"Теңіз портының күштерімен және құралдарымен орындалатын жүктерді ауыстырып тиеу жөніндегі қызметтер тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 5 қарашадағы N 262 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 11 наурыздағы N 78-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 28 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3522. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 15-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Теңіз портының күштерімен және құралдарымен орындалатын жүктерді ауыстырып тиеу қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 5 қарашадағы N 262 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2598 нөмірмен тіркелген, 2003 жылғы 27 желтоқсанда "Ресми газетте" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Теңіз портының күштерімен және құралдарымен орындалатын жүктерді ауыстырып тиеу жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы";
1-тармақта:
"белгілеу және алып тастау" деген сөздер "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"қызметтер" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теңіз портының күштерімен және құралдарымен орындалатын жүктерді ауыстырып тиеу қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесінде:
тақырыбында және барлық мәтін бойынша "белгілеу және алып тастау", "белгілеу", "белгіленген", "белгілеуге", "белгілеудің", "белгіленіп отырған" деген сөздер тиісінше "бекіту", "бекітілген", "бекітуге", "бекітудің", "бекітіліп отырған" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года N 262-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 марта 2005 года N 78-ОД. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 28 марта 2005 года N 3522. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 , подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и подпунктом 1) пункта 18 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года N 262-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2598, опубликованный 27 декабря 2003 года в "Официальной газете"), следующие изменения и дополнения:
1) заголовок изложить в следующей редакции:
"О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта";
в пункте 1:
слова "установления и отмены" заменить словом "утверждения";
после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
2) в Правилах установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта, утвержденных указанным приказом:
в заголовке и по всему тексту слова "установления и отмены", "установление", "установления", "установлении", "установленные", "установленных", "установленного" заменить соответственно словами "утверждения", "утверждение", "утверждения", "утверждении", "утвержденные", "утвержденных", "утвержденного";

тақырыптағы және 1 және 2-тармақтардағы "қызметтер" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
мәтін бойынша "және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі", "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі,", ", Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі", "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің," деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақта:
екінші абзацтағы "қызметтер" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші абзацтағы "қызметін" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган - табиғи монополиялар салаларындағы қызметтерді бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган немесе белгіленген құзыретінің шегіндегі облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана) атқарушы орган.";
4-тармақтың екінші абзацы "көрсетілетін" деген сөздің алдынан "реттеліп" деген сөзбен толықтырылсын;
6 және 7-тармақтардағы "жұмыстарға, қызметтерге ақы төлеу бойынша", "жұмыстарды, қызметтерді көрсеткен кезде", "тиісті жұмыстар мен қызметтерді" деген сөздер тиісінше "реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды)", "реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) көрсеткен кезде", "тиісті реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды)" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақта "жұмыстар мен қызметтер" деген сөздер "реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақтың барлық мәтіні бойынша "жұмыстар мен қызметтер" деген сөздер "реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақта:
"тарифтер" деген сөзден кейін "(бағалар, алым ставкалары)" деген сөздермен толықтырылсын;
"қызметтерді" деген сөз "реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) көрсетілген Ереженің 1-қосымшасының тақырыбындағы "белгілеу" деген сөз "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген Ереженің 2-қосымшасында:
барлық мәтін бойынша "белгіленген", "белгілеу" деген сөздер тиісінше "бекітілген", "бекіту" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "қызметтер" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақтағы "қызметтер" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі және порттар саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Ә.М.Жұмабаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

в заголовке и пунктах 1 и 2 после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
по всему тексту слова "и Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", "Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан,", ", Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", ", Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", "Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан," исключить;
в пункте 3:
в абзаце втором после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
в абзаце пятом после слова "пользующееся" дополнить словом "регулируемыми";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - центральный государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий, или областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган в пределах установленной компетенции.";
в абзаце втором пункта 4 после слова "оказываемых" дополнить словом "регулируемых";
в пунктах 6 и 7 слова "по оплате работ, услуг", "при оказании работ, услуг", "соответствующих работ, услуг" заменить соответственно словами "по оплате регулируемых услуг (товаров, работ)", "при оказании регулируемых услуг (товаров, работ)", "соответствующих регулируемых услуг (товаров, работ)";
в пункте 18 слова "работах и услугах" заменить словами "регулируемых услугах (товарах, работах)";
по всему тексту пункта 19 слова "работ и услуг" заменить словами "регулируемых услуг (товаров, работ)";
в пункте 20:
после слова "тарифов" дополнить словами "(цен, ставок сборов)";
перед словом "услуги" дополнить словом "регулируемые";
3) в заголовке Приложения 1 к указанным Правилам слово "установления" заменить словом "утверждения";
в Приложении 2 к указанным Правилам:
по всему тексту слова "установлен", "установления" заменить соответственно словами "утвержден", "утверждения";
в пунктах 1 перед словом "услуги" дополнить словом "регулируемые";
в пункте 3 перед словом "услуг" дополнить словом "регулируемых".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере железнодорожного транспорта и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Джумабаева А.М.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.М.Досмағамбет) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны ресми бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің және "Ақтау теңіз сауда порты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының бірінші орынбасары Н.Ш.Алдабергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар министрі
2005 жылғы 18 наурыз
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Салық комитетінің
Төрағасы
2005 жылғы 23 наурыз

3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Досмагамбет Е.М.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан и республиканского государственного предприятия "Актауский морской торговый порт".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и
коммуникации Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО:
Председатель Налогового Комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
23 марта 2005 г.