"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" және "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2006 жылғы 24 қаңтардағы N 40 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2006 жылғы 26 қаңтарда N 1926 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 18 қарашадағы № 354 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 18.11.2015 № 354 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі N 246-ІІ және "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы N 63-ІІІ Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 1685 және "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092 қаулыларына, сондай-ақ "Атаулы әлеуметтік көмек көрсету және балаларға арналған жәрдемақы беру қызметіне жәрдемдесуші учаскелік комиссиялардың Ережесін келісу туралы" облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 13 қаңтардағы N 21/233-III шешіміне сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Атаулы әлеуметтік көмек көрсету және балаларға арналған жәрдемақы беру қызметіне жәрдемдесуші учаскелік комиссиялар туралы ереже бекітілсін (қоса тіркеледі).
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009.04.24 N 141 (Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2. Барлық деңгейдегі әкімдер:
1) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде учаскелік комиссиялар құрсын және олардың қызметіне басшылықты қамтамасыз етсін;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың бланкілерін тегін беруді және куәландыруды қамтамасыз етсін;
2-1) өтініш берушілерге он сегіз жасқа дейінгі балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға арналған белгіленген үлгідегі өтініш пен басқа да құжаттар бланкілерінің тегін берілуін қамтамасыз етсін.
Ескерту: шешім 2-1 тармақшамен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2007 жылғы 12 ақпандағы N 32 қаулысымен.
3. Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш берген адамның отбасы құрамы және балаларға арналған жәрдемақы алуға жеке қосалқы шаруашылықтың мөлшері туралы мәліметтерді куәландыруға уәкілетті орган ретінде ауылдық жерде - кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдері, қалалық жерде - жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері белгіленсін.

О мерах по реализации Законов Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" и "О государственных пособиях семьям, имеющим детей"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 24 января 2006 года № 40. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Южно-Казахстанской области 26 января 2006 года за № 1926. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 18 ноября 2015 года № 354
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 18.11.2015 № 354.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 17 июля 2001 года N 246-ІІ "О государственной адресной социальной помощи" и от 28 июня 2005 года N 63-ІІІ "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" и от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", а также решением областного маслихата от 13 января 2006 года N 21/233-III "О согласовании Положения об участковых комиссиях, содействующих в деятельности по оказанию адресной социальной помощи и предоставлению пособия на детей", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить положение об участковых комиссиях, содействующих в деятельности по оказанию адресной социальной помощи и предоставлению пособия на детей (прилагается).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 24.04.2009 N 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Акимам всех уровней:
1) создать участковые комиссии в соответствующих административно-территориальных единицах и обеспечить руководство за их деятельностью;
2) обеспечить бесплатную выдачу и заверение бланков документов, необходимых для назначения государственной адресной социальной помощи.
2-1) обеспечить бесплатное представление заявителям бланков заявления и других документов установленного образца, необходимых для назначения пособий на детей до восемнадцати лет.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением акимата области N 32 от 12 февраля 2007 года.
3. Определить органом, уполномоченным заверять сведения о составе семьи заявителя для получения государственной адресной социальной помощи и размере личного подсобного хозяйства для получения пособия на детей в сельских местностях - акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, в городах - отделы занятости и социальных программ.

2006 жылғы 24 қаңтардағы
N 40 қаулысына N 2 қосымша
____________________ учаскелік комиссиясының
(әкімшілік бірлік)    атаулы әлеуметтік көмек берудің
қажеттілігі туралы 200_ жылдың __тоқсанына қорытындысы
Р/с
үміткердің аты, әкесінің аты, тегі және отбасының
мекен-жайы
Отбасы
құрамы
Ата-анасы туралы
мәлімет
Балалары туралы мәлімет
Бостан-
дығынан айырылған, күшпен емдеуде, іздеуде, жедел әскер қызметінде т.б.
Саны
3 жасқа
дейін
7 жасқа
дейін
18 жасқа дейін
18
жастан жоғары
1
2
3
4
5
6
7
8
Балалары туралы мәлімет
Отбасындағы мүгедектер, зейнеткерлер жайлы мәлімет
Оқу жасындағы балалар
Толық мемлекеттің қамқорлығында
оқу орындарында, оның ішінде коммерциялық топта
Жұмыспен қамтылғандар
1. мүгедек саны
2. зейнеткерлер саны
3. 80 жастан асқан
адамдардың саны
4. біреудің көмегін қажет ететін адамдар саны
9
10
11
12
Отбасы мүшелерінің жұмыспен қамтылуы (жұмыс түрін көрсету керек)
Қосалқы шаруашылық қолда бары
Жер үлесі
1. жолдамалы жұмыспен айналысатындар
2. жұмыспен қамту орталығында тіркелген жұмыссыздар
3. кәсіпкерлікпен
айналысатындар
4. өздігінше жұмыспен қамтылғандар
5. басқалары
1. автокөлік
2. үй іргелікте (өсірілетін дақыл түрлерін көрсету)
3. мал
4. құс
5. басқалар
1. өңделетін
(өсірілетін дақыл түрлерін көрсету)
2. өңделмейтін
13
14
15
Ай сайын алынатын кірістер
Әлеуметтік-тұрмыстық жағдайдың төмендеуіне әсер ететін ерекше жағдай
Атаулы әлеуметтік көмек көрсетудің қажеттігі
1. жалақы
2. зейнетақы
3. жәрдемақы
4. стипендия
5. өтемақы
6. алимент
1. кәсіпкерлік қызметтен
2. мүліктен
3. қосалқы шаруашылықтан
4. жеке қызметінен
1. ақшалай және табиғи түрдегі ұтыс
2. дивидендтер
3. ссуда
4. басқалар
1. мұқтаж емес
2. мұқтаж (қабылдаған қорытындысына негіздемесінің көрсетілуі)
16
17
18
19
20
Учаскелік комиссияның төрағасы  (қолы)  (АӘТ)
Уәкілетті орган шешімінің нысаны
Облыс әкімдігінің
2006 жылғы 24 қаңтардағы
N 40 қаулысына N 3 қосымша
2006 ж. "______" ________ уәкілеті органның атауы
шешім қабылданған күні
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
жөніндегі шешім
__________ ж. "____" N _______
Отбасының тіркеу N ________ Өтініш берілген күні/Нөмірі: _____/____
Т.А.Ә.: _____________________________________________________
Туылған күні: _______________ӘЖК: ____________ СТН:__________
Мекен жайы (деректі): _____________________________________________
Отбасыдағы адам саны: _____________________________________________ -------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі N 246 II Заңының
2, 7 баптарына сәйкес Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек отбасына
............ адамға тағайындалсын.
Атаулы әлеуметтік көмектің төленуге арналған мөлшері:
_________ ден ______________дейін
тағайындау кезеңі
Сомасы: ___________________________________________________________
цифрмен және жазумен
Атаулы әлеуметтік көмек тағайындауға арналған есеп-------------------------------------------------------------------
____жылдың ______тоқсанындағы отбасының табысы-------------------------------------------------------------------
Табыстың түрлері                             Табыстың сомасы,теңге
1.____________________________________       _________________теңге
2.____________________________________       _________________теңге
3.____________________________________       _________________теңге
-------------------------------------------------------------------
Отбасының ____ жылдың _____тоқсанындағы жиынтық табысы _______теңге
Отбасының орташа айлық табысы:                         _______теңге
Табыстың есептеуге енгені, адам: ____________
Отбасының бір айдағы орта есеппен жан басына шаққандағы табысы
________ теңге
Кедейлік шегі: _______________теңге
Кедейлік шегі мен жан басына шаққандағы орта табыстың айырмашылығы:
_______________теңге ----------------------------------------------
АӘК айлар бойынша тағайындалуы:
Айы
Есебі
Жөнделуі
Соманың дөңгелектенуі
Жалпы тағайындалғаны
адам
сомасы
1.
2.
3.
Тағайындалған адам саны: _____________ адам
Шешім бойынша отбасына тағайындалған АӘК-тің көлемі: _____мың теңге
Уәкілетті органның басшысы ___________ ____________________________
қолы              тегі, аты-жөні
Бөлім бастығы              ___________ ____________________________
қолы              тегі, аты-жөні
Бас маман                  ___________ ____________________________
қолы              тегі, аты-жөні
Жетекші маман              ___________ ____________________________
қолы              тегі, аты-жөні

от 24 января 2006 года
Заключение участковой комиссии о необходимости предоставления адресной социальной помощи _____________________
на _____квартал 200__года (административная единица)
N
п/п
ФИО претендента и адрес  семьи
Cостав семьи
Сведения о родителях
Сведения о детях
Нахождение в
местах лишения
свободы, на
принудительном
лечении, в розыске,
на срочной военной
службе и т.д.
Количество
до 3 лет
до 7 лет
до
18 лет
старше 18 лет
1
2
3
4
5
6
7
8
Сведения о детях
Сведения об инвалидах и пенсионерах в семье
Дети школьного возраста
на полном государственном обеспечении
В учебных заведениях,  в том числе учащиеся в коммерческих группах
Занятые трудовой деятельностью
1. количество инвалидов;
2. количество пенсионеров;
3. количество лиц, старше 80 лет;
4. количество лиц, требующих постороннего ухода
9
10
11
12
Занятость членов семьи (указать род занятия)
Наличие подсобного хозяйства
Земельный надел
Получаемые ежемесячные доходы
1. работающие по найму
2. безработные, зарегистрованные в службе занятости
3.  занятые предпринимательской деятельностью
4.  самостоятельно занятые
5.  прочие
1. автотранспорт
2. приусадебный участок  (указать виды выращиваемых культур)
3.  скот
4.  птица
5. прочие
1. обрабатываемый (указать виды выращиваемых культур)
2. необрабатываемый
1. заработная плата
2.  пенсии
3.  пособия
4.  стипендии
5. компенсации
6.  алименты
1. от предпринимательской деятельности
2. имущественный
3. от подсобного хозяйства
4. от индивидуальной деятельности
1. выигрыш в денежной и натуральной форме
2. дивиденды
3. ссуды
4. прочие
13
14
15
16
17
18
Особые случаи, влияющие на ухудшение социально-бытовых условий
Необходимость оказания адресной социальной помощи
1. не нуждается
2. нуждается (с указанием обоснования принятого заключения)
19
20
Председатель
участковой комиссии       _________ ____________
(подпись) (Ф.И.О.)
Форма решения уполномоченного органа
Приложение № 3
к постановлению акимата области
N 40 от 24 января 2006 года
_________________________________
наименование уполномоченного органа       ____ _________200__ г.
дата принятия решения
Решение по назначению государственной адресной социальной помощи № __________ от «____» ____________г.
Заявление
Рег. N семьи: ___________
Дата/Номер:______________/___________
Ф.И.О.: ________________________________________________
Дата рождения: ____________ СИК: ________________________
РНН:_______________________
Адрес места проживания
(фактический):__________________________________________
Кол-во человек в семье:_________________________________
В соответствии со статьями 27 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года N 246-II назначить Государственную адресную социальную помощь на семью на ________чел.
Размер адресной социальной помощи к выплате: с______ по_____       период назначения
В сумме:____________________________________________________       цифрами и прописью
Расчет для назначения государственной адресной социальной помощи
---------------------------------------------------------------
Доходы семьи за ____квартал _________г.
наименование дохoдов сумма доходов, тенге
1._____________________________ ____________________ тенге
2._____________________________ ____________________ тенге
3._____________________________ ____________________ тенге
---------------------------------------------------------
Совокупный доход семьи за __ квартал ____ г. _______________ тенге Среднемесячный доход семьи: _______________ тенге
Учтено в расчета дохода, человек: _______________
Среднедушевой доход на месяц: _______________ тенге Черта бедности: _______________ тенге Разница между чертой бедности и
среднедушевым доходом: _______________ тенге
---------------------------------------------------------
Назначение АСП по месяцам:
Месяц
Расчет
Корректировка
округление
Итого назначено
Чел.
сумма
1.
2.
3.
Назначено на количество человек: _____________ чел. Размер АСП на семью по Решению: _____________тыс. тенге
Руководитель
Уполномоченного органа ___________ ____________
подпись фамилия
Начальник отдела ______________ _____________
подпись фамилия
Главный специалист ____________ ___________
подпись фамилия
Ведущий специалист ____________ ____________       подпись фамилия