Берешекті және өсімпұлды өтеу туралы хабарламаның нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2006 жылғы 16 маусымдағы N 215 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 7 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 4284. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2010 жылғы 17 шілдедегі № 357 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 2010.07.17 № 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 350-бабының 8-тармағын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған берешекті және өсімпұлды өтеу туралы хабарламаның нысаны бекітілсін. Қараңыз.K100296
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Посткедендік бақылау басқармасы (Д.Т. Мамашева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (С.С. Молдабаев) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. "Берешекті және өсімпұлды өтеу туралы хабарламаның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 7 мамырдағы N 185 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2278 болып тіркелген, 2003 жылғы 28 маусымдағы N 26 "Ресми газетте" жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Ә.Е. Мамбеталинге жүктелсін.
6. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитеті төрағасының
2006 жылғы 16 маусымдағы
N 215 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Хабарламаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007.12.21. N 474 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Берешекті және өсімпұлды өтеу туралы
хабарлама
"____"________200____ж                                N____________
___________________________________________________________________
(кеден органының атауы)
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 24-баптың 9-тармақшасына, 348, 355, 356, 466-баптарына
сәйкес, ___________________________________________________________
(қажет баптың астын сызыңыз)
___________________________________________________________________
(төлеушінің тегі, есімі, әкесінің аты немесе толық атауы,
заңды тұлғаның мекен-жайы, СТН-ы)
_____________________________________________________________ сізге
___________________________________________________________________
N ____________________________________________________ келісім-шарт
негізінде
___________________________________________________________________
(санмен және жазбаша)
______________________________________ сомаға кедендік төлемдердің,
салықтардың және өсімпұлдардың есептелгендігі туралы хабарлайды.
Р/б
N
Бюджеттік жіктеме коды
Кедендік төлемнің немесе салықтың түрі
Төлем (салық) сомасы
Хабарламаны шығарған күндегі өсімпұл сомасы
Жалпы сома
1
2
3
4
5
6
200__ жылғы "____" ________ дейінгі мерзімде Сіз аталған соманы
___________________________________________________________________
(алушы-салықтық органның және оның Қазынашылығының деректемелері,
___________________________________________________________________
(СТН, ИИК, БИК және т.б.)
бюджеттік жіктеме кодтары бойынша бюджетке 080____ "Бюджеттер
арасында бөлінетін кірістер" баланстық шотына аударуыңыз қажет.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 349-бабына сәйкес көрсетілген баптың 2-1, 2-2, 2-3-тармақтарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, өсімпұл кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу мерзімдері өткен күннен кейінгі күннен бастап, кедендік төлемдер мен салықтарды төлеудің кешіктірілген әрбір күні үшін төлеу күнін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы 2,5 есе мөлшерінде есептеледі.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 358-бабына сәйкес берешек пен өсімпұлды өтеу кезектілігі Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 33-бабына сәйкес айқындалады, ол мынадай тәртіпті белгілейді:

Об утверждении формы уведомления о погашении задолженности и пени
Приказ Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 16 июня 2006 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июля 2006 года № 4284. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 17 июля 2010 года № 357
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 17.07.2010 № 357 (порядок введения в действие см. п. 5).
В целях реализации пункта 8  статьи 350 Таможенного кодекса Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму уведомления о погашении задолженности и пени. см.K100296
2. Управлению пост-таможенного контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Мамашева Д.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Молдабаев С.С.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Признать утратившим силу  приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 7 мая 2003 года N 185 "Об утверждении формы уведомления о погашении задолженности и пени" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2278, опубликован в газете "Официальная газета" от 28 июня 2003 года N 26).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Мамбеталина А.Е.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Утверждено
приказом Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 16 июня 2006 года N 215
Сноска. Уведомление с изменением, внесенным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года  N 474 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Уведомление
о погашении задолженности и пени
"___"_________ 200__ г.                           N _________
В соответствии со статьями с подпунктом 9) статьи 24, статьями 348,
355 356 466 Таможенного кодекса Республики Казахстан
_________________________________________________________________
(подчеркнуть нужную (-ые) статью (-и)
_________________________________________________________________
(наименование таможенного органа)
уведомляет Вас
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество или полное наименование плательщика,
_________________________________________________________________
местонахождение юридического лица, РНН)
о начисленной сумме таможенных платежей, налогов и пени на сумму
_______________________________________________________ тенге, на
(в цифрах и прописью)
основании ______________________________________________________
контракт N ______________________________________________________
N
п/п
Код
бюджетной
классификации
Вид
таможенного
платежа или
налога
Сумма
платежа
(налога)
Сумма
пени на день
выставления
уведомления
Итого
сумма
1
2
3
4
5
6
В срок до "___" ___________ 200 __ года, Вам необходимо
перечислить данную сумму в бюджет по кодам бюджетной
классификации на балансовый счет 080 __________ "Доходы,
распределяемые между бюджетами"
________________________________________________________________
(реквизиты налогового органа-получателя и его Казначейства
________________________________________________________________
(РНН, ИИК, БИК и т.д.)
В соответствии со  статьей 349 Таможенного кодекса
Республики Казахстан начисляется пеня за каждый день просрочки
уплаты таможенных платежей и налогов, начиная со дня, следующего
за днем истечения сроков уплаты таможенных платежей и налогов,
включая день уплаты, в размере 2,5 кратной официальной ставки
рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики
Казахстан за каждый день просрочки, за исключением случаев
предусмотренных пунктами 2-1, 2-2, 2-3 указанной статьи.
В соответствии со  статьей 358 Таможенного кодекса
Республики Казахстан, очередность погашения задолженности и пени,
определяется в соответствии со  статьей 33 Налогового кодекса
Республики Казахстан, устанавливающей следующий порядок погашения
задолженности:

1) есептелген өсімпұлдар;
2) бересі сомасы;
3) айыппұлдар сомасы.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 350-бабының 2-тармағына сәйкес хабарлама төлеушіге оны әкімшілік немесе қылмыстық жауапкершілікке тартуға қарамастан жіберіледі.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 66-тарауына сәйкес Сіз осы хабарлама туралы жоғары тұрған кеден органына шағымдануға не сотқа жүгінуге құқылысыз. Берешек пен өсімпұлды өндіріп алу туралы кеден органының ескертуіне шағым он күн ішінде берілуі тиіс.
Хабарламаға шағымдану жағдайларын қоспағанда, хабарламадағы талаптарды Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 350-бабына сәйкес орындау мерзімі хабарламаны тапсырған күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімді құрайды.
Ескертуге шағым жасалған жағдайда, ескертуде қамтылған талаптарды орындау мерзімін есептеу шағым түскен күнінен бастап шағым бойынша шығарылған шешім заңды күшіне енген күнін қоса алған уақытқа дейін тоқтатыла тұрады.
Бұл ретте, шағым өсімпұлдың есептелуін тоқтатпайды.
Шағымдану жағдайларын қоспағанда, хабарламадағы талаптар орындалмаған жағдайда кеден органы Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің 45-тарауына сәйкес іс-әрекеттерді қолданады.
Қосымша - хабарламаны шығарған күндегі берешек пен өсімпұлды ашып жазу ________ бетте.
Кеден органының бастығы                ____________________________
(Т.Е.Ә., қолы)
"____" ________ 200 __ ж.
М.О.
Хабарлама төлеушіге тапсырылды         ____________________________
(Т.Е.Ә., қолы)
"____" ________ 200 __ ж.
Хабарлама төлеушіге жіберілді _____________________________________
(жөнелту және алу фактісі туралы растайтын құжат)
"____" ________ 200 __ ж.

1) начисленные пени;
2) сумма недоимки;
3) сумма штрафов.
В соответствии с пунктом 2  статьи 350 Таможенного кодекса
Республики Казахстан уведомление направляется плательщику
независимо от привлечения его к уголовной или административной
ответственности.
В соответствии с  главой 66 Таможенного кодекса Республики
Казахстан, Вы имеете право обжаловать данное уведомление в
вышестоящий таможенный орган либо обратиться в суд. Жалоба на
уведомление таможенного органа о взыскании задолженности и пени
должна быть подана в срок до десяти дней.
В соответствии со статьей 350 Таможенного кодекса
Республики Казахстан, срок исполнения требований, содержащихся
в уведомлении, составляет не более десяти рабочих дней со дня,
следующего за днем вручения уведомления, за исключением случаев
обжалования уведомления.
В случае если уведомление обжаловано, исчисление срока
исполнения требований, содержащихся в уведомлении,
приостанавливается на период времени, начиная со дня подачи жалобы
до дня вступления в законную силу решения вынесенного по жалобе
включительно.
При этом обжалование не приостанавливает начисление пени.
При неисполнении требований, содержащихся в уведомлении,
за исключением случаев обжалования, таможенным органом
предпринимаются действия в соответствии с  главой 45 Таможенного
кодекса Республики Казахстан.
Приложение - расшифровка задолженности и пени на день
выставления уведомления на ______ листах.
Начальник таможенного органа            _______________________
(Ф.И.О., подпись)
"___"__________ 200__ г.
М. П.
Уведомление               _____________________________________
вручено плательщику       (Ф.И.О. плательщика, подпись, печать)
"___" __________ 200__ г.
Уведомление               _____________________________________
отправлено плательщику      (подтверждающий документ о факте
отправки и получения)
"___"__________ 200__ г.