"1997 жылғы мемлекеттік ғылыми стипендиялар және оларды төлеу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясының 1997 жылғы 26 мамырдағы N 118 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 21 қыркүйектегі N 632 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3881. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрiнің 2012 жылғы 15 қазандағы № 477 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрiнің 2012.10.15 № 477 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "1997 жылғы мемлекеттік ғылыми стипендиялар және оларды төлеу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Ғылым министрлігі - Ғылым академиясының 1997 жылғы 26 мамырдағы N 118  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 354 тіркелген, өзгерістер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3675 тіркелген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 19 мамырдағы N 312  бұйрығымен енгізілген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғылым мен техниканы дамытуға аса зор үлес қосқан ғалымдар мен дарынды жас ғалымдарға мемлекеттік ғылыми стипендиялар төлеу тәртібі туралы нұсқаулықта:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік ғылыми стипендияны төлеудің бірінші жылы өткеннен кейін мемлекеттік ғылыми стипендияларға кандидатураны ұсынған ғылыми (ғылыми, ғылыми-техникалық) кеңес стипендиаттың өткен жылғы жүргізген жұмыстары туралы есебін тыңдайды және төлеу мерзімін ұзарту немесе оны төлеуді мерзімінен бұрын тоқтату туралы ұсынымдарын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жібереді";
10-тармақтағы ", тәртіп бойынша," деген сөздер алынып тасталсын.
2. Ғылым департаменті (В.В. Могильный) заңнамада белгіленген тәртіппен бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Білім және ғылым вице-министрі А.Қ.Әбдімомыновқа жүктелсін.
Министр

О внесении изменений в приказ Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан от 26 мая 1997 года № 118 "О государственных научных стипендиях 1997 года и порядке их выплаты"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 сентября 2005 года № 632. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2005 года № 3881. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 477
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 15.10.2012 № 477.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан от 26 мая 1997 года N 118 "О государственных научных стипендиях 1997 года и порядке их выплаты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 354, внесены изменения  приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 мая 2005 года N 312, зарегистрированым в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3675) следующие изменения:
в Инструкции о порядке выплаты государственных научных стипендий ученым, внесшим выдающийся вклад в развитие науки и техники, и талантливым молодым ученым, утвержденной указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. По прошествии первого года выплаты государственной научной стипендии ученый (научный, научно-технический) совет, выдвинувший кандидатуру на государственные научные стипендии, заслушивает отчет стипендиата о проделанной за истекший год работе и направляет в Министерство образования и науки Республики Казахстан свои рекомендации о продлении срока либо о досрочном прекращении ее выплаты.";
в пункте 10 слова ", как правило," исключить.
2. Департаменту науки (Могильный В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Абдымомунова А.К.
Министр