Кадрлық резерв және нотариустың бос лауазымына орналасуға конкурс өткізу туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 31 наурыздағы N 101 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 05 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3547. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 36 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2012.01.31 № 36 (ресми жарияланған күнiнен кейiн он күнтізбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі) Бұйрығымен.
"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 32-бабы 15) тармағының негізінде  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған кадрлық резерв және нотариустың бос лауазымына орналасуға конкурс өткізу туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың аумақтық Әділет органдарының бастықтары қолданылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Әділет вице-министрі С.Н.Баймағанбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрығына 2-ші қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
"Келісілді"
Республикалық нотариаттық
палатаның төрағасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2005 жылғы 31 наурыздағы
N 101 бұйрығына
1-қосымша
Кадрлық резерв және нотариустың бос лауазымына
орналасуға конкурс өткізу туралы
ЕРЕЖЕ
1. Кадрлық резерв және нотариустың бос лауазымына орналасуға конкурс өткізу туралы осы ережесі "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  32-бабының 15) тармақшасына сәйкес дайындалды.
2. Нотариаттық округ бойынша кадрлық резервті (бұдан әрі - Резерв) Заңның  33-бабы 2-тармақтың 3) тармақшасына сәйкес, нотариаттық палатамен бірлесе отырып аумақтық әділет органы құрады.
3. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия алған, деректері осы Ереженің 5-тармағына және 1-қосымшасына сәйкес құрылған жүйелендірілген тізім - резерв кітабына енгізілген адамдар резервке енгізіледі.
4. Осы Ереженің 3-тармағында көрсетілген адамдарды Резервке енгізу олардың нотариаттық палатаға тапсырған өтініштері негізінде жүзеге асырылады.
Өтінішке:
1) жеке куәліктің көшірмесі;
2) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына мемлекеттік лицензияның нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) фотосуреті бар жеке іс парағы (оның нақтылы тұратын жерінің мекен-жайы және байланыс телефоны көрсетілуі тиіс).

Об утверждении Положения о кадровом резерве и проведении конкурса на замещение вакантной должности нотариуса
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 марта 2005 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 5 апреля 2005 года № 3547. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 36
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 31.01.2012 № 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 15)  статьи 32 Закона "О нотариате",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о кадровом резерве и проведении конкурса на замещение вакантной должности нотариуса согласно приложению 1 к настоящему Приказу.
2. Начальникам территориальных органов юстиции обеспечить надлежащее применение настоящего Приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра Баймаганбетова С.Н.
4. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему Приказу.
5. Настоящий Приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
"Согласовано"
Председатель Республиканской
нотариальной палаты
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 марта 2005 года N 101
Положение
о кадровом резерве и проведении конкурса на замещение
вакантной должности нотариуса
1. Общие положения
1. Настоящее Положение о кадровом резерве и проведении конкурса на замещение вакантной должности нотариуса (далее - Положение) разработано в соответствии с подпунктом 15)  статьи 32 Закона "О нотариате" (далее - Закон).
2. Кадровый резерв по нотариальному округу (далее - Резерв), в соответствии с подпунктом 3) пункта 2  статьи 33 Закона, формируется территориальным органом юстиции совместно с нотариальной палатой.
3. В Резерв включаются лица, получившие лицензию на право занятия нотариальной деятельностью, данные о которых включаются в систематизированный список - Книгу резерва, формируемую в соответствии с пунктом 5 и приложением 1 к настоящему Положению.
4. Включение в Резерв лиц, указанных в пункте 3 настоящего Положения, осуществляется на основании заявлений, поданных ими в нотариальную палату.
К заявлению прилагаются:
1) копия удостоверения личности;
2) нотариально засвидетельствованная копия государственной лицензии на право занятия нотариальной деятельностью;
3) личный листок с фотографией заявителя (с указанием его адреса фактического места жительства и номера контактного телефона).

Резервке енгізу туралы өтініш осы ереженің 20-тармағының  4)-6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды нотариаттық палатаға ұсынған жағдайда конкурсқа қатысу үшін негіз болып табылады.
5. Өтініш берген адам туралы деректер резерв кітабына өтініш беру кезегіне сәйкес реттік нөмірі беріле отырып, Ереженің 1-қосымшасына сәйкес енгізіледі.
Резерв кітабы нөмірленуі, тігінделуі, төраға қолымен және нотариаттық палатаның мөрімен бекітілуі тиіс.
6. Резервтегі адамды Резервтен шығарып тастау мынадай жағдайларда:
1) ол нотариустың бос лауазымына орналасса;
2) резервтен шығару туралы өтінішті өз еркімен берсе;
3) Заңның  12-бабының 1-тармағында көзделген негіздер бойынша лицензияның күші жойылса;
4) Қазақстан Республикасы қылмыстық кодексінің  41-бабына және "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің  52-бабына сәйкес заң күшіне енген сот шешімі негізінде нотариаттық қызметпен айналысу құқығынан айрылса;
5) Олардың нотариаттық қызмет жасау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзуға жол бергендіктері үшін лицензиясы қайтарылып алынса не мемлекеттік нотариус қызметінен босатылса жүзеге асырылады.
7. Нотариустардың бос лауазымына орналасуға конкурстық іріктеу (бұдан әрі - Конкурс) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензиясы бар және жекеше нотариаттық практикамен айналысуға ниет білдірген адамдар қатарынан жүзеге асырылады.
8. Конкурсты аумақтық әділеттік органы мен нотариаттық палата 7 адамнан кем емес мөлшерде құрылған комиссия өткізеді.
Ескерту: 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2006.02.01  N 36 , 2008.06.12  N 164 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
8-1.  Алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2008.06.12   N 164 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
9. Комиссия құрамы әділет органы бастығының бұйрығымен бекітіледі.
Ескерту: 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 1 ақпандағы N 36   бұйрығымен .
10. Нотариустың бос лауазымы:
1) Заңның  32-бабының 7-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің Қазақстан Республикасының нотариустары санын бекітуіне байланысты нотариаттық округте бар;
2) нотариусты нотариаттық палата мүшелігінен және оны есептік тіркеуден алып тастауға байланысты құралған;

Заявление о включении в Резерв является основанием для участия в конкурсе при условии представления в нотариальную палату документов, указанных в подпунктах 4)-6) пункта 20 настоящего Положения, после объявления конкурса.
5. Данные о лице, подавшем заявление, вносятся в Книгу резерва, согласно приложению 1 к Положению, с присвоением порядкового номера в соответствии с очередностью подачи заявления.
Книга резерва должна быть пронумерована, прошнурована, скреплена подписью председателя и печатью нотариальной палаты.
6. Исключение резервиста из Резерва осуществляется в случаях:
1) занятия им вакантной должности нотариуса;
2) подачи заявления об исключении из Резерва по собственному желанию;
3) прекращения действия лицензии по основаниям, предусмотренным пунктом 1  статьи 12 Закона;
4) лишения права заниматься нотариальной деятельностью на основании решения суда, вступившего в законную силу, в соответствии со  статьями 41 Уголовного кодекса Республики Казахстан и   52 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
5) отзыва лицензии либо увольнения с должности государственного нотариуса за допущенные им нарушения законодательства Республики Казахстан при совершении нотариального действия.
7. Конкурсный отбор на замещение вакантных должностей нотариусов (далее - Конкурс) осуществляется из числа лиц, имеющих лицензию на право занятия нотариальной деятельностью и желающих заниматься частной нотариальной практикой.
8. Конкурс проводится комиссией, формируемой территориальным органом юстиции и нотариальной палатой в количестве 7 человек.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными  приказами Министра юстиции РК от 01.02.2006  N 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 12.06.2008  N 164 (порядок введения в действие см.  п. 2 ).
8-1.  (исключен  приказом Министра юстиции РК от 12.06.2008   N 164 (порядок введения в действие см.  п. 2 ).
9. Состав комиссии утверждается приказом начальника территориального органа юстиции.
Сноска. Пункт 9 с изменениями -  приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года N 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
10. Вакантной должностью нотариуса признается:
1) единица нотариуса, имеющаяся в нотариальном округе в связи с утверждением Министром юстиции Республики Казахстан, в соответствии с подпунктом 7-1)  статьи 32 Закона, численности нотариусов Республики Казахстан;
2) единица нотариуса, образовавшаяся в связи с исключением нотариуса из членов нотариальной палаты и снятия его с учетной регистрации;

3) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің нотариустың қосымша бірліктерін бекітуіне байланысты құралған бос орындар болып табылады.
11. Осы Ереженің 10-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген бос орындар бойынша конкурсты қажеттілігіне қарай нотариаттық округте Әділет министрі белгілеген нотариустар бірлігі толыққанға дейін комиссия жүргізеді.
Осы Ереженің 10-тармағының 2), 3) тармақшаларында көрсетілген бос орындар бойынша конкурсты аумақтық әділет органының олар құрылған күннен бастап бес күн ішінде енгізген ұсынысы бойынша комиссия жүргізеді.
12. Комиссияның қызметін ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз ету аумақтық әділет органына жүктеледі.
13. Комиссия өзінің бірінші отырысында өз мүшелерінің көпшілік дауысымен комиссия төрағасы мен хатшысын сайлайды.
14. Комиссия отырысында міндетті түрде хатшы жүргізетін және отырысқа қатысып отырған комиссия мүшелері қол қоятын хаттама жүргізіледі.
15. Комиссия отырысы оның кем дегенде 2/3 мүшесі қатысса заңды болып табылады.
16. Аумақтық әділет органы нотариаттық палатамен бірлесе отырып, қажеттілігіне қарай және бос орын құрылғаны туралы мәлімет алған күннен бастап он күн ішінде конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялауды ұйымдастырады.
17. Аумақтық әділет органы Конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдардан (бұдан әрі - кандидаттар) құжаттар қабылдауды ұйымдастырады, кандидаттарға Комиссия шешімін береді.
18. Конкурсқа:
1) Заңның  12-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес заңнамада белгіленген тәртіппен іс-әрекет жасауға қабілетсіз не іс-әрекет жасауға қабілеттілігі шектеулі деп танылған;
2) Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің  41-бабына және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің  52-бабына сәйкес заңды күшіне енген сот шешімімен белгілі бір мерзім ішінде нотариаттық қызметпен айналысу құқығынан айырылған;
3) Заңның  6-бабының 1-тармақшасының екінші абзацына сәйкес өтелмеген немесе заңда белгіленген тәртіппен соттылығы алынбаған;
4) Заңның 6-бабының 1-тармағының үшінші абзацына сәйкес өзіне қатысты ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық іс тоқтатылған;
5) Заңның 6-бабының 1-тармағының үшінші абзацына сәйкес лицензиясы кері қайтарылып алынғандықтан не нотариаттық іс-әрекет жасау кезінде Қазақстан Республикасының заңдарының бұзылуына жол бергені үшін мемлекеттік нотариус қызметінен босатылғандықтан нотариаттық қызметті тоқтатқан адам осындай оқиға болғаннан кейін үш жыл бойы жіберілмейді.
19. Конкурс өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді:
аумақтық әділет органының орналасқан жері, пошталық мекен-жайы және байланыс телефондары көрсетілген толық атауын;
нотариаттық округтік атауы және жекеше нотариустың бос орны пайда болған қаланы, ауданды көрсетуді;
жекеше нотариусқа қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес айқындалған үміткерге негізгі талапты;
құжаттарды қабылдау тәртібі және мерзімдерін;
конкурсты өткізу орнын;
Комиссияның қарауына ұсынылған құжаттардың тізбесін қамтиды.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін қосымша ақпаратты қамтуы мүмкін.

3) дополнительная единица нотариуса, образовавшаяся в связи с утверждением Министром юстиции Республики Казахстан.
11. Конкурс по вакансиям, указанным в подпункте 1) пункта 10 настоящего Положения, комиссией проводится по мере необходимости, до заполнения всех установленных Министром юстиции единиц нотариусов в нотариальном округе.
Конкурс по вакансиям, указанным в подпунктах 2), 3) пункта 10 настоящего Положения, проводится комиссией по представлению территориального органа юстиции, вносимому в течение пяти дней со дня их образования.
12. Организационно-техническое обеспечение деятельности комиссии возлагается на территориальный орган юстиции.
13. Комиссия на своем первом заседании большинством голосов своих членов избирает председателя и секретаря комиссии.
14. Заседание комиссии проводится с обязательным ведением протокола, который ведется секретарем, и подписывается членами комиссии, присутствующими на заседании.
15. Заседание комиссии правомочно, если на нем присутствуют не менее 2/3 ее членов.
16. Территориальный орган юстиции организует опубликование объявления о проведении Конкурса по мере необходимости и в течение десяти дней со дня получения сведений об образовании вакансии.
17. Территориальный орган юстиции организует прием документов от лиц, желающих принять участие в Конкурсе (далее - кандидаты).
18. К участию в Конкурсе не допускаются лица:
1) признанные в установленном законодательством порядке недееспособными или ограниченно дееспособными, в соответствии с подпунктом 5) пункта 1  статьи 12 Закона;
2) лишенные права заниматься нотариальной деятельностью в течение определенного срока решением суда, вступившим в законную силу, в соответствии со  статьями 41 Уголовного кодекса Республики Казахстан и  52 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
3) имеющие непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость, в соответствии с абзацем вторым пункта 1  статьи 6 Закона;
4) в отношении которых прекращено уголовное дело по нереабилитирующим основаниям, в течение трех лет после наступления таких событий, в соответствии с абзацем третьим пункта 1  статьи 6 Закона;
5) прекратившие нотариальную деятельность ввиду отзыва лицензии либо увольнения с должности государственного нотариуса за допущенные им нарушения законодательства Республики Казахстан при совершении нотариального действия, в течение трех лет после наступления таких событий, в соответствии с абзацем третьим пункта 1  статьи 6 Закона.
19. Объявление о проведении Конкурса направляется в республиканские средства массовой информации на казахском и русском языках.
Объявление должно содержать следующие сведения:
наименование территориального органа юстиции с указанием его местонахождения, почтового адреса и номера контактного телефона;
наименование нотариального округа и указание города, района, в которых образовалась вакансия нотариуса;
основные требования к кандидату, определяемые в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми к нотариусу;
порядок и сроки приема документов;
место проведения Конкурса, перечень документов, представляемых на рассмотрение комиссии.
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую законодательству Республики Казахстан.

20. Үміткерлердің, соның ішінде резервтегілердің нотариаттық палатаға аумақтық әділет органына хабарландыру жарияланған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде үміткерлердің өтініштерін Комиссияға үлгі нысан бойынша, осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес, сондай-ақ мынадай құжаттарды қабылдайды:
1) үміткердің фотосуреті бар жеке іс парақ (оның нақты тұрғылықты жерінің мекен-жайы мен телефонын және байланыс телефонын көрсете отыра);
2) жеке куәліктің көшірмесі;
3) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына мемлекеттік лицензияның көшірмесі;
4) еңбек кітапшасының, жеке еңбек шартының не жұмысқа қабылдау және жұмыстан босату туралы немесе қызметтік тізімнің ұйым (жұмыс беруші) басшысы куәландырған (қол қойған) жұмысы, қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі туралы материалды куәландырылған көшірмесі;
5) Комиссияға тапсырғанға дейін екі ай бұрын үміткердің тұрғылықты жері бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берілген медициналық анықтама;
6) бүкіл республика бойынша мәліметтерді көрсете отырып, Комиссияға тапсырғанға дейін екі ай бұрын тұрғылықты жері бойынша үміткерге берілген соттылығы жоқтығы туралы анықтаманы қоса береді.
Үміткер біліміне, жұмыс тәжірибесіне, кәсіби деңгейі мен үміткердің беделіне (біліктілігін арттыруы, ғылыми дәреже мен атақ берілгені туралы құжаттардан көшірмелер, мінездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және сол тәрізді) қатысты қосымша ақпарат беруге құқылы.
21. Комиссияға түскен құжаттар аумақтық әділет органының арнайы жеке журналында тіркеледі.
Үміткердің өтініші тіркелгеннен кейін аумақтық әділет органы үш күн ішінде тапсырылған құжаттар топтамасының толықтығына тексеріс жүргізеді.
Құжаттар дұрыс ресімделмеген не құжаттар топтамасы толық тапсырылмаған жағдайда аумақтық әділет органы үміткерге құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін белгіленген талаптарға сәйкес құжаттарды аумақтық әділет органдарына жазбаша түрде алып келуді ұсынады.
22. Құжаттарды қабылдау конкурс туралы хабарландыруда белгіленген мерзім біткен күні аяқталады.
23. Конкурсқа қатысуға жіберілген үміткерлерін Конкурс өткенге дейін он күннен кешіктірілмей, аумақтық әділет органдары Конкурсқа жіберілгені туралы, сондай-ақ әңгімелесудің орны, өткізу уақыты туралы жазбаша хабардар етеді.
24. Конкурсқа қатысуға жіберілмеген кандидаттар тиісті шешім қабылдағаннан кейін аумақтық әділет органдарына хабарланады.
Бұл ретте комиссия кандидатқа дәлелді шешімді заңнама нормасына сілтемемен бірге, сондай-ақ Конкурсқа қатысуға оған рұқсат бермеу туралы шешім қабылдау үшін негіз болған басқа да дәлелдемелер мен себептерді көрсете отырып, ол енгізілген күннен бастап бес күннен кешіктірілмей беруге міндетті.

20. Территориальный орган юстиции в течение тридцати календарных дней со дня опубликования объявления принимает заявления кандидатов, в том числе и материалы резервистов, представляемые нотариальной палатой, в комиссию по типовой форме, согласно приложению 2 к настоящему Положению, а также следующие документы:
1) личный листок с фотографией кандидата (с указанием его адреса фактического места жительства и номера контактного телефона);
2) копия удостоверения личности;
3) копия государственной лицензии на право занятия нотариальной деятельностью;
4) копия трудовой книжки, индивидуального трудового договора либо выписок из приказов о приеме и увольнении или послужного списка (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), заверенные (подписанные) руководителем организации (работодателем) либо нотариально;
5) медицинские справки с наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по месту жительства кандидата не ранее чем за два месяца до их представления в Комиссию;
6) справка об отсутствии судимости, выданная по месту жительства кандидата не ранее чем за два месяца до ее представления в Комиссию, с указанием сведений по всей республике.
Кандидат вправе представить дополнительную информацию, касающуюся образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации кандидата (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации и тому подобное).
21. Поступившие в комиссию документы регистрируются в отдельном специальном журнале территориального органа юстиции.
После регистрации заявления кандидата территориальным органом юстиции в течение трех дней проводится проверка полноты пакета представленных документов.
В случае ненадлежащего оформления документов либо представления неполного пакета документов, территориальный орган юстиции в письменной форме рекомендует кандидату привести документы в соответствие с установленными требованиями до окончания срока приема документов.
22. Прием документов заканчивается в день окончания срока, установленного в объявлении о конкурсе.
23. Кандидаты, допущенные к участию в Конкурсе, не позднее, чем за десять дней до проведения Конкурса, письменно извещаются территориальным органом юстиции о допуске к Конкурсу, а также о месте, дате и времени проведения собеседования.
24. Кандидаты, не допущенные к участию в Конкурсе, уведомляются территориальным органом юстиции после принятия соответствующего решения.
При этом комиссия обязана выдать кандидату мотивированное решение со ссылкой на нормы законодательства, а также с указанием других доводов и причин, послуживших основанием для принятия решения о его не допуске к участию в Конкурсе, не позднее пяти дней со дня его вынесения.

25. Конкурс конкурсанттың нотариат туралы заңнамамен ұсынылған олардың біліктілік талаптарына сәйкестігі мәніне кәсіби дәрежесі, сондай-ақ оның жеке дәрежесі, құқықтық мәдениетінің деңгейі, оның заңтану саласындағы жұмыс тәжірибесі бағаланатын әңгімелесу нысанында жүргізіледі.
Әрбір кандидатпен өткізілген әңгімелесу нәтижесі хаттамамен ресімделеді.
26. Комиссия кандидаттардың әңгімелесу нәтижесін олар жоқ жерде және конкурс кандидаттарының өткендігі не өтпегендігі туралы шешімді құпия дауыс беру арқылы қабылдайды.
27. Комиссия қабылдаған шешім конкурсқа қатысушылардың барлығының қатысуымен жарияланады және оларға беріледі.
Комиссия конкурсының нәтижелері 3 күннің ішінде аумақтық әділет органына, нотариаттық палатаға және конкурс жеңімпазына жіберіледі.
28. Конкурс комиссиясының оң қорытындысына ие болған конкурс қатысушысының құжаттары және конкурс материалдары, сондай-ақ конкурстық іріктеуден өтпеген адамдардың өтініштері аумақтық әділет органдарына қайтарылады.
Конкурстық іріктеуге сай келмеген адамдардың құжаттар топтамасы оларды ұсынған адамдарға қайтарылады.
29. Дәлелді себептермен мерзімді созған кандидатты қоспағанда, конкурстан өткен кандидат 30 күннің ішінде нотариаттық палатаның мүшелігіне өтуге міндетті.
30. Комиссияның кандидаттың Конкурстан өтуі туралы шешімі тиісті нотариаттық округтің нотариаттық палатасына нотариустың бос орнына оның мүше болып қабылдануы және Заңның  1-тармағының 7) тармақшасына және  33-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес оның аумақтық әділет органында есептік тіркелуі үшін негіз болып табылады.
31. Егер Конкурстың нәтижесінде Комиссия бос лауазымға ұсынуға кандидаттар іріктелмеген болса, аумақтық әділет органдары нотариаттық палатамен бірлесе отырып, бір ай ішінде қайталама конкурсты хабарлауға тиіс.
32. Аумақтық әділет органының Конкурстан өтпеген кандидаттың кейінгі конкурстарға қайта қатысуына кедергі жасауға құқығы жоқ.
33. Комиссияның шешімі сот тәртібімен шағымдалуы мүмкін.
Кадрлық резерв және нотариустың
бос лауазымына орналасуға
конкурс өткізу туралы ережеге
1-қосымша
Резерв кітабы
N
Өтініш
берген күн
Өтініш
берген
адамның
тегі, аты,
әкесінің аты
Лицензияның
нөмірі және
берілген күні
Ескертулер
1
2
3
4
5
Кадрлық резерв және нотариустың
бос лауазымына орналасуға
конкурс өткізу туралы ережеге
2-қосымша
_____________ облысының
конкурстық комиссия төрағасы
_____________________________
_____________________________
_____________________________
мекен-жайы __________________
_____________________________
Үлгі өтініш
Мені _____________________________________________________
(бос орын құрылған нотариаттық округтің
________________________________________ нотариустың бос
әкімшілік-аумақтық бірлігі көрсетіледі)
лауазымына орналасу конкурсына қатысуға жіберуіңізді сұраймын.
Кадрлық резерв және нотариустың бос лауазымына орналасуға
конкурс өткізу туралы ереженің негізгі талаптарымен таныстым,
келісімімді беремін және оларды орындауға міндеттенемін.
Осымен өзім тапсырған мәліметтердің түпнұсқалығына өзімнің
толық жауапкершілігімді растаймын.
_____________________         __________________________
(Қолы)                  (Тегі, аты, әкесінің аты)
200_ жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2005 жылғы 31 наурыздағы
N 101 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің
күшін жойған кейбір бұйрықтарының тізбесі

25. Конкурс проводится в форме собеседования, в ходе которого оцениваются профессиональные качества конкурсанта на предмет их соответствия квалификационным требованиям, предъявляемым законодательством о нотариате, а также его личностные качества, уровень правовой культуры, опыт работы в сфере юриспруденции.
Результаты собеседования с каждым кандидатом оформляются протоколом.
26. Комиссия обсуждает результаты собеседования кандидатов в их отсутствие и путем тайного голосования принимает решение о прохождении либо не прохождении кандидатом конкурса.
27. Решения, принятые комиссией, оглашаются в присутствии всех участников конкурса и выдаются им.
Результаты конкурса Комиссией в течение 3-х дней направляются в территориальный орган юстиции, нотариальную палату и победителю конкурса.
28. Документы участника (-ов) конкурса, получившего (-их) положительное заключение комиссии, и материалы конкурса, а также заявления лиц, не прошедших конкурсный отбор, возвращаются в территориальный орган юстиции.
Пакеты документов лиц, не прошедших конкурсный отбор, возвращаются лицам, их представившим.
25. Кандидат, прошедший конкурс, в течение 30 дней вступает в члены нотариальной палаты, за исключением пропуска срока по уважительным причинам.
26. Решение комиссии о прохождении кандидатом Конкурса является основанием для принятия его в члены нотариальной палаты соответствующего нотариального округа на вакантную должность нотариуса и его учетной регистрации в территориальном органе юстиции, в соответствии с подпунктом 7) пункта 1 и подпунктом 3) пункта 2  статьи 33 Закона.
27. Если в результате Конкурса комиссией не были отобраны кандидаты на представленные вакантные должности, территориальным органом юстиции совместно с нотариальной палатой в течение месяца должен быть объявлен повторный конкурс.
28. Территориальный орган юстиции не вправе препятствовать повторному участию в последующих конкурсах кандидату, не прошедшему Конкурс.
29. Решение Комиссии может быть обжаловано в судебном порядке.
Приложение 1
к Положению о кадровом резерве
и проведении конкурса на замещение
вакантной должности нотариуса
Книга резерва
N
Дата подачи заявления
Ф.И.О. лица, подавшего
заявление
Номер и
дата выдачи
лицензии
Примечание
1
2
3
4
5
Приложение 2
к Положению о кадровом резерве
и проведении конкурса на замещение
вакантной должности нотариуса
Председателю конкурсной комиссии
________________________области
_______________________________
от_____________________________
прож.__________________________
_______________________________
Типовое заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие
вакантной должности нотариуса в ___________________________
(указывается
___________________________________________________________
административно-территориальная единица нотариального округа,
___________________________________________________________
в которой имеется вакансия)
С основными требованиями Положения о кадровом резерве
и проведении конкурса на замещение вакантной должности нотариуса
ознакомлен (-а), согласен (-а) и обязуюсь их выполнять.
Настоящим подтверждаю свою полную ответственность за
подлинность представленных мною сведений.
____________                       ________________________
(Подпись)                                 (ф.и.о.)
"____"_______________ 200__ г.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 марта 2005 года N 101
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министра юстиции Республики Казахстан

1. "Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшін конкурс өткізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 9 желтоқсандағы N 259  бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2614 тіркелген).
2. "Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшін конкурс өткізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 9 желтоқсандағы N 259 бұйрығына толықтыру және өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 15 сәуірдегі N 100  бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2812 тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 9 желтоқсандағы N 259 "Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшін конкурс өткізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295  бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3149 тіркелген, 2004 жылғы 15 қазандағы N 125-126 "Юридическая газетада" жарияланған).

1.  Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 декабря 2003 года за N 259 "Об утверждении Инструкции по проведению конкурса на замещение вакантной должности частного нотариуса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2614).
2.  Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 апреля 2004 года N 100 "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 декабря 2003 года N 259 "Об утверждении Инструкции по проведению конкурса на замещение вакантной должности частного нотариуса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2812).
3.  Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 295 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 декабря 2003 года N 259 "Об утверждении Инструкции по проведению конкурса на замещение вакантной должности частного нотариуса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3149, опубликован в "Юридической газете" 15 октября 2004 года N 125-126).