиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;

10-бағанда есепті күнге қалыптасқан жалпы кредиторлық берешек көрсетіледі (8 және 9-бағандардың сомасы);
11-бағанда төлеу мерзiмi басталмаған қазынашылықтың аумақтық органдарында белгіленген тәртіппен тіркелген мiндеттемелер бойынша берешектің сомасы көрсетiледi.
12-бағанда қуыну мерзiмi аяқталған кредиторлық берешегiнiң сомасы көрсетiледi.
Көрсетiлген берешек активтерге, материалдық қорларға, ақшаға, есептемелерге және мемлекеттiк мекеме балансының басқа да баптарына түгендеу жүргiзгеннен және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органы белгiлеген тәртiппен түгендеу актiсiн жасағаннан кейiн есепке енгiзiледi. 11 және 12-бағандарда көрсетiлетiн кредиторлық берешектiң сомасы 7-10-бағандарда көрсетiлетiн кредиторлық берешектiң сомасына енгiзiледi.
10. КБ-Б-жиынтық нысан бойынша есеп КБ-Б нысаны есептерінің негізінде жасалады.
КБ-Б нысаны бойынша есептің ұқсас көрсеткіштеріне сәйкес келетін КБ-Б-жиынтық нысаны бойынша мекен-жай бөлігі және есептің бағандары осы Ереженің 9-тармағында белгіленген тәртіппен толтырылады.
1-бағанда бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды көрсетіледі.
11-бағанда есепті күнге қалыптасқан кредиторлық берешек көрсетіледі (9 және 10-бағандардың сомасы).
14-бағанда төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасын шегере отырып есепті күнге қалыптасқан берешектің сомасы көрсетіледі (11-баған).
15-бағанда бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландырудың жылдық жоспарына кредиторлық берешек сомасының проценттік қатынасы көрсетіледі.
11. КБ-Ө және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша кредиторлық берешек туралы есептердің мекен-жай бөлігі тиісінше КБ-Б және КБ-Б-жиынтық нысандары бойынша есептермен ұқсас толтырылады.
Тиісінше 1-4 және 1-5-бағандарда КБ-Ө және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша есептерде бюджет шығыстарының сыныптамасына және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен ақылы қызметтердің тізбесіне сәйкес тек мемлекеттік мекемелердің иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақшаның есебінен пайда болған берешек бойынша шығыстардың кодтары көрсетіледі.
Өзге де қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешек бойынша (демеушілік және қайырымдылық көмек және басқа да) КБ-Ө және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша есептерді толтыру тиісінше 5 және 6-бағандардан басталады.
Кейінгі бағандарды толтыру КБ-Б және КБ-Б-жиынтық нысандары бойынша есептерді толтыру үшін осы Ереженің 9 және 10-тармақтарында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
11-1. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректер осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы көрсетіледі;
2-бағанның бағаншаларында әрбір қосалқы шот бойынша есепті кезеңде қалыптасқан кредиторлық берешек сомаларын көрсете отырып, бухгалтерлік есепке алудың қосалқы шоттарының атаулары мен кодтары көрсетіледі;
3-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша тұтастай алғанда кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда қаржы жылының басында қалыптасқан бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша кредиторлық берешектің жалпы сомасы көрсетіледі;

в графе 10 показывается общая кредиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 8 и 9);
в графе 11 показывается сумма задолженности по обязательствам, зарегистрированным в установленном порядке в территориальных органах казначейства, срок оплаты по которым еще не наступил;
в графе 12 показывается сумма кредиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности.
Указанная задолженность включается в отчет о кредиторской задолженности после осуществления инвентаризации активов, материальных запасов, денег, расчетов и других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации в порядке, установленном центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графах 11 и 12, входит в сумму кредиторской задолженности, отражаемую по графам 7-10.
10. Отчет по форме КЗ-Б-свод составляется на основании отчетов формы КЗ-Б.
Адресная часть и графы отчета по форме КЗ-Б-свод, соответствующие аналогичным показателям отчета по форме КЗ-Б, заполняются в порядке, установленном пунктом 9 настоящих Правил.
В графе 1 указывается код администратора бюджетных программ.
В графе 11 показывается кредиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 9 и 10).
В графе 14 показывается сумма задолженности, сложившаяся на отчетную дату (графа 11), за вычетом суммы задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил.
В графе 15 указывается процентное отношение суммы кредиторской задолженности к годовому плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм).
11. Адресная часть отчетов о кредиторской задолженности по формам КЗ-П и КЗ-П-свод заполняется по аналогии с отчетами по формам КЗ-Б и КЗ-Б-свод соответственно.
В отчетах по формам КЗ-П и КЗ-П-свод в графах соответственно 1-4 и 1-5 указываются коды расходов в соответствии с классификацией расходов бюджета и Перечнем платных услуг, утвержденным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, только по задолженности, образовавшейся за счет остающихся в распоряжении государственных учреждений денег от реализации товаров (работ, услуг).
По кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств (спонсорская и благотворительная помощь и др.), заполнение отчетов по формам КЗ-П и КЗ-П-свод начинается соответственно с граф 5 и 6.
Заполнение последующих граф осуществляется в порядке, установленном пунктами 9 и 10 настоящих Правил для заполнения отчетов по формам КЗ-Б и КЗ-Б-свод.
11-1. Аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов бюджетных программ составляются по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, и заполняются следующим образом:
в графе 1 указывается наименование администратора бюджетных программ;
в столбцах графы 2 указываются наименования и коды субсчетов бухгалтерского учета, с отражением сложившейся за отчетный период суммы кредиторской задолженности по каждому субсчету;
в графе 3 показывается сумма кредиторской задолженности в целом по администратору бюджетных программ по состоянию на отчетную дату;
в графе 4 показывается общая сумма кредиторской задолженности по администратору бюджетных программ, сложившаяся на начало финансового года;

5-бағанда ағымдағы жылы қалыптасқан кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі (3 және 4 бағандар айырмасы);
"Есепті күнге жиыны" және "Жылдың басына жиыны" деген жолдарда есепті күнге және қаржы жылының басында қалыптасқан әрбір қосалқы шот бойынша тұтастай алғанда кредиторлық берешектің жалпы сомалары көрсетіледі;
"Ауытқу" деген жолда ағымдағы жылы қалыптасқан әрбір қосалқы шот бойынша кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі ("Есепті күнге жиыны" және "Жылдың басына жиыны" деген жолдар айырмасы).
Ескерту: 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 қаңтардағы N 29 бұйрығымен .
12. Мемлекеттiк мекеме немесе бюджеттік бағдарлама әкімшісі таратылған, қайта ұйымдастырылған кезде оның кредиторлық берешегi беру актісіне немесе бөлу балансына сәйкес құқықтық мирасқорының кредиторлық берешегi туралы есепте көрсетiледi.
13. Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптама шығыстарының функционалдық немесе экономикалық жiктемелерiнiң кодтары өзгертiлген жағдайда, кредиторлық берешек есепте бюджетті жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптама шығыстары кодтарының ауысу кестесіне сәйкес шығыстардың жаңа кодтары бойынша көрсетіледi.
14. Бiрыңғай бюджеттiк жiктемеден жекелеген бюджеттiк бағдарламалар алынып тасталған жағдайда, олар бойынша кредиторлық берешек оларды алып тастау жылы қолданылатын бюджеттік бағдарламалардың кодтары бойынша кредиторлық берешек туралы есептерде көрсетіледі.
3. Кредиторлық берешек туралы есеп беру тәртібі
15. Кредиторлық берешек туралы есеп қағаз тасушыда және кредиторлық берешек туралы электронды дерек қоры (бұдан әрі - электронды дерек қоры) түрінде беріледі.
16. Қағаз тасушыдағы кредиторлық берешек туралы есептің деректері электронды дерек қоры түрінде берілген есепке сәйкес келуі тиіс.
Кредиторлық берешек туралы жедел есепті ай сайын:
1) мемлекеттік мекемелер - оларға белгіленген мерзімдерде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі;
2) республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне (бұдан әрi - Қазынашылық комитетi) қағаз тасушыда және электронды дерек қоры түрінде есептiден кейiнгi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей;
3) жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері - оларға белгіленген мерзімдерде жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға;
4) аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдар - оларға белгіленген мерзімдерде бюджетті атқару жөніндегі облыстың уәкілетті органына;

в графе 5 отражается сумма кредиторской задолженности, сложившаяся в текущем году (разница граф 3 и 4);
в строках "Итого на отчетную дату" и "Итого на начало года" отражаются общие суммы кредиторской задолженности в целом по каждому субсчету, сложившиеся на отчетную дату и на начало финансового года;
в строке "Отклонение" отражается сумма кредиторской задолженности по каждому субсчету, сложившаяся в текущем году (разница строк "Итого на отчетную дату" и "Итого на начало года").
Сноска. Правила дополнены пунктом 11-1 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2006 года N 29.
12. При ликвидации, реорганизации государственного учреждения или администратора бюджетных программ имеющаяся у них кредиторская задолженность показывается в отчете о кредиторской задолженности правопреемника в соответствии с передаточным актом или разделительным балансом.
13. В случае изменения кодов функциональной или экономической классификации расходов   Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, кредиторская задолженность в отчете показывается по новым кодам расходов, согласно Таблице перехода кодов расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.
14. В случае исключения отдельных бюджетных программ из Единой бюджетной классификации, кредиторская задолженность по ним учитывается в отчетах о кредиторской задолженности по кодам бюджетных программ, действовавшим в году их исключения.
3. Порядок представления отчета о кредиторской задолженности
15. Отчет о кредиторской задолженности представляется на бумажном носителе и в виде электронной базы данных о кредиторской задолженности (далее - электронная база данных).
16. Данные отчета о кредиторской задолженности на бумажном носителе должны соответствовать отчету, представленному в виде электронной базы данных.
Оперативный отчет о кредиторской задолженности представляется ежемесячно:
1) государственными учреждениями - администратору бюджетных программ в устанавливаемые им сроки;
2) администраторами республиканских бюджетных программ - в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет казначейства) не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, на бумажном носителе и в виде электронной базы данных;
3) администраторами местных бюджетных программ - уполномоченному органу по исполнению местных бюджетов в устанавливаемые им сроки;
4) местными исполнительными органами районов (городов областного значения) - уполномоченному органу области по исполнению бюджета в устанавливаемые им сроки;

5) Қазынашылық комитеті - бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесіне қағаз тасушыда және электронды дерек қоры түрінде есептіден кейінгі айдың 20 күнінен кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесіне;
6) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - жергілікті атқарушы органдар) электронды база түрінде айдың соңына дейін кейіннен есептіден кейінгі айдың 20 күнінен кешіктірмей қағаз тасушыда растай отырып есептіден кейінгі айдың соңына дейін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға береді.
17. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті кезең үшін бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есепті бергеннен кейін өткен қаржы жылы үшін жаңа қаржы жылының 1 шілдесіндегі, 1 қазанындағы және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша кредиторлық берешек туралы деректер нақтыланады және кредиторлық берешек туралы есеп қайтадан жасалады.
18. Мемлекеттік мекеме жаңа қаржы жылының 1 шілдесіндегі, 1 қазанындағы және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша кредиторлық берешек туралы нақтыланған есептерді оларға белгіленген мерзімдерде бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне береді.
19. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 1 шілдедегі, 1 қазандағы жағдай бойынша кредиторлық берешек туралы нақтыланған есептерді жаңа қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша (өткен қаржы жылы үшін) есептіден кейінгі екінші айдың 10 күнінен кешіктірмей - есепті қаржы жылынан кейінгі екінші айдың 25 дейін бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға береді.
20. Қазынашылық комитеті және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерін атқару жөніндегі жергілікті атқарушы органдар 1 шілдедегі, 1 қазандағы жағдай бойынша нақтыланған есептерді тиісті кезеңдердегі бюджеттік бағдарламалар әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректермен бірге бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесіне жаңа қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша есептіден кейінгі екінші айдың 20 күнінен кешіктірмей - есепті қаржы жылынан кейінгі үшінші айдың 1 күнінен кешіктірмей береді.
Ескерту: 20-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 қаңтардағы N 29 бұйрығымен .
21. Мемлекеттік мекемелер және бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің немесе мемлекеттік мекеменің және кредиторлық берешек туралы есептерді жасауға жауапты құрылымдық бөлімшелерінің басшылары қол қойған және тиісті органның мөрімен расталған КБ-Б және КБ-Ө нысандары бойынша есептерді береді.

5) Комитетом казначейства - в соответствующее структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным, на бумажном носителе и в виде электронной базы данных;
6) местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (далее - местные исполнительные органы) - центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным, в виде электронной базы данных, с последующим, до конца месяца, следующего за отчетным, подтверждением на бумажном носителе.
17. Данные о кредиторской задолженности по состоянию на 1 июля, 1 октября и 1 января нового финансового года за истекший финансовый год, после сдачи администраторами бюджетных программ в уполномоченный орган по исполнению бюджета отчетов об исполнении планов финансирования бюджетных программ за отчетный период, уточняются, и отчет о кредиторской задолженности составляется повторно.
18. Государственные учреждения уточненные отчеты о кредиторской задолженности по состоянию на 1 июля, 1 октября и 1 января нового финансового года представляют администратору бюджетных программ в установленные им сроки.
19. Администраторы бюджетных программ уточненные отчеты о кредиторской задолженности по состоянию на 1 июля, 1 октября представляют в уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее 10 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию на 1 января нового финансового года (за истекший финансовый год) - до 25 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом.
20. Комитет казначейства и местные исполнительные органы по исполнению бюджетов областей, города республиканского значения, столицы уточненные отчеты по состоянию на 1 июля, 1 октября представляют в соответствующее структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по состоянию на 1 января нового финансового года - не позднее 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом, вместе с аналитическими данными о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов бюджетных программ за соответствующие периоды.
Сноска. Пункт 20 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2006 года N 29.
21. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ представляют отчеты по формам КЗ-Б и КЗ-П, подписанные руководителями администратора бюджетных программ или государственного учреждения и их структурных подразделений, ответственных за составление отчетов о кредиторской задолженности, и заверенные печатью соответствующего органа.

22. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдары ұсынатын КБ-Б-жиынтық және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша кредиторлық берешек туралы есептер, сондай-ақ осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерге жергілікті атқарушы органның, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның және олардың жасалуына жауапты оның құрылымдық бөлімшесінің басшылары қол қояды және тиісті жергілікті атқарушы органның мөрімен расталады.
Ескерту: 22-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 қаңтардағы N 29 бұйрығымен .
23. Қазынашылық комитеті ұсынатын КБ-Б-жиынтық және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша кредиторлық берешек туралы есептер, сондай-ақ осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша кредиторлық берешектің жағдайы туралы талдамалы деректерге Қазынашылық комитетінің, олардың жасалуына жауапты оның құрылымдық бөлімшесінің басшылары қол қояды және Қазынашылық комитетінің мөрімен расталады.
Ескерту: 23-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 қаңтардағы N 29 бұйрығымен .
24. Кредиторлық берешек туралы есепте бірінші басшының және есепті жасауға жауапты құрылымдық бөлімше басшысының қолдарымен қатар қолды таратып жазу (тегі және аты) болуы тиіс.
25. Кредиторлық берешек туралы есептер атқарушы туралы мәлiметтер көрсетiле отырып, ресми бланкiге жазылған, басшының қолы қойылған ілеспе хатпен жiберiледi.
26. Кредиторлық берешек туралы есепке бюджеттік бағдарлама әкімшісінің, мемлекеттік мекеме және есепті жасауға жауапты құрылымдық бөлімше басшыларының қолдары бар түсіндірме жазба қоса беріледі, онда бюджет қаражаты есебінен әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша кредиторлық берешектің, өзге де қаражат есебінен кредиторлық берешектің, қаржы жылының басындағы берешектің, есепті күнге ағымдағы жылдың берешегінің пайда болу себептерін түсіндіру, төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша соманы, сондай-ақ қуыну мерзімі өткен берешек сомасын түсіндіру келтіріледі.
27. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттің кредиторлық берешегі және өзге де қаражат есебінен пайда болған берешек туралы айлық (жедел) есепті ай сайын есептіден кейінгі екінші айдың 1 күнінен кешіктірмей жаңа қаржы жылының (өткен қаржы жылы үшін) 1 шілдесіндегі, 1 қазанындағы және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша нақтыланған есеп мемлекеттік қаржы бақылау органдарына және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға қолдарын қоймай ілеспе хатпен - Қазынашылық комитеті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесіне осы Ереженің 20-тармағында нақтыланған есепті беру мерзімі белгіленгеннен кейін бес жұмыс күнінің ішінде береді.

22. Отчеты о кредиторской задолженности по формам КЗ-Б-свод и КЗ-П-свод, а также аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов местных бюджетных программ по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, представляемые местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), подписываются руководителями местного исполнительного органа, местного уполномоченного органа по исполнению бюджета и его структурного подразделения, ответственного за их составление, и заверяются печатью соответствующего местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 22 в новой редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2006 года N 29.
23. Отчеты о кредиторской задолженности по формам КЗ-Б-свод и КЗ-П-свод, а также аналитические данные о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов республиканских бюджетных программ по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, представляемые Комитетом казначейства, подписываются руководителями Комитета казначейства, его структурного подразделения, ответственного за их составление, и заверяются печатью Комитета казначейства.
Сноска. Пункт 23 в новой редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2006 года N 29.
24. В отчете о кредиторской задолженности рядом с подписями первого руководителя и руководителя структурного подразделения, ответственного за составление отчета, должна быть расшифровка подписи (фамилия и инициалы).
25. Отчеты о кредиторской задолженности направляются сопроводительным письмом, составленным на официальном бланке, за подписью руководителя с указанием сведений об исполнителе.
26. К отчету о кредиторской задолженности прилагается пояснительная записка, за подписью руководителей администратора бюджетных программ, государственного учреждения и структурного подразделения, ответственного за составление отчета, в которой приводятся объяснения причин образования кредиторской задолженности по каждой бюджетной программе (подпрограмме) за счет бюджетных средств, кредиторской задолженности за счет прочих средств, задолженности на начало финансового года, задолженности текущего года на отчетную дату, объяснение суммы задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил, а также суммы задолженности, по которой истек срок исковой давности.
27. Месячный (оперативный) отчет о кредиторской задолженности республиканского бюджета и задолженности, образовавшейся за счет прочих средств, центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета ежемесячно, не позднее 1 числа второго месяца, следующего за отчетным, представляется с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, органам государственного финансового контроля и центральному уполномоченному органу по бюджетному планированию, уточненный отчет по состоянию на 1 июля, 1 октября и 1 января нового финансового года (за истекший финансовый год) - в течение пяти рабочих дней после установленного пунктом 20 настоящих Правил срока представления уточненного отчета Комитетом казначейства соответствующему структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.

28. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті (облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) бюджеттердің кредиторлық берешегі туралы есептерді және өзге де қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы жиынтық есептерді КБ-Б-жиынтық және КБ-Ө-жиынтық нысандары бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жасайды.
29. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің (облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала және астана бюджетінің кредиторлық берешегі туралы жиынтық есеп) кредиторлық берешегі және өзге де қаражат есебінен пайда болған кредиторлық берешек туралы айлық (жедел) есептерді ай сайын есептіден кейінгі екінші айдың 1 күнінен кешіктірмей жаңа қаржы жылының (өткен қаржы жылы үшін) 1 шілдесіндегі, 1 қазанындағы және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша нақтыланған есеп бюджетті жоспарлау және ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті органдарға қолдарын қоймай ілеспе хатпен - Қазынашылық комитеті және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесіне осы Ереженің 20-тармағында нақтыланған есепті беру мерзімі белгіленгеннен кейін бес жұмыс күнінің ішінде береді.
30. Бюджеттік бағдарламалар мен мемлекеттік мекемелер әкімшілерінің басшылары заңнамада белгіленген тәртіппен кредиторлық берешек туралы есептерді уақытылы бермегені және кредиторлық берешек туралы есептерде жеткіліксіз деректер бергені үшін жауап береді.
Мемлекеттік мекемелердің
кредиторлық берешегі туралы
есепті жасау және беру
ережесіне 1-қосымша
КБ-Б-нысаны
200_жылға арналған 1 ________
____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеме/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
кредиторлық берешегі туралы есеп
Бюджеттің түрі__________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі________________
Мемлекеттік мекеме______________________________
Кезеңділігі_____________________________________
Өлшем бірлігі___________________________________
Бюджеттік сыныптаманың кодтары
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына
арналған бюджеттік
бағдарламаларды (кіші
бағдарламаларды)
қаржыландыру жоспары
Функц.
топ
Бағдар-
лама
Кіші
бағдар-
лама
Ерек-
шелігі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлық берешек
өткен жылдардың
берешегі
ағымдағы
жылдың
берешегі
Барлық
берешек
(8-бағ.
+ 9-бағ.)
оның ішінде
жылдың
басын-
дағы
ағымдағы
жылы
өтеуді
ескере
отырып
қалдық
төлеу мерзімі
басталмаған
міндеттемелер
бойынша бере-
шектің сомасы
Қуыну
мерзімі
өткен
бере-
шектің
сомасы
7
8
9
10
11
12
Мемлекеттік мекеменің/ _____________    __________________________
бюджеттік бағдарлама       (қолы)          (қолды таратып жазу)
әкімшісінің басшысы
М.О.
Мемлекеттік мекеме
құрылымдық бөлімшесінің/
есеп жасауға жауапты
бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің басшысы     _____________    _________________________
(қолы)           (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік мекемелердің
кредиторлық берешегі туралы
есепті жасау және беру
ережесіне 2-қосымша
КБ-Б-жиынтық-нысаны
200_жылға арналған 1 ________
____________________________________________________________
(мемлекеттік, республикалық бюджеттің, облыс, республикалық
маңызы бар қала, астана және аудан (облыстық маңызы бар
қала) бюджеттерінің)
кредиторлық берешегі туралы есеп
Кезеңділігі________________________________
Өлшем бірлігі______________________________
Бюджеттік сыныптаманың кодтары
Атауы
Ағымдағы
қаржы жылына
арналған
бюджеттік
бағдарлама-
ларды (кіші
бағдарла-
маларды)
қаржыланды-
ру жоспары
Бюджет-
тік
бағдар-
лама-
лардың
әкім-
шісі
Функц.
топ
Бағ-
дар-
лама
Кіші
бағ-
дар-
лама
Ерек-
шелігі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Барлық берешек
өткен
жылдардың
берешегі
ағым-
дағы
жыл-
дың
бере-
шегі
Бар-
лық
бере-
шек
(9-
бағ.
+ 10-
бағ.)
оның ішінде
Бар-
лық
бере-
шек
(11-
бағ.
+ 12-
бағ.)
%
бюджет-
тік бағ-
дарлама-
ларды
қаржы-
ландыру
жоспа-
рына
креди-
торлық
берешек
(14-бағ.
/7-бағ.
*100)
жыл-
дың
ба-
сын-
дағы
ағым-
дағы
жылы
өте-
уді
ес-
кере
оты-
рып
қал-
дық
төлеу
мерзімі
бастал-
маған
міндет-
темелер
бойынша
бере-
шектің
сомасы
Қуыну
мер-
зімі
өткен
бере-
шек-
тің
со-
масы
8
9
10
11
12
13
14
15
Қазынашылық комитетінің _____________    __________________________
басшысы                     (қолы)          (қолды таратып жазу)
М.О.
Жергілікті атқарушы  _____________    _________________________
органның басшысы       (қолы)           (қолды таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі _____________    _________________________
жергілікті уәкілетті      (қолы)           (қолды таратып жазу)
органның басшысы
Есепті жасауға жауапты    _____________    _________________________
Қазынашылық комитетінің   (қолы)           (қолды таратып жазу)
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы
Есепті жасауға жауапты    ____________    _________________________
бюджетті атқару жөніндегі   (қолы)           (қолды таратып жазу)
жергілікті уәкілетті
органның құрылымдық
бөлімшесінің басшысы
Мемлекеттік мекемелердің
кредиторлық берешегі туралы
есепті жасау және беру
ережесіне 3-қосымша
КБ-Ө-нысаны
200_жылға арналған 1 ________
____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеме/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
кредиторлық берешегі туралы есеп
Бюджеттің түрі__________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі________________
Мемлекеттік мекеме______________________________
Кезеңділігі_____________________________________
Өлшем бірлігі___________________________________
Функц. топ
Бағдар-
лама
Кіші
бағдар-
лама
Ақылы қызмет-
тердің коды
Ақылы қызметтер
мен өзге де
көздердің атауы
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Барлық берешек
өткен жылдардың
берешегі
ағымдағы
жылдың
берешегі
Жиыны
(7+8)
Оның ішінде
жылдың
басын-
дағы
ағымдағы
жылы
өтеуді
ескере
отырып
қалдық
төлеу мерзімі
басталмаған
міндеттемелер
бойынша бере-
шектің сомасы
Қуыну
мерзімі
өткен
берешектің
сомасы
6
7
8
9
10
11
Мемлекеттік мекеменің/ _____________    __________________________
бюджеттік бағдарлама       (қолы)          (қолды таратып жазу)
әкімшісінің басшысы
М.О.
Мемлекеттік мекеме
құрылымдық бөлімшесінің/
есеп жасауға жауапты
бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің басшысы     _____________    _________________________
(қолы)           (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік мекемелердің
кредиторлық берешегі туралы
есепті жасау және беру
ережесіне 4-қосымша
КБ-Ө-жиынтық-нысаны
200_жылға арналған 1 ________
____________________________________________________________
(мемлекеттік, республикалық бюджеттің, облыс, республикалық
маңызы бар қала, астана және аудан (облыстық маңызы бар
қала) бюджеттерінің)
кредиторлық берешегі туралы есеп
Кезеңділігі________________________________
Өлшем бірлігі______________________________
Бюджеттік
бағдарла-
малардың
әкімшісі
Функц.
топ
Бағдар-
лама
Кіші
бағдар-
лама
Ақылы
қызмет-
тердің
коды
Ақылы
қызметтер
мен өзге
де көздер-
дің атауы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлық берешек
өткен жылдардың
берешегі
ағымдағы
жылдың
берешегі
Жиыны
(8+9)
Оның ішінде
жылдың
басын-
дағы
ағымдағы
жылы
өтеуді
ескере
отырып
қалдық
төлеу мерзімі
басталмаған
міндеттемелер
бойынша бере-
шектің сомасы
Қуыну
мерзімі
өткен
берешектің
сомасы
7
8
9
10
11
12
Қазынашылық комитетінің _____________    __________________________
басшысы                     (қолы)          (қолды таратып жазу)
М.О.
Жергілікті атқарушы  _____________    _________________________
органның басшысы       (қолы)           (қолды таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі _____________    _________________________
жергілікті уәкілетті      (қолы)           (қолды таратып жазу)
органның басшысы
Есепті жасауға жауапты    _____________    _________________________
Қазынашылық комитетінің   (қолы)           (қолды таратып жазу)
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы
Есепті жасауға жауапты    ____________    _________________________
бюджетті атқару жөніндегі   (қолы)           (қолды таратып жазу)
жергілікті уәкілетті
органның құрылымдық
бөлімшесінің басшысы
Мемлекеттік мекемелердің кредиторлық
берешегі туралы есепті жасау
және беру ережесіне
5-қосымша
Ескерту: 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 қаңтардағы N 29 бұйрығымен .
Республикалық/жергілікті бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері теңгерімдерінің есептеу баптары бойынша
кредиторлық берешектің жағдайы туралы
200__жылғы_________арналған
талдамалы деректер
Бюджеттің түрі -_______________
Мерзімділігі - тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі - мың теңге
ББӘ атауы
Қосалқы шоттар
Есепті
күнге
Жылдың
басына
Жылдың
басымен
салыстыр-
ғанда
ауытқу
N_
N_
N_
1
2
3
4
5
1.
2.
...
Есепті күнге
жиыны
Жылдың басына
жиыны
Ауытқу
Қазынашылық комитетінің/бюджетті
атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның басшысы
_____________         _________________________
М.О.     (қолы)            (қолтаңбаның толық жазылуы)
Қазынашылық комитеті құрылымдық
бөлімшесінің/деректерді жасауға
жауапты, бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органның басшысы
_____________         __________________________
(қолы)            (қолтаңбаның толық жазылуы)

28. Отчеты о кредиторской задолженности государственного, республиканского и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджетов города республиканского значения, столицы) бюджетов, и сводные отчеты о кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств, составляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета по формам КЗ-Б-свод и КЗ-П-свод.
29. Месячные (оперативные) отчеты о кредиторской задолженности государственного и местного (сводный отчет о кредиторской задолженности областных бюджетов, бюджета города республиканского значения и столицы) бюджетов и кредиторской задолженности, образовавшейся за счет прочих средств, ежемесячно, не позднее 1 числа второго месяца, следующего за отчетным, представляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета с сопроводительным письмом, без утверждения подписями, центральным уполномоченным органам по бюджетному планированию и внутреннему контролю, уточненный отчет по состоянию на 1 июля, 1 октября и 1 января нового финансового года (за истекший финансовый год) - в течение пяти рабочих дней после установленного пунктом 20 настоящих Правил срока представления уточненных отчетов Комитетом казначейства и местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы соответствующему структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
30. Руководители администраторов бюджетных программ и государственных учреждений несут ответственность, в установленном законодательством порядке, за несвоевременное представление отчетов о кредиторской задолженности и представление недостоверных данных в отчетах о кредиторской задолженности.
Приложение 1
к Правилам составления и
представления отчетов о кредиторской
задолженности государственных учреждений
Форма КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
______________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 200_г.
Вид бюджета____________________________________
Администратор бюджетных программ_______________
Государственное учреждение_____________________
Периодичность__________________________________
Единица измерения______________________________
Коды бюджетной классификации
Наиме-
нование
План финансирования
бюджетных программ
(подпрограмм)
на текущий
финансовый год
Функц.
группа
Про-
грамма
Подпро-
грамма
Специ-
фика
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность
прошлых лет
Задолжен-
ность
текущего
года
Итого задолжен-
ность
(гр.8+
гр.9)
в том числе
на
нача-
ло
года
Остаток
с учетом
погашения
в текущем
году
сумма
задолжен-
ности по
обязатель-
ствам, срок
оплаты по
которым не
наступил
сумма задолжен-
ности с
истекшим
сроком
исковой
давности
7
8
9
10
11
12
Руководитель государственного учреждения/________  __________________
администратора бюджетных программ        (подпись)(расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель структурного подразделения
государственного учреждения/
администратора бюджетных программ,
ответственного за составление отчета    ________  __________________
(подпись)(расшифровка подписи)
Приложение 2
к Правилам составления и
представления отчетов о кредиторской
задолженности государственных учреждений
Форма КЗ-Б-свод
Отчет о кредиторской задолженности
_______________________________________
(государственного, республиканского бюджета,
бюджета области, города республиканского значения,
столицы, района (города областного значения)
на 1 ________ 200_г.
Периодичность__________________________________
Единица измерения______________________________
Коды бюджетной классификации
Наиме-
нование
План финансирования
бюджетных программ
(подпрограмм)
на текущий
финансовый год
Адми-
нист-
ратор
бюдже-
тных
про-
грамм
Функц.
группа
Про-
грамма
Под-
прогр.
Специ-
фика
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность
прошлых лет
Задолжен-
ность
текущего
года
Итого задолжен-
ность
(гр.9+
гр.10)
в том числе
на
нача-
ло
года
остаток
с учетом
погашения
в текущем
году
сумма
задолжен-
ности по
обязатель-
ствам, срок
оплаты по
которым не
наступил
сумма задолжен-
ности с
истекшим
сроком
исковой
давности
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Всего задолженность
всего задолженность(гр.11-гр.12)
кредиторская задолженность
к плану финансирования  бюджетных
программ, %
(гр.14/гр.7*100)
14
15
Руководитель Комитета Казначейства _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного
исполнительного органа             _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета       _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
Комитета казначейства, ответственного
за составление отчета             _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
местного уполномоченного органа
по исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета             _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 3
к Правилам составления и
представления отчетов о кредиторской
задолженности государственных учреждений
Форма КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 200_г.
Вид бюджета____________________________________
Администратор бюджетных программ_______________
Государственное учреждение_____________________
Периодичность__________________________________
Единица измерения______________________________
Функц.
группа
Программа
Подпрограмма
Код
платных
услуг
Наименование
платных услуг и
прочих источников
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность
прошлых лет
Задолжен-
ность
текущего
года
Итого
(гр.7+
гр.8)
в том числе
на
нача-
ло
года
остаток
с учетом
погашения
в текущем
году
сумма
задолжен-
ности по
обязатель-
ствам, срок
оплаты по
которым не
наступил
сумма задолжен-
ности с
истекшим
сроком
исковой
давности
6
7
8
9
10
11
Руководитель государственного учреждения/________  __________________
администратора бюджетных программ        (подпись)(расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель структурного подразделения
государственного учреждения/
администратора бюджетных программ,
ответственного за составление отчета    ________  __________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 4
к Правилам составления и
представления отчетов о кредиторской
задолженности государственных учреждений
Форма КЗ-П-свод
Отчет о кредиторской задолженности
_____________________________________________
(государственного, республиканского бюджета,
бюджета области, города республиканского значения,
столицы, района (города областного значения)
на 1 ________ 200_г.
Периодичность__________________________________
Единица измерения______________________________
Адми-
нист-
ратор
бюдже-
тных
про-
грамм
Функц.
группа
Программа
Подпрограмма
Код
платных
услуг
Наименование
платных услуг и
прочих источников
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность
прошлых лет
Задолжен-
ность
текущего
года
Итого
(гр.8+
гр.9)
в том числе
на
нача-
ло
года
остаток
с учетом
погашения
в текущем
году
сумма
задолжен-
ности по
обязатель-
ствам, срок
оплаты по
которым не
наступил
сумма задолжен-
ности с
истекшим
сроком
исковой
давности
7
8
9
10
11
12
Руководитель Комитета Казначейства _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного
исполнительного органа             _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета       _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
Комитета казначейства, ответственного
за составление отчета             _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
местного уполномоченного органа
по исполнению бюджета, ответственного
за составление отчета             _________   ____________________
(подпись)  (расшифровка подписи)
Приложение 5
к Правилам составления и представления
отчетов о кредиторской задолженности
государственных учреждений
Сноска. Правила дополнены приложением 5 - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2006 года N 29.
Аналитические данные
о состоянии кредиторской задолженности по
расчетным статьям балансов администраторов
республиканских/местных бюджетных программ
на ______________  200___ года
Вид бюджета  -  ____________________
Периодичность -  квартальная, годовая
Единица измерения -  тыс. тенге
Наименование
АБП
Субсчета
На
отчет-
ную
дату
На
начало
года
Отклонение
в сравнении
с началом
года
N__
N__
N__
1
2
3
4
5
1.
2.
3.
...
Итого на
отчетную дату
Итого на
начало года
Отклонение
Руководитель Комитета           _________    ___________________
казначейства/местного            (подпись)   (расшифровка подписи)
уполномоченного органа      М.П.
по исполнению бюджета
Руководитель структурного       _________    ___________________
подразделения Комитета           (подпись)   (расшифровка подписи)
казначейства/местного
уполномоченного органа по
исполнению бюджета,
ответственного за
составление данных