Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге рұқсаттарды беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2006 жылғы 24 мамырдағы N 16-6/69п Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 20 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4259. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі N 435 бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009.07.30 N 435 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасының тыс жерлерге әкетуге рұқсаттарды беру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының Бірінші орынбасары Н.Н.Сыздықовқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелуге тиісті және ол ресми жарияланған күнiнен кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі.
Төраға
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Кедендік бақылау комитетінің
Төрағасы
30 мамыр 2006 ж.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Балық шаруашылығы комитеті
төрағасының
2006 жылғы 24 мамырдағы
N 16-6/69п бұйрығымен бекітілген
Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттарды беру ережесі
1. Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттарды беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң Балық шаруашылығы комитетi туралы ережесіне сәйкес әзірленген және жеке және заңды тұлғалардың балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін, оның ішінде өңделген де Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттарды беру тәртібін белгілейді.
2. Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге рұқсаттар (бұдан әрі - Рұқсаттар) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі - Басқармалар) 1 қосымшадағы нысанға сәйкес ауланған немесе иеленген жері бойынша беріледі. P040517

Об утверждении Правил выдачи разрешений на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб, их частей и производных
Приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 мая 2006 года N 16-6/69п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2006 года N 4259. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года N 435
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 30.07.2009 N 435.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1  статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб, их частей и производных
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан Сыздыкова Н.Н.
3. Настоящий приказ подлежит обязательной государственной регистрации и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Председатель
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
30 мая 2006 г.
Утверждены
приказом председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 мая 2006 г. N 16-6/69
Правила
выдачи разрешений на вывоз за пределы Республики
Казахстан рыб, их частей и производных
1. Правила выдачи разрешений на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб, их частей и производных (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и Положением о Комитете рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года N 310 и определяют порядок выдачи разрешений на вывоз за пределы Республики Казахстан физическими и юридическими лицами рыб, их частей и производных, в том числе и переработанных.
2. Разрешения на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб, их частей и производных (далее - Разрешения) выдаются территориальными органами  Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Управления) по месту вылова (изъятия) или приобретения по форме согласно  приложению 1 P040517

3. Балық аулау объектілері болып табылатын балықтардың құнды түрлерін, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерiн халықаралық саудалау туралы конвенцияның қосымшаларына енгізілген, сондай-ақ тауарлар транзитінің кедендік режимінде Қазақстан Республикасы аумағы арқылы өткізілетін балықтар түрлерін қоспағанда әкетуге Рұқсаттар беріледі.
4. Қазақстан Республикасы заң актілерімен және бекітілген халықаралық шарттарымен көзделген өзге де жағдайларды қоспағанда, осы Ережелер барлық жеке және заңды тұлғаларға қатысты қолданылады.
5. Рұқсаттар әкетілетін балықтардың, олардың бөліктері мен туынды түрлерінің өтінім берілген көлемі (саны) бойынша беріледі.
6. Жеке тұлғалар балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлерінің көлемі бір жеке тұлғаға шаққанда 50 кг аспайтын болса көлемін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге Рұқсатсыз әкетеді.
7. Рұқсат алу үшін балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін әкетуді жоспарлаған тұлға Басқармаға 2 қосымшадағы нысанға сәйкес балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге рұқсатты алуға қолы қойылған өтінімді (бұдан әрі - Өтінім) ұсынады.
Заңды тұлға тапсырған Өтінім өтінім беруші мөрімен куәландырылады.
8. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге Өтінім берілген балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін алу немесе жасанды жағдайларда өсірудің, олжалаудың заңдылығын растайтын келесі құжаттардың (нотариалды куәландырылған көшiрмелерi):
1) құрылтай құжаттары немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің және заңды тұлғаның мемлекеттік есепке алынғаны туралы куәліктің (алғашқы өтiнiм кезінде);
2) адамның жеке басын куәландыратын құжаттардың;
3) салық төлеушінің куәлігі - салық төлеушінің тіркеу нөмірінің берілгендігі туралы құжаттың;
4) балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның әкетілетін балықтың заңды ауланғанын растайтын 3 қосымшадағы нысанға сәйкес анықтамасын (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшiрмелерi);
5) егер әкетілетін балық жасанды жолмен өсірілсе, жасанды жағдайларда өсірілгені туралы балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органы куәландырған балықты өсірген мекемесі берген анықтаманың (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшiрмелерi);
6) егер әкетілетін балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері тәркіленген болса балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін тәркілену туралы сот шешімінің;
7) әкетілетін балықтардың, олардың бөліктері мен туынды түрлерін меншік құқығын дәлелдейтін құжаттардың (сатып алу-сату шарты, сыйға тарту шарты, жөнелтпе құжат, тауарлы чек және банкінің белгісі бар төлем тапсырмасы);

3. Разрешения выдаются на вывоз ценных видов рыб, являющихся объектами рыболовства, их частей и производных, за исключением видов рыб, включенных в приложения  Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, а также перемещаемых через территорию Республики Казахстан в таможенном режиме транзита товара.
4. Действие настоящих Правил распространяется на всех физических и юридических лиц, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
5. Разрешения выдаются на заявленный объем (количество) вывозимых рыб, их частей и производных.
6. Вывоз физическими лицами за пределы Республики Казахстан рыб, их частей и производных, в объеме, не превышающем 50 кг на одно физическое лицо осуществляется без Разрешений.
7. Для получения Разрешения лицо, планирующее вывоз рыб, их частей и производных предоставляет в Управление, подписанную заявителем Заявку на приобретение разрешения на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб, их частей и производных (далее - Заявка), по форме согласно  приложению 2 .
Заявка представляемая юридическим лицом заверяется печатью заявителя.
8. К Заявке прилагаются следующие документы (нотариально заверенные копии), подтверждающие законность добывания, разведения в искусственных условиях или приобретения рыб, их частей и производных, которые были заявлены к вывозу за пределы Республики Казахстан:
1) учредительные документы или  свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя и свидетельство о государственной регистрации юридического лица (при первичном обращении);
2) документы, удостоверяющие личность;
3) свидетельство налогоплательщика - документ о присвоении регистрационного номера налогоплательщика;
4) справка уполномоченного органа в области рыбного хозяйства, подтверждающая законность вылова вывозимой рыбы по форме согласно приложению 3 (подлинник или нотариально заверенная копия);
5) справка о выращивании в искусственных условиях, выданная разводившей рыбу организацией заверенная уполномоченным органом, если вывозимая рыба выращена искусственно (подлинник или нотариально заверенная копия);
6) решение суда о конфискации вывозимой рыбы, их частей и производных, если вывозимая рыба, части и производные рыб были конфискованы;
7) документы, подтверждающие законность приобретения вывозимых рыб, их частей и производных (документом, подтверждающим законность приобретения, может быть договор купли-продажи, договор дарения, накладная, товарный чек и платежное поручение с отметкой банка);

8) балықты өңдеу кезіндегі өңдеуші белгілеген шығын нормалары қосылып беріледі.
9. Басқарма Өтінімді және оған қоса тіркелген құжаттарды 3 күн ішінде қарайды, осыдан кейін Рұқсатты береді, не дәлелді бас тарту құжатын жібереді.
10. Рұқсаттарды беруден бас тартуға:
1) Өтінімге қоса берілетін құжаттар топтамасын толық ұсынбауы;
2) Өтінімде және оған қоса берілген құжаттарда көрсетілген мәліметтерді толық емес көлемде ұсынуы;
3) өтінім беруші әкетілетін балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлерін шыққан жері, аулау, өсіру, иелену орны туралы көрінеу жалған ақпаратты ұсынғаны негіз болып табылады.
11. Берілген Рұқсаттар қайта сатуға, өзге ұйымдар мен тұлғаларға, Басқармаға қайтаруды қоспағанда, беруге немесе басқа нысанда иеліктен айыруға болмайды.
12. Рұқсаттар балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттарды есепке алу және тіркеу жорналына тіркелініп, қол қойдыру арқылы өтінім берушіге немесе өтінім берушінің нотариалды куәландырылған сенім хатымен немесе заңды тұлғаның басшысы немесе бұған оның құрылтай құжаттарымен уәкiлдiк берiлген өзге де адамның қолы қойылған және сол ұйымның мөрімен куәландырылған сенім хатымен басқа тұлғаға беріледі. Рұқсаттардың түбіртектері Басқармада қалады.
13. Өтінім беруші ұйғарылған әкетуге 3 (үш) жұмыс күндері қалғанға дейін Басқармаға осы уақытқа дейін ұсынылған Өтінімдегі балықтардың, олардың бөліктері мен туынды түрлерінің түрі мен саны бөліктеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өтініш бере алады. Көрсетілген мерзім өткен соң өтінімге өзгерістер мен толықтырулар енгізілмейді.
14. Өтінім беруші әкету күніне дейін алдында берілген Рұқсаттардың күшін жою туралы Басқармаға өтініш жасауға құқылы. Бұл жағдайда өтінім беруші Рұқсаттардың түпнұсқаларын Басқармаға қайтаруы міндетті.
15. Рұқсаттардың әрекет ету мерзiмi - оны берген күннен бастап 6 ай.
16. Өтінім беруші балықтардың, олардың бөліктері мен туынды түрлерінің балық аулауға рұқсат берілген көлемінен әкетілетін көлемі 1%-тен көптігін, түрлік құрамын, жай-күйін жасырғаны туралы фактілері анықталған жағдайларда Басқарма берілген Рұқсаттардың әрекетін тоқтата тұрады.
17. Рұқсаттарды тоқтата тұру мерзімі - 3 (үш) тәуліктен көп емес. Анықталған бұзушылықтар жойылған жағдайда Рұқсаттың әрекеті Басқармамен қайта жаңғыртылады. Қарсы жағдайда Басқарма тоқтата тұру мерзімін тағы да 5 (бес) күнге ұзартып, сотқа талап арыз қою жолымен Рұқсатты алып қою рәсімін бастайды.
18. Рұқсаттардың бланкілері мен берілген Рұқсаттардың түбіртектері қатаң есептік құжат болып табылады.

8) нормы потери при переработке рыбы, установленные переработчиком.
9. Управление рассматривает Заявку и прилагаемые к ней документы в течение 3 рабочих дней, после чего производит выдачу Разрешения, либо выдает мотивированный отказ.
10. Основанием для отказа в выдаче Разрешения являются:
1) предоставление не полного пакета документов прилагаемых к Заявке;
2) предоставление сведений, указанных в Заявке и прилагаемых к ней документах, не в полном объеме;
3) предоставление заявителем заведомо ложной информации о происхождении, месте вылова, выращивания, приобретения вывозимых рыб, их частей и производных.
11. Приобретенные получателями Разрешения не подлежат перепродаже, передаче или отчуждению в других формах иным организациям и лицам, за исключением возврата в Управление.
12. Разрешения регистрируются в журнале учета и регистрации разрешений на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб, их частей и производных и выдаются заявителю или другому лицу под роспись по нотариально заверенной доверенности либо по доверенности подписанной руководителем юридического лица или иного лица, уполномоченного на это его учредительными документами, и заверенной печатью этой организации. Корешки Разрешений остаются в Управлении.
13. Заявитель не позднее 3 (трех) рабочих дней до предполагаемого вывоза рыб, их частей и производных может обратиться в Управление с просьбой о внесении изменений и дополнений в ранее представленные Заявки в части вида и количества вывозимых рыб, их частей и производных. По истечении указанного срока изменения и дополнения в Заявки не вносятся.
14. Заявитель может до дня вывоза обратиться в Управление с просьбой об аннулировании ранее выданных Разрешений. В этом случае заявитель возвращает подлинники Разрешений в Управление.
15. Срок действия Разрешения - шесть месяцев со дня его выдачи.
16. В случаях обнаружения фактов сокрытия заявителем объемов вывозимых рыб, их частей и производных более 1% от объема разрешенного вылова рыбы, его видового состава, состояния Управление приостанавливает действие выданных Разрешений.
17. Срок приостановления Разрешений - не более 3 (трех) суток. В случае устранения выявленных нарушений действие Разрешения возобновляется Управлением. В противном случае Управление продлевает срок приостановления еще на 5 (пять) суток и инициирует процедуру изъятия Разрешения путем предъявления искового заявления в суд.
18. Бланки Разрешений и корешки выданных Разрешений являются документами строгой отчетности.

19. Басқарма бастығы Рұқсаттарды беру және Рұқсаттардың бланкілерін сақтау мен олардың қозғалысы бойынша есеп беру үшін жауапты лауазымды тұлғаны (лауазымды тұлғаларды) бұйрықпен тағайындайды.
Балықтарды, олардың бөліктері
мен туынды түрлерін
Қазақстан Республикасынан
тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттарды беру ережелеріне
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
____________________________________________________
аумақтық орган
Басқаға беру құқығынсыз
Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге
N__________Рұқсат түбіртегі
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның жауапты адамының аты-жөні, әкесінің
___________________________________________________________________
аты, қызметі, тіркелінген орны немесе жеке тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты,
__________________________________________________________ берілген
азаматтығы, тұрғылықты жері)
Балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері
Балық түрі
Салмағы (кг/тн)
1
Жас (шикі-балық), салқындатылған балық
2
Мұздатылған балық
3
Тұздалған балық
4
Сүрлене-ысталған балық
5
Балық жон еті
6
Бөлінген балық
7
Балық пресервілері мен консервілері
8
Балық кулинариясы
9
Балық уылдырығы
10
Балық ұны, балық майы
11
Басқалар (көрсету)
Қорытынды
Әкетуге кедендік рәсімдеу пункті __________________________________
Алушы-мемлекет ____________________________________________________
Рұқсат әрекетінің мерзімі: алты ай
Берілген күні "___"  _______________ 200 __ ж.
М.О.          Қолы                     ____________________________
(лауазымды адамның аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
____________________________________________________
аумақтық орган
Басқаға беру құқығынсыз
Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге
N__________Рұқсат
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның жауапты адамының аты-жөні, әкесінің
___________________________________________________________________
аты, қызметі, тіркелінген орны немесе жеке тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты,
__________________________________________________________ берілген
азаматтығы, тұрғылықты жері)
Балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері
Балық түрі
Салмағы (кг/тн)
1
Жас (шикі-балық), салқындатылған балық
2
Мұздатылған балық
3
Тұздалған балық
4
Сүрлене-ысталған балық
5
Балық жон еті
6
Бөлінген балық
7
Балық пресервілері мен консервілері
8
Балық кулинариясы
9
Балық уылдырығы
10
Балық ұны, балық майы
11
Басқалар (көрсету)
Қорытынды
Әкетуге кедендік рәсімдеу пункті __________________________________
Алушы-мемлекет ____________________________________________________
Рұқсат әрекетінің мерзімі: алты ай
Берілген күні "___"  _______________ 200 __ ж.
М.О.          Қолы                     ____________________________
(лауазымды адамның аты-жөні)
Балықтарды, олардың бөліктері
мен туынды түрлерін
Қазақстан Республикасынан
тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттарды беру ережелеріне
2 қосымша
___________________________________________________________________
(уәкілетті органының аумақтық органының толық атауы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(заңды тұлға атауы немесе
___________________________________________________________________
жеке тұлғаның аты-жөні (толық))
Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсатты иелену үшін өтінім
Балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беруiңiздi сұраймын.

19. Начальник Управления назначает приказом должностное лицо (должностных лиц), ответственное за выдачу Разрешений и хранение бланков Разрешений и отчетность по их движению.
Приложение 1
к Правилам выдачи
разрешений на вывоз за
пределы Республики Казахстан
рыб, их частей и производных
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________________
территориальный орган
Без права передачи
Корешок Разрешения N _______
на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб,
их частей и производных
Выдано ____________________________________________________________
(наименование юридического лица, должность, фамилия, имя,
___________________________________________________________________
отчество ответственного лица юридического лица, место регистрации
___________________________________________________________________
либо фамилия, имя, отчество физического лица, гражданство,
___________________________________________________________________
место жительства)
Рыбы, их части и производные
Вид рыбы
Вес (кг/тн)
1
Свежая (рыба-сырец), охлажденная рыба
2
Рыба мороженная
3
Рыба соленая
4
Рыба вялено-копченная, балык
5
Филе рыбы
6
Рыба разделанная
7
Рыбные пресервы и консервы
8
Рыбная кулинария
9
Икра рыбы
10
Мука рыбная, рыбный жир
11
Другие (указать)
Итого
Пункт таможенного оформления вывоза ___________
Страна-получатель _____________________________
Срок действия разрешения: шесть месяцев
Дата выдачи " __ " ________ 200_ г.
МП  Подпись                        _______________________
(ФИО должностного лица)
Комитет рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________________________________
территориальный орган
Без права передачи
Разрешение N _____
на вывоз за пределы Республики Казахстан рыб,
их частей и производных
Выдано ____________________________________________________________
(наименование юридического лица, должность, фамилия, имя,
___________________________________________________________________________________
отчество ответственного лица юридического лица, место регистрации
___________________________________________________________________________________
либо фамилия, имя, отчество физического лица, гражданство,
__________________________________________________________________
место жительства)
Рыбы, их части и производные
Вид рыбы
Вес (кг/тн)
1
Свежая (рыба-сырец), охлажденная рыба
2
Рыба мороженная
3
Рыба соленая
4
Рыба вялено-копченная, балык
5
Филе рыбы
6
Рыба разделанная
7
Рыбные пресервы и консервы
8
Рыбная кулинария
9
Икра рыбы
10
Мука рыбная, рыбный жир
11
Другие (указать)
Итого
Пункт таможенного оформления вывоза ______________
Страна-получатель ________________________________
Срок действия разрешения: шесть месяцев
Дата выдачи " ___ " ______________ 200__г.
МП Подпись    ________________________
(ФИО должностного лица)
Приложение 2
к Правилам выдачи
разрешений на вывоз за
пределы Республики Казахстан
рыб, их частей и производных
В ___________________________________________________________
(полное наименование территориального органа уполномоченного органа)
от __________________________________________________________
(наименование юридического лица, либо фамилия,
_____________________________________________________________
имя, отчество (полностью) физического лица)
_____________________________________________________________
Заявка
на приобретение разрешения на вывоз за пределы
Республики Казахстан рыб, их частей и производных
Прошу выдать разрешение на вывоз за пределы Республики
Казахстан рыбы, их частей и производных.

1. Әкетуге өтінім берілген балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін жалпы көлемі (кг/тн) ____________________________,
Балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері
Балық түрлері
Салмағы (кг/тн)
1
Жас (шикі-балық), салқындатылған балық
2
Мұздатылған балық
3
Тұздалған балық
4
Сүрлене-ысталған балық
5
Балық жон еті
6
Бөлінген балық
7
Балық пресервілері мен консервілері
8
Балық кулинариясы
9
Балық уылдырығы
10
Балық ұны, балық майы
11
Басқалар (көрсету)
Барлығы
2. Әкетілетін балық, сондай-ақ әкетілетін балық, олардың бөліктері мен туынды турлері (әкетілетін балық, сондай-ақ өтінім беруші немесе аулаған тұлғамен әкетілетін балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері ауланған кезде толтырылады) "____" _________ 20 __ ж.  ________________
___________________________________________________________________
(әкетілетін балықты, сондай-ақ балықтарды, олардың бөліктері мен туынды
түрлерін аулаған
___________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні (толық))
___________________________________________________________________
(балық қорлары мен басқа да су жануарларын пайдаланушы болып табылатын
________________________________________________________ бекітілген
заңды тұлға атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні (толық))
________________________________________________________ де аулаған
(балық шаруашылығы су тоғанының атауы (учаскесі))
Аулауға негіз _____________________________________________________
(балық аулау шарты, балық шаруашылығын жүргізу шарты,
__________________________________________________________________
балық аулауға рұқсат реквизиттері (номері, күні, кіммен берілген))
3. Әкетілетін балық, сондай-ақ әкетілетін балық, олардың бөліктері мен туынды турлері (әкетілетін балық, сондай-ақ өтінім беруші немесе аулаған тұлғамен әкетілетін балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері өсірілген кезде толтырылады)
___________________________________________________________________
(әкетілетін балықты, сондай-ақ балықтарды, олардың бөліктері мен
___________________________________________________________________
туынды түрлерін өсірген заңды тұлғаның атауы  немесе жеке тұлғаның
аты-жөні (толық))
________________________________________________________ де өсірген
(су тоғанының атауы)

1. Общий объем заявленной к вывозу рыб, их частей и
производных (кг/тн) ___________________________________ ,
Рыбы, их части и производные
Вид рыбы
Вес (кг/тн)
1
Свежая (рыба-сырец), охлажденная рыба
2
Рыба мороженная
3
Рыба соленая
4
Рыба вялено-копченная, балык
5
Филе рыбы
6
Рыба разделанная
7
Рыбные пресервы и консервы
8
Рыбная кулинария
9
Икра рыбы
10
Мука рыбная, рыбный жир
11
Другие (указать)
Итого
2. Вывозимая рыба, а также рыба, части и производные, которой
вывозятся, выловлена (заполняется в случае вылова вывозимой рыбы, а
также рыбы, части и производные которой вывозятся самим заявителем
либо лицом, реализовавшим ее) " ___ " _________ 20 ____ г.
___________________________________________________________________
(наименование юридического лица либо фамилия, имя, отчество
___________________________________________________________________
(полностью) физического лица, осуществившего вылов вывозимой рыбы,
___________________________________________________________________
а также рыбы, части и производные которой вывозятся)
на _______________________________________________________________,
(наименование рыбохозяйственного водоема (участка))
закрепленным за __________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя,
___________________________________________________________________
отчество физического лица, (полностью) являющегося пользователем
___________________________________________________________________
рыбных ресурсов и других водных животных)
Основание для вылова ______________________________________________
(реквизиты договора на рыболовство, договора
___________________________________________________________________
на ведение рыбного хозяйства, разрешения на рыболовство
___________________________________________________________________
(номер, дата, и кем выдан))
3. Вывозимая рыба, а также рыба, части и производные, которой
вывозятся, разведена (заполняется в случае разведения вывозимой рыбы,
а также рыба, части и производные, которой вывозятся, самим
заявителем либо лицом, реализовавшим ее)
___________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
___________________________________________________________________
физического лица, (полностью) осуществившего разведение вывозимой
____________________________________________________________________________________
рыбы, а также рыба, части и производные, которой вывозятся)
на ___________________________________________________________
(наименование водоема)

4. Әкетілетін балық, сондай-ақ әкетілетін балық, олардың
бөліктері мен туынды турлері ______________________________________
(әкетілетін балықты, сондай-ақ балықты, олардың бөліктері
______________________________________________________ сатып алынды
мен туынды түрлерін іске асырған заңды тұлғаның атауы немесе
жеке тұлғаның аты-жөні (толық))
Әкетуді кедендік рәсімдеу пункті __________________________________
Алушы-ел __________________________________________________________
Әкету мерзімі _____________________________________________________
Өтінім берушінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі заңды
мекен-жайы (жеке тұлғалар үшін - тұрғын мекен-жайы, тұлғаны
куәландыратын құжаттар мәліметтері), ______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Телефон/факс байланыс номерлері ___________________________________
Күні "____"_______________200__ж.
Өтінімге қосымша (түпнұсқалар немесе нотариалды куәландырылған көшiрмелер):
1) құрылтай құжаттары немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің және заңды тұлғаның мемлекеттік есепке алынғаны туралы куәліктің (алғашқы өтiнiм кезінде);
2) адамның жеке басын куәландыратын құжаттардың;
3) салық төлеушінің куәлігі - салық төлеушінің тіркеу нөмірінің берілгендігі туралы құжаттың;
4) балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның әкетілетін балықтың заңды ауланғанын растайтын 3 қосымшадағы нысанға сәйкес анықтамасын;
5) егер әкетілетін балық жасанды жолмен өсірілсе, жасанды жағдайларда өсірілгені туралы балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органы куәландырған балықты өсірген мекемесі берген анықтаманың;
6) егер әкетілетін балықтар, олардың бөліктері мен туынды түрлері тәркіленген болса балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін тәркілену туралы сот шешімінің;
7) әкетілетін балықтардың, олардың бөліктері мен туынды түрлерін меншік құқығын дәлелдейтін құжаттардың (сатып алу-сату шарты, сыйға тарту шарты, жөнелтпе құжат, тауарлы чек және банкінің белгісі бар төлем тапсырмасы);
8) балықты өңдеу кезіндегі өңдеуші белгілеген шығын нормалары қосылып беріледі.
МО                             Қолы  ______________________________
(Аты-жөні)
Балықтарды, олардың бөліктері
мен туынды түрлерін
Қазақстан Республикасынан
тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттарды беру ережелеріне
3 қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитеті
__________________________________________________________________
(уәкілетті органның аумақтық органы)
__________________________________________________________________
Балық аулау туралы
анықтама
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның
___________________________________________________________________
жауапты адамының, лауазымы, аты-жөні, әкесінің аты, қызметі,
___________________________________________________________________
немесе жеке тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты, азаматтығы, тұрғылықты жері)
__________________________________________________________________
(бұдан әрі - Пайдаланушы) берілген.
Осы анықтама Пайдаланушы төмендегі сандық-түрлік құрамындағы
балықты ___________________________________________________________
(балық аулау шарты, балық шаруашылығын жүргізу шарты,
___________________________________________________________________
балық аулауға рұқсат реквизиттері (номері, күні, кіммен берілген))
негізінде ауланғанын растайды
N
Балық түрі
Салмағы (кг/тн)
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
2. Әкетілетін балық "____" _________ 20 __ ж. ______________________
___________________________________________________________________
(әкетілетін балықты аулаған заңды тұлғаның атауы
___________________________________________________________________
немесе жеке тұлғаның аты-жөні (толық))
___________________________________________________________________
(балық қорлары мен басқа да су жануарларын пайдаланушы болып табылатын
________________________________________________________ бекітілген
заңды тұлға атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні (толық))
________________________________________________________ де аулаған
(балық шаруашылығы су тоғанының атауы (учаскесі))
Аулауға негіз _____________________________________________________
(балық аулау шарты, балық шаруашылығын жүргізу шарты,
___________________________________________________________________
балық аулауға рұқсат реквизиттері (номері, күні, кіммен берілген))
Анықтама балықтарды, олардың бөліктері мен туынды түрлерін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсатты алу үшін берілген.
Анықтама беру күні "____"_______________ 200__ж.
МО  Қолы ________________________________________
(қызметтік тұлғаның аты-жөні)

4. Вывозимая рыба, а также рыба, части и производные, которой
вывозятся, приобретена ____________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия,
____________________________________________________________________________________
имя, отчество физического лица, (полностью) реализовавшего вывозимую
____________________________________________________________________________________
рыбу, а также рыба, части и производные, которой вывозятся)
Пункт таможенного оформления вывоза __________________________
Страна-получатель ____________________________________________
Срок вывоза __________________________________________________
Юридический адрес (для физических лиц - адрес места проживания,
данные документа удостоверяющего личность) заявителя на
государственном и русском языках, ____________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Контактные номера телефонов/факсов ___________________________
Дата " ___ " ______________ 200__г.
Приложения к заявке (подлинники или нотариально заверенные копии):
1) учредительные документы или свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя и свидетельство о государственной регистрации юридического лица (при первичном обращении);
2) документы, удостоверяющие личность;
3) свидетельство налогоплательщика - документ о присвоении регистрационного номера налогоплательщика;
4) справка уполномоченного органа в области рыбного хозяйства, подтверждающая законность вылова вывозимой рыбы по форме согласно приложению 3;
5) справка о выращивании в искусственных условиях, выданная разводившей рыбу организацией заверенная уполномоченным органом, если вывозимая рыба выращена искусственно;
6) решение суда о конфискации вывозимой рыбы, их частей и производных, если вывозимая рыба, части и производные рыб были конфискованы;
7) документы, подтверждающие законность приобретения вывозимых рыб, их частей и производных (документом, подтверждающим законность приобретения, может быть договор купли-продажи, договор дарения, накладная, товарный чек и платежное поручение с отметкой банка);
8) нормы потери при переработке рыбы, установленные переработчиком.
МП Подпись ___________________________
(Ф.И.О)
Приложение 3
к Правилам выдачи
разрешений на вывоз за
пределы Республики Казахстан
рыб, их частей и производных
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан Комитет рыбного хозяйства
______________________________________________________________
(территориальный орган уполномоченного органа)
______________________________________________________________
Справка
о вылове рыбы
Выдана ______________________________________________________
(наименование юридического лица, должность,
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество ответственного лица юридического лица,
___________________________________________________________________
либо фамилия, имя, отчество (полностью) физического лица,
___________________________________________________________________
гражданство, место жительства)
___________________________________________________________________
(далее - Пользователь).
Настоящая справка подтверждает что, рыба в следующем
количественно-видовом составе выловлена Пользователем на основании
___________________________________________________________________
(реквизиты договора на рыболовство, договора на ведение рыбного
___________________________________________________________________
хозяйства, разрешения на рыболовство (номер, дата, и кем выдан))
N
Вид рыбы
Вес (кг/тонн)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
Вывозимая рыба выловлена " __ " _________ 20 __ г. ____________
___________________________________________________________________
(наименование юридического лица либо фамилия, имя, отчество
___________________________________________________________________
(полностью) физического лица, осуществившего вылов вывозимой рыбы)
на _______________________________________________________________,
(наименование рыбохозяйственного водоема (участка))
закрепленным за ___________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя,
___________________________________________________________________
отчество (полностью) физического лица, являющегося
___________________________________________________________________
пользователем рыбных ресурсов и других водных животных)
Основание вылова ____________________________________________
(реквизиты договора на рыболовство, договора
___________________________________________________________________
на ведение рыбного хозяйства, разрешения на рыболовство
___________________________________________________________________
(номер, дата, и кем выдан))
Справка дана для получения разрешения на вывоз за пределы
Республики Казахстан рыб, их частей и производных.
Дата выдачи справки "__ " _____________ 200__г.
МП Подпись __________________________________________
(фамилия, имя, отчество должностного лица)