"Әуежайлар мен аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентерін дербес қолдану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 24 маусымдағы N 274-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 11 қазандағы N 242 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 11 қарашадағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4455 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 22 қаңтардағы № 22 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.01.2018 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әуежайлар және аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін дербес қолдану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 24 маусымдағы N 274-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2981 нөмірмен тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3526 нөмірмен тіркелген, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2005 жылғы 11 наурыздағы N 77-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуежайлар мен аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағалар, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін дербес қолдану ережесінде:
барлық мәтін бойынша "өсуіне" деген сөз "өсу" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақта:
бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"жаңадан іске қосылған рейс - әуе кемелерін басқа пайдаланушылар орындамайтын әуе кемелерін пайдаланушы орындайтын жаңа бағыт бойынша рейс;";
он бірінші абзацта "орталық", "белгіленген құзырет шегінде, немесе облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана) атқарушы орган" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтінімдер болған кезде, әуе кемелерін пайдаланушының мынадай талаптардың біреуін орындау кезінде әуежай әуежайдың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету коэффициентін дербес қолданады:";
1) тармақшада "әуе кемелеріне жерде қызмет көрсетудің" деген сөздер алынып тасталсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) әуе кемелерінің әуежайға техникалық қона отырып, транзиттік ұшуларды орындауы.";
4) тармақша алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 24 июня 2004 года N 274-ОД "Об утверждении Правил самостоятельного применения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 октября 2006 года N 242-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2006 года N 4455. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 января 2018 года № 22.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.01.2018 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 24 июня 2004 года N 274-ОД "Об утверждении Правил самостоятельного применения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2981, внесены изменения приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 марта 2005 года N 77-ОД, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3526) следующие изменения и дополнения:
в Правилах самостоятельного применения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слово "прироста" заменить словом "роста";
в пункте 3:
после абзаца первого дополнить абзацем следующего содержания:
"вновь вводимый рейс - рейс по новому маршруту, выполняемый эксплуатантом воздушных судов, который не выполняется другими эксплуатантами воздушных судов;";
в абзаце одиннадцатом слова "центральный", "или областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган в пределах установленной компетенции" исключить;
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"При наличии заявки аэропорт самостоятельно применяет временный понижающий коэффициент к тарифам на регулируемые услуги аэропорта при выполнении эксплуатантом воздушных судов одного из следующих условий:";
в подпункте 1) слова "наземного обслуживания воздушных судов" исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) выполнения воздушными судами транзитных полетов с технической посадкой в аэропорту.";
подпункт 4) исключить;

мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Өтінімдер болған жағдайда, әуе кемелерін пайдаланушының мынадай талаптарының біреуін орындау кезінде аэронавигация ұйымы аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету коэффициентін дербес қолданады:
1) әуе кемелерінің ұшу жиілігінің өсуі және Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде жаңа бағыттарды тарту;
2) іске қосылмаған немесе әлсіз іске қосылған әуе трассаларын пайдалану мүмкіндігі.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Осы Ереженің 5, 5-1, 6 және 7-тармақтарында көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, субъект әуе кемелерін пайдаланушының атына уақытша төмендету коэффициентін дербес қолданудан бас тартылғаны туралы жазбаша хабарлама жолдайды.";
8-тармақ "Уақытша" деген сөз "Осы Ереженің 5-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, уақытша" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтың 1) тармақшасындағы "өсуімен" деген сөзден кейін ", бұл ретте жаңадан іске қосылған рейстер бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтер көлемінің өсуі 100 пайызға тең қабылдансын";
13-тармақтағы "тұтыну көлемін" деген сөздерден кейін "(әуе кемесінің үлгісін, ұшу санын, рейстер қозғалысының жиілігін, ұшу массасын, реттеліп көрсетілетін қызметтерден түскен болжамды (нақты) табысын)" деген сөздермен толықтырылсын;
16-тармақтың 3) тармақшасындағы "5-тармағында" деген сөздер "5, 5-1, 6 және 7-тармақтарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Осы Ереженің 16-тармағында белгіленген жағдайларда әуе кемелерін пайдаланушыға алып тасталғанға дейін 10 күн бұрын уақытша төмендету коэффициентін алып тастау туралы хабарлама жолданады.";
18-тармақтағы "3" деген саннан кейін "жұмыс" деген сөзбен толықтырылсын;
көрсетілген Ереженің 1-қосымшасында:
Реттеліп көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша шартты-ауыспалы шығындардың Тізбесі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1.4 жолмен толықтырылсын:
"1.4 Ұшу-қону жолағын ағымдағы жөндеу Жөндеу".
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі және порттар саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Г.Қ.Ыбыраева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О.Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауын қамтамасыз етсін;

дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. При наличии заявки аэронавигационная организация самостоятельно применяет временный понижающий коэффициент к тарифам на регулируемые услуги аэронавигации при выполнении эксплуатантом воздушных судов одного из следующих условий:
1) рост частоты полетов воздушных судов и привлечение новых маршрутов в воздушном пространстве Республики Казахстан;
2) возможность использования незадействованных или слабо задействованных воздушных трасс.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. В случае не выполнения условий, предусмотренных пунктами 5, 5-1, 6 и 7 настоящих Правил, субъект направляет в адрес эксплуатанта воздушных судов письменное уведомление об отказе в самостоятельном применении временного понижающего коэффициента.";
пункт 8 дополнить словами ", за исключением случаев, предусмотренных подпунктом 3) пункта 5 настоящих Правил";
в подпункте 1) пункта 10 после слова "года" дополнить словами ", при этом по вновь вводимым рейсам рост объема регулируемых услуг принять равным 100 процентам";
в пункте 13 после слова "года" дополнить словами "(тип воздушного судна, количество вылетов, частота движения рейсов, взлетная масса, предполагаемый (фактический) доход от регулируемых услуг)";
в подпункте 3) пункта 16 слова "пунктом 5" заменить словами "пунктами 5, 5-1, 6 и 7";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. В случаях, установленных пунктом 16 настоящих Правил, эксплуатанту воздушных судов направляется уведомление об отмене временного понижающего коэффициента за 10 дней до отмены.";
в пункте 18 после слов "в течение 3-х" дополнить словом "рабочих";
в приложении 1 к указанным Правилам:
Перечень условно-переменных затрат по видам регулируемых услуг дополнить строкой, порядковый номер 1.4, следующего содержания:
"1.4 Текущий ремонт взлетно-посадочной Ремонт ".
полосы
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере железнодорожного транспорта и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ибраева Г.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;

2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің,"Астана халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамының, "Алматы халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Н.Ш.Алдабергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап
қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
2006 жыл 24 қазан

2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, акционерного общества "Международный аэропорт Астана", акционерного общества "Международный аэропорт Алматы".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
СОГЛАСОВАНО:
Министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан