Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру мәселелері жөніндегі комиссияны құру туралы
Шығыс Қазақстан облысының Глубокое ауданы әкімиятының 2004 жылғы 23 ақпандағы N 561 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 26 ақпанда N 1652 тіркелді. Күші жойылды - Глубокое ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 11 ақпандағы N 738 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Глубокое ауданы әкімдігінің 11.02.2008 N 738 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2001-2005 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2000 жыл 16 мамырдағы N 394 Жарлығын, "Есірткі, психотропты заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жыл 10 шілдедегі N 279 Заңын, "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2002-2003 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жыл 8 шілдедегі N 736 қаулысын жүзеге асыруда, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жыл 23 қаңтардағы N 148-ІІ Заңының 31-бап 1-тармақ 17-тармақшасын басшылыққа алып, Глубокое ауданының әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Глубокое ауданының әкімияты жанынан консультативтік-кеңестік орган, нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру мәселелері жөніндегі аудандық комиссия қосымшада көрсетілгенге сәйкес құрамда құрылсын.
2. Жоғарыда аталған комиссияның дербес құрамы аудандық мәслихаттың кезекті сессиясына бекітілуге ұсынылсын.
3. Ұсынылып отырған нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру мәселелері жөніндегі комиссияны құру туралы Ереже бекітілсін.
4. Глубокое ауданы әкімиятының "Есірткі мен құрамында есірткісі бар заттардың заңсыз айналымына қарсы іс-қимыл жөніндегі комиссия туралы" 2003 жыл 11 желтоқсандағы N 505 қаулысының күші жойылған болып саналсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М.Я. Пекурге жүктелсін.
Глубокое ауданының әкімі
Глубокое ауданы әкімиятының
2004 жылғы 23 ақпандағы
N 561 қаулысымен бекітілген
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы тұру мен алдын алу жөніндегі жұмыстарды үйлестіру жөніндегі аудандық комиссия (бұдан былай-Комиссия) консультативтік -кеңестік орган болып табылады.

Об образовании комиссии по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу
Постановление акимата Глубоковского района Восточно-Казахстанской области от 23 февраля 2004 года N 561. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 февраля 2004 года за N 1652. Утратило силу - постановлением акимата Глубоковского района от 11 февраля 2008 года № 738
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Глубоковского района от 11.02.2008 № 738.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы", Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 г. N 279 "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими", постановления Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2002 года N 736 "О программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2002-2003 годы", руководствуясь подпунктом 17 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат Глубоковского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать консультативно-совещательный орган при акиме Глубоковского района-комиссию по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу в составе согласно приложению.
2. Внести персональный состав вышеназванной комиссии на утверждение очередной сессии районного маслихата.
3. Утвердить прилагаемое Положение о комиссии по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу.
4. Постановление акимата Глубоковского района от 11 декабря 2003 N 505 "О комиссии по противодействию незаконному обороту наркотиков и наркосодержащих веществ" считать утратившим силу.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Пекур М.Я.
Аким Глубоковского района
Утверждено постановлением
акимата Глубоковского района
от 23 февраля 2004 года N 561
Положение
о комиссии по вопросам координации работы по профилактике и
противодействию наркомании и наркобизнесу
1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу (далее-Комиссия) является консультативно-совещательным органом.

2. Комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Заңдарын, Президент пен Үкіметтің актілерін және басқа да Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін, сонымен қатар осы ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның негізгі мақсаттары мен міндеттері
3. Комиссияның негізгі мақсаттары:
1) Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің жоспарын жүзеге асыру жөніндегі 2001-2005 жылдарға арналған іс-шараларды жүзеге асыру үшін қолдау көрсету;
2) нашақорлық пен есірткі бизнесіне, есірткі заттарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы күреске бағытталған шаралардың әрі қарай жетілдірілуі;
есірткі заттарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы мен олардың заңсыз айналымына, орынсыз қолданылуына қарсы әрекет жасау саласындағы мемлекеттік саясаттың жетілдірілуі жөнінде ұсыныстар дайындау болып табылады.
4. Комиссия өзіне жүктелген мақсаттарға сәйкес төмендегі міндеттерді жүзеге асырады:
1) есірткі мен есірткісі бар заттардың заңсыз айналымына қарсы тұру мәселелері жөніндегі аудандық бағдарламаларды дайындауға қатысу;
2) жергілікті атқару органдарының комиссия құзырына кіретін мәселелер жөніндегі ұсыныстары мен жобаларын қарауға қатысу;
3) нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрестің, есірткі заттары мен қоздырғыш заттарды орынсыз қолдану, нашақорлықтың алдын алу, емдеу және есірткіге тәуелді адамдарды сауықтырудың негізгі бағыттарын анықтау,
нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрес саласында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдардың жұмыстарын одан әрі жетілдіру;
нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрес саласында мемлекеттік органдардың жұмыстарын үйлестіруді жетілдіру;
Глубокое ауданы халқының әлеуметтік есірткілік иммунитетін қалыптастыру жөніндегі ұсыныстар әзірлеу;
4) Глубокое ауданында есірткі жағдайының даму тенденциясы мен хал-ахуалына талдау жасау, есірткінің заңсыз айналымына қарсы тұру саласындағы мемлекеттік бағдарламалар мен түбегейлі жоспарларды жүзеге асыру барысы туралы ақпараттық-талдау құжаттамаларын дайындау.
3. Комиссия құқықтары
Комиссияның:
1) Комиссия мәжілістерінде атқару органдары мен басқа да ұйымдардың басшылары мен өкілдерін комиссия құзырына жататын мәселелер бойынша шақыруға және тыңдауға;
2) өз мақсаттарын жүзеге асыру үшін атқару органдары мен басқа да ұйымдардан қажетті құжаттамалар мен ақпараттарды сұратып алуға;
3) мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың мамандардың штаттан тыс сарапшы ретінде аудандағы нашақорлық сараптау және зерттеу үшін тартуға;

2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим положением.
2. Основные задачи и функции Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) содействие в осуществлении мероприятий по реализации Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы;
2) выработка предложений по:
реализации и дальнейшему совершенствованию мероприятий, направленных на борьбу с наркоманией и наркобизнесом, незаконным оборотам наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
совершенствованию государственной политики в области оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими.
4. Комиссия в соответствии с возложенными на нее задачами осуществляет следующие функции:
1) участие в разработке районных программ по вопросам противодействия незаконному обороту наркотиков и наркосодержащих веществ;
2) участие в рассмотрении предложений и проектов решений местных исполнительных органов по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) выработка рекомендаций по:
определению основных направлений борьбы с наркоманией и наркобизнесом, злоупотреблением наркотических средств и психотропных веществ, профилактики наркомании, лечения и социальной реабилитации наркозависимых лиц;
дальнейшему совершенствованию деятельности правоохранительных и других государственных органов в сфере борьбы с наркоманией и наркобизнесом;
совершенствованию координации деятельности государственных органов в области борьбы с наркоманией и наркобизнесом;
формированию социального наркотического иммунитета населения Глубоковского района;
4) анализ состояния и тенденций развития наркоситуации в районе, подготовка информационно-аналитических материалов о ходе реализации стратегий и государственных программ в области противодействия незаконного оборота наркотиков.
3. Права Комиссии
5. Комиссия имеет право:
1) приглашать и заслушивать на заседаниях Комиссии руководителей и представителей исполнительных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
2) запрашивать и получать от исполнительных органов и иных организаций необходимые для осуществления своей деятельности материалы и информацию;
3) привлекать в качестве внештатных экпертов специалистов государственных органов и иных организаций для анализа и изучения наркоситуации в районе, участия в разработке районных программ;

4) мемлекеттік органдарға осы бағыттағы осы жұмысты одан әрі жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізуге;
5) түбегейлі жоспарларды, мемлекеттік және басқа да бағдарламаларды жүзеге асыру жөніндегі қоғамдық ұйымдармен ведомствоаралық және аудандық үйлестірудің өзара қызметін жүзеге асыруға;
6) Комиссия құзырына жататын басқа да құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
4. Комиссия жұмыстарын ұйымдастыру
6. Комиссия төрағасы оның жұмысын басқарады, мәжілістерінде төрағалық етеді, жұмыстарын жоспарлайды, оның шешімдерінің жүзеге асырылуына жалпы бақылау жасайды. Төраға болмаған кезде оның міндеттерін орынбасары атқарады.
7. Комиссия мәжілісінің күн тәртібі бойынша ұсыныстары, құжаттарды материалдар әзірлеуді және мәжілістен соң хаттамасын рәсімдеуді комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады.
8. Комиссия отырысының материалдарын дайындауды комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады, ол комиссия мәжілісін өткізуден 3 күн бұрын барлық қажетті құжаттарды комиссия мүшелеріне таратады.
9. Комиссия отырысы қажет болған кезде өткізіледі, бірақ тоқсанына бір реттен кем болмауы тиіс.
Комиссия мәжілісі оған мүшелерінің үштен бірі қатысқан жағдайда заңды саналады.
10. Комиссия шешімі оған комиссия мүшелерінің жалпы санынан ашық көп дауыс берілсе қабылданады және комиссия мәжілісінің хаттамасымен рәсімделеді. Дауыс тең болған жағдайда төрағаның дауысы шешуші дауысқа ие болады.
Хаттамаға комиссия төрағасы қол қояды.
Глубокое ауданы әкімінің
аппарат басшысы
Глубокое ауданы әкімиятының
2004 жылғы 23 ақпандағы
N 561 қаулысына қосымша
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес және алдын алу жөніндегі үйлестіру кеңесі мәселелері жөнінде комиссияның құрамы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық әкімдігінің 07.09.2006 № 1887 қаулысымен.
Пекур Мария Яковлевна
аудан әкімінің орынбасары, комиссия төрайымы
Зорина Татьяна Анатольевна
аудан экімі апаратының кадрлар және мемлекеттік құқықтық жұмыстар бөлімінің басшысы, төрайымның орынбасары
Асамбаев Мурат Жумабаевич
аудандық білім беру бөлімінің басшысы, комиссия төрайымының орынбасары
Айткулов Бауржан Темірбаевич
Глубокое АІІБ қылмыстық іздестіру бөлімі бастығының орынбасары, төрайымның орынбасары (келісім бойынша)
Асанова Татьяна Николаевна
Кадрлар және мемлекеттік-құқықытық жұмыстар бөлімінің жетекші маманы, комиссия хатшысы
Комиссия мүшелері: Светочева Любовь Леонидовна
Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау департаментыің Глубокое ауданы бойынша бас маман (келісім бойынша)
Абдрахманова Валентина Қабыкеновна
Глубокое аудандық ауруханасы емханасының меңгерушісі (келісім бойынша)
Асильбаева Фарида Ильтаевна
Ішкі саясат бөлімінің басшысы
Мишаева Надежда Ивановна
Аудандық әдістемелік орталықтың жастармен жұмыс жөніндегі әдіскер (келісім бойынша)
Садыков Еркин Сайлауович
ҚР ҰҚКД ШҚО Глубокое ауданы бойынша өкілі (келісім бойынша)
Адильбаева Роза Касиевна
Аудандық әділет басқармасының бастығы (келісім бойынша)
Аудан экімі аппаратының басшысы      А.Баймульдинов

4) вносить предложения в государственные органы по дальнейшему совершенствованию работы в данном направлении;
5) осуществлять взаимодействие с общественными организациями, межведомственную и районную координацию по реализации стратегий, государственных и иных программ;
6) осуществлять иные права, относящиеся к компетенции Комиссии.
4. Организация работы Комиссии
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
7. Подготовку предложений по повестке дня заседания Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протокола после заседания осуществляет секретарь Комиссии.
8. Подготовка материалов к проведению заседания Комиссии осуществляется секретарем Комиссии, который не менее, чем за 3 дня до заседания направляет членам Комиссии все необходимые документы.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже 1 раза в квартал.
Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов.
10. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии и оформляются протоколом заседания Комиссии. При равенстве голосов Председатель имеет решающий голос.
Протокол подписывается Председателем и секретарем Комиссии.
Руководитель аппарата акима
Глубоковского района
Приложение к постановлению
Глубоковского районного акимата
" 23 " февраля 2004 года № 561
Состав комиссии по вопросам координации работы по профилактике и противодействию наркомании и наркобизнесу
Сноска. Приложение - в редакции постановления Глубоковского районного акимата Восточно-Казахстанской области от 07.09.2006 № 1887.
Пекур Мария Яковлевна
заместитель акима района, председатель комиссии
Зорина Татьяна Анатольевна
руководитель отдела кадровой и государственно-правовой работы аппарата акима района, заместитель председателя комиссии
Асамбаев Мурат Жумабаевич
руководитель районного отдела образования, заместитель председателя комиссии
Айткулов Бауржан Темирбаевич
заместитель начальника отделения уголовного розыска Глубоковского РОВД, заместитель председателя комиссии (по согласованию)
Асанова Татьяна Николаевна
ведущий специалист отдела кадровой и государственноправовой работы аппарата акима района, секретарь комиссии
Члены комиссии: Светочева Любовь Леонидовна
главный специалист департамента здравоохранения Восточно-Казахстанской области по Глубоковскому району (по согласованию)
Абдрахманова Валентина Кабикеновна
заведующая поликлиникой Глубоковской центральной районной больницы (по согласованию)
Асильбаева Фарида Ильтаевна
руководитель отдела внутренней политики
Мишаева Надежда Ивановна
методист по работе с молодежью районного методического центра (по согласованию)
Садыков Еркин Сайлауович
уполномоченный по Глубоковскому району ДКНБ РК по ВКО (по согласованию)
Адильбаева Роза Касиевна
начальник управления юстиции района (по согласованию)
Руководитель аппарата акима района А.Баймульдинов