"Көмір шахталарындағы қауіпсіздік ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрінің 2000 жылғы 25 қыркүйектегі N 327 және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі төрағасының 2000 жылғы 13 қазандағы N 235 бірлескен бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2007 жылғы 24 мамырдағы N 85, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар мнистрінің 2007 жылғы 23 мамырдағы N 133 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 9 маусымдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4716 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 13 мамырдағы № 150 және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2013 жылғы 16 мамырдағы № 208 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 13.05.2013 № 150 және ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 16.05.2013 № 208 бірлескен бұйрығымен.
"Заңнаманы жетілдіру мақсатында"  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көмір шахталарындағы қауіпсіздік ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрінің 2000 жылғы 25 қыркүйектегі N 327 және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі төрағасының 2000 жылғы 13 қазандағы N 235  бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 1301 болып тіркелген "Көмір шахталарындағы қауіпсіздік ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрінің 2000 жылғы 25 қыркүйектегі N 327 және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі төрағасының 2000 жылғы 13 қазандағы N 325 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 293 және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2005 жылғы 14 қаңтардағы N 35 бірлескен бұйрығымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде N 1301 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген көмір шахталарындағы қауіпсіздік ережелерінде:
57-тармақта "оның кәсібіне қатысты" деген сөздерден кейін "және әрбір бес жылдан кейін жерастындағы жұмыс кәсіптеріне өндірістен қол үздіріп қосымша оқу өткізу" деген сөздермен толықтырылсын;
446-тармақ мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении дополнений в совместный приказ Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 327 и Председателя Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям от 13 октября 2000 года N 235 "Об утверждении Правил безопасности в угольных шахтах"
Совместный приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 24 мая 2007 года N 85 и Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года N 133. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2007 года N 4716. Утратил силу совместным приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 13 мая 2013 года № 150 и Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 мая 2013 года № 208
Сноска. Утратил силу совместным приказом заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 13.05.2013 № 150 и Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 16.05.2013 № 208.
В целях совершенствования законодательства  ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года  N 327 и Председателя Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям от 13 октября 2000 года N 235 "Об утверждении Правил безопасности в угольных шахтах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1301, с изменениями и дополнениями, внесенными совместным приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года  N 293 и Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 14 января 2005 года N 35 "О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 327 и Председателя Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям от 13 октября 2000 года N 235 "Об утверждении Правил безопасности в угольных шахтах", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3430), следующие дополнения:
Правила безопасности в угольных шахтах, утвержденные вышеуказанным приказом:
пункт 57 после слов "касающейся его профессии" дополнить словами "и проведение дополнительного обучения с отрывом от производства рабочих подземных профессий через каждые пять лет.";
пункт 446 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:

"12) электр жабдығы далдалардан 10 метр жақынырақ орнатылсын.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Электр энергетикасы және көмір өнеркәсібі департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы              Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар                   Энергетика және минералдық
министрі                            ресурстар министрі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
2007 жылғы "____"_________

"12) устанавливать электрооборудование ближе 10 метров от заперемыченных выработок.".
2. Департаменту электроэнергетики и угольной промышленности Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр по                              Министр энергетики
чрезвычайным ситуациям                  и минеральных ресурсов
Республики Казахстан                    Республики Казахстан
"Согласован"
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан