Электр- және жылу энергетикасы салаларындағы реттеліп көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 29 қарашадағы N 276-НҚ, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2006 жылғы 1 желтоқсандағы N 318 Бірлескен Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 2 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4469 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 24 ақпандағы № 12 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 25 ақпандағы № 60 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.02.2020 № 12 және ҚР Энергетика министрінің 25.02.2020 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.06.2017 № 265 және ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен
1. Қоса беріліп отырған Электр- және жылу энергетикасы салаларындағы реттеліп көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Электр- және жылу энергетикасы саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (А.В.Шкарупа) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О.Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Н.Ш.Алдабергеновке және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) в сферах электро- и теплоэнергетики
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 ноября 2006 года N 276-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 1 декабря 2006 года N 318. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2006 года N 4469. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 февраля 2020 года № 12 и Министра энергетики Республики Казахстан от 25 февраля 2020 года № 60.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 24.02.2020 № 12 и Министра энергетики РК от 25.02.2020 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" ПРИКАЗЫВАЕМ:
Сноска. Преамбула в редакции совместного приказа Министра национальной экономики РК от 30.06.2017 № 265 и Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 240 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) в сферах электро- и теплоэнергетики.
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере электро- и теплоэнергетики Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Шкарупа А.В.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш. и курирующего вице-Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі төрағасы
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрі
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі төрағасының
2006 жылғы 29 қарашадағы N 276-НҚ
және Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрінің
2006 жылғы 1 желтоқсандағы
N 318 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Электр- және жылу энергетикасы салаларындағы реттеліп
көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен)
технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесі
1. Электр энергиясын беру саласындағы:
1) Алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 51 Бірлескен Бұйрықтарымен;
2) Алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 51 Бірлескен Бұйрықтарымен;
3) Алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 51 Бірлескен Бұйрықтарымен;
4) электрмен жабдықтаудың сенімділігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету жөніндегі қызмет.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 26.02.2009 N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 27.02.2009 N 51 Бірлескен Бұйрықтарымен.
2. Электр энергиясын беру және тарату саласындағы:
1) мамандандырылған автокөлік құралдарын және басқа әуе желілері 0,4-220 килоВольт көлемі шағын жүктерді өткізу;
2) тұтынушылардың өтінімдері бойынша электр желілеріне қосу;
3) есептеу аспаптарын орнату;
4) алып тасталды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.04.2016 № 164 және ҚР Энергетика министрінің 09.06.2016 № 239 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
5) электр желілеріне және жабдықтарға (әуе желілері, кабельдік желілер, шағын станциялар, трансформаторлық шағын станциялар, жиынтық трансформаторлық шағын станциялар, трансформаторлар, жоғары вольттік кірулер, орам ішіндегі жарықтандыру, көшені жарықтандыру, коммуналдық меншіктегі мүлікті сенімгерлікпен басқару шарттары бойынша қызмет көрсететін электр желілері мен жабдықтар) техникалық қызмет көрсету, оларды жөндеу және реконструкциялау жөніндегі қызмет.

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий
Министр
энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Утвержден
совместным приказом
Председателя Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 29 ноября 2006 года N 276-ОД
и Министра энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 1 декабря 2006 года N 318
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Перечень видов деятельности, технологически
связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами)
в сферах электро- и теплоэнергетики
1. В сфере передачи электрической энергии:
1) исключен - совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2 ) ;
2) исключен - совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2 ) ;
3) исключен - совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2 ) ;
4) услуга по обеспечению надежности и устойчивости электроснабжения.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2 ).
2. В сфере передачи и распределения электрической энергии:
1) пропуск специализированных автотранспортных средств и других негабаритных грузов под воздушные линии 0,4-220 килоВольт;
2) подключение к электрическим сетям по заявкам потребителей;
3) установка приборов учета;
4) исключен совместным приказом Министра национальной экономики РК от 05.04.2016 № 164 и Министра энергетики РК от 09.06.2016 № 239 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) техническое обслуживание, ремонт и реконструкция электрических сетей и оборудования (воздушные линии, кабельные линии, подстанции, трансформаторные подстанции, комплектные трансформаторные подстанции, трансформаторы, высоковольтные вводы, внутриквартальное освещение, уличное освещение, электрические сети и оборудование, обслуживаемые по договорам доверительного управления имуществом, находящимся в коммунальной собственности).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 25.02.2013 № 62-НҚ және ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 18.03.2013 № 80 бірлескен бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.04.2016 № 164 және ҚР Энергетика министрінің 09.06.2016 № 239 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
3. Жылу энергиясын өндіру саласындағы:
1) Алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 26.02.2009 N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 27.02.2009 N 51 Бірлескен бұйрығымен;
2) жылу желілерін үстемелеп толтыру;
3) күлді сату жөніндегі қызмет;
4) электр энергиясын өндіру жөніндегі қызмет, оның ішінде газтурбиналық қондырғылар мен өзге де жабдықтар өндіретін қызмет;
5) кислородты, азотты, сутегін өндіру жөніндегі қызмет;
6) суды пайдалану (ұңғыма).
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 26.02.2009 N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 27.02.2009 Бірлескен бұйрығымен.
4. Жылу энергиясын беру және тарату саласындағы:
1) технологиялық жабдықты жөнге келтіру;
2) жылу желілерін гидравликалық және температуралық сынау;
3) тұтынушылардың өтінімдері бойынша жылу желілеріне қосу;
4) жылу энергиясын беру мен таратудың бірыңғай циклына қатысушы бөгде ұйымдардың жылу объектілерін жөндеу және оларға техникалық қызмет көрсету;
5) есептеу аспаптарын орнату;
6) жылу желілеріне және жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, жөндеу және реконструкциялау жөніндегі қызмет.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 25.02.2013 № 62-НҚ және ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 18.03.2013 № 80 бірлескен бұйрығымен.
5. Жылу энергиясын өндіру, беру және тарату, онымен жабдықтау саласындағы:
1) суды химиялық жолмен тазарту;
2) жылу желілерін үстемелеп толтыру;
3) химиялық жолмен тазартылған суды, конденсатты, дистиллятты, күлді сату жөніндегі қызмет;
4) электр энергиясын өндіру жөніндегі қызмет, оның ішінде газтурбиналық қондырғылар мен өзге де жабдықтар өндіретін қызмет;

Сноска. Пункт 2 в редакции совместного приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 25.02.2013 № 62-ОД и Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 18.03.2013 № 80 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным совместным приказом Министра национальной экономики РК от 05.04.2016 № 164 и Министра энергетики РК от 09.06.2016 № 239 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В сфере производства тепловой энергии:
1) исключен - совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2 ) ;
2) подпитка тепловых сетей;
3) услуга по реализации золы;
4) услуга по производству электрической энергии, в том числе вырабатываемой газотурбинными установками и иным оборудованием;
5) услуга по производству кислорода, азота, водорода;
6) водопользование (скважина).
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2 ).
4. В сфере передачи и распределения тепловой энергии:
1) наладка технологического оборудования;
2) гидравлические и температурные испытания тепловых сетей;
3) подключение к тепловым сетям по заявкам потребителей;
4) ремонт и техническое обслуживание тепловых объектов сторонних организаций, участвующих в едином цикле передачи и распределения тепловой энергии;
5) установка приборов учета;
6) техническое обслуживание, ремонт и реконструкция тепловых сетей и оборудования.
Сноска. Пункт 4 в редакции совместного приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 25.02.2013 № 62-ОД и Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 18.03.2013 № 80 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В сфере производства, передачи и распределения, снабжения тепловой энергией:
1) услуга по химической очистке воды;
2) подпитка тепловых сетей;
3) услуга по реализации химически очищенной воды, конденсата, дистиллята, золы;
4) услуга по производству электрической энергии, в том числе вырабатываемой газотурбинными установками и иным оборудованием;

5) кислородты, азотты, сутегін өндіру жөніндегі қызмет;
6) суды пайдалану (ұңғыма);
7) технологиялық жабдықты жөнге келтіру;
8) жылу желілерін гидравликалық және температуралық сынау;
9) тұтынушылардың өтінімдері бойынша жылу желілеріне қосу;
10) жылу энергиясын беру мен таратудың бірыңғай циклына қатысушы бөгде ұйымдардың жылу объектілерін жөндеу және оларға техникалық қызмет көрсету;
11) есептеу құралдарын орнату.
6. Электр энергиясын желіге босату мен тұтынуды техникалық диспетчерлеу саласындағы:
1) Алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 26.02.2009 N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 27.02.2009 N 51 Бірлескен бұйрығымен;
2) Алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 26.02.2009 N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 27.02.2009 N 51 Бірлескен бұйрығымен;
3) Алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 26.02.2009 N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 27.02.2009 N 51 Бірлескен бұйрығымен;
4) электр энергиясын өндіру-тұтынудың нақты теңгерімдерін жасау мен тәуліктік кестесін қалыптастыру жөніндегі қызмет;
5) қуатты резервтер жөніндегі қызмет;
6) Алып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 26.02.2009 N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 27.02.2009 N 51 Бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 26.02.2009 N 70-НҚ және ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 27.02.2009 N 51 Бірлескен Бұйрықтарымен.
7. Жылу энергиясымен жабдықтау саласындағы:
1) электр энергиясын сату.

5) услуга по производству кислорода, азота, водорода;
6) водопользование (скважина);
7) наладка технологического оборудования;
8) гидравлические и температурные испытания тепловых сетей;
9) подключение к тепловым сетям по заявкам потребителей;
10) ремонт и техническое обслуживание тепловых объектов сторонних организаций, участвующих в едином цикле передачи и распределения тепловой энергии;
11) установка приборов учета.
6. В сфере технической диспетчеризации отпуска в сеть и потребления электрической энергии:
1) исключен - совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2);
2) исключен - совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2);
3) исключен - совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2);
4) услуга по составлению фактических балансов и формирования суточного графика производства-потребления электрической энергии;
5) услуга по резервированию мощности;
6) исключен - совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2).
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными совместным приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.02.2009 N 70-ОД и Министра энергетики и минеральных ресурсов РК от 27 февраля 2009 года N 51 (порядок введения в действие см. п.2).
7. В сфере снабжения тепловой энергией:
1) реализация электрической энергии.