Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттік бағалы қағаздарға Ұлттық біріздендіру нөмірлерін беру қағидаларын бекіту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 104 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 27 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3593. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 қазандағы N 158 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008.10.29 N 158 Қаулысымен.
Нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының "Мемлекеттік бағалы қағаздарға Ұлттық біріздендіру нөмірлерін беру қағидаларын бекіту туралы" 2001 жылғы 15 мамырдағы N 828 қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1569 тіркелген, 2002 жылғы тамыз айында Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік актілер жинағында жарияланған, 5 том, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2312 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 114 қаулысымен , Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3240 тіркелген, Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 301 қаулысымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік бағалы қағаздарға Ұлттық біріздендіру нөмірлерін беру қағидаларының 1-қосымшасында:
4-тармақта:
9) тармақшада "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 10), 11), 12), 13) тармақшалармен толықтырылсын:
"10) "А" символы - орналастырылуы мен өтелуі номиналдық құны бойынша жүзеге асырылатын құжатсыздандырылған купондық бағалы қағаздар, бұл ретте айналыс мерзімі ішінде индекстелген купон деп аталатын сыйақы төленеді;

О внесении изменений и дополнений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828 "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 104. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2005 года N 3593. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2008 года N 158
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 158 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 мая 2001 года N 828 "Об утверждении Правил присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1569, опубликованное в августе 2002 года в Сборнике нормативных актов по рынку ценных бумаг Казахстана, том 5, с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 апреля 2003 года N 114, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2312, постановлением Правления Агентства от 25 октября 2004 года N 301, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 3240) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к Правилам присвоения национальных идентификационных номеров государственным ценным бумагам, утвержденным указанным постановлением:
пункт 4:
в подпункте 9) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктами 10), 11), 12), 13) следующего содержания:
"10) символ "А" - бездокументарные купонные ценные бумаги, размещение и погашение которых осуществляется по номинальной стоимости, при этом в течение срока обращения выплачивается вознаграждение, именуемое индексированным купоном;

11) "В" символы - орналастырылуы мен өтелуі номиналдық құны бойынша жүзеге асырылатын құжатсыздандырылған купондық бағалы қағаздар, бұл ретте айналыс мерзімі ішінде индекстелген купон деп аталатын сыйақы төленеді;
12) "С" символы - орналастырылуы мен өтелуі номиналдық құны бойынша жүзеге асырылатын құжатсыздандырылған купондық бағалы қағаздар, бұл ретте айналыс мерзімі ішінде индекстелген купон деп аталатын сыйақы төленеді;
13) "D" символы - орналастырылуы мен өтелуі номиналдық құны бойынша жүзеге асырылатын құжатсыздандырылған купондық бағалы қағаздар, бұл ретте айналыс мерзімі ішінде орналастыру кезінде айқындалатын, купон деп аталатын сыйақы төленеді.";
1-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"1-кесте
Мемлекеттік бағалы қағаздардың жекелеген
түрлері кодтарының кестесі
Бағалы қағаздың түрі
Коды
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қысқа мерзімді қазыналық міндеттемелері (МЕККАМ)
1
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған, Қазақстан Республикасының мемлекеттік орта мерзімді қазыналық міндеттемелері (МЕОКАМ)
2
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған, Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұзақ мерзімді қазыналық міндеттемелері (МЕУКАМ)
D
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған,
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орта мерзімді
индекстелген қазыналық міндеттемелері (МОИКАМ)
С
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған,
Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұзақ мерзімді
индекстелген қазыналық міндеттемелері (МУИКАМ)
В
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған,
Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұзақ мерзімді жинақ қазыналық міндеттемелері (МЕУЖКАМ)
А
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған,
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қысқа мерзімді
қазыналық валюталық міндеттемелері (МЕКАВМ)
3
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған, Қазақстан Республикасының мемлекеттік орта мерзімді
қазыналық валюталық міндеттемелері (МЕОКАВМ)
4
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған,
Қазақстан Республикасының мемлекеттік индекстелген
қазыналық міндеттемелері (МЕИКАМ)
4
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған,
Қазақстан Республикасының мемлекеттік ішкі займның ұлттық жинақ облигациялары (НСО)
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің теңгеде номинацияланған қысқа мерзімді ноттары
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің шетелдік валютада номинацияланған қысқа мерзімді ноттары
3
Мемлекеттік арнаулы өтем қазынашылық облигациялар (МАОКО)»
9

11) символ "В" - бездокументарные купонные ценные бумаги, размещение и погашение которых осуществляется по номинальной стоимости, при этом в течение срока обращения выплачивается вознаграждение, именуемое индексированным купоном;
12) символ "С" - бездокументарные купонные ценные бумаги, размещение и погашение которых осуществляется по номинальной стоимости, при этом в течение срока обращения выплачивается вознаграждение, именуемое индексированным купоном;
13) символ "D" - бездокументарные купонные ценные бумаги, размещение и погашение которых осуществляется по номинальной стоимости, при этом в течение срока обращения выплачивается определенное при размещении вознаграждение, называемое купоном.";
таблицу 1 изложить в следующей редакции:
"Таблица 1
Таблица кодов отдельных видов государственных ценных бумаг
Вид ценной бумаги
Код
Государственное краткосрочное казначейское обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан (МЕККАМ)
1
Государственное среднесрочное казначейское обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан (МЕОКАМ)
2
Государственное долгосрочное казначейское обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан (МЕУКАМ)
D
Государственное среднесрочное индексированное казначейское обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан (МОИКАМ)
C
Государственное долгосрочное индексированное казначейское обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан (МУИКАМ)
B
Государственное долгосрочное сберегательное казначейское обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан (МЕУЖКАМ)
A
Государственное краткосрочное казначейское валютное обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан (МЕКАВМ)
3
Государственное среднесрочное казначейское валютное обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан(МЕОКАВМ)
4
Государственное индексированное казначейское обязательство Республики Казахстан, выпускаемое Министерством финансов Республики Казахстан (МЕИКАМ)
4
Национальная сберегательная облигация государственного внутреннего займа Республики Казахстан, выпускаемая Министерством финансов Республики Казахстан (НСО)
2
Краткосрочная нота Национального Банка Республики Казахстан, номинированная в тенге
1
Краткосрочная нота Национального Банка Республики Казахстан, номинированная в иностранной валюте
3
Государственная специальная компенсационная казначейская облигация (МАОКО)"
9

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Токобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернабаев Ш. Т.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель