"1997 жылғы мемлекеттік ғылыми стипендиялар және оларды төлеу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясының 1997 жылғы 26 мамырдағы N 118 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 19 мамырдағы N 312 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3675. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрiнің 2012 жылғы 15 қазандағы № 477 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрiнің 2012.10.15 № 477 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "1997 жылғы мемлекеттік ғылыми стипендиялар және оларды төлеу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясының 1997 жылғы 26 мамырдағы N 118  бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғылым мен техниканы дамытуға аса зор үлес қосқан ғалымдар мен мамандарға және дарынды жас ғалымдарға мемлекеттік ғылыми стипендиялар төлеу тәртібі туралы Нұсқаулықта (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2171 тіркелген):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік ғылыми стипендиялар стипендиаттарға белгіленген мерзімдерде карт-есепшотына немесе дербес есепшотына аудару жолымен төленеді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік ғылыми стипендияны төлеуді тиісті ғылыми (ғылыми, ғылыми-техникалық) кеңестің ұсынымы негізінде стипендиаттың өткен жылғы жүргізілген жұмыстары туралы есебін тыңдап, бірінші жылы өткеннен кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі тоқтатуы мүмкін.";
5-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясы" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта:
"кезекті" деген сөз "келесі" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының Ғылым министрі - Ғылым академиясының президенті" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"кезекті" деген сөз "келесі" деген сөзбен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "немесе жиырма бесінші" деген сөз алынып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік ғылыми стипендияларды төлеуге қаражат аударуды тоқтату үшін басқа да себептер туындаған жағдайда (жұмыстан шығарылғанда, қайтыс болғанда және т.б.) мекеменің (ұйымның) басшысы екі апта мерзім ішінде бұл туралы жазбаша түрде стипендияны төлеуді тоқтататынын Білім және ғылым министрлігіне хабарлауға міндетті.";
9-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясы" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтағы "Ғылым академиясы" деген сөздер "Ұлттық ғылым академиясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік ғылыми стипендияларды стипендиаттарға төлеуге қаражат аударуды стипендиаттың есебінің нәтижесі бойынша ғылыми (ғылыми, ғылыми-техникалық) кеңестің ұсынымдарын мекемелердің (ұйымдардың) ұсыныстарынан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жүзеге асырады.".

О внесении изменений в приказ Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан от 26 мая 1997 года № 118 "О государственных научных стипендиях 1997 года и порядке их выплаты"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 мая 2005 года № 312. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2005 года № 3675. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 477
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 15.10.2012 № 477.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан от 26 мая 1997 года N 118 "О государственных научных стипендиях 1997 года и порядке их выплаты" следующие изменения:
в Инструкции о порядке выплаты государственных научных стипендий ученым, внесшим выдающийся вклад в развитие науки и техники, и талантливым молодым ученым, утвержденной указанным приказом, (зарегистрирована в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 354):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственные научные стипендии выплачиваются стипендиатам путем перечисления на карт-счета или лицевые счета в установленные сроки.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Выплата государственной научной стипендии может быть прекращена Министерством образования и науки Республики Казахстан по прошествии первого года на основании соответствующей рекомендации ученого (научного, научно-технического) совета, заслушавшего отчет стипендиата о проделанной за истекший год работе.";
в пункте 5 слова "Миннауки - Академию наук" заменить словами "Министерство образования и науки Республики Казахстан";
в пункте 6:
слово "очередной" заменить словом "следующий";
слова "Министра науки - президента Академии наук РК" заменить словами "Министра образования и науки Республики Казахстан";
слово "очередного" заменить словом "следующего";
в пункте 7 слова "или двадцать пятого" исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При возникновении каких-либо других причин для прекращения перечисления средств на выплату государственных научных стипендий (увольнение с работы, смерть и другие) руководитель учреждения (организации) в двухнедельный срок письменно сообщает об этом в Министерство образования и науки Республики Казахстан, которое прекращает выплату
стипендии.";
в пункте 9 слова "Миннауки - Академию наук" заменить словами "Министерство образования и науки Республики Казахстан";
в пункте 10 слова "Академии наук" заменить словами "Национальной академии наук";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Перечисление средств на выплату государственных научных стипендий стипендиатам осуществляется после представления учреждениями (организациями) в Министерство образования и науки Республики Казахстан рекомендаций ученого (научного, научно-технического) совета по результатам отчета стипендиата.".

2. Ғылым департаменті (В.В.Могильный) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр А.Қ.Әбдімомыновқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

2. Департаменту науки (Могильный В.В.) представить, в установленном порядке, настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Абдымомунова А.У.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр