"Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2002 жылғы 11 шiлдедегi N 240-І бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2006 жылғы 14 ақпандағы N 36 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 24 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 4102. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 3 сәуірдегі № 143 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2012.04.03 № 143 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Азаматтық  кодексiнiң 308-бабына, "Темiр жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 9-бабына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрiнiң "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 1948 нөмiрмен тiркелген "Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2002 жылғы 11 шiлдедегi N 240-І бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2004 жылғы 20 сәуiрдегi  N 167-І (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2846-нөмiрмен тiркелген, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлер бюллетенiнде жарияланған, 2004 жыл, N 29-32, 959-құжат;) және "1948 нөмiрмен тiркелген "Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2002 жылғы 11 шiлдедегi N 240-І бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2004 жылғы 21 шiлдедегi  N 280-І (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2960-нөмiрмен тiркелген, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлер бюллетенiнде жарияланған, 2004 жыл, N 37-40, 999-құжат;) бұйрықтарымен енгiзiлген өзгерiстерiмен және толықтыруларымен "Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2002 жылғы 11 шiлдедегi N 240-I  бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 1948 нөмiрмен тiркелген) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасында жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiнде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасында жолаушыларды, жүктердi және теңдеме жүктi темiр жол көлiгiмен тасымалдау үшiн қолданылатын жылжымалы темiр жол құрамын тiркеудi Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдары (бұдан әрi - тiркеушi орган) жүргiзедi.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан"
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 февраля 2006 года № 36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2006 года № 4102. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 3 апреля 2012 года № 143
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 03.04.2012 № 143.
В соответствии со  статьей 308  Гражданского кодекса Республики Казахстан,  статьей 9  Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1948), с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 апреля 2004 года  N 167-I  "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 1948" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2846, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2004 год, N 29-32, ст. 959; и от 21 июля 2004 года  N 280-I  "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан", зарегистрирован за N 1948" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2960, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2004 год, N 37-40, ст. 999, следующие изменения и дополнения:
в Правилах регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Регистрация железнодорожного подвижного состава, используемого для перевозок пассажиров, грузов и багажа железнодорожным транспортом в Республике Казахстан, производится территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - регистрирующий орган).";

мынадай мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Осы ережелерде белгiленген тәртiппен тiркелетiн жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу, қайта тiркеу және кепiлге беру:
1) егер өтiнiш берушi заңды тұлға болып табылса, заңды тұлғаның тiркелу орны бойынша;
2) егер өтiнiш берушi жеке тұлға, жеке кәсiпкер болған жағдайда салық төлеушi ретiнде тiркелу орны бойынша жүзеге асырылады;";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Заңды және жеке тұлғалар жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу және қайта тiркеу үшiн тiркеушi органға мынадай құжаттарды:
Заңды тұлғаның өкiлi:
1) заңды тұлғаның бiрiншi басшысының және бас бухгалтердiң қолымен расталған осы Ереженiң 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жылжымалы темiр жол құрамының бар мүкәммал паркiнiң, оның iшiнде сенiмгерлiк басқаруға немесе мүлiктiк жалға берiлгеннiң тiзбесiн;
2) осы Ереженiң 4-қосымшасына сәйкес белгiленген үлгiдегi өтiнiшiн;
3) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
4) өкiлдiң өкiлеттiгiн растайтын құжатты, сондай-ақ оның жеке басын куәландыратын құжаттарды;
5) жылжымалы темiр жол құрамын иелiктен айыру шартының немесе сенiмгерлiк басқаруға беру шартының, немесе мүлiктi жалдау (жалға алу) шартының көшiрмесiн;
6) жылжымалы темiр жол құрамына арналған техникалық куәлiктi.
Жеке тұлғалар:
1) Жеке тұлғаның бiрiншi басшысының және бас бухгалтердiң қолымен расталған осы Ереженiң 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жылжымалы темiр жол құрамының бар мүкәммал паркiнiң, оның iшiнде сенiмгерлiк басқаруға немесе мүлiктiк жалға берiлгеннiң тiзбесiн;
2) осы Ереженiң 4-қосымшасына сәйкес белгiленген үлгiдегi өтiнiшiн;
3) жеке тұлғаны куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
4) жылжымалы темiр жол құрамын иелiктен айыру шартының немесе сенiмгерлiк басқаруға беру шартының, немесе мүлiктi жалдау (жалға алу) шартының көшiрмесiн;
5) жылжымалы темiр жол құрамына арналған техникалық куәлiктi ұсынады.";
15-тармақта:
"Тiркеу, қайта тiркеу және жылжымалы темiр жол құрамының кепілi" деген сөздер "Жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу, қайта тiркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"он" деген сан "отыз" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 15-1 тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Кепiлдi тiркеу туралы шешiм барлық қажеттi құжаттармен бiрге өтiнiш берiлген күнiнен бастан екi жұмыс күнiнiң iшiнде қабылданады. Өтiнiш берушiге кепiлiн тiркеуден бас тартқан жағдайда бес жұмыс күнiнiң iшiнде жазбаша түрде дәлелдi жауап берiледi.";
17-1 тармағындағы "қайта тiркеу және кепiлге" деген сөздер "кепiл" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 17-2 тармақпен толықтырылсын:

дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Регистрация, перерегистрация и залог железнодорожного подвижного состава, регистрируемые в порядке, установленном настоящими Правилами, осуществляются:
1) по месту регистрации юридического лица в случае, если заявителем является юридическое лицо;
2) по месту регистрации в качестве налогоплательщика в случае, если заявителем является физическое лицо, в том числе индивидуальный предприниматель.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для регистрации и перерегистрации железнодорожного подвижного состава юридические и физические лица представляют в регистрирующий орган следующие документы:
Представитель юридического лица:
1) перечень имеющегося инвентарного парка железнодорожного подвижного состава, в том числе находящегося в доверительном управлении или имущественном найме, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящим Правилам, заверенный подписями первого руководителя и главного бухгалтера юридического лица;
2) заявление установленного образца, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
4) документ, подтверждающий полномочия представителя, а также документы, удостоверяющие его личность;
5) копию договора отчуждения железнодорожного подвижного состава или договора передачи в доверительное управление, или договора имущественного найма (аренды);
6) технический паспорт на железнодорожный подвижной состав.
Физические лица:
1) перечень имеющегося инвентарного парка железнодорожного подвижного состава, в том числе находящегося в доверительном управлении или имущественном найме, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящим Правилам, заверенный подписью физического лица;
2) заявление установленного образца, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) копию документа, удостоверяющего личность физического лица;
4) копию договора отчуждения железнодорожного подвижного состава или договора передачи в доверительное управление, или договора имущественного найма (аренды);
5) технический паспорт на железнодорожный подвижной состав.";
в пункте 15:
слова "и залоге" исключить;
цифру "10" заменить цифрой "30";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Решение о регистрации залога принимается в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами. При отказе в регистрации залога заявителю в течение пяти рабочих дней дается мотивированный ответ в письменном виде.";
в пункте 17-1 слова ", перерегистрации и залоге" заменить словом "залога";
дополнить пунктом 17-2 следующего содержания:

"17-2. Жылжымалы темiр жол құрамын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi бланк болып табылады және жылжымалы құрамының әрбiр тiркелетiн бiрлiгiне берiледi.";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлігiнiң Көлiктiк бақылау комитетi (Қ.С.Мұстафин) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеу үшiн ұсынылуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнiнен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министрдiң
мiндетiн атқарушы
"Қазақстан Республикасында жылжымалы
темiр жол құрамын тіркеу ережесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар
министрiнiң 2002 жылғы 11 шілдедегі N 240-І бұйрығына
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация
министрiнің 2006 жылғы 11 ақпандағы N 36
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрiнiң 2002 жылғы 11 шiлдедегi N 240-I
бұйрығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында
жылжымалы темiр жол құрамын тiркеу ережесiне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуникация министрлiгi
КӨЛIКТIК БАҚЫЛАУ КОМИТЕТI
КББ_ _ _ _ _Серия_ _ _ _ _ _N_ _ _ _ _ _
Жылжымалы темiр жол құрамын мемлекеттiк
тiркеу туралы
КУӘЛIК
Осы куәлiк "Темiр жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес берiлдi
____________________________________________________________________
(мүлiк иесiнiң толық атауы)
және______________________________үлгiлi
санаты______________________________________________________________
сериясы, вагон түрi_________________________________________________
зауыттық нөмiрi_____________________________________________________
мүліктік нөмірі_____________________________________________________
секциясы____________________________________________________________
жасалған жылы_______________________________________________________
20__жылғы "__"_________________________жылжымалы темiр жол құрамын
мемлекеттiк тiркеудi растайды.
Осы куәлiк Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген барлық жағдайларда қолданылады және жылжымалы құрамның иесiн растайтын құжатпен бiрге көрсетiледi және ондағы келтiрiлген мәлiметтер өзгерген жағдайда ауыстырылуға жатады.
____________________________________________________________________
Берiлген күнi 20__ж. "__"_________
М.О.                              Тiркеушi органның басшысы
____________________
Қолы, Т.А.Ә.а

"17-2. Свидетельство о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава является бланком установленного, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, образца и выдается на каждую регистрируемую единицу подвижного состава.";
дополнить приложением 6 согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Мустафин К.С.) обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Приложение 1
к приказу Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от "14" февраля 2006 года N 36
"О внесении изменений и дополнений
в приказ Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года N 240-I "Об
утверждении Правил регистрации
железнодорожного подвижного состава
в Республике Казахстан"
Приложение 6
к Правилам регистрации
железнодорожного подвижного состава
в Республике Казахстан, утвержденным
приказом Министра транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
от 11 июля 2002 года N 240-I
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
КОМИТЕТ ТРАНСПОРТНОГО КОНТРОЛЯ
С В И Д Е Т Е Л Ь С Т В О
о государственной регистрации железнодорожного подвижного
состава УТК _ _ _ _ Серия _ _ _ _ _ N _ _ _ _ _ _ _ _
Настоящее Свидетельство выдано в соответствии с  Законом
Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте"
________________________________________________________________
(полное наименование владельца)
и подтверждает государственную регистрацию железнодорожного
подвижного состава ____________________________ типа
категории __________________________________________
серия, род вагона ___________________________________
заводской номер ____________________________________
инвентарный номер __________________________________
секция ____________________
год постройки ______________
с " " ____________ 20__ года.
Настоящее Свидетельство применяется во всех предусмотренных
законодательством Республики Казахстан случаях и предъявляется
вместе с документом, удостоверяющим владельца подвижного состава,
и подлежит замене в случае изменения приведенных в нем сведений.
________________________________________________________________
Дата выдачи "____" ________________ 20___ г.
М.П.
Руководитель регистрирующего органа
____________________________________
подпись, Ф.И.О