2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 31-IV шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2008 жылғы 17 қаңтарда N 2509 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011 жылғы 3 қазандағы № 275/1711/-МШ хатына сәйкес
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011.10.03 № 275/1711/-МШ хатына сәйкес.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі N 548-II Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес және облыс әкімияты ұсынған 2008 жылға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, облыстық мәслихат IІІ сессиясында шешім етті:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер 90 781 026 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 48 066 259 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 407 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 648 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері - 42 305 919 мың теңге;
2) шығындар - 89 523 352 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1 257 674 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелендіру - 470 384 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 478 000 мың теңге;
несиелерді өтеу - 7 616 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 4  324 294 мың теңге, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу - 4 340 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профициті) - -3 537 004 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 6 061 466 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -3 537 004 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 6 061 466 мың теңге;
қарыздар түсімі - 228 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 2 870 904 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.01.08 N 55-IV; 2008.04.11 N 86-IV; 2008.07.23 N 106-IV; 2008.10.30 N 119-IV; 2008.12.12 N 138-IV шешімдерімен.
2. 2008 жылға арналған облыстық бюджет табыстары Бюджеттік кодексіне сәйкес келесідей салықтық түсімдер есебінде жасақталатыны белгіленсін.
Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне есептелетін сомадан басқа әлеуметтік және жеке табыс салығы;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы, орманды пайдаланғаны үшін, жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем, жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар таза табыстар бөлігіне түсімдер;
коммуналдық меншіктегі мемлекеттік акция пакеті үшін дивиденттер;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан үйлерді жалдаудан  түсетін кірістер;
жергілікті бюджеттен есебінен банк - қарыз алушыларға берілген несиелер бойынша сыйақылар (көзқарастар);
жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер өнімдерін (жұмыс, қызмет) сатудан, жергілікті бюджет қаржыландыратын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды жүргізуден ақша түсімдері;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын басқа да айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
түзету жұмыстарына сотталғандардың еңбекақысынан ұсталатын түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
бюджеттік несиелерді қайтару:
жергілікті бюджеттен несиелендіруші банкілерге берілген бюджеттік несиелерді қайтару;
заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеу;
жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді өтеу;
қаржы агенттіктеріне ішкі көздер есебінен облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер:
мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жіргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер.

Об областном бюджете на 2008 год
Решение Атырауского областного маслихата от 12 декабря 2007 года N 31-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 17 января 2008 года за N 2509. Утратило силу в соответствии с письмом Атырауского областного маслихата от 3 октября 2011 года № 275/1711/-МШ
Сноска. Утратило силу в соответствии с письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 № 275/1711/-МШ.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548-II, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2008 год, областной маслихат на III сессии решил:
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 90 781 026 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 48 066 259 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 407 200 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1 648 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 42 305 919 тысяч тенге;
2) затраты - 89 523 352 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - 1 257 674 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 470 384 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 478 000 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7 616 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 4 324 294 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 4 340 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 15 706 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) - -3 537 004 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 6 061 466 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -3 537 004 тысяч тенге, в том числе:
движение остатков бюджетных средств - 6 061 466 тысяч тенге;
поступлению займов - 228 000 тысяч тенге;
погашению займов - 2 870 904 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 2008.01.08. N 55-IV; от 2008.04.11 N 86-IV; от 2008.07.23 N 106-IV; от 2008.10.30 N 119-IV; от 2008.12.12 N 138-IV.
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2008 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного и социального налога, кроме сумм, зачисляемых в районные бюджеты и бюджет города Атырау;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников, за лесные пользования, за эмиссии в окружающую среду, за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
неналоговых поступлений:
поступление части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности;
вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам;
поступления от реализации продукции (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета, денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административных штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами;
прочих штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными  органами, финансируемыми из местного бюджета;
поступления удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам;
поступления дебиторской и депонентской задолженности государственных учреждений, финансирующихся из местного бюджета;
прочих неналоговых поступлений;
поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
погашение бюджетных кредитов:
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета местным исполнительным органам районов (городов областного значения);
погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета банкам-заемщикам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам;
погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета за счет внутренних источников финансовым агентствам;
поступления от продажи финансовых активов государства:
поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственной предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества находящего в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.01.08 N 55-IV шешімімен.
3. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2008 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
жеке тұлғадан жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке 100 пайыз;
Мақат ауданына және Атырау қаласына - 50 пайыз;
Жылыой ауданына - 0 пайыз;
жеке тұлғадан жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке 100 пайыз;
Атырау қаласына - 50 пайыз;
Жылыой ауданына - 0 пайыз;
бір реттік талон бойынша, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына, Атырау қаласына - 100 пайыз;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке 100 пайыз;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
меншікті облыстық бюджетке 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке - 100 пайыз;
Атырау қаласына - 50 пайыз;
Жылыой ауданына - 0 пайыз;
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.01.08 N 55-IV; 2008.04.11 N 86-IV шешімдерімен.
4. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кірістер сыныптамасының "әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
5. Аудан, қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2008 жылға арналған көлемдері 15 816 731 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Атырауского областного маслихата от 2008.01.08 N 55-IV.
3. Утвердить на 2008 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов и бюджеты районов и города Атырау в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, облагаемому у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
Макатскому району и городу Атырау - 50%;
Жылыойскому району - 0%;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, не облагаемому у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
городу Атырау - 50%;
Жылыойскому району - 0%;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету 100%.
по социальному налогу:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету 100%;
городу Атырау - 50%;
Жылыойскому району - 0%.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Атырауского областного маслихата от 2008.01.08 N 55-IV; от 11.04.2008 N 86-IV.
4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
5. Установить на 2008 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 15 816 731 тысяч тенге, в том числе:

Жылыой ауданынан - 3 722 249 мың теңге;
Атырау қаласынан - 12 094 482 мың теңге болып белгіленсін.
6. 2008 жылы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ ішкі істер органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер көрсету шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 430 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерлері 2008 жылға 4 634 227 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 1 561 856 мың теңге;
Индер ауданы - 768 134 мың теңге;
Исатай ауданы - 544 854 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 1 096 206 мың теңге;
Мақат ауданы - 206 812 мың теңге;
Махамбет ауданы - 456 365 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға 275 689 мың теңге сомасында, оның ішінде:
1) дәрiлiк заттарды және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға 112 027 мың теңге;
2) туберкулез ауруына қарсы препараттарды сатып алуға 53 321 мың теңге;
3) диабетке қарсы препараттарды сатып алуға 46 755 мың теңге;
4) онкологиялық аурулармен ауыратындар үшін химия препараттарды сатып алуға 63 586 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
9. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру нысандарын ұстауға 51 444 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
10. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қорғау нысандарын ұстауға 15 243 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
11. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға 71 474 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
12. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте "Атырау-Дамба" облыстық маңызы бар автокөлік жолын күрделі жөндеу үшін республикалық бюджеттен 480 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

Жылыойского - 3 722 249 тысяч тенге;
города Атырау - 12 094 482 тысяч тенге.
6. Установить с 1 января 2008 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 430 тенге.
7. Установить на 2008 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 4 634 227 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому - 1 561 856 тысяч тенге;
Индерскому - 768 134 тысяч тенге;
Исатайскому - 544 854 тысяч тенге;
Кызылкугинскому - 1 096 206 тысяч тенге;
Макатскому - 206 812 тысячи тенге;
Махамбетскому - 456 365 тысячи тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 275 689 тысяч тенге, в том числе:
1) на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 112 027 тысяч тенге;
2) на закуп противотуберкулезных препаратов в сумме 53 321 тысяч тенге;
3) на закуп противодиабетических препаратов в сумме 46 755 тысяч тенге;
4) на закуп химиопрепаратов онкологическим больным в сумме 63 586 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 51 444 тысяч тенге согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 15 243 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 71 474 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 480 000 тысяч тенге на капитальный ремонт автомобильной дороги областного значения "Атырау-Дамба".

13. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидияларға 136 462 мың теңге, оның ішінде:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға 55 485 мың теңге;
2) өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға 12 884 мың теңге;
3) ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға 46 169 мың теңге;
4) мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға 21 924 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
14. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 599 365 мың теңге сомасында, оның ішінде:
1) 3 қосымшаға сәйкес бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 239 400 мың теңге;
2) 4 қосымшаға сәйкес бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға 99 744 мың теңге;
3) 5 қосымшаға сәйкес бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесін енгізуге 260 221 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
15. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен 1 005 404 мың теңге, оның ішінде:
жергілікті деңгейде қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 138 440 мың теңге;
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 866 964 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
16. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға   116 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

13. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 136 462 тысяч тенге, в том числе:
1) на развитие племенного животноводства в сумме 55 485 тысяч тенге;
2) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ в сумме 12 884 тысяч тенге;
3) на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям в сумме 46 169 тысяч тенге;
4) на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства в сумме 21 924 тысяч тенге.
14. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 599 365 тысяч тенге, в том числе:
1) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 239 400 тысяч тенге согласно приложению 3;
2) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 99 744 тысяч тенге согласно приложению 4;
3) на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 260 221 тысяч тенге согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 1 005 404 тысяч тенге, в том числе:
1) на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне в сумме 138 440 тысяч тенге;
2) на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне в сумме 866 964 тысяч тенге.
16. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау в сумме 116 000 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума согласно приложению 6.

17. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқыту үшін республикалық бюджеттен 9 098 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
18. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте 2004-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы ауылдық аймақтарды дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ауылдың әлеуметтік инфрақұрылымын дамыту және нығайтуға 10 394 259 мың теңге сомасында, оның ішінде:
1) облыстық және Атырау қаласының ауылдық елді мекендерінде ауыз су нысандарын салу және қайта құруға 1 926 007 мың теңге;
2) облыстық және Атырау қаласының ауылдық елді мекендерінде білім беру нысандарын салу және қайта құруға 4 293 122 мың теңге;
3) облыстық және Атырау қаласының ауылдық елді мекендерінде денсаулық сақтау нысандарын салу және қайта құруға 4 175 130 мың теңге нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
19. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте тұрғын үй құрылысын дамытудағы 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде 2 908 000 мың теңге сомасында, оны ішінде:
1) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының үйлерін салуға 400 000 мың теңге;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрлымды дамыту мен абаттандыруға 2 445 000 мың теңге;
3) инженерлік желілерді қайта құруға 63 000 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
20. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасын іске асыру шеңберінде нөлдік сыйақы /мүдде/ ставкасы бойынша тұрғын үй салу үшін 228 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
1) алынып тасталды;
2) 100 мектеп пен 100 аурухана қызметкерлеріне тұрғын үйін салуға және сатып алуға 228 000 мың теңге кредит көзделгені ескерілсін.
21. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте 2006-2008 жылдарға арналған мүгедектерді оңалту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамытуға республикалық бюджеттен 595 730 мың теңге сомасында, оның ішінде:
1) Атырау қаласында мүгедектерді оңалту облыстық орталығының құрылысына 395 730 мың теңге;
2) Сарайшық психоневрологиялық интернатының қосымша ғимаратының және оған канализациялық-айдау станциясының құрылысына 200 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.

17. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау на обучение государственных служащих компьютерной грамотности в сумме 9098 тысяч тенге согласно приложению 10;
18. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы в сумме 10 394 259 тысяч тенге, в том числе:
1) на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов в сумме 1 926 007 тысяч тенге согласно приложению 7;
2) на строительство и реконструкцию объектов образования аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау 4 293 122 тысяч тенге;
3) на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау 4 175 130 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
19. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 2 908 000 тысяч тенге, в том числе:
1) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда 400 000 тысяч тенге;
2) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 2 445 000 тысяч тенге;
3) на ремонт и реконструкцию инженерных сетей 63 000 тысяч тенге.
20. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены кредиты бюджету города Атырау по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 228 000 тысяч тенге:
1) исключен;
2) на строительство и приобретение жилья для работников 100 школ 100 больниц 228 000 тысяч тенге.
21. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения в сумме 595 730 тысяч тенге, в том числе:
1) на строительство здания областного центра реабилитации инвалидов в городе Атырау 395 730 тысяч тенге;
2) на строительство дополнительного здания на 100 мест, а также канализационно-насосной станции для Сарайчикского психоневрологического интерната в сумме 200 000 тысяч тенге.

22. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту үшін  59 975 мың теңге, оның ішінде Атырау қаласының және аудандар бюджеттеріне 11 қосымшаға сәйкес 43 255 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
23. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық және Атырау қаласының ауылдық елді мекендерінде газдандыруға 3 000 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
24. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға 1 045 040 мың теңге сомасында, оның ішінде:
1) Еркінқала ауылының кіреберіс жолын қайта құруға 421 691 мың теңге;
2) облыстық маңызы бар "Индер-Қарабау-Миялы-Сағыз" автокөлік жолын қайта құруға 381 309 мың теңге мың теңге;
3) Атырау қаласында Жайық өзені арқылы көпір құрылысын жалғастыруға республикалық бюджеттен 242 040 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
25. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау облысы мен Атырау қаласындағы электр жабдықтау объектілерінің құрылысы және қайта құру үшін республикалық бюджеттен 4 678 825 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
26. 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап жергілікті атқарушы органдардың жергілікті өкілетті органдардың шешіміне сәйкес 2008 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға айқындалған заңды тұлғалардың тізбесі мен берешектер көлемдері бойынша, мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражаттар жөніндегі талаптары тоқтатылатын болып белгіленсін.
27. 2008 жылғы 31 желтоқсанға жергілікті атқарушы органдар лимитіндегі қарызы 10 809 940 мың теңге сомасында белгіленсін.
28. 2008 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 247 473 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 28-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.01.08 N 55-IV; 2008.04.11 N 86-IV; 2008.10.30 N 119-IV шешімдерімен.
29. Облыстық бюджетте 2008 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу үшін 2 918 712 мың теңге қаралсын.
Ескерту. 29-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.01.08 N 55-IV; 2008.04.11 N 86-IV шешімдерімен.
30. 2008 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

22. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства в сумме - 59 975 тысяч тенге, из них целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау в сумме 43 255 тысяч тенге согласно приложению 11.
23. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на газификацию аульных (сельских) населенных пунктов области и города Атырау в сумме 3 000 000 тысяч тенге.
24. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие на транспортной инфраструктуры в сумме 1 045 040 тысяч тенге, в том числе:
1) на реконструкцию автомобильной дороги "подъезд к поселку Еркинкала" в сумме 421 691 тысяч тенге;
2) на реконструкцию автомобильной дороги областного значения "Индер-Карабау-Миялы-Сагиз" в сумме 381 309 тысяч тенге;
3) продолжение строительства мостового перехода через р.Урал в городе Атырау в сумме 242 040 тысяч тенге.
25. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие на строительство и реконструкцию объектов электроснабжения города Атырау и Атырауской области в сумме 4 678 825 тысяч тенге.
26. Установить, что с 1 января 2008 года прекращаются требования местного исполнительного органа к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2008 года на основании решения местного исполнительного органа по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым местным исполнительным органам.
27. Установить лимит долга местных исполнительных органов на 31 декабря 2008 года в размере 10 809 940 тысяч  тенге.
28. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2008 год в сумме 247 473 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 2008.01.08 N 55-IV; от 2008.04.11 N 86-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
29. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год 2 918 712 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 2008.01.08 N 55-IV; от 2008.04.11 N 86-IV.
30. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2008 год, согласно приложению 8.

31. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және 9-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, бекітілсін.
32. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
33. 2008 жылғы облыстық бюджетте аудандық бюджеттерге жеке тұрғын үй құрылысын салу жобасын және аудандардың аумағындағы қала құрылысы схемасын, аудандық (облыстық) дәрежедегі қалалық, кенттік және басқа селолық елді мекендердің бас жобасын жасақтауға 120 887 мың теңге көлемінде мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
Индер ауданы - 35 951 мың теңге;
Мақат ауданы - 64 936 мың теңге;
Атырау қаласы - 20 000 мың теңге;
Ескерту. 33-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.04.11 N 86-IV; 2008.10.30 N 119-IV шешімдерімен.
34. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне қысқы мерзімге дайындық үшін 289287 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 53060 мың теңге;
Исатай ауданы - 50577 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 82000 мың теңге;
Мақат ауданы - 17163 мың теңге;
Махамбет ауданы - 29354 мың теңге;
Атырау қаласы - 57133 мың теңге.
Ескерту. 34-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.04.11 N 86-IV; 2008.10.30 N 119-IV шешімдерімен.
35. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне білім беру нысандарының ғимараттарын және құрылымдарын күрделі жөндеу үшін 283 859 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына - 177 000 мың теңге;
Қызылқоға ауданына - 64 995 мың теңге;
Мақат ауданына - 17 083 мың теңге;
Махамбет ауданы - 24 781 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 35-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.04.11 N 86-IV шешімімен.
36. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Құрманғазы ауданнының бюджетіне әкімшілік ғимараттарын күрделі жөндеу үшін 45 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
37. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамыту үшін 1 654 723 мың теңге сомасында, оның ішінде:

31. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 9.
32. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
33. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на разработку проектов застройки под индивидуальное жилищное строительство и схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов в сумме 120 887 тысяч тенге, в том числе:
Индерскому району - 35 951 тысяч тенге;
Макатскому району - 64 936 тысяч тенге.
городу Атырау - 20 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 33 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.07.23 N 106-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
34. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на подготовку к зимнему периоду в сумме 289 287 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 53 060 тысяч тенге;
Исатайскому району - 50 577 тысяч тенге;
Кызылкогинскому району - 82 000 тысяч тенге;
Макатскому району - 17 163 тысяч тенге;
Махамбетскому району - 29 354 тысяч тенге;
городу Атырау - 57 133 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.07.23 N 106-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
35. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений объектов образования в сумме 283 859 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 177 000 тысяч тенге;
Кзылкугинскому району - 64 995 тысяч тенге;
Макатскому району - 17 083 тысяч тенге;
Махамбетскому району - 24 781 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 35 в соответствии с решением областного маслихата от 2008.01.08 N 55-IV; от 11.04.2008 N 86-IV.
36. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Курмангазинского района на проведение капитального ремонта административных зданий в сумме 45 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 36 в соответствии с решением областного маслихата от 2008.01.08 N 55-IV.
37. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам на развитие системы водоснабжения в сумме 1 654 723 тысяч тенге, в том числе:

Құрманғазы ауданына - 99 304 мың теңге;
Индер ауданына - 47 700 мың теңге;
Мақат ауданына - 94 248 мың теңге;
Атырау қаласы - 1 413 471 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 37-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.04.11 N 86-IV; 2008.10.30 N 119-IV, 2008.12.12 N 138-IV шешімдерімен.
38. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрлымды дамыту мен абаттандыру үшін  259 090 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына - 99 990 мың теңге;
Исатай ауданына - 90 700 мың теңге;
Атырау қаласы - 68 400 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 38-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
39. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамыту үшін 174 500 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Махамбет ауданы - 60 000 мың теңге;
Атырау қаласы - 114 500 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 39-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.04.11 N 86-IV; 2008.10.30 N 119-IV шешімдерімен.
40. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бөлу жүйесін күрделі жөндеу өткізу және қызмет етуі үшін 240 707 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Исатай ауданы - 5 500 мың теңге;
Мақат ауданы - 226 929 мың теңге;
Махамбет ауданы - 8 278 мың теңге.
Ескерту. 40-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.04.11 N 86-IV; 2008.10.30 N 119-IV шешімдерімен.
41. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Жылыой ауданының бюджетіне Жылыой ауданының 80 жылдығына орай мәдени шаралар өткізу үшін - 8 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
42. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте пайдаланбаған нысаналы трансферттерді республикалық бюджетке қайтару үшін 3 194 мың теңге сомасы көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 42-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.01.08 N 55-IV шешімімен.
43. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру үшін 75 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 60 000 мың теңге;
Атырау қаласы - 15 000 мың теңге.

Курмангазинскому району - 99 304 тысяч тенге;
Индерскому району - 47 700 тысяч тенге;
Макатскому району - 94 248 тысяч тенге;
городу Атырау - 1 413 471 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 37 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.10.30 N 119-IV; от 2008.12.12 N 138-IV.
38. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 259 090 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 99 990 тысяч тенге;
Исатайскому району - 90 700 тысяч тенге;
городу Атырау - 68 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 38 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV; ОТ 2008.12.12 N 138-IV.
39. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам бюджету города Атырау на развитие коммунального хозяйства в сумме 174 500 тысяч тенге, в том числе:
Махамбетскому району - 60 000 тысяч тенге;
городу Атырау - 114 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
40. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на проведение капитального ремонта и функционирование линий водоснабжения и водоотведения в сумме 240 707 тысяч тенге, в том числе:
Исатайскому району - 5 500 тысяч тенге;
Махамбетскому району - 8 278 тысяч тенге;
Макатскому району - 226 929 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 40 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
41. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Жылыойского района на проведение культурных мероприятий по празднованию 80-летия Жылыойского района в сумме 8 000 тысяч тенге.
42. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрен возврат недоиспользованных целевых трансфертов в республиканский бюджет в сумме 3 194 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 42 в соответствии с решением областного маслихата 2008.01.08 N 55-IV.
43. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам, бюджету города Атырау на материально-техническое обеспечение учреждений образования в сумме 75 000 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 60 000 тысяч тенге;
городу Атырау - 15 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 43 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV.

44. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне тұрғын үй коммуналдық шаруашылығын материалдық-техникалық жарақтандыру үшін 87 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 36 000 мың теңге;
Исатай ауданы - 10 000 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 41 000 мың теңге.
45. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы бюджетіне СМП-163 балабақшасының қызметі үшін ғимарат алуға 180 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
46. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізу үшін 3 373 550 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 46-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
47. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне автомобиль жолдарын қайта жаңғырту үшін 692 550 мың теңге сомасында даму нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 47-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
48. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйені дамыту үшін 164 836 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 44 836 мың теңге;
Атырау қаласы -120 000 мың теңге.
Ескерту. 48-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
49. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне тұрғын үй салу үшін 191 130 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 49-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
50. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне бір жолғы әлеуметтік көмек үшін 15 400 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы - 1 850 мың теңге;
Исатай ауданы - 650 мың теңге;
Қызылқоға ауданы - 550 мың теңге;
Мақат ауданы - 850 мың теңге;
Махамбет ауданы - 1 500 мың теңге;

44. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на укрепление материально-технической базы жилищно-коммунального хозяйства в сумме 87 000 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 36 000 тысяч тенге;
Исатайскому району - 10 000 тысяч тенге;
Кызылкугинскому району - 41 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 44 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV.
45. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на приобретение здания для функционирования детского сада СМП-163 в сумме 180 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 45 с изменением, внесенным решением областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV.
46. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на капитальный ремонт автомобильных дорог в сумме 3 373 550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 46 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
47. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету города Атырау на реконструкцию автомобильных дорог в сумме 692 550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 47 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
48. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджета города Атырау на развитие теплоэнергетической системы в сумме 164 836 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 44 836 тысяч тенге;
городу Атырау - 120 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 48 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
49. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджета города Атырау на строительство жилья в сумме 191 130 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 49 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV; от 2008.10.30 N 119-IV.
50. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам и бюджету города Атырау на выплату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 15 400 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 1 850 тысяч тенге;
Исатайскому району - 650 тысяч тенге;
Кызылкугинскому району - 550 тысяч тенге;
Макатскому району - 850 тысяч тенге;
Махамбетскому району - 1 500 тысяч тенге;

Атырау қаласы - 10 000 мың теңге.
Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 50 000 теңге мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек көрсетілсін.
Ескерту. 50-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
51. Аталған шешімнің 3 қосымшасында:
"8. Атырау қаласы" деген жолда "59 686" деген сандар "56175" деген сандармен ауыстырылсын, келесідей мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"9. жеке облыстық бюджет - 3 511".
Ескерту. Шешім 51-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.04.11 N 86-IV шешімімен.
52. Аталған шешімнің 9 қосымшасында:
"Инвестициялық жобалар" бөлімінде 09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобы келесідей мазмұндағы 019-бағдарламасы бар 271-әкімшімен толықтырылсын:
"271 Облыстық құрылыс департаменті (басқармасы)"
"019 Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобы келесідей мазмұндағы 004-бағдарламасы бар 255-әкімшімен толықтырылсын:
"255 Облыстық ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)"
"004 Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту";
келесідей мазмұндағы 11 функционалдық топпен және 003-бағдарламасы бар 272-әкімшімен толықтырылсын:
"11 өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі"
"272 Облыстық сәулет және қала құрылысы департаменті (басқармасы)"
"003 Ақпараттық жүйелер құру";
12. "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобы 268-әкімші бойынша келесідей мазмұндағы 007-бағдарламасымен толықтырылсын:
"007 Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері".
53. 2008 жылғы облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне мемлекеттік қажеттілігіне жер алуға 308 000 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 53-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
54. 2008 жылғы облыстық бюджетте Қызылқоға ауданының бюджетіне тұрғын үй алуға 33 000 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 54-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.07.23. N 106-IV шешімімен.
55. 2008 жылғы облыстық бюджетте Махамбет ауданының бюджетіне Махамбет ауданының шекарасын түрғызуда жүргізілетін жерқұрылысына 12376 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін.

городу Атырау - 10 000 тысяч тенге.
Оказать единовременную социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны в размере 50 000 тенге.
Сноска. Пункт 50 с изменениями, внесенными решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
51. В приложении 3 к указанному решению:
в строке "8. город Атырау" цифры "59 686" заменить цифрами "56 175", дополнить строкой следующего содержания:
"9. собственно-областной бюджет - 3 511 тенге".
Сноска. Решение дополнено пунктом 51 в соответствии с решением областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV.
52. В приложении 9 к указанному решению:
в разделе "Инвестиционные проекты" функциональную группу 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование" дополнить администратором 271 с программой 019 следующего содержания:
"271 Департамент (Управление) строительства области"
"019 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы";
функциональную группу 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения" дополнить администратором 255 с программой 004 следующего содержания:
"255 Департамент (Управление) сельского хозяйства области"
"004 Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства";
дополнить функциональной группой 11 и администратором 272 с программой 003 следующего содержания:
"11 Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность"
"272 Департамент (Управление) архитектуры и градостроительства области"
"003 Создание информационных систем";
функциональную группу 12 "Транспорт и коммуникации" по администратору 268 дополнить программой 007 следующего содержания:
"007 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры".
Сноска. Пункт 52 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата от 11.04.2008 N 86-IV.
53. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на изъятие земель для государственных нужд в сумме 308 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 53 с изменениями, внесенными решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
54. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Кызылкугинского района на приобретения жилья в сумме 33 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 54 в соответствии с решением областного маслихата от 2008.07.23 N 106-IV.
55. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Махамбетского района на землеустройство, проводимое при установлении границ района в сумме 12376 тысяч тенге.

Ескерту. 55-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV шешімімен.
56. 2008 жылғы облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне абаттандыруға 61 800 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін.
Ескерту: Шешім 56-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV.
57. 2008 жылғы облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне санитарияны қамтамасыз ету үшін 50 000 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны ескерілсін.
Ескерту: Шешім 56-тармақпен толықтырылды - Атырау облыстық мәслихаттың 2008.10.30 N 119-IV.
Облыстық мәслихаттың
ІІІ сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы                        Ж. Дюсенгалиев
Облыстық мәслихаттың
ІІІ сессиясының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 31-IV шешіміне 1 қосымша
2008 жылға арналған облыстық бюджет

Сноска. Пункт 55 с изменениями,внесенными решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
56. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на благоустройство в сумме 61 800 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 56 в соответствии с решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
57. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Атырау на обеспечение санитарии в сумме 50 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 57 в соответствии с решением областного маслихата от 2008.10.30 N 119-IV.
Председатель III сессии
областного маслихата,
секретарь маслихата                        Ж. Дюсенгалиев
Приложение 1 к решению III
сессии областного маслихата от
12 декабря 2007 года N 31-IV
Областной бюджет на 2008 год

32 950
7.
Жылыой ауданы
-
8.
Атырау қаласы
41 500
9.
Жеке облыстық бюджет
232 720
Облыстық мәслихаттың
ІІІ сессиясының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 31-IV шешіміне 8 қосымша
2008 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
мың теңге
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы
білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Амбулаториялық деңгейдегі халықтық жекелеген санаттарын аурудың
жекелеген түрлері бойынша дәрілік заттармен және мамандандырылған
балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың ІІІ сессиясының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 31-IV
шешіміне 9 қосымша
2008 жылға арналған облыстық бюджеттің заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту және бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталатын бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функционалдық
топ
Бюджеттікбағдарламаныңәкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Инвестициялық жобалар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет

32 950
7.
Жылыойский район
-
8.
город Атырау
41 500
9.
собственно-областной
232 720
Приложение 8 к решению
III сессии областного маслихат
от 12 декабря 2007 года N 31-IV
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2008 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 9 к решению
III сессии областного маслихата
от 12 декабря 2007 года N 31-IV
Сноска. Приложение 9 в редакции решения областного маслихата от 2008.01.08 N 55-IV.
Перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Инвестиционные проекты
01
Государственные услуги общего характера
5
Планирование и статистическая деятельность