Қасқырлар мен шибөрілерге қарсы күрес жөніндегі шаралар туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2005 жылғы 28 тамыздағы N 248 қаулысы. Атырау облыстық әділет Департаментінде 2005 жылғы 7 қазанда N 2446 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 2011 жылғы 28 шілдедегі N 219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 2011.07.28 N 219 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі N№548 Бюджет кодексінің 51-бабы 1 тармағының 8 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі N 593 "Жануарлар әлемін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 5 қыркүйектегі N 1230 "Республикадағы жыртқыштардың жекелеген түрлерінің санын реттеу жөніндегі шаралар туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1458 "Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережесін бекіту туралы" қаулысына сәйкес облыс әкімияты қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған қасқырлар мен шибөрілерді (бұдан әрі - зиянды жыртқыштар) жою жөніндегі жұмыстарды жүргізу және сыйақылар төлеу Нұсқауы бекітілсін.
2. Атырау қаласы мен аудандардың әкімдері зиянды жыртқыштарды жою жөніндегі жұмысты ұйымдастырсын.
3. Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаменті әрбір ауланған жыртқыш үшін сыйлықтық сыйақыларды және терілерді жинауға, сақтауға және жоюға байланысты шығындарды төлеу үшін мемлекеттік сатып алу жөнінде конкурс өткізсін.
4. Облыс әкімиятының 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 101 "Қасқырлар және шибөрілермен күрес жөніндегі шаралар туралы" қаулысының (Атырау облысы Әділет департаментінде 2004 жылғы 26 мамырда N 1975 тіркелген, 2004 жылғы 22 маусымдағы N 71 "Прикаспийская коммуна" және 2004 жылғы 5 тамыздағы N 90 "Атырау" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Қ. Ищановқа жүктелсін.
Облыс әкімі
Облыс әкімиятының
2005 жылғы 28»тамыз N 248
қаулысымен бекітілген
Қасқырлар мен шибөрілерді жою жөніндегі жұмыстарды жүргізу және сыйақылар төлеу НҰСҚАУЫ
1. Қасқырлар мен шибөрілерді (бұдан әрі - зиянды жыртқыштар) жою Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1458 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережесінің талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
2. Зиянды жыртқыштарға қарсы күресуге арналған қаражат облыстық бюджетпен 10.254.008.000 "Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс шараларды жүргізу" бағдарламасы бойынша қарастырылады.
3. Жойылған жыртқыштар үшін сыйақылардың жеке сомаларын төлеу, сондай-ақ олардың терілерін жою конкурсты ұйымдастырушы өткізетін мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстың жеңімпазымен жүзеге асырылады.

О мерах по борьбе с волками и шакалами
Постановление акимата Атырауской области от 28 августа 2005 года N 248. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 7 октября 2005 года N 2446. Утратило силу постановлением Атырауского областного акимата от 28 июля 2011 N 219
Сноска. Утратило силу постановлением Атырауского областного акимата от 28.07.2011 N 219.
В соответствии с подпунктом 8 пункта 1 статьи 51 БюджетногоКодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548, Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года N 593 "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 сентября 1995 года N 1230 "О мерах по регулированию численности отдельных видов хищников в республике", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1458 "Об утверждении Правил охоты на территории Республики Казахстан", акимат области постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию проведения работ по истреблению волков и шакалов (далее - вредные хищники) и выплаты вознаграждений.
2. Акимам города Атырау и районов организовать работу по истреблению вредных хищников.
3. Департаменту природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области для выплаты премиальных вознаграждений за каждого добытого хищника и расходов, связанных со сбором, хранением и уничтожением шкур провести конкурс по государственным закупкам.
4. Признать утратившим силу постановление акимата области от 29 апреля 2004 года N 101 "О мерах по борьбе с волками и шакалами" (зарегистрировано департаментом юстиции Атырауской области 26 мая 2004 года N 1975, опубликовано в газетах "Прикаспийская коммуна" 22 июня 2004 года N 71 и "Атырау" 5 августа 2004 года N 90).
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Ищанова К.К. - заместителя акима области.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата области
от 28 августа 2005 года N 248
Инструкция
проведения работ по истреблению волков и шакалов и выплаты вознаграждений
1. Истребление волков и шакалов (далее - вредные хищники) осуществляется в соответствии с требованиями Правил охоты на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1458.
2. Средства на борьбу с вредными хищниками предусматриваются областным бюджетом по программе 10.254.008.000 "Проведение мероприятий по охране окружающей среды".
3. Выплата индивидуальных сумм вознаграждения за истребленных хищников, а также уничтожение их шкур осуществляется победителем конкурса по государственным закупкам, проведенного организатором конкурса.

4. Конкурстың жеңімпазына қаражат төлеу Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
5. Сыйақы төлеудің негізі селолық округтер мен кенттер әкімдерінің, мал-дәрігерлік қызмет өкілдерінің және аңшының қолдары қойылған орындалған жұмыстар актісі болып табылады.
6. Қол қойылған актілерді, сондай-ақ зиянды жыртқыштардың терілерін аңшы мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурс жеңімпазына ұсынады.
Олжаланған жыртқыштың терісі аңшының меншігі болып табылатындықтан және оның қалауы бойынша пайдаланылатындықтан, жоюға зиянды жыртқыш терісінің бас бөлігі және құйрығы ұсынылуы мүмкін.
7. Күмәнді ақпарат ұсынған және оны дер кезінде бермеген тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жауапкершілікке тартылады.

4. Выплата средств победителю конкурса производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
5. Основанием для выплаты вознаграждения является акт выполненных работ, подписанный акимами сельских округов и поселков, представителями ветеринарной службы и охотником.
6. Подписанные акты, а также шкуры вредных хищников представляются охотником победителю конкурса по государственным закупкам.
В связи с тем, что шкура добытого хищника является собственностью охотника и используется по его усмотрению, на уничтожение может быть представлена головная часть шкуры и хвост вредного хищника.
7. Лица, представившие недостоверную и несвоевременную информацию несут ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.