Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 3-1-619қ "Соғыс және еңбек ардагерлеріне материалдық көмек көрсету тәртібі туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 20 мамырда N 388 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
________________________________________
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына , "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Заң күші бар Жарлығына , "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындаудың және төлеудің Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 161 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізулеріне байланысты, Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 3-1-1978қ "Астана қаласының жергілікті атқарушы органының кейбір мәселелері туралы" қаулысын ескеріп Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 3-1-619қ "Соғыс және еңбек ардагерлеріне материалдық көмек көрсету тәртібі туралы" (Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 26 наурызда N 320 болып тіркелген, 2004 жылғы 13 сәуірдегі N 48 "Астана хабары"; 2004 жылғы 6 сәуірдегі N 39 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) аталған қаулыда:
преамбула мынадай редакцияда мазмұндалсын:
" Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI: ";
3-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"3. Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) іске асыруды қамтамасыз етсін.";
4-тармақ алынып тасталсын;
2) аталған қаулымен бекітілген, соғыс және еңбек ардагерлеріне материалдық көмек көрсету Қағидасында :
преамбула мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Осы Қағида "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.";

О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 3 марта 2004 года N 3-1-619п "О порядке оказания материальной помощи ветеранам войны и труда"
Постановление Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года N 3-1-295п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны Республики Казахстан 20 мая 2005 года N 388. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 12 октября 2007 года N 23-887п
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан в связи с внесением изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан " О специальном  государственном пособии в Республике Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия", с учетом постановления акимата города Астаны от 30 декабря 2004 года N 3-1-1978п "О некоторых вопросах местного исполнительного органа города Астаны" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  акимата города Астаны от 3 марта 2004 года N 3-1-619п "О порядке оказания материальной помощи ветеранам войны и труда" (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 26 марта 2004 года за N 320; опубликовано в газетах: "Астана хабары" от 13 апреля 2004 года N 48; "Вечерняя Астана" от 6 апреля 2004 года N 39) следующие изменения:
1) в указанном постановлении:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ: ";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны"»обеспечить реализацию программы "Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Программа).";
пункт 4 исключить;
2) в Правилах оказания материальной помощи ветеранам войны и труда, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".";

2-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"3. "Жергілікті өкілдік органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасының әкімгері "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі" (бұдан әрі - Департамент) болып табылады";
3) аталған қаулымен бекітілген азаматтардың жекелеген санаттарына мерекелі күндерге біржолғы материалдық көмек көрсету Қағидасында :
преамбула мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Осы Қағида "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.";
1-тармақтың 2) тармақшасында бірінші азат жолда "5000 (бес мың) теңге" сөздері мен цифрлары "5000 (бес мың) теңгеден кем емес" сөздерімен және цифрларымен ауыстырылсын;
1-тармақтың 2) тармақшасында екінші азат жол мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Ұлы Отан соғысы жылдары 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыры аралығында алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет атқарған) және тылда ерен еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының алқалары және ордендерімен марапатталмаған тұлғаларға, мәртебесі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 8-баптарымен белгіленген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша соларға теңестірілген тылда ерен еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының алқалары және ордендерімен марапатталған адамдарға, арнайы мемлекеттік жәрдемақылар алушылар санынан - 3000 (үш мың) теңгеден кем емес;";
3-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"3. "Жергілікті өкілдік органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасының әкімгері "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі" (бұдан әрі - Департамент) болып табылады".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары С.С. Мұстафинаға жүктелсін.
Әкім
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлімі меңгерушісінің
міндетін атқарушы
Астана қаласының Экономика
және бюджеттік жоспарлау
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры

подпункт 4) пункта 2 исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Администратором программы "Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" является Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент).";
3) в Правилах оказания единовременной материальной помощи к праздничным датам отдельным категориям граждан, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".;
в абзаце первом подпункта 2) пункта 1 слова и цифры "по 5000 (пять тысяч) тенге" заменить словами и цифрами "не менее 5000 (пяти тысяч) тенге";
абзац второй подпункта 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, статус которых определен  статьями 6 8 Закона  Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, из числа получателей специальных государственных пособий - не менее 3000 (трех тысяч) тенге;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Администратором программы "Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" является Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент).".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мустафину С.С.
Аким                                       У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                   Есилов С.С.
Заместитель акима                          Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                          Мустафина С.С.
Заместитель акима                          Толибаев М.Е.
Заместитель акима                          Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима                Тамабаев К.Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"                    Аскарова А.Е.
И.о. заведующего отделом
документационной экспертизы                Нурпеисов Ж.Б.
Директор Государственного
учреждения«"Департамент
экономики и бюджетного
планирования города Астаны"                Аманбаев Ж.Е.
Директор Государственного
учреждения "Департамент занятости и
социальных программ города Астаны"         Демеува А.С.