"Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 қазандағы N 1216 Жарлығын және "Оралмандардың 2004 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 қазандағы N 1216 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1207 қаулысын жүзеге асыру туралы"
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2004 жылғы 18 мамырдағы N 80 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 04 маусымда N 1276 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Оралмандардың 2004 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 қазандағы N 1216  Жарлығын  және "Оралмандардың 2004 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" "Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 қазандағы N 1216 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашасындағы N 1207  қаулысын  орындау үшін және өздерінің тарихи отанына қайтып келіп жатқан оралмандарды ұйымдасқан түрде қабылдау және жайғастыру мақсатында облыс әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2004 жылға белгіленген 750 отбасы санындағы, соның ішінде Монғолиядан - 80 отбасы, Өзбекстаннан - 517, Ресей Федерациясынан - 150, Қырғызстаннан - 3 отбасы, көші-қон квотасы Петропавл қаласы және облыс аудандары бойынша қосымшаға сәйкес бөлінсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2004.12.29 N 192  Қаулысымен
2. Оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі ұсынылған облыстық штабтың құрамы бекітілсін.
3. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша көші-қон және демография басқармасына:
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес оралмандарды қабылдау және жайғастыру мәселесі бойынша облыстық қызметтердің іс-әрекетін үйлестіру;
оралмандарға, бір рет берілетін ақшалай жәрдемақыны төлеу, көліктік шығындарын және тұрғын үй сатып алу жөніндегі шығындарын қаржыландыру ұсынылсын.
4. Облыстың Ішкі істер басқармасы белгіленген тәртіппен оралмандарға тиісті құжаттарды беру рәсімін жүргізсін және оларға қолданыстағы Заңнамаларға сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтығын алу мәселесін жедел шешсін.
5. Облыстық білім, еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменттері:
оралмандардың мектеп жасындағы балаларын оқумен толық қамту және оларды облыс интернаттарына орналастыру жөнінде шаралар қабылдасын;
оралмандардың балаларына орта және бастауыш кәсіптік оқу орындарына тарту жөнінде жүйелі түрде кәсіптік бағдар жұмыстары жүргізсін;
оралмандарды жұмыспен қамтамасыз етсін, қажет болған жағдайда оларды қайта даярлау мен жаңа мамандықтарға оқытуды ұйымдастырсын.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216 "О квоте иммиграции оралманов на 2004 год" и постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1207 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216"
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области N 80 от 18 мая 2004 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 июня 2004 года N 1276. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216 "О квоте иммиграции оралманов на 2004 год" и постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1207 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216 "О квоте иммиграции оралманов на 2004 год" и в целях организованного приема и обустройства семей оралманов, возвращающихся на свою историческую родину, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установленную квоту иммиграции на 2004 год в количестве 750 семей, в том числе, 80 семей из Монголии, 517 - из Узбекистана, 150 - из Российской Федерации, 3 - из Кыргызстана распределить по городу Петропавловску и районам области согласно приложению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Акимата Северо-Казахстанской области от 29.12.2004 г. N 192
2. Утвердить прилагаемый состав областного штаба по приему и обустройству оралманов.
3. Рекомендовать управлению по миграции и демографии по Северо-Казахстанской области обеспечить:
координацию действий областных служб по вопросам приема и обустройства оралманов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения";
финансирование расходов по выплате единовременных денежных пособий, возмещению транспортных расходов и приобретению жилья оралманами;
4. Управлению внутренних дел области в установленном порядке провести процедуру выдачи необходимых документов оралманам, оперативно решать вопросы приобретения ими гражданства Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством.
5. Департаментам образования, труда, занятости и социальной защиты населения:
принять меры по полному охвату детей оралманов школьного возраста обучением и размещением их в интернатах области;
систематически проводить профориентационную работу по привлечению детей оралманов в учебные заведения начального и среднего профессионального образования;
обеспечить оралманов работой, при необходимости, организовать переподготовку и обучение их новым профессиям;

6. Петропавл қаласы мен аудан әкімдері:
оралмандарды қарсы алу, қабылдау және олардың орналасу орындарында жайғастыруды ұйымдастырсын;
оралмандарға тұрғын үй сатып алуға жәрдем көрсетсін;
бөлінген қаржыға сәйкес оралмандарға жаңа үй салу, ескісін жөндеу жөніндегі жұмыстарды орындау көздесін;
оралмандарды орналастыру үшін сатуға дайын үйлер мен бос жұмыс орындары бар екендігі ескеріле отырып елді мекендер айқындалсын;
оралмандарды жұмыспен қамту, оларға жер беру және шағын кредит алу үшін жағдайлар жасау мәселелерін қатты бақылауға алсын;
осы қаулының орындалуы туралы ақпарат 2005 жылдың 5 қаңтарында көші-қон және демография басқармасына тапсырсын.
7. Оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі облыстық штаб қала және аудан әкімдерінің, облыстық ұйымдар басшыларының оралмандарды қабылдау және жайғастыру мәселелері жөнінде ақпараттарын мерзім сайын тыңдап отырсын.
8. Облыс әкімдігі жанындағы "Солтүстік Қазақстан" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына, "Северный Казахстан" Жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, "Қазақстан" Республикалық телерадиокорпорациясы" Жабық акционерлік қоғамы Солтүстік Қазақстан облыстық филиалының басшылығына оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөнінде жүргізіліп жатқан жұмыстар туралы облыс жұртшылығын тұрақты түрде хабардар ету ұсынылсын.
9. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша көші-қон және демография басқармасы (келісім бойынша) осы қаулының орындалуы туралы 2005 жылғы 10 қаңтарында облыс әкімдігіне ақпарат берсін.
10. "Оралмандардың 2004 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 қазандағы N 1216 Жарлығын" және Қазақстан Республикасы Үкіметінің осы мәселе бойынша 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1207 қаулысын жүзеге асыру туралы" облыс әкімдігінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 236 қаулысының күші жойылсын.
11. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Е.Нұрақаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі
Облыс әкімінің
2004 жылғы 18 мамырдағы
N 80 қаулысына қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің
2003 жылғы 31 қазандағы N 1216
Жарлығын және "Оралмандардың
2004 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы"
Қазақстан Республикасы Президентінің
2003 жылғы 31 қазандағы N 1216
Жарлығын жүзеге асыру туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 29 қарашадағы N 1207
қаулысын жүзеге асыру туралы"
Оралмандарды қабылдау мен жайғастыру жөніндегі облыстық штабтың құрамы
Нұрақаев Ерік Есімұлы
облыс әкімінің орынбасары, штаб төрағасы
Әлиев Шияп Шарапұлы
көші-қон және демография басқармасының
бастығы, төраға орынбасары
Қалиев Базарбек Қабдөшұлы
штаб мүшелері :
Балтабаева Ғалия Қазезтайқызы
облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты
әлеуметтік қорғау департаментінің бастығы
Воронцова Наталья Геннадьевна
облыстық денсаулық сақтау департаментінің
бастығы
Дінкенова Сайран Әбілқайырқызы
облыстық білім департаментінің бастығы
Баяхметов Еркебұлан Еркешұлы
мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру
жөніндегі департамент бастығы
Құнанбаев Сапарбек Құнанбайұлы
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша жер
ресурстар жөніндегі басқару комитетінің
төрағасы
Моор Иван Иванович
"Северный Казахстан баспасы" ЖШС-нің бас
редакторы
Мұсырман Кәрібай Иманжанұлы
"Қазақстан" Республикалық
телерадиокорпорациясы" ЖАҚ Солтүстік
Қазақстан облыстық филиалының директоры
Сүлейменов Жарасбай Қабдоллаұлы
облыс әкімдігі жанындағы "Солтүстік
Қазақстан" мемлекеттік коммуналдық
кәсіпорнының бас редакторы
Тоқсанбаев Ысқақ
Ботаұлы
Облыстық ішкі істер басқармасы бастығының
орынбасары
Бұған қоса штаб құрамына мәжіліс өткізілетін жер бойынша барлық аудандар мен Петропавл қаласының әкімі кіреді.
Облыс әкімінің
2004 жылғы 18 мамырдағы
N 80 қаулысына қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің
2003 жылғы 31 қазандағы N 1216 Жарлығын
және "Оралмандардың 2004 жылға арналған
көшіп келу квотасы туралы"
Қазақстан Республикасы Президентінің
2003 жылғы 31 қазандағы N 1216
Жарлығын жүзеге асыру туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 29 қарашадағы N 1207
қаулысын жүзеге асыру туралы"
2004 жылғы оралмандарды Петропавл қаласы мен облыс
аудандары бойынша бөлу

6. Акимам районов и г.Петропавловска:
организовать встречу, прием и обустройство оралманов в местах их расселения;
оказать содействие в приобретении жилья оралманами;
предусмотреть выполнение работ по ремонту старого и строительству нового жилья оралманам согласно выделенным средствам;
определить населенные пункты для расселения оралманов с учетом готового к продаже жилья и наличия свободных рабочих мест;
взять под строгий контроль вопросы трудоустройства оралманов, выделения им земельных участков и создания условий для получения микрокредитов;
представить информацию в управление миграции и демографии по исполнению данного постановления к 5 января 2005 года.
7. Областному штабу по приему и обустройству оралманов периодически заслушивать информации акимов города и районов, руководителей областных организаций по вопросам приема и обустройства оралманов.
8. Рекомендовать руководству государственного коммунального предприятия "Солтустік Казакстан" при акимате области, товариществу с ограниченной ответственностью "Издательство "Северный Казахстан", Северо-Казахстанскому областному филиалу закрытого акционерного общества "Республиканская Телерадиокорпорация "Казахстан" систематически информировать общественность области о проводимой работе по приему и обустройству оралманов.
9. Управлению миграции и демографии по Северо-Казахстанской области представить информацию (по согласованию) о выполнении данного постановления к 10 января 2005 года в аппарат акима области.
10. Постановление акимата области от 26 декабря 2003 года N 236 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216 "О квоте иммиграции оралманов на 2004 год" и постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1207" по этому вопросу отменить.
11. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Нуракаева Е.Е.
Аким области
Утвержден
постановлением акимата области
от 18 мая 2004 года N 80
"О реализации Указа Президента
Республики Казахстан от 31 октября
2003 года N 1216 "О квоте иммиграции
оралманов на 2004 год" и постановления
Правительства Республики Казахстан
от 29 ноября 2003 года N 1207
"О реализации Указа Президента
Республики Казахстан
от 31 октября 2003 года N 1216"
Состав областного штаба по приему и обустройству оралманов
Нуракаев
Ерик Есимович
заместитель акима области, председатель штаба
Алиев
Шияп Шарапович
начальник управления миграции и демографии, заместитель председателя
Калиев
Базарбек Кабдушевич
начальник отдела управления миграции и демографии, секретарь
члены штаба:
Балтабаева
Галия Казистаевна
начальник областного департамента труда, занятости и социальной защиты населения
Воронцова
Наталья Геннадьевна
начальник областного департамента здравоохранения
Денкенова
Сайран Абилькаировна
начальник областного департамента образования
Баяхметов
Еркебулан Еркешович
начальник департамента по организации госзакупок
Кунанбаев
Сапарбек Кунанбаевич
председатель комитета по управлению земельными ресурсами по СКО
Моор
Иван Иванович
главный редактор ТОО "Издательство Северный Казахстан"
Мусырман
Карбай Иманжанович
директор Северо-Казахстанского областного филиала ЗАО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
Сулейменов
Жарасбай Кабдоллинович
главный редактор Государственного коммунального предприятия "Солтустік Казакстан" при акимате области
Токсанбаев
Искак Ботаевич
заместитель начальника Управления  внутренних дел
Кроме того, в состав штаба входят акимы всех районов и г.Петропавловска по месту проведения заседания.
Приложение
к постановлению акимата области
от 18 мая 2004 года N 80
"О реализации Указа Президента
Республики Казахстан от 31 октября
2003 года N 1216 "О квоте иммиграции
оралманов на 2004 год" и постановления
Правительства Республики Казахстан
от 29 ноября 2003 года N 1207
"О реализации Указа Президента
Республики Казахстан
от 31 октября 2003 года N 1216"
Распределение оралманов на 2004 год по городу Петропавловску и районам области