Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру полисiн ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 2000 жылғы 15 ақпандағы N 33 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 қыркүйектегі N 357 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 4 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3920. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы N 24 Қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.03.01 N 24 Қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру полисiн ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 2000 жылғы 15 ақпандағы N 33  қаулысына (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 1080 тiркелген, 2000 жылғы 13-26 наурызда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 6 (176) басылымдарында жарияланған), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 22 қыркүйектегi  N 352 (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 1275 тiркелген); 2001 жылғы 28 сәуiрдегi  N 127 (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 1574 тiркелген); 2003 жылғы 20 қарашадағы  N 399 қаулыларымен (нормативтік құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 2610 тiркелген) енгiзiлген өзгерiстермен және толықтыруларымен) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Сақтандыру полисiн ресiмдеу жөнiндегi нұсқаулықта:
3-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) салық төлеушiнiң аты-жөнi, тiркеу нөмiрi (ондай болса), экономика секторының коды, резиденттiк белгiсi (резидент/резидент емес), сақтандырушының мекен-жайы (жеке тұлғалар үшiн);";
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) салық төлеушiнiң атауы, тiркеу нөмiрi (ондай болса), экономика секторының коды, резиденттiк белгiсi (резидент/резидент емес), мекен-жайы, сақтандырушының банктiк деректемелерi (заңды тұлғалар үшiн);";
7) тармақшада "оны төлеудiң тәртiбi мен" деген сөздер "валюта түрi мен оны төлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
15) тармақшадан кейiн мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года № 33 "Об утверждении Инструкции по оформлению страхового полиса"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 сентября 2005 года № 357. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2005 года № 3920. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 24
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.03.2010 № 24 (порядок введения в действие см. п. 3).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 33 "Об утверждении Инструкции по оформлению страхового полиса" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1080, опубликованное 13-26 марта 2000 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 6(176), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 352  (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1275); от 28 апреля 2001 года  N 127  (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1574); от 20 ноября 2003 года  N 399  (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2610) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по оформлению страхового полиса, утвержденной указанным постановлением:
в пункте 3:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) фамилия, имя, отчество, регистрационный номер налогоплательщика (при наличии), код сектора экономики, признак резидентства (резидент/нерезидент), адрес страхователя (для физических лиц);";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) наименование, регистрационный номер налогоплательщика (при наличии), код сектора экономики, признак резидентства (резидент/нерезидент), адрес, банковские реквизиты страхователя (для юридических лиц);";
в подпункте 7) слово "порядок" заменить словами "вид валюты, порядок";
после подпункта 15) дополнить абзацами следующего содержания:

"Экономика секторының коды және резиденттiк белгiсi (резидент/резидент емес) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк жiктеушiсiн - төлем белгiлеудiң бiрыңғай жiктеушiсiн қолдану ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 388  қаулысына (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 1011 тiркелген) сәйкес көрсетiледi.
Резиденттiк мәртебе " Валюталық реттеу туралы " Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес айқындалады. Мыналар резиденттерге жатқызуға негiз болып табылады:
жеке тұлғалар үшiн - жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасының азаматтары үшiн), не Қазақстан Республикасында тұрақты өмiр сүру құқығын растайтын құжат (шетел азаматтары және азаматтығы жоқ адамдар үшiн);
заңды тұлғалар үшiн - мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк.".
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
3. Сақтандыру нарығының субъектiлерiн және басқа қаржылық ұйымдарды қадағалау департаментi (Каримуллин А.А.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" Заңды тұлғалар бiрлестiгiне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және Агенттіктiң мүдделі бөлімшелеріне жіберілсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға

"Код сектора экономики и признак резидентства (резидент/нерезидент) указываются в соответствии с  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года N 388 "Об утверждении Правил применения Государственного классификатора Республики Казахстан - единого классификатора назначения платежей" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1011).
Статус резидентства определяется в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О валютном регулировании". Основаниями для отнесения к резидентам являются:
для физических лиц - документ, удостоверяющий личность (для граждан Республики Казахстан), либо документ, подтверждающий право постоянного проживания в Республике Казахстан (для иностранных граждан и лиц без гражданства);
для юридических лиц - свидетельство о государственной регистрации.".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каримуллин А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", страховых (перестраховочных) организаций и заинтересованных подразделений Агентства.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель