Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқару туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 379 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 45 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 13 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4612 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 120 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 120 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқару тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқару туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы  N 379 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2583 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен басқа да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық кесімдерінің бюллетенінде жарияланған, 2004 жыл, N 1-4, 905-бап) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқару туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 379 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы  N 396 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3416 тіркелген) және Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногындағы  кәсіби қызмет түрлерін біріктіру туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің 2003 жылғы 27 қазандағы N 379 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 278 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3854 тіркелген) енгізілген толықтыру мен өзгерістерімен мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақта:
3) тармақшада ", кастодиандық қызметпен" деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақшада ", инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметпен" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қатысушылары жүзеге асыратын брокерлік және/немесе дилерлік қызмет айрықша болып табылады және де бағалы қағаздар рыногындағы басқа кәсіби қызмет түрлерімен қоса атқарылмайды.".

О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года № 379 "О совмещении видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 февраля 2007 года № 45. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 апреля 2007 года № 4612. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 120
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок совмещения видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 27 октября 2003 года N 379 "О совмещении видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2583, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных органов и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 год, N 1-4, ст. 905), с дополнением и изменениями, внесенными  постановлением Правления Агентства от 27 декабря 2004 года N 396 "О внесении дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 379 "О совмещении видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3416) и постановлением Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 278 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 379 "О совмещении видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3854), следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
в подпункте 3) слова ", кастодиальной деятельностью" исключить;
в подпункте 5) слова ", деятельностью по управлению инвестиционным портфелем" исключить;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Брокерская и/или дилерская деятельность, осуществляемая участниками регионального финансового центра города Алматы, является исключительным видом деятельности и не совмещается с другими видами профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг.".

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін
қолданысқа енгізіледі.
3. Лицензиялау басқармасы (Нәжімеденова Ә.Ж.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік
тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, зейнетақы активтерін инвестициялық басқару бойынша қызмет көрсететін бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларына, Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығына жіберсін.
4. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының
орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования (Нажимеденова А.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц "Ассоциация управляющих активами", профессиональных участников рынка ценных бумаг, оказывающих услуги по инвестиционному управлению пенсионными активами, регионального финансового центра города Алматы.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель