Халықтың нысаналы топтарын белгілеу және 2007 жылы оларды жұмыспен қамту мен олардың әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету жөніндегі шаралар туралы
Астана қаласы Әкімдігінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы N 23-9қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2007 жылғы 31 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 458 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы Әкімдігінің 2008 жылғы 21 қаңтардағы N 23-76қ қаулысымен
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Астана қаласының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтары болып мынадай санаттар белгіленсін:
1) аз қамтылғандар;
2) 21 жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдары бар азаматтар;
6) жасы бойынша зейнеткерлікке шығуға (екі жыл қалған зейнеткерлік жасына дейінгі) тұлғалар;
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар.
2."Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент):
1) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды уақытша жұмыспен қамтуды және кәсіби даярлауды қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын;
2) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетуді қамтамасыз етсін;
3) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуын бақылауды жүзеге асырсын.
3. Жұмыс берушілер:
1) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетсін;
2) ұйымның таратылуына, адам санының немесе штаттың қысқартылуына байланысты алдағы уақытта қызметкерлердің жұмыстан босайтыны, босатылатын қызметкерлердің қызметтері мен кәсіптері, мамандықтары, біліктілігі және еңбекақы мөлшері көрсетіле отырып, босатылуы мүмкін қызметкерлердің саны мен санаттары және олар босатылатын мерзімдер туралы жұмыстан босату басталардан кемінде бір ай бұрын Департаментке толық көлемде ақпарат берсін;
3) Департаментке бос жұмыс орындары (бос лауазымдар) пайда болған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде олар туралы мәлімет жіберсін;
4) Департамент берген жолдамаға тиісті белгі қою арқылы жұмысқа қабылдау немесе жұмысқа қабылдаудан бас тарту себебін көрсете отырып, ол туралы уақтылы (Департамент оған азаматтарды жіберген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде) хабардар етсін.

Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и cоциальной защите в 2007 году
Постановление Акимата города Астаны от 5 января 2007 года N 23-9п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны от 31 января 2007 года N 458. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 21 января 2008 года N 23-76п
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О занятости населения" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевыми группами населения следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до 21 года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до 23 лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) репатрианты (оралманы).
2. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент):
1) принять меры по обеспечению временной занятости и профессиональной подготовки лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения;
3) осуществлять контроль за трудоустройством лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Работодателям:
1) содействовать трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) предоставлять Департаменту в полном объеме информацию о предстоящем высвобождении работников в связи с ликвидацией организации, сокращением численности или штата, количестве и категориях работников, которых оно может коснуться, с указанием должностей и профессий, специальностей, квалификации и размера оплаты труда высвобождаемых работников и сроках, в течение которых они будут высвобождаться, не менее чем за один месяц до начала высвобождения;
3) направлять Департаменту сведения о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) в течение трех рабочих дней со дня их появления;
4) своевременно (в течение пяти рабочих дней со дня направления к нему Департаментом граждан) извещать о приеме на работу или об отказе в приеме на работу с указанием причин путем соответствующей отметки в направлении, выданном Департаментом.

4. "2006 жылы халықтың нысаналы топтарын анықтау және олардың  жұмыспен қамтылуына және әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету шаралары туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы  N 23-6-28қ  қаулысының (Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 17 ақпанда N 432 болып тіркелген, 2006 жылғы 2 наурыздағы N 29 "Астана хабары" және 2006 жылғы 4 наурыздағы N 33-34 "Вечерняя Астана" газеттерiнде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі "Астана қаласының Әділет департаменті" мемлекеттік мекемесіне осы қаулының мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
Әкiм
Әкiмнiң бiрiншi орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiм аппаратының  басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
Мемлекеттік-құқықтық
бөлiмiнiң меңгерушiсi
"Астана қаласының Экономика
және бюджеттік жоспарлау
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының Жұмыспен
қамту және әлеуметтiк бағдарламалар
департаментi" мемлекеттік
мекемесінің директоры

4. Постановление акимата города Астаны от 9 января 2006 года  N 23-6-28п  "Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2006 году" признать утратившим силу (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 17 февраля 2006 года под N 432, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 2 марта 2006 года, N 29; "Вечерняя Астана" от 4 марта 2006 года, N 33-34).
5. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Государственном учреждении "Департамент юстиции города Астаны".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
Аким
Первый заместитель акима
Заместитель акима
Заместитель акима
Заместитель акима
Заместитель акима
Руководитель аппарата акима
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"
Заведующий государственно-
правовым отделом
Директор Государственного
учреждения "Департамент
экономики и бюджетного
планирования города Астаны"
Директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных
программ города Астаны"