Кәсіби бухгалтерлерге кандидаттарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 455 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 21 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5050 болып енгізілді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 01.07.2024 № 408 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
"Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Кәсіби бухгалтерлерге кандидаттарға қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 01.07.2024 № 408 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару әдіснамасы департаменті (Ж.Н.Айтжанова) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 455 бұйрығымен
бекітілген
Кәсіби бухгалтерлерге кандидаттарға қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 01.07.2024 № 408 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Талаптар жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 28.03.2018 № 411 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 08.09.2022 № 932 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Жоғары білімі бар.
3. Жұмыс өтілі бухгалтерлік, экономикалық, қаржылық, аудиторлық, бақылау-тексеру, есеп-талдамалық жұмыс саласында немесе жоғары, орта білімнен кейінгі, техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарында бухгалтерлік есеп пен аудит бойынша ғылыми-оқытушылық қызмет саласында кемінде соңғы үш жыл.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.09.2022 № 932 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Квалификационных требований, предъявляемых к кандидатам в профессиональные бухгалтеры
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 декабря 2007 года № 455. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 5050.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.07.2024 № 408 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования, предъявляемые к кандидатам в профессиональные бухгалтеры.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.07.2024 № 408 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту методологии управления государственными активами Министерства финансов Республики Казахстан (Айтжанова Ж.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 декабря 2007 года № 455
Квалификационные требования, предъявляемые к кандидатам в профессиональные бухгалтеры
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.07.2024 № 408 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Квалификационные требования в редакции приказа Министра финансов РК от 28.03.2018 № 411 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня со дня его первого официального опубликования).
1. Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 08.09.2022 № 932 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Наличие высшего образования.
3. Стаж работы не менее последних трех лет в области бухгалтерской, экономической, финансовой, аудиторской, контрольно-ревизионной, учетно-аналитической работы или в области научно-преподавательской деятельности по бухгалтерскому учету и аудиту в учебных заведениях высшего, послесреднего, технического и профессионального образования.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 08.09.2022 № 932 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).