2005 жылдың қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлерімен әскери құрамаларының қатарына 18-27 жас аралығындағы азаматтарды шақыруды жүргізу туралы
Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 2 қыркүйектегі N 33-10-650қ/1 Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 10 қазанда N 413 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 3 мамырдағы N 33-10-386қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 3 мамырдағы N 33-10-386қ  қаулысымен .
______________________________________________________
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 2023, 44-баптарына, "Халықты жұмыспен қамту" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының Әскери басқармаларының жергілікті органдары мәселелері" 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 1320 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес Астана қаласының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2005 жылдың қазан-желтоқсан айларында, шақырудан кейінге қалдыруға немесе босатылуға құқығы жоқ 18-27 жас аралығындағы азаматтарды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлерімен әскери құрамаларының қатарына мерзімді әскери қызметке шақыру және жөнелту өткізілсін.
"Алматы" және "Сарыарқа" аудандары шақыру комиссияларының қызметіне басшылық жасау және бақылау мақсатында, мына құрамда қалалық шақыру комиссиясы бекітілсін:
Мыңжанов                   Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің
Қайрат Тұрсынайұлы         бастығы, қалалық шақыру комиссиясының
төрағасы;
Жантеміров               - Жұмылдыру дайындығы және төтенше
Вячеслав Абілұлы           жағдайлар жөніндегі басқармасы азаматтық
қорғаныс бөлімінің бастығы, қалалық
шақыру комиссиясы төрағасының
орынбасары;
Комиссия мүшелері:
Козак                    - Ішкі істер департаменті бастығының
Владимир Романович         орынбасары;
Семенова                 - Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің
Валентина Григорьевна      аға әскери маманы (терапевт) дәрігер,
медициналық комиссиясының төрайымы;
Петренкова               - N 3 қалалық емхананың мейірбикесі,
Галина Степановна          комиссия хатшысы.
Қалалық шақыру комиссиясының мүшелері әр түрлі себептермен болмаған жағдайда комиссияның резервтік құрамы бекітілсін:
Байдәулетов              - 2-ші(шақыру) бөлімнің бастығы, қалалық
Асылбек Бекбосынұлы        шақыру комиссиясы төрағасы;
Бисембаев                - Жұмылдыру дайындығы және төтенше
Елеу Әшімұлы               жағдайлар жөніндегі басқармасы жұмылдыру
бөлімінің бастығы, қалалық шақыру
комиссиясы төрайымының орынбасары
Комиссия мүшелері:
Құсайынов                - Ішкі істер департаменті бастығының
Есенжол Зұлхазжайұлы       орынбасары;
Тян                      - N 3 емхананың терапевт-дәрігері,
Раиса Петровна             медициналық комиссияның төрайымы;
Қалқаманова              - N 3 қалалық емхананың мейірбикесі,
Гүлнұр Қызқорақызы         комиссия хатшысы.

О проведении призыва граждан в возрасте от 18 до 27 лет в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в октябре-декабре 2005 года
Постановление Акимата города Астаны от 2 сентября 2005 года N 33-10-650п/1. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 10 октября 2005 года N 413. Утратило силу - постановлением Акимата города Астаны от 3 мая 2006 года N 33-10-386п.
Утратило силу - постановлением Акимата города
Астаны от 3 мая 2006 года  N 33-10-386п.
________________________________
В соответствии со  статьями 20 23,   44  Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе",  статьей 20  Закона Республики Казахстан "О занятости населения",  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан",  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года N 1320 "Вопросы местных органов военного управления Республики Казахстан" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести в октябре-декабре 2005 года призыв на срочную воинскую службу и отправку в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан граждан в возрасте от 18 до 27 лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва.
В целях руководства и контроля за деятельностью призывных комиссий районов "Алматы" и "Сарыарка" утвердить городскую призывную комиссию в следующем составе:
Мынжанов Кайрат Турсынаевич        - начальник Департамента по делам обороны,
председатель городской призывной комиссии;
Джантемиров Вячеслав Абильевич     - начальник отдела гражданской обороны Управления
мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций,
заместитель председателя городской призывной
комиссии;
Члены комиссии:
Козак Владимир Романович           - заместитель начальника Департамента внутренних дел;
Семенова Валентина Григорьевна     - старший военный специалист - врач (терапевт)
Департамента по делам обороны, председатель
медицинской комиссии;
Петренкова Галина Степановна       - медицинская сестра городской поликлиники N 3,
секретарь комиссии.
На случай отсутствия членов городской призывной комиссии по различным причинам утвердить резервный состав комиссии:
Байдаулетов Асылбек Бекбусинович   - начальник 2-го отдела (призыва), председатель
городской призывной комиссии;
Бисимбаев Илеу Ашимович            - начальник мобилизационного отдела Управления
мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций,
заместитель председателя городской призывной
комиссии;
Члены комиссии:
Хусаинов Есенжол Зулхазжаевич      - заместитель начальника Департамента внутренних дел;
Тян Раиса Петровна                 - врач-терапевт поликлиники N 3, председатель
медицинской комиссии;
Калкаманова Гульнур Кызгораевна    - медицинская сестра городской поликлиники N 3,
секретарь комиссии.

2. "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері және шақыру комиссияларын құрсын және олардың жұмыстарын қамтамасыз етсін.
3. "Астана қаласының Денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесі шақырылушыларды дәрігерлік тексерістен өткізу үшін медициналық комиссияларды қызметкерлермен, дәрі-дәрмектермен, жабдықтармен қамтамасыз етсін. 2005 жылғы қыркүйек-желтоқсан айларында шақырылушылардың қан тобын анықтау үшін олардың қан тапсыруы, зерттеу тапсыруы, электрокардиограммаға түсуі, флюорографиядан өтуі ұйымдастырылсын, шақырылушылардың медициналық куәландырудан өтуі кезінде тиісті егулер жүргізілсін, шақырылушылардың қаланың емдеу-алдын-алу мекемелерінде стационарлық тексеруден өтуі қамтамасыз етілсін. Медициналық комиссия дәрігерлерінің шақыру қосынына келуін қамтамасыз етсін.
4. Астана қаласы Қорғаныс істері жөніндегі департаментінің жұмыс кестесіне сәйкес қалалық шақыру комиссиясының жұмысы 14.00 сағаттан (жергілікті уақыт) басталады деп белгіленсін.
5. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастырсын және жұмыссыз азаматтардың (15 адамнан) 2005 жылғы 1 қазан мен 31 желтоқсан аралығында "Алматы" және "Сарыарқа" аудандары Қорғаныс істері жөніндегі басқармаларына келуін қамтамасыз етсін.
6. "Астана қаласының Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлерімен әскери құрамалары қатарына шақырылған шақырылушыларды тасымалдау үшін шақыру комиссиясын көлікпен Астана қаласының Қорғаныс істері жөніндегі департаментінің ұсынған тапсырыстарына сәйкес қамтамасыз етсін.
7. "Астана қаласының Ішкі істер бас басқармасы" мен "Астана стансасындағы Ішкі істер желілік бөлімі" мемлекеттік мекемелерінің шақыру қосынында (А. Затаевич көшесі, 21) және теміржол стансасының жолаушыларды отырғызу орындарында қоғамдық тәртіптің сақталу шараларын қарастырсын. Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің тапсырыстарына сәйкес полиция нарядын бөлсін.
"Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының Ішкі істер басқармаларына іздестіру және хабарлау тобына 2005 жылғы 1 қазан мен 31 желтоқсан аралығында Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің қарамағына бір-бірден полиция қызметкерлерін бөлу міндеттелсін.
8. "Астана қаласының Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Жалпыға бірдей әскери міндетті орындау шеңберіндегі шаралар" бюджеттік бағдарламасының әкімшілігі болсын.
9. Астана қаласы әкімі мен 2005 жылғы 15 наурыздағы  N 36 , Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 29 наурыздағы N 131/17-III "2005 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа әскерлерімен әскери құрамаларының қатарына 1978-1987 жылдары туған азаматтарды шақыруды жүргізу туралы" (Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 385 болып тіркелген; "Астана хабары" газетінің 2005 жылғы 26 сәуірдегі N 56 және "Вечерняя Астана" газетінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 59 нөмірінде жарияланған) және Астана қаласының әкімімен Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 28 мамырдағы  N 43 және 2005 жылғы 30 маусымдағы N 164/20-III "Астана қаласының әкімі мен Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 15 наурыздағы N 36 және 2005 жылғы 29 наурыздағы N 131/17-III "2005 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлерімен әскери құрамаларының қатарына 1978-1987 жылдары туған азаматтарды шақыруды жүргізу туралы" бірлескен шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 14 шілдедегі N 399 болып тіркелген; "Астана хабары" газетінің 2005 жылғы 19 шілдедегі N 97 және "Вечерняя Астана" газетінің 2005 жылғы 19 шілдедегі N 109 нөмірінде жарияланған) бірлескен шешімдерінің күштерінің жойылғандығы туралы мәселе мәслихаттың қарауына енгізілсін.
Әкім
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
Құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісінің
қызметін атқарушы
КЕЛІСІЛДІ
"Алматы" ауданының әкімі
"Сарыарқа" ауданының әкімі
"Астана қаласының Ішкі істер
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
"Астана стансасындағы желілік
ішкі істер бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
"Астана қаласының Денсаулық
сақтау департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының
Жұмылдыру дайындығы және
төтенше жағдайлар басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
"Астана қаласының Жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының Қорғаныс
істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің бастығы

2. Акимам районов "Алматы" и "Сарыарка" создать призывные комиссии и обеспечить их работу.
3. Государственному учреждению "Департамент здравоохранения города Астаны" для медицинского обследования призывников обеспечить медицинские комиссии персоналом, препаратами, медицинским имуществом. В сентябре-декабре 2005 года организовать сдачу крови призывникам для определения группы крови, сдачу анализов, снятие электрокардиограмм, проведение флюорографии, сделать соответствующие прививки ко времени прохождения призывниками медицинского освидетельствования, обеспечить проведение стационарного обследования призывников в лечебно-профилактических учреждениях города. Обеспечить явку врачей медицинских комиссий на призывной пункт.
4. Начало работы городской призывной комиссии определить с 14.00. (местного времени) в соответствии с графиком работы Департамента по делам обороны города.
5. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" организовать оплачиваемые общественные работы и обеспечить направление безработных граждан (по 15 человек) в управления по делам обороны районов "Алматы" и "Сарыарка" в период с 1 октября по 31 декабря 2005 года.
6. Государственному учреждению "Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны" обеспечить транспортом призывную комиссию для перевозок призывников, призванных в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан согласно представленным заявкам Департамента по делам обороны города.
7. Государственным учреждениям "Главное управление внутренних дел города Астаны" и "Линейный отдел внутренних дел на станции Астана" принять меры к поддержанию общественного порядка на призывном пункте (улица А. Затаевича, 21) и в местах посадки на железнодорожной станции. Выделить наряд полиции в соответствии с заявками Департамента по делам обороны города.
Обязать управления внутренних дел районов "Алматы" и "Сарыарка" выделить в распоряжение Департамента по делам обороны города по одному сотруднику полиции в группу оповещения и розыска призывников на период с 1 октября по 31 декабря 2005 года.
8. Государственному учреждению "Управление мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций города Астаны" выступить администратором бюджетной программы "Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности".
9. Внести на рассмотрение маслихатом вопрос о признании утратившими силу совместное  решение  акима города Астаны и маслихата города Астаны от 15 марта 2005 года N 36 и от 29 марта 2005 года N 131/17-III "О проведении призыва граждан 1978-1987 годов рождения в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2005 года" (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 апреля 2005 года за N 385; опубликовано в газетах "Астана хабары" от 26 апреля 2005 года, N 56 и "Вечерняя Астана" от 21 апреля 2005 года, N 59) и совместное  решение  акима города Астаны и маслихата города Астаны от 28 июня 2005 года N 43 и от 30 июня 2005 года N 164/20-III "О внесении изменений в совместное решение акима города Астаны и маслихата города Астаны от 15 марта 2005 года N 36 и от 29 марта 2005 года N 131/17-III "О проведении призыва граждан 1978-1987 годов рождения в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2005 года" (зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 июля 2005 года за N 399; опубликовано в газетах "Астана хабары" от 19 июля 2005 года N 97 и "Вечерняя Астана" от 19 июля 2005 года N 109).
Аким                                          У. Шукеев
Первый заместитель акима                      Есилов С.С.
Заместитель акима                             Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                             Мустафина С.С.
Заместитель акима                             Толибаев М.Е.
Заместитель акима                             Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима                   Тамабаев К.Ж.
И.о. заведующего отделом
документационной экспертизы                   Аскаров К.М.
СОГЛАСОВАНО
Аким района "Алматы"                          Еркетаев М.Д.
Аким района "Сарыарка"                        Ахметов С.К.
Начальник Государственного учреждения
"Департамент внутренних дел города Астаны"    Досумов С.Т.
Начальник Государственного учреждения
"Линейный отдел внутренних дел
на станции Астана"                            Али Ф.Н.
Директор Государственного учреждения
"Департамент здравоохранения города
Астаны"                                       Дудник В.Ю.
Директор Государственного учреждения
"Департамент занятости и социальных
программ города Астаны"                       Демеува А.С.
Начальник Государственного учреждения
"Управление мобилизационной подготовки
и чрезвычайных ситуаций города Астаны"        Балмагамбетов М.Х.
Директор Государственного учреждения
"Департамент пассажирского транспорта
и автомобильных дорог города Астаны"          Байжаханов Б.И.
Начальник Государственного учреждения
"Департамент по делам обороны города
Астаны"                                       Мынжанов К.Т.