Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есепті қарау ережесін бекіту жөнінде" 2003 жылғы 27 қазандағы N 385 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 131 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 мамырда тіркелді. Тіркеу N 3635. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269   қаулысымен .
Нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есепті қарау ережесін бекіту жөнінде" 2003 жылғы 27 қазандағы N 385   қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2591 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 25 ресми басылымдарында 2003 жылғы желтоқсанда жарияланған, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2996 тіркелген Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 193  қаулысымен енгізілген толықтырумен) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есепті қарау ережесінде:
1-тармақтың екінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарлама) проспектісі осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта (мемлекеттік және орыс тілдерінде) екі дана етіп және Acrobat Reader форматында (қоғамның қаржылық есебінсіз) электрондық тасымалдағышта бір дана етіп жасалады.";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымының осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған проспектісін қағаз тасымалдағышта екі дана етіп және Acrobat Reader форматында (қоғамның қаржылық есебінсіз) электрондық тасымалдағышта бір дана етіп ұсынады.";
7-тармақтың екінші сөйлемі "және қағаз тасымалдағышта екі дана етіп және Acrobat Reader форматында (мемлекеттік және орыс тілдерінде) электрондық тасымалдағышта бір дана етіп ұсынылады." деген сөздермен толықтырылсын;
1-қосымшада:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 385 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N 131. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2005 года N 3635. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 269 (V053822 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК)
В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 385 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2591, опубликованное в декабре 2003 года в официальных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкінін Хабаршысы", "Вестник Национального Банка Казахстана" N25, с дополнением, внесенным  постановлением  Правления Агентства от 12 июля 2004 года N193, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2996) следующие дополнения и изменения:
в Правилах государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций, утвержденных указанным постановлением:
второе предложение пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Проспект выпуска облигаций (облигационной программы) составляется в двух экземплярах на бумажном носителе (на государственном и русском языках) по форме, согласно Приложению 1 к настоящим Правилам и в одном экземпляре на электронном носителе в формате Acrobat Reader (без финансовой отчетности общества).";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы в двух экземплярах на бумажном носителе (на государственном и русском языках), составленный по форме, согласно Приложению 2 к настоящим Правилам и в одном экземпляре на электронном носителе в формате Acrobat Reader (без финансовой отчетности общества).";
второе предложение пункта 7 дополнить словами "и представляется в двух экземплярах на бумажном носителе и в одном экземпляре на электронном носителе в формате Acrobat Reader (на государственном и русском языках)";
в Приложении 1:

мынадай мазмұндағы 12-1 тармақшамен толықтырылсын:
"12-1. Эмитенттер кеңесі 2005 жылғы 21 ақпанда қабылдаған корпоративтік басқару кодексін эмитенттің қабылдауы туралы ақпарат.";
29-тармақтың 1) және 2) тармақшаларындағы "атауы" деген сөзден кейін "және орналасқан жері" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тарауда "Қаржылық жай-күй" деген сөздер алып тасталсын;
38-40-тармақтар алып тасталсын;
41-тармақта:
1) тармақшада:
"әрбір шығарылым облигацияларының жалпы саны" деген сөздерден кейін "әрбір шығаралым бойынша орналастырылған облигациялардың саны," деген сөздермен толықтырылсын;
"(номиналдық құны бойынша)" деген сөздерден кейін ", негізгі борыш сомасы, әрбір шығарылым бойынша есептелген және төленген сыйақы сомасы, өтелу күнін көрсете отырып сатып алынған және мерзімінен бұрын өтелген облигациялардың саны" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) құрылтайшылар төлеген акцияларының жалпы саны, түрі және номиналдық құны, сондай-ақ акцияларды орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы сомасы. Соңғы күнге сатып алу бағасын көрсете отырып, сатып алынған, айналыстағы акциялардың саны. Акцияларды сатып алу әдістемесінің бекітілген күні. Акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған орган, осындай шығарылымның мемлекеттік тіркеу нөмірі және мемлекеттік тіркеу күні;";
3) тармақша ", бағалы қағаздар бойынша есептелген, бірақ төленбеген сыйақы сомасы (жеке-жеке түрлері мен шығарылымдары бойынша);" деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақша ", есептелген дивиденд сомаларын және төленген дивиденд сомаларын көрсете отырып" деген сөздермен толықтырылсын;
44-тармақта:
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) инфрақұрылымдық облигацияларды шығарған кезде жалға беру шартының көшірмесі ұсынылады;";
5) тармақшаның екінші абзацы ", тіркеушімен жасалған шарттың нөмірі және күні";
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) егер эмитент бағалы қағаздардың ұйымдасқан нарығында облигацияларды орналастыруды және/немесе айналысқа жіберуді болжамдаған жағдайда - бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының облигацияларды шығару проспектісінің осы облигацияларды бағалы қағаздар тізіміне енгізу үшін (осы облигациялар сәйкес келуі мүмкін листинг санаттарын көрсете отырып) сауда-саттықты ұйымдастырушының талаптарына сәйкестігі туралы жасалған нөмірі мен күні;".
2. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

дополнить подпунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Информация о принятии эмитентом кодекса корпоративного управления, принятого советом эмитентов 21 февраля 2005 года.";
подпункты 1) и 2) пункта 29 после слов "наименования" дополнить словами "и место нахождения";
в главе 5 слова "Финансовые результаты" исключить;
пункты 38-40 исключить;
в пункте 41:
в подпункте 1):
после слов "каждого выпуска," дополнить словами "количество размещенных облигаций по каждому выпуску,";
после слов "(по номинальной стоимости)" дополнить словами ", сумма основного долга, сумма начисленного и выплаченного вознаграждения по каждому выпуску, количество выкупленных и досрочно погашенных облигаций, с указанием даты погашения";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) общее количество, вид и номинальная стоимость акций, оплаченных учредителями, а также общая сумма денег, привлеченных при размещении акций. Количество акций, находящихся в обращении, выкупленных, с указанием цены выкупа на последнюю дату. Дата утверждения методики выкупа акций. Орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска акций, государственный регистрационный номер и дату государственной регистрации такого выпуска;";
подпункт 3) дополнить словами ", сумма начисленных, но не выплаченных вознаграждений по ценным бумагам (отдельно по видам и выпускам)";
подпункт 6) дополнить словами ", с указанием суммы начисленных дивидендов и суммы выплаченных дивидендов";
в пункте 44:
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) при выпуске инфраструктурных облигаций представляется копия концессионного договора;";
абзац второй подпункта 5) дополнить словами ", номер и дата договора с регистратором";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) в случае, если эмитентом предполагается размещение и/или обращение облигаций на организованном рынке ценных бумаг, - номер и дата заключения организатора торгов с ценными бумагами о соответствии проспекта выпуска облигаций требованиям организатора торгов для включения этих облигаций в список ценных бумаг (с указанием категории листинга, которой могут соответствовать эти облигации);".
2. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне жіберсін.
3. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства.
3. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в официальных средствах массовой информации Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель