"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін ішкі істер органдарында қолдану жөніндегі нұсқаулықты" бекіту туралы
Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 4 маусымдағы N 338 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 22 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3747. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 523 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 28.08.2013 № 523 бұйрығымен.
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "Шетелдік азамат", "Шетел азаматының", "шетел азаматтары", "шетелдік азаматтың", "шетелдік азаматтарға", "шетелдік азаматтар", деген сөздер тиісінше "Шетелдік", "Шетелдіктің", "шетелдіктер", "шетелдіктің", "шетелдіктерге", "шетелдіктер" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Ішкі істер министрлігінің 2007 жылғы 25 мамырдағы N 217 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"КҚПД" деген аббревиатура "ӘПК" деген аббревиатурамен ауыстырылды -  ҚР Ішкі істер министрлігінің 2007 жылғы 25 мамырдағы   N 217 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі N 1063 қаулысын орындау үшін және шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша ішкі істер органдарының қызметін жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережелерін ішкі істер органдарында қолдану жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Көші-қон полициясы департаменті (М.Қ.Пістаев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Көші-қон полициясы департаментінің бастығы М.Қ.Пістаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған сәттен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізілді.
Министр
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
2005 жылғы 22 шілде
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2005 жылғы 4 маусымдағы
N 338 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру
және тіркеу ережесін ішкі істер органдарында
қолдану жөніндегі
НҰСҚАУЛЫҚ
МАЗМҰНЫ
1. Шетелдіктер мен азаматтығы
жоқ адамдарға құжаттар беру
Қазақстан Республикасының халқын, шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдарды құжаттандыру және тіркеу ережесін ішкі істер органдарының қолдануы жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына , "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі N 1063 қаулысына (бұдан әрі - Ереже), "Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның куәлігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 23 ақпандағы N 87 қаулысына , Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді және ол Қазақстан Республикасының азаматтарын құжаттандыру және тіркеу мәселелерін реттейді.
1. Ішкі істер органдары Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға жеке басын куәландыратын мынадай құжаттар береді:

Об утверждении Инструкции по применению органами внутренних дел Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 июня 2005 года N 338. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 22 июля 2005 года N 3747. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 523
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 28.08.2013 № 523.
Сноска. По всему тексту слова "иностранным гражданам", "иностранных граждан", "иностранного гражданина", "иностранный гражданин", "иностранным гражданином", "Иностранные граждане" заменить соответственно словами "Иностранец" "иностранцам", "иностранцев", "иностранца", "иностранец", "иностранцем", "Иностранцы" - приказом и.о. Министра внутренних дел РК от 25 мая 2007 года N 217 (вводится в действие со дня официального опубликования);
по всему тексту аббревиатуру "ДМП" заменить аббревиатурой "КАП" - приказом и.о. Министра внутренних дел РК от 25 мая 2007 года N 217 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года N 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан" и в целях совершенствования деятельности органов внутренних дел по вопросам документирования и регистрации иностранных граждан и лиц без гражданства ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по применению органами внутренних дел Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан.
2. Департаменту миграционной полиции (Пистаеву М.К.) обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на начальника Департамента миграционной полиции Пистаева М.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней с момента официального опубликования.
Министр
Согласовано:
Министр юстиции
Республики Казахстан
22 июля 2005 г.
Утверждена приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 июня 2005 года N 338
Инструкция по применению органами
внутренних дел Правил документирования и
регистрации населения Республики Казахстан 1. Выдача документов иностранцам
и лицам без гражданства
Инструкция по применению органами внутренних дел Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан иностранцев и лиц без гражданства (далее - Инструкция) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан "О миграции населения",  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года N 1063 "Об утверждении Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (далее - Правила), постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 1996 года N 87 "Об утверждении образцов вида на жительство в Республике Казахстан иностранцев и удостоверения лица без гражданства", другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и регулирует вопросы документирования и регистрации граждан в Республике Казахстан. См. Z1100000477
1. Иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, органами внутренних дел выдаются следующие документы, удостоверяющие личность:

1) тұруға ықтиярхат;
2) азаматтығы жоқ адамның куәлігі.
Шетелдiк немесе азаматтығы жоқ адам тұрақты тұруға рұқсат алу үшiн келген жерiндегi қалалық, аудандық iшкi iстер органдарына, ал Астана, Алматы қалалары мен облыс орталықтарында - IIББ, IIБ-ге:
1) арыз - сауалнама;
2) ол азаматы болған мемлекеттiң жазбаша келiсімiн, оның орнына кету парақшасы не болмаса шетелге тұрғылықты тұру үшiн кетуге рұқсатты растайтын басқада құжат жүредi;
3) өмiрбаянын;
4) шетел мемлекетінің паспортын немесе азаматтығы жоқ адамның құжатын;
5) шетелдiктің медициналық куәландырылғаны туралы ресми анықтаманы;
6) Қазақстан Республикасына келген кезеңде төлем қабілеттілігін растайтын белгiленген үлгiдегi құжатты;
7) мемлекеттiк баж салығын төлегенi туралы түбіртектi;
8) көлемi 35 х 45 миллиметр (бұдан әрі - мм) 2 фотосурет ұсынады.
Қалалық, аудандық ішкі істер органдары шетелдiктің келген жерi бойынша тексеру нәтижелерiмен бірге тұрақты тұруға қалдыру туралы материалдары бар істі, облыстардағы және Астана, Алматы қалалары ІІББ-ІІБ-нің көшi-қон полициясы басқармаларына (бұдан әрі - ІІББ-ІІБ-нің КҚПБ) жiбередi, олар ұлттық қауiпсiздік органдарымен келiскеннен кейін дәлелдi қорытынды шығарады.
Елдердiң азаматтарды Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға қалдыру туралы ұсынымдары аудандардағы, қалалардағы немесе облыстардағы көші-қон полициясы бөлiмшелерiнде қаралуы мүмкiн.
Оң шешілген жағдайда оларға екi данада карточка толтырылады, біреуі қалалық, аудандық органда сақталады, ал екіншісі ІІББ-ІІБ-нің КҚПБ-ға жiберiледi.
Материалдарды қарау мерзімі бір айдан аспауы керек.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға қалдыру туралы материалдар жеке номенклатуралық іске жинақталады және ресімделген жері бойынша сақталады.
2. Шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхат Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын 16 жасқа толған шетелдіктерге оның азаматтық алған елі паспортының қолданылу мерзіміне беріледі. Шетелдіктің тұруға ықтиярхаты Қазақстан Республикасының аумағында оның иесінің жеке басын куәландырады және онда мынадай мәліметтер:
1) тегі, аты, әкесінің аты;
2) туған күні мен жері;
3) азаматтығы;
4) тұрғылықты жері;
5) құжатты берген органның атауы;
6) берілген күні, қолданылу мерзімі;

1) вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
2) удостоверение лица без гражданства.
Для получения разрешения на постоянное жительство иностранец или лицо без гражданства предоставляет в городские, районные органы внутренних дел (далее - ГОРОВД) по месту пребывания, а в городах Астана, Алматы и в областных центрах в Департамент внутренних дел (далее - ДВД):
1) заявление-анкету;
2) письменное согласие государства его гражданства, в качестве которого может служить листок убытия, либо другой документ, подтверждающий разрешение на выезд на постоянное жительство за рубеж;
3) автобиографию;
4) паспорт иностранного государства или документ лица без гражданства;
5) официальную справку о медицинском освидетельствовании иностранца;
6) документы о подтверждении платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан установленного образца;
7) квитанцию об уплате государственной пошлины;
8) две фотографии размером 35х45 миллиметров (далее - мм).
Дело с материалами об оставлении на постоянное жительство с результатами проверки иностранца по месту пребывания горрайорганы внутренних дел направляют в Управления миграционной полиции ДВД областей и городов Астана, Алматы (далее - УМП ДВД), которые после согласования с органами национальной безопасности выносят мотивированное заключение, утвержденное начальником ДВД о возможности получения разрешения.
Ходатайства об оставлении в Республике Казахстан на постоянное жительство граждан стран могут рассматриваться в районах, городах или областных подразделениях миграционной полиции.
При положительном решении на них составляется карточка в двух экземплярах, одна из которых хранится в горрайоргане, а другая направляется в УМП ДВД.
Срок рассмотрения материалов не может превышать одного месяца.
Материалы об оставлении на постоянное место жительство в Республике Казахстан формируются в отдельные номенклатурные дела, которые хранятся по месту оформления.
Вид на жительство и удостоверение лица без гражданства заполняются по желанию владельца на государственном или русском языке.
2. Вид на жительство иностранца в Республике Казахстан выдается иностранцам, достигшим 16-летнего возраста, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, на срок действия паспорта страны его гражданства.
Вид на жительство иностранца удостоверяет личность владельца на территории Республики Казахстан и содержит следующие сведения:
1) фамилия, имя, отчество;
2) дата и место рождения;
3) гражданство;
4) место жительство;
5) орган выдачи;
6) дата выдачи - срок действия;

7) қолы көрсетіледі.
3. Азаматтығы жоқ адамның куәлігі 16 жасқа толған Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға 10 жыл мерзімге беріледі және республика аумағында және одан тыс жерлерде иесінің жеке басын растайды.
Шетелге ата-анасыз, қамқоршысыз және қорғаушысыз кеткен жағдайда азаматтығы жоқ адамның куәлігі 16 жасқа толмаған адамдарға берілуі мүмкін.
Азаматтығы жоқ адамның куәлігі мынадай мәліметтерден тұрады:
1) тегі, аты, әкесінің аты;
2) туған күні мен жері;
3) жынысы;
4) ұлты (иесінің өтініші бойынша көрсетіледі);
5) азаматтығы;
6) құжатты берген органның атауы;
7) берілген күні, қолданылу мерзімі;
8) тұрғылықты жері көрсетілген мөртаңба.
4. Жеке басын куәландыратын құжаттарды беру үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген көлемде мемлекеттік баж алынады.
2. Құжаттарды дайындау үшін Ф-1
өтінішін ресімдеу тәртібі
5. "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін әділет органының қолдануы жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3513 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 4 наурыздағы N 74 бұйрығымен бекітілген Ф-1  өтініші нөмірі және бірыңғай ақпараттық деректер базасына енгізілетін ақпарат тасымалдаушысы болып табылатын штрих коды бар қатаң есепке алынатын типографиялық бланк және одан әрі жеке адам іздеу жұмысы құжаттарын сәйкестендіру мақсатында пайдаланылады.
Қалалық, аудандық ішкі істер органдарынан (бұдан әрі - ҚАІІО) алынған өтініш бланкілері алынған бланкілерді тіркеуге арналған арнайы кітаптарда реттік нөмірлері бойынша есепке алынады.
6. Ф-1 өтінішін шетелдіктің тұрақты тұратын жері бойынша ішкі істер органдарының штаттық қызметкері ғана ресімдейді.
7. Ф-1 өтінішінің толтырылу негізділігі және дұрыстығы оған берілген дербес кодты көрсете отырып, Ф-1 өтінішін толтырған қызметкердің қолымен куәландырады.
Қызметкерлер ауысқан кезде дербес кодтарды ІІББ-ІІБ-нің КҚПБ береді және өздігінен жаңартады. Бұл ретте жаңа қызметкерге осы бөлімшеде пайдаланылмаған бос реттік нөмірлердің ішінен үшінші белгісі беріледі. Берілген кодтар туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (бұдан әрі - ІІМ ӘПК) жіберіледі.
Қызметкер ішкі істер органдарынан жұмыстан босаған Ішкі істер министрлігінің немесе басқа бөлімшеге ауысқан жағдайда бұрынғы берілген код жойылады, ол туралы ІІББ-ІІБ КҚПБ Ішкіісминінің ӘПК-не тез арада хабарлайды.

7) подпись.
3. Удостоверение лица без гражданства выдается лицам без гражданства, достигшим 16-летнего возраста, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, сроком на 10 лет и подтверждает личность владельца на территории республики и за ее пределами.
При выезде за границу без родителей, опекунов и попечителей удостоверение лица без гражданства может выдаваться лицам младше 16 лет.
Удостоверение лица без гражданства содержит следующие сведения:
1) фамилия, имя, отчество;
2) дата и место рождения;
3) пол;
4) национальность (указывается по желанию владельца);
5) гражданство;
6) наименование органа, выдавшего документ;
7) дата выдачи, срок действия;
8) штамп с указанием места жительства.
4. За выдачу документов, удостоверяющих личность, взимается государственная пошлина в размере, установленном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Оформление заявления
формы-1 для изготовления документов
5. Заявление формы-1 (далее - заявление Ф-1), утвержденное приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 4 марта 2005 года N 74 "Об утверждении Инструкции по применению органами юстиции Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3513), представляет собой типографский бланк строгой отчетности с номером и штриховым кодом, являющийся носителем информации, которая вносится в единую информационную базу данных и в дальнейшем используется в целях идентификации личности и выдачи документов, а также для адресно-справочной и поисковой работы.
Полученные бланки заявлений Ф-1 ГОРОВД полностью учитываются по порядковым номерам в специальных книгах регистрации полученных бланков.
6. Заявления Ф-1 оформляются органами внутренних дел по месту постоянного проживания иностранца только штатными сотрудниками органов внутренних дел.
7. Обоснованность и правильность заполнения заявления Ф-1 заверяются подписью сотрудника, заполнившего заявление Ф-1, с указанием присвоенного ему персонального кода. Персональные коды сотрудников, допущенных к оформлению заявлений Ф-1, представляют из себя трехзначные буквенно-цифровые индексы, в которых 1-й знак - это код области, 2-й знак - код района, 3-й знак - порядковый номер сотрудника, имеющего допуск к оформлению заявлений Ф-1. Код сотрудника, его подпись и фамилия проставляются на оборотной стороне Ф-1.
При смене сотрудников персональные коды присваиваются и обновляются УМП ДВД самостоятельно. При этом новому сотруднику присваивается следующий третий знак кода из числа неиспользованных, свободных порядковых номеров в данном подразделении. Сообщения о присвоенных кодах направляются в Комитет административной полиции (далее - КАП).
В случае увольнения сотрудника из органов внутренних дел или перевода его в другое подразделение ранее присвоенный ему код аннулируется, о чем УМП ДВД незамедлительно уведомляет КАП МВД.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра внутренних дел РК от 25 мая 2007 года N 217 (вводится в действие со дня официального опубликования).

8. Ф-1 өтінішіне енгізілген мәліметтердің дұрыстығы мен оны ресімдеудің негізділігі үшін ішкі істер органының уәкілетті қызметкері жауап береді.
9. Ф-1 өтінішін ресімдеу кезінде Ф-1 өтініштерінің картотекасы бойынша өтініш берушіде бұрын берілген құжаттардың бар-жоғын тексеру жүзеге асырылады. Бұл ретте Ф-1 өтінішінде көрсетілген барлық деректер және фотосуреттердің ұқсастығы салыстырылады.
10. Ф-1 өтінішін ресімдеу үшін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар көші-қон полициясы бөлімшесіне мынадай құжаттар:
1) азаматтарды тіркеу кітабын;
2) мемлекеттік бажды төлегені туралы түбіртекті;
3) 35х45 мм 2 фотосуретті ұсынуы қажет.
11. Бұл ретте мыналарды басшылыққа алған жөн:
1) Ф-1 өтінішін ресімдеген жағдайда ықтиярхатқа көлемі 3,5 х 4,5 см екі фотосурет беру талап етіледі. Азаматтығы жоқ адамның куәлігіне өтініш ресімдеген кезде өтініш беруші үш фотосурет ұсынуы қажет;
2) фотосурет өтініш берушінің құжатты ресімдеу кезіндегі жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген болуы керек, бұл ретте адамның беті фотосуреттің жалпы көлемінің 75% жуығын алуы тиіс;
3) фотосурет фотобаспа әдісімен бір негативтен қалың фотоқағазда басылуы қажет. Компьютерлік сканерлеу және модельдеу немесе ксерокөшірме әдісімен дайындалған бейнелерді пайдалануға жол берілмейді;
4) үнемі көзілдірік тағып жүретін адам суретке көзілдірікпен (қара емес) түсуі қажет. Суретке бас киіммен түсуге жол берілмейді.
12. Фотосурет:
1) арыздың алдыңғы бетінде арнайы бөлінген орынға;
2) өтініштің артқы бетіндегі 18-жолдың қатарына желімденеді, ол елтаңбалы мөрмен куәландырылады. Мөр бедері анық, еркін оқылатын болуға тиіс. Мөр нөмірін фотосуретке емес, бланкіге қою керек;
3) азаматтығы жоқ адамның куәлігін дайындаған кезде үшінші фотосурет фотоға арналған арнайы қалтаға салынады.
13. Өтініш иесінің Ф-1 өтініш бланкісіндегі қолы өз қолымен қара көк түсті қаламмен біркелкі бедермен, қоршаудың шегінен шықпай, оның ортасына қойылуы тиіс.
Өтініш иесінің қолының өзінікі екені және Ф-1 өтінішін толтырудың дұрыстығы көші-қон полициясы бөлімшесі бастығының немесе аттестациядан өткен қызметкердің қолымен расталады. Ф-1 өтінішін толтырған қызметкердің қолының астына өтінішті толтырған күн көрсетіледі.
14. Ф-1 өтініші анық, қара көк түсті қаламмен, баспа әріптермен толтырылады. Ф-1 өтінішін толтыру кезінде өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты және басқа да деректері, сондай-ақ әкімшілік-аумақтық бөлінулер мен органдардың атауы Ф-1 өтінішін ресімдеу үшін негіз болып табылатын құжаттардағы жазбаларға сәйкес жазылады.

8. Ответственность за правильность внесенных в заявление Ф-1 сведений и обоснованность его оформления несут уполномоченные сотрудники органов внутренних дел.
9. При оформлении заявления Ф-1 осуществляется проверка по картотеке заявлений Ф-1 на наличие у заявителей ранее выданных документов. При этом сверяются все данные, указанные в заявлениях Ф-1, и тождественность фотографий.
10. Для оформления заявления Ф-1 иностранцам и лицам без гражданства необходимо представить в подразделение миграционной полиции следующие документы:
1) книгу регистрации граждан;
2) квитанцию об оплате государственной пошлины;
3) 2 фотографии размером 35х45 мм.
11. При этом следует руководствоваться следующим:
1) в случае оформления заявления Ф-1 для вида на жительство требуется предъявление двух фотографий размером 35х45 мм. При оформлении заявления Ф-1 на удостоверение лица без гражданства необходимо предъявление трех фотографий заявителя;
2) фотография должна соответствовать возрасту заявителя на момент оформления документа и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии;
3) фотография должна быть выполнена на плотной фотобумаге методом фотопечати с одного негатива. Не допускается использование изображений, изготовленных методом компьютерного сканирования и моделирования или ксерокопирования;
4) лицо, которое постоянно носит очки, должно быть сфотографировано в очках (не темных). Не допускается фотографирование в головном уборе.
12. Фотографии наклеиваются:
1) на лицевой стороне заявления в специально отведенном месте;
2) на оборотной стороне заявления рядом с полем 18, которое заверяется гербовой печатью. Оттиск печати должен быть четким, свободно читаемым. Номер печати следует располагать на бланке, а не на фотографии;
3) при изготовлении удостоверения лица без гражданства третья фотография помещается в специальный карман для фото.
13. Подпись заявителя на бланке заявления Ф-1 должна быть выполнена им собственноручно чернилами темного цвета с равномерным нажимом строго в центре рамки, не выходя за ее пределы.
Подлинность подписи заявителя и правильность заполнения заявления Ф-1 заверяются подписью начальника подразделения миграционной полиции или аттестованного сотрудника. Ниже подписи сотрудника, заполнившего заявление Ф-1, проставляется дата заполнения заявления Ф-1.
14. Заявления Ф-1 должны заполняться разборчиво чернилами темного цвета печатным шрифтом. При заполнении заявления Ф-1 фамилия, имя, отчество и другие данные заявителя, а также наименование административно-территориальных делений и органов выдачи записываются в соответствии с записями в документах, являющимися основанием заявителя для оформления заявления Ф-1.

15. Тұруға ықтиярхат және азаматтығы жоқ куәлікті алуға арналған түбіртек Ф-1 өтінішінің бланкісінен өтініш толтырылғаннан кейін бөлек алынады және өтініш берушіге тапсырылады.
3. Шетелдіктің тұруға ықтиярхатын
ресімдеу үшін Ф-1 өтінішін толтыру
16. Нөмірсіз жолда "І" әрпі көрсетіледі.
17. 1-жолда кодтар тізбесіне сәйкес құжатты беру себептерінің бірі көрсетіледі:
1) "06" коды жеке басын куәландыратын дайындалған құжаттарда қателер табылған жағдайда көрсетіледі. Бұл ретте, қате табылған тұруға ықтиярхат куәлігінің деректері 9, 10, 11-жолдарда жазылады;
егер қате Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің "Ақпараттық-өндірістік орталық" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі - "АӨО" РМК) кінәсінен жол берілген болса, онда қайта ресімделген өтінішпен бірге Ішкіісминінің Көші-қон полициясы департаментіне бұрынғы Ф-1 өтінішін және қате табылған құжаттың өзін жіберу керек. Бұл ретте екі өтініш те бір жеке тізіліммен жіберіледі;
Жаңа құжат дайындалғаннан кейін бұрынғы қатесі бар құжат ӘдМ-нің "АӨО" РМК-да жойылады, ал екі Ф-1 өтініші кері қайтарылады және көші-қон полициясы бөлімшелерінде сақталады;
егер қате көші-қон полициясы қызметкерлерінің кінәсінен кетсе, онда бұрынғы Ф-1 өтініші ІІМ-нің ӘПК-ге жіберілмейді, ал қайта толтырылған Ф-1 өтінішінің алдыңғы бетінде қате жіберілген жол көрсетіліп жазылады;
2) "07" коды құжат пайдалануға жарамсыз болып қалған жағдайларда көрсетіледі. Бұл ретте 9, 10, 11-жолдарда жарамсыз құжаттың деректері жазылады, ал 18-жолдың тұсындағы бос орынға ұлттық паспорттың деректері жазылады;
3) "09" коды азамат тек тұруға ықтиярхатын жоғалту себебі бойынша Ф-1 өтінішін ресімдеген кезде ғана көрсетіледі. Бұл ретте 9, 10, 11-жолдарда жоғалған тұруға ықтиярхаттың деректері жазылады, ал 18-жолдың тұсындағы бос орынға жоғалту жөніндегі істің нөмірі, Ф-1 жазылған, аяқталған күні және ұлттық паспорттың деректері жазылады;
4) "10" коды шетелдік тұратын жерін ауыстырған кезде көрсетіледі. Бұл ретте 14-жол міндетті түрде толтырылады, ал 9, 10, 11-жолдарда бұрын берілген тұруға ықтиярхаттың деректері жазылады;
5) "11" коды бірінші рет құжат алған жағдайларда көрсетіледі. 9, 10, 11-жолдарда Ф-1 өтінішін ресімдеу үшін негіз болатын құжаттың деректері жазылады;
6) 01, 02, 03, 05, 08 кодтары бойынша тұруға ықтиярхат ресімделмейді;
7) "04" коды бұрын тұруға ықтиярхатпен немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігімен құжаттандырылған шетелдіктің тегі ауыстырылған кезде көрсетіледі.

15. Квитанция на получение вида на жительства и удостоверения лица без гражданства отделяется от бланка заявления Ф-1 после его заполнения и передается заявителю.
3. Заполнение заявления Ф-1
для оформления вида на жительство
иностранца
16. В поле без номера указывается буква "I".
17. В поле 1 указывается одна из причин выдачи документа в соответствии с перечнем кодов.
1) код "06" указывается в случае обнаружения ошибок в изготовленных документах, удостоверяющих личность. При этом в полях 9, 10 и 11 записываются данные удостоверения вида на жительство, в котором обнаружена ошибка;
в случае, если ошибка допущена по вине Республиканского государственного предприятия "Информационно-производственный центр" Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - РГП "ИПЦ" МЮ), то с вновь оформленным заявлением следует представить в КАП МВД прежнее заявление Ф-1 и сам документ с обнаруженной ошибкой. При этом оба заявления Ф-1 высылаются одним отдельным реестром. После изготовления нового документа прежний, с ошибкой, уничтожается в РГП "ИПЦ" МЮ, а оба заявления Ф-1 возвращаются обратно, и хранятся в подразделениях миграционной полиции;
если ошибка допущена по вине сотрудников миграционной полиции, то прежнее заявление Ф-1 не высылается в КАП МВД, а на лицевой стороне вновь заполненного заявления Ф-1 производится запись с указанием поля, в котором была допущена ошибка;
2) код "07" указывается в случаях непригодности документа к использованию. При этом в полях 9, 10 и 11 записываются данные непригодного документа, а на свободном месте рядом с полем 18 записываются данные национального паспорта;
3) код "09" указывается только при оформлении заявления Ф-1 по причине утраты гражданином вида на жительство. При этом в полях 9, 10 и 11 записываются данные утраченного вида на жительство, а на свободном месте, рядом с полем 18, записывается номер, дата заведения и окончания дела по утрате, а также данные национального паспорта;
4) код "10" указывается при перемене иностранцем места жительства. При этом обязательно заполняется поле 14, а в полях 9, 10 и 11 записываются данные ранее выданного вида на жительство;
5) код "11" указывается только в случаях, если документ получают впервые. В полях 9, 10 и 11 записываются данные документа, послужившего основанием для оформления заявления Ф-1;
6) по кодам 01, 02, 03, 05 и 08 вид на жительство не оформляется;
7) код "04" указывается при перемене фамилии иностранцем, ранее документированным видом на жительство или удостоверением лица без гражданства.

Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ішкі істер министрлігінің 2007 жылғы 25 мамырдағы   N 217 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. 2, 3, 4, 5-жолдарда тиісінше өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты және егер бар болса, бұрынғы тегі көрсетіледі.
19. Туған күні 6-жолда санмен мынадай ретте қойылады: жылы, айы, күні (мысалы, 1992. 10. 03.).
20. 7-жолда өтініш иесінің жынысы көрсетіледі: ер (1), әйел (2).
21. 8-жолда азаматтық кодтарының кестесіне (4-қосымша) сәйкес шетелдіктің азаматтығы көрсетіледі. Осы жолдан төменірек коды жазылмай ұлты көрсетіледі.
22. 9-жолда "13" коды және ұлттық паспорттың деректері, ал 10, 11-жолдарда құжаттың берілген күні мен берген орган көрсетіледі.
23. 12-жолда Қазақстан Республикасының аумағында туған азаматтар үшін тиісті жолдарда облыс, аудан, елді мекен және олардың тиісті кодтары жазылады, ал ТМД елдерінің облыс орталықтарында туғандарға қала, автономиялық республика, өлке, облыс, аудан, елді мекен көрсетіледі.
24. 13-жол тұрақты тіркелген мекенжайына сәйкес толтырылады. "Облыс" деген жолда облыс немесе Астана, Алматы қалалары, "аудан" деген жолда аудан (облыстар немесе қалалар) жазылады.
Облыс орталықтарында және облыстық маңызы бар қалаларда тұратын азаматтар үшін "облыс" деген жолда облыстың коды мен атауы көрсетіледі, мысалы, Шығыс Қазақстан облысы - "1917". "Аудан" деген жолда қаланың коды көрсетіледі, мысалы: Өскемен қаласы - "401". "Елді мекен" деген жол толтырылмайды, ал "елді мекеннің ауданы" деген жолда Өскемен қаласы ауданының коды көрсетіледі, мысалы: Үлбі - "367", бұдан кейін көше, үй, пәтер көрсетіледі.
25. 15-жолда елдер анықтамалығына сәйкес азаматы болып табылатын елдің коды көрсетіледі.
26. 16-жолда өтініш иесінің отбасы жағдайына сәйкес 1, 2, 3, 4 кодтар толтырылады. Төменгі жағына ерлі-зайыптылардың өздерінің тегі, аты, әкесінің аты, некені тіркеген орган мен күні, ерлі-зайыптылардың неке құрғанға дейінгі тегі жазылады.
27. 17-жолдың тиісті жолдарында 16 жасқа дейінгі балалардың тегі, аты, әкесінің аты және туған күні жазылады. Егер өтініш иесінің 16 жасқа толмаған үштен көп баласы болса, олар туралы мәліметтер жеке парақта өтінішке желімденетін "17-жолға толықтыру" деп көрсетіле отырып жазылады.
28. 18 және 19-жолдарда өтініш иесінің ата-анасының тегі, аты, әкесінің аты және олардың туған күні жазылады. Өтініш берушіде ата-анасы туралы қандай да болсын мәліметтер болмаса, бұл жолдар толтырылмайды. Ата-анасының бірі немесе екеуі де туралы мәліметтер мүлдем болмаған жағдайда, тиісті жолға "мәліметтері белгісіз" деген жазба жазылады.

Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра внутренних дел РК от 25 мая 2007 года N 217 (вводится в действие со дня официального опубликования).
18. В полях 2, 3, 4 и 5 указываются, соответственно, фамилия, имя, отчество и, при наличии таковых, прежние фамилии заявителя.
19. Дата рождения в поле 6 проставляется цифрами в следующей последовательности: год, месяц, число (например, 1992.10.03).
20. В поле 7 указывается пол заявителя: мужской (1), женский (2).
21. В поле 8 указывается принадлежность гражданству иностранца в соответствии с таблицей кодов гражданства. Ниже этого поля указывается национальность без кодировки.
22. В поле 9 указывается код "13" и данные национального паспорта, а в полях 10 и 11 указывается дата и орган выдачи документа.
23. В поле 12 для граждан, родившихся на территории Республики Казахстан, в соответствующих строках записываются область, район, населенный пункт и соответствующие им коды, а для родившихся в областных центрах стран СНГ указывается город, автономная республика, край, область, район, населенный пункт.
24. Поле 13 заполняется в соответствии с адресом постоянной регистрации. В строке "область" записывается область или города Астана, Алматы, в строке "район" записывается район (области или города).
Для граждан, проживающих в областных центрах и городах областного значения, в строке "область" указывается код и наименование области.
Например, Восточно-Казахстанская область - "1917". В строке "район" указывается код города, например: город Усть-Каменогорск - "401". Строка "населенный пункт" не заполняется, а в строке "район населенного пункта" указывается код района города Усть-Каменогорска, например: Ульбинский - "367", после чего указывается улица, дом, квартира.
25. В поле 15 указывается код страны гражданства, согласно справочнику стран.
26. В поле 16 заполняются коды 1, 2, 3 и 4 в соответствии с семейным положением заявителя. Ниже записываются фамилия, имя, отчество настоящих супругов, орган и дата регистрации брака, добрачные фамилии супругов.
27. В соответствующие строки поля 17 записываются фамилия, имя, отчество и дата рождения детей до 16 лет. Если у заявителя более трех детей до 16 лет, то сведения о них записываются на отдельном листке с указанием "дополнение к полю 17", который приклеивается к заявлению.
28. В полях 18 и 19 записываются фамилия, имя, отчество родителей заявителя и дата их рождения. При отсутствии у заявителя каких-либо сведений о родителях, эти строки не заполняются. В случае полного отсутствия сведений об одном из родителей в соответствующем поле производится запись "сведениями не располагает".

29. Тұруға ықтиярхат иесінің қолы қойылатын үлгі ретінде көрсетілген қоршаудың үстінде қызыл сиямен өз қолымен немесе арнайы мөртаңбаның көмегімен тұруға ықтиярхаттың қолданылу мерзімі туралы: "қолданылу мерзімі 200_ "___"_____ дейін" деген жазба жазылады.
4. Азаматтығы жоқ адамның куәлігін
ресімдеу үшін Ф-1 өтінішін толтыру
30. Азаматтығы жоқ адамның куәлігін ресімдеу үшін Ф-1 өтініші тұруға ықтиярхат алуға арналған Ф-1 өтінішіне ұқсас мынадай жолдарсыз толтырылады:
1) Нөмірсіз жолда "А" әрпі көрсетіледі.
2) 1-жолда кодтар тізбесіне сәйкес құжатты беру себептерінің бірі көрсетіледі. Бұл ретте мынадай кодтар пайдаланылуы мүмкін: 06, 07, 10, 09, 11.
3) 8-жолда ұлттар кодтарының кестесіне сәйкес шетелдіктің ұлты көрсетіледі.
4) 9-жолда мынадай кодтар пайдаланылуы мүмкін: 01, 02, 06, 07, 08, 11, 13, 14, 15, ал 10, 11-жолдарда құжаттың берілген күні мен берген орган көрсетіледі.
15-жолда 08 коды қойылған жағдайда Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының нөмірі мен күні көрсетіледі.
5) 15-жолда АЖА (азаматтығы жоқ адам) аббревиатурасы және коды (990) көрсетіледі.
31. Қосымша мәліметтер үшін көзделген орында оған азаматтығы жоқ адамның куәлігін бірінші рет ресімдеген жағдайда өтініш иесін азаматтығы жоқ адам деп тану туралы қорытындының күні көрсетіледі.
32. Азаматтығы жоқ адамның куәлігінің қолданылу мерзімі көрсетілмейді.
5. Ф-1 өтініштерінің жылжу тәртібі
33. Ресімделген Ф-1 өтініштеріне аудандық және қалалық көші-қон полициясы бөлімшелері 3 данада тізілім (1-қосымша) толтырады, онда Ф-1 өтінішінің нөмірі, өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты, толтырған күні және тізілімге енгізілген өтініштердің саны көрсетіледі. Азаматтығы жоқ адамның куәлігін дайындау үшін жеке тізілім және тұруға ықтиярхат дайындау үшін жеке тізілім толтырылады.
Тізілімнің бір данасы өтініштермен бірге ІІББ-ІІБ-нің КҚПБ-ға жіберіледі, ол өтініштерді алғанын растайтын ІІББ-ІІБ КҚПБ қызметкерінің қолымен кем дегенде 3 жыл сақтау мерзіміне жеке номенклатуралық іске тігіледі.
34. Аудандық, қалалық бөлімшелерден алынған тізілімдердің негізінде ІІББ-ІІБ-нің КҚПБ көші-қон полициясы бөлімшелерінің атауын, тізілімдердің (аудандық, қалалық) шығыс нөмірін және толтырылған күнін, олардағы Ф-1 өтініштерінің санын көрсете отырып, 3 данада жинақ тізілімдерін (2-қосымша) толтырады.
35. Жинақ тізіліміне ІІББ-ІІБ КҚПБ-нің бастығы қол қояды, оған аудандық (қалалық) бөлімшелердің тізілімінің екінші данасын қосып, Ішкі істер министрлігінің көші-қон полициясы департаментіне жібереді.

29. Над рамкой, предназначенной для образца подписи владельца вида на жительство, красными чернилами от руки или с помощью специального штампа производится запись о сроке действия вида на жительство: "срок действия до "___" ______200_ ".
4. Заполнение заявления Ф-1,
для оформления удостоверения лица без гражданства
30. Заявление Ф-1 для оформления удостоверения лица без гражданства заполняется аналогично заявлению Ф-1 для получения вида на жительство, за исключением следующих полей:
1) в поле без номера указывается буква "А";
2) в поле 1 указывается одна из причин выдачи документа, в соответствии с перечнем кодом. При этом могут быть использованы следующие коды: 06, 07, 09, 10 и 11;
3) в поле 8 указывается национальность иностранца в соответствии с таблицей кодов национальностей;
4) в поле 9 могут быть использованы коды 01, 02, 06, 07, 08, 11, 13, 14 и 15, а в полях 10 и 11 указывается дата и орган выдачи документа.
При проставлении кода 08 в поле 15 указывается номер и дата Указа Президента Республики Казахстан;
5) в поле 15 указывается аббревиатура ЛБГ (лицо без гражданства) и код (990).
31. На месте, предусмотренном для дополнительных сведений, указывается дата заключения о признании заявления лицом без гражданства в случае первичного оформления ему удостоверения лица без гражданства.
32. Срок действия удостоверения лица без гражданства не указывается.
5. Движение заявления Ф-1
33. На оформленные заявления Ф-1 районные и городские подразделения миграционной полиции составляют реестр в 3-х экземплярах (приложение 1), в котором указываются номера заявлений Ф-1, фамилия, имя, отчество заявителя, дата заполнения и количество заявлений Ф-1, внесенных в реестр. Составляется отдельный реестр для изготовления удостоверений лица без гражданства и отдельный реестр для изготовления видов на жительство.
Один экземпляр реестра вместе с заявлениями направляется УМП ДВД, который с подписью сотрудника УМП ДВД, подтверждающей получение заявлений, подшивается в отдельное номенклатурное дело со сроком хранения не менее 3-х лет.
34. УМП ДВД на основании реестров, полученных из районных, городских подразделений, составляется сводный реестр (приложение 2) в 3-х экземплярах с указанием наименований подразделений миграционной полиции, исходящего номера и даты составления реестров (районных, городских), количества заявлений Ф-1 в них.
35. Сводные реестры подписываются начальником УМП ДВД с приложением второго экземпляра районного (городского) подразделения с дальнейшим направлением их в КАП МВД.

36. Толтырылған Ф-1 өтініштері көші-қон полициясының қалалық және аудандық бөлімшелерінен ІІББ-ІІБ-ның КҚПБ-ға жіберіледі, онда өтініш иелерінің жергілікті іздестіруде бар-жоғы, сондай-ақ Ақпараттық қызмет басқармасының есептері бойынша тексеріледі.
37. Жіберілген кемшіліктерді пысықтау үшін Ішкіісминінің ӘПК-дан ІІББ-ІІБ-ге қайтарылған Ф-1 өтініштері кем дегенде 10 күн мерзімде өңделуі тиіс, содан кейін жеке тізіліммен Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің ӘПК-ге қайтарылады.
Бұл ретте ілеспе хатта ол бойынша Ф-1 өтініштері пысықтау үшін қайтарылған Ішкіісмині ӘПК-нің шығыс нөмірі (ІІМ ӘПК-нің шығыс нөмірі әрбір өтініш бойынша дербес көрсетіледі) міндетті түрде көрсетіледі, себебі қайтарылған Ф-1 өтініштері бірінші кезекте әзірленуі тиіс.
38. ІІББ-ІІБ-ден Ішкіісминінің ӘПК-ге келіп түскен Ф-1 өтініштері олардың дұрыс толтырылғаны тексерілгеннен кейін, сондай-ақ негізсіз құжаттандыру фактілерін анықтау және өтініш иесінің халықаралық іздестіруде бар-жоғын тексеруді жүргізеді. Одан кейін 7 күн ішінде құжаттарды дайындау үшін "АӨО" РМК-ге беріледі. Шетелдіктер үшін құжаттар дайындау мерзімі заңнамаға сәйкес белгіленеді.
39. Адамның іздестіруде болу фактісі анықталған жағдайда оның Ф-1 өтініші жалпы тізілімнен алынады және "Іздестіруде" деген белгі қоя отырып, құжат дайындау үшін жеке ілеспе хатпен "АӨО" РМК-ге жіберіледі. Бұл адамдардың тұратын жері туралы ақпарат бір уақытта іздестіру бастамашысына тез арада хабарланады.
40. Дайындалған құжаттар олардың иелерін іздестіру туралы хабарламамен бірге жеке тізіліммен ІІББ-ІІБ-нің КҚПБ-ға жіберіледі. Осы құжаттардың келіп түскені туралы КҚПБ іздестірудегі адамды ұстау жөнінде шаралар қабылдау үшін дереу ІІББ-ІІБ-нің криминалдық полиция қызметін тез арада хабардар етеді.
41. Ол ұсталған жағдайда құжаттар криминалдық полиция қызметкерінің қатысуымен иесіне табыс етіледі. Бұл ретте Ф-1 өтінішінің 20-жолында құжат берген қызметкердің қолының астына криминалдық полиция қызметкерінің лауазымы, тегі көрсетіліп, қолы қойылады. Іздестірудегі адам ұсталғанға дейін оның құжаттары ІІББ-ІІБ КҚПБ-нің бастығында немесе оның орынбасарында сақталады. Бір жыл сақтау мерзімі өткеннен кейін бұл адамның құжаттары қажетсіз ретінде белгіленген тәртіппен жойылады.
42. Ф-1 өтініштері бойынша құжаттар қайта өңдеуден өткеннен кейін "АӨО" РМК-да бірінші кезекте дайындалуға жатады.
43. Тұруға ықтиярхат пен азаматтығы жоқ адамның куәлігіне ресімделген Ф-1 өтініштері ішкі істер органдарында арнайы картотекада сақталады.
Ф-1 өтініштерінің картотекада сақталу мерзімі - 75 жыл.

36. Из городских и районных подразделений миграционной полиции заполненные заявления Ф-1 направляются в УМП ДВД, где проводится проверка заявителей на предмет нахождения их в розыске, а также по учетам Управления информационной службы.
37. Заявления Ф-1, возвращенные из КАП МВД в ДВД на доработку из-за допущенных ошибок, должны быть обработаны в срок не более 10 дней, после чего возвращаются в КАП МВД отдельными реестрами.
При этом в сопроводительном письме обязательно указывается исходящий номер КАП МВД, по которому данные заявления Ф-1 возвращались на доработку (исходящий номер КАП МВД указывать персонально по каждому заявлению Ф-1), так как возвращенные заявления Ф-1 подлежат изготовлению в первоочередном порядке.
38. Заявления Ф-1, поступившие в КАП МВД из ДВД, проходят проверку на правильность их заполнения, а также проводится работа по выявлению фактов необоснованного документирования и на предмет нахождения заявителя в межгосударственном розыске. Далее в течение 7 дней заявления передаются в РГП "ИПЦ" МЮ для изготовления соответствующих документов. Сроки изготовления документов для иностранцев устанавливаются в соответствии с законодательством.
39. При выявлении факта нахождения лица в розыске его заявление Ф-1 изымается из общего реестра и отдельным сопроводительным письмом с отметкой "Находится в розыске" направляется для изготовления документа в РГП "ИПЦ" МЮ. Одновременно информация о месте жительства этих лиц незамедлительно сообщается инициатору розыска.
40. Изготовленные документы направляются в УМП ДВД с сообщением о розыске их владельца отдельным реестром. О поступлении таких документов УМП ДВД незамедлительно информирует службу криминальной полиции ДВД для принятия мер по задержанию розыскиваемого лица.
41. В случае его задержания документы вручаются владельцу в присутствии сотрудника криминальной полиции. При этом в поле 20 заявления Ф-1 ниже подписи сотрудника, выдавшего документ, проставляется должность, фамилия и подпись сотрудника криминальной полиции. До задержания розыскиваемого лица его документы хранятся у начальника УМП ДВД или его заместителя. После истечения одного года хранения документы данного лица уничтожаются в установленном порядке, как невостребованные.
42. Документы по заявлениям Ф-1 после доработки подлежат изготовлению в РГП "ИПЦ" МЮ в первоочередном порядке.
43. Заявления Ф-1, оформленные на вид на жительство и удостоверение лица без гражданства, хранятся в органах внутренних дел в специальной картотеке.
Срок хранения заявлений Ф-1 в картотеке - 75 лет.

44. Картотека оларды ресімдеу және азаматтарды тіркеу жері бойынша ішкі істер органдарының өрт-күзеттік сигнализациясы жабдықталған, терезелері торланған, қалың қабырғамен сенімді жабылған, темір есікпен қапталған жеке оқшауланған үй-жайларда орналасуы қажет.
Дайындалған құжаттарға арналған Ф-1 өтініштерін жоғалтпау үшін картотекамен жұмыс істеуге оның сақталуына жауап беретін функционалды міндеттер жүктелетін қызметкерлер бөлінеді. Функционалдық міндеттеріне осы жұмыстар кірмейтін қызметкерлердің картотекаға енуіне үзілді-кесілді тыйым салынады.
45. Ф-1 өтініштерін картотекаға орналастыру құжаттарды иелеріне беру фактісі тексерілгеннен кейін жүргізіледі.
Ф-1 өтініштерін картотекаға орналастыру қатаң түрде әліпби ретімен жүргізіледі. Тегі бірдей әріптен басталатын адамдардың Ф-1 өтініштері теріліп алынады және тегінің екінші әрпі бойынша, одан кейін үшінші т.с.с. алфавит ретімен орналастырылады.
Тегі бірдей адамдардың Ф-1 өтініштері аты және әкесінің аты бойынша алфавитті сақтай отырып, ретімен орналастырылады.
Ф-1 өтініштерінде тегі, аты, әкесінің аты бірдей болған жағдайда туған жылы бойынша өсу ретімен, одан кейін туған жерінің қала, аудан, елді мекендері бойынша әліпби ретімен орналастырылады.
46. Ф-1 өтінішін анықтама алу, көшірмесін түсіріп алу, қызметтік белгілер қою үшін картотекадан алуға кемінде 1 жұмыс күн мерзімге алуға жол беріледі. Уақытша алынған Ф-1 өтініштері жұмыс күнінің соңында картотекаға қайтарылуы керек. Ф-1 өтініштерін картотекадан уақытша алған кезде алынған Ф-1 өтінішінің орнына Ф-1 өтініштерін алу себебі және күні, Ф-1 өтініштерін уақытша қолында болатын адамның тегі мен лауазымы жазылған қызметкердің қолымен куәландырылған Ф-1 өтініштерін көшірмесі салынады. Ф-1 өтініштерін басқа мемлекеттік органдарға беруге тыйым салынады.
6. Жоғалған тұрақты тұруға ықтиярхаттың және
азаматтығы жоқ адамның куәлігінің орнына
шетелдіктерге құжаттар беру
47. Тұруға ықтиярхат және азаматтығы жоқ адамның куәлігі құжаттарын жоғалтқан шетелдіктер тіркелген жері бойынша ішкі істер органдарының көші-қон полициясы бөлімшелеріне құжаттың деректерін, сондай-ақ оларды жоғалту себептерін көрсете отырып, жазбаша өтініш береді.
48. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың құжаттарын жоғалтқаны туралы өтініштері жалпы тәртіппен ішкі істер органдарында тіркеледі және жеке істеріне қосылады.
49. Өтініштердің (3-қосымша) негізінде жоғалғаны туралы іс жүргізіледі (4-қосымша) жүргізіледі, онда осы мәселе жөніндегі материалдар: құжаттарын жоғалтқаны туралы өтініш беруші адам туралы мәліметтер, (5-қосымша) өтініш иесінің түсініктемесі, азаматтарды есепке алу кітабының көшірмесі, Ф-1 өтінішінің көшірмесі, жеке басын куәландыратын жоғалған құжаттар туралы материалдарды тексеру жөніндегі қорытынды жинақталады. Тұруға ықтиярхаттың, азаматтығы жоқ адамның куәліктерінің жоғалуы туралы өтініштер ішкі істер органдары бойынша жалпы тәртіппен тіркеледі. Істерге нөмірлер беріледі: алымы - өтініш берушіні тіркеу нөмірі, бөлімі - осы жылғы істердің реттік нөмірі. Жоғалған құжаттарды қалпына келтіру жөніндегі істер журналда (6-қосымша) тіркеледі.

44. Картотека должна располагаться в отдельном, изолированном помещении органов внутренних дел по месту их оформления и регистрации иностранцев и лиц без гражданства, оборудованном охранно-пожарной сигнализацией, решетками на окнах, с капитальными стенами, надежными перекрытиями, обитой металлом дверью.
Во избежание утраты заявлений Ф-1 на изготовленные документы для работы с картотекой выделяются сотрудники, на которых функциональными обязанностями возлагается ответственность за ее сохранность. Категорически запрещается доступ к картотеке сотрудников, в функциональные обязанности которых данная работа не входит.
45. Раскладка заявлений Ф-1 в картотеку производится после проверки факта выдачи документов владельцам.
Раскладка в картотеку заявлений Ф-1 производится строго по алфавиту. Заявления Ф-1 на лиц, фамилии которых начинаются на одну и ту же букву, подбираются и раскладываются по алфавиту на вторую букву фамилии, затем на третью и так далее.
Заявления Ф-1 на лиц с одинаковыми фамилиями раскладываются в картотеку в последовательном порядке с соблюдением алфавита по именам и отчествам.
При совпадении фамилий, имен, отчеств заявления Ф-1 раскладываются по годам рождения по возрастающей, а затем в алфавитном порядке по городам, районам и населенным пунктам места рождения.
46. Изъятие заявлений Ф-1 из картотеки допускается только на срок не более одного рабочего дня для наведения справок, снятия копий, проставления служебных отметок. В конце рабочего дня временно изъятое заявление Ф-1 должно быть возвращено в картотеку. При временном изъятии заявления Ф-1 из картотеки взамен изъятого заявления ф-1 в картотеку вкладывается копия заявления Ф-1, заверенная подписью сотрудника, на которой записывается причина и дата изъятия заявления Ф-1, фамилия, имя, отчество и должность лица, у которого временно находится Ф-1. Передавать заявления Ф-1 работникам других государственных органов не допускается.
6. Выдача документов иностранцам
взамен утраченных видов на жительства
и удостоверений лиц без гражданства
47. Иностранцы и лица без гражданства, утратившие вид на жительство или удостоверение лица без гражданства подают в подразделения миграционной полиции органов внутренних дел по месту регистрации письменные заявления Ф-1 с указанием данных документа, а также сведений об обстоятельствах их утраты.
48. Заявления об утере документов иностранцев и лиц без гражданства регистрируются в общем порядке в органах внутренних дел и приобщаются к их личным делам.
49. На основании заявлений (приложение 3) заводятся дела об утрате (приложение 4), в которых в дальнейшем сосредотачиваются материалы по этому вопросу: сведения о лице, заявившем об утрате документов (приложение 5), заявление и объяснение заявителя, копия книги регистрации граждан, копия заявления Ф-1, заключение по проверке материалов об утрате документов, удостоверяющих личность. Заявления об утрате вида на жительство, удостоверений лица без гражданства регистрируются в общем порядке по органу внутренних дел. Делам присваиваются номера: числители - регистрационные номера заявлений, знаменатели - порядковые номера дел в текущем году. Дела по восстановлению утраченных документов регистрируются в журнале (приложение 6).

50. Жаңа тұрғылықты жерге көшкен кезде жоғалған құжаттарды қалпына келтіруді жаңа тіркеу жері бойынша ішкі істер органдары жүргізеді.
Шетелдіктің тұрақты тұруға ықтиярхат және азаматтығы жоқ адамның куәлігін жаңа жерге көшкен кезде жоғалтқан жағдайда-жоғалған құжаттарды қайта қалпына келтіруді жаңа тұратын жері бойынша ішкі істер органдарында жүргізіледі.
51. Егер жеке басын куәландыратын құжаттар арызданушының тіркелген жері бойынша алынбаған болса, осы адамдардың жеке басын куәландыратын құжаттарды растау және олардың жеке басы туралы мәліметтер алу үшін арызданушының фотосуреттерімен қоса олардың берілген жері бойынша ішкі істер органдарына сұрау (7-қосымша) салынады.
52. Сұрауда көрсетілген мәліметтер және оған тіркелген фотосуреттер Ф-1 өтінішінің деректерімен және фотосуреттерімен салыстырылады. Сұрау салудың бастамашысына ішкі істер органдары мөрімен куәландырылған, бір мезгілде Ф-1 өтінішінің сұрау салудың келуі және сұрау салуды жіберген органның атауы туралы белгі қоя отырып, Ф-1 өтінішінің көшірмесімен қоса жауап (8-қосымша) жіберіледі.
53. Жеке басын куәландыратын құжаттарды жоғалтумен байланысты сұрау салулар өтініш келіп түскеннен кейін келесі күннен кешіктірмей жіберіледі, ал жауаптар сұрау салудың бастамашысына ол түскеннен кейін кем дегенде 48 сағатта қайтарылады.
54. Құжат беру жері бойынша ішкі істер органының картотекасында Ф-1 өтінішінің түпнұсқасы болмаған жағдайда АӨО РМК-нің оның телқұжаты сұратып алынады. АӨО РМК-нің құжаттандыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру басқармасының мөрімен куәландырылған телқұжат оны картотекаға енгізу үшін ішкі істер органына жіберіледі.
55. Фотосуреттерді салыстыру кезінде онда бейнеленген адамдардың бейнесінің оған ұқсас болмауы немесе жеке басын куәландыратын құжаттардың иелері туралы сұрау салуда көрсетілген мәліметтердің Ф-1 өтінішінің деректеріне сәйкес болмауы анықталған жағдайда бұл туралы өтініш берушінің жеке басын және алшақтық себептерін анықтауға қосымша шаралар қабылдау үшін сұрау салудың бастамашыларына хабарланады.
56. Өтініш берушіге жоғалған жеке басын куәландыратын құжаттарды беру және олардың жеке басын анықтау расталған жағдайда жоғалғанның орнына құжат беру туралы ішкі істер органдарының қызметкерлері қол қойған қорытынды (9-қосымша) шығарылады.
57. Егер жоғалған құжаттар жоғалту туралы іс жабылғанға және жаңа Ф-1 өтініші ресімделгенге дейін табылса, онда жоғалту туралы іс жабылады және табылған құжаттар иесіне қайтарылады. Жаңа құжаттарға Ф-1 өтінішін өндіріске жіберген жағдайда табылған құжаттар алынып қойылады және белгіленген тәртіппен акті бойынша жойылады. Жеке басын куәландыратын барлық табылған құжаттар ішкі істер органдарына тапсырылады.
Ішкі істер органдарына келіп түскен табылған және келіп түскен күннен бастап бір ай ішінде иелері талап етпеген құжаттар белгіленген тәртіппен жойылады.

50. В случае утраты при переезде к новому месту жительства восстановление утраченных документов производится органами внутренних дел по новому месту регистрации.
Производство по делам об утрате документов, удостоверяющих личность иностранца или лица без гражданства, который ранее был документирован в этом же подразделении органа внутренних дел, должно быть закончено в срок до 10 дней.
51. Если утраченные документы, удостоверяющие личность, были получены не по месту регистрации заявителей, то в органы внутренних дел по месту их выдачи направляются запросы (приложение 7) с приложением фотографии заявителей для подтверждения выдачи документов, удостоверяющих личность, данным лицам и получения о них биографических сведений.
52. Сведения, указанные в запросах, и приложенные к ним фотографии сверяются с данными и фотографиями заявлений Ф-1. Инициаторам запросов направляются ответы (приложение 8) с приложением копий заявлений Ф-1, заверенных печатью органа внутренних дел, с одновременной отметкой в заявлении Ф-1 о поступлении запроса и наименовании органа, направившего запрос.
53. Запросы, связанные с утратой документов, удостоверяющих личность, направляются не позднее следующего дня после поступления заявлений, а ответы высылаются инициатору запроса не позднее 48 часов после его поступления.
54. При отсутствии подлинника заявления Ф-1 в картотеке органа внутренних дел по месту выдачи документа его дубликат запрашивается из РГП "ИПЦ" МЮ. Дубликат, заверенный печатью Управления организации работы по документированию РГП "ИПЦ" МЮ, направляется в орган внутренних дел для внесения его в картотеку.
55. В случаях, когда при сверке фотографий не будет установлена тождественность изображенных на них лиц или обнаружено несоответствие сведений о владельцах документов, удостоверяющих личность, указанных в запросах, с данными заявлений Ф-1, инициаторам запросов направляется соответствующая информация для принятия дополнительных мер к установлению личности заявителей и причин расхождений.
56. При подтверждении выдачи заявителем утраченных документов, удостоверяющих личность, заявителям и установлении их личности выносится заключение (приложение 9) о выдаче документов взамен утраченных, которое подписывается сотрудником миграционной полиции органами внутренних дел.
57. Если утраченные документы обнаружены до завершения дел об утрате и оформления новых заявлений Ф-1, то дела об утрате прекращаются и найденные документы вручаются владельцу. В случае, когда заявления Ф-1 на новые документы уже отправлены в производство, найденные документы изымаются и уничтожаются по акту в установленном порядке. Все найденные документы, удостоверяющие личность, подлежат сдаче в органы внутренних дел.
Найденные документы, поступившие в органы внутренних дел и не истребованные их владельцами в течение одного месяца со дня поступления, уничтожаются в установленном порядке.

7. Тұрақты тұруға ықтиярхатты және Қазақстан
Республикасының азаматтығы жоқ адамның
куәлігін алып қою, сақтау, жою
58. Қазақстан Республикасында тұратын шетелдіктің жеке басын куәландыратын құжаттар қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда ғана алынып қойылады.
Құжаттар мынадай жарамсыздық жағдайларында, егер:
1) жеке тұлғаны салыстыру мүмкін болмаса;
2) оларға өзгерістер заңсыз енгізілсе немесе оларға жеке адамды сәйкестендіруге байланысты өзгерістер енгізу қажет болса;
3) оларда Ережеде көзделген жекелеген жазбалар болмаса немесе ол жазбалар нақты жағдайға сәйкес келмесе;
4) олардың қолданылу мерзімдері өтіп кетсе;
5) олар құжат иесінің құқықтық мәртебесіне сәйкес болмаса алынып қойылады.
59. Жеке басын куәландыратын жарамсыз құжаттарды уәкілетті органдар мынадай тәртіппен алып қояды және жояды.
Жоюға жататын тұруға ықтиярхат пен азаматтығы жоқ адамның құжаттары көші-қон полициясы органдарында арнайы полициясы органдарында арнайы жәшіктерде немесе сейфтерде сақталады.
60. Жою мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) қызметкер айына кем дегенде бір рет жою туралы акт (10-қосымша) жасайды, онда құжаттың түрі және оның деректері, оның иесі туралы мәліметтер және құжатты жою себебі көрсетіледі;
2) құжаттарды жою туралы актілер жеке номенклатуралық істерге жинақталады;
3) жою өртеу арқылы немесе жойылатын құжатты одан әрі пайдаланудың мүмкін болмауын қамтамасыз ететін басқа да тәсілмен жүргізіледі.
Ф-1 өтініштерінде құжаттарды жою актісінің нөмірі, күні және себебі көрсетіледі. Егер құжаттарды басқа ішкі істер органдары берген болса, оларға жойылған құжаттар (11-қосымша) туралы хабарламалар жіберіледі, олардың негізінде Ф-1 өтініштерінде құжаттарды жою актісінің нөмірі, қашан және кім жойғаны, сондай-ақ оларды жою себептері көрсетіледі.
61. Тергеу органдары, анықтау немесе сот органдары заң актілерінде белгіленген жағдайларда және тәртіппен шетелдіктің жеке басын куәландыратын құжаттарды алып қоюы мүмкін.
62. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығатын тұрақты тұруға ықтиярхат және азаматтығы жоқ адамның куәлігі бар шетелдіктер тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығарылған кезде өз құжаттарын көші-қон полициясы органдарына тапсырады.
63. Шетелдіктерге жаңа құжат дайындаған кезде "АӨО" РМК бұрын алынған барлық құжаттарды жарамсыз деп тану туралы деректер базасына мәліметтер енгізеді.
64. Жарамсыз құжаттарды жою туралы актілер "АӨО" РМК-ның деректер базасына түзетулер енгізу үшін ай сайын Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің ӘПК-не жіберіледі.

7. Изъятие, хранение, уничтожение вида
на жительство и удостоверения лица без гражданства
Республики Казахстан
58. Документы, удостоверяющие личность иностранца, проживающего в Республике Казахстан, могут изыматься только в случаях, предусмотренных действующим законодательством.
Недействительные документы изымаются в случаях, если:
1) невозможно идентифицировать личность;
2) в них незаконно внесены изменения или в них необходимо внести изменения, связанные с идентификацией личности;
3) в них отсутствуют отдельные, предусмотренные Правилами, записи или эти записи не соответствуют действительности;
4) истек срок их действия;
5) они не соответствуют правовому статусу владельца.
59. Недействительные документы, удостоверяющие личность, подлежат изъятию уполномоченными органами и уничтожению.
Вид на жительство и удостоверение лица без гражданства, подлежащие уничтожению, хранятся в органах миграционной полиции в специальных ящиках или сейфах.
60. Уничтожение видов на жительство и удостоверений лиц без гражданства производится в следующем порядке:
1) не реже одного раза в месяц сотрудником миграционной полиции органами внутренних дел составляется акт об уничтожении (приложение 10), в котором указываются тип документа и номер документа, сведения о его владельце и причина уничтожения документа;
2) акты об уничтожении документов формируются в отдельное номенклатурное дело;
3) уничтожение производится путем сожжения или другим способом, обеспечивающим невозможность дальнейшего использования уничтожаемого документа.
В заявлениях Ф-1 указываются номер акта, дата и причины уничтожения документов. Если документы выдавались другими органами внутренних дел, то туда направляются сообщения об уничтоженных документах (приложение 11), на основании которых в заявлениях Ф-1 указываются номер акта, когда и кем уничтожены документы, а также причина их уничтожения.
61. Документы, удостоверяющие личность иностранца, могут быть изъяты следственными органами, органами дознания или судом в случаях и порядке, установленном законодательными актами.
62. Иностранцы, имеющие документы "вид на жительство" и лицо без гражданства, выезжающие на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан, при снятии с регистрации по месту жительства сдают свои документы в органы миграционной полиции.
63. РГП "ИПЦ" МЮ при изготовлении иностранцам новых документов вносит сведения в базу данных о признании недействительными всех ранее полученных ими документов.
64. Акты об уничтожении недействительных документов ежемесячно направляются в КАП МВД для внесения корректировки в базу данных РГП "ИПЦ" МЮ.

8. Шетелдіктер мен азаматтығы
жоқ адамдарды тіркеу
65. Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар тұрғылықты жері бойынша тіркелуі тиіс. Тіркеуді және тіркеуден шығаруды уәкілдік берілген ішкі істер органы атқарады.
66. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тұрақты тұратын жері бойынша тіркеу тұрақты тұруға рұқсат беру туралы қорытындының, ал елдің ішінде тұратын жерін ауыстырған кезде - бұрынғы тұрған жерінен кету өтініші мен парағы негізінде жүзеге асырылады.
Сондықтан шетелдіктерге жаңадан келген жерінде анықтама бюросына жіберілетін келу парағы (12-қосымша) және статистикалық органға жіберілетін статистикалық талон (13-қосымша) толтырылады, ал тұрғындарды тіркеу кітабына жазба жазылады және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркеу туралы мөртабан қойылады (14-қосымша). Азаматтығы жоқ адамдарға да жеке басын куәландыратын осындай мөртабан қойылады.
67. Тұрақты тұратын жері бойынша тіркеу мекенжайға келу парақтарын ресімдеу жолымен және тұрғын үй меншік иелері және өзге де қарамағында тұрғын үй-жайлары бар адамдарды азаматтарды тіркеу кітабына жазу арқылы мөртаңба қоя отырып жүзеге асырылады.
68. Астана, Алматы қалаларынан, облыстардан тыс жерлерге кету үшін тіркеуден шығу кезінде 2 данада шығу парағы (15-қосымша) толтырылады, оның біреуі мекенжай бюросына жіберіледі, ал екіншісі иесінің қолына беріледі. Мекенжай жасына қарамастан парағы әр тіркелетін адамға толтырылады. Кетудің статистикалық талоны (16-қосымша) осылай толтырылады, статистикалық органға жіберілетін және тіркеуден шығу туралы мөртабан (17-қосымша) қойылады.
69. Егер шетелдік бір облыстан басқа облысқа көшсе, тіркеуге тұрумен қатар тұрақты тұратын жерінің тіркелу орны бойынша тұруға ықтиярхат алу үшін Ф-1 өтінішін бір уақытта ресімдеу жүзеге асырылады.
70. Егер шетелдік қолындағы тіркеуден шығу парағын жоғалтса, жаңадан барған жердегі ішкі істер органы бұрын тұрақты тұрған жерге сұрау салып, тіркеуден шыққаны расталған соң тіркейді.
71. Халықты тіркеу кітабы тіркелу құқықты растау болып табылады және де мүдделі органдарға ұсынушы құжат ретінде жүреді.
72. Тіркеуде тұрғаны немесе тіркеуден шығу жөнінде үй кітабынан басқа құжаттар мен анықтамаларды талап ету тыйым салынады.
73. Тіркеу кезінде Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (салық кодексі) кодексінде көрсетілген, белгіленген көлемде мемлекеттік баж алынады.

8. Регистрация иностранцев
и лиц без гражданства
65. Иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, подлежат регистрации по месту проживания. Регистрация и снятие с регистрации осуществляется органами внутренних дел.
66. Регистрация иностранцев и лиц без гражданства по постоянному месту жительства осуществляется на основании заключения о выдаче разрешения на постоянное проживание, а при перемене места жительства внутри страны - заявления и адресного листка убытия с прежнего места жительства.
При этом по новому месту жительства иностранцев заполняются листок прибытия (приложение 12), который направляется в адресное бюро, и статистический талон прибытия (приложение 13), передаваемый в орган статистики, а в книге регистрации населения производится запись и проставляется штамп о его регистрации (приложение 14) по постоянному месту жительства. Лицам без гражданства аналогичный штамп проставляется в документах, удостоверяющих личность.
67. Регистрация по месту постоянного жительства осуществляется путем оформления адресных листков пребывания и записи в книге регистрации граждан - собственников жилищ и иных лиц, в ведении которых находятся жилые помещения, с проставлением штампа о регистрации.
68. При снятии с регистрации для выезда за пределы области, г.г. Астаны, Алматы заполняется адресный листок убытия с проставлением штампа о снятии с регистрации (приложение 15) в двух экземплярах, один из которых направляется в адресное бюро, а второй выдается на руки заявителю. Одновременно заполняется статистический талон убытия (приложение 16), передаваемый в орган статистики и проставляется штамп снятия с регистрации (приложение 17).
Адресные листки составляются на каждое регистрируемое лицо независимо от возраста.
69. При переезде иностранцев из одной области в другую осуществляется оформление их на получение нового вида на жительство по новому месту регистрации.
70. В случае утраты адресного листка убытия его регистрация производится после проверки и достоверного установления факта снятия с регистрации путем направления запросов в органы внутренних дел по прежнему месту регистрации.
71. Книга регистрации граждан является документом, подтверждающим регистрацию в данном жилище, и при необходимости предъявляется в заинтересованные государственные органы.
72. Требование иных документов или справок при регистрации или снятии с регистрации не допускается.
73. При регистрации по месту жительства взимается государственная пошлина в размере, установленном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".

74. Тіркеуден тек Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген жағдайларда ғана бас тартылады.
Егер тіркеуден бас тартқан жағдайда көші-қон полиция бөлімшесінің бас тарту себебі нормативтік құжатқа сәйкес Шетелдіктің өтінішінде көрсетіледі және тіркеуден бас тартылғаны шешілуі себебін көрсетіп азаматтың өзіне хабарлайды.
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 1-қосымша
(МӨРТАБАН)
Шығыс N ______________
200__жылғы "___" _____
Аудандық (қалалық) ішкі істер органдарында
ресімделген Ф-1 өтініштерін жолдау
ТІЗІЛІМІ
___________________________________________________________________
аудандық, қалалық ішкі істер органдарының атауы
N
р/с
Ф-1 өтінішінің
нөмірі
Өтініш берушінің тегі,
аты, әкесінің аты
ресімдеген
күні
1
2
3
4
1.
2.
Тізілімге барлығы _____________ Ф-1 өтініші енгізілді, оның ішінде:
Жеке куәлік дайындауға ____________ Ф-1 өтініші.
Паспорт дайындауға ________________ Ф-1 өтініші.
Жеке куәліктер мен паспорттарды дайындауға___________Ф-1 өтініші.
Ішкі істер органының қызметкері ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
тізілімде көрсетілген Ф-1 өтініштерін алдым:
___________________________________________________________________
(Облыстардағы, Астана, Алматы қалалары ІІД-нің КҚПБ қызметкерінің
тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, қолы)
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 2-қосымша
(МӨРТАБАН)
Шығыс N ______________
200__жылғы "___" _____
Облыстардағы, Астана, Алматы қалалары ІІД-нің
КҚПБ-нан Қазақстан Республикасы ІІД ӘПК-не Ф-1
өтініштерін жолдауға арналған
ЖИЫНТЫҚ ТІЗІЛІМІ
___________________________________________________________________
(облыстардағы, Астана, Алматы қалалары ІІББ-ІІБ КҚПБ-ның атауы)
N
р/с
Аудан, қалалық
құжаттандыру және
тіркеу бөлімшеле-
рінің атауы
Аудандық, қалалық
бөлімшелер
тізілімінің шығыс
N және күні
Ф-1 өтініш-
терінің саны
1
2
3
4
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
Жиынтық тізілімге барлығы ____ тізілім, ___ Ф-1 өтініші енгізілді.
ІІД КҚПБ-ның
(Астана, Алматы қалалары)
бастығы
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 3-қосымша
_______________________________
(ішкі істер органының атауы)
_____________________ бастығына
_______________________________
аз. ___________________________
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты,
тіркелген мекенжайы)
_______________________________
Өтініш
Мен, ________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты туған күні)
мынадай жағдайда ____________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
жоғалған құжатты, тұрақты тұруға ықтиярхатты азаматтығы жоқ адамның
___________________________________________________________________
куәлігін ресімдеуге рұқсат беруіңізді сұраймын
Жоғалған құжаттар табылған жағдайда оларды тіркелген жері бойынша
ішкі істер органдарына тапсыруға міндеттенемін.
200 __жылғы"________" ___________         _________________________
(өтініш берушінің қолы)
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 4-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
_____________________________________________________________облысы
___________________________________________________________________
ішкі істер органының атауы
_____________________ қаласы (ауылы)
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, туған күні
жоғалған шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамның жеке
басын куәландыратын құжаттарды қалпына келтіру жөніндегі
N ____________ ІС
БАСТАЛДЫ: 200__ жылғы "______" ___________
АЯҚТАЛДЫ: 200__ жылғы "______" ___________
____________ парақта.
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 5-қосымша
Құжаттың жоғалғаны туралы хабарлаған
адам туралы анықтама
Тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________
Туған күні __________________________________________________
Туған жері __________________________________________________
Ұлты ________________________________________________________
Азаматтығы __________________________________________________
Жоғалған құжат туралы мәліметтер ____________________________
Анықтама толтырған күн _______________________
Анықтаманы толтырған қызметкердің аты-жөні және қолы
____________________________________________________
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 6-қосымша
Жоғалған құжаттарды қалпына келтіру
жөніндегі істерді тіркеу
ЖУРНАЛЫ
N
р/с
Тіркеу нөмірі,
істі бастаған және
аяқтаған күні
Өтініш
берушінің
тегі, аты,
әкесінің аты
Туған
жылы
Ресімделген
Ф-1
өтінішінің
нөмірі және
күні
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 7-қосымша
Ішкі істер органының мөртабаны
Шығыс N
200__жылғы "_____"____________
________________________            Кімге__________________________
_______________________________
_______________________________
фотосурет                     _______________________________
_______________________________
________________________            _______________________________
_________________________ жылы туған, _____________________________
____________________________________________________________ тумысы
аз. _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сіздің құжаттандыру және тіркеу бөлімшесі 200__жылғы "_____" берген
N___________ азаматтығы жоқ адам куәлігінің,
200__жылғы "______" N__________ тұруға ықтиярхат жоғалтқаны туралы
өтініш келіп түсті.
Аз.__________________________________________________________
азаматтығы жоқ адам куәлігінің, тұруға ықтиярхаттың, берілгенін,
сондай-ақ өтініш берушінің фотосуретінде бейнеленген адамның және
Ф-1 өтінішіне жапсырылған фотосуретінің сәйкестігін растауыңызды
сұраймыз.
___________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
___________________________________________________________________
(ішкі істер органы қызметкерінің тегі аты, әкесінің аты, қолы)
200___ жылғы "_______" _______________
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 8-қосымша
Шығыс N
200__жылғы "_____"_________
Кімге__________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Сіздің 200____ жылғы "_____" _______________шығыс N _________
аз. _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
200__ жылғы "__"______N ____________ азаматтығы жоқ адамның куәлігі
200__ жылғы "__"____N _______тұруға ықтиярхат берілгенін растаймыз.
Сұрау салумен келіп түскен фотосуретте және Ф-1 өтінішіне
жапсырылған фотосуретте
___________________________________________________________________
(бір адамның түрі бейнеленген немесе басқа адамның түріне жатады)
___________________________________________________________________
құжаттарды беруді растау немесе өтініш беруші туралы басқа
мәліметтер туралы сұрау салулар ___________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(келіп түскен жағдайда не туралы, құжаттандыру және тіркеу,
бөлімшесінен түскені көрсетіледі)
Қосымша: Ф-1 өтінішінің көшірмесі.
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(ішкі істер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
200___жылғы "______"___________
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 9-қосымша
ҚОРЫТЫНДЫ
Шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның (керегін
сызу керек) ________________________________________ арызы бойынша
өткізілген тексеру кезінде оған иесі туралы мынадай мәліметтер
___________________________________________________________________
_______________________________
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
___________________________________________________________________
(туған жері)
___ж. "___"_____N __________ көрсетілген құжат берілгені анықталды.
Өтініш берушінің фотосуретінде бейнеленген және Ф-1
өтінішінде жапсырылған фотосурет тегі адамдардың сәйкестігі
расталды.
ҰЙҒАРАМЫН:
Шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам (керегін сызу қажет)
___________________________________________________________________
__________________________________________________________ берілсін
құжаттың атауы
___________________________________________________________________
(ішкі істер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
200__ жылғы "____" ____________
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 10-қосымша
"БЕКІТЕМІН"
______________________________
(ішкі істер органының атауы)
______________________ бастығы
______________________________
(қолы)
200__ ж. "   "________________
Жарамсыз құжаттарды, шекара аймағы тұрғынының
куәлігін, толтыру кезінде бүлінген Ф-1 өтініш
бланкілерін жоюдың
N____________ акті
200__ жылғы " "___________                     ______________қаласы
Біз, төменде қол қойғандар_________________________________________
___________________________________________________________________
(комиссия мүшелерінің лауазымдар және тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
200__жылғы "  "__________ бастап 200__ жылғы "  "__________ дейінгі
мерзімдегі жарамсыз құжаттарды, Ф-1 өтініштері бланкілерін жою үшін
осы актіні жасадық.
Оның ішінде:
N
р/с
Құжат
түрі
Құжат
нөмірі
Иесінің тегі, аты,
әкесінің аты
Жою
себебі
Ескертпе
Тексерілген және жоюға әзірленген барлығы   ______________ құжат,
оның ішінде: азаматтығы жоқ адамның куәлігі ______________ дана;
тұруға ықтиярхат ______________ дана;
Ф-1 өтініштерінің бланкілері ______________ дана;
шекара аймағы тұрғынының куәлігі
Құжаттар біздің қатысуымызбен өртеу жолымен (ұсақтау және т.б.)
жойылды.
Комиссия мүшелерінің қолы: (қолы)     _____________________
(тегі)
_____________________
_____________________
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 11-қосымша
ІІО-нің мөртабаны
Шығыс N ___________________
200__жылғы "____" _________
Кімге_______________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
Сіздердің аз. ________________________________________ атына берген
(тегі, аты, әкесінің аты, туған күні)
200__ жылғы "___" __________ тұруға ықтиярхат
200__ жылғы "___" __________ азаматтығы жоқ куәлік
а) ________________________________________________________________
(жоюдың себебі және күні)
_____________________________________________________ бізде жойылды
ә) ________________________________________________________________
(құжатты тапсырмаудың себебі)
__________________________________________________ тапсырылған жоқ.
Ф-1 өтінішіне тиісті белгі енгізу қажет: __________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(ішкі істер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, қолы, күні)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 12-қосымша
МЕКЕНЖАЙҒА КЕЛУ ПАРАҒЫ

74. Решение об отказе в регистрации может быть принято только в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Если начальник подразделения миграционной полиции отказывает в регистрации иностранца, то в заявлении указывается мотивированная причина отказа.
Приложение 1
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан
(ШТАМП)
Исх. N ______
"__" _______ 200 __ г.
РЕЕСТР на отправку заявлений ф-1, оформленных в
районных (городских) органах внутренних дел
______________________________________________________________
наименование районных, городских органов внутренних дел
N
п/п
номер
заявления
ф-1
Ф.И.О.
заявителя
дата
оформления
1
2
3
4
1.
2.
Всего в реестр внесено ____________ заявлений ф-1, в том числе:
на изготовление ВНЖ _______ заявлений ф-1
на изготовление ЛБГ _______ заявлений ф-1
Сотрудник органа внутренних дел         _________
(Ф.И.О.)
перечисленные в реестре заявления ф-1 получил:
____________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись сотрудника УМП ДВД
области, городов Астаны, Алматы)
Приложение 2
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан
(ШТАМП)
Исх. N ______
"__" _______ 200 __ г.
СВОДНЫЙ РЕЕСТР
на отправку заявлений ф-1 в
КАП МВД РК из УМП ДВД
областей, городов Астаны, Алматы
_______________________________________________________
(наименование УМП ДВД областей, городов Астаны, Алматы)
N
п/п
Наименование
районных,
городских
подразделений
документирования
и регистрации
Исх. N и дата
реестра
районного,
городского
подразделения
Количество
заявлений
ф-1
1
2
3
4
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
Всего в сводный реестр внесено ______ реестров,
_______ заявлений ф-1.
Начальник УМП ДВД
(городов Астаны, Алматы)
Приложение 3
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
Начальнику ___________________
______________________________
(указать наименование ОВД)
______________________________
от гр-на _____________________
______________________________
(Ф.И.О., адрес регистрации)
______________________________
З А Я В Л Е Н И Е
Я,_____________________________________________________
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения)
Прошу Вашего разрешения на оформление документа, ВНЖ или ЛБГ____________________________________________________________,
взамен, утраченного при следующих обстоятельствах:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
При обнаружении утраченных документов обязуюсь сдать в ОВД по месту регистрации
"___" ________200 __г.              _________________________
(подпись заявителя)
Приложение 4
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
______________________________________________________область
_____________________________________________________________
наименование ОВД
город (село) ____________________
Д Е Л О  N _________ по восстановлению утраченных документов,
удостоверяющих личность иностранца
и лица без гражданства
______________________________________________________________
______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество, дата рождения
НАЧАТО: "___" _________200__г.
ОКОНЧЕНО: "___" ________200__г.
на ____________ листах.
Приложение 5
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
Справка
о лице, заявившем утрату документа
Фамилия, имя, отчество ___________________________________
Дата рождения_____________________________________________
Место рождения____________________________________________
Национальность____________________________________________
Гражданство_______________________________________________
Сведения об утраченном документе__________________________
Дата составления справки_______________________
Фамилия и подпись сотрудника, составившего справку
__________________________________________________________
Приложение 6
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
ЖУРНАЛ
регистрации дел по восстановлению
утраченных документов
N
р/с
Регистрационный
номер, дата
заведения и
окончания дела
Ф.И.О.
Заявителя
Дата
рождения
Номер и
дата
оформленного
заявления
Приложение 7
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
ШТАМП ОВД
Исх. N ______
"__" _______ 200 __ г.
____________                              Кому________________
ф о т о                                ____________________
____________                              ____________________
____________________
____________________
____________________
От гр.________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
____________ года рождения, уроженца(ки)______________________
______________________________________________________________
поступило заявление об утрате, выданных (ого) Вашим
подразделением документирования и регистрации,
удостоверения ЛБГ N_____________
от "__" ________ 200__г., ВНЖ N  _____________________________
от "______" ___________ 200__г.
Прошу подтвердить выдачу удостоверения ЛБГ, ВНЖ гр-ну
______________________________________________________________
а также тождественность лиц, изображенных на фотографии заявителя
и фотографии, вклеенной в заявление ф-1.
______________________________________________________________
(наименование ОВД)
______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись сотрудника ОВД)
"___" ___________200___г.
Приложение 8
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
Исх. N ______
"__" _______ 200 __ г.
Кому__________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
На Ваш исх. N _________от  "___" ____________200____г.
выдачу ЛБГ или иностранцу ВНЖ
__________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения)
удостоверения ЛБГ N __________ от "___"__________ 200___г.
ВНЖ N ________от "___"________ 200___г.      подтверждаем.
На фотографии, поступившей с запросом и на фотографии,
вклеенной в заявление ф-1 ________________________________
__________________________________________________________
(изображено одно и то же лицо или принадлежит другому лицу)
Запросы о подтверждении выдачи документов  или о других
сведениях о заявителе_____________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(если поступали, указать: когда, о чем, из какого
подразделения документирования и регистрации)
Приложение: копия заявления ф-1.
__________________________________________________________
__________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись сотрудника ОВД)
"__"_________200___г.
Приложение 9
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
З А К Л Ю Ч Е Н И Е
Проверкой по заявлению иностранца или ЛБГ /нужное подчеркнуть/____________________________________________________
установлено,  что ему (ей) было выдан документ
N ________от "___" _____________ г. с записью в нем (них)
следующих сведений о владельце
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения)
________________________________________________________________
(место рождения)
Тождественность лиц, изображенных на фотографии заявителя и
фотографии, вклеенной в заявление ф-1, подтверждена.
П О Л А Г А Л(а)  Б Ы:
Выдать иностранцу или ЛБГ /нужное подчеркнуть/___________________________________________________
_______________________________________________________________
наименование документа
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись сотрудника ОВД)
"___" _________200 __г.
Приложение 10
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
"У Т В Е Р Ж Д А Ю"
Начальник_____________________
______________________________
(наименование ОВД)
______________________________
(п о д п и с ь)
"___"______________200__г.
А К Т  N ______
об уничтожении недействительных документов,
удостоверений лица без гражданства и вида на жительства,
а также бланков заявлений ф-1, испорченных при заполнении
"__"________200__ г.                         гор._______________
Мы, нижеподписавшиеся_____________________________________
________________________________________________________________
(указываются должности и Ф.И.О. членов комиссии)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
составили настоящий акт на уничтожение недействительных документов,
бланков заявлений ф-1 за период с "__"__________ 200__г.
по "__" ____________ 200__г. в том числе:
________________________________________________________________
N    Вид          Номер      Ф.И.О.       Причина     Примечание
п/п  документа  документа   владельца   уничтожения
________________________________________________________________
Итого проверено и подготовлено к уничтожению_________ документов
в том числе: ВНЖ ______________ штук;
ЛБГ _____________________штук;
бланков заявлений ф-1 __________штук;
удостоверений жителя погранзоны ___________штук.
Документы уничтожены путем сожжения (измельчения и т.п.) в нашем присутствии.
Подписи чл. комиссии:           (подпись) __________________
Приложение 11
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
Штамп ОВД
Исх.N
"___"_________200__г.
Кому__________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
Выданный Вами на имя ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество,
_________________________________________________________________
дата рождения)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
от "____" _________ 200__г., ВНЖ
от "____" _________ 200__г. ЛБГ
а) Нами уничтожено ______________________________________________
(причина уничтожения)
_________________________________________________________________
б) сдан(ы) не был(и)_____________________________________________
_________________________________________________________________
(причина по которой документ не сдан)
Необходимо внести соответствующую отметку в заявление Ф-1 _______
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(подпись сотрудника органов внутренних дел, дата)
Приложение 12
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
АДРЕСНЫЙ  ЛИСТОК  ПРИБЫТИЯ

1. Тегі ____________ _________________________        __________
2. Аты __________ ____________________________       |          |
3. Әкесінің аты ______________________________       |          |
4. Туған күні ________________________________       |__________|
5. Туған жері Облысы. (елі)___ ____________________________________
_______   Ауданы ____ _________________________________________
|_______|  Қаласы (қүк) ___ ____________________________________
Ауылы _______________________________________________
6. Жынысы____ер____________________________________________________
7. Мына      Облысы (елі) ______ __________________________________
мекенжай  Ауданы____________ ___________________________________
бойынша   Қаласы (қүк) _________________________________________
тіркеледі Ауылы) _________ _____________________________________
_______  ___________ ___________________________________ көшесі
|_______| __________ үй ______________ корп. _____________ пәтер
________ _______________________________________________________
тіркеуді ресімдейтін орган көрсетіледі
8. Қайдан  Облысы (елі)____________________________________________
келді
және    Ауданы _________________________________________________
қашан   Қаласы (қүк) ___________________________________________
_____  Ауылы __________________________________________________
|_____|
Сол тұрғылықты жерден ___________________________________ көшесінің
N _____________ үй, ____________ корп., ____________ пәтеріне көшті
___________________________________________________________________
бұрынғы деректер көрсетіледі
______________________________ тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен
___________________________________________________________________
Басқа да себептер _________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(келу парағының сыртқы беті)
9. Келу мақсаты ___________________________________________________
жұмысқа, оқуға, тұрғылықты жеріне және т.с.с.
___________________________________________________________________
және қандай мерзімге
10. 200___ жылғы N _______________ жеке куәлігі.
11. Онымен бірге 16 жасқа дейінгі балалар келді.
Тегі, аты, әкесінің аты
Жынысы
Туған жылы және күні
Ескертпе: балалар ата-анасының біреуінің ғана келу парағына
жазылады.
200____жылғы "____" _____________________________________________
ішкі істер органы қызметкерінің қолы
М.О.
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 13-қосымша
МЕКЕНЖАЙҒА КЕЛУ ПАРАҒЫНА СТАТИСТИКАЛЫҚ ЕСЕП ТАЛОНЫ
Талонды толтырған адамның тегі, аты, әкесінің аты _________________
Азаматтығы ________________________________________________________
Келген жері
Қайдан келді
Елі
Қазақстан Республикасы
Облысы/қаласы
Ауданы/қаласы
Қаласы, аудандық
бөлімшесі/әкімшілік аймағы
Кенті/ауылы
Толтыруға жауапты адамды қоса отарып, отбасының барлық мүшелеріне
толтырылады.
Келгендер саны, барлығы ___________, оның ішінде 16 жасқа дейінгі балалар _______________
Аты
Жынысы
Туған
айы
Туған
жылы
Ұлты
Бағанның коды
А
Б
В
Г
Д
Е
А - Қоғамдық санаты
Б - Келу мақсаты
В - Білім деңгейі
Г - Мамандығы бойынша білімі
Д - Некеде тұруы
Е - Мәртебесі (республикадан тыс жерлерден келгендер үшін ғана)
Тіркелген күні 20___жылғы "______"________________
Толтыруға жауапты _________________________________________________
/қолы/
Мәліметтерді тексеріп тіркеуді ресімдеген _________________________
/қолы/
сыртқы беті
КЕТУ СТАТИСТИКАЛЫҚ ТАЛОНЫН ТОЛТЫРУ ЕРЕЖЕЛЕРІ
"Аты-жөні", "Азаматтығы", "Келген жері", "Қайдан келді"
жолдарында отбасының барлық мүшелерін енгізуге жауапты адамның
деректері жазылады. Қалған сұрақтар барлық келгендерге (толтыруына
жауапты адамға да) қатысты. А, Б, В, Г, Д, Е бағандарда мынадай
кодтар қойылады:
А) Қоғамдық санаты:
Жалдамалы жұмысшылар (еңбек шарты/келісімі
бойынша жұмыс істейтіндер)                                1
Жұмыс берушілер (жалданатын жұмысшыларды жалдайтын)       2
Өз есебінен жұмыс істейтіндер (жеке еңбек)                3
Жұмыссыздар                                               4
Басқалар (зейнеткерлер, студенттер, оқушылар,
үй шаруасындағы әйелдер, басқалар)                        5
Б) Келу мақсаты (тұрғылықты жерін ауыстыру себебі):
Тұрақты тұруға                                            1
Еңбек келісімі бойынша                                    2
Оқуға байланысты                                          3
Басқа                                                     4
В) Білім деңгейі:
Жоғары                                                    1
Аяқталмаған жоғары                                        2
Орта арнайы                                               3
Орта жалпы                                                4
Толық емес орта                                           5
Г) Білімі бойынша мамандығы:
Сәулеттік-құрылыстық                                      1
Медициналық                                               2
Педагогикалық                                             3
Технологиялық                                             4
Экономикалық                                              5
Заңгерлік                                                 6
Ауылшаруашылық                                            7
Басқа                                                     8
Д) Некеге тұруы:
Ешқашан некеге тұрмаған                                   1
Некеге тұрған                                             2
Жесір                                                     3
Ажырасқан                                                 4
Е) Келушілердің мәртебесі
(республикадан тыс жерлерден келгендер ғана толтырады)
Босқын                                                          1
Босқын-репатриант                                               2
Иммигрант                                                       3
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 14-қосымша
Тұрғылықты жері бойынша тіркеу мөртабаны
АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ ІІББ-нің КӨШІ-ҚОН ПОЛИЦИЯСЫ
БАСҚАРМАСЫ Жамбыл ауданы ТІРКЕЛДІ
ЗАРЕГИСТРИРОВАН   200___жылғы "___" _________________________
тегі қолы/ фамилия подпись
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 15-қосымша
МЕКЕНЖАЙҒА КЕТУ ПАРАҒЫ

1. Фамилия ______________________________________________________
2. Имя___________________________________________________________
3. Отчество
_________________________________________________________________
4. Дата рождения _____________
5. Место     Обл.(Страна)________________________________________
рождения  Район ______________________________________________
_______
|_______|  Город (пгт)_________________________________________
Село (аул)__________________________________________
6. Пол____муж____________________________________________________
7. Регистри- Обл. (Страна)_______________________________________
руется    Район_______________________________________________
по адресу Город (пгт)_________________________________________
Село (аул)__________________________________________
_______   Улица_______________________________________________
|_______|  Дом ____3_____ Корп. ________________ Кв.____2______
_________________________________________________________________
указать орган, оформляющий регистрацию
8. Откуда    Обл.(Страна)________________________________________
прибыл и  Район_______________________________________________
и когда   Город (пгт)_________________________________________
_______   Село (аул)__________________________________________
|_______|
Переехал в том же населенном пункте с ул.________________________
Дом N _________Корп. ___________________ Кв. ____________________
Переменил фамилию, имя, отчество с_______________________________
_________________________________________________________________
указать прежние данные
_________________________________________________________________
Другие причины___________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(оборотная сторона листка прибытия)
9. Цель приезда__________________________________________________
на работу, на учебу, к месту жительства и т.п.
_________________________________________________________________
и на какой срок
10. N док-та, удостоверяющий личность_____________________________
от "___" __________ 2005г., __________________
11. Вместе с ним (ней) прибыли дети до 16 лет
Ф.И.О.
Пол
Год и месяц
рождения
Примечание: дети вносятся только в листок прибытия одного из родителей.
"___" __________ 200____г.   __________________________________
подпись сотрудника ОВД
М.П.
Приложение 13
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
ТАЛОН СТАТИСТИЧЕСКОГО УЧЕТА К ЛИСТКУ ПРИБЫТИЯ
Ф.И.О лица, заполнившего талон__________________________________
Гражданство_____________________________________________________
Место прибытия
Откуда прибыл
Страна
Область / город
район / город
Город, рай-он, под,/ адм.округ
Поселок/село/аул
Заполняется на свю семью, включая ответственного за заполнения
Количество прибывших, всего________________,
в т.ч. детей до 16 лет_____________________
Имя
Пол
Место
рож-
дения
Год
рож-
дения
Нацио-
наль-
ность
Код графы
А
Б
В
Г
Д
Е
А - общественная категория
Б - цель прибытия
В - уровень образования
Г - специальность по образованию
Д - состояние в браке
Е - статус (только для прибывших из-за пределов республики)
Дата регистрации "___"»_____________ 200__года
Ответственность за заполнение____________________________________
/подпись/
сведения проверки и регистрации оформил__________________________
/подпись/
обратная сторона
ПРАВИЛА ЗАПОЛНЕНИЯ СТАТТАЛОНА ПРИБЫТИЯ
В позициях "Ф.И.О.", "Гражданство", "Место прибытия", "Откуда прибыл", проставляются данные лица, ответственного за заполнения всех членов семьи. Остальные вопросы относятся ко всем прибывшим (включая ответственного за заполнения). В графах А, Б, В, Г, Д, Е проставляются соответствующие коды.
А) Общественная категория:
Наемные работники (работающие по трудовому договору/
соглашению)                                            1
Работодатели (работники, которые нанимают наемных
работников)                                            2
Лица, работающие за свой счет (индивидуальный труд)    3
Безработные                                            4
Другие (пенсионеры)                                    5
Б) Цель прибытия (причины перемены места жительства):
На постоянное место жительства                         1
По трудовому договору                                  2
В связи с учебой                                       3
Другое                                                 4
В) уровень образования:
Высшее                                                 1
Незаконченное высшее                                   2
Среднее специальное                                    3
Среднее общее                                          4
Неполное среднее                                       5
Г) Специальность по образованию:
Архитектурно-строительное                              1
Медицинское                                            2
Педагогическое                                         3
Технологическое                                        4
Экономическое                                          5
Юридическое                                            6
Сельскохозяйственное                                   7
Другое                                                 8
Д) состояние в браке:
Никогда не состоял(а) в браке                          1
Состоит в браке                                        2
Вдова/ вдовец                                          3
Разведен(а)                                            4
Е) Статус прибывших: (заполняют только прибывшие из-за
пределов республики)
Беженец                                                1
Беженец-репатриант                                     2
Иммигрант                                              3
Приложение 14
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
Штамп регистрации по месту жительства
________________________________________
| АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ ІІББ-нің  КӨШІ-ҚОН ПОЛИЦИЯСЫ |
|                 БАСҚАРМАСЫ                 |
|               Жамбыл ауданы                |
|             Т І Р К Е Л Д І               |
|     З А Р Е Г И С Т Р И Р О В А Н          |
|     200___жылғы  «___» ___________________ |
|            тегі қолы/ фамилия, подпись     |
|________________________________________|
Приложение 15
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
АДРЕСНЫЙ ЛИСТОК УБЫТИЯ

1. Тегі ____________ _________________________        __________
2. Аты __________ ____________________________       |          |
3. Әкесінің аты ______________________________       |          |
4. Туған күні ________________________________       |__________|
5. Туған жері Облысы ______________________________________________
_______   Ауданы ____ _________________________________________
|_______|  Қаласы (қүк) ________________________________________
Ауылы _______________________________________________
6. Жынысы__________________________________________________________
7. Мына      Облысы (елі) ______ __________________________________
мекенжай  Ауданы _______________________________________________
бойынша   Қаласы (қүк) _________________________________________
тіркеуде  Ауылы) ______________________________________________
болды
_______  ___________ ___________________________________ көшесі
|_______| __________ үй ______________ корп. _____________ пәтер
________ _______________________________________________________
тіркеуді ресімдейтін орган көрсетіледі
8. Қайдан  Облысы (елі)____________________________________________
кетті   Ауданы _________________________________________________
Қаласы (қүк) ___________________________________________
_____  Ауылы __________________________________________________
|_____|
Сол тұрғылықты жерден ___________________________________ көшесінің
N _____________ үй, ____________ корп., ____________ пәтеріне көшті
___________________________________________________________________
бұрынғы деректер көрсетіледі
______________________________ тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен
___________________________________________________________________
(сыртқы беті)
9. Келу мақсаты ___________________________________________________
жұмысқа, оқуға, тұрғылықты жеріне және т.с.с.
___________________________________________________________________
қандай мерзімге
200____жылғы "___" ________________________________________________
ішкі істер органы
қызметкерінің қолы
10. 200____жылғы "___" ____________________________________________
_____________________________________________________________берген
N_____________________________________________________ жеке куәлігі
М.О.
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 16-қосымша
МЕКЕНЖАЙҒА КЕТУ ПАРАҒЫНА СТАТИСТИКАЛЫҚ ЕСЕП ТАЛОНЫ
Талонды толтырған адамның тегі, аты, әкесінің аты _________________
Азаматтығы ________________________________________________________
Кеткен жері
Қайда кетті
Елі
Қазақстан Республикасы
Облыс/қала
Аудан/қала
Қала, аудандық
бөлімшесі/әкімшілік округ
Кенті/ауылы
Толтыруына жауапты адамды қоса отырып, отбасының барлық мүшелеріне
толтырылады.
Келгендер саны, барлығы _______________, оның ішінде 16 жасқа
дейінгі балалар _______________
Аты
Жынысы
Туған
айы
Туған
жылы
Ұлты
Бағанның коды
А
Б
В
Г
Д
Е
А - Қоғамдық санаты
Б - Келу мақсаты
В - Білім деңгейі
Г - Білімі бойынша мамандығы
Д - Некеге тұруы
Тіркеуден шығарылған күні 20___жылғы "____" _______________________
Толтырылуына жауапты ______________________________________________
/қолы/
Мәліметтерді тексеріп, тіркеуді ресімдеген ________________________
/қолы/
сыртқы беті
КЕТУ СТАТИСТИКАЛЫҚ ТАЛОНЫН ТОЛТЫРУ ЕРЕЖЕЛЕРІ
"Аты-жөні", "Азаматтығы", "Келген жері", "Қайдан келді"
жолдарында отбасының барлық мүшелерін енгізуге жауапты адамның
деректері жазылады. Қалған сұрақтар барлық келгендерге (толтыруына
жауапты адамға да) қойылады. А, Б, В, Г, Д, Е бағандарда мынадай
кодтар қойылады:
А) Қоғамдық санаты:
Жалдану үшін жұмысшылар (еңбек шарты/келісімі
бойынша жұмыс жасағандар)                                 1
Жұмыс берушілер (жалданушы жұмысшыларды жалдайтын
жұмысшылап)                                               2
Өз есебінен жұмыс істейтіндер (жеке еңбек)                3
Жұмыссыздар                                               4
Басқалар (зейнеткерлер, студенттер, оқушылар,
үй шаруасындағы әйелдер, басқалар)                        5
Б) Кету мақсаты (тұрғылықты жерін ауыстыру себебі):
Тұрақты тұруға                                            1
Еңбек келісімі бойынша                                    2
Оқуға байланысты                                          3
Басқа                                                     4
В) Білім деңгейі:
Жоғары                                                    1
Аяқталмаған жоғары                                        2
Орта арнайы                                               3
Орта жалпы                                                4
Толық емес орта                                           5
Г) Білімі бойынша мамандығы:
Сәулеттік-құрылыстық                                      1
Медициналық                                               2
Педагогикалық                                             3
Технологиялық                                             4
Экономикалық                                              5
Заңгерлік                                                 6
Ауылшаруашылық                                            7
Басқа                                                     8
Д) Некеге тұруы:
Ешқашан некеге тұрмаған                                   1
Некеге тұрған                                             2
Жесір                                                     3
Ажырасқан                                                 4
Е) Келгенердің мәртебесі
(республикадан тыс жерлерден келгендер ғана толтырады)
Босқын                                                          1
Босқын-репатриант                                               2
Көшіп келуші                                                    3
Қазақстан Республикасының
халқын құжаттандыру және
тіркеу ережесін ішкі істер
органдарында қолдану жөніндегі
нұсқаулыққа 17-қосымша
Тіркеуден шығару мөртабаны
АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ ІІББ-нің КӨШІ-ҚОН ПОЛИЦИЯСЫ
БАСҚАРМАСЫ Жамбыл ауданы ТІРКЕУДЕН ШЫҒАРЫЛДЫ
СНЯТЬ С РЕГИСТРАЦИИ   200___жылғы "___" _________________________
тегі қолы/ фамилия подпись

1. Фамилия ____________________________________________________
2.Имя)_________________________________________________________
3. Отчество
_______________________________________________________________
4. Дата рождения _____________
5. Место     Обл.(Страна)______________________________________
рождения  Район ____________________________________________
_______
|_______|  Город (пгт)_______________________________________
Село (аул)________________________________________
6. Пол____муж__________________________________________________
7. Регистри- Обл. (Страна)______________________________________
руется    Район______________________________________________
по адресу Город (пгт)________________________________________
Село (аул)_________________________________________
_______   Улица______________________________________________
|_______|  Дом ____3_____ Корп. ________________ Кв.____2_____
________________________________________________________________
указать орган, оформляющий регистрацию
8. Откуда    Обл.(Страна)_______________________________________
прибыл и  Район______________________________________________
и когда   Город (пгт)________________________________________
_______   Село (аул)_________________________________________
|_______|
Переехал в том же населенном пункте с ул._______________________
Дом N _______Корп. ________________________ Кв. ________________
Переменил фамилию, имя, отчество с______________________________
________________________________________________________________
указать прежние данные
________________________________________________________________
Другие причины__________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(оборотная сторона листка прибытия)
9. Цель приезда_________________________________________________
на работу, на учебу, к месту жительства и т.п.
________________________________________________________________
и на какой срок
10. N док-та, удостоверяющий личность___________________________
от "___" __________ 2005г., __________________
Примечание: дети вносятся только в листок прибытия одного из родителей.
"__"__________200__г. _____________________________________
подпись сотрудника ОВД
М.П.
Приложение 16
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан.
ТАЛОН СТАТИСТИЧЕСКОГО УЧЕТА К ЛИСТКУ УБЫТИЯ
Ф.И.О лица, заполнившего талон_________________________________
Гражданство____________________________________________________
Место
прибытия
Откуда
прибыл
Страна
Республика Казахстан
Область / город
район / город
Город, рай-он, под,/
адм.округ
Поселок/село/аул
Заполняется на свю семью, включая ответственного за заполнения
Количество прибывших, всего________________,
в т.ч. детей до 16 лет_____________________
Имя
Пол
Место
Рож-
дения
Год
рож-
дения
Нацио-
наль-
ность
Код графы
А
Б
В
Г
Д
А - общественная категория
Б - цель прибытия
В - уровень образования
Г - специальность по образованию
Д - состояние в браке
Дата регистрации "___"»____________ 200__года
Ответственность за заполнение_________________________________
/подпись/
сведения проверки и регистрации оформил________________________
/подпись/
обратная сторона
ПРАВИЛА ЗАПОЛНЕНИЯ СТАТТАЛОНА ПРИБЫТИЯ
В позициях "Ф.И.О.", "Гражданство", "Место прибытия", "Откуда прибыл", проставляются данные лица, ответственного за заполнения всех членов семьи. Остальные вопросы относятся ко всем прибывшим (включая ответственного за заполнения). В графах А, Б, В, Г, Д проставляются соответствующие коды.
А) Общественная категория:
Наемные работники (работающие по трудовому договору/
соглашению)                                            1
Работодатели (работники, которые нанимают наемных
работников)                                            2
Лица, работающие за свой счет (индивидуальный труд)    3
Безработные                                            4
Другие (пенсионеры)                                    5
Б) Цель прибытия (причины перемены места жительства):
На постоянное место жительства                         1
По трудовому договору                                  2
В связи с учебой                                       3
Другое                                                 4
В) уровень образования:
Высшее                                                 1
Незаконченное высшее                                   2
Среднее специальное                                    3
Среднее общее                                          4
Неполное среднее                                       5
Г) Специальность по образованию:
Архитектурно-строительное                              1
Медицинское                                            2
Педагогическое                                         3
Технологическое                                        4
Экономическое                                          5
Юридическое                                            6
Сельскохозяйственное                                   7
Другое                                                 8
Д) состояние в браке:
Никогда не состоял(а) в браке                          1
Состоит в браке                                        2
Вдова/ вдовец                                          3
Разведен(а)                                            4
Приложение 17
к Инструкции по применению
органами внутренних дел
Правил документирования и
регистрации населения
Республики Казахстан
Штамп снятия с регистрации
___________________________________________
|    АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ ІІББ-нің КӨШІ-ҚОН ПОЛИЦИЯСЫ  |
|                 БАСҚАРМАСЫ                    |
|                Жамбыл ауданы                  |
|             ТІРКЕЛДЕН  ШЫҒАРЫЛДЫ              |
|              снят с регистрации               |
| 200__жылғы "__" _____________________________ |
|                  тегі қолы/фамилия, подпись   |
|_______________________________________________|