Клиникалық практикада клеткалық технологияларды пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 5 қазандағы N 505 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 17 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3895. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі N 311 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.04.29 N 311 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 11 желтоқсандағы N 923 бұйрығымен бекітілген Диагностика мен емдеудің жаңа әдістерін қолдану  ережесінің (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2627 тіркелген) 8-тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Денсаулық сақтау ұйымдарына адамның клеткаларын ауыстырып қондыруды (клеткалық технологиялар) клиникалық практикада пайдалануға тыйым салынсын.
2. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми ұйымдарға негізгі және қолданбалы ғылыми зерттеулер шеңберінде денсаулық сақтау саласындағы клеткалық технологияларды клиникаға дейін және клиникалық сынақ жүргізуге рұқсат етілсін.
3. Білім, ғылым және халықаралық ынтымақтастық департаменті (Хамзина Н.Қ.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін белгіленген тәртіппен оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау бірінші вице-министрі А.А.Ақановқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр

Об использовании в клинической практике клеточных технологий
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 октября 2005 года N 505. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 2005 года N 3895. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 311.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.04.2010 № 311.
В соответствии с пунктом 8 Правил применения новых методов диагностики и лечения, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2003 года N 923 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2627),  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Организациям здравоохранения запретить использование в клинической практике  трансплантацию клеток человека (клеточные технологии) до принятия соответствующих законодательных актов.
2. Разрешить проводить доклинические и клинические испытания клеточных технологий в области здравоохранения научным организациям, финансируемым из республиканского бюджета в рамках фундаментальных и прикладных научных исследований.
3. Департаменту образования, науки и международного сотрудничества (Хамзина Н.К.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту организационно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Акрачкова Д.В.) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить в установленном порядке его официальное опубликование.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Аканова А.А.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр