Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2007 жылғы 27 қарашадағы N 251 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 13 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5034 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2010 жылғы 26 қаңтардағы № 32 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2010.01.26 № 32 Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-1-бабын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары бекітілсін:
1) "Шағын өлшемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру";
2) "Өзен кемелерін және оларға құқықты Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу";
3) "Өзен кемелерін жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде мемлекеттік тіркеу";
4) "Шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркеу";
5) "Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу";
6) "Темір жол жылжымалы құрам кепілін тіркеу".
2. Көліктік бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдарының бастықтары жоғарыда көрсетілген аумақтық органдардың қызметкерлерін осы бұйрықпен таныстыруды ұйымдастырсын және оның мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тіркеу үшін жіберсін және оны мемлекеттік тіркеуден кейін ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрі Д.Қ. Көтербековке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрі міндетін атқарушының
2007 жылғы 27 қарашадағы
N 251 бұйрығымен бекітілген
"Шағын өлшемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің
СТАНДАРТЫ 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт шағын өлшемді кемелерді басқару   құқығына куәлік беру жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  17-бабының , "Қазақстан Республикасы су қоймаларында шағын өлшемді кемелердің жүзу қауіпсіздігін белгілейтін құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 1998 жылғы 10 тамыздағы (Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1998 жылғы 13 қазанда N 618 нөмірмен тіркелген) N 172 бұйрығымен бекітілген Кеме жүргізушілерді шағын өлшемді кемелерді жүргізу құқығына аттестаттау бойынша нұсқаулықтың негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года № 251. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2007 года № 5034. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 января 2010 года № 32
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 26.01.2010 № 32.
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг:
1) " Выдача удостоверений на право управления маломерными судами";
2) " Государственная регистрация речных судов и прав на них в Государственном судовом реестре";
3) " Государственная регистрация речных судов в реестре арендованных иностранных судов";
4) " Государственная регистрация маломерных судов";
5) " Регистрация железнодорожного подвижного состава";
6) " Регистрация залога железнодорожного подвижного состава".
2. Комитету транспортного контроля, начальникам территориальных органов Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по областям, городам Астане и Алматы организовать изучение настоящего приказа сотрудниками вышеуказанных территориальных органов и обеспечить его неукоснительное исполнение.
3. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и обеспечить его официальное опубликование после государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Кутербекова Д.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официальноо опубликования.
И.о. Министра
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 251
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления маломерными судами"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче удостоверений на право управления маломерными судами (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 17 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте", Инструкции по аттестации судоводителей на право управления маломерным судном, утвержденной приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 августа 1998 года N 172 "Об утверждении документов, регламентирующих безопасность плавания маломерных судов на водоемах Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 618).

4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің облыстар, Астана, Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі - КББ) көрсетеді (осы стандартқа 1-қосымша).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны шағын өлшемді кемелерді басқару   құқығына куәлік беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі - өтініш берушілерге) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет аттестаттау экзаменін жақсы тапсырған сәттен бастап 10 күн мерзімде ұсынылады.
Шағын өлшемді кемелерді басқару   құқығына куәлік алған кезде кезек күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт: 30 минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ, оларды толтыру үлгілері электрондық үкіметтің порталында http://www.e.gov.kz/, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мына адрес бойынша http://www.mtk.gov.kz/ веб-сайтында, ақпараттың ресми көздерінде, КББ-ның ғимараттарында орналасқан стендтерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. КББ жұмыс кестесі түскі ас үзілісін қоса алғанда бес күндік жұмыс аптасынан тұрады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Экзаменді экстернмен қабылдау туралы мәселені шешу кезінде белгіленген құжаттарға КББ бастығының атына ұсыныс ресімделеді.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну КББ ғимараттарында жүзеге асырылады, онда қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің қиындылары (үзінділері) бар стендтермен жарақтандырылған күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беруші мыналарды ұсынады:
1) Кеме жүргізушілерді әзірлеуді жүзеге асыратын оқу ұйымдары беретін әуескер - кемежүргізушілерді әзірлеу курстарын аяқтауы туралы анықтама;
2) кеме жүргізушінің жеке карточкасын КББ береді;
3) өтініш берушінің тұрғылықты мекен-жайы бойынша денсаулық қорғау мекемесі беретін медициналық анықтама (N 086 нысанындағы);
4) 3x4 өлшемді 3 сурет.
Шағын өлшемді кемелерді басқару   құқығына куәлік беру аттестаттау экзаменін жақсы тапсырғаннан кейін экзамендік комиссия шешімінің негізінде жүзеге асырылады.
13. Белгіленген үлгідегі кеме жүргізушінің жеке карточкасының нысанын КББ қызметкері береді.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар ККБ-ның экзамендік комиссиясына ұсынылады.

4. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по областям, городам Астане, Алматы (далее - УТК) (приложение 1 к настоящему стандарту).
5. Формой завершения государственной услуги является выдача удостоверения на право управления маломерным судном.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в течение десяти дней с момента положительной сдачи аттестационного экзамена.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении удостоверения на право управления маломерным судном: не более 30 минут.
8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в портале электронного правительства http://www.e.gov.kz/, веб-сайте Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу http://www.mtk.gov.kz/, в официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами, размещенными в зданиях УТК.
10. График работы УТК составляет пятидневную рабочую неделю, в том числе с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При решении вопроса о приеме экзаменов экстерном дополнительно к установленным документам оформляется представление на имя начальника УТК.
11. Предоставление государственной услуги осуществляется в зданиях УТК, имеются места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
1) справку об окончании курсов подготовки судоводителей-любителей, которая выдается учебными организациями, осуществляющими подготовку судоводителей;
2) личную карточку судоводителя, которая выдается УТК;
3) медицинскую справку (форма N 086), которая выдается учреждениями здравоохранения по месту жительства заявителя;
4) 3 фотографии размером 3х4.
Выдача удостоверения на право управления маломерным судном производится после положительной сдачи аттестационного экзамена на основании заключения экзаменационной комиссии.
13. Форма личной карточки судоводителя установленного образца выдается сотрудником УТК.
14. Документы, перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта, представляются в экзаменационную комиссию УТК.

15. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынған өтінушіге экзамендік парақ беріледі.
16. Шағын өлшемді кемені басқару құқығын беретін куәлік кеме иесіне шағын өлшемді кемелерді басқару құқығын беретін куәліктерді беру журналына жеке қолын қою арқылы беріледі.
17. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды өтініш берушінің ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұрудың негізі болып табылады.
Шағын өлшемді кемелерді басқару   құқығына экзаменді тапсыра алмау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. КББ-ның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқаруда заңдылықтың, мемлекеттік қызметкерлердің Ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және сыпайылық, көрсетілетін толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. КББ-ның жұмыс нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы бойынша қанағаттанбаған жағдайда КББ бастығының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі басшылығының атына шағым беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағым мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган басшылығының атына заңнамада белгіленген тәртіппен, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес электрондық адреске беріледі.
23. Қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалардың өтініштері есепке алу журналында тіркеледі. Шағым заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы өтініш берушіге жазба түрде пошта не электрондық пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс жасау ақпараты
24. Ұсынылатын мемлекеттік қызметке жауапты КББ басшыларының мекен-жайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
25. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің мекен-жайы: 010000, Астана қ. Қабанбай батыр даңғылы 47, электрондық поштасының адресі: ktk@mtc.gov.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны: (7172) 24-27-08.
"Шағын өлшемді кемелерді
басқару құқығына куәлік беру"
жөніндегі мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі Көліктік бақылау комитетінің облыстар,
Астана мен Алматы қалалары бойынша аумақтық
органдарының тізбесі
N
р/с
Бөлімшелердің
атауы
Толық заңды
мекен-жайы
Байланыс телефоны,
электрондық
почтасының адресі
1.
"Ақмола облысы бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Көкшетау қ.,
Абай к-сі, 87

15. Заявителю, сдавшему документы, перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта, выдается экзаменационный лист.
16. Удостоверение на право управления маломерным судном выдается владельцу под личную расписку в журнале выдачи удостоверений на право управления маломерными судами.
17. Основаниями для приостановления оказания государственной услуги является непредставление заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является отрицательная сдача экзаменов на право управления маломерным судном.
3. Принципы работы
18. Деятельность УТК основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы УТК измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальников УТК, Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, руководства Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалоба подается на имя руководства государственного органа оказывающего государственную услугу в порядке, установленном законодательством, а также на электронный адрес, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц. Жалоба рассматривается в установленные законодательством сроки.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
6. Контактная информация
24. Адреса руководителей УТК, ответственных за предоставляемую государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
25. Адрес Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра 47, адрес электронной почты: ktk@mtc.gov.kz, телефон приемной (7172) 24-27-08.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
на право управления
маломерными судами"
Перечень территориальных органов
Комитета транспортного контроля Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан по областям,
городам Астане и Алматы
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный
юридический
адрес
Контактный
телефон, адрес
электронной почты
1
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Акмолинской области"
г. Кокшетау,
ул. Абая 87

8-(7162) 25-69-93
ktk_akm@mtc.gov.kz
2.
"Ақтөбе облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Ақтөбе қ.,
312 атқыштар
дивизиясы даңғылы, 5А
8-(7132) 54-29-03
ktk_aktb@mtc.gov.
kz
3.
"Алматы облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Талдықорған қ.,
Шевченко к-сі,
131
8-(7282) 24-55-01
ktk_alm@mtc.gov.kz
4.
"Атырау облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Атырау қ.,
Привокзальный
5 шағын ауданы,
17 үй
8-(7122) 26-16-33
ktk_atr@mtc.gov.kz
5.
"Шығыс Қазақстан
облысы бойынша
көліктік бақылау
басқармасы" мемле-
кеттік мекемесі
Өскемен қ.,
Крылова к-сі, 114
8-(7232) 24-14-75
ktk_vko@mtc.gov.kz
6.
"Жамбыл облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Тараз қ.,
К.Жалаири к-сі, 1
8-(7262) 34-21-41
ktk_jamb@mtc.gov.
kz
7.
"Батыс Қазақстан
облысы бойынша
көліктік бақылау
басқармасы" мемле-
кеттік мекемесі
Орал қ.,
Евразия даңғылы,
100
8-(7112) 51-35-86
ktk_zko@mtc.gov.kz
8.
"Қарағанды облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Қарағанды қ.,
Гапеева к-сі, 5
8-(7212) 77-22-40
ktk_kar@mtc.gov.kz
9.
"Қызылорда облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Қызылорда қ.,
Әуезов к-сі, 24 А
8-(7242) 27-68-26
ktk_kzl@mtc.gov.kz
10.
"Қостанай облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Қостанай қ.,
Чехова к-сі,105 А
8-(7142)53-90-14
ktk_kost@mtc.gov.
kz
11.
"Маңғыстау облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Ақтау қ.,
3б шағын ауданы
8-(7292) 50-66-12
ktk_mang@mtc.gov.
kz
12.
"Павлодар облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Павлодар қ.,
Бектұров к-сі,107
8-(7182) 32-06-39
ktk_pavl@mtc.gov.
kz
13.
"Солтүстік
Қазақстан облысы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Петропавловск қ.,
Бейбітшілік к-сі,
122
8-(7152) 46-44-07
ktk_sko@mtc.gov.kz
14.
"Оңтүстік Қазақс-
тан облысы бойынша
көліктік бақылау
басқармасы" мемле-
кеттік мекемесі
Шымкент қ.,
Молдағұлова
к-сі, нөмірсіз
8-(7252) 56-08-94
ktk_uko@mtc.gov.kz
15.
"Астана қаласы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Астана қ.,
Угольная к-сі, 28
8-(7172) 31-03-29
ktk_ast@mtc.gov.kz
16.
"Алматы қаласы
бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Алматы қ.,
Өтеген батыр к-сі, 11
8-(7272) 76-93-71
ktk_galm@mtc.gov.
kz
"Шағын өлшемді кемелерді
басқару құқығына куәлік беру"
жөніндегі мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
2-қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол
жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

8-(7162)25-69-93
ktk_akm@mtc.gov.kz
2
Государственное
учреждение"Управление
транспортного контроля
по Актюбинской области"
г. Актобе,
пр. 312 стрелковой
дивизии 5А
8-(7132)54-29-03
ktk_aktb@mtc.gov.kz
3
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Алматинской области"
г. Талдыкорган,
ул. Шевченко 131
8-(7282)24-55-01
ktk_alm@mtc.gov.kz
4
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Атырауской области"
г. Атырау,
Привокзальный
5 мкр. дом 17
8-(7122)26-16-33
ktk_atr@mtc.gov.kz
5
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Восточно-
Казахстанской области"
г. Усть-Каменогорск,
ул. Крылова 114
8-(7232)24-14-75
ktk_vko@mtc.gov.kz
6
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Жамбылской области"
г. Тараз,
ул. К. Жалаири 1
8-(7262)34-21-41
ktk_jamb@mtc.gov.kz
7
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Западно-
Казахстанской области"
г. Уральск,
пр. Евразия 100
8-(7112)51-35-86
ktk_zko@mtc.gov.kz
8
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Карагандинской
области"
г. Караганда,
ул. Гапеева 5
8-(7212)77-22-40
ktk_kar@mtc.gov.kz
9
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Кызылординской
области"
г. Кызылорда,
ул. Ауэзова 24 А
8-(7242)27-68-26
ktk_kzl@mtc.gov.kz
10
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Костанайской
области"
г. Костанай,
ул. Чехова 105 А
8-(7142)53-90-14
ktk_kost@mtc.gov.kz
11
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Мангистауской
области"
г. Актау,
микрорайон 3б
8-(7292)50-66-12
ktk_mang@mtc.gov.kz
12
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Павлодарской
области"
г. Павлодар,
ул. Бектурова 107
8-(7182)32-06-39
ktk_pavl@mtc.gov.kz
13
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Северо-Казахстанской
области"
г. Петропавловск,
ул. Мира 122
8-(7152)46-44-07
ktk_sko@mtc.gov.kz
14
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Южно-Казахстанской
области"
г. Шымкент, ул.
Молдагуловой б/н
8-(7252)56-08-94
ktk_uko@mtc.gov.kz
15
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по городу Астане"
г. Астана,
ул. Угольная 28
8-(7172)31-03-29
ktk_ast@mtc.gov.kz
16
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по городу Алматы"
г. Алматы,
ул. Отеген батыра 11
8-(7272)76-93-71
ktk_galm@mtc.gov.kz
Приложение 2
к стандарту оказания государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
маломерными судами"
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт: 20 минуттан артық емес;
3) кеме билетін алған кезде кезек күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт: 30 минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады.
Өзен кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдар тіркеу жүзеге асырылатын жердің жергілікті бюджетіне төленеді, алымдар ставкасы»Көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым ставкаларын белгілеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N 285 қаулысымен белгіленген және он бес мәрте айлық есептік көрсеткішті құрайды. Қараныз K080000099
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ, оларды толтыру үлгілері электрондық үкіметтің порталында http://www.e.gov.kz/, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мына адрес бойынша http://www.mtk.gov.kz/ веб-сайтында, ақпараттың ресми көздерінде, КББ-ның ғимараттарында орналасқан стендтерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. КББ жұмыс кестесі түскі ас үзілісін қоса алғанда бес күндік жұмыс аптасынан тұрады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну КББ ғимараттарында жүзеге асырылады, онда қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің қиындылары (көшірме) бар стендтермен жарақтандырылған күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12.  Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін өтініш беруші мынадай құжаттар қоса берiлген белгіленген нысандағы кеме тiзiлiмiнiң сауалнамасын қамтитын өтінішті ұсынады:
1) кемеге меншiк құқығын растайтын құжаттар;
2)»"Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесі беретін кеменің жүзуге жарамдылығы туралы куәлiгі;
3)»"Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесі беретін өлшеу куәлігі ("өзен-теңiз" жүзу кемелері үшін);
4) КББ беретін сыныптау куәлігі;
5) "Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесі беретін жолаушылар куәлiгi (жолаушылар кемесi үшiн);
6) өзен кемелерін мемлекеттiк тiркегенi үшiн бюджетке алым сомасының төленгендiгiн растайтын құжат.
Кемелерді мемлекеттiк тiркеуге ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
құжаттар мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiнде жасалған болуы тиiс;
құжаттардың мәтiндерi анық жазылған, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелерi қысқартусыз жазылған болуы тиiс;
тiркеуге қажеттi барлық құжаттар екi данада берiледi, олардың бiреуi-түпнұсқа, ал екiншісi нотариалды куәландырылған көшiрме болуы тиiс. Түпнұсқа тiркелгеннен кейiн құқық иесiне қайтарылуы тиiс.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении судового свидетельства: не более 30 минут.
8. Государственная услуга является платной.
Сбор за государственную регистрацию речных судов и прав на них уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года N 285 "Об установлении ставок сбора за государственную регистрацию транспортных средств" и составляет пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора. См. K080000099
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в портале электронного правительства http://www.e.gov.kz/, веб-сайте Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу http://www.mtk.gov.kz/, в официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами, размещенными в зданиях УТК.
10. График работы УТК составляет пятидневную рабочую неделю, в том числе с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Предоставление государственной услуги осуществляется в зданиях УТК, имеются места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет заявление о государственной регистрации судов и прав на них, которое должно содержать анкету судового реестра установленной формы с приложением следующих документов:
1) документы, подтверждающие право собственности на судно;
2) свидетельство о годности к плаванию, которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
3) мерительное свидетельство (для судов плавания "река-море"), которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
4) классификационное свидетельство, которое выдается УТК;
5) пассажирское свидетельство (для пассажирского судна), которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию речных судов.
Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
документы должны быть составлены на государственном и русском языках;
тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений;
все документы, необходимые для регистрации, представляются в двух экземплярах, один из которых должен быть подлинником, а второй - нотариально засвидетельственной копией. Подлинник после регистрации должен быть возвращен правообладателю.

13. Белгіленген үлгідегі өтініштің және кеме тізілімі сауалнамасының нысанын КББ-ның қызметкері береді.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар ККБ-ның кеңсесіне ұсынылады.
15. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген қажетті барлық құжаттарды өтінуші ұсынған болса, КББ-ның қызметкері өтінішті мемлекеттік қызмет көрсету журналына тіркейді.
16. Кеме билеті өзен кемесін және оған құқықтарды Мемлекеттік кеме тізілімінде тіркегеннен кейін иесіне беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан мындай жағдайларда бас тартылады, егер:
1) мемлекеттік қызмет көрсету туралы өтінішті тиісті тұлға ұсынбаса;
2) өтінуші ұсынған құжаттардың осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген талаптарына сәйкес келмесе;
3) өтінуші ұсынған мемлекеттік қызмет көрсетуге осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар толық болмаса;
4) мемлекеттiк тiркеуге ұсынылған құжаттарда тазаланған немесе үстiнен жазылған, сызылған сөздер мен оларда ескерілмеген өзге де түзетулер бар болса, қарындашпен орындалған құжаттар, сондай-ақ мазмұнын бiрыңғай түсіндiруге мүмкіндiк бермейтiн бүлiнген жерлерi бар құжаттар қабылдауға жатпайды.
3. Жұмыс қағидаттары
18. КББ-ның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқаруда заңдылықтың, Мемлекеттік қызметкерлердің ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және сыпайылық, көрсетілетін толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. КББ-ның жұмыс нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы бойынша қанағаттанбаған жағдайда КББ бастығының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі басшылығының атына шағым беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағым мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган басшылығының атына заңнамада белгіленген тәртіппен, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес электрондық адреске беріледі.
23. Қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі. Шағым заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Өтінішті қарау нәтижелері туралы өтінушіге жазба түрде пошта не электрондық пошта арқылы хабарланады.

13. Форма заявления и анкеты судового реестра установленного образца выдается сотрудником УТК.
14. Документы, перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта, предъявляются в канцелярию УТК.
15. При предъявлении заявителем всех необходимых документов, перечисленных в пункте 12 настоящего стандарта, сотрудник УТК регистрирует заявление в журнале оказания государственной услуги.
16. Судовое свидетельство выдается владельцу после регистрации речного судна и прав на него в государственном судовом реестре.
17.  В оказании государственной услуги может быть отказано в случаях, если:
1) с заявлением об оказании государственной услуги обратилось ненадлежащее лицо;
2) не соблюдены требования при представлении документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
3) документы, представленные для оказания государственной услуги, указанные в пункте 12 настоящего стандарта представлены не в полном объеме;
4) представленные на государственную регистрацию документы, имеют подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них исправления, документы, исполненные карандашом, а также документы с повреждениями, не позволяющими однозначно истолковать их содержание.
3. Принципы работы
18. Деятельность УТК основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы УТК измеряются показателями качества и доступности, согласно  приложению 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальников УТК, Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, руководства Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалоба подается на имя руководства государственного органа оказывающего государственную услугу в порядке, установленном законодательством, а также на электронный адрес, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц. Жалоба рассматривается в установленные законодательством сроки.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.

4.4. шағымдану
мерзіміне канағаттанған
тұтынушылардың %(үлесі)
0
0
0
5.      Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың %
(үлесі)
100
100
100
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрі міндетін атқарушының
2007 жылғы 27 қарашадағы
N 251 бұйрығымен бекітілген
"Өзен кемелерін жалға алынған шетел кемелерінің
тізілімінде мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
СТАНДАРТЫ 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде өзен кемелерін мемлекеттік тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  26-бабының , "Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 49 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі - КББ) көрсетеді (осы стандартқа 1-қосымша).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны шетел кемесіне Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзу құқығына куәлік беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - өтініш берушілерге) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өтініш беруші қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 30 күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 20 минуттан артық емес;
3) кеме куәліктерін алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минуттан артық емес;
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақылы болып табылады.
Өзен кемелерін және оларға құқықты мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым ставкасы "Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N 285 қаулысымен белгіленген және алым төлеген күні қолданылатын он бес айлық есептік көрсеткішті құрайды. Қараныз K080000099
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ, оларды толтыру үлгілері электрондық үкіметтің порталында http://www.e.gov.kz/, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мына адрес бойынша http://www.mtk.gov.kz/ веб-сайтында, ақпараттың ресми көздерінде, КББ-ның ғимараттарында орналасқан стендтерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда орналастырылады.

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
0
0
0
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
100
100
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 251
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Государственная регистрация речных судов
в реестре арендованных иностранных судов"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной регистрации речных судов в реестре арендованных иностранных судов (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании  статьи 26 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте",   постановления Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 49 "Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них".
4. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по областям, городам Астане, Алматы (далее - УТК) (приложение 1 к настоящему стандарту).
5. Формой завершения государственной услуги является выдача свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: тридцать дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении судового свидетельства: не более 30 минут.
8. Государственная услуга является платной.
Сбор за государственную регистрацию речных судов и прав на них уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года N 285 "Об установлении ставок сбора за государственную регистрацию транспортных средств" и составляет пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора. См. K080000099
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в портале электронного правительства http://www.e.gov.kz/, веб-сайте Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу http://www.mtk.gov.kz/, в официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами, размещенными в зданиях УТК.

10. КББ жұмыс кестесі түскі ас үзілісін қоса алғанда бес күндік жұмыс аптасынан тұрады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну КББ ғимараттарында жүзеге асырылады, онда күтуге және қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілерден көшірмелер (үзінділер) бар стендтермен жарақтандырылған құжаттарды толтыруға арналған орындар бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін өтініш беруші мынадай құжаттар қоса берiлген белгіленген нысандағы кеме тiзiлiмiнiң сауалнамасын қамтитын кемені мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті ұсынады:
1) кемеге меншiк құқығын растайтын құжаттар;
2) "Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесі беретін кеменің жүзуге жарамдылығы туралы куәлiк;
3) "Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесі беретін өлшеу куәлігі ("өзен-теңiз" жүзу кемелері үшін);
4) КББ беретін сыныптау куәлігі;
5) "Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесі беретін жолаушылар куәлiгi (жолаушылар кемесi үшiн);
6) өзен кемелерін мемлекеттiк тiркегенi үшiн бюджетке алым сомасының төленгендiгiн растайтын құжат;
7) шетел кемесіне Қазақстан Республикасының туын уақытша көтеріп жүзу құқығын беру туралы  және осы кеменің атауын белгілеу туралы уәкілетті органның шешімі;
8) жалға беру шарты;
9) туы ауысқанға дейiн кеме тiкелей тiркелген шетелдiк мемлекеттің құзыреттi билiк орындары берген осындай мемлекеттің туын көтеріп жүзу құқығы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк туын көтерiп жүзу құқығын беру мерзiмiне тоқтатылғанын растайтын құжат;
10) кеме иесінiң және кеменің тiркелген ипотекасын немесе сондай сипаттағы ауыртпалығын кепiлге ұстаушының кеменi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтерiп жүзуге ауыстыруға жазбаша рұқсаты;
11) қазақстандық кемені жалға алушының аты мен мекен-жайын растайтын құжат.
Кемелерді мемлекеттiк тiркеуге ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
құжаттар мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жасалған болуы тиiс;
егер Қазақстан Республикасының  заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдiк құжаттар белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының шет елдердегi дипломатиялық өкiлдiктерiнде немесе консулдық мекемелерiнде жария етілуі тиiс. Қажет болған жағдайларда қарауға, сондай-ақ оларға қатысты көрсетiлген талаптар орындалған құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерi қабылдануы мүмкiн. Ұсынылатын құжаттар шет тiлінде жасалған жағдайда, оларға мемлекеттiк немесе орыс тілдеріндегi нотариалды куәландырылған аудармасы қоса беріледi;
құжаттардың мәтiндерi анық жазылған, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелерi қысқартусыз жазылған болуы тиiс;
тiркеуге қажеттi барлық құжаттар екi данада берiледi, олардың бiреуi-түпнұсқа, ал екiншісi нотариалды куәландырылған көшiрме болуы тиiс. Түпнұсқа тiркелгеннен кейiн құқық иесiне қайтарылуы тиiс.

10. График работы УТК составляет пятидневную рабочую неделю, в том числе с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Предоставление государственной услуги осуществляется в зданиях УТК, имеются места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет заявление о государственной регистрации судна, которое должно содержать анкету судового реестра установленной формы с приложением следующих документов:
1) документы, подтверждающие право собственности на судно;
2) свидетельство о годности к плаванию, которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
3) мерительное свидетельство (для судов плавания "река-море"), которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
4) классификационное свидетельство, которое выдается УТК;
5) пассажирское свидетельство (для пассажирского судна), которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию речных судов;
7) решение уполномоченного органа о временном предоставлении иностранному судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан и об определении названия этого судна;
8) договор аренды;
9) документ, выданный компетентными властями иностранного государства, в котором судно зарегистрировано непосредственно до смены флага и подтверждающий, что право плавания под флагом такого государства приостановлено на срок предоставления судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
10) письменное разрешение собственника судна и залогодержателя зарегистрированной ипотеки судна или зарегистрированного обременения судна того же характера на перевод судна под Государственный флаг Республики Казахстан;
11) документ, подтверждающий имя и адрес казахстанского арендатора судна.
Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
документы должны быть составлены на государственном и русском языках;
официальные иностранные документы должны быть легализованы в установленном порядке в дипломатических представительствах или консульских учреждениях Республики Казахстан за рубежом, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан. К рассмотрению, в необходимых случаях, могут также приниматься нотариально засвидетельствованные копии документов, в отношении которых выполнены указанные требования. В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языках;
тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений;
все документы, необходимые для регистрации, представляются в двух экземплярах, один из которых должен быть подлинником, а второй - нотариально засвидетельствованной копией. Подлинник после регистрации должен быть возвращен правообладателю.

4.4. шағымдану
мерзіміне канағаттанған
тұтынушылардың %(үлесі)
0
0
0
5.      Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың %
(үлесі)
100
100
100
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрі міндетін атқарушының
2007 жылғы 27 қарашадағы
N 251 бұйрығымен бекітілген
"Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
СТАНДАРТЫ 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт қызметтің аталған түрін мемлекеттік реттеу, көліктік қызмет рыногінің қызметін қамтамасыз ету және оларды тұтынушылардың мүддесін қорғау, темір жол жылжымалы құрамының бірыңғай мемлекеттік деректер банкін және жұмысқа қабілеттігін құру, қозғалыс қауіпсіздігі талаптарын сақтау мақсатында темір жол көлігімен жолаушыларды, жүктерді және багаждарды тасымалдау жөніндегі қызметте пайдаланылатын темір жол жылжымалы құрамын тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының, "Қазақстан Республикасында темір жол жылжымалы құрамын тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 11 шілдедегі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1948 нөмірмен тіркелген) N 240-І бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің облыстар және Астана, Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі - КББ) көрсетеді (осы стандартқа 1-қосымша).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны темір жол жылжымалы құрамын тіркеу туралы куәлік беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағындағы шетел заңды тұлғаларына, шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ тұлғаларға және халықаралық ұйымдарға (бұдан әрі - өтініш беруші) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өтініш беруші қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап: 30 күннен артық емес;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минуттан артық емес;
3)темір жол жылжымалы құрамын тіркеу туралы куәлікті алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 30 минуттан артық емес.

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
0
0
0
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
100
100
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 251
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Регистрация железнодорожного подвижного состава"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации железнодорожного подвижного состава, используемого в деятельности по перевозкам пассажиров, грузов и багажа железнодорожным транспортом, в целях государственного регулирования данного вида деятельности, обеспечения функционирования рынка транспортных услуг и защиты интересов их потребителей, формирования единого государственного банка данных наличия и работоспособности железнодорожного подвижного состава, соблюдения требований безопасности движения (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 9 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте", приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1948).
4. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по областям, городам Астане, Алматы (далее - УТК) ( приложение 1 к настоящему стандарту).
5. Форма завершения государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан, а также иностранным юридическим лицам, иностранным гражданам, лицам без гражданства и международным организациям находящимся на территорий Республики Казахстан (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов государственной услуги: не более 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении свидетельства о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава: не более 30 минут.

8. Мемлекеттік қызмет ақысыз болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ, оларды толтыру үлгілері электрондық үкіметтің порталында http://www.e.gov.kz/, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мына адрес бойынша http://www.mtk.gov.kz/ веб-сайтында, ақпараттың ресми көздерінде, КББ-ның ғимараттарында орналасқан стендтерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда орналастырылады.
10. КББ жұмыс кестесі түскі ас үзілісін қоса алғанда бес күндік жұмыс аптасынан тұрады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну КББ ғимараттарында жүзеге асырылады, онда қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің көшірмелері (үзінділері) бар стендтермен жарақтандырылған күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін жеке тұлға мыналарды ұсынады:
қабылдауды жүргізетін  КББ қызметкері беретін белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке тұлғаның қолымен куәландырылған темір жол жылжымалы құрамының қолданыстағы мүкәммал паркінің, оның ішінде сенімгерлік басқарудағы немесе мүліктік жалдағы тізбесі;
жеке тұлғаны куәландыратын құжаттың көшірмесі;
темір жол жылжымалы құрамын иеліктен шығару шартының немесе сенімгерлік басқаруға беру шартының, немесе мүлікті жалдау (жалға алу) шартының көшірмесі;
темір жол жылжымалы құрамына арналған техникалық паспорт.
Мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін заңды тұлға мыналарды ұсынады:
қабылдауды жүргізетін  КББ қызметкері беретін  белгіленген үлгідегі өтініш;
заңды тұлғаның бірінші басшысының және бас бухгалтерінің қолымен куәландырылған темір жол жылжымалы құрамының қолданыстағы мүкәммал паркінің, оның ішінде сенімгерлік басқарудағы немесе мүліктік жалдағы тізбесі;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат, сондай-ақ оның жеке басын куәландыратын құжаттар;
темір жол жылжымалы құрамын иеліктен шығару шартының немесе сенімгерлік басқаруға беру шартының, немесе мүлікті жалдау (жалға алу) шартының көшірмесі;
темір жол жылжымалы құрамына арналған техникалық паспорт.
13. Белгіленген үлгідегі өтініштің нысанын КББ-ның қызметкері береді.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттар КББ кеңсесіне ұсынылады.
15. Өтініш беруші осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде, КББ-ның қызметкері өтінішті мемлекеттік қызмет көрсету журналына тіркейді.

8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в портале электронного правительства http://www.e.gov.kz/, веб-сайте Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу http://www.mtk.gov.kz/, в официальных источниках информации, стендах, информационных досках с образцами, размещенными в зданиях УТК.
10. График работы УТК составляет пятидневную рабочую неделю, в том числе с перерывом на обед. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Предоставление услуги осуществляется в здании УТК, имеются места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги физическое лицо представляет:
заявление установленного образца, которое выдается сотрудником УТК, производящим прием;
перечень имеющегося инвентарного парка железнодорожного подвижного состава, в том числе находящегося в доверительном управлении или имущественном найме, засвидетельствованный подписью физического лица;
копию документа удостоверяющего личность физического лица;
копию договора отчуждения железнодорожного подвижного состава или договора передачи в доверительное управление, или договора имущественного найма (аренды);
технический паспорт на железнодорожный подвижной состав.
Для получения государственной услуги юридическое лицо представляет:
заявление установленного образца, которое выдается сотрудником УТК, производящим прием;
перечень имеющегося инвентарного парка железнодорожного подвижного состава, в том числе находящегося в доверительном управлении или имущественном найме, засвидетельствованный подписями первого руководителя и главного бухгалтера юридического лица;
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ, подтверждающий полномочия представителя, а так же документы, удостоверяющие его личность;
копию договора отчуждения железнодорожного подвижного состава или договора передачи в доверительное управление, или договора имущественного найма (аренды);
технический паспорт на железнодорожный подвижной состав.
13. Форма заявления установленного образца, выдается сотрудником УТК.
14. Документы, перечисленные в пункте 12 настоящего стандарта, предъявляются в канцелярию УТК.
15.  При предъявлении заявителем всех необходимых документов, перечисленных в пункте 12 настоящего стандарта, сотрудник УТК регистрирует заявление в журнале оказания государственной услуги.

16. Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік  темір жол жылжымалы құрамының иесіне (өкіліне) темір жол жылжымалы құрамы кепілінің куәлігін беру тізіліміне қол қоя отырып, жеке тұлғаны куәландыратын құжатты ұсынған кезде беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) өтініш берушінің осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбауы;
2) ұсынылған құжаттарда өшірулердің, қолмен немесе машинамен жазылған түзетулердің болуы немесе көшірмелерді куәландыратын қолдың және мөрдің болмауы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. КББ-ның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқаруда заңдылықтың, мемлекеттік қызметкерлердің ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. КББ жұмысының нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға
сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы бойынша шағымдар болған жағдайда КББ бастығының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті төрағасының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі басшылығының атына шағым беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағым мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган басшылығының атына заңнамада белгіленген тәртіппен, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшаға электрондық адреске сәйкес беріледі.
23. Қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі. Шағым заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Өтінішті қарау нәтижелері туралы өтініш берушіге жазба түрде пошта не электрондық пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс жасау ақпараты
24. Ұсынылатын мемлекеттік қызметке жауапты КББ басшыларының мекен-жайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
25. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің мекен-жайы: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 47, электрондық поштасының адресі: ktk@mtc.gov.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны: (7172) 24-27-08.
"Темір жол жылжымалы құрамын
тіркеу" мемлекеттік қызметін
көрсету стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі Көліктік бақылау комитетінің облыстар,
Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық
органдарының тізбесі
N
р/с
Бөлімшелердің
атауы
Толық заңды
мекен-жайы
Байланыс телефоны,
электрондық
почтасының адресі
1.
"Ақмола облысы бойынша көліктік
бақылау басқарма-
сы" мемлекеттік
мекемесі
Көкшетау қ.,
Абай к-сі, 87

16. Свидетельство о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава выдается владельцу (представителю) железнодорожного подвижного состава под личную расписку в реестре выдачи свидетельств железнодорожного подвижного состава по предъявлению документа, удостоверяющего личность.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) непредставление заявителем документов, указанных в пункте 12  настоящего стандарта;
2) наличия в представленных документах подчисток, рукописных или машинописных исправлений или отсутствия подписей и печатей на требующих их заверения экземплярах.
3. Принципы работы
18. Деятельность УТК основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы УТК измеряются показателями качества и доступности, согласно  приложению 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальников УТК, Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, руководства Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалоба подается на имя руководства государственного органа оказывающего государственную услугу в порядке, установленном законодательством, а также на электронный адрес, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц. Жалоба рассматривается в установленные законодательством сроки.
О результатах заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
6. Контактная информация
24. Адреса руководителей УТК, ответственных за предоставляемую государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
25. Адрес Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, г. Астана, проспект Кабанбай батыра 47, адрес электронной почты: ktk@mtc.gov.kz, телефон приемной (7172) 24-27-08.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация железнодорожного
подвижного состава"
Перечень территориальных органов
Комитета транспортного контроля Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан по областям,
городам Астане и Алматы
N
п/п
Наименование
подразделения
Полный
юридический
адрес
Контактный
телефон, адрес
электронной почты
1
Государственное
учреждение "Управление
транспортного контроля
по Акмолинской области"
г. Кокшетау,
ул. Абая 87

4.4. шағымдану
мерзіміне канағаттанған
тұтынушылардың %(үлесі)
0
0
0
5.      Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағат-
танған тұтынушылардың %
(үлесі)
100
100
100
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 27 қарашадағы
N 251 бұйрығымен бекітілген
"Темір жол жылжымалы құрам кепiлiн тiркеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
СТАНДАРТЫ 1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт кепіл ұстаушылардың мүддесін қорғау және кепіл ұстаушының келісімінсіз кепілдегі мүлікті иеліктен шығаруға жол бермеу мақсатында темір жол жылжымалы құрамының кепілін тіркеу жөнінде мемлекеттік қызмет көрсетуді (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) ұсыну тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық Кодексінің 308-бабының, "Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қазақстан Республикасында темір жол жылжымалы құрамын тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 11 шілдедегі N 240-І (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1948 нөмірімен тіркелген) бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің облыстар, Астана, Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі - КББ) көрсетеді (осы стандартқа 1-қосымша).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны темір жол жылжымалы құрамының кепілін тіркеу туралы куәлік беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына олардың тіркелген жерінен берілген сеніммен басқару негізінде шетелдік заңды тұлғаларға, шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ тұлғаларға және халықаралық ұйымдарға (бұдан әрі - өтініш беруші) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өтінуші қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап: 2 жұмыс күнінен артық емес;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт:  30 минуттан артық емес;
3) құжаттарды алған кезде  кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт:  30 минуттан артық емес;
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақылы болып табылады.
Жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымдар тіркеу жүзеге асырылатын жердің жергілікті бюджетіне төленеді, алымдар ставкасы "Жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 25 сәуірдегі  N 325 қаулысымен белгіленген және жеке тұлғалардан - алым төлеген күні қолданылатын бір айлық есептік көрсеткішті; заңды тұлғалардан - бес айлық есептік көрсеткішті құрайды. Қараныз K080000099

4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
0
0
0
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
100
100
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 251
СТАНДАРТ
оказания государственной услуги
"Регистрация залога железнодорожного подвижного состава"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации залога железнодорожного подвижного состава в целях защиты интересов залогодержателей и не допущение отчуждение заложенного имущества без согласия залогодержателя (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 308 Гражданского Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года,  Закона Республики Казахстан "О регистрации залога движимого имущества", приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1948).
4. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по областям, городам Астане, Алматы (далее - УТК) (приложение 1 к настоящему стандарту).
5. Форма завершения государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации залога железнодорожного подвижного состава.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан, а также иностранным юридическим лицам, иностранным гражданам, лицам без гражданства и международным организациям на основе доверительного управления выданным юридическим и физическим лицам Республики Казахстан по месту их регистрации (далее - заявители).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов государственной услуги: не более 2 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. Государственная услуга является платной.
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставки сбора установлены постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2007 года N 325 "Об установлении ставок сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна" и составляют: с физических лиц - один месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора; с юридических лиц - пять месячных расчетных показателей, действующих на дату уплаты сбора. См. K080000099

16. Темір жол жылжымалы құрамының кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік темір жол жылжымалы құрамының иесіне (өкіліне) темір жол жылжымалы құрамы кепілінің куәлігін беру тізіліміне қол қоя отырып, жеке тұлғаны куәландыратын құжатты ұсынған кезде беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) құрамында Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексінің 307-бабының талаптарына сәйкес келмейтін шарттары бар кепіл туралы немесе өзге шарт;
2) өтініш берушінің осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбауы;
3) тиісті емес тұлғаның өтініш жасауы;
4) жеке тұлғаны және/немесе оның өкілеттігін куәландыратын құжаты жоқ, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу үшін төлем төленбеген өтініш берушінің өтініш жасауы.
3. Жұмыс қағидаттары
18.  КББ-ның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқаруда заңдылықтың, мемлекеттік қызметкерлердің ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және сыпайылық, көрсетілетін толық ақпарат ұсыну, оның  сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. КББ жұмысының нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы бойынша қанағаттанбаған жағдайда КББ бастығының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті төрағасының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі басшылығының атына шағым беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағым мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік орган басшылығының атына заңнамада белгіленген тәртіппен, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес электрондық адреске беріледі.
23. Қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі. Шағым заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Өтінішті қарау нәтижелері туралы өтінушіге жазба түрде пошта не электрондық пошта арқылы хабарланады.
6. Байланыс жасау ақпараты
24. Ұсынылатын мемлекеттік қызметке жауапты КББ басшыларының мекен-жайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.

16. Свидетельство о государственной регистрации залога железнодорожного подвижного состава выдается владельцу (представителю) залога железнодорожного подвижного состава под личную расписку в реестре выдачи свидетельств залога железнодорожного подвижного состава по предъявлению документа, удостоверяющего личность.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) договор о залоге или иной договор, содержащий условия залога, не соответствующий требованиям статьи 307 Гражданского Кодекса Республики Казахстан;
2) непредставление заявителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
3) обращение ненадлежащего лица;
4) обращение заявителя, у которого отсутствуют документы, удостоверяющие личность и/или его полномочия, не внесена плата за регистрацию залога движимого имущества.
3. Принципы работы
18. Деятельность УТК основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты работы УТК измеряются показателями качества и доступности, согласно  приложению 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя начальников УТК, Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, руководства Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалоба подается на имя руководства государственного органа оказывающего государственную услугу в порядке, установленном законодательством, а также на электронный адрес, согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц. Жалоба рассматривается в установленные законодательством сроки.
О результатах заявителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
6. Контактная информация
24. Адреса руководителей УТК, ответственных за предоставляемую государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.