Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектiлерi жүзеге асыратын сатып алынған борыштық бағалы қағаздармен операциялардың бухгалтерлiк есебiн жүргiзу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 2005 жылғы 6 маусымдағы N 65 қаулысына толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 11 наурыздағы N 21 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 6 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4177. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының 2007 жылғы 30 қарашадағы N 135 Қаулысымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының 2007 жылғы 30 қарашадағы N 135 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектiлерi жасайтын сатып алынған борыштық бағалы қағаздармен операциялардың бухгалтерлiк есебiн нақтылау мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3735 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектiлерi жүзеге асыратын сатып алынған борыштық бағалы қағаздармен операциялардың бухгалтерлiк есебiн жүргiзу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 2005 жылғы 6 маусымдағы N 65  қаулысына мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектiлерi жүзеге асыратын сатып алынған борыштық бағалы қағаздармен операциялардың бухгалтерлiк есебiн жүргiзу жөнiндегi нұсқаулықта:
2-тармақ "жүзеге асыратын" деген сөздердiң алдынан "меншiктi активтерi есебiнен" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
3. Бухгалтерлiк есеп департаментi (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгiне, жинақтаушы зейнетақы қорларына, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және сақтандыру брокерлерiне жiберсiн.

О внесении дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 июня 2005 года N 65 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с приобретенными долговыми ценными бумагами, осуществляемых отдельными субъектами финансового рынка Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 марта 2006 года N 21. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2006 года N 4177. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 135.
Сноска. Постановление Правления НБ РК от 11 марта 2006 года N 21 утратило силу постановлением Правления НБ РК от 30 ноября 2007 года  N 135  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. рег-ции в МЮ РК).
В целях уточнения бухгалтерского учета операций с приобретенными долговыми ценными бумагами, совершаемых отдельными субъектами финансового рынка Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 июня 2005 года N 65 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с приобретенными долговыми ценными бумагами, осуществляемых отдельными субъектами финансового рынка Республики Казахстан", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3735, внести следующее дополнение:
в Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с приобретенными долговыми ценными бумагами, осуществляемых отдельными субъектами финансового рынка Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
пункт 2 после слова "совершаемых" дополнить словами "за счет собственных активов,".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, накопительных пенсионных фондов, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров.

4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң аумақтық филиалдары осы қаулыны алған күннен бастап жетi күндiк мерзiмде оны банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға және бағалы қағаздар нарығының кәсiби қатысушыларына жiберсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Б.Ш.Тәжiяқовқа жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы

4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в семидневный срок со дня получения настоящего постановления довести его до сведения организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и профессиональных участников рынка ценных бумаг.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Таджиякова Б.Ш.
Председатель
Национального Банка