Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісін - төлем белгілеудің бірыңғай жіктеушісін қолдану ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 388 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 13 мамырдағы N 58 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 24 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3689. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.08.2016 № 203 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Өткізілетін төлемдер жөніндегі мәліметтерді жүйелеуді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісін - төлем белгілеудің бірыңғай жіктеушісін қолдану ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 388  қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1011 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" баспасөз басылымдарында 1999 жылғы 20-31 желтоқсанда жарияланған; Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 16 мамырдағы  N 195 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1149 тіркелген), 2000 жылғы 30 қазандағы  N 405 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1319 тіркелген), 2002 жылғы 16 ақпандағы  N 49 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1809 тіркелген), 2003 жылғы 21 сәуірдегі  N 125 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2332 тіркелген), 2004 жылғы 12 ақпандағы  N 18 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2757 тіркелген) қаулыларымен бекітілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеушісін - төлем белгілеудің бірыңғай жіктеушісін қолдану ережесінде:
18-2-тармақта:
бірінші абзацта:
"екінші деңгейдегі банктер" деген сөздерден кейін "және "Қазақстан даму банкі" акционерлік қоғамы" (бұдан әрі - банктер)" деген сөздермен толықтырылсын;
"ашық" деген сөз алынып тасталсын;
үшінші абзацта "екінші деңгейдегі" және "ашық" деген сөздер алынып тасталсын;
N 2 Қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
мемлекеттік жіктеушісін - төлем
белгілеудің бірыңғай жіктеушісін
қолдану ережесіне 2-қосымша
Төлем белгілеу кодының жан-жақты кестесі
ТБК
Операциялардың атауы
0 - Зейнетақы төлемдері және жәрдемақылар

О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 388 "Об утверждении Правил Применения Государственного классификатора Республики Казахстан - единого классификатора назначения платежей"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 мая 2005 года N 58. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2005 года N 3689. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.08.2016 № 203 (вводится в действие с 01.01.2017).
В целях совершенствования систематизации сведений по проводимым платежам, Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1 В  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 388 "Об утверждении Правил применения Государственного классификатора Республики Казахстан - единого классификатора назначения платежей (зарегистрированное в
Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1011, опубликованное 20-31 декабря 1999 года в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка
Казахстана") с изменениями и дополнениями, утвержденными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 мая 2000 года  N 195  (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1149), от 30 октября 2000 года  N 405  (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под  N 1319), от 16 февраля 2002 года  N 49  (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1809), от 21 апреля 2003 года  N 125  (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2332), от 12 февраля 2004 года  N 18  (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2757) внести следующие изменения и дополнение:
в Правилах применения Государственного классификатора Республики Казахстан - единого классификатора назначения платежей, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 18-2:
в абзаце первом:
после слов "банками второго уровня" дополнить словами "и Акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" (далее - банки)";
слово "открытым" исключить;
в абзаце третьем слова "второго уровня" и "открытое" исключить;
Приложение N 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам применения
Государственного
классификатора Республики
Казахстан - единого
классификатора назначения
платежей
Детализированная таблица кодов назначения платежей
КНП
Наименование операций
0 - Пенсионные платежи и пособия

001
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымның зейнетақы активтері
сомасынан түскен комиссиялық сыйақысы
002
Зейнетақы қорының зейнетақы активтері сомасынан
түскен, "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру
қоры" акционерлік қоғамы активтерінің
сомасынан түскен комиссиялық сыйақы
003
Инвестициялық шотқа қайтарым
004
Зейнетақы төлемдері шотына аударым
005
Жинақтаушы зейнетақы қорының жинақталған
зейнетақы қаражаттарын аудару жөніндегі банктік
қызмет көрсетуге ақы төлеу

001
Комиссионное вознаграждение организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, от суммы пенсионных активов
002
Комиссионное вознаграждение накопительного пенсионного
фонда от суммы пенсионных активов, Акционерного общества "Государственный фонд социального страхования от суммы его активов"
003
Возврат на инвестиционный счет
004
Перевод на счет пенсионных выплат
005
Оплата банковских услуг по перечислению пенсионных
накоплений накопительным пенсионным фондом

006
Инвестициялық кірістен түскен зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге
асыратын ұйымның комиссиялық сыйақысы
007
Инвестициялық кірістен түскен жинақтаушы
зейнетақы қорының комиссиялық сыйақысы
008
Зейнетақы активтерін, зейнетақы активтерін
тиісті түрде басқармаудан болған шығындарды
инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын
ұйымдардың өтеуі
009
Жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының
(алушыларының) жинақталған зейнетақы
қаражаттарын аударуды кешіктіргені үшін өсімпұл

006
Комиссионное вознаграждение организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, от инвестиционного дохода
007
Комиссионное вознаграждение накопительного пенсионного
фонда от инвестиционного дохода
008
Возмещение организацией, осуществляющей инвестиционное
управление пенсионными активами, убытков, вызванных ненадлежащим управлением пенсионными активами
009
Пеня за задержку переводов пенсионных накоплений вкладчиков (получателей) накопительных пенсионных фондов

021
Қате есептелген төлемдерді "Мемлекеттік
зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың"
Республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорындарына қайтаруы
022
Бала туғанда берілетін біржолғы мемлекеттік
жәрдемақы
023
Бала туғанда берілетін біржолғы мемлекеттік
жәрдемақыны қайтару
024
Ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан
жинақталған зейнетақы қаражаттарын жинақтаушы
зейнетақы қорлары арасында аудару
025
Ерікті кәсіби зейнетақы жарналары есебінен
қалыптасқан жинақталған зейнетақы қаражаттарын
жинақтаушы зейнетақы қорлары арасында аудару

021
Возврат Республиканским государственным казенным
предприятием "Государственный центр по выплате пенсий" ошибочно зачисленных платежей
022
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
023
Возврат единовременных государственных пособий в связи
с рождением ребенка
024
Переводы между накопительными пенсионными фондами
пенсионных накоплений, сформированных за счет добровольных пенсионных взносов
025
Переводы между накопительными пенсионными фондами
пенсионных накоплений, сформированных за счет добровольных профессиональных пенсионных взносов

043
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар және жер
асты және ашық тау-кен жұмысында, аса зиянды
жұмыста және өте ауыр жұмыс жағдайларында
жұмыс істегендерге мемлекеттік арнайы
жәрдемақылар алушыларды жерлеуге арналған
жәрдемақыны қайтару
044
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды төлеу
045
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды қайтару
046
Асыраушысынан айрылған жағдайға арналған
әлеуметтік сақтандыру төлемдері
047
Асыраушысынан айрылған жағдайға арналған
әлеуметтік сақтандыру төлемдерін қайтару

043
Возврат пособия на погребение получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий, работавших на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда
044
Выплата государственных специальных пособий
045
Возврат государственных специальных пособий
046
Выплаты социального страхования на случай потери
кормильца
047
Возврат сумм социальных выплат на случай потери
кормильца

521
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар
522
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар
529
Басқалары
530 - Мемлекеттік бағалы қағаздарды өтеу
531
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар
532
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар
539
Басқалары
540 - Мемлекеттік емес бағалы қағаздарды, вексельдерді және депозиттік сертификаттарды сатып алу
541
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар вексельдер
542
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар вексельдер
543
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар депозиттік сертификаттар
544
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар депозиттік сертификаттар
545
Облигациялар
548
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар басқалары
549
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар басқалары
550 - Мемлекеттік емес бағалы қағаздарды, вексельдерді және депозиттік сертификаттарды өтеу
551
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар вексельдер
552
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар вексельдер
553
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар депозиттік сертификаттар
554
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар депозиттік сертификаттар
555
Облигациялар
558
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар басқалары
559
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар басқалары
560 - Капиталға инвестициялар және бағалы қағаздар бойынша шығыстар
561
Бөлінген таза кіріс және дивидендтер
561
Резидент еместер шығарған акциялар бойынша дивидендтер төлеу, сондай-ақ акционерлік қоғам болып табылмайтын резидент емес заңды тұлғаның құрылтайшыларына пайданың бір бөлігін төлеу
562
Мемлекеттік бағалы қағаздар (пайыздық) бойынша сыйақы
563
Мемлекеттік емес бағалы қағаздар, вексельдер және депозиттік сертификаттар бойынша сыйақы
570
Бағалы қағаздармен кері РЕПО операцияларын ашу
580
Бағалы қағаздармен тікелей РЕПО операцияларын жабу
590
Басқа да төлемдер
590
5-бөлімнің төлемдері бойынша Қазақстан Республикасының заңнама талаптарын бұза отырып ресімделмеген төлем құжаттары бойынша қаражаттарды қайтаруды қоса алғанда, бағалы қағаздар бойынша бұрын есепке алынбаған төлемдер
590
5-бөлімнің төлемдері бойынша қате есептен шығарылған соманы қайтару
6 - Қазақстан Республикасының резиденттері шығарған бағалы қағаздар мен вексельдер және Қазақстан Республикасы резиденттерінің жарғылық капиталына қатысу
610
Жарғылық капиталға қатысуды растайтын акцияларды және құжаттарды сатып алу, төлеп алу
610
Капиталдың мөлшері азайған кезде резиденттер шығарған акциялардың құнын қайтару
610
Резиденттер шығарған акцияларды кері төлеп алу
610
Акционерлік қоғам болып табылмайтын резидент заңды тұлғаның жарғылық капиталына жарна
610
Капиталдың мөлшері азайған кезде акционерлік қоғам болып табылмайтын резидент заңды тұлғаның жарғылық капиталына жарнаны қайтару
610
Акционерлік қоғам болып табылмайтын резидент заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы үлесті кері төлеп алу
620 - Мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алу
621
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар
621
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1 жылдан аспайтын айналыс мерзімі бар қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелерін (МЕККАМ) сатып алу
621
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарын сатып алу
623
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар
623
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1 жылдан 5 жылға дейінгі айналыс мерзімі бар орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерін (МЕОКАМ) сатып алу
623
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1 жылдан 5 жылға дейінгі айналыс мерзімі бар орта мерзімді индекстелген қазынашылық міндеттемелерін (МОИКАМ) сатып алу
623
5 жылдан жоғары айналыс мерзімі бар ұзақ мерзімді қазынашылық міндеттемелерді (МЕУКАМ) сатып алу
623
5 жылдан жоғары айналыс мерзімі бар ұзақ мерзімді индекстелген қазынашылық міндеттемелерді (МУИКАМ) сатып алу
623
5 жылдан жоғары айналыс мерзімі бар ұзақ мерзімді жинақ қазынашылық міндеттемелерді  (МЕУЖКАМ) сатып алу
623
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің еуроноталары үшін төлемдер
623
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің еуроноталары бойынша купон үшін төлемдер

521
Со сроками погашения не более 1 года
522
Со сроками погашения более 1 года
529
Прочие
530 - Погашение государственных ценных бумаг
531
Со сроками погашения не более 1 года
532
Со сроками погашения более 1 года
539
Прочие
540 - Покупка негосударственных ценных бумаг, векселей и депозитных сертификатов
541
Векселя со сроками погашения не более 1 года
542
Векселя со сроками погашения более 1 года
543
Депозитные сертификаты со сроками погашения не более 1
года
544
Депозитные сертификаты со сроками погашения более 1 года
545
Облигации
548
Прочие со сроками погашения не более 1 года
549
Прочие со сроками погашения более 1 года
550 - Погашение негосударственных ценных бумаг, векселей и депозитных сертификатов
551
Векселя со сроками погашения не более 1 года
552
Векселя со сроками погашения более 1 года
553
Депозитные сертификаты со сроками погашения не более 1
года
554
Депозитные сертификаты со сроками погашения более 1 года
555
Облигации
558
Прочие со сроками погашения не более 1 года
559
Прочие со сроками погашения более 1 года
560 - Расходы по инвестициям в капитал и ценным бумагам
561
Распределенный чистый доход и дивиденды
561
Выплата дивидендов по акциям, выпущенным нерезидентами, а также выплата части прибыли учредителям юридического лица - нерезидента, не являющегося акционерным обществом
562
Вознаграждение по государственным ценным бумагам
(процентным)
563
Вознаграждение по негосударственным ценным бумагам,
векселям и депозитным сертификатам
570
Открытие операции обратного РЕПО с ценными бумагами
580
Закрытие операции прямого РЕПО с ценными бумагами
590
Прочие платежи
590
Платежи по ценным бумагам, не учтенные ранее, включая
возврат средств по платежным документам, оформленным с
нарушением требований законодательства Республики
Казахстан, по платежам раздела 5
590
Возврат ошибочно списанной суммы по платежам раздела 5
6 - Ценные бумаги и векселя, выпущенные резидентами Республики Казахстан и участие в уставном капитале резидентов Республики Казахстан
610
Покупка, выкуп акций и документов, подтверждающих участие в уставном капитале
610
Возврат стоимости акций, выпущенных резидентами при
уменьшении размера капитала
610
Обратный выкуп акций, выпущенных резидентами
610
Взнос в уставный капитал юридического лица - резидента, не являющегося акционерным обществом
610
Возврат взноса в уставный капитал юридического лица -
резидента, не являющегося акционерным обществом при
уменьшении размера капитала
610
Обратный выкуп доли в уставном капитале юридического
лица-резидента, не являющегося акционерным обществом
620 - Покупка государственных ценных бумаг
621
Со сроками погашения не более 1 года
621
Покупка краткосрочных казначейских обязательств Министерства финансов Республики Казахстан со сроком обращения не более 1 года (МЕККАМ)
621
Покупка краткосрочных нот   Национального Банка Республики Казахстан
623
Со сроками погашения более 1 года
623
Покупка среднесрочных казначейских обязательств Министерства финансов Республики Казахстан со сроками обращения свыше 1 года до 5 лет (МЕОКАМ)
623
Покупка среднесрочных индексированных казначейских обязательств Министерства финансов Республики Казахстан со сроками обращения свыше 1 года до 5 лет (МОИКАМ)
623
Покупка долгосрочных казначейских обязательств со сроками обращения свыше 5 лет (МЕУКАМ)
623
Покупка долгосрочных индексированных казначейских обя-
зательств со сроками обращения свыше 5 лет (МУИКАМ)
623
Покупка долгосрочных сберегательных казначейских обязательств со сроками обращения свыше 5 лет (МЕУЖКАМ)
623
Платежи за евроноты Министерства финансов Республики
Казахстан
623
Платежи за купон по евронотам Министерства финансов Республики Казахстан

629
Басқалары
630 - Мемлекеттік бағалы қағаздарды өтеу
631
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар
631
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1 жылдан аспайтын айналыс мерзімі бар қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелерін (МЕККАМ) өтеу
631
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарын өтеу
633
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар
633
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1 жылдан 5 жылға дейінгі айналыс мерзімі бар орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерін (МЕОКАМ) өтеу
633
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1 жылдан 5 жылға дейінгі айналыс мерзімі бар орта мерзімді индекстелген қазынашылық міндеттемелерін (МОИКАМ) өтеу
633
5 жылдан жоғары айналыс мерзімі бар ұзақ мерзімді қазынашылық міндеттемелерді (МЕУКАМ) өтеу
633
5 жылдан жоғары айналыс мерзімі бар ұзақ мерзімді индекстелген қазынашылық міндеттемелерді (МУИКАМ) өтеу
633
5 жылдан жоғары айналыс мерзімі бар ұзақ мерзімді жинақ қазынашылық міндеттемелерді  (МЕУЖКАМ) өтеу
639
Басқалары
640 - Мемлекеттік емес бағалы қағаздарды және вексельдерді сатып алу
641
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар вексельдер
641
Есепке алу кеңселерінің 1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар вексельдерді индоссамент бойынша төлем мерзімі басталғанға дейін вексельді ұсынушыға вексель сомасын төлей отырып қабылдауы (вексельдерді есепке алу)
642
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар вексельдер
642
Есепке алу кеңселерінің 1 жылдан астам өтеу мерзімі бар вексельдерді индоссамент бойынша төлем мерзімі басталғанға дейін вексельді ұсынушыға вексель сомасын төлей отырып қабылдауы (вексельдерді есепке алу)
645
Облигациялар
647
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар борыштық мемлекеттік емес бағалы қағаздар
648
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар борыштық мемлекеттік емес бағалы қағаздар
649
Басқалары
650 - Мемлекеттік емес бағалы қағаздарды және вексельдерді өтеу
651
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар вексельдер
651
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар, оның ішінде инкассоға ұсынылған вексель бойынша ақы төлеу
651
Клиенттің банк есепке алған, 1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар вексельді өтеуі
652
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар вексельдер
652
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар, оның ішінде инкассоға ұсынылған вексель бойынша ақы төлеу
652
Клиенттің банк есепке алған, 1 жылдан астам өтеу мерзімі бар вексельді өтеуі
655
Облигациялар
657
1 жылдан аспайтын өтеу мерзімі бар борыштық мемлекеттік емес бағалы қағаздар
658
1 жылдан астам өтеу мерзімі бар борыштық мемлекеттік емес бағалы қағаздар
660 - Капиталға инвестициялар және бағалы қағаздар бойынша шығыстар
661
Бөлінген таза кіріс және дивидендтер
661
Резиденттер шығарған акциялар бойынша дивидендтер төлеу, сондай-ақ акционерлік қоғам болып табылмайтын резидент заңды тұлғаның құрылтайшыларына пайданың бір бөлігін төлеу

629
Прочие
630 - Погашение государственных ценных бумаг
631
Со сроками погашения не более 1 года
631
Погашение краткосрочных казначейских обязательств Министерства финансов Республики Казахстан со сроком обращения не более 1 года (МЕККАМ)
631
Погашение краткосрочных нот   Национального Банка
Республики Казахстан
633
Со сроками погашения более 1 года
633
Погашение среднесрочных казначейских обязательств Министерства финансов Республики Казахстан со сроками обращения свыше 1 года до 5 лет (МЕОКАМ)
633
Погашение среднесрочных индексированных казначейских
обязательств Министерства финансов Республики Казахстан со сроками обращения свыше 1 года до 5 лет (МОИКАМ)
633
Погашение долгосрочных казначейских обязательств со сроками обращения свыше 5 лет (МЕУКАМ)
633
Погашение долгосрочных индексированных казначейских обязательств со сроками обращения свыше 5 лет (МУИКАМ)
633
Погашение долгосрочных сберегательных казначейских обязательств со сроками обращения свыше 5 лет (МЕУЖКАМ)
639
Прочие
640 - Покупка негосударственных ценных бумаг и векселей
641
Векселя со сроками погашения не более 1 года
641
Прием учетными конторами векселей со сроками погашения
не более 1 года по индоссаменту до наступления срока
платежа с выплатой вексельной суммы предъявителю векселя (учет векселей)
642
Векселя со сроками погашения более 1 года
642
Прием учетными конторами векселей со сроками погашения
более 1 года по индоссаменту до наступления срока платежа с выплатой вексельной суммы предъявителю векселя (учет векселей)
645
Облигации
647
Прочие долговые негосударственные ценные бумаги со сроками погашения не более 1 года
648
Прочие долговые негосударственные ценные бумаги со сроками погашения более 1 года
649
Прочие
650 - Погашение негосударственных ценных бумаг и векселей
651
Векселя со сроками погашения не более 1 года
651
Оплата по векселю со сроком погашения не более 1 года,
в том числе предъявленному на инкассо
651
Погашение клиентом учтенного банком векселя со сроком
погашения не более 1 года
652
Векселя со сроками погашения более 1 года
652
Оплата по векселю со сроком погашения более 1 года, в
том числе предъявленному на инкассо
652
Погашение клиентом учтенного банком векселя со сроком
погашения более 1 года
655
Облигации
657
Прочие долговые негосударственные ценные бумаги со сроками погашения не более 1 года
658
Прочие долговые негосударственные ценные бумаги со сроками погашения более 1 года
660 - Расходы по инвестициям в капитал и ценным бумагам
661
Распределенный чистый доход и дивиденды
661
Выплата дивидендов по акциям, выпущенным резидентами, а также выплата части прибыли учредителям юридического
лица - резидента, не являющегося  акционерным обществом

813
Басқа да әуе көлігі
814
Теміржолмен жолаушылар тасымалдау
814
Теміржол көлігімен жолаушылар тасымалдау бойынша қызмет көрсету: жолақы (билеттің құны), бронь, авиабилеттерді жеткізу үшін ақы төлеу және артық
шыққан багажды және жолаушыға тиесілі басқа
мүлікті жеткізу үшін ақы төлеу
815
Теміржолмен жүк тасымалдау
815
Транзиттік және почта тауарларын тасымалдауды (тоңазытылған немесе суытылған өнімдерді, мұнай өнімдерін, массадағы басқа да сұйық немесе газ түріндегі жүктерді, почтаны, контейнерлердегі жүкті, құрғақ және басқа жүкті тасымалдау) қоса алғанда теміржол көлігімен жүк тасымалдау бойынша қызмет көрсету
816
Басқа да теміржол көлігі
817
Көліктің басқа түрлері - жолаушы тасымалдау
817
Көліктің басқа түрлерімен (оның ішінде такси, теңіз және жолаушылар тасымалдайтын каботаждық су көлігі, ішкі су көлігі) жолаушылар тасымалдау бойынша қызмет көрсету: жолақы (билеттің құны), бронь, авиабилеттерді жеткізу үшін ақы төлеу және артық шыққан багажды және жолаушыға тиесілі басқа мүлікті жеткізу үшін ақы төлеу
817
Жолаушылар тасымалдау мақсатында экипажымен бірге көлік құралдарының басқа түрлерін (оның ішінде жеңіл автомобильдер, автобустар, жануарлардың көмегімен жүретін көлік құралдары) жалдау
817
Жеке тұлғаның пайдасына оған көрсетілген жолаушы тасымалдау көлік қызметі бойынша шығыстарды заңды тұлғаның өтеуі (оның ішінде карт-шотқа)
818
Көліктің басқа түрлері - жүк тасымалдау
818
Транзиттік және почта тауарларын тасымалдауды (тоңазытылған немесе суытылған өнімдерді, мұнай өнімдерін, массадағы басқа да сұйық немесе газ түріндегі жүктерді, жиһазды, почтаны, контейнерлердегі жүкті, құрғақ және басқа жүкті тасымалдау) қоса алғанда көліктің басқа түрлерімен (оның ішінде теңіз және каботаждық су көлігі, ішкі су көлігі) жүк тасымалдау бойынша қызмет көрсету
818
Жүк тасымалдау мақсатында экипажымен бірге көлік құралдарының басқа түрлерін (оның ішінде автомобиль, су көлігі) жалдау
818
Құбырлармен тасымалдау жөніндегі қызмет көрсету (тазартылмаған немесе тазартылған мұнайды және мұнай өнімдерін, табиғи газды, басқа да жүкті)
819
Көліктің басқа түрлері - басқалары
820
Құрылыс қызметін көрсету
820
Жөндеу (үйлерді, ғимараттарды, тұрғын үйлерді, пәтерлерді, коттедждерді, саяжайларды, гараждарды және көлікке арналған басқа үй-жайларды)
820
Құрылыс объектілерін салу, оның ішінде объектілерді салу кезінде сатып алынған және пайдаланылған тауарлардың құны
820
Үйлерді бөлшектеу және бұзу бойынша жұмыстар; жер жұмыстары (үйлерді бұзу, құрылыс учаскелерін қалыптастыру және тазалау жөніндегі жұмыстар, экскаватор және жер жұмыстары, тау-кен жұмыстарына арналған учаскені дайындау жұмыстары)
820
Үйлерді тұрғызу жөніндегі жалпы құрылыс жұмыстары (жаңа, қосымша, қайта салу және қалпына келтіру жұмыстары)
820
Көпірлер, жер үсті автомагистральдары, тоннельдер және жер асты жолдарын тұрғызу жөніндегі жалпы құрылыс жұмыстары
820
Магистральдық құбырлар, байланыс желілерін және электр өткізу желілерін (қуат кабельдерін) төсеу жөніндегі жалпы құрылыс жұмыстары
820
Қосалқы жұмыстарды қоса алғанда жергілікті құбырлар және кабельдер төсеу жөніндегі жалпы құрылыс жұмыстары
820
Электр станцияларын, кен өндіруге және өңдеу өнеркәсібіне арналған ғимараттар тұрғызу жөніндегі жалпы құрылыс жұмыстары
820
Басқа да ғимараттар тұрғызу жөніндегі жалпы құрылыс жұмыстары және инженерлік жалпы құрылыс жұмыстары (оның ішінде стадиондар мен спорт алаңдарын, бассейндер, басқа да спорт ғимараттары мен демалыс орындарын салу)
820
Жиналмалы құрылғылардан объектілер құрастыру және тұрғызу
820
Шатыр жабу жұмыстары (шатырлы жабындар орнату, шатырлы жабындарды орнату және бояу, шатыр мен тікқұбырларды гидрооқшаулаумен қамтамасыз ету)
820
Гидрооқшаулау жұмыстары
820
Автомагистральдар, тас жолдар, теміржолдар және аэродромдарда ұшып-қону жолдарын салу жөніндегі жалпы құрылыс жұмыстары
820
Су ғимараттарын тұрғызу жөніндегі жалпы құрылыс жұмыстары
820
Арнайы дайындықты талап ететін басқа да құрылыс жұмыстары (ағаш орнату жұмыстары, фундамент құю және құдық қазу жұмыстары, бетон жұмыстары, құрылысқа арналған болат құрылғылар тұрғызу, кірпіш және тас қалау, өндірістік түтін мұржаларын тұрғызу жұмыстары және басқалары)
820
Электр өткізгіштерін құрастыру және электр арматурасын орнату жұмыстары (оның ішінде өртке және бұзуға қарсы сигнализация және үйлерге арналған антенналарды орнату және құрастыру жұмыстары, лифттер мен эскалаторлар орнату жұмыстары, электр байланыс жабдығын, электрмен жылыту жүйелерін және үйлердің басқа да электр жабдығын орнату жөніндегі электр құрастыру жұмыстары)
820
Оқшаулау жұмыстары
820
Жылыту, желдету, ауа алмастыру жүйелерін орнату жұмыстары
820
Су құбырлары және дренаж жұмыстары
820
Газ арматурасын орнату жұмыстары
820
Басқа да құрылыс-құрастыру жұмыстары (оның ішінде дуалдар мен қоршаулар; қақпақтар мен қалқалар; жолдарға, аэропорттар мен порттарға арналған жарықтандыру және сигнализация жүйелерін орнату жұмыстары)
820
Құрылысты аяқтау жұмыстары (сылақ жұмыстары, ағаш шеберінің орнату жұмыстары, едендер мен қабырғаларды жабу жұмыстары, сырлау және шыны салу (оның ішінде үйдің шыныларының реңін өзгерту және арматуралау) жұмыстары, сәндеп өңдеу жұмыстары, үйлердің қасбеттерін тазалау жөніндегі сыртқы жұмыстар және басқалары)
820
Құрылыс салу немесе бұзу үшін жабдықты оператормен қоса жалдау жөніндегі қызмет көрсету
830 - Сақтандыру қызметтері

813
Воздушный прочий
814
Железнодорожный пассажирский
814
Услуги по перевозке железнодорожным транспортом пассажиров: плата за проезд (стоимость билета), за бронь, доставку билетов и плата за провоз избыточного багажа и другого принадлежащего пассажиру имущества
815
Железнодорожный грузовой
815
Услуги по перевозке железнодорожным транспортом грузов, включая  перевозки транзитных и почтовых товаров (перевозка замороженных или охлажденных продуктов, нефтепродуктов, прочих жидких или газообразных грузов в массе, грузов в контейнерах, почты, сухих и прочих грузов)
816
Железнодорожный прочий
817
Другие виды транспорта - пассажирский
817
Услуги по перевозке другими видами транспорта (в том
числе такси, морской и каботажный водный пассажирский
транспорт, внутренний водный транспорт) пассажиров:
плата за проезд (стоимость билета), за бронь, доставку
билетов и плата за провоз избыточного багажа и другого
принадлежащего пассажиру имущества
817
Аренда других видов транспортных средств с экипажем с
целью перевозки пассажиров (в том числе легковые автомобили, автобусы, транспортные средства, приводимые в движение животными)
817
Возмещение юридическим лицом в пользу физического лица
(в том числе на карт-счет) расходов по оказанным ему
пассажирским транспортным услугам
818
Другие виды транспорта - грузовой
818
Услуги по перевозке другими видами транспорта (в том
числе морской и каботажный водный транспорт, внутренний водный транспорт) грузов, включая  перевозки транзитных и почтовых товаров (перевозка замороженных или охлажденных продуктов, нефтепродуктов, прочих жидких или газообразных грузов в массе, грузов в контейнерах, мебели, почты, сухих и прочих грузов)
818
Аренда других видов транспортных средств (в том числе
автомобильный, водный) с экипажем с целью перевозки грузов
818
Услуги по транспортированию по трубопроводам (неочищенной или очищенной нефти и нефтепродуктов, природного газа, прочих грузов)
819
Другие виды транспорта - прочий
820
Строительные услуги
820
Ремонт (зданий, сооружений, домов, квартир, коттеджей,
дач, гаражей и других помещений для транспорта)
820
Сооружение строительных объектов, в том числе стоимость товаров, приобретаемых и используемых при сооружении объектов
820
Работы по разборке и сносу зданий; земляные работы (работы по сносу зданий, формированию строительного участка и расчистке, экскаваторные и земляные работы, работы по подготовке участка для горных работ)
820
Общестроительные работы по возведению зданий (новые, дополнительные, перестроечные и восстановительные работы)
820
Общестроительные работы по возведению мостов, надземных автомагистралей, тоннелей и подземных дорог
820
Общестроительные работы по прокладке магистральных трубопроводов, линий связи и линий электропередач (силовых кабелей)
820
Общестроительные работы по прокладке местных трубопроводов и кабелей, включая вспомогательные работы
820
Общестроительные работы по возведению электростанций,
сооружений для горнодобывающей и обрабатывающей промышленности
820
Общестроительные работы по возведению прочих сооружений и общестроительные инженерные работы (в том числе сооружение стадионов и спортивных площадок, бассейнов, прочих спортивных сооружений и мест отдыха)
820
Монтаж и возведение объектов из сборных конструкций
820
Кровельные работы (установка кровельных перекрытий, установка и окрашивание кровельных покрытий, обеспечение гидроизоляции кровли и стоков)
820
Гидроизоляционные работы
820
Общестроительные работы по сооружению автомагистралей,
шоссейных дорог, железных дорог и взлетно-посадочных
полос на аэродромах
820
Общестроительные работы по возведению водных сооружений
820
Прочие строительные работы, требующие специальной подготовки (работы по установке лесов, работы по закладке фундамента и бурение колодцев, бетонные работы, работы по возведению строительных стальных конструкций, кирпичная и каменная кладка, возведение промышленных дымовых труб и прочие)
820
Работы по монтажу электропроводов и установке электроарматуры (в том числе работы по установке и монтажу пожарной и противовзломной сигнализации и антенн для зданий, работы по установке лифтов и эскалаторов, электромонтажные работы по установке оборудования электросвязи, электрических систем отопления и прочего электрооборудования зданий)
820
Изоляционные работы
820
Работы по установке систем отопления, вентиляции, кондиционирования воздуха
820
Водопроводные и дренажные работы
820
Работы по установке газовой арматуры
820
Прочие строительно-монтажные работы (в том числе работы по установке: заборов и оград; ставней и навесов; систем освещения и сигнализации для дорог, аэропортов и портов)
820
Работы по завершению строительства (штукатурные работы, столярные установочные работы, работы по покрытию полов и стен, малярные и стекольные работы (в том числе тонирование  и армирование стекол здания), декоративные отделочные работы, наружные работы по очистке фасадов зданий и прочие)
820
Услуги по аренде оборудования с оператором для строительства или сноса
830 - Страховые услуги

831
Өмірді сақтандыру бойынша сақтандыру сыйлықақысы (жарна)
832
Өмірді сақтандыру бойынша сақтандыру өтемақысы
832
Сақтандыру ұйымының өмірді сақтандыру бойынша сақтандыру төлемдерін аударуы
833
Басқа да сақтандыру сыйлықақылары
833
Сақтандырудың басқа түрлері бойынша (өмірді сақтандыруды қоспағанда) сақтандыру сыйлықақысы (жарна)
834
Басқа да сақтандыру өтемақысы
834
Сақтандыру ұйымының сақтандыру төлемдерін (өмірді сақтандыру жөніндегі төлемдерді қоспағанда) кейіннен жеке тұлғалардың шотына (оның ішінде карт-шоттарына) есеп алу үшін банкке аударуы
835
Қайта сақтандыруға өткізу
836
Қайта сақтандырушыға өтеу
837
Сақтандыру және қайта сақтандыру жөніндегі комиссиялық сыйақы
837
Сақтандыру агенттеріне комиссиялық төлемдер
839
Басқалары
839
Актуарийлік қызмет көрсету
839
Қосалқы сақтандыру қызметтері (консультациялық қызмет көрсету, сақтандыру ұйымдары және зейнетақымен қамсыздандыру саласындағы бағалау жөніндегі қызмет көрсету)
840
Қаржылық қызмет көрсету
840
Банк операцияларын жүзеге асырғаны үшін банкке комиссиялық сыйақы
840
Төлем карточкасының жыл бойы қызмет көрсетуі, карт-шоттар бойынша шағын үзінділер, сауда орындарында төлем карточкаларын пайдаланумен қызмет көрсету, банкомат арқылы төлемдер аудару, карт-шоттарды толықтыру, банктің интернет-карталарды сату жөніндегі операцияларды жүзеге асырғаны, карт-шот бойынша балансты, оның ішінде жинақтаушы зейнетақы қорының үзіндісін беру үшін комиссиялық сыйақы
840
Қаржы ұйымдарының (сақтандыру ұйымдары және зейнетақы қорлары көрсететін қызметті қоспағанда) делдалдық және қосалқы қызмет көрсетуі
840
Бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларына операцияларды жүзеге асырғаны үшін комиссиялық сыйақы
840
Ақшаны қолма-қол ақшаға айналдырғаны үшін комиссиялық сыйақы
840
Андеррайтинг шартына сәйкес сыйақы төлеу
840
Қазақстан Республикасының резидент емес банктерінде тозған валютаны айырбастағаны үшін комиссиялық сыйақы
840
Вексельдердің түпнұсқалығын тексергені үшін банкке комиссиялық сыйақы
840
Халықаралық есеп айырысу жүйелерімен (Europay International, VISA International және
басқалары) өзара айырбастау жөніндегі комиссиялық сыйақы
840
Заемдар (қаржы лизингін қоса алғанда) беруге байланысты комиссиялық сыйақы
840
Қаржылық консультациялық қызмет көрсету
840
Факторингтік қызмет көрсету (борыштарды өндіріп алу құқығын сатып алу)
850 - Басқа да іскерлік қызмет көрсету
851
Компьютерлік және ақпараттық қызмет көрсету
851
Ақпарат агенттіктерінің бұқаралық ақпарат құралдарын жаңалықтар жиынтығымен, фотографиялық материалдармен және тақырыптық мақалалармен қамтамасыз етуді қоса алғандағы қызмет көрсетуі
851
Процессингтік қызмет көрсету (төлемдерді және төлем карточкаларын пайдаланумен басқа операцияларды жүзеге асыру кезінде қалыптастырылатын ақпаратты жинау, өңдеу және беру
851
Бағдарламалық қамтамасыз етуді қолдау жөніндегі консультациялық қызмет көрсету (оның ішінде жүйелік және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуді, қолданбалы бағдарламаларды жасау және қолдау жөніндегі қызмет көрсету; жүйелік және техникалық консультациялық қызмет көрсету; жеке бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу жөніндегі, жүйелік талдау және бағдарламалау жөніндегі, жүйелерге техникалық қызмет жасау жөніндегі қызмет көрсету)
851
Деректерді өңдеу жөніндегі, деректер базасын жасау жөніндегі консультациялық қызмет көрсету (оның ішінде компьютерлік жабдықты басқару жөніндегі, деректерді өңдеу және кестелер жасау жөніндегі, деректерді енгізу жөніндегі қызмет көрсету)
851
Компьютерлерді және перифериялық құрылғыларды жинау, орнату және техникалық қызмет жасау жөніндегі қызмет көрсету
851
Нақты уақыт режимінде деректер массивін құру, сақтау және жұмыс істеу; деректер кестесін жасау, компьютерлік уақытты ұжымдық пайдалану режимінде немесе сағат бойынша кесте негізінде деректерді өңдеуді, тұрақты негізде сыртқы пайдаланушылардың есептеу кешендерін басқаруды қоса алғанда деректерді өңдеу
851
Тапсырыс берушілердің нақты жүйелерін әзірлеуді және программалауды қоса, бағдарламалық қамтамасыз етуді ендіру
851
Мерзімдік басылымдарға тікелей (жеке) жазылу, бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау, бұқаралық ақпарат құралдарында (теледидар, радио) сөйлеу
852
Байланыс қызметін көрсету
852
Почта және курьерлік қызмет көрсету (оның ішінде газеттерге және басқа мерзімдік басылымдарға, хаттарға, жөнелтілімдерге байланысты қызмет; почта бөлімшелерінің қызметі; бірнеше көлік түрімен курьер арқылы жеткізу бойынша қызмет; фельдъегерлік байланыс)
852
Электр байланысы арқылы қызмет көрсету (жалпы пайдаланылатын қалалық телефон байланысының, жалпы пайдаланылатын қалааралық телефон байланысының, жылжымалы телефон байланысының қызметі; бірлескен пайдаланушылардың байланыс желісінің қызметі, іскерлік қызмет көрсетуге бөлінген байланыс желісінің қызметі, деректер беруге арналған желінің қызметі; хабарлар мен ақпаратты электрондық жолмен өткізу қызметі, теледидар хабарларын тарату; абоненттерді қосу бойынша қызмет, электр байланысы саласындағы кешендік қызмет, іздеп табу үшін шақыру қызметі (пейджинг бойынша), телеконференциялар ұйымдастыру бойынша қызмет, радиобайланыс және кабельді теледидар байланысының қызметі)
852
Телекоммуникациялық қызмет көрсету (оның ішінде телекс, телеграф, электрондық почта, интернет, спутниктік және факсимильді байланыс; ұялы, транкингтік және пейджингтік байланыс)
853
Роялти және лицензиялық төлемдер
853
Материалдық емес активтерді және меншік құқықтарын заңды негізде пайдаланғаны үшін төлемдер (патенттер, авторлық құқықтар, сауда белгілері, технологиялық процестер, бағдарламалық қамтамасыз ету тәрізді)
853
Түпнұсқаларды (лицензиялық келісімдер негізінде) және прототиптерді (қолжазбалар, фильмдер тәрізді) немесе тәжірибелік үлгілерді пайдалану
854
Сауда мәмілелері бойынша делдалдардың қызмет көрсетуі
854
Сауда-делдалдық фирмаларға, брокерлерге, дилерлерге, теңіз және әуе кемелеріндегі сауда мәмілелерін, аукциондық мәмілелерді қосқанда, тауармен және қызмет көрсетумен жасалатын сауда мәмілелерінің сауда агенттеріне комиссиялық сыйақысы
854
Агенттіктердің сыйақыға немесе шарттық негізде жылжымайтын мүлікке байланысты көрсететін қызметі
855
Операциялық лизинг (ағымдағы жалдау)
855
Үй-жайлардың, уақытша сақтау қоймаларының, тұйықтардың операциялық лизингі (ағымдағы жалдауы)
855
Меншікті мүлікті жалға беру бойынша қызмет көрсету
855
Машиналар мен жабдықтарды операторсыз жалдау бойынша қызмет көрсету (автомобиль, басқа да құрылықтағы көлік жабдықтарын, сумен жүретін көлік жабдықтарын, әуе көлігі жабдықтарын, ауылшаруашылық машиналары мен жабдықтарын, құрылыс машиналары мен жабдықтарын, кеңсе машиналары мен жабдықтарын жалдау (компьютерлерді қоса)
855
Жеке адам пайдаланатын заттар мен тұрмыстық тауарлар (теледидарлар, радиоқабылдағыштар, бейнежазбаға арналған құрылғылар және тиісті жабдықтар мен керек-жарақтар; бейнетаспалар; жиһаз және басқа да тұрмыстық бұйымдар; бос уақытын және демалысын өткізуге арналған жабдықтар; музыкалық аспаптар) жалдау (прокатқа беру) бойынша қызмет көрсету
855
Жалға алушының жалға алынған үй-жай бойынша шығыстары (оның ішінде коммуналдық, байланыс қызметін көрсету бойынша шығыстар, үйдің күзеті бойынша және басқа шығыстар) үшін жалға берушіге жалдау шартына сәйкес төлейтін ақысы
855
Заңды тұлғаның осы жеке тұлғаның жеке басының мүлкін жалдағаны (оның ішінде карт-шот) үшін жеке тұлғаның пайдасына төлейтін төлемі
856
Коммуналдық қызмет көрсету
856
Жеке тұлғалардың коммуналдық қызметтерді сатып алуы: суық, ыстық су, электр энергиясы, жылыту (газбен, ыстық сумен), кәріз, газ, лифт, үй-жайларды ұстау, қоқыс шығару, ұжымдық антенна, есептегіштерге техникалық қызмет көрсету, газ жүйесіне техникалық қызмет көрсету, радиохабар үшін ақы төлеу
859
Әр түрлі іскерлік, кәсіби және техникалық қызмет көрсету
859
Дата, мөр немесе нөмір қоюға арналған штемпельдер, этикеткалар басуға немесе бедерлеп өрнектеуге, баспа терімдеріне арналған қолмен жұмыс істейтін құрылғылар дайындау
859
Коммерциялық қызмет және басқару мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсету (басқарудың жалпы мәселелері бойынша, қаржылық басқару мәселелері бойынша, маркетингті басқару мәселелері бойынша, адам ресурстарын басқару мәселелері бойынша, өндірісті басқару мәселелері бойынша, жұртшылықпен байланыс бойынша; жобаларды басқару бойынша қызмет көрсету; төрелік айту және ымыраға шақыру бойынша)
859
Тоқыма бұйымдарын, киім, аяқ киім, зергерлік бұйымдар, жиһаз, үй-жайларды көркемдеу элементтерін, сондай-ақ жеке пайдаланатын және тұрмыстық басқа да сәнді бұйымдар мен тауарларды модельдеу; интерьерді көркемдеу
859
Заңды тұлғаларға олардың мамандарын оқытып, білім беру жөнінде көрсетілген қызметтер (курстар, тренингтер, семинарлар және т.с.с.)
859
Виза ресімдеуге жәрдемдесу
859
Түптеу және өңдеу жөнінде қызмет көрсету
859
Заң жөнінде қызмет көрсету
859
Заңды тұлғаларға құжаттарды кедендік ресімдеу бойынша көрсететін қызметтері үшін төленетін төлемдер
859
Радиацияны тексеру
859
Барлау бұрғылау жұмыстары
859
Техникалық жаңалықтар болып табылатын операциялық жүйелер әзірлеу
859
Тендерлік/конкурстық құжаттама әзірлеу
859
Хатшылық және аудармашылық қызмет көрсету (оның ішінде телефонмен жауап беруге, мәтіннің көшірмесін жасауға және көбейтуге байланысты қызмет; жазбаша және ауызша аударма бойынша қызмет; адресаттардың тізімдерін жасау және оларды сату құқығын пайдалану бойынша қызмет)
859
Автомашиналардың әйнектерін реңін өзгерту және арматуралау
859
Сәулет, инженерлік ізденістер саласында және солармен байланысты техникалық салаларда қызмет көрсету, оның ішінде:

831
Страховая премия (взнос) по страхованию жизни
832
Страховое возмещение по страхованию жизни
832
Перечисление страховой организацией страховых выплат по страхованию жизни
833
Прочие страховые премии
833
Страховая премия (взнос) по прочим видам страхования (за исключением страхования жизни)
834
Прочие страховые возмещения
834
Перечисление страховой организацией прочих страховых
выплат (за исключением выплат по страхованию жизни) в
банк для последующего зачисления на счета физических лиц (в том числе на карт-счета)
835
Передача в перестрахование
836
Возмещение перестрахователю
837
Комиссионные вознаграждения по страхованию и перестрахованию
837
Комиссионные платежи страховым агентам
839
Прочие
839
Актуарные услуги
839
Вспомогательные страховые услуги (консультационные услуги, услуги по оценке в области страхования и пенсионного обеспечения)
840
Финансовые услуги
840
Комиссионное вознаграждение банку за осуществление банковских операций
840
Комиссионные вознаграждения за: годовое обслуживание
платежной карточки, мини-выписки по карт-счетам, обслуживание в торговых точках с использованием платежных карточек, перевод платежей посредством банкоматов, пополнение карт-счета, осуществление банком операций по продаже интернет-карт, предоставление баланса по карт-счету, в том числе выписки с накопительного пенсионного фонда
840
Посреднические и вспомогательные услуги финансовых организаций (за исключением услуг страховых организаций и накопительных пенсионных фондов)
840
Комиссионные вознаграждения профессиональным участникам рынка ценных бумаг за осуществляемые операции
840
Комиссионное вознаграждение за обналичивание денег
840
Оплата вознаграждения согласно андеррайтинговому
договору
840
Комиссионное вознаграждение за обмен ветхой валюты в
банке - нерезиденте Республики Казахстан
840
Комиссионное вознаграждение банку за проверку подлинности векселей
840
Комиссионное вознаграждение по взаимообмену с международными расчетными системами (Europay
International, VISA International и другие)
840
Комиссионное вознаграждение в связи с предоставлением
займов (включая финансовый лизинг)
840
Финансовые консультационные услуги
840
Факторинговые услуги (приобретение права на взыскание
долгов)
850 - Прочие деловые услуги
851
Компьютерные и информационные услуги
851
Услуги информационных агентств, включая снабжение средств массовой информации сводками новостей, фотографическим материалом и тематическими статьями
851
Процессинговые услуги (сбор, обработка и передача информации, формируемой при осуществлении платежей и других операций с использованием платежных карточек)
851
Консультационные услуги по поддержке программного обеспечения (в том числе услуги по созданию и поддержке системного и прикладного программного обеспечения, прикладных программ; системные и технические консультационные услуги; услуги по разработке индивидуального программного обеспечения, по системному анализу и программированию, по техническому обслуживанию систем)
851
Консультационные услуги по обработке данных, по созданию баз данных (в том числе услуги по управлению компьютерным оборудованием, по обработке данных и составлению таблиц, по вводу данных)
851
Услуги по сборке, установке, техническому обслуживанию
и ремонту компьютеров и периферийных устройств
851
Создание, хранение и работа с массивами данных в режиме реального времени; обработка данных, включая табулирование данных, обработку данных в режиме коллективного использования компьютерного времени или на основе почасового графика, управление вычислительными комплексами внешних пользователей на постоянной основе
851
Внедрение программного обеспечения, включая разработку
и программирование конкретных систем заказчиков
851
Прямая (индивидуальная) подписка на периодические издания, опубликование в средствах массовой информации, выступления в средствах массовой информации (телевидение, радио)
852
Услуги связи
852
Почтовые и курьерские услуги (в том числе услуги, связанные с газетами и другими периодическими изданиями, с письмами, с посылками; услуги почтовых отделений; услуги по курьерской доставке несколькими видами транспорта; фельдъегерская связь)
852
Услуги электросвязи (услуги городской телефонной связи
общего пользования, междугородной телефонной связи общего пользования, подвижной телефонной связи; услуги сети связи совместных пользователей, услуги выделенной сети связи делового обслуживания, услуги сети для передачи данных; услуги по электронной передаче сообщений и информации, по трансляции телевизионных передач; услуги по подключению абонентов, комплексные услуги в области электросвязи, услуги по поисковому вызову (пейджингу), услуги по организации телеконференций, услуги радиосвязи
и телевизионной кабельной связи)
852
Телекоммуникационные услуги (в том числе телекс, телеграф, электронная почта, интернет, спутниковая и факсимильная связь; сотовая, транкинговая и пейджинговая связь)
853
Роялти и лицензионные платежи
853
Платежи за пользование нематериальными активами и правами собственности (такими как патенты, авторские права, торговые знаки, технологические процессы, программное обеспечение)
853
Использование (на основе лицензионных соглашений) оригиналов и прототипов (таких как рукописи, фильмы) или опытных образцов
854
Услуги посредников по торговым сделкам
854
Комиссионное вознаграждение торгово-посредническим фирмам, брокерам, дилерам, торговым агентам от торговых сделок с товарами и услугами, включая торговые сделки на морских и воздушных судах, аукционные сделки
854
Услуги агентств, связанные с недвижимостью, предоставляемые за вознаграждение или на договорной основе
855
Операционный лизинг (текущая аренда)
855
Операционный лизинг (текущая аренда) помещений, складов временного хранения, тупиков
855
Услуги по сдаче в наем собственного имущества
855
Услуги по аренде машин и оборудования без оператора
(аренда автомобилей, прочего сухопутного транспортного
оборудования, водного транспортного оборудования, воздушного транспортного оборудования, сельскохозяйственных машин и оборудования, строительных машин и оборудования, канцелярских машин и оборудования (включая компьютеры)
855
Услуги по аренде (прокату) предметов личного пользования и бытовых товаров (телевизоров, радиоприемников, устройств для видеозаписи и соответствующего оборудования и принадлежностей; видеопленок; мебели и прочих бытовых предметов; оборудования для проведения досуга и отдыха;
музыкальных инструментов)
855
Оплата арендодателю арендатором расходов по арендуемому помещению согласно договору аренды (в том числе оплата коммунальных расходов, расходов за услуги связи, по охране здания и другие)
855
Платеж юридического лица в пользу физического лица (в
том числе на карт-счет) за аренду личного имущества данного физического лица
856
Коммунальные услуги
856
Приобретение физическими лицами коммунальных услуг: холодная, горячая вода, электроэнергия, отопление (газовое, горячей водой), канализация, газ, лифт, содержание жилища, вывоз мусора, коллективная антенна, техническое обслуживание счетчиков, техническое обслуживание газовой системы, оплата за радиовещание
859
Разные деловые, профессиональные и технические услуги
859
Изготовление штемпелей для датирования, печати или нумерации, ручных устройств для печатания или рельефного тиснения этикеток, печатных наборов
859
Консультационные услуги по вопросам коммерческой деятельности и управления (по общим вопросам управления, по вопросам финансового управления, по вопросам управления маркетингом, по вопросам управления человеческими ресурсами, по вопросам управления производством, по связи с общественностью; услуги по руководству проектами; по арбитражу и примирению)
859
Моделирование текстильных изделий, одежды, обуви, ювелирных изделий,  мебели, элементов оформления помещений, а также других модных изделий и товаров личного и домашнего пользования; оформление интерьера
859
Образовательные услуги, оказанные юридическим лицам по
обучению их специалистов (курсы, тренинги, семинары и
так далее)
859
Оформление визовой поддержки
859
Переплетные и отделочные услуги
859
Юридические услуги
859
Платежи юридическим лицам, оказывающим услуги по таможенному оформлению документов
859
Радиационное обследование
859
Разведочные буровые работы
859
Разработка операционных систем, представляющих собой технические нововведения
859
Разработка тендерной/конкурсной документации
859
Секретарские услуги и услуги перевода (в том числе услуги, связанные с ответами по телефону, с копированием и размножением текста; услуги по письменному и устному переводу; услуги по составлению списков адресатов и продаже права их использования)
859
Тонирование  и армирование стекол автомашин
859
Услуги в области архитектуры, инженерных изысканий и
связанных с ними технических областях, в том числе:

1) Сәулет саласында қызмет көрсету (консультативтік және жобалау сатысының алдында жүргізілетін, сәулет жобалау жұмыстары бойынша қызмет және сәулет саласындағы басқа да  қызметтер);
2) Инженерлік қызмет көрсету (инженерлік мәселелер бойынша ұсыныстар және консультациялар беру жөніндегі қызмет және инженерлік жобалау саласындағы қызмет);
3) "түбегейлі аяқтаумен" тапсырылатын жобалар
үшін кешендік инженерлік қызмет көрсету;
4) Қалаларды жоспарлау бойынша және бақ-парк
сәулеті саласындағы қызмет;

1) Услуги в области архитектуры (консультационные и
предварительные стадии проектирования, услуги по архитектурным проектировочным работам и прочие услуги в области архитектуры);
2) Инженерные услуги (услуги по предоставлению рекомендаций и консультаций по инженерным вопросам, услуги в области инженерного проектирования);
3) Комплексные инженерные услуги для проектов со сдачей "под ключ";
4) Услуги по планированию городов и в области садово-парковой архитектуры;

5) Құрылысқа қатысты жобаларды басқару және
азаматтық құрылысқа қатысты жұмыстар жөніндегі
қызмет;
6) Ғылыми және инженерлік ізденістерге байланысты техникалық салаларда консультациялық  қызмет көрсету (геологиялық, геофизикалық және ғылыми ізденістердің басқа да түрлері бойынша; жер астында және жер бетінде маркшейдерлік суретке түсіру бойынша; картография бойынша).
859
Пайдалы қазбалар өндіру саласында қызмет көрсету; импорт/экспорт бойынша әкелінген/әкетілген және қайтадан экспортқа шығаруға/импортқа әкелуге жатпайтын өнімдерді жергілікті жерлерде қайта өңдеу және өңдеу (оның ішінде, ядролық қалдықтарды қайта өңдеу)
859
Жарнама саласында қызмет көрсету (оның ішінде жарнамаға арналған орынды немесе уақытты сату немесе жалдау бойынша қызмет; жарнаманы жоспарлау, құру және орналастыру бойынша қызмет; жарнама салаласындағы басқа да қызметтер)
859
Ауыл шаруашылығы және мал шаруашылығы саласында қызмет көрсету (мал дәрігерлік қызмет көрсетуді қосқанда), орман шаруашылығын және балық аулау саласындағы қызмет)
859
Шоттар құру, бухгалтерлік есеп және аудит саласында қызмет көрсету; салық салу саласындағы консультациялар (оның ішінде аудит жүргізу бойынша, шоттарды тексеру бойынша, баланс жасау бойынша қызмет, консультациялық қызмет)
859
Суретке түсіру саласында қызмет көрсету
859
Рынок конъюнктурасын зерттеу және қоғамдық пікірді анықтау бойынша қызмет көрсету
859
Жаратылыстану ғылымдары мен техника саласында зерттеулер және тәжірибелік әзірлеулер бойынша қызмет көрсету (оның ішінде физика ғылымдары, химия және биология, техника және технология, ауыл шаруашылығы ғылымдары, медицина және фармация саласында)
859
Қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласында зерттеулер және тәжірибелік әзірлеулер бойынша қызмет көрсету (оның ішінде мәдениет, әлеуметтану және психология, экономика, құқық, тіл лингвистикасы саласында)
859
Заңды тұлғаларға кәріз жөнінде қызмет көрсету, қалдықтарды тазарту, санитарлық өңдеу және соған ұқсас қызметтер көрсету (оның ішінде арнайы қоқысты өңдеу бойынша қызмет көрсету)
859
Дыбысжазбалардың,   бейнежазбалардың және бағдарламалық қамтамасыз етудің көшірмесін алу бойынша қызмет көрсету
859
Заңды тұлғаларға қызметкерлер жалдау және қызметкерлерді тағайындау бойынша қызмет көрсету
859
Көрмелер, жәрмеңкелер, конгрестер мен баспасөз конференцияларын ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету
859
Жиһаз өңдеу бойынша қызмет көрсету
859
Сауда мәмілелері бойынша делдалдар мен сақтандыру агенттерінің жылжымайтын мүлікпен немесе сақтандырумен жүргізетін операцияларына байланысты жасалатын бағадан басқа баға бойынша қызмет көрсету
859
Радиоактивті қалдықтарды қайта өңдеу бойынша қызмет көрсету
859
Тергеу жүргізу және қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсету (оның ішінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша консультациялық қызмет, дабыл сигналын бақылау бойынша қызмет көрсету, брондалған   автомобиль беру, күзетшілерге қызмет көрсету)
859
Технологиялық процестерді және автоматтандырылған өндірістік құрылғыларды бақылауға арналған жабдықтарды жобалау бойынша қызмет көрсету
859
Электр қуатын бөлу және беру бойынша қызмет көрсету
859
Су тарату бойынша қызмет көрсету
859
Құбырлар арқылы газ тәрізді отынды тарату бойынша қызмет көрсету
859
Заңды тұлғаларға кір жуу және құрғақ тазалау бойынша қызмет көрсету
859
Техникалық сынақтар және талдау бойынша қызмет көрсету (оның ішінде құрамы мен тазалығын, физикалық қасиеттерін, кешендік  электромеханикалық жүйелерді сынау және талдау; автомобильдерді техникалық тексеру, техникалық тексеру және техникалық сынақтар жүргізу мен талдау бойынша басқа да қызметтер көрсету)
859
Жабдықтарды жинау, орнату және техникалық қызмет көрсету бойынша қызмет (компьютерлік жабдықтардан, сондай-ақ объектілерді құрама конструкциялардан құрастыру мен тұрғызудан басқа)
859
Үйлерді жинап тазалау бойынша қызмет көрсету (оның ішінде дезинфекциялау, дератизациялау және дезинсекциялау бойынша, терезелерді жуу, әдеттегі жинау, арнайы жинау, пештер мен тұрбаларды тазалау бойынша қызмет көрсету)
859
Орау бойынша қызмет көрсету
859
Күн көзінен қорғау жұмыстары бойынша қызмет көрсету (техникалық қызмет көрсету)
860 - Жеке тұлғаларға қызмет көрсету және мәдениет пен демалыс саласында қызмет көрсету
861
Білім беру жөнінде қызмет көрсету
861
Жеке тұлғаларға: мектеп жасына дейінгі (балалар бақшасы мен бөбектер бақшасы), орта (мектептер, мектеп-интернаттар, колледждер, гимназиялар), жоғары (институттар, университеттер, академиялар), басқа (курстар, тренингтер, семинарлар, іс-тәжірибеден өткізу және тағы сол сияқты) білім беру жөнінде көрсетілген қызметтерге ақы төлеу
862
Медициналық қызмет көрсету
862
Протез дайындау және қойып беру
862
Медициналық қызмет көрсету
869
Басқалары
869
Демалыс, мәдениет және спорттық іс-шараларды ұйымдастыру жөнінде қызмет көрсету, оның ішінде:

5) Услуги по управлению проектами, относящимися к строительству и работам по гражданскому строительству;
6) Консультационные услуги в научных и технических областях, связанных с инженерными изысканиями (по геологическим, геофизическим и прочим видам научных изысканий; по подземной и наземной маркшейдерской съемке; по картографии).
859
Услуги в области добычи полезных ископаемых; переработка или обработка на местах той продукции, которая поступила/отправлена по импорту/экспорту и не подлежит реэкспорту/реимпорту (в том числе переработка ядерных отходов)
859
Услуги в области рекламы (в том числе услуги по продаже или аренде места или времени для рекламы; услуги по планированию, созданию и размещению рекламы; прочие услуги в области рекламы)
859
Услуги в области сельского хозяйства и животноводства
(включая ветеринарные услуги), услуги в области лесного хозяйства и рыболовства
859
Услуги в области составления счетов, бухгалтерского учета и аудита; консультации в области налогообложения (в том числе услуги по проведению аудита, по проверке счетов, по составлению баланса, консультационные услуги в области налогообложения)
859
Услуги в области фотографии
859
Услуги по исследованию конъюнктуры рынка и выявлению общественного мнения
859
Услуги по исследованиям и опытным разработкам в области естественных наук и техники (в том числе в области физических наук, химии и биологии, техники и технологии, сельскохозяйственных наук, медицины и фармации)
859
Услуги по исследованиям и опытным разработкам в области общественных и гуманитарных наук (в том числе в области культуры, социологии и психологии, экономики, права, лингвистики и языков)
859
Услуги юридическим лицам по канализации, удалению отходов, санитарной обработке и аналогичные услуги (в том числе специальные услуги по обработке мусора)
859
Услуги по копированию звукозаписи, видеозаписи и программных средств
859
Услуги юридическим лицам по найму работников и назначению персонала
859
Услуги по организации выставок, ярмарок, конгрессов и
пресс-конференций
859
Услуги по отделке мебели
859
Услуги по оценке, кроме оценки, производимой посредниками по торговым сделкам и страховыми агентами в связи с операциями с недвижимым имуществом или страхованием
859
Услуги по переработке радиоактивных отходов
859
Услуги по проведению расследований и обеспечению безопасности (в том числе консультационные услуги по обеспечению безопасности, услуги по контролю за сигналами тревоги, по предоставлению бронированных автомобилей, услуги охранников)
859
Услуги по проектированию оборудования для контроля технологических процессов и автоматизированных производственных установок
859
Услуги по распределению и передаче электроэнергии
859
Услуги по распределению воды
859
Услуги по распределению газообразного топлива по трубопроводам
859
Услуги юридическим лицам по стирке и сухой чистке
859
Услуги по техническим испытаниям и анализу (в том числе по испытаниям и анализу состава и чистоты, физических свойств, комплексных электромеханических систем; по техническому контролю автомобилей, прочие услуги по техническому контролю и по техническим испытаниям и анализу)
859
Услуги по сборке, установке и техническому обслуживанию оборудования (кроме компьютерного оборудования, а также монтажа и возведения объектов из сборных конструкций)
859
Услуги по уборке зданий (в том числе услуги по дезинфекции, дератизации и дезинсекции, по мытью окон, по традиционной уборке, по специализированной уборке, по чистке печей и труб)
859
Услуги по упаковыванию
859
Услуги солнцезащитной обработки (технические услуги)
860 - Услуги частным лицам и услуги в сфере культуры и
отдыха
861
Образовательные услуги
861
Оплата за образовательные услуги, оказанные физическим
лицам: дошкольное (детские сады и ясли), среднее (школы, школы-интернаты, колледжи, гимназии), высшее (институты, университеты, академии), другое (курсы, тренинги, семинары, прохождение практики и так далее)
862
Медицинские услуги
862
Изготовление и установка протезов
862
Медицинское обслуживание
869
Прочие
869
Услуги по организации отдыха, культурных и спортивных
мероприятий, в том числе:

1) кинофильмдер мен бейнефильмдер шығару, тарату
және көрсету бойынша қызмет;
2) радиохабар және теледидар саласында қызмет
көрсету;
3) көркемөнер, әдебиет және орындаушы шығармашылық саласында қызмет көрсету (ойын-сауықтық театр қойылымдарын ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету, вокалды-инструменталды топтардың, джаз топтары мен оркестрлердің өнер көрсетуіне   қызмет; жеке бағдарлама бойынша өнер көрсететін авторларға, композиторларға, мүсіншілерге, эстрада артистеріне және басқа артистерге қызмет көрсету);
3) ойын-сауық парктеріне, цирктерге, би алаңдарына, дискотекаларға, би мектептеріне қызмет көрсету және ойын-сауық ұйымдастыру бойынша басқа да қызмет көрсету;
4) кітапханалардың, мұрағаттардың, мұражайлардың, ботаникалық бақтардың, хайуанат парктерінің, табиғи қорымдардың, басқа да мәдени мекемелердің қызмет көрсетуі; тарихи орындар мен үйлерді қорғау бойынша қызмет көрсету, табиғи қорымдарға қызмет көрсету, оның ішінде тірі табиғатты қорғау бойынша қызмет.
869
Қоғамдық тамақтандыру қызметін көрсету (толық мейрамханалық қызмет көрсетіп тамақтандыру, темір жол вагон-ресторандары мен кемелерде тамақтандыру, өзін-өзі басқару мекемелеріндегі тамақтандыру, қоғамдық тамақтандырудың басқа да қызметтерін көрсету, оның ішінде банкет өткізу, фуршет және тағы басқалар өткізу); асхана қызметі және дайын тағам жеткізу жөнінде қызмет
көрсету
869
Шаштараздар мен сән салондарының қызмет көрсетуі
869
Туристік жастар лагерлерінің және тауда дем алатын орындардың, балалар лагерлерінің, денсаулық сақтау орталықтары мен демалыс үйлерінің демалыс кезінде қызмет көрсетуі
869
Кассетаның құнын қоса алғанда, прокат үшін, бұқаралық ақпарат құралдарының бейне- және радиожазбалар тарату (көрсету) құқықтарын сатудан болған төлемдер мен аударымдар
869
Актерлерге, режиссерлерге және тағы басқаларға  гастрольдері үшін, театр қойылымдарын, музыкалық, спорт және цирк бағдарламаларын жасауына байланысты төленетін еңбекақы
870
Сапарлар
870
Сатып алынған туристік жолдамалардың құны, жол жүру (билет) құнын қоспағанда (билеттер үшін тікелей ақы төленген кезде, жолаушы көлігінің түріне қарай ТБК 811, 814, 817 төлемдер мақсаттарының коды қойылады)
870
Билеттер құнын қоса есептегенде, туристік жолдамалардың құны (олардың ақысы бір төлем құжатымен төленген жағдайда)
870
Саяхат бюроларының және туристік агенттердің қызмет көрсетуі (кешендік туристік қызмет көрсетуді ұйымдастыру бойынша, экскурсиялық билеттерді сату, туристік ақпараттық қызметтер көрсету, туристік экскурсиялық қызмет көрсету)
870
Қонақ үйінде тұру үшін орын беру бойынша қызмет көрсету; пәтер шығыстары/тәуліктік сомалар
870
Заңды тұлғаның жеке тұлғаның пайдасына (оның ішінде карт-шотқа) қонақ үйінде тұрғаны үшін шығыстарды өтеу бойынша қызмет көрсетуі
870
Өкілдік шығыстар
870
Заңды тұлғаның кейіннен өз қызметкерінің ағымдағы немесе карт-шотына есепке алу үшін өкілдік шығыстардың сомасын банкке аударуы
870
Іссапар шығыстары
870
Заңды тұлғаның іссапар шығыстарын өз қызметкерінің карт-шотына, сондай-ақ өзінің ағымдағы шотынан корпоративтік карт-шотқа аударуы
870
Резидент банктің өзінің клиенттеріне банкке консигнация талаптарында келіп түскен жол чектерін сатуы (клиенттің банкке консигнация талаптарында келіп түскен жол чектерін сатып алуы)
870
Резидент банктің сатылған жол чектері бойынша ақша сомасының жол чектерін эмитентке аударуы
870
Резидент банктің эмитентке банктің кейіннен клиенттерге өткізу үшін сатып алған жол чектері сомасының жол чектерін төлеуі
870
Резидент банктің банкке алдын ала ақы талаптарымен түскен жол чектерін өзінің клиенттеріне өткізуі (клиенттің банкке алдын ала ақы талаптарымен түскен жол чегін сатып алуы)
870
Резидент банктің клиентке жол чегі бойынша ақша сомасын банк кассасында төлеуі
870
Эмитенттің резидент банкке сатылған жол чектері бойынша өтеу сомасының жол чектерін аударуы
870
Қосалқы агенттермен жол чектері бойынша алдын ала ақы төлеу шарты бойынша операциялар
870
Қосалқы агенттермен жол чектері бойынша
консигнация шарты бойынша операциялар
880
Көрсетілмеген қызметтер қаражатын қайтару
880
Банктер филиалдарының клиенттерден пайдаланылмаған жол чектерінің қалдықтарын сатып алуы
890
Басқа да төлемдер
890
8-бөлімнің төлемдері бойынша Қазақстан
Республикасының заңнама талаптарын бұза отырып
ресімделген төлем құжаттары бойынша қаражаттың
қайтарылуын қоса алғанда, бұрын есепке алынбаған
қызмет көрсетулер бойынша төлемдер
890
8-бөлімнің төлемдері бойынша қателесіп есептен шығарылған соманың қайтарылуы
890
Көрсетілген қызметтер үшін, сондай-ақ қызмет көрсету құны төмендеген жағдайда, артық аударылған ақшаның қайтарылуы
890
Жеткізушінің шарт талаптарының тиісті дәрежеде орындалмаған қызметтер үшін төленген ақшаны қайтаруы
9 - Бюджетке және бюджеттен төленетін төлемдер
910 - Жалпыға белгіленген тәртіп

1) услуги по производству, распространению и демонстрации кинофильмов и видеофильмов;
2) услуги в области радиовещания и телевидения;
3) услуги в области художественного, литературного и
исполнительского творчества (услуги по организации развлекательных театральных постановок, выступлений вокально-инструментальных групп, джазовых групп и оркестров; услуги, предоставляемые авторами, композиторами, скульпторами, эстрадными и прочими артистами, выступающими по индивидуальной программе);
4) услуги парков развлечений, цирков, танцплощадок, дискотек, школ танцев и прочие услуги по организации развлечений;
5) услуги библиотек, архивов, музеев, ботанических садов, зоопарков, природных заповедников, прочих культурных учреждений; услуги по охране исторических мест и зданий, услуги природных заповедников, в том числе услуги по охране живой природы.
869
Услуги общественного питания (питание с полным ресторанным обслуживанием, питание в железнодорожных вагонах-ресторанах и на судах, питание в заведениях самообслуживания, прочие услуги общественного питания, в том числе проведение банкета, фуршета и так далее); услуги столовых и услуги по доставке готовой пищи
869
Услуги парикмахерских и салонов красоты
869
Услуги молодежных туристических лагерей и горных приютов, детских лагерей на время каникул, оздоровительных центров и домов отдыха
869
Платежи и поступления от проката, от продажи прав на
распространение (показ) средствами массовой информации
видео- и радиозаписей, включая стоимость кассеты
869
Оплата труда актеров, режиссеров и так далее в связи с
гастролями, созданием театральных постановок, музыкальных, спортивных и цирковых программ
870
Поездки
870
Стоимость приобретенных туристических путевок, за исключением стоимости проезда (билетов) (при непосредственной оплате за билеты проставляются коды назначения платежей 811, 814, 817 в зависимости от вида пассажирского транспорта)
870
Стоимость туристических путевок с учетом стоимости билетов (в случае их оплаты одним платежным документом)
870
Услуги бюро путешествий и туристических агентов (услуги по организации комплексного туристического обслуживания, продажа экскурсионных билетов, туристические информационные услуги, туристические экскурсионные услуги)
870
Услуги по предоставлению мест для проживания в гостинице; квартирные/суточные суммы
870
Возмещение юридическим лицом в пользу физического лица
(в том числе на карт-счет) расходов за услуги по проживанию в гостинице
870
Представительские расходы
870
Перечисление юридическим лицом в банк суммы представительских расходов для последующего зачисления на текущий или карт-счет своего сотрудника
870
Командировочные расходы
870
Перечисление юридическим лицом командировочных расходов на карт-счет своего сотрудника, а также со своего текущего счета на корпоративный карт-счет
870
Реализация банком-резидентом своим клиентам дорожных чеков, поступивших в банк на условиях консигнации (покупка клиентом дорожного чека, поступившего в банк на условиях консигнации)
870
Перевод банком-резидентом эмитенту дорожных чеков суммы денег по реализованным дорожным чекам
870
Оплата банком-резидентом эмитенту дорожных чеков суммы
дорожных чеков, приобретенных банком для последующей реализации клиентам
870
Реализация банком-резидентом своим клиентам дорожных чеков, поступивших в банк на условиях предоплаты (покупка клиентом дорожного чека, поступившего в банк на условиях предоплаты)
870
Оплата банком-резидентом суммы денег по дорожному чеку
клиенту в кассе банка
870
Перевод эмитентом дорожных чеков банку-резиденту суммы
возмещения по реализованным дорожным чекам
870
Операции с субагентами по дорожным чекам по договору
предоплаты
870
Операции с субагентами по дорожным чекам по договору
консигнации
880
Возврат средств за не предоставленные услуги
880
Покупка филиалами банков у клиентов остатков неиспользованных дорожных чеков
890
Прочие платежи
890
Платежи по услугам, не учтенные ранее, включая возврат
средств по платежным документам, оформленным с нарушением требований законодательства Республики Казахстан, по платежам раздела 8
890
Возврат ошибочно списанной суммы по платежам раздела 8
890
Возврат денег, излишне перечисленных за услуги, а также в случае уменьшения стоимости услуг
890
Возврат денег поставщиком услуг за ненадлежащее исполнение условий договора
9 - Платежи в бюджет и выплаты из бюджета
910 - Общеустановленный порядок

986
Салықтық тексеру нәтижелері бойынша айыппұлдар
987
Салықтық берешекті төлеу мерзімі өзгерген (ұзартылған) кезде бюджетке түсетін түсімдер
988
Салық төлеу мерзімдерін ұзартқанға дейінгі өсімпұлдар
989
Салық төлеу мерзімдерін ұзартқанға дейінгі айыппұлдар
990 - Жеке тұлғалар-азаматтар
991
Бюджетке төленетін міндеттемелер бойынша түсімдер
992
Бюджетке төленетін міндеттемелер бойынша өсімпұлдар
993
Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны үшін айыппұлдар
994
Өткен жылдардың бересісін өтеу
Ескерту:
Төлем мақсатының әрбір кодына (бұдан әрі - код) сәйкес келетін бірінші атауы негізгі болып табылады.
Туынды қаржы құралдарымен операциялар негізгі активтің тиісті
бөлімінің коды қойылған қаржылық мәміле жүзеге асырылатын түріне
қарай кодталады.

986
Штрафы по результатам налоговых проверок
987
Поступления в бюджет при изменении (продлении) сроков
уплаты налоговой задолженности
988
Пени до продления сроков уплаты налогов
989
Штрафы до продления сроков уплаты налогов
990 - Физические лица-граждане
991
Поступления по обязательствам в бюджет
992
Пени по обязательствам в бюджет
993
Штрафы за нарушение законодательства Республики
Казахстан
994
Погашение недоимки прошлых лет
Примечание
Первое наименование, соответствующее каждому коду назначения платежа (далее - код), является основным.
Операции с производными финансовыми инструментами кодируются в зависимости от вида базового актива, с которым осуществляется финансовая сделка, с проставлением кода соответствующего раздела.

0-бөлім - "Зейнетақы төлемдері және жәрдемақылар"
Бұл бөлімге ортақ, жинақтаушы және әлеуметтік сақтандыру жүйелері бойынша кодтар кіргізілді. Зейнетақы және жәрдемақы төлемдері, зейнетақы және жәрдемақы сомаларын қайтару, міндетті, ерікті және ерікті кәсіби зейнетақы жарналарын аудару, жинақтаушы зейнетақы қорларының арасындағы төлемдерді аудару, әлеуметтік сақтандыру бойынша төленетін төлемдер.
Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы жинақтары бойынша кредиторлық берешегін өтеуі - "МЖЗҚ" акционерлік қоғамының зейнетақы жинақтарының төлемдері мен аударымдарын "МЖЗҚ" акционерлік қоғамына бұрынғы аударылған сомалардың қайтарылу себептері анықталғаннан кейін салымшыларға қайта аударуы. Бұл төлем белгілеу кодын тек қана "МЖЗҚ" акционерлік қоғамы пайдаланады. "Мемлекеттік жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамы.
1-бөлім - "Арнайы аударымдар"
Емделуге және білімге арналған өтеусіз аударымдар - бенефициардың өзі медициналық және білім беру қызметін көрсетуші ("Қызмет көрсету" бөлімінде көзделген) болып табылмайтын жағдайда, оның бұдан былай білімге және емделуге пайдалануына арналған өтеусіз аударымдар.
Филиалдар мен өкілдіктерді қаржыландыру және филиалдар мен өкілдіктердің қаражаттарын қайтару - тек қана бас ұйым мен оның заңды тұлға болып табылмайтын бөлімшелерінің арасындағы аударымдар.
"Банктердің корреспонденттік шоттары бойынша транзиттік аударымдар" кодын делдал банк қояды. Транзиттік төлемді алған кезде, бенефициар банкі төлемдер бойынша бұдан әрі мәліметтерді ұсыну үшін тиісті мәмілелерге төлем белгілеудің бірыңғай жіктеушісінің кодтарын қояды. Бенефициар банкі осы төлемнің қажетті деректемелерін клиенттер арасындағы соған сәйкес сатылған тауарлар мен көрсетілген қызметтер үшін ақы төленетін шарт негізінде көрсетеді.
Аккредитив бойынша операция - эмитент банктің аккредитив бойынша міндеттемелерді қамтамасыз етуге салынатын ақша сомасын (өтемді) бұйрық беруші клиенттің шотынан осы банктің шотына аударуы (аккредитивті орындаудың сыйақы сомасын аударуды қоспағанда), аккредитив кері қайтарып алынғанда, ақшаны қайтаруы. Аккредитивтер бойынша операцияларды жүзеге асырған кезде бенифициардың шотына эмитент банктің ақша аударуы төлемнің белгіленуіне байланысты кодталады, оның ішінде:
1) Эмитент банктің аккредитивтің қолданылу мерзіміне оның басқаруына берілген аккредитивтің сомасына осы ақшаны аккредитив бойынша төлеу үшін пайдалану ықтималдығы шартымен аккредитив бойынша ақшамен ақы төлеу (орны жабылған аккредитивтерде);

Раздел 0 - "Пенсионные платежи и пособия"
В данный раздел включены коды по солидарной, накопительной и социального страхования системам. Выплаты пенсий и пособий, возврат сумм пенсий и пособий, перечисление обязательных, добровольных и добровольных профессиональных пенсионных взносов, переводы платежей между накопительными пенсионными фондами, платежи по социальному страхованию.
Погашение кредиторской задолженности Акционерного общества "Накопительный пенсионный фонд "ГНПФ" по пенсионным накоплениям - повторное перечисление вкладчикам Акционерного общества "Накопительный пенсионный фонд "ГНПФ" выплат и переводов пенсионных накоплений после выяснения причин возврата ранее перечисленных сумм в Акционерное общество "Накопительный пенсионный фонд "ГНПФ". Данный код использует только Акционерное общество "Накопительный пенсионный фонд "ГНПФ".
Раздел 1 - "Специфические переводы"
Безвозмездные переводы на лечение и образование - безвозмездные переводы для их дальнейшего использования бенефициаром на образование и лечение, когда сам бенефициар не является производителем медицинских и образовательных услуг (предусмотренных в разделе "Услуги").
Финансирование филиалов и представительств и возврат средств филиалами и представительствами - переводы исключительно между головной организацией и ее подразделениями, не являющимися юридическими лицами.
Код "Транзитные переводы по корреспондентским счетам банков" проставляется банком-посредником. При получении транзитного платежа банк бенефициара проставляет коды единого классификатора назначения платежей, соответствующие сделкам, для дальнейшего представления сведений по платежам. Необходимые реквизиты данного платежа банком бенефициара проставляются на основании договора между клиентами, в соответствии с которым производится оплата за реализованные товары или оказанные услуги.
Операция по аккредитиву - перечисление банком-эмитентом суммы денег (покрытия) в обеспечение обязательств по аккредитиву со счета клиента-приказодателя на счет данного банка (за исключением перечисления суммы вознаграждения за исполнение аккредитива), возврат денег при отзыве аккредитива. При осуществлении операций по аккредитивам перечисление денег банком-эмитентом на счет бенефициара кодируется в зависимости от назначения платежа, в том числе:
1) Оплата по аккредитиву банком-эмитентом деньгами на сумму аккредитива, предоставленными в его распоряжении на срок действия аккредитива с условием возможного использования этих денег для выплат по аккредитиву (при покрытых аккредитивах);

2) Клиенттің ағымдағы шотынан резиденттің немесе резидент еместің пайдасына аккредитив бойынша ақы төлеу (орны жабылмаған аккредитивтерде);
3) "Құжаттандырылған операциялар бойынша дебиторлар" шотынан банктің меншікті қаражатынан аккредитив бойынша ақы төлеу (орны жабылмаған аккредитивтерде ақы төлеу кезінде клиенттің шотында ақшасы болмаған жағдайда);
4) Резидент банктің корреспонденттік шотына резидент емес банктің ақша аударуы.
Кепілдік бойынша операциялар - эмитент банктің бұйрық беруші клиенттің шотынан осы банктің шотына кепілдік бойынша міндеттемелерді қамтамасыз етуге ақша сомасын аударуы (кепілдік бойынша сыйақы сомасын аударуды қоспағанда), кепілдік жойылған жағдайда ақшаны қайтаруы. Кепілдік жағдайы басталған кезде кепіл-банктің клиентке ақша аударуы төлем белгілеуге байланысты кодталады.
2-бөлім - "Шетел валютасымен және қымбат
металдармен операциялар"
Сатып алу - теңгеге шетел валютасын және қымбат металдарды сатып алу, оған қоса, алдын ала ақы төлеу.
Басқа төлемдерге сондай-ақ тазартылған қымбат металдардағы металл шоттар бойынша сыйақы орналастыруға, өтеуге және есептеуге байланысты операциялар да кіреді.
3-бөлім - "Салымдар (депозиттер)"
Бөлімге тауарлар, қызмет көрсету және басқалар үшін өзге тұлғаларға төлемдер кірмейді.
Талап ету салымдарға (депозиттерге), шартты және мерзімді жинақ салымдарындағы ақшаны қоспағанда, банктердің және олардың клиенттерінің банктік шоттардағы (оның ішінде карт-шоттардағы) ақшасы кіреді.
4-бөлім - "Заемдар"
Жеке төлем құжатымен ресімделмеген жағдайда, заемды өтеуге сондай-ақ өзге де ілеспе төлемдер (оның ішінде: қызмет көрсететін банкке комиссиялық сыйақы) кіруі мүмкін.
Басқа заемдар - мерзімсіз заемдар және заемдардың көзделмеген басқа да түрлері.
5, 6-бөлімдер - "Бағалы қағаздар"
Резидент емеске бағалы қағаздарды сатуды мәмілеге қатысушы резидент осы бағалы қағаздарды резидент еместің сатып алуы ретінде кодтайды.
"Басқа мемлекеттік емес бағалы қағаздарға", акцияларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осындай деп танылған бағалы қағаздар жатады.
7-бөлім - "Тауарлар және материалдық емес активтер"
Бұл бөлімге "Шетел валютасы және қымбат металдар" бөліміне жатқызылған қымбат металдар кірмейді.
Тауарлар үшін төлемдерге сондай-ақ алдын ала төлем (аванстық төлемдер) кіреді.
Өндірілмеген қаржылық емес активтерді сатып алуға мыналар кіреді:
1) тауарлар өндіру және қызмет көрсету үшін пайдаланылатын материалдық активтер, алайда олар өндіріс нәтижесі болып табылмайды;
2) меншікке сатып алынған материалдық емес активтер (патенттер, бағдарламалық қамтамасыз ету, гудвилл және тағы басқалар).
Материалдық емес активтерді пайдалану құқығын алу "Роялти және лицензиялық төлемдер" коды бойынша көрсетіледі.
Үйлерді және ғимараттарды (құрылыс қызметін көрсетуге кіретін) жөндеуді және компьютерлерді (компьютерлік және ақпараттық қызмет көрсетуге кіретін) жөндеуді қоспағанда, тауарларды жөндеуге кез келген тауарларды (күрделі және ағымдағы) жөндеу құны кіреді.

2) Оплата по аккредитиву в пользу резидента или нерезидента с текущего счета клиента (при непокрытых аккредитивах);
3) Оплата по аккредитиву из собственных средств банка со счета "Дебиторы по документарным операциям" (в случае отсутствия денег на счете клиента к моменту оплаты при непокрытых аккредитивах);
4) Зачисление денег банком-нерезидентом на корреспондентский счет банка-резидента.
Операция по гарантии - перечисление банком-эмитентом суммы денег (покрытия) в обеспечение обязательств по гарантии со счета клиента-приказодателя на счет данного банка (за исключением перечисления суммы вознаграждения по гарантии), возврат денег при аннулировании гарантии. При наступлении гарантийного случая перечисление банком-гарантом денег клиенту кодируется в зависимости от назначения платежа.
Раздел 2 - "Операции с иностранной валютой и драгоценными металлами"
Покупка - покупка иностранной валюты за тенге и драгоценных металлов, включая предоплату.
Прочие платежи включают также операции, связанные с размещением, погашением и начислением вознаграждения по металлическим счетам в аффинированных драгоценных металлах.
Раздел 3 - "Вклады (депозиты)"
Раздел не включает платежи иным лицам за товары, услуги и другие.
Вклады (депозиты) до востребования включают деньги на банковских счетах банков и их клиентов (в том числе карт-счетах), за исключением денег, размещенных на условных и срочных вкладах.
Раздел 4 - "Займы"
Погашение займа также может включать иные сопутствующие платежи по займу (в том числе комиссионные вознаграждения обслуживающему банку), в случае, когда они не оформляются отдельным платежным документом.
Прочие займы - бессрочные займы и другие не предусмотренные виды займов.
Разделы 5,6 - "Ценные бумаги"
Продажа ценных бумаг нерезиденту кодируется участником сделки-резидентом как покупка этих ценных бумаг нерезидентом.
К "прочим негосударственным ценным бумагам" относятся ценные бумаги, признанные таковыми в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением акций.
Раздел 7 - "Товары и нематериальные активы"
В данный раздел не включаются драгоценные металлы, отнесенные к разделу "Иностранная
валюта и драгоценные металлы".
Платежи за товары включают в себя также предоплату (авансовые платежи).
Покупка непроизведенных нефинансовых активов включает:
1) материальные активы, которые используются для производства товаров и услуг, однако сами не являются результатом производства;
2) нематериальные активы, приобретенные в собственность (патенты, программное обеспечение, гудвилл и так далее). Приобретение права пользования нематериальными активами отражается по коду "Роялти и лицензионные платежи".
Ремонт товаров включает стоимость ремонта (капитального или текущего) любых товаров,
за исключением ремонта зданий и сооружений (включаемого в строительные услуги) и ремонта компьютеров (включаемого в компьютерные и информационные услуги).