Жеңілдіктер беру туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2006 жылғы 12 желтоқсандағы № 317 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2006 жылдың 25 желтоқсанда № 3193 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2013 жылғы 14 тамыздағы № 152 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 14.08.2013 № 152 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247, 2004 жылғы 20.12. редакциясы, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен наградталған Ұлы Отан соғысы кезінде Совет армиясының қатарына шақырылған бұрынғы әскери қызметшілері, ардагерлерге және ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен наградталған тұлғаларға, сондай-ақ, бұрынғы КСР Одағының үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес алыс шетел мемлекеттері аумағында ұрыс қимылдарына қатысқан Совет Армиясының әскери қызметшілеріне, 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлердің, қайтыс болған қатысушылар мен мүгедектердің жесірлеріне (жесір ерлеріне), ауғандық жауынгерлерге, қаза тапқан, хабар-ошарсыз кеткен ауғандық жауынгерлердің ата-аналарына және отбасыларына, қайтыс болған ауғандық жауынгерлердің отбасыларына, 1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынаулардың мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы ҚСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс жасаған тұлғаларға, бейбіт уақытта қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасыларына (бұдан әрі-қатысушы) орталықтандырылған жылуға, салқын және ыстық су жабдығына, кәрізге (канализация), газбен жабдықтау, қоқыс шығаруға, лифттік қызмет көрсету, электрмен жабдықтау және байланыс қызметіне (абоненттік төлем), ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде жалпы жылыту кезеңіне сатып алынатын отын құны бойынша жеңілдіктерді (бұдан әрі - жеңілдіктер) беру белгіленсін.

О предоставлении льгот
Решение Актюбинского областного маслихата от 12 декабря 2006 года № 317. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 25 декабря 2006 года № 3193. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 14 августа 2013 года № 152
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 14.08.2013 № 152 (вводится в действие с 01.01.2014).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247, в редакции от 20.12.2004 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Установить льготы за централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализацию, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов, электроснабжение и услуги связи (абонентская плата), а в домах, не имеющих централизованного отопления на стоимость приобретаемого топлива на весь отопительный сезон (далее - льготы), участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, ветеранам, бывшим военнослужащим, призванным в ряды Советской Армии в годы Великой Отечественной войны и работникам органов внутренних дел, награжденных медалью "За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов", лицам, награжденных медалью "За Победу над Японией", а также, военнослужащим Советской Армии, которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР, принимали участие в боевых действиях на территории других государств дальнего зарубежья, вдовам (вдовцам) погибших воинов и умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, воинам - афганцам, родителям и семьям погибших, без вести пропавших воинов - афганцев, семьям, умерших воинов - афганцев, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах, инвалидам других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лицам, проработавшим не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время (далее - участник).

Ескерту. Шешімнің 1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2007.07.11 N 376, 2007.12.05 N 25, 2008.03.26 N 53, 2008.06.18 N 92, 2009.02.06 N 154 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2 тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
2. Жоғарыда аталған қатысушыларға жеңілдіктер беру туралы қоса беріліп отырған Нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.07.14 № 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2 тармақтан қараңыз) шешімімен.
3. Ақтөбе облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет (жылу, су және газбен жабдықтау, арнаға (канализация), қоқыс шығару және лифттік қызмет көрсету), электр қуатымен жабдықтау және байланыс қызметі үшін жеңілдіктер беру Тәртібін бекіту туралы" N 131, 2005 жылғы 12 қазандағы "Облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 8 ақпандағы "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет (жылу, су және газбен жабдықтау), электр қуатымен жабдықтау және байланыс қызметі үшін жеңілдіктер беру Тәртібін бекіту туралы" кезектен тыс он үшінші сессиясының N 131 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 191, 2006 жылғы 14 наурыздағы "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет (жылу, су және газбен жабдықтау), электр қуатымен жабдықтау және байланыс қызметі үшін жеңілдіктер беру Тәртібін бекіту туралы" кезектен тыс он үшінші сессиясының N 131 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 232 және 2006 жылғы 21 маусымдағы "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне коммуналдық қызмет (жылу, су және газбен жабдықтау), электр қуатымен жабдықтау және байланыс қызметі үшін жеңілдіктер беру Тәртібін бекіту туралы" кезектен тыс он үшінші сессиясының N 131 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 261 шешімдері 2007 жылғы 1 қаңтардан жойылсын.
4. Осы шешім 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
облыстық мәслихаттың
хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2006 жылғы 12 желтоқсандағы
N 317 шешімімен бекітілді
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен наградталған Ұлы Отан соғысы кезінде Совет армиясының қатарына шақырылған бұрынғы әскери қызметшілері, ардагерлерге және ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен наградталған тұлғаларға, сондай-ақ, бұрынғы КСР Одағының үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес алыс шетел мемлекеттері аумағында ұрыс қимылдарына қатысқан Совет Армиясының әскери қызметшілеріне, 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлердің, қайтыс болған қатысушылар мен мүгедектердің жесірлеріне (жесір ерлеріне), ауғандық жауынгерлерге, қаза тапқан, хабар-ошарсыз кеткен ауғандық жауынгерлердің ата-аналарына және отбасыларына, қайтыс болған ауғандық жауынгерлердің отбасыларына, 1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынаулардың мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы ҚСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс жасаған тұлғаларға, бейбіт уақытта қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасыларына жеңілдіктер беру
Нұсқаулық.

Сноска. Пункт 1 решения с изменениями, внесенными решениями Актюбинского областного маслихата от 11.07.2007 N 376, от 05.12.2007 N 25, от 26.03.2008 N 53, от 18.06.2008 N 92, от 06.02.2009 N 154 (порядок введения в действие см. пункт 2).
2. Утвердить прилагаемую Инструкцию предоставления льгот вышеперечисленным участникам.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Актюбинской области от 14.07.2010 № 310 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
3. Признать утратившими силу решения Актюбинского областного маслихата от 8 февраля 2005 года N 131 "Об утверждении Порядка предоставления льгот за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов", от 12 октября 2005 года N 191 "О внесении изменений и дополнений в решение внеочередной тринадцатой сессии областного маслихата" от 8 февраля 2005 года N 131 "Об утверждении Порядка предоставления льгот за коммунальные услуги, (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов", от 14 марта 2006 года N 232 "О внесении изменений и дополнений в решение внеочередной тринадцатой сессии областного маслихата" от 8 февраля 2005 года N 131 "Об утверждении Порядка предоставления льгот за коммунальные услуги, (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов" и от 21 июня 2006 года N 261 "О внесении изменений и дополнений в решение внеочередной тринадцатой сессии областного маслихата" от 8 февраля 2005 года N 131 "Об утверждении Порядка предоставления льгот за коммунальные услуги, (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны" 1941-1945 годов.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель сессии
Секретарь
областного маслихата
Утверждено
решением областного маслихата
N 317 от 12 декабря 2006 года
Инструкция
предоставления льгот участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, ветеранам, бывшим военнослужащим, призванным в ряды Советской Армии в годы Великой Отечественной войны и работникам органов внутренних дел, награжденных медалью "За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов", лицам, награжденных медалью "За Победу над Японией", а также, военнослужащим Советской Армии, которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР, принимали участие в боевых действиях на территории других государств дальнего зарубежья, вдовам (вдовцам) погибших воинов и умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, воинам - афганцам, родителям и семьям погибших, без вести пропавших воинов - афганцев, семьям, умерших воинов - афганцев, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах, инвалидам других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лицам, проработавшим не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время.

Ескерту. Шешімнің қосымшасының атауына және 1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2007.07.11 N 376, 2007.12.05 N 25, 2008.03.26 N 53, 2008.06.18 N 92, 2009.02.06 N 154, 2010.07.14 № 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2 тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
1. Орталықтандырылған жылуға, салқын және ыстық су жабдығына, кәрізге (канализация), газбен жабдықтау, қоқыс шығаруға, лифттік қызмет көрсету, электрмен жабдықтау және байланыс қызметіне (абоненттік төлем), ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде жалпы жылыту кезеңіне сатып алынатын отын құны бойынша жеңілдіктерді пайдалану құқығы (бұдан әрі - жеңілдіктер) 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен наградталған Ұлы Отан соғысы кезінде Совет Армиясының қатарына шақырылған бұрынғы әскери қызметшілері, ардагерлерге және ішкі істер органдары қызметкерлеріне, "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен наградталған тұлғаларға, сондай-ақ, бұрынғы КСР Одағының үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес алыс шетел мемлекеттері аумағында ұрыс қимылдарына қатысқан Совет Армиясының әскери қызметшілеріне, 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлердің, қайтыс болған қатысушылар мен мүгедектердің жесірлеріне (жесір ерлеріне), ауғандық жауынгерлерге, қаза тапқан, хабар-ошарсыз кеткен ауғандық жауынгерлердің ата-аналарына және отбасыларына, қайтыс болған ауғандық жауынгерлердің отбасыларына, 1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынаулардың мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы ҚСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс жасаған тұлғаларға, бейбіт уақытта қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасыларына (бұдан әрі - қатысушы) ұсынылады.
2. Жеңілдіктерді беруге қаражаттар жергілікті бюджеттен қарастырылады.
3. Қатысушыға тұрғын үй иесі немесе негізгі пәтер иеленуші болуына қарамастан жеңілдіктер:
орталықтандырылған жылуға, салқын және ыстық су жабдығына, кәрізге (канализация), газбен жабдықтауға, қоқыс шығаруға, лифттік қызмет көрсетуге, байланыс қызметіне (абоненттік төлем) 100% шегеріммен;
электрмен жабдықтауға 1 отбасына айына 150 кВт-тан аспайтын мөлшерде, жылу үшін пайдаланылған электр қуатын 1 отбасына айына 500 кВт-тан аспайтын мөлшерде, тамақ әзірлеу үшін газ айына 10 кг мөлшерде, ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде сатып алынатын шартты қатты отын құнына есептегенде жылытылатын алаңның 1 шаршы метріне 75 килограмм есебімен (бұдан әрі - жеңілдіктер) ұсынылады.

Сноска. Заголовок и пункт 1 Приложения с изменениями, внесенными решениями Актюбинского областного маслихата от 11.07.2007 N 376, от 05.12.2007 N 25, от 26.03.2008 N 53, от 18.06.2008 N 92, от 06.02.2009 N 154, от 14.07.2010 № 310 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
1. Право на льготы за централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализацию, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов, электроснабжение и услуги связи (абонентская плата), а в домах, не имеющих централизованного отопления, на стоимость приобретаемого топлива на весь отопительный сезон (далее льготы) предоставляются участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, ветеранам, бывшим военнослужащим, призванным в ряды Советской Армии в годы Великой Отечественной войны и работникам органов внутренних дел, награжденных медалью "За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов", лицам, награжденных медалью "За Победу над Японией", а также, военнослужащим Советской Армии, которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР, принимали участие в боевых действиях на территории других государств дальнего зарубежья, вдовам (вдовцам) погибших воинов и вдовам умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, воинам - афганцам, родителям и семьям погибших, без вести пропавших воинов - афганцев, семьям умерших воинов - афганцев, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах, инвалидам других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лицам, проработавшим не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время (далее участник).
2. Средства на предоставление льгот предусматриваются из местного бюджета.
3. Участнику, независимо от того является ли основным квартиросъемщиком или владельцем жилья, предоставляется: 100% скидка за централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализацию, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов, услуги связи (абонентская плата);
за электроснабжение в размере не более 150 кВт на 1 семью в месяц, использованную электроэнергию для отопления в размере не более 500 кВт на 1 семью в месяц, газ на приготовление пищи в размере 10 кг в месяц, а в домах, не имеющих централизованного отопления на стоимость приобретаемого условного твердого топлива из расчета 75 килограммов на 1 квадратный метр отапливаемой площади (далее - льготы).

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған және 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс жасаған тұлғаларға, бейбіт уақытта қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасыларына жеңілдіктер коммуналдық қызметтер 50% мөлшерінде (компенсациялау) ұсынылады.
Коммуналдық қызметті тұтынуын есептеу құралдары болмаған жағдайда жеңілдіктер бекітілген тарифтерге сәйкес ұсынылады.
Жеңілдіктер қатысушы пайдаланған уақытқа дейін қатысушымен бірге тұратын және тіркелген отбасы мүшелеріне де ұсынылады.
Қатысушының отбасы мүшелерін анықтауда Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321 "Неке және отбасы туралы" Заңы басшылыққа алынсын.
Ескерту. Қосымшаның 3 тармағы жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.03.26 N 53 шешімімен. Қосымшаның 3 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.02.06 N 154 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2 тармақтан қараңыз) шешімімен.
4. Қатысушылардың тізімін жасау және бекіту жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен жүргізіледі.
Бекітілген қатысушылар тізімі және қатысушылар тізіміне жыл бойы енгізілген өзгерістер қызмет көрсетушілерге және Ақтөбе қаласы мен аудандардың қаржы бөлімдеріне Ақтөбе қаласы мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен беріледі.
5. Жеңілдік алу үшін қатысушы аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне коммуналдық қызмет төлемдерін қызмет көрсетушілерге немесе өзінің дербес шотына аудару туралы өтініш жасауы тиіс. Ол үшін мынадай құжаттарды: жеке куәлігін, қатысушы куәлігін, үй кітабын немесе тұрғылықты жерінен анықтама, қызмет көрсетушілердің төлем шоттарын, ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде үйдің немесе пәтердің техникалық төлқұжатын тапсыруға тиіс.
Қатысушыға жеңілдіктер өтініш берген және сәйкес құжаттарын тапсырған уақыттан бастап ұсынылады.
6. Қатысушыға орталықтандырылған жылуға, салқын және ыстық су жабдығына, кәрізге (канализация), газбен жабдықтауға, қоқыс шығаруға, лифттік қызмет көрсету, байланыс қызметі (абоненттік төлем), электр қуатымен жабдықтауға жабдықтауға айына 1 отбасына 150 кВт-тан аспайтын мөлшерде, жылу үшін пайдаланылған электр қуатын айына 1 отбасына 500 кВт-тан аспайтын мөлшерде, тамақ әзірлеу үшін газ айына 10 кг мөлшерде, ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде сатып алынатын шартты қатты отын құнына есептегенде жылытылатын алаңның 1 шаршы метріне 75 килограмм есебімен (бұдан әрі - жеңілдіктер) жеңілдіктер ұсыну бойынша қызмет көрсетулердің шығындарын өтеу қызмет көрсетушілердің ай сайын беретін жеңілдіктер алатын қатысушылардың тізімдері негізінде Ақтөбе қаласының және аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінде жүргізіледі.

Лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны и лицам, проработавшим, не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время льготы на коммунальные услуги предоставляются (компенсируются) в размере 50%.
В случае отсутствия приборов учета потребления коммунальных услуг льготы предоставляются в соответствии с утвержденными нормативами.
Льготы предоставляются и на совместно проживающих и прописанных с ними членов семьи, на которых льготы распространяются до тех пор, пока ими пользуется участник.
При установлении членов семьи участника руководствоваться  Законом Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321 "О браке и семье.
Сноска. Пункт 3 Приложения в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 26.03.2008 N 53. Пункт 3 Приложения с изменениями, внесенными решением Актюбинского областного маслихата от 06.02.2009 N 154 (порядок введения в действие см. пункт 2).
4. Предоставление и утверждение списков участников производится отделами занятости и социальных программ.
Утвержденные списки участников и внесенные, в течение года изменения в списки участников, отделами занятости и социальных программ города Актобе и районов предоставляются услугодателям и отделам финансов города Актобе и районов.
5. Для получения льгот участник обращается с заявлением в городской районный (городской) отдел занятости и социальных программ о перечислении платы за коммунальные услуги услугодателям или на свой лицевой счет с предоставлением следующих документов: удостоверения личности, удостоверения участника, домовую книгу или справку с места жительства, счетов на оплату услугодателей, а в домах, не имеющих централизованного отопления, предоставить технический паспорт на дом или квартиру.
Льготы участникам будут предоставляться с момента подачи заявлений и соответствующих документов.
6. Возмещение затрат услугодателей по предоставлению льгот участнику за централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализацию, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов, услуги связи (абонентская плата), за электроснабжение в размере не более 150 кВт на 1 семью в месяц, использованную электроэнергию для отопления в размере не более 500 кВт на 1 семью в месяц, газ на приготовление пищи в размере 10 кг в месяц, а в домах, не имеющих централизованного отопления на стоимость приобретаемого условного твердого топлива из расчета 75 килограммов на 1 квадратный метр отапливаемой площади (далее - льготы) производится отделами занятости и социальных программ города Актобе и районов на основании ежемесячно представляемых, услугодателями, списков участников на льготы.

Ескерту. Қосымшаның 6 тармағы жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.03.26 N 53 шешімімен.

Сноска. Пункт 6 Приложения в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 26.03.2008 N 53.