2008 жылға арналған Өскемен қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2007 жылғы 25 желтоқсандағы N 4/3 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2007 жылғы 29 желтоқсанда N 5-1-74 тіркелді. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.01.08 № 04-06/3 хатымен
Ескерту. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.01.08 № 04-06/3 хатымен
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 80,  85 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 3/28-IV және "Облыстық бюджет пен облыстың қалалары мен аудандары бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемі туралы" N 3/29-IV шешімдеріне сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты  ШЕШТІ:
1. 2008 жылға арналған қала бюджеті 1 қосымшаға сай келесі мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 713 655,7 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 6 109 505 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 872 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 898 199 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 658 079,7 мың теңге;
2) шығындар – 10 352 548,2 мың теңге;
3) операциялық сальдо – - 638 892,5 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелендіру – 0;
5) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 207 349 мың теңге;
6) бюджет (профициті) тапшылығы – - 846 241,5 мың теңге;
7) бюджет (профицитін) таршылығын қаржыландыру – 846 241,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Өскемен қалалық мәслихатының 2008 жылғы 16 қазандағы N 10/5 шешімімен.
2. 2008 жылға арналған Өскемен қаласының жергілікті атқарушы органдарының резерві 68 001,3 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
шұғыл шығындар резерві - 27 000,3 мың теңге;
техногендік және табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерві - 41 001 мың теңге;
сот шешімдері бойынша міндеттемелерді орындау резерві - 0 мың теңге.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді- Өскемен қалалық мәслихатының 2008 жылғы 8 ақпандағы N 5/3, 2008 жылғы 16 қазандағы N 10/5 шешімдерімен.
3. Облыстық бюджеттегі Өскемен қаласының бюджетінен бюджеттік қайтарып алуларының көлемі - 0.
4. Қалалық бюджетке кірістерді Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2008 жылға арналған облыстық бюджеті туралы" 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 3/28-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV шешіміне сәйкес, кірістерді бөлу нормативтері бойынша жүргізілсін":

О бюджете города Усть-Каменогорска на 2008 год
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 25 декабря 2007 года N 4/3. Зарегистрировано управлением юстиции города Усть-Каменогорска 29 декабря 2007 года за N 5-1-74. Утратило силу - в связи с истечением срока, на который было принято, на основании письма Усть-Каменогорского городского маслихата от 08.01.2009 № 04-06/3
Сноска. Утратило силу - в связи с истечением срока, на который было принято, на основании письма Усть-Каменогорского городского маслихата от 08.01.2009 № 04-06/3.
В соответствии со статьями 80, 85 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2007 года N 3/28-IV "Об областном бюджете на 2008 год" и N 3/29-IV "Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами городов и районов области на 2008-2010 годы", Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 9 713 655,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 109 505 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 47 872 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 898 199 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 658 079,7 тысяч тенге;
2) затраты – 10 352 548,2 тысяч тенге;
3) операционное сальдо – - 638 892,5 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование – 0;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами – 207 349 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета – - 846 241,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 846 241,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата от 16 октября 2008 года N 10/5.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2008 год в сумме 68001,3 тысяч тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты - 27000,3 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера -  41 001 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов - 0 тысяч тенге.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 8 февраля 2008 года  N 5/3, решением от 16 октября 2008 года N 10/5.
3. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет - 0.
4. Зачисление доходов в городской бюджет производить по нормативам распределения доходов, в соответствии с решением сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата от 1 июля 2008 года N 7/87-IV "О внесении изменений и дополнений в решение от 14 декабря 2007 года N 3/28-IV "Об областном бюджете на 2008 год":

1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 15,4 %;
2) әлеуметтік салық - 15,4 %.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Өскемен қалалық мәслихатының 2008 жылғы 10 шілдедегі N 8/3 шешімімен.
5. Қалалық бюджеттің шығындарында шығындар қарастырылсын:
19 000 теңгеге дейін зейнетақы алатын зейнеткерлерге 15 мамыр мен 15 қазан аралығында саяжай кезеңінде қалалық көлікте жол жүруге ай сайын 700 теңге мөлшерінде жәрдемақы төлеуге;
келесі санаттағы азаматтарды қалалық қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүруге 80 000 мың теңге сомасында көлік мекемелерінің шығындарын ай сайын қайтаруға;
1938 жылдың 1 қаңтарынан 1945 жылдың 1 қаңтары бойынша туылған зейнеткерлер (ер адамдар), 1938 жылдың 1 қаңтарынан 1950 жылдың 1 қаңтары бойынша туылған зейнеткерлер (әйелдер) 2008 жылдың 1 мамырынан 31 қазаны бойынша кезеңде 20 теңге мөлшерінде айына 20 рет жүру есебінен 63 000 мың теңге сомасында;
мүгедектік бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатын зейнеткерлік жастағы емес I, II топтағы мүгедектер 2008 жылдың 1 мамырынан 31 желтоқсаны бойынша кезеңде 40 теңге мөлшерінде айына 20 рет жүру есебінен 13 000 мың теңге сомасында;
мүгедектік бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатын зейнеткерлік жастағы емес III топтағы мүгедектер 2008 жылдың 1 мамырынан 31 желтоқсаны бойынша кезеңде 20 теңге мөлшерінде айына 20 рет жүру есебінен 4 000 мың теңге сомасында;
1,4 айлық есептік көрсеткіш есебінен 642 мың теңге сомасында Өскемен қаласының құрметті азаматтарына жәрдемақыға.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді- Өскемен қалалық мәслихатының 2008 жылғы 17 сәуірдегі N 6/6, 2008 жылғы 16 қазандағы N 10/5 шешімдерімен.
6. 2 қосымшаға сай заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру мен арттыруға және бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлігінде 2008 жылға арналған қалалық бюджеттің дамыту бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
7. 3 қосымшаға сай 2008 жылға арналған Өскемен қаласы бюджетінің орындалу үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.

1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты - 15,4 %;
2) социальный налог - 15,4 %.
Сноска. Пункт 4 в новой редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата от 10 июля 2008 года N 8/3.
5. Предусмотреть в расходах городского бюджета затраты:
на компенсацию пенсионерам, получающим пенсию до 19 000 тенге, за проезд на городском транспорте в период дачного сезона с 15 мая по 15 октября, в размере 700 тенге в месяц;
на ежемесячное возмещение расходов транспортным организациям в сумме 80 000 тысяч тенге за льготный проезд в городском общественном транспорте следующих категорий граждан:
пенсионеров, родившихся с 1 января 1938 года по 1 января 1945 года (мужчины), с 1 января 1938 года по 1 января 1950 года (женщины), в размере 20 тенге из расчета 20 поездок в месяц в период с 1 мая по 31 октября 2008 года в сумме 63 000 тысяч тенге;
инвалидов I, II групп непенсионного возраста - получателей государственного социального пособия по инвалидности, в размере 40 тенге из расчета 20 поездок в месяц в период с 1 мая по 31 декабря 2008 года в сумме 13 000 тысяч тенге;
инвалидов III группы непенсионного возраста - получателей государственного социального пособия по инвалидности, в размере 20 тенге из расчета 20 поездок в месяц в период с 1 мая по 31 декабря 2008 года в сумме 4 000 тысяч тенге;
на компенсацию Почетным гражданам города Усть-Каменогорска из расчета 1,4 месячного расчетного показателя в сумме 642 тысячи тенге.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 17 апреля 2008 года N 6/6, решением от 16 октября 2008 года N 10/5.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Усть-Каменогорска на 2008 год, согласно приложению 3.

464
Ауданның (облыстық маңыздағы қала) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Қалалық мәслихаттың
2007 жылғы 25 желтоқсандағы
N 4/3 шешіміне 4 қосымша
Меновной ауылдық округі әкімі аппаратының
бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Әкімгерлер
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
123
Қаладағы аудан әкімі аппараты, аудандық маңыздағы қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 4
к решению городского маслихата
от 25 декабря 2007 года N 4/3
Перечень бюджетных программ аппарата акима
Меновновского сельского округа
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

001
Қаладағы аудан әкімі аппаратының, аудандық маңыздағы қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің қызмет етуі
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
123
Қаладағы аудан әкімі аппараты, аудандық маңыздағы қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау

001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне