"Табиғи монополиялар субъектілерінің өзге қызметті жүзеге асыруға келісім беру туралы өтініштерін ұсыну және оны қарау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2005 жылғы 4 наурыздағы N 70-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 30 наурыздағы N 89-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 10 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4184. 3516. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 216-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 19.07.2013 № 216-НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 18-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi туралы  ереженiң 18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар субъектілерінің өзге қызметті жүзеге асыруға келісім беру туралы өтініштерін ұсыну және оны қарау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2005 жылғы 4 наурыздағы N 70-НҚ (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркелімінің N 3516 тізілімінде тіркелген "Ресми газетінің" 2005 жылғы 30 сәуірдегі N 18 (227) нөмірінде жарияланған)  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің өзге қызметті жүзеге асыруға келісім беру туралы өтініштерін ұсыну және оны қарау ережесінде:
6 тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) өтініште көрсетілген өзге қызметті жүзеге асыруға арналған негізгі құралдардың болуы туралы;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) өзінің қызметін бір жылдан кем жүзеге асыратын, сондай-ақ "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  15-бабының 3-тармағында көрсетілген Субъектілерді қоспағанда, соңғы аудиторлық тексеру қорытындысының және оған берілген қосымшаның көшірмесі;";
8) тармақшасы алынып алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Өзге қызметті жүзеге асыруға келісім алу үшін Субъект табиғи монополия саласына жатқызылған реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) көрсетуден түсетін табыстары күнтiзбелiк бiр жыл iшiнде оның барлық қызметінен түсетін табыстарының бір процентінен аспағанда, уәкілетті органға мынадай құжаттар мен ақпаратты (мәліметті):

О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 4 марта 2005 года N 70-ОД "Об утверждении Правил представления и рассмотрения ходатайств о даче согласия на осуществление субъектами естественных монополий иной деятельности"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 30 марта 2006 года № 89-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2006 года № 4184. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 216-ОД
Сноска. Приказ утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 19.07.2013 № 216-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1  статьи 18-1  Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и подпунктом 1)  пункта 18  Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109,  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий N 70-ОД от 4 марта 2005 года "Об утверждении Правил представления и рассмотрения ходатайств о даче согласия на осуществление субъектами естественных монополий иной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3516), опубликован в "Официальной газете" 30 апреля 2005 года N 18 (227) следующие изменения и дополнение:
в Правилах представления и рассмотрения ходатайств о даче согласия на осуществление субъектами естественных монополий иной деятельности, утвержденных указанным приказом:
в пункте 6:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) о наличии основных средств для осуществления иной деятельности указанной в ходатайстве;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) копию заключения последней аудиторской проверки и приложения к нему, за исключением Субъектов, осуществляющих свою деятельность менее одного года, а также указанных в пункте 3  статьи 15  Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях";";
подпункт 8) исключить;
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Для получения согласия на осуществление иной деятельности Субъект, доходы которого от оказания регулируемых услуг (товаров, работ), относящихся к сфере естественной монополии, не превышают одного процента доходов от всей его деятельности за один календарный год, представляет в уполномоченный орган следующие документы и информацию (сведения):

1) қызметтің осы түрін жүзеге асыру себептері көрсетілуге тиісті өтінішке берілген анықтама-негіздеме;
2) жоспарланып отырған өзге қызметтен алынатын болжамды табыстар мен шығыстар туралы мәліметтер;
3) табиғи монополия саласына жатқызылған реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) көрсетуден түсетін табыстар күнтiзбелiк бiр жыл iшiнде оның барлық қызметінен түсетін табыстарының бір процентінен аспайтынын растайтын өткен жыл ішіндегі белгіленген нысандағы бухгалтерлік теңгерімнің және табыстар мен шығыстар туралы есептің көшірмесін;
4) өзінің қызметін кемінде бір жыл жүзеге асыратын, сондай-ақ "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  15-бабының 3-тармағында көрсетілген Субъектілерді қоспағанда соңғы аудиторлық тексерудің қорытындысының және оған берілген қосымшаның көшірмесін ұсынады.".
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң Заң департаментi (Ғ.Т.Жолдыбаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттiк тiркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О.Есіркепов) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны заңнамада белгiленген тәртiппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерi мен аумақтық органдарының назарына жеткiзсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының орынбасары А.С.Орымбаевқа жүктелсiн.
5. Осы бұйрық ол Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға

1) справку - обоснование к ходатайству, в которой должны быть указаны причины осуществления данного вида деятельности;
2) сведения о прогнозируемых доходах и расходах от планируемой иной деятельности;
3) копию бухгалтерского баланса и отчета о доходах и расходах установленной формы за предыдущий год, подтверждающих, что доходы от оказания регулируемых услуг (товаров, работ), относящихся к сфере естественной монополии, не превышают одного процента доходов от всей его деятельности за один календарный год;
4) копию заключения последней аудиторской проверки и приложения к нему, за исключением Субъектов, осуществляющих свою деятельность менее одного года, а также указанных в пункте 3  статьи 15  Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях".".
2. Юридическому департаменту Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Джолдыбаева Г.Т.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Орумбаева А.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель