Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының»"Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 331 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы N 64 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 7 мамырдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4665 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жинақтаушы зейнетақы қорларының есептілігін ұсыну тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы  N 331 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3346 тіркелген, 2005 жылғы 23 қыркүйектегі "Юридическая газета" газетінде жарияланған, N 175-176), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы  N 310 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 331 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 9 қаңтардағы  N 17 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4074 тіркелген) енгізілген өзгерістері мен толықтыруларымен, мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорының есеп беру ережесінде:
2-тармақтағы:
10) тармақшада "." деген тыныс белгісін ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) есепті кезеңдегі әрбір күнтізбелік күн соңындағы жағдай бойынша ағымдағы шоттардағы меншікті ақшаның қалдығы туралы есеп (осы Ереженің 11-қосымшасы).";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 331 "Об утверждении Правил представления отчетности накопительным пенсионным фондом"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года N 64. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 мая 2007 года N 4665. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления отчетности накопительными пенсионными фондами, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 27 ноября 2004 года  N 331 "Об утверждении Правил представления отчетности накопительным пенсионным фондом" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3346, опубликованное в газете "Юридическая газета" от 23 сентября 2005 года, N 175-176), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 27 августа 2005 года  N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), постановлением Правления Агентства от 9 января 2006 года  N 17 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства от 27 ноября 2004 года N 331 "Об утверждении Правил представления отчетности накопительным пенсионным фондом" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4074) следующие изменения и дополнения:
в  Правилах представления отчетности накопительным пенсионным фондом, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
в подпункте 10) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) отчет об остатках собственных денег на текущих счетах по состоянию на конец каждого календарного дня отчетного периода (приложение 11 к настоящим Правилам).";

3-1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1. Ай сайын қағаз тасымалдағышта жасалатын есеп беруге бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға қол қояды, ол мөрмен расталады және Қорда сақталады. Қор уәкілетті органның талап етуі бойынша сұрату алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қағаз тасымалдағыштағы есеп беруді ұсынады.";
осы қаулының қосымшасына сәйкес 11-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (М.Б. Бөбеев):
1) Заң департаменті (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу
мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2007 жылғы
30 наурыздағы N 64
қаулысына қосымша
"Жинақтаушы зейнетақы
қорының есеп беру
ережесіне 11-қосымшасы
__________________ бастап _________________ дейінгі кезеңдегі
ағымдағы  шоттардағы меншікті ақшаның қалдығы туралы есеп
___________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
Атауы
күні, айы, жылы
...
...
күні, айы,
жылы
Ағым-
дағы
шоттың
сомасы
%-бен
баланс
бойынша
актив-
терге
...
...
Ағым-
дағы
шоттың
сомасы
%-бен
баланс
бойынша
актив-
терге
А
1
2
3
...
...
...
...
Ақша және
ақша балама-
лары, оның
ішінде:
1.
Қазақстан
Республикасы
екінші дең-
гейдегі банк-
терінің ағым-
дағы шотта-
рындағы ақша:
1.
1.
1.
n
2.
Резидент емес
банктердің
ағымдағы
шоттарындағы
ақша:
2.1.
2 .n
Ағымдағы шот-
тардағы ақша
қалдығының
жиынтығы
Баланс бойын-
ша активтер
сомасы
Есепке қол қоюға уәкілетті бірінші басшы немесе тұлға
_____________________
күні ___________________
Есепке қол қоюға уәкілетті бас бухгалтер немесе бірінші тұлға
_________________________
күн _____________________
Орындаушы _____________ күні _____________________
Телефон: ___________________________________________
Мөрге арналған орын.".

пункт 3-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Отчетность на бумажном носителе, составляемая ежемесячно, подписывается первым руководителем или лицом, уполномоченным на подписание отчета, главным бухгалтером или лицом, уполномоченным на подписание отчета, заверяется печатью и хранится у фонда. По требованию уполномоченного органа фонд не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность на бумажном носителе.";
дополнить приложением 11 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, накопительных пенсионных фондов, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 30 марта 2007 года N 64
"Приложение 11
к Правилам представления отчетности
накопительным пенсионным фондом
Отчет об остатках собственных денег на текущих счетах
за период с _______ по __________
_______________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
Наименование
дата, месяц, год
...
...
дата, месяц,
год
Сумма на
текущем
счету
в % к
активам
по ба-
лансу
...
...
Сумма
на те-
кущем
счету
в % к
активам
по ба-
лансу
А
1
2
3
...
...
...
...
Деньги и денежные
эквиваленты,
в том числе:
1.
Деньги на
текущих счетах
в банках второго
уровня Республики
Казахстан:
1.1.
1.n
2.
Деньги на текущих
счетах в банках-
нерезидентах:
2.1.
2.n
Итого остаток
денег на текущих
счетах
Сумма активов по
балансу
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета ______________ дата ________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета ______________ дата ________
Исполнитель _______________ дата ___________
Телефон: ___________________________________
Место для печати.".