Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2007 жылғы 16 мамырдағы N 15 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 14 маусымдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4737 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 14 қарашадағы N 46 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.14. N 46  бұйрығымен (01.01.2008 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік құқықтық ақпараттық статистикалық жүйені жетілдіру және ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру және дамыту бойынша жұмысты үйлестіру, сондай-ақ арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу және қолдану мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңы  11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметіне жүргізілген барлық тексерулерді ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну, тіркеу және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 наурыздағы N 12  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2744 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінің 2004 жылғы N 13-16 сандарының 916-бабында жарияланған, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметіне жүргізілген барлық тексерулерді ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну, тіркеу және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 1 наурыздағы N 12 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 14 желтоқсандағы  N 54 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3371 санымен тіркелген) және "Шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметіне жүргізілген барлық тексерулерді ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну, тіркеу және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 1 наурыздағы N 12 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 3 наурыздағы  N 13 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4155 санымен тіркелген) бұйрықтарымен енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметін тексеруді есепке алу жөніндегі Нұсқаулықта:

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 мая 2007 года № 15. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2007 года № 4737. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 14 ноября 2007 года № 46
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 14.11.2007 № 46 (вводится в действие с 01.01.2008).
В целях совершенствования государственной правовой информационной статистической системы и координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры, а также ведения и использования отдельных видов специальных учетов, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести следующие изменения и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан:
1) в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 12 "Об утверждении Инструкции о представлении, регистрации и ведении информационных учетных документов всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2744, опубликован в бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2004 года, N 13-16, статьи 916, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года N 54 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 12 "Об утверждении Инструкции о представлении, регистрации и ведении информационных учетных документов всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3371, от 3 марта 2006 года N 13 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 12 "Об утверждении Инструкции о представлении, регистрации и ведении информационных учетных документов всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4155):
в Инструкции по учету проверок деятельности хозяйствующих субъектов, утвержденной указанным приказом:

20-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
28-тармақтың бірінші абзацындағы "тоқсан" деген сөз "жарты жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақ 4) тармақшасының үшінші абзацындағы ", ал 4.4. тармағында оның РНН-і көрсетіледі;" деген сөздер тиісінше ", ал 4.4. және 4.5.-тармақтарда оның СТН-і және Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН-і) көрсетіледі;" деген сөздермен ауыстырылсын;
32-тармақ 4) тармақшасының екінші абзацындағы ", ал 4.2-тармақта оның СТН-і көрсетіледі;" деген сөздер тиісінше ", ал 4.2. және 4.3.-тармақтарда оның СТН-і және БСН-і көрсетіледі;" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-қосымша мынадай мазмұндағы 4.5-деректемесімен толықтырылсын:
"4.5. БСН _______, 4.5. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/";
6-қосымша мынадай мазмұндағы 4.3-деректемесімен толықтырылсын:
"4.3. БСН _______, 4.3. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/ ";
2) "Мемлекеттік мекемелердің қызметін тексеруді есепке алу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 22 желтоқсандағы  N 69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3999 санымен тіркелген, "Мемлекеттік мекемелердің қызметін тексеруді есепке алу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 22 желтоқсандағы N 69 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 20 қарашадағы  N 68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4473 санымен тіркелген) енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің қызметін тексеруді есепке алу жөніндегі Нұсқаулықта:
10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Тексеру тағайындау туралы актілерді тіркеуге ұсыну кезінде есепке алу субъектісінің тексеру тағайындау үшін негіз болған қажетті құжаттары, сондай-ақ оны жүргізуге өкілеттігінің барлығын растайтын нормативтік құқықтық актілері болуы қажет.";
мынадай мазмұндағы 13-1 және 13-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"13-1. Есепке алу субъектілері мемлекеттік мекемелердің қызметіне жүргізілген тексерулер бойынша және Уәкілетті органда тексеру тағайындау туралы тіркелген актілер бойынша жарты жылда бір реттен кем емес салыстыру жүргізеді:
1) салыстыру есепке алу субъектілеріне жолданатын Уәкілетті орган басшысымен бекітілген кестеге сәйкес жүргізіледі;
2) есепке алу субъектісі Уәкілетті органға кестемен белгіленген мерзімде Журналды беруге міндетті;
3) салыстыру барысында мынадай сұрақтар айқындалуға жатады:
тексеру тағайындау туралы тіркелген актілердің саны;
тексерудің түрі;
тексеру тағайындау туралы актілерді тіркеу үшін уақытылы ұсыну;
талон - қосымшаны есепке алу үшін уақытылы ұсыну;
жүргізілмеген тексерулерді есептен шығару туралы хабарлауды (жазбаша хабарламаны) уақытылы ұсыну;

подпункт 3) пункта 20 исключить;
в абзаце первом пункта 28 слово "квартал" заменить словом "полугодие";
в абзаце третьем подпункта 4) пункта 30 слова ", а в пункте 4.4. - его РНН;" заменить словами ", а в пунктах 4.4. и 4.5. - его РНН и Бизнес - идентификационный номер (далее - БИН) соответственно;";
в абзаце втором подпункта 4) пункта 32 слова ", а в пункте 4.2. указывается его РНН;" заменить словами ", а в пунктах 4.2. и 4.3. указываются его РНН и БИН соответственно;";
приложение 1 дополнить реквизитом 4.5 следующего содержания:
"4.5. БИН ________________, 4.5. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/";
приложение 6 дополнить реквизитом 4.3 следующего содержания:
"4.3. БИН ________________, 4.3. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/";
2) в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 декабря 2005 года N 69 "Об утверждении Инструкции по учету проверок деятельности государственных учреждений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3999, с изменением и дополнением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 ноября 2006 года N 68 "О внесении изменения и дополнения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 декабря 2005 года N 69 "Об утверждении Инструкции по учету проверок деятельности государственных учреждений", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4473):
в Инструкции по учету проверок деятельности государственных учреждений, утвержденной указанным приказом:
пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"При представлении на регистрацию акта о назначении проверки субъект учета должен иметь при себе необходимые документы, послужившие основанием для назначения проверки, а также нормативные правовые акты, подтверждающие его полномочия по ее проведению.";
дополнить пунктами 13-1 и 13-2 следующего содержания:
"13-1. Субъекты учета производят сверку по проведенным проверкам деятельности государственных учреждений и зарегистрированным актам о назначении проверок в Уполномоченном органе не реже одного раза в полугодие.
1) сверка производится по графику, утвержденному руководителем Уполномоченного органа, который направляется субъектам учета;
2) субъект учета обязан представить в Уполномоченный орган Журнал, в срок, установленный графиком;
3) в ходе сверки выяснению подлежат следующие вопросы:
количество зарегистрированных актов о назначении проверок;
вид проверки;
своевременность представления для регистрации акта о назначении проверки;
своевременность представления для учета талона-приложения;
своевременность представления уведомления (письменного сообщения) о снятии с учета не проведенных проверок;

4) салыстырудың нәтижелері бойынша табылған бұзушылықтар
көрсетілетін акт құрылады;
5) салыстыру актісіне салыстыру жүргізген, олардың айқындылығына жеке жауап беретін Уәкілетті органның және есепке алу субъектілерінің қызметкерлері қол қояды, ол уәкілетті орган мен есепке алу субъектісінің басшыларымен бекітіледі;
6) салыстыру актісі екі данада құрылады, олардың біреуі Уәкілетті органда қалдырылып, екіншісі тексеру жүргізген есепке алу субъектісіне тапсырылады.
Өзара салыстыру жүргізу кезінде есепке алу субъектісі уәкілетті органға алдағы тоқсандық тексерулерді жүргізу жоспарын ұсынады.
13-2. Есепке алу субъектісінде салыстыру немесе тексеру жүргізу кезінде тексеру тағайындау туралы тіркелмеген актілер немесе тексеру тағайындау туралы актіні шығарусыз жүргізілген тексерулер анықталған жағдайда, есепке алу субъектісі оларды анықтаған кезден бастап үш жұмыс күнінің ішінде анықталған тіркелмеген тексерулерге ақпараттық есепке алу құжаттарын қоюға міндетті.
Аталған деректерді анықтаған орган тіркелусіз немесе тексеру тағайындау жөніндегі актіні шығарусыз тексерілген әрбір объектіге ақпараттық есепке алу құжаттарын қоюға барлық қажетті шараларды қабылдайды.";
16, 17, 19-тармақтар мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"4-1) 4-1-тармақта-Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН);";
1, 3, 6-қосымшалар мынадай мазмұндағы 4-1-деректемелермен
толықтырылсын:
"4-1. БСН_________".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін жіберсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары - Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Төрағасына жүктелсін (Г.В. Ким).
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде
мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры

4) по результатам сверки составляется акт, в котором указываются выявленные нарушения;
5) акт сверки подписывается сотрудниками Уполномоченного органа и субъектов учета, проводившими сверку, которые несут персональную ответственность за его достоверность, и утверждается руководителями уполномоченного органа и субъекта учета;
6) акт сверки составляется в 2-х экземплярах, один экземпляр которого остается в Уполномоченном органе, второй - вручается субъекту учета, проводившего сверку.
При проведении взаимосверки субъект учета представляет в уполномоченный орган планы проведения предстоящих квартальных проверок.
13-2. В случае выявления при производстве сверки или проверки в субъекте учета незарегистрированных актов о назначении проверок или проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, он обязан выставить информационные учетные документы на выявленные незарегистрированные проверки в течение трех рабочих дней с момента их выявления.
Орган, выявивший данные факты, принимает все необходимые меры к выставлению информационных учетных документов на каждый проверенный объект без регистрации либо без вынесения акта о назначении проверки.";
пункты 16, 17, 19 дополнить подпунктами 4-1) следующего содержания:
"4-1) в пункте 4-1 - Бизнес - идентификационный номер (БИН);";
приложения 1, 3, 6 дополнить реквизитами 4-1 следующего содержания:
"4-1. БИН ______________________".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан - Председателя Комитета (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан