Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 592 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 6 ақпанда № 3588 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 472 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.11.29 № 472 қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының  9-1 бабына , Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы  N 558 "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі регламентін бекіту туралы" қаулысына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің орынбасары С. Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімдіктің
2007 жылы 29 желтоқсандағы
N 592 қаулысымен бекітілген
«Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру»мемлекеттік қызметін көрсетудің
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Мәдениет туралы" Заңының  8 бабының 6) тармақшасы және Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы  N 447 санды "Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы" қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет "Қостанай облысының мәдениет департаменті" мемлекеттік мекемесінде (ММ) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қостанай облысының жеке және заңды тұлғаларына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) тұтынушы қажетті құжаттарын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі - бес жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезек күту уақытының ұзақтығы - бір күнтізбелік күн ішінде;
3) қажетті құжаттарды алу кезіндегі кезек күту уақытының ұзақтығы - бір күнтізбелік күн ішінде.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги
Постановление акимата Костанайской области от 29 декабря 2007 года № 592. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 февраля 2008 года № 3588. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 29 ноября 2010 года № 472
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 29.11.2010 № 472.
В соответствии со  статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" акимат Костанайской области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной услуги "Выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности" согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Аким области
Члены акимата:
СОГЛАСОВАНО
Утвержден
постановлением акимата
от 29 декабря 2007 года N 592
Стандарт
оказания государственной услуги "Выдача заключения о наличии
у вывозимого предмета культурной ценности"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 6)  статьи 8 Закона Республики Казахстан "О культуре" и  постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года N 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением (ГУ) "Департамент культуры Костанайской области".
5. Формой завершения государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Костанайской области.
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - в течение пяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - в течение одного календарного дня;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - в течение одного календарного дня.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету облысы әкімінің www.коstаnay.kz. сайтында және www.kostanay.кz. электрондық қызмет көрсету сайтында орналасқан.
10. Жұмыс кестесі: дүйсенбі-жұма күндері сағат 09.00-дан 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, алдын ала жазылусыз.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының жағдайлары: мүмкіндіктері шектеулі адамдарға жағдай жасау сақталған, құжаттар толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері ілінген сөрелермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Қажетті құжаттар мен талаптардың тізбесі:
1) азаматтың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесі;
2) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен жағдайлары туралы шарттарының көшірмесі;
3) әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрайтын бөліктердің мөлшері 10х15 сантиметр 2 фотосуреті;
4) мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын құжаттар;
5) уақытша әкету кезеңіне мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
6) сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттар.
13. Бланктер берілетін орын: Қостанай қаласы, Алтынсарин көшесі 115, "Қостанай облыстық тарихи-өлкетану мұражайы" ММ, N 8 кабинет, телефоны: 50-03-89, тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану жөніндегі бөлім, 13 кабинет, электрондық қызмет
www.e.kostanay.кz сайтында.
14. Құжаттарды толтыру мен тапсыру орны Қостанай қаласы, Алтынсарин көшесі 115, N 8 кабинет, телефоны: 50-03-89, "Қостанай облыстық тарихи-өлкетану мұражайы" ММ.
15. Өтініш берушіге өтініш және материалдарды алынғаны туралы тіркеу нөмірі көрсетілген хабарлама беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну тәсілі - жеке қатысуы.
17. Құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетпейді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Комиссияның жұмысы кезінде сыпайлылық, ақпараттың құпиялылығы, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттары басшылыққа алынады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

8. Государственная услуга предоставляется на бесплатной основе.
9. Государственная услуга размещена на сайте акима области www.kostanay.kz и на сайте электронных услуг www.e.kostanay.kz.
10. График работы: понедельник - пятница с 09.00 часов до 18.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, без предварительной записи.
11. Условия места предоставления государственной услуги: соблюдены условия для людей с ограниченными возможностями, место для заполнения документов оснащается стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов и требований:
1) копия документа, удостоверяющего личность гражданина, или свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
2) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
3) 2 фотографии размером 10х15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
4) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
5) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранности культурных ценностей на период временного вывоза - для юридических лиц;
6) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
13. Место выдачи бланков город Костанай, улица Алтынсарина, 115, ГУ "Костанайский областной историко-краеведческий музей", кабинет номер 8, телефон 50-03-89, отдел по охране и использованию историко культурного наследия, кабинет номер 13, сайт электронных услуг  www.e.kostanay.kz .
14. Место заполнения и сдачи документов город Костанай, улица Алтынсарина, 115, ГУ "Костанайский областной историко-краеведческий музей", кабинет номер 8, телефон: 50-03-89.
15. Заявителю, сдавшему документы выдается уведомление о получении заявления и материалов к нему с указанием его регистрационного номера.
16. Способ предоставления, результата оказания государственной услуги - личное посещение.
17. В случае предоставления неполного пакета документов государственная услуга не оказывается.
Принципы работы
18. При работе комиссия руководствуется такими принципами как вежливость, конфиденциальность информации, исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защита и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящим стандартам.

20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдем көрсететін мемлекеттік органның атауы: Қостанай қаласы, Таран көшесі, 85, "Қостанай облысының мәдениет департаменті" ММ, N 37 кабинет.
22. Шағым тапсырылатын мемлекеттік органның атауы: Қостанай қаласы, Таран көшесі, 85, "Қостанай облысының мәдениет департаменті" ММ, N 37 кабинет. Шағымдар жазбаша немесе электрондық нұсқада «Қостанай облысының мәдениет департаменті» ММ кеңсесі арқылы қабылданады.
23. Берілген шағымға жауапты алудың мерзімі мен орнын "Қостанай облысының мәдениет департаменті" ММ мына мекен-жай бойынша білуге болады: Қостанай қаласы, Таран көшесі 85, кабинет N 37 телефон 575-320.
6. Байланыс ақпараты
24. "Қостанай облысының мәдениет департаменті" ММ директоры, Қостанай қаласы, Таран көшесі 85, N 37 кабинет, телефоны: 575-320, қабылдау күні-сәрсенбі сағат 10.00-нан 12.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін;
1) "Қостанай облысының мәдениет департаменті" ММ директорының орынбасары, мекен-жайы: Қостанай қаласы, Таран көшесі 85, N 38 кабинет, телефоны: 575-321, қабылдау күні-бейсенбі сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін;
2) тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану жөніндегі бөлім, мекен-жайы: Қостанай қаласы, Таран көшесі 85, N 13 кабинет, телефоны: 543-555, дүйсенбі-жұма сағат 09.00-дан 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін;
3) облыстық тарихи-өлкетану мұражайы, мекен-жайы: Қостанай қаласы, Алтынсарин көшесі 115, N 8 кабинет, телефоны: 50-03-89, дүйсенбі-жұма сағат 09.00-дан 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін.
4) Жоғары тұрған мекеменің байланыс деректері - Қостанай облысының әкімдігі: Қостанай қаласы, Aл-Фараби даңғылы №66 үй, тел. 575-005.
25. Басқа қажетті мәліметтер Қостанай облысы әкімінің www.kostanay.кz. Ресми сайтында орналасқан.
"Әкетілетін заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру"»мемлекеттік
қызметін көрсетудің стандарты   1-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
көрсеткіштің есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4

20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Наименование государственного органа, который разъясняет  порядок обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы: город Костанай, улица Тарана, 85, ГУ "Департамент культуры Костанайской области",  кабинет номер 37.
22. Жалоба подается в государственное учреждение "Департамент культуры Костанайской области", адрес: город Костанай, улица Тарана, 85, кабинет номер 37. Заявления принимаются в письменном или электронном вариантах через канцелярию ГУ "Департамент культуры Костанайской области".
23. Срок и место получения ответа на поданную жалобу, ход ее рассмотрения можно узнать в государственном учреждении ГУ "Департамент культуры Костанайской области» город Костанай, улица Тарана 85, кабинет номер 37, телефон: 575-320.
Контактная информация
24. Директор ГУ "Департамент культуры Костанайской области", город Костанай, улица Тарана, 85 кабинет номер 37, телефон: 575-320, приемный день - среда с 10.00 часов до 12.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
1) заместитель директора ГУ "Департамент культуры Костанайской области", адрес: город Костанай, улица Тарана, 85, кабинет номер 38, телефон: 575-321, приемный день - четверг с 10.00 часов до 16.00 часов, перерыв 13.00 часов до 14.00 часов.
2) отдел по охране использованию историко - культурного наследия, адрес: город Костанай, улица Тарана, 85, кабинет номер 13, телефон: 543-555, понедельник-пятница с 09.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
3) областной историко-краеведческий музей, адрес: город Костанай, улица Алтынсарина, 115, кабинет номер 8, телефон: 50-03-89, понедельник-пятница с 09.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
4) контактные данные вышестоящей организации - акимат Костанайской области: город Костанай, проспект Аль-Фараби, дом N 66, тел: 575-005.
25. Другая полезная информация для потребителя размещена на официальном сайте акимата Костанайской области: www. kostanay.kz
Приложение
к стандарту оказания
государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
у вывозимого предмета
культурной ценности"
Таблица. Значение показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4