Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика жөніндегі агенттігінің 2005 жылғы 4 мамырдағы N 76 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 24 мамырда тіркелді. Тіркеу N 3648. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 29 сәуірдегі № 100 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2010.04.29 № 100 Бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес,  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың бағдарламаларын әзірлеу және бекіту тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2002 жылғы 4 шілдедегі N 71 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылы 25 шілдеде N 1928 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 34)  бұйрығына :
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың бағдарламаларын әзірлеу және бекіту тәртібінде:
бүкіл мәтін бойынша "Статистикалық жұмыстардың жоспары", "Статистикалық жұмыстардың жоспарында", "Статистикалық жұмыстардың жоспарына" деген сөздер тиісінше "статистикалық жұмыстардың жоспары", "статистикалық жұмыстардың жоспарында", "статистикалық жұмыстардың жоспарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғылымның және қоғамдық ұйымдардың мүдделі өкілдері алдын ала талқылағаннан кейін статистикалық жұмыстар жоспарын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.";
10-тармақта:
екінші абзацтағы "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген реттерде" деген сөздер "мемлекеттік статистикалық байқауларда қамтылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын;
2) "Қазақстан Республикасында статистикалық есептілікті табыс ету тәртіптерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2002 жылғы 10 шілдедегі N 72 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылы 9 тамызда N 1947 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 34)  бұйрығына :
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында статистикалық есептілікті табыс ету тәртіптерінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 4 мая 2005 года N 76. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2005 года N 3648. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 29 апреля 2010 года № 100.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 29.04.2010 № 100.
В соответствии с  Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственной статистике",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике следующие изменения и дополнения:
1) в  приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 4 июля 2002 года N 71 "Об утверждении Правил разработки и утверждения программ общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 июля 2002 года за N 1928, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 34):
в Правилах разработки и утверждения программ общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слова "План", "Плане", "Планом" заменить соответственно словами "план", "плане", "планом";
в пункте 1:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"План статистических работ после предварительного обсуждения с заинтересованными представителями науки и общественных организаций утверждается Правительством Республики Казахстан.";
в пункте 10:
в абзаце втором слова "в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан," заменить словами ", охваченных государственными статистическими наблюдениями,";
абзац второй пункта 14 исключить;
2) в  приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июля 2002 года N 72 "Об утверждении Правил представления статистической отчетности в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 9 августа 2002 года за N 1947, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 34):
в Правилах представления статистической отчетности в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Тәртіп Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының  Кодексіне , "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына және басқа да заңнамалық актілерге сәйкес әзірленген.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес ұлттық санақты және статистикалық жұмыстар жоспарында көзделген мемлекеттiк статистикалық байқауларды жүргiзу кезiнде жеке және заңды тұлғалардың, сондай-ақ олардың құрылымдық бөлiмшелерiнiң бастапқы статистикалық ақпаратты ұсынуы мiндеттi болып табылады және өтеусiз негiзде жүзеге асырылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Ғылымның және қоғамдық ұйымдардың мүдделі өкілдері алдын ала талқылағаннан кейін статистикалық жұмыстар жоспарын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.".
2. Заң қызметі және кадр жұмысы басқармасы осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға

"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях, с  Законом Республики Казахстан "О государственной статистике" и другими законодательными актами.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В соответствии с  Законом Республики Казахстан "О государственной статистике" предоставление первичной статистической информации при проведении национальных переписей и государственных статистических наблюдений, предусмотренных планом статистических работ, физическими и юридическими лицами, а также их структурными подразделениями является обязательным и осуществляется на безвозмездной основе.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. План статистических работ после предварительного обсуждения с заинтересованными представителями науки и общественных организаций утверждается Правительством Республики Казахстан.".
2. Управлению юридической службы и кадровой работы обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель