Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов"

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 132 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 8 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4713 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 131 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 131 Қаулысымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
" Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері осы қаулының қосымшасына сәйкес өздерінің күшін жойды деп танылсын.
3. Осы қаулы Нұсқаулықтың 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 39, 41-тармақтарын қоспағанда 2008 жылғы  1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. ...
5. ...
6. ...
7. ...
8. ...
Төрайым                                   Е.Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 131 қаулысының қосымшасы
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. ...
2. ...
3. ...
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 132 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4713 тіркелген).
5. ...
6. ...
Қолданушылар назарына: Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Агенттік Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4216 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 212 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4447 тіркелген, 2006 жылы 13 желтоқсанда N 215 (1195) "Юридическая газета" газетінде жарияланған), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы N 37 қаулысымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы аталған қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы нұсқаулықта:
27-тармақта:
бірінші абзацтағы "ұйымы" деген сөзден кейін "күн сайын" деген сөзбен толықтырылсын;
бесінші абзацтағы "активтер" деген сөзден кейін "күнтізбелік күн соңына" деген сөзбен толықтырылсын;
алтыншы абзацтағы "қайта сақтандырушының" деген сөзден кейін "соңғы есепті айдың соңына" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Сақтандыру резервтері сомасы уәкілетті органға ай сайынғы қаржылық есеп беруді ұсынған күнге дейін пайдаланылады.";
27-1-тармақтағы "ағымдағы есепті ай үшін" деген сөздер алынып тасталсын;
31-тармақтың 1) тармақшасының үшінші абзацындағы "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі болып табылмайтын" деген сөздер алынып тасталсын;

Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года N 132. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2007 года N 4713. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 131
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 131 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4216), с дополнениями и изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 23 сентября 2006 года N 212 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4447, опубликованное в газете "Юридическая газета" от 13 декабря 2006 года N 215 (1195)), постановлением Правления Агентства от 23 февраля 2007 года N 37 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов", следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов, утвержденной указанным постановлением:
пункт 27:
абзац первый после слова "организация" дополнить словом "ежедневно";
абзац пятый после слова "активов" дополнить словами "на конец календарного дня";
абзац шестой после слова "перестраховщика" дополнить словами "на конец последнего отчетного месяца";
дополнить предложением следующего содержания:
"Сумма страховых резервов используется до дня предоставления ежемесячной финансовой отчетности в уполномоченный орган.";
в пункте 27-1 слова "за текущий отчетный месяц" исключить;
в абзаце третьем подпункта 1) пункта 31 слова "и не являющихся банками второго уровня Республики Казахстан" исключить;

мынадай мазмұндағы 35-1-тармақпен толықтырылсын:
"35-1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы апта сайын, есептіден кейінгі аптаның бейсенбісінен кешіктірмей уәкілетті органға осы Нұсқаулықтың 6-қосымшасында көрсетілген нысанда жоғары өтімді активтердің жеткіліктілігі нормативі есебін ұсынады.
Есеп электронды жеткізушімен деректердің құпиялылығы мен түзетілмейтіндігін қамтамасыз етіп, ақпаратты криптографиялық қорғаныс құралдарымен жеткізуге кепілдік беретін көлік жүйесін пайдалану арқылы ұсынылады.
Қағаз жеткізушідегі есепке бірінші басшы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қол қояды, мөрмен расталады және сақтандыру ұйымында сақталады.
Уәкілетті органның талап етуі бойынша сақтандыру ұйымы сұрату алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей, жоғары өтімді активтердің жеткіліктілігі нормативі мәнінің есебін ұсынады.";
4-қосымшада:
"20 жылғы_____ "___" жағдай бойынша Сапа және өтімділік және жоғары өтімді активтер бойынша олардың жіктелімін ескергендегі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтер есебі" кестесінде:
кестенің атауындағы "және жоғары өтімді активтер бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
13 және 20 жолдар алынып тасталсын;
"Барынша жоғары және барынша жоғары санаттан кейінгі санат бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері болып табылмайтын, осы банктің банктік конгломератына кіретін Қазақстан Республикасының эмитенттерінің және Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкінің бағалы қағаздарына салынған инвестициялар мөлшерінің есебі - (НД4) - баланс бойынша активтер сомасының 10%-нан артық емес" кестесінің атауындағы "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері болып табылмайтын," деген сөздер алынып тасталсын;
5-қосымшада:
8004 және 8005 жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
8004
Қайта сақтандырушылардан алынатын
сомалар бойынша мерзімі өтпеген,
сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан)
және ірі қатысушы болып табылмайтын
делдалдардан, еншілес ұйымдардан,
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
ірі қатысушысы немесе қомақты үлесі
бар, сондай-ақ күмәнді борыштар
бойынша резервтерді шегергенде, өзге
аффилиирленген ұйымдар болып табылатын
ұйымдардан алынатын сақтандыру
сыйлықақылары бойынша берешек
8005
Қайта сақтандырушылардан алынатын
сомалар бойынша 90 күндік мерзімге
мерзімі өткен, сақтанушылардан (қайта
сақтанушылардан) және ірі қатысушы
болып табылмайтын делдалдардан,
еншілес ұйымдардан, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы
немесе қомақты үлесі бар, сондай-ақ
күмәнді борыштар бойынша резервтерді
шегергенде, өзге аффилиирленген
ұйымдар болып табылатын ұйымдардан
алынатын сақтандыру сыйлықақылары
бойынша берешек

дополнить пунктом 35-1 следующего содержания:
"35-1. Страховая (перестраховочная) организация еженедельно, не позднее четверга недели, следующей за отчетной, представляет в уполномоченный орган расчет норматива достаточности высоколиквидных активов по форме, указанной в Приложении 6 к настоящей Инструкции.
Расчет представляется на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Расчет на бумажном носителе подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у страховой организации.
По требованию уполномоченного органа страховая организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет расчет значения норматива достаточности высоколиквидных активов.";
в приложении 4:
в таблице "Расчет активов страховой (перестраховочной) организации с учетом их классификации по качеству и ликвидности и высоколиквидных активов по состоянию на "__" ________ 20__ года":
в наименовании таблицы слова "и высоколиквидных активов" исключить;
строки 13 и 20 исключить;
в наименовании таблицы "Расчет размера инвестиций в ценные бумаги одного банка второго уровня Республики Казахстан и эмитентов Республики Казахстан, входящих в банковский конгломерат данного банка, не являющихся банками второго уровня Республики Казахстан, включенные в официальный список организатора торгов по наивысшей и следующей за наивысшей категории - (НД4) - не более 10% от суммы активов по балансу" слова "не являющихся банками второго уровня Республики Казахстан," исключить;
в приложении 5:
строки 8004 и 8005 изложить в следующей редакции:
8004
Задолженность, не просроченная по
суммам к получению от перестраховщиков,
страховым премиям к получению
от страхователей (перестрахователей) и
посредников, не являющихся крупными
участниками, дочерними организациями,
организациями, в которых страховая
(перестраховочная) организация является
крупным участником или имеет
значительное участие, а также иными
аффилиированными организациями, за
вычетом резерва по сомнительным долгам
8005
Задолженность, просроченная на срок до
90 дней по суммам к получению от
перестраховщиков, страховым премиям к
получению от страхователей
(перестрахователей) и посредников, не
являющихся крупными участниками,
дочерними организациями, организациями,
в которых страховая (перестраховочная)
организация является крупным участником
или имеет значительное участие, а также
иными аффилиированными организациями,
за вычетом резерва по сомнительным
долгам

8005 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 8005-1-жолмен толықтырылсын:
8005-1
Ірі қатысушылардың, еншілес
ұйымдардың, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының ірі қатысушы
немесе қомақты үлесі бар деп табылатын
ұйымның, сондай-ақ өзге де аффилиир-
ленген ұйымдардың қайта сақтандырушы-
лардан алатын сомасы бойынша, сақтану-
шылардан (қайта сақтанушылардан) және
күмәнді борыштар бойынша резервті
шегергендегі делдалдардан алынатын
берешек
8082 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 8083 және 8084 жолдармен толықтырылсын:
8083
Заңға сәйкес ірі қатысушылар немесе
еншілес ұйымдар (сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының қомақты үлесі бар
ұйым) болып табылатын заңды тұлғалар
акциялары
8084
Заңға сәйкес ірі қатысушылар немесе
еншілес ұйымдар (сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының қомақты үлесі бар
ұйым) болып табылатын екінші
деңгейдегі банктердегі салымдар
Осы қаулының қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 шілдеде қолданысқа енгізіледі.
3. Сақтандыру рыногы субъектілерін және басқа қаржылық ұйымдарды қадағалау департаменті (Қарақұлова Д.Ш.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және "Қазақстан қаржыгерлерінің бірлестігі" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Ақпарат технологиясы басқармасы (Бейсенбаев А.Ж.) 2007 жылғы 1 шілдеге дейінгі мерзімде»Сақтандыруды қадағалау» автоматтандырылған ақпарат жүйесін жетілдіруді қамтамасыз етсін.
5. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н.Өзбековке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының 2007 жылғы
30 сәуірдегі N 132 қаулысына қосымша
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
пруденциалдық нормативтер есебінің
нормативтік мәні мен әдістемесі,
пруденциалдық нормативтердің
орындалғандығы жөніндегі есепті беру
нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулыққа
6-қосымша
______________________________________________
(Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)

после строки 8005 дополнить строкой 8005-1 следующего
содержания:
8005-1
Задолженность крупных участников,
дочерних организаций, организаций, в
которых страховая (перестраховочная)
организация является крупным участником
или имеет значительное участие, а также
иных аффилиированных организаций по
суммам к получению от перестраховщиков,
страховым премиям к получению от
страхователей (перестрахователей) и
посредников, за вычетом резерва по
сомнительным долгам
после строки 8082 дополнить строками 8083 и 8084 следующего
содержания:
8083
Акции юридических лиц, которые в
соответствии с Законом являются
крупными участниками или дочерними
организациями (организациями, в которых
страховая (перестраховочная)
организация имеет значительное участие)
8084
Вклады в банках второго уровня, которые
в соответствии с Законом являются
крупными участниками или дочерними
организациями (организациями, в которых
страховая (перестраховочная)
организация имеет значительное участие)
дополнить Приложением 6 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2007 года.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каракулова Д.Ш.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению информационных технологий (Бейсенбаев А.Ж.) в срок до 1 июля 2007 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Страховой надзор".
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 30 апреля 2007 года N 132
"Приложение 6
к Инструкции о нормативных
значениях и методике расчетов
пруденциальных нормативов страховой
(перестраховочной) организации, формах
и сроках представления отчетов о
выполнении пруденциальных нормативов
Расчет норматива достаточности высоколиквидных активов

20__жылғы "___"_____ бастап 20__жылға "__"______дейінгі
жоғары өтімді активтер нормативі есебі
(мың теңгемен)
"
N№
Көрсеткіш атауы
Дүй-
сенбі
Сей-
сенбі
Сәр-
сен-
бі
Бей-
сенбі
Жұма
Сенбі
Жек-
сенбі
1.
Кассадағы ақша
(соңғы есепті
айдың соңындағы
баланс бойынша
активтердің 1
%-нен артық емес)
2.
Бағалы қағаздары
"А" ("Standard
&Poor's" және
"Fitch" рейтинг
агенттіктерінің
жіктелімі бойынша) немесе
резидент емес
сабақтас
банктердің "А-"
санатынан төмен
емес ұзақ
мерзімді рейтингі
бар еншілес
резидент банктер
болып табылатын
("Standard &
Poor's" және
"Fitch" рейтинг
агенттіктерінің
жіктелімі
бойынша) немесе
"А3" ("Мооdу's
Investors
Service" рейтинг
агенттіктерінің
жіктелімі
бойынша)
санатынан төмен
емес санат
бойынша
сауда-саттықты
ұйымдастырушының
ресми тізіміне
енгізілген немесе
Қазақстан
Республикасының
екінші деңгейдегі
банктеріндегі
салымдар
(депозиттер)
(оның ішінде
шетел валютасымен) -
барлығы, оның
ішінде:
2.1. Талап ету
бойынша
салымдары -
шоттардағы
сомалардың 100%
көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақы сомасын
ескеріп),
күмәнді борыштар
бойынша резервті
шегере отырып
2.2. Мерзімді
салымдар -
шоттардағы
сомалардың
100% көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақы сомасын
ескеріп), күмәнді
борыштар бойынша
резервті шегере
отырып
3.
Қазақстан
Республикасының
мемлекеттік
бағалы қағаздары
(оның ішінде
басқа мемлекет-
тердің заңнама-
сына сәйкес
айналысқа ақша
шығарған) - 100%
көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақы сомасын
ескеріп), күмәнді
борыштар бойынша
резервті шегере
отырып
4.
Қазақстан
Республикасы мен
басқа мемлекет-
тердің заңнама-
ларына сәйкес
аса жоғары санат
бойынша сауда-
саттықты ұйымдас-
тырушының ресми
тізіміне енгізіл-
ген (ипотекалық
облигациялары
мен "Қазақстан
Даму Банкі"
акционерлік
қоғамының
облигацияларын
қоспағанда),
Қазақстан
Республикасы
эмитенттерінің
мемлекеттік емес
эмиссиялық
бағалы қағаздары
(оның ішінде
басқа мемлекет-
тердің заңнама-
сына сәйкес
айналысқа ақша
шығарған) -
баланстық құнның
100 % көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақы сомасын
ескеріп),
күмәнді борыштар
бойынша резервті
шегере отырып
5.
Қазақстан
Республикасы мен
басқа мемлекет-
тердің заңнама-
ларына сәйкес
аса жоғарыдан
кейінгі санат
бойынша сауда-
саттықты
ұйымдастырушының
ресми тізіміне
енгізілген
(ипотекалық
облигациялары
мен "Қазақстан
Даму Банкі"
акционерлік
қоғамының
облигацияларын
қоспағанда),
мемлекеттік емес
эмиссиялық
бағалы қағаздар
(оның ішінде
басқа мемлекет-
тердің заңнама-
сына сәйкес
айналысқа ақша
шығарған) -
баланстық құнның
100 % көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақы сомасын
ескеріп), күмәнді
борыштар бойынша
резервті шегере
отырып
6.
Аса жоғары санат
бойынша сауда-
саттықты ұйымдас-
тырушының ресми
тізіміне енгізіл-
ген Қазақстан
Республикасының
эмитенттерінің
ипотекалық
облигациялары -
баланстық құнның
100 % көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақы сомасын
ескеріп),
күмәнді борыштар
бойынша резервті
шегере отырып
7.
"Қазақстан Даму
Банкі" акционер-
лік қоғамының
облигациялары -
баланстық құнның
100 % көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақы сомасын
ескеріп), күмәнді
борыштар бойынша
резервті шегере
отырып
8.
"ВВВ" ("Standard
& Рооr's" және
"Fіtсh" рейтинг
агенттіктерінің
жіктелімі бойынша) немесе
"Ваа2" төмен
емес ("Мооdу's
Іnvestors
Service" рейтинг
агенттіктерінің
жіктелімі
бойынша) дербес
рейтингі бар шет
мемлекеттердің
бағалы қағаздары
- баланстық
құнның 100 %
көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақының сомасын
ескеріп),
күмәнді борыштар
бойынша резервті
шегере отырып
9.
"ВВВ" ("Standard
& Рооr's" және
"Fіtсh" рейтинг
агенттіктерінің
жіктелімі
бойынша) немесе
"Ваа2" төмен
емес ("Мооdу's
Іnvestors
Service" рейтинг
агенттіктерінің
жіктелімі
бойынша) ұзақ
мерзімді шетел
валютасындағы
рейтингі бар
Қазақстан
Республикасының
резидент емес
эмитенттерінің
мемлекеттік емес
бағалы қағаздары
- баланстық
құнның 100 %
көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақының сомасын
ескеріп),
күмәнді борыштар
бойынша резервті
шегере отырып
10.
Халықаралық қаржы
ұйымдарының
бағалы қағаздары
- баланстық
құнның 100 %
көлемінде
(негізгі борыш
пен есептелген
сыйақы сомасын
ескеріп),
күмәнді борыштар
бойынша резервті
шегере отырып
11.
Негізгі борыш
сомасының 100 %
көлемінде
сақтанушыларға
берілетін заемдар
("өмірді
сақтандыру"
саласында қызмет
атқарушы
сақтандыру
ұйымдары үшін)
12.
ВА-жоғары
өтімді активтер
жиынтығы
13.
Соңғы есепті
айдың соңындағы
қайта сақтанды-
рушының үлесін
ескеріп - СР
15.
Жоғары өтімді
активтердің
жеткіліктілігі
нормативі

с "___" _________ 20__ года по "___" _________ 20__ года
__________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
"
N
Наименование показателя
Поне-
дель-
ник
Вто-
рник
Сре-
да
Чет-
верг
Пят-
ница
Суб-
бота
Вос-
кре-
сенье
1.
Деньги в кассе
(не более 1%
от активов по
балансу на конец последнего
отчетного месяца)
2.
Вклады (депозиты)
в банках второго
уровня Республики
Казахстан (в том
числе в иностран-
ной валюте),
ценные бумаги
которых включены
в официальный
список организа-
тора торгов по
категории "А"
или являющиеся
дочерними банками
резидентами,
родительские
банки нерезиденты
которых имеют
долгосрочный
рейтинг не ниже
категории "А-"
(по классификации
рейтинговых
агентств Standard
& Poor's»и«Fitch)
или "A3" (по
классификации
рейтингового
агентства
Moody's Investors
Service) - всего,
в том числе:
2.1.
Вклады до
востребования - в
объеме 100% от
сумм на счетах
(с учетом сумм
основного долга
и начисленного
вознаграждения),
за вычетом резерва
по сомнительным
долгам
2.2.
Срочные вклады -
в объеме 100% от
сумм на счетах
(с учетом сумм
основного долга и
начисленного воз-
награждения), за
вычетом резерва
по сомнительным
долгам
3.
Государственные
ценные бумаги
Республики
Казахстан (в том
числе эмитирован-
ные в соответствии
с законодатель-
ством других
государств) -
в объеме 100 % от
балансовой стои-
мости (с учетом
сумм основного
долга и
начисленного
вознаграждения),
за вычетом резерва
по сомнительным
долгам
4.
Негосударственные
эмиссионные ценные
бумаги эмитентов
Республики
Казахстан,
выпущенные в
соответствии с
законодательством
Республики
Казахстан и других
государств (за
исключением ипотечных облига-
ций и облигаций
акционерное
общество "Банк
Развития
Казахстана"),
включенные в
официальный список
организатора
торгов по наивыс-
шей категории - в
объеме 100 % от
балансовой стои-
мости (с учетом
сумм основного
долга и начислен-
ного вознагражде-
ния), за вычетом
резерва по сомни-
тельным долгам
5.
Негосударственные
эмиссионные ценные
бумаги эмитентов
Республики
Казахстан,
выпущенные в
соответствии с
законодательством
Республики
Казахстан и других
государств (за
исключением
ипотечных облига-
ций и облигаций
акционерное
общество "Банк
Развития
Казахстана"),
включенные в
официальный список
организатора тор-
гов по категории,
следующей за наи-
высшей - в объеме
100% от балансовой
стоимости (с уче-
том сумм основного
долга и начислен-
ного вознаграж-
дения), за вычетом
резерва по сомни-
тельным долгам
6.
Ипотечные облига-
ции эмитентов
Республики в
Казахстан, вклю-
ченные в официа-
льный список
организатора
торгов по
наивысшей катего-
рии - в объеме
100 % от балансо-
вой стоимости (с
учетом сумм
основного долга и
начисленного
вознаграждения),
за вычетом резерва
по сомнительным
долгам
7.
Облигации
акционерное
общество "Банк
Развития
Казахстана" - в
объеме 100 % от
балансовой
стоимости (с
учетом сумм
основного долга
и начисленного
вознаграждения),
за вычетом
резерва по
сомнительным
долгам
8.
Ценные бумаги
иностранных
государств,
имеющих суверенный
рейтинг не ниже
"ВВВ" (по класси-
фикации рейтинго-
вых агентств
"Standard &
Poor's" и "Fitch")
или не ниже "Ваа2"
(по классификации
рейтингового
агентства "Moody's
Investors
Service") - в
объеме 100 % от
балансовой стои-
мости (с учетом
сумм основного
долга и начислен-
ного вознаграж-
дения), за
вычетом резерва
по сомнительным
долгам
9.
Негосударственные
ценные бумаги эми-
тентов - нерези-
дентов Республики
Казахстан, имеющих
долгосрочный рей-
тинг в иностранной
валюте не ниже
"ВВВ" (по класси-
фикации рейтинго-
вых агентств
"Standard &
Poor's" и "Fitch")
или не ниже "Ваа2"
(по классификации
рейтингового
агентства
"Moody's Investors
Service") - в
объеме 100 % от
балансовой стои-
мости (с учетом
сумм основного
долга и начислен-
ного вознаграж-
дения), за вычетом
резерва по сомни-
тельным долгам
10.
Ценные бумаги
международных
финансовых
организаций - в
объеме 100 % от
балансовой стои-
мости (с учетом
сумм основного
долга и начислен-
ного вознаграж-
дения), за вычетом
резерва по сомни-
тельным долгам
11.
Займы страховате-
лям в объеме 100%
от суммы основного
долга (для страхо-
вых организаций,
осуществляющих
деятельность в
отрасли "страхо-
вание жизни")
13.
Итого высоколик-
видных активов -
ВА
14.
Страховые резервы
за минусом доли
перестраховщика
на конец послед-
него отчетного
месяца - СР
15.
Норматив
достаточности
высоколиквидных
активов
"