"Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 20 маусымдағы N 486 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 12 қыркүйектегі N 444 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 28 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 4406. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 12 қаңтардағы № 16 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 12.01.2016 № 16 бұйрығымен.
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша өндірісті жүзеге асыру кезіндегі әкімшілік практика, Қазақстан Республикасының заңнама талаптарын сақтауды қамтамасыз ету мәселелерінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жол полициясының құқық қолдану қызметін одан әрі жетілдіру, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға жағдай туғызатын нормаларды болдырмау, ішкі істер органдарының бөлімшелерінде әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы заңнаманы бірыңғай қолдану мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 20 маусымдағы N 486  бұйрығына   (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1639 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының нормативтік құқықтық актілері Бюллетенінде жарияланған, 2001 жыл N 33, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2093 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы  N 777 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2153 болып тіркелген 2003 жылғы 28 қаңтардағы  N 43 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2536 болып тіркелген 2003 жылғы 29 қыркүйектегі  N 536 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3378 болып тіркелген  2005 жылғы 5 қаңтардағы  N 1 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3556 болып тіркелген 2005 жылғы 9 наурыздағы  N 151 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3884 болып тіркелген 2005 жылғы 2 тамыздағы  N 463 , Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4217 болып тіркелген 2006 жылғы 5 сәуірдегі  N 155 бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер  енгізілсін:
4-тармақтағы "Ішкі істер вице-министрі полиция генерал-майоры А.Ж.Шпекбаевқа" деген сөздер "жетекшілік ететін Ішкі істер вице-министріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін ішкі істер органдарының қызметінде қолдану жөніндегі нұсқаулықта:

О внесении изменений в Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 сентября 2006 года N 444. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2006 года N 4406. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 января 2016 года № 16
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 12.01.2016 № 16.
В целях дальнейшего совершенствования правоприменительной деятельности дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в вопросах административной практики, обеспечения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан при осуществлении производства по делам об административных правонарушениях, исключения норм, создающих условия для коррупционных правонарушений, единообразного применения законодательства об административных правонарушениях в подразделениях органов внутренних дел  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 486 "Об утверждении Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1639, опубликован в бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 год, N 33, статья 495, внесены изменения и дополнения Приказами Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года  N 777 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2093, от 28 января 2003 года  N 43 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2153, от 29 сентября 2003 года  N 536 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2536, от 5 января 2005 года  N 1 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3378, от 9 марта 2005 года  N 151 , зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3556, от 2 августа 2005 года  N 463 зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3884, от 5 апреля 2006 года  N 155 зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4217) следующие изменения:
в пункте 4 слова "вице-Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Шпекбаева А.Ж." заменить словами "курирующего Вице-министра внутренних дел";
в Инструкции по применению Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях в деятельности органов внутренних дел, утвержденной указанным Приказом:

70-1-тармақ алынып тасталсын;
70-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70-2. Кодекстің  618-бабын қолданған кезде алынған жүргізуші куәлігінің орнына жүргізушіге нұсқаулықтың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәлік беріледі. Мұндай жағдайда Кодекстің  628-бабының талаптары сақталуы керек.";
125-тармақтағы "сотқа жіберу үшін" және "120-тармақта көрсетілген адамдардың" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Астана, Алматы қалаларының және облыстардың Ішкі істер  департаменттерінің бастықтары жол полициясы бөлімшелерінің жұмысын осы бұйрықтың талаптарына сәйкес ұйымдастырсын.
3. Жол полициясы комитеті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының жетекшілік ететін Ішкі істер вице-министріне және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі

пункт 70-1 исключить;
пункт 70-2 изложить в следующей редакции:
"70-2. При применении статьи 618 Кодекса взамен изъятого водительского удостоверения водителю выдается удостоверение, по форме согласно Приложению 14 к Инструкции. При этом должны быть соблюдены требования статьи 628 Кодекса.";
в пункте 125 слова "для направления в суд лицами указанными в пункте 120," исключить.
2. Начальникам Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей организовать работу подразделений дорожной полиции в соответствии с требованиями настоящего Приказа.
3. Комитету дорожной полиции Министерства внутренних дел обеспечить регистрацию настоящего Приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Ускимбаева К.Б. и председателя Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
5. Настоящий Приказ вводится в действие по истечении десяти дней со дня первого официального опубликования.
Министр