"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 20 маусымдағы N 237 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 29 желтоқсандағы N 167 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 25 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4032. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 25 шілдедегі N 65 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 25 шілдедегі   N 65   (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз) қаулысымен.
________________________________
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқарудың тиімділігін қамтамасыз ету мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шарт туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 18 мамырдағы N 655  қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 24 қазандағы  N 426  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2048 тіркелген), 2003 жылғы 1 қыркүйектегі  N 322  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2518 тіркелген) қаулыларымен бекітілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 20 маусымдағы N 237  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1568 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" ресми басылымдарында 2001 жылғы 2-15 шілдеде жарияланған), мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесінде:
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қорды сенімгерлік басқару жөніндегі қызмет Bloomberg L.P., Reuters (Eastern Europe) Lіmіted, Fіtch Ratіngs Ltd және қаржы нарықтары туралы деректерді ұсынатын басқа да ақпараттық жүйелер көрсететін қызметті сатып алуды қамтиды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июня 2001 года № 237 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 декабря 2005 года № 167. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2006 года № 4032. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 65
Сноска. Постановление Правления Национального Банка РК от 29 декабря 2005 года N 167 утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года  N 65   (вводится в действие с 1 октября 2006 года).
В целях обеспечения эффективности доверительного управления Национальным фондом Республики Казахстан, а также в соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан и   постановлением  Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655 "О договоре о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан   ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 237 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1568, опубликованное 2-15 июля 2001 года в официальных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" с изменениями и дополнениями, утвержденными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 октября 2002 года  N 426 , зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2048, от 1 сентября 2003 года  N 322 , зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2518), внести следующие изменения и дополнение:
в Правилах осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:  (дату введения в действие см.  п. 2 )
"2-1. Деятельность по доверительному управлению фондом включает приобретение услуг Bloomberg L.P., Reuters (Eastern Europe) Limited, Fitch Ratings Ltd и других информационных систем, предоставляющих данные о финансовых рынках.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Cіtіgroup World Government Bond ex Japan Index 50 пайыз USD hedged (90 пайыз) плюс Cіtіgroup World Government Bond Japan Index 50 пайыз USD hedged (10 пайыз) (бұдан әрі - customіzed Cіtіgroup WGB Index 50% USD hedged) индексі - Жапонияны қоспағанда, дамыған елдердің мемлекеттік облигацияларының 90 пайызынан және Жапонияның бір жылдан астам өтеу мерзімімен, АҚШ долларына қарсы 50 пайызға хеджирленген мемлекеттік облигацияларының 10 пайызынан тұратын Cіtіgroup компаниясының индексі. Осы индексте эталондық бөлуге оралу  күнтізбелік тоқсанның соңғы жұмыс күні жүргізіледі. Индекстегі бағалы қағаздардың құрамы  нарықтық капиталдандыру негізінде ай сайын өзгеріп отырады. Кірістілік пен тәуекелдің көрсеткіштері күн сайын есептеліп отырады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Репо және кері репо операцияларын А1+ төмен емес қысқа мерзімді кредиттік рейтингтері бар - Standrd & Poor's/P1 - Moody's және АA- төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингтері бар - Standard & Poor's/Aa- - Moody's қарсы әріптестер жүзеге асыруға тиіс. Кері репо операциялары үшін қамтамасыз ету ең төменгі кредиттік рейтингі ААА, нарықтық құны операция сомасының 100% кем болмайтын бағалы қағаздар болуы тиіс.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. "Төлемге қарсы жеткізу" қағидаты бойынша мәмілелер қарсы әріптестер (немесе кастодиандар) арасында олардың кредиттік рейтингтеріне шектеу қоймастан активтерді бірдей уақытта жеткізген кезде жүзеге асырылуы мүмкін.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Жинақ портфеліне арналған эталондық портфель болып:
1) customіzed Cіtіgroup WGB Index 50 пайыз USD hedged 75 пайызынан және
2) MSCI World Index excludіng Energy 25 пайызынан тұратын индекс саналады.
Осы индексте эталондық бөлуге қайта оралу күнтізбелік тоқсанның соңғы жұмыс күні жүргізіледі.";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Активтік басқарудағы акциялар портфелінің үлесі  акциялар портфелінің 50 пайызынан аспауға тиіс.";
62-тармақтағы "300" деген сан "500" деген санмен ауыстырылсын;
67-тармақтағы "4" деген сан "8" деген санмен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қазаннан бастап туындайтын қатынастарға қолданылатын осы қаулының 1-тармағының үшінші, төртінші, жетінші, сегізінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші және он тоғызыншы абзацтарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.

"10. Индекс Citigroup World Government Bond ex Japan Index  50 процентов USD hedged (90 процентов) плюс Citigroup World Government Bond Japan Index 50 процентов USD hedged (10 процентов) (далее - customized CitigroupWGB Index 50 процентов USD hedged) - индекс компании Citigroup, состоящий на 90 процентов из государственных облигаций развитых стран, за исключением Японии, и на 10 процентов из государственных облигаций Японии со сроком погашения более одного года, на 50 процентов хеджированный против доллара США. Возврат к эталонному распределению в данном индексе производится в последний рабочий день календарного квартала. Состав ценных бумаг в индексе меняется ежемесячно на основе рыночной капитализации. Показатели доходности и риска рассчитываются ежедневно.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:  (дату введения в действие см.  п. 2 )
"29. Операции репо и обратное репо должны осуществляться с контрпартнерами, имеющими краткосрочные кредитные рейтинги не ниже А1+ - Standard&Poor's /P1 - Moody's, и долгосрочными кредитными рейтингами не ниже АA- - Standard&Poor's/Aa- - Moody's. Обеспечением для операций обратного репо должны быть ценные бумаги с минимальным кредитным рейтингом ААА, рыночная стоимость которых составляет не менее 100 % от суммы операции.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Сделки по принципу "поставка против платежа" могут осуществляться  при одновременной поставке активов между контрпартнерами (или кастодианами) без ограничений на их кредитный рейтинг.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Эталонным портфелем для сберегательного портфеля считается  индекс, состоящий на:
1) 75 процентов из customized CitigroupWGB Index 50 процентов USD hedged и
2) 25 процентов из MSCI World Index excluding Energy.
Возврат к эталонному распределению в данном индексе производится в последний рабочий день календарного квартала.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:  (дату введения в действие см.  п. 2 )
"57. Доля портфеля акций, находящаяся в активном управлении, не должна превышать 50 процентов от портфеля акций.";
в пункте 62 цифру "300" заменить цифрой "500";  (дату введения в действие см.  п. 2 )
в пункте 67 цифру "4" заменить цифрой "8".  (дату введения в действие см.  п. 2 )
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзацев третьего, четвертого, седьмого, восьмого, шестнадцатого, семнадцатого, восемнадцатого и девятнадцатого пункта 1 настоящего постановления, действие которых распространяется на отношения, возникшие с 1 октября 2004 года.

3. Монетарлық операциялар департаменті (Герасименко Ю.В.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап бес күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің назарына жеткізсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.Р.Елемесовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

3. Департаменту монетарных операций (Герасименко Ю.В.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в пятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Елемесова А.Р.
Председатель
Национального Банка