Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасын және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібін бекіту туралы
Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 3 мамырдағы N 3-1-320қ Қаулысы. Астана қаласы Әділет департаментінде 2005 жылғы 3 маусымда N 390 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімшілігінің 2012 жылғы 20 наурыздағы № 158-304 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімшілігінің 2012.03.20 № 158-304 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына Астана қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасы және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары C.C. Мұстафинаға жүктелсiн.
Әкiм
Әкiмнің бiрiншi орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiм аппаратының басшысы
"Астана қаласының
Қаржы департаменті"
мемлекеттiк мекемесiнің
директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісі
"Астана қаласының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
директоры
"Астана қаласының
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
Астана қаласы әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 3 мамырдағы
N 3-1-320қ қаулысымен
бекiтiлдi
Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасы және оларды
құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Осы Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру қағидасы және оларды  құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі (бұдан әрi - Қағида) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, халықтың әлеуметтiк-қауқарсыз санаттарын жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөнiндегi шараларды кеңейту мақсатында әзiрлендi.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.

Об утверждении Правил организации социальных рабочих мест и порядка отбора работодателей, предлагающих их создание
Постановление Акимата города Астаны от 3 мая 2005 года N 3-1-320п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны от 3 июня 2005 года N 390. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20 марта 2012 года № 158-304
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20.03.2012 № 158-304
Сноска. Заголовок в редакции постановления акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан " О местном государственном управлении  и самоуправлении в Республике Казахстан", "О занятости населения" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
1. Утвердить прилагаемые Правила организации социальных рабочих мест и порядок отбора работодателей, предлагающих их создание.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мустафину С.С.
Аким                               У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима           Есилов С.С.
Заместитель акима                  Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                  Мустафина С.С.
Заместитель акима                  Толибаев М.Е.
Заместитель акима                  Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима        Тамабаев К.Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"            Аскарова А.Е.
Заведующий отделом
документационной экспертизы        Нурпеисов Ж.Б.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
экономики и бюджетного
планирования города Астаны"        Аманбаев Ж.Е.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных
программ города Астаны"            Демеува А.С.
Утверждены
постановлением
акимата города Астаны
от 3 мая 2005 года
N 3-1-320п
Правила
организации социальных рабочих мест
и порядок отбора работодателей, предлагающих их создание
Сноска. Заголовок в редакции постановления акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
Сноска. По тексту слова "Департамент", "Департаментом" заменены соответственно словами "Управление", "Управлением" постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
Настоящие Правила организации социальных рабочих мест и порядок отбора работодателей, предлагающих их создание (далее - Правила) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан " О местном государственном управлении  и самоуправлении в Республике Казахстан", " О занятости населения", в целях расширения мер по содействию занятости социально уязвимых
категорий населения.
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)

1. Жалпы ережелер
Ескерту. "Департамент", "Департаментке" деген сөздер барлық мәтін бойынша тиісті "Басқарма", "Басқармаға" деген сөздермен ауыстырылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
1. Қағида халықтың нысаналы тобынан хабарласқан тұлғаларды жұмысқа орналастыру үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртiбiн анықтайды, әлеуметтiк жұмыс орындарын ұсынатын немесе құратын ұйымдармен негiзгi жағдайлар мен есеп айырысу жүйесiн реттейдi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
2. Осы Қағидада қолданылатын негiзгi ұғымдар:
1) әлеуметтiк жұмыс орны - "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнен (бұдан әрi - Басқарма) жолданған халықтың мақсатты топтары санынан тұлғаларды жұмысқа орналастыру үшiн қалалық бюджет қаражатынан жұмысқа қабылданған қызметкерлерге еңбекақыға жұмыс берушiлердiң шығынын iшiнара өтемақыларын төлеу арқылы ұсынылатын жұмыс орны;
2) халықтың нысаналы топтары - жыл сайын Астана қаласының әкiмдiгiмен анықталатын жұмысқа тұруға қиыншылық көрiп жүрген және әлеуметтiк қорғауды талап ететiн тұлғалардың топтары;
3) жұмыс берушi - меншiк нысанына қарамастан Астана қаласының аумағында өз қызметiн жүзеге асыратын заңды не болмаса жеке тұлға.
3. Әлеуметтiк жұмыс орны алты айдан артық емес мерзiмге берiледi.
4. Әлеуметтiк жұмыс орындарына орналасқан тұлғаларға еңбек,   зейнетақымен қамтамасыз ету және сақтандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерi пайдаланылады.
2. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және оларды
құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
5. Әлеуметтік жұмыс орындары жұмыс берушілердің меншікті қаражаты есебінен құрылады. Әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған тұлғаларға еңбекақы төлеу жұмыс берушінің елу пайыздық қоса қаржыландыру шартымен, заңнамада тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі еңбекақы мөлшерінде ішінара қала бюджетінен жүзеге асырылады. Мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері болып табылатын жұмыс берушілер үшін қоса қаржыландырудың жиырма пайыздық мөлшері белгіленеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2010.08.23 N 23-782-қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) Қаулыларымен.

1. Общие положения
1. Правила определяют порядок организации и финансирования социальных рабочих мест для трудоустройства обратившихся лиц из целевых групп населения, отбора работодателей, предлагающих их создание регулируют основные условия и систему расчетов с организациями, предоставляющими или создающими социальные рабочие места.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) социальное рабочее место - рабочее место, предоставляемое работодателем для трудоустройства лиц из числа целевых групп населения, направленных Государственным учреждением "Управление занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Управление), с частичной компенсацией затрат работодателя на оплату труда принятых работников из средств городского бюджета;
2) целевые группы населения - группы лиц, ежегодно определяемые акиматом города Астаны, испытывающие затруднения в трудоустройстве и требующие социальной защиты;
3) работодатель - юридическое либо физическое лицо, независимо от форм собственности, осуществляющее свою деятельность на территории города Астаны.
3. Социальное рабочее место предоставляется на срок не более шести месяцев.
4. На лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места, распространяются законодательные акты Республики Казахстан о труде,  пенсионном обеспечении и страховании.
2. Порядок организации социальных рабочих мест
и отбора работодателей, предлагающих их создание
Сноска. Заголовок Главы 2 в редакции постановления акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
5. Социальные рабочие места создаются работодателями за счет собственных средств. Оплата труда лиц, принятых на социальные рабочие места, частично осуществляется из бюджета города в размере не менее минимальной заработной платы, установленной законодательством на соответствующий финансовый год, с условием пятидесяти процентного софинансирования работодателем. Для работодателей, являющихся общественными объединениями инвалидов, устанавливается двадцати процентный размер софинансирования.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4); с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 23.08.2010 № 23-782п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).

5-1. "Алматы", "Есіл", "Сарыарқа" аудандарының әкімдері Басқарма-мен бірігіп әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
5-2. Халықтың нысаналы топтарынан адамдарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеуді Басқарма осы Ереженің 5-тармағымен қарастырылған және еңбек туралы заңнамалардың кәсіпорындарда сақталуы жағдайында қаржыландыру талаптарына сәйкес өтінім берген ұйымдардың санынан жүргізеді.
Ескерту. 5-1, 5-2-тармақтармен толықтырылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Басқарма іріктеуден өткен жұмыс берушiлермен талаптар, еңбекақы мөлшерi және әлеуметтiк жұмыс орындарына қабылданған тұлғалардың еңбекақы iшiнара шығындарын өтеу тәртiптерi ескертiлген 1-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша қала бюджетiнде "Жұмыспен қамту Бағдарламасы" бюджеттiк бағдарламасы бойынша осы мақсаттарға көзделген қаражаттар шегiнде шарттар жасасады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
7. Мүгедектер және зейнетақы жасына дейiнгi тұлғалар әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруға басымдылық құқығы бар.
3. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру
көздерi мен шарттары
8. Әлеуметтiк жұмыс орындарына қабылданған тұлғалардың еңбекақысы ай сайын еңбек туралы заңнамаларға сәйкес жасалған еңбек шартының талаптарына сай жүзеге асырылады және орындалған жұмыс санынан, сапасынан және қиыншылығына байланысты болады.
Ескерту. 8-тармақта орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгермейді - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
9. Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.08.23 N 23-782-қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) Қаулысымен.
10. Әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан тұлғалардың еңбекақысына жұмыс берушiлердiң шығындары қалалық бюджет қаражаттары есебiнен кемінде тиісті қаржы жылына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төменгі еңбекақы көлемiнде iшiнара өтеледi және көрсетілген тұлғалардың жеке шотына аударылады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.

5-1. Акимам районов "Алматы", "Есиль", "Сарыарка" совместно с Управлением обеспечить организацию социальных рабочих мест.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 5-1 в соответствии с постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
5-2. Отбор работодателей, предлагающих создание социальных рабочих мест для трудоустройства лиц из целевых групп населения производится Управлением из числа организаций, подавших заявки, соответствующих требованию софинансирования, предусмотренному пунктом 5 настоящих Правил, и при условии соблюдения на предприятии законодательства о труде.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 5-2 в соответствии с постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
6. Управление в пределах средств, предусмотренных в бюджете города по бюджетной программе "Программа занятости", заключает с работодателями, прошедшими отбор, договоры по форме согласно приложению 1, в которых оговариваются условия, размеры оплаты труда и порядок выплаты частичной компенсации затрат на оплату труда лиц, принятых на социальные рабочие места.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
7. Приоритетное право трудоустройства на социальные рабочие места, имеют инвалиды и лица предпенсионного возраста.
3. Источники и условия
финансирования социальных рабочих мест
8. Оплата труда лиц, принятых на социальные рабочие места, осуществляется ежемесячно согласно условиям трудового договора, заключаемого в соответствии с законодательством о труде, и зависит от количества, качества и сложности выполняемой работы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
9. Исключен постановлением акимата города Астаны от 23.08.2010 № 23-782п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
10. Затраты работодателей на оплату труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места, частично компенсируются из средств бюджета города в размере не менее минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на соответствующий финансовый год, и перечисляются на лицевые счета указанных лиц.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4); от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)

11. Жұмыс берушiлер әлеуметтiк жұмыс орындарына қабылданған тұлғалардың еңбекақысына iшiнара төлеуге ай сайын Басқармаға 2-қосымшаға сәйкес, әлеуметтік жұмыс орындарына қатысқан тұлғалар туралы мағлұмат бередi.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
12. Орындалған жұмыс санына, сапасына және қиындығына байланысты жұмыс берушiлер меншiктi қаражаттар есебiнен нақты орындаған жұмыстары үшiн қосымша үстемақы белгiлеуге құқылы.
4. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру
және қаржыландыру тәртібін бақылау
13. Басқарма әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды және қаржыландыруды бақылауды заңнамамен белгіленген тәртіпте жүзеге асырады.
Астана қаласы әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 3 мамырдағы
N 3-1-320қ қаулысымен
бекiтiлген
Әлеуметтiк жұмыс орындарын
ұйымдастыру және қаржыландыру
Қағидасына 1-қосымша
Жұмыссыздарды әлеуметтiк жұмыс
орындарына орналастыру жөнiндегi
N___ шарт
Ескерту. 1-қосымшадағы "Департамент", "Департаменттің", "Департаментке", "Департаментті" деген сөздер "Басқарма", "Басқарманың", "Басқармаға", "Басқарманы" деген тиісті сөздермен ауыстырылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Астана қаласы                            200__ ж. "___"____________
"Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк
бағдарламалар басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнiң бастығы
______________________________ бұдан әрi Басқарма деп аталады,
осы Қағиданың негiзiнде бiр тараптан, және ________________________
(орындаушының толық атауы)
___________________________________________________________________
(басшының аты-жөнi)
бұдан әрi Жұмыс берушi, қолданыстағы ______________________________
(жарғы, ереже)
негiзiнде келесi тараптан деп аталатын бiрлескен Тараптар Астана
қаласы әкiмдiгiнiң 200__ ж. "___"____________ N______ қаулысымен
бекiтiлген Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру
қағидасы және оларды құруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі (бұдан әрі - Қағида) басшылыққа алып, төмендегідей осы шартты жасасты:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.

11. Работодатели для частичной компенсации затрат на оплату труда лиц, принятых на социальные рабочие места, из бюджета города ежемесячно представляют в Управление сведения о лицах, принявших участие в социальных рабочих местах, согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
12. В зависимости от количества, качества и сложности выполняемой работы работодатели за счет собственных средств вправе устанавливать дополнительные надбавки за фактически выполненную работу.
4. Контроль за порядком организации
и финансирования социальных рабочих мест
13. Контроль за организацией и финансированием социальных рабочих мест осуществляется Управлением в установленном законодательством порядке.
Приложение 1
к Правилам организации
и финансирования
социальных рабочих мест,
утвержденным постановлением
акимата города Астаны
от 3 мая 2005 года
N 3-1-320п
Договор N ___
по трудоустройству безработных на социальные рабочие места
Сноска. По тексту слова "Департамент", "Департамента", "Департаменту", "Департаментом" заменены соответственно словами "Управление", "Управления", "Управлению", "Управлением" постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4); Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
г. Астана                        " __ " ______________ 200_ г.
Государственное учреждение "Управление занятости и социальных программ города Астаны" в лице начальника ______________________, именуемый в дальнейшем Управление, действующий на основании Положения, с одной стороны, и ________________________________________________________________
(полное наименование исполнителя)
в лице, ________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
именуемый в дальнейшем Работодатель, действующий на основании _________________________________________________________________,                          (устава, положения)
с другой стороны, именуемые совместно Стороны, руководствуясь Правилами организации социальных рабочих мест и порядком отбора работодателей, предлагающих их создание (далее - Правила), утвержденными постановлением акимата города Астаны от " __ " ___________ 200 _ года N ____________, заключили настоящий договор о нижеследующем:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4 )

1. Шарттың мәнi
1.1. Басқарма жұмыссыздарды халықтың нысаналы топтар санынан жұмыссыздарды әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруға байланысты iс-шараларды жоспарлайды және жүзеге асырады.
1.2. Жұмыс берушi халықтың нысаналы топтары санынан жұмыссыздарды әлеуметтiк жұмыс орындарына орналастыру үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын құруды және ұсынуды қамтамасыз етедi.
2. Тараптардың құқықтары мен мiндеттерi
2.1. Басқарма:
2.1.1. Жұмыссыздарды лайықты жұмыстарға әлеуметтiк жұмыс орындарына жiбередi.
2.1.2. Кемінде тиісті қаржы жылына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төменгі еңбекақы жұмыссыздарды әлеуметтiк қорғау шараларының бiрi болып табылатын әлеуметтiк жұмыс орындарына орналасқан жұмыссыздардың еңбекақысын қалалық бюджеттен төлеуге Қағидасының 510-тармақтарына сәйкес Жұмыс берушiнiң шығынын жартылай өтейдi. Басқарма шығындарды қаржыландыруды "Жұмыспен қамту бағдарламасы" бюджеттiк бағдарламасының аясында жүзеге асырады.
Ескерту. 2.1.2-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
2.1.3. Осы шарт бойынша мiндеттемелердiң тиiстi орындалуы және қалалық бюджет қаражаттарын нысаналы жұмсау мақсатында Жұмыс берушiден әлеуметтiк жұмыс орындарына жолданған тұлғалардың жұмысқа орналасу деректерiн растауға қатысты ақпаратты сұрастыруға, не болмаса оның қызметiне кiрiспей Жұмыс берушiнiң шарттық талаптарын орындау барысын тексеруге құқылы.
2.1.4. Осы шарттың орындалуы аясында әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан тұлғалар бойынша қажеттi деректердi сұрастыруға құқылы.
2.2. Жұмыс берушi:
2.2.1 Келесi әлеуметтiк жұмыс орындарын құрады немесе ұсынады:
Мамандықтар
бойынша әлеу-
меттiк жұмыс
орындары
Жұмыс-
тардың
орындалу
мерзiмi
Саны
(адам)
Қалалық бюджеттен
(теңгe) шығындар сомасы
Бір жұ-
мыскерге
ай сайын
Айына
барлығы
Барлық
мерзiмге
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы:
2.2.2. Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа қабылданған тұлғалармен еңбек шарттарын жасайды және үш күн ішінде Басқармаға еңбек шартының, жеке куәліктің, әлеуметтік жеке кодтың (ӘЖК), салық төлеушінің тіркеу нөмірінің (СТТН), қабылданған тұлғаның жинақтаушы зейнетақы қорымен шартының көшірмелерін ұсынады.
Ескерту. 2.2.2-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
2.2.3. Қолданыстағы еңбек туралы заңнамасына сәйкес жұмыс уaқытын ұйымдастырудың икемдi нысанын қолданып, жұмыс уақытының ұзақтығын белгiлейдi.

1. Предмет договора
1.1. Управление планирует и осуществляет мероприятия, связанные с организацией трудоустройства безработных из числа целевых групп населения на социальные рабочие места.
1.2. Работодатель обеспечивает предоставление или создание социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из числа целевых групп населения.
2. Права и обязанности Сторон
2.1. Управление:
2.1.1. Направляет безработных на подходящую работу на социальные рабочие места.
2.1.2. Частично компенсирует затраты Работодателя в соответствии с пунктами 510 Правил из городского бюджета на оплату труда безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, в размере не менее минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на соответствующий финансовый год, что является одной из мер социальной защиты безработных. Финансирование расходов Управления осуществляется в рамках бюджетной программы "Программа занятости".
Сноска. Пункт 2.1.2. с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4); от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
2.1.3. В целях надлежащего исполнения обязательств по настоящему договору и целевому расходованию средств городского бюджета вправе запрашивать у Работодателя информацию,
касающуюся подтверждения факта трудоустройства лиц, направленных на социальные рабочие места, либо проверять ход исполнения условий договора Работодателем, не вмешиваясь в его деятельность.
2.1.4. Вправе запрашивать необходимые сведения по лицам, трудоустроенным на социальные рабочие места, в рамках исполнения настоящего договора.
2.2. Работодатель:
2.2.1. Предоставляет или создает следующие социальные рабочие места:
Социальное
рабочее
место по
специа-
льности
Период
выполнения
работ
Количество
(человек)
Сумма затрат из городского
бюджета (тенге)
За одного
работника
в месяц
Итого
в месяц
За весь
период
1
2
3
4
5
6
Итого:
2.2.2. Заключает трудовые договоры с гражданами, принятыми на работу на социальные рабочие места, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и в течение трех дней предоставляет Управлению копии: трудового договора, удостоверения личности, социального индивидуального кода (СИК), регистрационного номера налогоплательщика (РНН), договора с Накопительным пенсионным фондом принятого лица.
Сноска. Пункт 2.2.2. в редакции постановления акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
2.2.3. Устанавливает продолжительность рабочего времени в соответствии с  действующим законодательством о труде, используя гибкие формы организации рабочего времени.

2.2.4. Жұмысқа қабылданғандардың әрқайсысымен техникалық қауiпсiздiк бойынша нұсқамалық жүргiзедi.
2.2.5. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз қызметкерлерiн қауiпсiз еңбек жағдайларымен қамтамасыз етедi.
2.2.6. Әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа қабылданған тұлғаларға қолданыстағы заңнамаларға сәйкес нақтылы орындалған жұмыстар үшiн ай сайын еңбекақысын төлейдi. Төлем Қағиданың 5, 10-тармақтарына сәйкес жүргізіледі.
Ескерту. 2.2.6-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
2.2.7. Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.08.23 N 23-782-қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) Қаулысымен.
2.2.8. Тұлғаға тұрақты жұмыс берiлгендiгi туралы үш күн iшiнде Басқарманы хабардар етедi, Басқарманың сұраныстары бойынша толық көлемдi ақпараттар берiп отырады.
2.2.9. Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
2.2.10. Қолданыстағы еңбек заңнамаларына сәйкес, әлеуметтiк жұмыс орындарында жұмыс iстейтiн азаматтарға уақытша еңбекке қабілетсiздiгi, зиянның орнын толтыру денсаулыққа келтiрiлген мертiгулер немесе басқа зақымданулар бойынша әлеуметтiк жәрдемақыларды төлейдi.
2.2.11. Ай сайын, есептік кезеңнен кейінгі әр айдың бесіне дейін белгiленген үлгiдегi әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыс істейтін тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады.
Ескерту. 2.2.11-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); 2010.08.23 N 23-782-қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
2.2.12. Мiндеттемелердiң орындалу барысы туралы ақпараттарды ұсынады.
2.2.13. Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.08.23 N 23-782-қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) Қаулысымен.
2.2.14. Басқарманы заңды тұлғаның банктiк шотының деректемелерінің өзгеруi, сондай-ақ басқа себептер бойынша банктiк шоттарға тыйым салу (алып тастау) және жабу жағдайы туралы деректермен деpeу хабардар етедi.
3. Есеп айырысу тәртiбi
3.1. Басқарма төлемдердi осы шарт бойынша Қағидасына сәйкес Жұмыс берушiнiң есеп шотына немесе әлеуметтiк жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан тұлғалардың жеке есеп шотына, қаланың қаржылық органдарымен Басқармаға ақша бөлу өлшемi бойынша ақшалай қаражаттарды аудару жолымен жүзеге асырады.

2.2.4. Проводит с каждым принятым на работу инструктаж по технике безопасности.
2.2.5. Обеспечивает своих работников здоровыми и безопасными условиями труда в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2.2.6. Ежемесячно оплачивает заработную плату лицам, принятым на работу на социальные рабочие места, за фактически выполненные работы в соответствии с действующим законодательством. Оплата производится в соответствии с пунктами 5, 10 Правил.
Сноска. Пункт 2.2.6. с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4); от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
2.2.7. Исключен постановлением акимата города Астаны от 23.08.2010 № 23-782п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2.2.8. Ставит в известность Управление о предоставлении лицу постоянной работы в трехдневный срок, представляет в полном объеме информацию по запросам Управления.
2.2.9. Исключен постановлением акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
2.2.10. Лицам, работающим на социальных рабочих местах, выплачивает социальные пособия по временной нетрудоспособности, возмещению вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, в соответствии с действующим трудовым законодательством.
2.2.11. Представляет ежемесячно до пятого числа месяца, следующего за отчетным, сведения о лицах, работающих на социальных рабочих местах установленного образца.
Сноска. Пункт 2.1.11. с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4); от 23.08.2010 № 23-782п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2.2.12. Представляет информацию о ходе исполнения обязательства.
2.2.13. Исключен постановлением акимата города Астаны от 23.08.2010 № 23-782п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2.2.14. Незамедлительно уведомляет Управление о фактах изменения реквизитов банковского счета юридического лица, а также о случаях наложения (снятия) ареста и закрытия банковских счетов по другим причинам.
3. Порядок расчетов
3.1. Платежи по настоящему договору осуществляются Управлением путем перечисления денежных средств согласно Правилам на лицевые счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места, по мере выделения денег Управлению финансовым органом города.

Ескерту. 3.1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3.2. Жұмыс берушiнің шығындарын өтеу ай сайын осы Шарттың 2.2.11-тармағында көрсетілген құжаттар негізінде жүргiзiледi.
Ескерту. 3.2-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4. Тараптардың жауапкершілiгі
4.1 Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес шарттық мiндеттемелердiң орындалуына жауапкершiлiк алады.
5. Дауларды қарау тәртiбi
5.1. Осы шартты орындауда туындауы мүмкiн даулар мен келiспеушiлiктер мүмкiндiктер бойынша Тараптар арасындағы келiссөздер жолымен шешiледi.
5.2. Егер даулар келiссөздер жолымен реттелмеген болса, олар заңнамамен белгiленген тәртiпте шешiледi.
6. Шарттың әрекет ету мерзiмi
6.1 Осы шарт Қазынашылық органдарында тiркелген уақыттан бастап Тараптар үшiн мiндеттi болады және заңдық күшiне енедi.
6.2. Осы шарт үш данада жасалған, әрқайсысының бiрдей заңдық күшi бар.
7. Ерекше жағдайлар
7.1. Шарт оған толықтырулар және өзгерiстер жазбаша түрде жасалып, уәкiлеттi тараптар өкiлдерi қол қойғанда және Қазынашылық аумақтық органда тiркелген жағдайда күшiне енедi.
7.2. Шарт бойынша мiндеттемелердiң орындалу орындары Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексi 281-бабының талаптарына сәйкес анықталады: Жұмыс берушi үшiн - оның мекен-жайы бойынша, Басқарма үшiн - Жұмыс берушiнiң мекен-жайы бойынша осы шарттың орындалу аясында ақшалай қаражаттарды жеке шотына аудару жолымен.
Ескерту. 7.2-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.08 N 23-465қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
7.3. Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.08.23 N 23-782-қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) Қаулысымен.
7.4. Мiндеттемелердiң бөлiктерi бойынша орындалуының жүзеге аспауына қатысты мәселелер, мiндеттемелердi мерзiмiнен бұрын орындау мүмкiндiгi және оларды бiркелкi орындау талаптары қолданыстағы азаматтық заңдарға сәйкес реттеледi.
8. Тараптардың заңды мекен-жайы
Ескерту. 8-бөлімге өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); 2010.08.23 N 23-782-қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
Басқарма                         Жұмыс берушi
Астана қаласының Жұмыспен қамту     _________________________
және әлеуметтiк бағдарламалар              (толық атауы)
басқармасы» мемлекеттік мекемесі    _________________________
Астана қаласы, Ш. Иманбаева                (мекен-жайы)
көшесі, 16
СТН __________________              ЖИК _____________________
БИН __________________              CTTH ____________________
ЖИК___________________              БЖК _____________________
БИН __________________
_________________________
(басшының аты-жөнi)
"__"____________ 200__ ж.
М.О.
Астана қаласы әкiмдiгiнiң

Сноска. Пункт 3.1. с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
3.2. Возмещение затрат Работодателя производится ежемесячно на основании документов, указанных в пункте 2.2.11 настоящего Договора.
Сноска. Пункт 3.2 в редакции постановления акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
4. Ответственность Сторон
4.1. Стороны несут ответственность за выполнение договорных обязательств в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Порядок рассмотрения споров
5.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении настоящего договора, будут по возможности разрешаться путем переговоров между Сторонами.
5.2. В случае, если споры не будут урегулированы переговорным путем, они разрешаются в установленном законодательством порядке.
6. Срок действия договора
6.1. Настоящий договор вступает в юридическую силу и становится обязательным для сторон с момента регистрации в органах Казначейства.
6.2. Настоящий договор составлен в трех экземплярах, которые имеют одинаковую юридическую силу.
7. Особые условия
7.1. Договор, изменения и дополнения к нему действительны лишь при условии, что они совершены в письменной форме, подписаны уполномоченными на то представителями Сторон и зарегистрированы в территориальном органе Казначейства.
7.2. Места исполнения обязательств по договору определяются в соответствии с требованиями статьи 281 Гражданского кодекса Республики Казахстан: для Работодателя - по месту его нахождения, для  Управления в месте нахождения Работодателя путем перечисления денежных средств на лицевые счета в рамках исполнения настоящего договора.
Сноска. Пункт 7.2. с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 08.05.2009 N 23-465п (порядок введения в действие см. п. 4)
7.3. Исключен постановлением акимата города Астаны от 23.08.2010 № 23-782п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
7.4. Вопросы, касающиеся недопустимости исполнения обязательств по частям, возможности досрочного исполнения обязательства и требований к равномерности его исполнения, регулируются в соответствии с действующим гражданским законодательством.
8. Юридические адреса Сторон
Сноска. Раздел 8 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4); от 23.08.2010 № 23-782п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Государственное учреждение                     Работодатель
"Управление занятости и               __________________________
социальных программ города Астаны"       (полное наименование)
город Астана, ул. Ш. Иманбаевой, 16   __________________________
РНН ____________________                       (адрес)
БИН ____________________              ИИК ______________________
ИИК ____________________              РНН ______________________
БИК ____________________              БИК ______________________
____________________________              ______________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя)             (Ф.И.О. руководителя)
"__" _________ 200__ г.
МП
Приложение 2
к Правилам организации
и финансирования
социальных рабочих мест,
утвержденным постановлением
акимата города Астаны

2005 жылғы 3 мамырдағы
N 3-1-320қ қаулысымен
бекiтiлген
Әлеуметтiк жұмыс орындарын
ұйымдастыру және қаржыландыру
Қағидасына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Әлеуметтік жұмыс орындарына қатысқан тұлғалар туралы
МӘЛIМЕТ
p/c
Аты-жөнi
(толық)
Лауазымы, кәсібі
Жұмыстың басталу күні (еңбек шартының № және оны жасау күні)
Жұмыс істеген күндер саны
Жұмыстың аяқталу күні (жұмыстан босатылу күні, себебі)
Орындалған жұмыстар үшін жұмыссыздарға барлығы есептелгені, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Астана қаласы әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 3 мамырдағы
N 3-1-320қ қаулысымен
бекiтiлген
Әлеуметтiк жұмыс орындарын
ұйымдастыру және қаржыландыру
Қағидасына 3-қосымша
2005 жылғы "__" ______ Астана қаласының __________
Әлеуметтiк жұмыс орындарында жұмыс iстейтiн тұлғалар туралы
МӘЛIМЕТ
Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.03.11 № 23-199қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.

от 3 мая 2005 года
N 3-1-320п
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)
СВЕДЕНИЯ
о лицах, принявших участие в социальных рабочих местах
п/п
Ф.И.О.
(пол-
нос-
тью)
Должность,
профессия
Дата
начала
работы
(№ и дата
заклю-
чения
трудового
договора)
Коли-
чество
отрабо-
танных
дней
Дата
окончания
работы
(дата
увольнения,
причина)
ВСЕГО
начислено
безработным
за выпол-
ненные
работы,
тенге
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Приложение 3
к Правилам организации
и финансирования
социальных рабочих мест,
утвержденным постановлением
акимата города Астаны
от 3 мая 2005 года
N 3-1-320п
Сноска. Приложение 3 исключено постановлением акимата города Астаны от 11.03.2010 № 23-199п (порядок введения в действие см. п. 4)