Қазақ және (немесе) орыс тiлдерiн оқытуда үздiк оқу-әдiстемелiк құралдар байқауы туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 110 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 27 маусымда N 1584 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 27 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" 1997 жылғы 11 шiлдедегi  N 151 Заңының 25-2 бабының 4) тармағына, "2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы бiлiм саласын дамыту мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 қазандағы  N 1459 Жарлығының 3 тармағына сәйкес, облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 24 қаңтардағы N 13/6 "Тiлдердi қолдану мен дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасын Солтүстiк Қазақстан облысында iске асыру жөнiнде 2005-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" шешiмiнiң негiзiнде және шығармашылықпен жұмыс атқаратын педагогтарды мемлекеттiк қолдау және ынталандыру, бiлiм мекемелерiнде мемлекеттiк және орыс тiлдерiн оқыту сапасын арттыру мақсаттарында облыс әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2004-2005 жылдары басылып шығарылған қазақ және (немесе) орыс тiлдерiн оқытуда үздiк оқу-әдiстемелiк құралдар байқауы өткiзiлсiн (iлгерiде - Байқау).
2. Қосымша берiлген Байқаудың Ережесi бекiтiлсiн (iлгерiде - Ереже).
3. Экономика және бюджеттiк жоспарлау департаментi кезектi бюджеттi анықтау барысында Ережеге сәйкес Байқаудың жеңiмпаздары мен қатысушыларына ақшалай сыйақыларды төлеуге қажеттi қаржыны қарастырсын.
4. Ішкi саясат департаментi Байқаудың барысын тұрақты түрде бұқаралық ақпарат құралдарында хабардар етiп отырсын.
5. Қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Е.Е.Нұрағаевқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 21 сәуiрдегi N 110
қаулысымен бекiтiлдi
Қазақ және (немесе) орыс тiлдерiн оқытуда
үздiк оқу-әдiстемелiк құралдар байқауының
ЕРЕЖЕСІ  Байқаудың мақсаттары мен мiндеттерi
1. Байқаудың мақсаттары:
қазақ және орыс тiлдерiн оқытудың сапасын арттыруға бағытталған жұмысты жандандыру, ұлттық бiлiм беру жүйесiн дамыту стратегиясының аясында өңірдегі тiлдiк бiлiм беру жүйесiн тиiмдi оқу-әдістемелік құралдармен қамтамасыз ету.

О конкурсе на лучшие учебно-методические пособия по изучению казахского и (или) русского языков
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области от 21 апреля 2005 года N 110. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 мая 2005 года N 1584. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) статьи 25-2 Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года N 151 "О языках в Республике Казахстан", пунктом 3 Указа Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы", на основании решения сессии областного маслихата от 24 января 2005 года N 13/6 "О плане мероприятий по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2005-2006 годы в Северо-Казахстанской области" и в целях государственной поддержки и стимулирования творчески работающих педагогов и повышения качества преподавания казахского и русского языков в учреждениях образования акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Провести конкурс на лучшие учебно-методические пособия по изучению казахского и (или) русского языков, изданные в 2004-2005 годах (далее - Конкурс).
2. Утвердить прилагаемые Правила проведения Конкурса (далее - Правила).
3. Департаменту экономики и бюджетного планирования предусмотреть при очередном уточнении бюджета выделение необходимых финансовых средств на выплату премий победителям и призерам Конкурса в соответствии с Правилами.
4. Департаменту внутренней политики регулярно освещать ход проведения Конкурса в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима области Нуракаева Е.Е.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата области
от "21" апреля 2005 года N 110
Правила
проведения конкурса на лучшие учебно-методические пособия
по изучению казахского и (или) русского языков
Цели и задачи конкурса
1. Цели конкурса:
активизация работы, направленной на повышение качества обучения казахскому и русскому языкам, обеспечение системы образования региона эффективными учебно-методическими пособиями в свете стратегии развития национальной системы образования.

2. Байқаудың мiндеттерi:
1) Қазақ және орыс тiлдерiн оқыту сапасын арттыру арқылы Солтүстiк Қазақстан облысында келiсiм мен достықты, халықтар бiрлестiгiн нығайту.
2) Полимәдени кеңiстiгiн құруға, қазақ және орыс мәдениетiн өзара байыту үшiн жағдай жасауға қабiлеттi шығармашыл ұстаздарды айқындау;
3) Ұстаздық мәртебенi көтере отырып, оларды инновациялық педагогикалық әрекетке ынталандыру.
4) Озық педагогикалық тәжiрибенi енгiзу және тарату, оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру.
Байқауға қатысушылар
3. Қазақ және (немесе) орыс тiлдерiн оқытуда үздiк оқу-әдістемелік құралдар байқауына (iлгерiде - Байқау) бiлiм мекемелерiндегi қазақ тiлi мен әдебиетi, орыс тiлi мен әдебиетiнiң оқытушылары қатысады (жалпы және кәсiптiк бiлiм беретiн мектеп, лицей, гимназия, колледждердiң оқытушылары). Байқауға қатысушылардың еңбек өтiлiне, бiлiктiлiк санаттарына, жасына шек қойылмайды. Байқауға жеке авторлар да, авторлық ұжымдар да қатыса алады (iлгерiде - Байқауға қатысушылар).
4. Байқауға қатысушылар ұйымдастыру комитетiнiң қарауына 2004-2005 жылы жарыққа шыққан және ресми авторлық белгiлерi бар қазақ және (немесе) орыс тiлдерiн оқытудың оқу-әдістемелік құралдарын (iлгерiде - Құрал) ұсына алады.
Байқаудың шарттары
5. Байқау кезең-кезеңмен өткiзiледi:
бiрiншi кезең: Байқауға қатысушыларға облыстық педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау институтының редакциялық-баспа орталығында кеңес (белгiленген кесте бойынша) берiледi.
екiншi кезең: Байқауға қатысуға сұраным беру:
1 қыркүйекке дейiн - 2004 жылы басылған құралдар;
1 қазанға дейiн - 2005 жылы басылған құралдар;
үшiншi кезең: Ғылыми-әдiстемелiк және техникалық сараптау - 2005 жылдың 1 қарашасына дейiн.
төртiншi кезең: Құралдардың тұсаукесер рәсiмi - 2005 жылдың 18 қарашасынан 22 желтоқсанына дейiн.
бесiншi кезең: Қорытынды жасау, жеңiмпаздарды марапаттау - 2005 жылдың желтоқсан айы.
6. Байқауға қатысушылар 1-шi қосымшаға сәйкес үлгiдегi сауалнаманы толтырады.
7. Сауалнама жүргiзудiң мақсаты:
оқушыларды рухани-адамгершiлiкке тәрбиелеуде, мемлекеттiк тiл саясатын жүзеге асыруда тiл пәндерiнiң рөлi мен орнын Байқауға қатысушылардың тани бiлуi;
педагогтардың кәсiби потенциалын, жеке қабiлеттiлiгi мен дербес өсуiн анықтау;
мұғалiм кәсiптiлiгiнiң, бiлiктiлiгiнiң мониторингтiк зерттеулерiн жүзеге асыру;
педагогика және тiл пәндерiн оқытудың әдiстемесi саласында зерттеу жүргiзудiң болашақта мүмкiндiгi мол бағыттарын анықтау.
8. Байқауға ұсынылатын Құралдардың сипаты төмендегiдей болуы мүмкiн:
мемлекеттiк және орыс тiлдерiн оқыту барысында рухани татулықты, мәдени өзара қарым-қатынасты қамтамасыз етуге бағытталған сыныптан тыс iс-шаралар жиынтығы;
оқу жоспарының вариативтiк бөлiгi бойынша пәндiк курс;
кiрiктiрiлген бiлiм салалары, тек мiндеттi түрде оның  психологиялық-педагогикалық негiздемесi және ғылыми-әдiстемелiк құралдың сипаттамасы болуы керек, сонымен бiрге бiлiм берудiң осы саласының жеке тұлғаны оқыту мен тәрбиелеу процесiнде алатын орны анықталуы қажет;
сабақтардың әдiстемелiк әзiрлемелерi жиынтығы;
дидактикалық материалдар жүйесi;
ғылыми-әдiстемелiк негiзделген авторлық бағдарламалар мен арнайы курстар;
айрықша жаңа бiр түрлер мен құрылымдар;
автордың тұтас әдiстемелiк жұмысының жүйесi, мұндай жағдайда мiндеттi түрде әдістемелік жүйе үш деңгейлi нәтижеге бағытталған болуы керек: ұлттық, компетенттiлiк, пәндік.

2. Задачи конкурса:
1) Укрепление духовного единения народов, мира и согласия в Северо-Казахстанской области посредством повышения качества преподавания казахского и русского языков.
2) Выявление творчески работающих педагогов, способных к созданию поликультурного пространства, условий для взаимообогащения казахской и русской культур.
3) Стимулирование инновационной педагогической деятельности, повышение социального статуса и престижа педагогической профессии.
4) Развитие функциональной грамотности учащихся, внедрение и распространение передового педагогического опыта.
Участники конкурса
3. В конкурсе на лучшие учебно-методические пособия по изучению казахского и (или) русского языков (далее - Конкурс) участвуют преподаватели казахского языка и литературы, русского языка и литературы учреждений образования (общеобразовательных и профессиональных школ, лицеев, гимназий, колледжей), независимо от стажа работы, квалификационной категории, возраста, как отдельные авторы, так и авторские коллективы (далее - Конкурсанты).
4. Конкурсанты представляют на рассмотрение организационного комитета учебно-методические пособия по изучению казахского и (или) русского языков (далее - Пособие), изданные в 2004-2005 годах, имеющие официальный авторский знак.
Условия конкурса
5. Конкурс проводится поэтапно:
первый этап: Консультации Конкурсантов в редакционно-издательском центре областного Института повышения квалификации и переподготовки педагогических кадров (по установленному графику).
второй этап: Подача заявок на участие в конкурсе:
до 1 сентября - пособия, изданные в 2004 году;
до 1 октября - пособия, изданные в 2005 году;
третий этап: Научно-методическая и техническая экспертиза - до 1 ноября 2005 года.
четвертый этап: Презентация пособий - с 18 ноября по 2 декабря 2005 года.
пятый этап: Подведение итогов, награждение победителей - декабрь 2005 года.
6. Конкурсанты заполняют анкеты по образцу согласно приложению 1.
7. Анкетирование проводится с целью:
понимания Конкурсантами места и роли языковых дисциплин в духовно-нравственном воспитании учащихся, реализации государственной языковой политики;
определения профессионального потенциала, индивидуальных возможностей и личностного роста педагогов;
осуществления мониторинговых исследований профессионализма, компетентности учителя;
выявления перспективных направлений дальнейших исследований в области педагогики и методики преподавания предметов языкового цикла.
8. Представляемые на конкурс Пособия могут носить характер:
сборника разработок внеклассных мероприятий, направленных на обеспечение в процессе обучения и воспитания духовного согласия, взаимообогащения культур в процессе изучения государственного и русского языков;
предметного курса вариативной части учебного плана;
интегрированной образовательной области, оформление которой должно сопровождаться психолого-педагогическим обоснованием, описанием научно-методического аппарата, а также указанием значения данной сферы в обучении, воспитании и развитии личности ребенка;
комплекса методических разработок уроков;
системы дидактических материалов;
авторских программ и спецкурсов с научно-методическим обоснованием;
оригинальных форм и структур;
авторской методической системы, обязательным требованием к которой является ориентация на результат трех уровней: национальный, компетентностный, предметный.

9. Байқау қорытындысы шығарылған кезде кең түрдегi базалық компетенттiлiктi қалыптастыруға (полимәдени, полилингвалдық, коммуникативтiк, өзiн-өзi дамытуға ынталы және тағы басқалар), қазақ және орыс мәдениеттерiн өзара байыту ықпалына бағытталған құралдарға жоғары баға берiледi.
10. Үшiншi кезеңде Байқауға қатысушылар өздерiнiң ұсынған жұмыстарының өзiндiк тұсаукесер рәсiмiн жасайды. Байқаудың қорытындыларын шығарған кезде тұсаукесер рәсiмiнiң нәтижелерi ескерiледi.
Құралдарға кәсiби бағытталған талаптар
11. Зерттеушiлiк-әдістемелік деңгей:
зерттеу аясында мемлекеттiк тiл саясатын жүзеге асыруға бағытталған авторлық бағдарлама мен тiлдi оқытудың әдістемелік тәсiлдерi және оқу-тәрбие процесiнiң кешендi-әдістемелік бағдарламасы жасалады;
зерттеу аясындағы жұмыс жүйесiнiң болуы;
инновациялық технологияларды қолдану;
пәндердi оқыту бойынша құралдар әзiрлеу;
зерттеу тақырыбы бойынша әдістемелік идеяларды тудыру;
идеяларды мектепте жүзеге асыру үшiн соған сәйкес сұранысты ресiмдеу ( аудандық, қалалық әдістемелік кеңесте талданады);
ұсынылған идеяларды мектеп практикасында жүзеге асыру бойынша нақты нәтижелердiң болуы.
12. Зерттеушiлiк деңгей:
Қазақстан халықтары мәдениетiн өзара байытудың шешушi мiндеттерiнiң бiрi - оқыту мен тәрбиелеудiң өзiндiк жаңа бағдарламасын жасау;
өзiнiң педагогикалық тәжiрибесiн сауатты, кәсiби шеберлiк деңгейiнде сипаттап беру;
тiлтану саласы бойынша зерттеу жұмысында белгiлi қазақстандық және ресейлiк ағартушылар мен әлемдiк ғалымдардың зерттеулерiн кеңiнен қолдану;
оқыту процесiнде авторлық зерттеу бағдарламасының негiзгi бағыттарын жүзеге асыру, тiлдiк пәндердi оқыту сапасын арттыру.
13. Әдiстемелiк деңгей:
оқу-тәрбие процесi барысында тiл пәндерiн оқыту негiзiнде халықты рухани бiрiктiру мiндетiн жүзеге асыру;
қазақ және орыс тiлдерiн оқытудың сапасын арттыру;
тiл пәндерін оқыту процесiнде, нақты бiр әдістемелік проблемаларды шешу мақсатында инновациялық әдiстер мен тәсiлдердi тиiмдi пайдалану;
қолдануда тәжiрибелiк нәтижеге жеткен әдістемелік құралдарды пайдалану.
Байқаудың қорытындыларын шығару тәртiбi
14. Байқаудың қорытындысы 2-шi қосымшаға сәйкес бағалау критерийлерi бойынша шығарылады.
15. Байқау қорытындысы бойынша келесi ақшалай сыйақылар қарастырылған:
бiрiншi орын - 100 мың теңгеден екi сыйақы;
екiншi орын - 75 мың теңгеден екi сыйақы;
үшiншi орын - 50 мың теңгеден екi сыйақы;
15 мың теңгеден жетi арнайы сыйақы.
Келесi номинацияларда ынталандыру сыйақылары тағайындалады:
"Өзара мәдениеттiң байытуына қосқан үлесi үшiн";
"Көптiлдiлiк үшiн" (үш және одан да көп тiл меңгерген қатысушыға);
"Ауыл мектебiнiң дамуына қосқан үлесi үшiн";
"Айрықша ерекшелiгi үшiн";
"Түпкiлiктi идеяны жүзеге асырғаны үшiн";
"үздiк топтық жоба";
"Ең жас Байқау қатысушысына".
Ұйымдастыру комитетi
Ұйымдастыру комитетiнiң құрамына "Солтүстiк Қазақстан облысы 1кiмi аппараты", "Солтүстiк Қазақстан облысының бiлiм департаментi", "Солтүстiк Қазақстан облысының iшкi саясат департаментi", "Солтүстiк Қазақстан облысының тiлдердi дамыту жөнiндегi басқармасы" мемлекеттiк мекемелерi, "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстiк Қазақстан мемлекеттiк университетi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорын, "облыстық педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау институты" коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорны, бұқаралық ақпарат құралдарының өкiлдердi кiредi.
Қазақ және (немесе) орыс тiлдерiн
оқытуда үздiк оқу-әдістемелік
құралдар Байқауының Ережесiне
1-шi қосымша
Қазақ және (немесе) орыс тiлдерiн оқытуда
үздiк оқу-әдістемелік құралдар
Байқауының қатысушыларына арналған
сауалнама

9. При подведении итогов предпочтение будет отдаваться пособиям, формирующим широкие базовые компетенции (поликультурность, полилингвальность, коммуникативность, мотивированность к саморазвитию и другие), потребность во взаимообогащении казахской и русской культур.
10. На третьем этапе Конкурсанты проводят самопрезентацию Пособия, результаты которой учитываются организационным комитетом при подведении итогов.
Профессионально ориентированные требования к Пособиям
11. Исследовательско-методический уровень:
в контексте исследования разрабатываются авторская программа и методические приемы по изучению языковых дисциплин и комплексно-методическая программа учебно-воспитательного процесса, направленных на реализацию государственной языковой политики;
наличие системы работы в рамках исследования;
использование инновационных технологий;
разработка пособий по изучению предметов;
генерирование методических идей по теме исследования;
оформление соответствующей заявки на реализацию идей в школе (обсуждается на методических советах районных, городских отделов образования);
наличие реальных результатов по претворению заявленных идей в практику школы.
12. Исследовательский уровень:
разработка оригинальной программы обучения и воспитания, решающей задачи взаимообогащения культур народов Казахстана;
профессиональное, грамотное описание и оформление своего педагогического опыта;
использование в работе идей казахских, русских и других просветителей, актуальных исследований ученых других стран в области языкознания;
реализация основных положений авторской исследовательской программы в процессе обучающей деятельности, повышение качества обучения языковым дисциплинам.
13. Методический уровень:
реализация в учебно-воспитательном процессе задач духовного единения народов на основе изучения языковых предметов;
повышение качества изучения казахского и русского языков;
использование отдельных инновационных методов и приемов для решения конкретных методических задач в процессе обучения различным предметам языкового цикла;
практическое использование методического пособия, достигнутые результаты.
Порядок подведения итогов конкурса
14. Итоги конкурса подводятся по критериям оценки согласно приложению 2.
15. По итогам конкурса учреждаются следующие денежные премии:
первое место - две премии по 100 тысяч тенге;
второе место - две премии по 75 тысяч тенге;
третье место - две премии по 50 тысяч тенге;
семь поощрительных премий - по 15 тысяч тенге.
Поощрительные премии учреждаются в следующих номинациях:
"За вклад во взаимообогащение культур";
"За полилингвальность" (участнику, владеющему тремя и более языками);
"За вклад в развитие сельской школы";
"За оригинальность";
"За успешную реализацию замысла";
"Лучший групповой проект";
"Самому молодому участнику конкурса".
Организационный комитет
В состав организационного комитета конкурса входят представители государственных учреждений "Аппарат акима области", "Департамент образования Северо-Казахстанской области", "Департамент внутренней политики Северо-Казахстанской области", "Управление по развитию языков Северо-Казахстанской области", республиканского государственного казенного предприятия "Северо-Казахстанский государственный университет имени Манаша Козыбаева", коммунального государственного предприятия "Областной институт повышения квалификации и переподготовки педагогических кадров", средств массовой информации.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса на
лучшие учебно-методические пособия
по изучению казахского и (или)
русского языков
Анкета
для участников конкурса на лучшие учебно-методические пособия
по изучению казахского и (или) русского языков

1. Аты-жөнi, тегi            _______________
2. Негiзгi бiлiмi, еңбек өтiлi  _______________
3. Негiзгi кәсiби қалауы, шеберлiгi  _______________
4. қосымша қалауы   _______________
5. Сiздiң жұмысыңызда не кедергi болып отыр
(негiзгi кәсiби проблемалар)? _______________
6. Парақтың сол жақ бөлiгiне, Сiздiң ойыңызша, жұмысыңызда не жақсы шығатынын, оң жақ бөлiгiнде - жұмысыңызда қандай қиыншылық көретiнiңiздi жазыңыз.
________________________________________________
7. Өз бiлiктiлiгiңiздi қашан және қайда арттырдыңыз? 10 баллдық шкала бойынша осы шараның пайдасын бағалаңыз (10 балл - "жақсы", 1 балл - "өте нашар")
8. Өз бетiмен бiлiм алуды қалайша жүзеге асырасыз және қандай жетiстiктерге жеттiңiз? ____________________
9. Осы оқу жылы төмендегi жұмыс бақыттарында қандай жетiстiктерге жеттiңiз:
Өз пәнiңiздi оқытуда _____________________-
пән бойынша сыныптан тыс жұмыста _________________-
тәрбие жұмысында _______________________
қоғамдық-педагогикалық жұмыста ______________________
10. Ұжымыңызда Сiзге кәсiби көмек көрсететiн әрiптестерiңiз бар ма? Оларды атап көрсетiңiз. ______________________
11. Сiз көмек көрсететiн педагог мамандар бар ма? ______________
12. Бiр сабаққа дайындалуға Сiздiң қанша уақытыңыз жұмсалады (орташа есеппен)? ___________________
13. Соңғы кезде Сiз төмендегi жұмыстардың қайсымен айналысасыз:
жаңа оқу бағдарламасын құрастыру; _________________-
жаңа әдiстеменi дайындау; _______________________
мақала жазу; _______________________
көрнекi оқу құралдарын жасау; ______________________
оқу құралын жазу; ________________________
сценарийдi дайындау; _________________________
жоқ жұмыстың түрiн қосып жазыңыз __________________--

1. Фамилия, имя, отчество
2. Базовое образование, стаж работы
3. Ведущие профессиональные
интересы, умения
4. Дополнительные интересы
5. Что мешает Вам работать (основные профессиональные проблемы)?
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
6. В левой половине листа запишите, что Вам, на Ваш взгляд, более
всего удается в Вашей работе, а в правой - в чем Вы испытываете
затруднения.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
7. Где и когда Вы повышали свою
квалификацию?
Оцените по 10-балльной шкале
пользу этого мероприятия (10
баллов - "хорошо", 1 балл - "очень
плохо")
8. В какой форме Вы занимаетесь
самообразованием и чего Вам
удалось достигнуть?
9. Запишите, каких достижений Вы
добились в этом учебном году в/во:
преподавании своего предмета
внеклассной работе по предмету
воспитательной деятельности
общественно-педагогической
деятельности
10. Есть ли в Вашем коллективе
коллеги, которые оказывают Вам
профессиональную помощь? Укажите.
11. Есть ли педагоги, которым Вы
оказываете помощь?
12. Сколько времени у Вас уходит
на подготовку к одному уроку (в
среднем)?
13. В последнее время Вы работаете
над:
составлением новой программы;
разработкой новой методики;
статьей;
средствами наглядности;
учебным пособием;
сценарием;
допишите недостающее