Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы N 94-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 16 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4615 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 115 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 20.02.2015 № 115 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабындағы 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. Мыналар бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу бланк нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу өтінім нысандары;
3) алынып тасталды
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу үшін құжаттар нысанын толтыру ережесі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің м.а. 2012.03.19 N 73-ө (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 29.05.2014 № 199-ө (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрықтарымен.
2. Мына құжаттардың күші жойылды деп саналсын:
1) "Қоршаған ортаны ластауға рұқсат алуға өтінім материалдарын ұсынуға және рәсімдеуге дайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 21 қазандағы N 280-ө бұйрығы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3188 тіркелген, орталық атқару және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланған, 2005 ж., N 14, 68 бет);
2) "Табиғатты пайдалануға арналған рұқсат беру бланкісін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрі міндетін атқарушының 2005 жылғы 12 тамыздағы N 223-ө бұйрығы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3826 тіркелген, 2005 ж. 14 желтоқсандағы N 233 "Юридическая газета" газетінде жарияланған).
2. Экологиялық реттеу департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің аумақтық бөлімшелерінің назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрық ол алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 30 наурыздағы
№ 94-ө бұйрығына
1-қосымша
Нысан

Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 марта 2007 года № 94-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2007 года № 4615. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 115
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 20.02.2015 № 115 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить:
1) форму бланка разрешения на эмиссии в окружающую среду согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы заявки на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду и заявки на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) исключен приказом и.о. Министра охраны окружающей среды РК от 19.03.2012 № 73-п (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
4) Правила заполнения форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра охраны окружающей среды РК от 19.03.2012 № 73-п (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 29.05.2014 № 199-П (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 21 октября 2004 года N 280-п "Об утверждении Инструкции по подготовке, оформлению и представлению материалов заявки на получение разрешения на загрязнение окружающей среды" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3188, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2005 г., N 14, ст. 68);
2) приказ и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 12 августа 2005 года N 223-п "Об утверждении формы бланка разрешения на природопользование" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3826, опубликованный в газете "Юридическая газета" 14 декабря 2005 года, N 233).
3. Департаменту экологического регулирования довести настоящий приказ до сведения территориальных подразделений Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 30 марта 2007 года № 94-п
Форма

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 29.05.2014 № 199-ө бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді).
Серия А-W                    № 00000
Мемлекеттік органның атауы Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат
(табиғат пайдаланушының атауы)
______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, пошта мекенжайы)
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_______________________________
Өндірістік объектінің атауы __________________________________
____________________________________________________________________
Өндірістік объектінің орналасқан жері_________________________
Табиғат пайдаланудың мынадай шарттарын сақтау:
1. Ластаушы заттардың шығарындыларын мыналардан аспайтын көлемдерде жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
2. Ластаушы заттардың төгінділерін мыналардан аспайтын көлемдерде жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
3. Өндіріс және тұтыныс қалдықтарын орналастыруды мыналардан аспайтын көлемдерде жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
4. Күкірт орналастыруды мыналардан аспайтын көлемдерде жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
5. Рұқсаттың қолданылу кезеңіне келісілген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сонымен қатар қоршаған ортаға эмиссияларды төмендету бойынша, жобалау құжаттамасымен белгіленген, мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысымен қарастырылған іс-шараларды орындау.
6. Рұқсаттың қолданылу кезеңіне өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасын орындау.
7. Осы Рұқсаттың 1-қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссия нормативтері жобалары,, реконструкция немесе қайта құрылатын кәсіпорын объектілері жобаларының Қоршаған ортаға әсерді бағалау (бұдан әрі - ҚОӘБ) бөлімдері эмиссия нормативтерінің ингридиенттері бойынша (заттар) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қортындысы негізінде осы рұқсатта белгіленген эмиссия (шығарындылар, төгінділер, қалдықтар, күкірт) лимиттерін асырмау.

Сноска. Форма в редакции приказа Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.05.2014 № 199-П (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Серия А-W                № 00000
Наименование органа, выдающего разрешение на эмиссии
в окружающую среду
РАЗРЕШЕНИЕ
на эмиссии в окружающую среду
(наименование природопользователя)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, почтовый адрес)
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный
номер
_____________________________________________________________________
Наименование производственного объекта_______________________________
_____________________________________________________________________
Местонахождение производственного
объекта______________________________________________________________
Соблюдать следующие условия природопользования:
1. Производить выбросы загрязняющих веществ в объемах, не
превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
2. Производить сбросы загрязняющих веществ в объемах, не
превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
3. Производить размещение отходов производства и потребления в
объемах, не превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
4. Производить размещение серы в объемах, не превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
5. Выполнять согласованный план мероприятий по охране окружающей
среды, на период действия настоящего Разрешения, а также мероприятия
по снижению эмиссий в окружающую среду, установленные проектной
документацией, предусмотренные положительным заключением
государственной экологической экспертизы.
6. Выполнять программу производственного экологического контроля на
период действия настоящего Разрешения.
7. Не превышать лимиты эмиссий (выбросы, сбросы, отходы, сера),
установленные в настоящем Разрешении на основании положительных
заключений государственной экологической экспертизы нормативов
эмиссий по ингредиентам (веществам) на проекты нормативов эмиссий в
окружающую среду, разделы Оценки воздействия в окружающую среду
(далее – ОВОС), проектов реконструкции или вновь строящихся объектов
предприятий согласно приложению 1 к настоящему Разрешению.

8. Осы рұқсатқа 2-қосымшаға сәйкес табиғат пайдалану шарттары.
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың қолданылу мерзімі ____ жылдан____ жылға дейін.
Ескертпе:
* Осы Рұқсатта белгіленген эмиссиялар лимиттері, жалпы эмиссиялар көлемі және ингредиенттер (заттар) бойынша осы Рұқсат берілген күннен бастап қолданысқа енеді және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібі Ережесінің 6 тармағында көрсетілген формула бойынша есептеледі.
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат қолданыстағы технологиялардың және осы Рұқсатта көрсетілген табиғат пайдалану шарттары өзгергенге дейін қолданыста болады.

8. Условия природопользования согласно приложению 2 к настоящему
Разрешению.
Срок действия разрешения на эмиссии в окружающую среду
с ____ года по ____ года.
Примечание:
*Лимиты эмиссий, установленные в настоящем Разрешении, по
валовым объемам эмиссий и ингредиентам (веществам) действуют со дня
выдачи настоящего Разрешения и рассчитываются по формуле, указанной в
пункте 6 Правил заполнения форм документов для выдачи разрешений на
эмиссии в окружающую среду.
Разрешение на эмиссии в окружающую среду действительно до
изменения применяемых технологий и условий природопользования,
указанных в настоящем Разрешении.

Осы рұқсаттың 1 және 2-қосымшалары осы рұқсаттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Басшы
(уәкілетті тұлға)
____________________________________________________________
қолы  Тегі, аты, әкесінің аты (әкесінің аты болған жағдайда)
Мөр орны
қаласы                                         Берілген күні
Қоршаған ортаға
эмиссияларға рұқсатқа
1 қосымша
Нысан
Белгіленген ингредиенттер (заттар) бойынша эмиссиялар нормативтеріне негізделген, жобаны жаңарту немесе қайта құрылған кәсіпорын нысанына қоршаған ортаға әсерді бағалау бөлімдері бойынша мемлекеттiк экологиялық сараптама қорытындысы
Мемлекеттiк экологиялық сараптама қорытындыларының атауы
Мемлекеттiк экологиялық сараптама қорытынды номері және берілген күні
Шығарындылар
1
2
3
Төгінділер
1
2
3
Қалдықтарды орналастыру
1
2
3
Күкіртті орналастыру
1
2
3
2 Қосымша қоршаған ортаға
эмиссияларға рұқсатқа
Табиғат пайдалану шарттары
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 30 наурыздағы
№ 94-ө бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 29.05.2014 № 199-ө бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді).
Мемлекеттік органның атауы
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу немесе қайта рәсімдеу өтінімі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушы атауы)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(өтініш иесі- ұйымның заңды мекен-жайы немесе жеке тұлғаның мекен-жайы)
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефоны, факс_____________________________________
____________________________________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
____________________________________________________________
__________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты (өндірістік объектінің қауіптілік классы)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________
____________________________________________________________

Приложения 1 и 2 являются неотъемлемой частью настоящего
Разрешения.
Руководитель
(уполномоченное лицо) _______________________________________________________________
подпись    Фамилия, имя, отчество (отчество при наличии)
Место печати
город                                Дата выдачи
Приложение 1
к разрешению на эмиссии
в окружающую среду
Форма
Заключения государственной экологической экспертизы
нормативов эмиссий по ингредиентам (веществам) на проекты
нормативов эмиссий в окружающую среду, разделы ОВОС,
проектов реконструкции или вновь строящихся объектов
предприятий
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Выбросы
1
2
3
Сбросы
1
2
3
Размещение отходов
1
2
3
Размещение серы
1
2
3
Приложение 2
к разрешению на эмиссии
в окружающую среду
Условия природопользования
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение № 2
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 30 марта 2007 года № 94-п
Форма
Сноска. Форма в редакции приказа Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.05.2014 № 199-П (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии
в окружающую среду
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания
физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс_____________________________________
____________________________________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер ______________________________________________________
_____________________________________________________________________

2. Өндірістік объектіде орналасқан қоршаған ортаның ластану
көздері, өнеркәсіптік объекті орналасқан орны туралы мәліметтер:
1 Кесте. Өнеркәсіптік аймақтардың орналасқан орны туралы мәліметтер
Өнеркәсіптік аймақтың нөмірі
Өнеркәсіптік аймақтың атауы
Облысы
Аудан, тұрғын пункті
Координаттары градус, минута, секунда
Алып жатқан аумағы, гектар
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7
3. Жыл бойынша ластаушы заттардың шығарындылары, (төгінділерді)
және орналастырылатын қалдықтары (күкірт) көлемінің сұратылатын лимиттері.
2-Кесте. Ластаушы заттар шығарындыларының лимиттері
Заттар атауы
Ластаушы заттар шығарындыларының нормативті көлемі
Ластаушы заттардың шығарындыларының сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі шығарындылар
грамм/сек
тонн/жыл
грамм/сек
тонн/жыл
грамм/сек
тонн/жыл
1
2
3
4
5
6
7
20__жылға
Оның ішінде, барлығы:
Аймақ 1
Оның ішінде ингридиент бойынша:
Аймақ 2
Оның ішінде ингридиент бойынша:
3-кесте. Ластаушы заттар төгінділеріне арналған лимиттері
Заттар атауы
Ластаушы заттар төгінділерінің нормативті көлемі
Ластаушы заттардың төгінділерінің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі төгінділер көлемі
миллиграмм/литр
тонн/жыл
миллиграмм/литр
тонн/жыл
миллиграмм/литр
тонн/жыл
1
2
3
4
5
6
7
20__ жылға
Барлығы, олардың ішінде су шығарымдары бойынша:
1-су шығарымы бойынша
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
1-су шығарымы бойынша
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
4-Кесте. Өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру лимиттері
Қалдықтар атауы
Қалдықтардың қауіптілік денгейі
Орналастыру орны
Қалдықтардың нормативті көлемі
Қалдықтардың сұратылған лимиттер
Өтінім берер алдындағы жылғы қалдықтарды орналастырудың іс жүзіндегі көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
6
20__жылға
Оның ішінде барлығы
5-кесте. Күкірт орналастыруға арналған лимиттер
Атауы
Орналастыру орны
Күкірттің нормативті көлемі
Күкірттің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі күкірт орналастыру көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылға
Барлығы:
Табиғат пайдаланушылар мен ұсынылатын табиғат пайдалану шарттары:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қоршаған ортаға эмиссиялар осы өтінімде көрсетілгендерге сәйкес болатындығын растаймыз.
4. Өтінімге келесідей құжаттар ұсынылады:
____________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Уәкілетті
(жеке тұлға) ________________     ______________________
(жеке қолы)          (қолын ашып жазу)
Мөр орны
Нысан
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу өтінімі
(табиғат пайдаланушының атауын немесе ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерткен, қайта құрылған жағдайларында)
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуді сұраймын
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(рұқсат рәсімделген жеке және заңды тұлғаның атауы)
__________________________________________________________________
(жеке және заңды тұлғаның ауыстырылған атауы)
Рұқсат №                  берілген (кіммен)_______________________
__________________________________________________________________
(өтініш иесінің-ұйымның заңды мекен жайы немесе жеке тұлғаның тұратын мекен-жайы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты (өндірістік объектінің қауіптілік классы)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өтінімге келесідей құжаттар ұсынылады:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Уәкілетті
(жеке тұлға) ________________     ______________________
(жеке қолы)         (қолын ашып жазу)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 30 наурыздағы
N 94-ө бұйрығына
3-қосымша

2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых
находятся источники загрязнения окружающей среды производственного
объекта:
Таблица 1. Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер промышленной площадки
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты, градус, минут, секунд
Занимаемая территория, гектар
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые лимиты объемов выбросов (сбросов) загрязняющих
веществ и размещаемых отходов (серы) по годам
Таблица 2. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Наименование веществ
Нормативные объемы выбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
Фактические выбросы за год, предшествующий подаче заявки
грамм/секунд
тонн/год
грамм/секунд
тонн/год
грамм/секунд
тонн/год
1
2
3
4
5
6
7
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
в том числе по ингредиентам:
Площадка 2
В том числе по ингредиентам:
Таблица 3. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Наименование веществ
Нормативные объемы сбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты сбросов загрязняющих веществ
Фактический объем сбросов за год, предшествующий подаче заявки
миллиграмм
/литр
тонн/год
миллиграмм
/литр
тонн/год
миллиграмм/литр
тонн/год
1
2
3
4
5
6
7
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
в том числе по ингредиентам:
По водовыпуску 2
в том числе по ингредиентам:
Таблица 4. Лимиты на размещение отходов производства и
потребления
Наименование отхода
Уровень опасности отходов
Место размещения
Нормативные объемы отходов
Запрашиваемые лимиты отходов
Фактические объемы размещения (хранения) отходов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
6
на 20__ год
Всего, из них по видам:
Таблица 5. Лимиты на размещение серы
Наименование
Место размещения
Нормативные объемы серы
Запрашиваемые лимиты серы
Фактические объемы размещения серы за год, предшествующий заявке
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего:
Предлагаемые природопользователем условия природопользования:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Настоящим удостоверяем, что эмиссии в окружающую среду будут
соответствовать описанным в настоящей заявке.
4. К заявке прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ ______________________
(личная подпись) (расшифровка подписи)
Место печати
Форма
Заявка
на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду
(в случаях изменения наименования или организационно-правовой
формы, реорганизации природопользователя)
Прошу Вас переоформить разрешение на эмиссии в окружающую среду
с _____________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, на
которое была оформлено разрешение)
на ____________________________________________________________
(наименование измененного юридического или физического
лица)
№ разрешения ___________________выданное (кем)______________________
_____________________________________________________________________
(юридический адрес организации заявителя или адрес проживания
физического лица)
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ ______________________
(личная подпись) (расшифровка подписи)
Место печати
Приложение № 3
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 30 марта 2007 года № 94-п
Форма
Уведомительная декларация
для получения разрешения на эмиссии в окружающую
среду для объектов IV категории

Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің м.а. 2012.03.19 N 73-ө (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 30 наурыздағы
N 94-ө бұйрығына
4-қосымша
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беруге арналған құжаттар нысанын толтыру ережесі
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 29.05.2014 № 199-ө бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді).
1. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты толтыру тәртібі
1. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың 1-4-тармақтарында (бұдан әрі – рұқсат) (Қосымша 1 осы бұйрыққа) ластаушы заттардың шығарындылары, ластаушы заттардың төгінділері, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру, күкірітті орналастыру лимиттері жыл бойынша тонна арқылы көрсетіледі.
2. Рұқсаттың 5 тармағында рұқсаттың қолданылу кезеңіне келісілген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ табиғат пайдаланушының қабылдау (бекіту) және оның реквизиттері туралы шешімін көрсетумен жобалық құжаттамалармен белгіленген, мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қортындысымен қарастырылған қоршаған ортаға эмиссияларды азайту бойынша іс-шаралардың орындалуының міндеттілігі көрсетіледі.
3. Рұқсаттың 6 тармағында рұқсаттың қолданылу кезеңіне табиғат пайдаланушының қабылдау (бекіту) және оның реквизиттері туралы шешімін көрсетумен өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасын орындау міндеттілігі көрсетіледі.
4. Рұқсаттың № 1 қосымшада эмиссия нормативтері жобаларына, реконструкция немесе қайта құрылған кәсіпорын объектілері жобаларының ҚОЭБ бөлімдеріне берілген мемлекеттiк экологиялық сараптаманың оң қорытындысының нөмірі және берілген күні көрсетіледі, олардың негізінде эмиссиялар (шығарындылар, төгінділер, қалдықтар, күкірт) лимиттері белгіленеді және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беріледі.
5. Рұқсатқа № 2 қосымша белгіленген тәртіппен бекітілген Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатқа табиғат пайдалану шарттарын қосу қағидасына сәйкес экологиялық талаптар мен нормалардың орындалуын қамтамасыз ететін табиғат пайдалану шарттарын қосу үшін толтырылады.

Сноска. Приложение 3 исключено приказом и.о. Министра охраны окружающей среды РК от 19.03.2012 № 73-п (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение № 4
к приказу Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 30 марта 2007 года № 94-п
Правила заполнения форм документов
для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду
Сноска. Правила в редакции приказа Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.05.2014 № 199-П (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Порядок заполнения разрешения на эмиссии в окружающую среду
1. В пунктах 1-4 разрешения на эмиссии в окружающую среду (далее - разрешение) (приложение 1 к настоящему приказу) указываются лимиты выбросов загрязняющих веществ, сбросов загрязняющих веществ, размещаемых отходов производства и потребления, размещаемой серы в тоннах по годам.
2. В пункте 5 разрешения указывается обязанность выполнения согласованного уполномоченным органом в области охраны окружающей среды плана мероприятий по охране окружающей среды на период действия разрешения, а также мероприятий по снижению эмиссий в окружающую среду, установленные проектной документацией, предусмотренных положительным заключением государственной экологической экспертизы с указанием решения природопользователя о принятии (утверждении) и его реквизитов.
3. В пункте 6 разрешения указывается обязанность выполнения Программы производственного экологического контроля, разработанная на период действия разрешения с указанием решения природопользователя о принятии (утверждении) и его реквизитов.
4. В приложении 1 к разрешению указываются номера и даты положительных заключений государственной экологической экспертиза на проекты нормативов эмиссий, разделы ОВОС проектов реконструкции или вновь строящихся объектов предприятий согласно приложению 1 к настоящему Разрешению, на основании которых устанавливаются лимиты эмиссий (выбросы, сбросы, отходы, сера) и выдается разрешение на эмиссии в окружающую среду.
5. В приложении 2 к разрешению заполняется для включения условий природопользования, обеспечивающих выполнение экологических требований и норм в соответствии с Правилами включения условий природопользования в разрешения на эмиссии в окружающую среду, утвержденными приказом и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 апреля 2007 года № 112-п, «Об утверждении Правил включения условий природопользования в разрешения на эмиссии в окружающую среду» зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4656.

6. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатпен белгіленген жалпы көлем және ингридиенттер бойынша эмиссиялар лимиттері келесідей формула бойынша рұқсаттың берілген күнінен бастап белгіленеді:
Рұқсат беру күнінен бастап эмиссия лимиттерін анықтауға арналған формула
М = (L/С) x N,        М= (..../...) х..... = тонна
М – Табиғат пайдалану мерзіміне лимит, рұқсаттың анықталған берілген күнінен белгіленеді.
L – Мемлекеттік экологиялық сараптама оң қорытындысына сәйкес, жалпы нормативті көлем
N – Жылдағы қалған күндер саны;
С – Жылдағы нормаланатын кезең
2. Қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты алу немесе қайта рәсімдеуге арналған өтінімді толтыру тәртібі
7. 1 кестенің 5-7 бағанасының 2-тармағында қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу немесе қайта рәсімдеу өтінімі (бұдан әрі - өтінім) (қосымша № 2 осы бұйрыққа) ақпарат болған жағдайда толтырылады.
8. Өтінімнің 2-5 кестесі барлық өндірістік объектілердің және ластаушы заттардың шығарындылары, ағынды сулардың төгінділері, қалдықтарды және күкіріттерді орналастырудың әр өнеркәсіптік аймақ бойынша қорытынды мәліметтері түрінде толтырылады.
9. IV санаттағы объектілері бар табиғат пайдаланушылар үшін қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативті көлемі табиғат пайдаланушының мөрімен расталған есептік және аспаптық жолмен негізделеді.
10. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресiмдеу өтінімі табиғат пайдаланушының атауын немесе ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерткен, ол қайта ұйымдастырылған жағдайларда толтырылады.

6. Лимиты эмиссий, установленные в разрешении на эмиссии, в окружающую среду по валовым объемам и ингредиентам устанавливаются со дня выдачи разрешения по следующей формуле:
Формула для определения лимитов эмиссий со дня выдачи разрешения
где М – лимит на период природопользования, устанавливаемого с определенной даты выдачи разрешения;
L – валовый нормативный объем, согласно положительного заключения государственной экологической экспертизы;
N – количество оставшихся дней в году;
С – нормируемый период в году.
2. Порядок заполнения заявки на получение и переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду
7. В пункте 2 графы 5-7 таблицы 1 заявки на получение или переформление разрешения на эмиссии в окружающую среду (далее - заявка) (приложение 2 к настоящему приказу) заполняются при наличии данных.
8. Таблицы 2-5 заявки заполняются в виде итоговых данных всего производственного объекта и с указанием данных по каждой промышленной площадке для выбросов загрязняющих веществ, сбросов сточных вод, размещения отходов и серы.
9. Для природопользователей, имеющих объекты IV категории, нормативные объемы эмиссий в окружающую среду устанавливаются и обосновываются расчетным или инструментальным путем (с приведением необходимых расчетов) заверенных печатью природопользователя.
10. Заявка на переоформление разрешения заполняется в случаях изменения наименования или организационно-правовой формы, реорганизации природопользователя.