"Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2007 жылғы 12 қазандағы N 288 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2008 жылғы 28 тамыздағы N 234 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 тамыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5295 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.03.30 N 91 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.03.30 N 91 Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
1. "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы әділет министрінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 288 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2007 жылы 30 қарашада N 5021 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеу туралы, заңды тұлғалардың құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу туралы құжаттарды ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартында:
7-тармақта:
1) тармақша мынадай абзацта жазылсын:
"Шағын кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс. Өзінің қызметін Үлгілік жарғының негізінде жүзеге асыратын орта және ірі кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс, ал өзге заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш қоса берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.";
12-тармақта:
үшінші абзацта "жарғы" деген сөзден кейін ", егер заңды тұлға өзінің қызметін Үлгілік жарғының негізінде жүзеге асырмайтын болса" деген сөздермен толықтырылсын;
тоғызыншы бөлікте "жоқ" деген сөзден кейін "(бар)" деген сөзбен толықтырылсын;
17-тармақ мынадай редакцияда толықтырылсын:
"17. Заңды тұлғаны құрудың және қайта ұйымдастырудың Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген тәртібін бұзу, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес келмеуі, табыстау актісін немесе бөлу балансын, ұсынбау не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқық мирасқорлығы туралы ережелердің болмауы, не бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде салық берешегінің болуы, сондай-ақ құрылтайшысы жұмыс істемейтін заңды тұлға болған жағдайда және (немесе) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы жұмыс істемейтін заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы және (немесе) іс-қимылға жарамсыз немесе іс-қимылға жарамдылығы шектеулі және (немесе) із-түзсіз жоқ болып кеткен болса, және (немесе) қайтыс болды деп жарияланған болса, және (немесе) Қазақстан Республикасы қылмыстық кодексінің 192, 216, 217-баптары бойынша қылмыс жасағаны үшін сотталған болса, және (немесе) жеке басын куәландыратын жоғалтқан құжаттары тапсырылғанда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден және қайта тіркеуден бас тартуға әкеп соғады.
Тіркеуші орган заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден немесе қайта тіркеуден, филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден немесе қайта тіркеуден осы заңның 9-бабында көзделген мерзімде бас тартқан жағдайда оған тапсырған құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамалық талаптарына сәйкес келмеуіне сілтеме қамтылған бас тарту жөнінде жазбаша хат беріледі.
Заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеу немесе қайта тіркеу үшін төленген алымды қайтару Қазақстан Республикасының Салық кодексінде көзделген жағдайларда жүргізіледі.";

О внесении изменений и дополнений в приказ И.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 288 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг через центры обслуживания населения"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2008 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2008 года № 5295. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2010 года № 91
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2010 № 91.
1. Внести в  приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 12 октября 2007 года N 288 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг через центры обслуживания населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 ноября 2007 года за N 5021, следующие изменения и дополнения:
1) в Стандарт оказания государственной услуги "Оформление документов о государственной регистрации и перерегистрации юридических лиц, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридических лиц через центры обслуживания населения", утвержденный указанным приказом:
в пункте 7:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) государственная регистрация (перерегистрация) субъектов малого предпринимательства и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов. Государственная регистрация (перерегистрация) субъектов среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава, и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов, а государственная регистрация (перерегистрация) иных юридических лиц и учетная регистрация (перерегистрация) филиалов и представительств - не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.";
в пункте 12:
в абзаце третьем после слова "устав" дополнить словами ", если юридическое лицо не осуществляет свою деятельность на основе Типового устава";
в части девятой после слов "об отсутствии" дополнить словом "(наличии)";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Нарушение порядка создания и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствие учредительных документов законодательным актам Республики Казахстан, непредставление передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствие в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица, либо наличие налоговой задолженности свыше одного месячного расчетного показателя, а также в случае, если учредителем является бездействующее юридическое лицо и (или) если учредитель и (или) руководитель юридического лица являются учредителями и (или) руководителями бездействующих юридических лиц и (или) признаны недееспобными или ограниченно дееспособными и (или) безвестно отсутствующими, и (или) объявлены умершими, и (или) осуждены за преступления по статьям 192, 216, 217 Уголовного кодекса Республики Казахстан, и (или) представлены утерянные документы, удостоверяющие личность, влекут отказ в государственной регистрации и перерегистрации юридического лица.
В случае отказа в государственной регистрации или перерегистрации юридического лица, учетной регистрации или перерегистрации филиала (представительства) регистрирующий орган в сроки, предусмотренные в статье 9 настоящего Закона, в письменном виде выдает ему мотивированный отказ, содержащий ссылку на несоответствие представленных документов требованиям законодательного акта Республики Казахстан.
Возврат уплаченного сбора за государственную (учетную) регистрацию или перерегистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств производится в случаях, предусмотренных Налоговым кодексом Республики Казахстан.";

2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы филиалдарды және өкілдіктерді есептік тіркеуге (қайта тіркеуге), филиалдар және өкілдіктер туралы ережесіне енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарды ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартында:
7-тармақта:
1) тармақша мынадай мазмұнда жазылсын:
"1) шағын кәсіпкерлік субъектілерінің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей және өзінің қызметін үлгілік жарғының негізінде жүзеге асыратын орта және ірі кәсіпкерлік субъектілерінің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен, ал өзге заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш қоса берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.";
12-тармақтың алтыншы абзацында "жарғысының (ережесінің)" деген сөздерден бұрын "егер, заңды тұлға өзінің қызметін Үлгілік жарғының негізінде жүзеге асырмайтын болса, оның" деген сөздермен толықтырылсын;
17-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:
"17. Филиалды (өкілдікті) құрудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртібі бұзылған жағдайда, есептік тіркеуге ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келмеген жағдайларда филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден және қайта тіркеуден бас тартылады.
Тіркеуші орган заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуден немесе қайта тіркеуден, филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден немесе қайта тіркеуден осы заңның 9-бабында көзделген мерзімде бас тартқан жағдайда оған тапсырған құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамалық талаптарына сәйкес келмеуіне сілтеме қамтылған бас тарту жөнінде жазбаша хат беріледі.
Заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркеу немесе қайта тіркеу үшін төленген алымды қайтару Қазақстан Республикасының Салық кодексінде көзделген жағдайларда жүргізіледі.";
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы заңды тұлғалардың қызметін тоқтатуды, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуден шығаруын тіркеу үшін құжаттарды ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсету стандартында:
12-тармақтың 10) тармағшасында "жоқ" деген сөзден кейін "(бар)" деген сөзбен толықтырылсын;

2) в Стандарт оказания государственной услуги "Оформление документов для учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, регистрации внесенных изменений и дополнений в положение о филиалах и представительствах через центры обслуживания населения", утвержденный указанным приказом:
в пункте 7:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) учетная регистрация (перерегистрация) филиалов и представительств субъектов малого предпринимательства должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов, и учетная регистрация (перерегистрация) филиалов и представительств субъектов среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава, должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов, а учетная регистрация (перерегистрация) филиалов и представительств иных юридических лиц - не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.";
в абзаце шестом пункта 12 после слова "юридического лица" дополнить словами ", если юридическое лицо не осуществляет свою деятельность на основе Типового устава";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Отказ в учетной регистрации и перерегистрации филиала (представительства) допускается в случаях нарушения установленного законодательством Республики Казахстан порядка создания филиала (представительства), несоответствия представленных для учетной регистрации документов законам Республики Казахстан.
В случае отказа в государственной регистрации или перерегистрации юридического лица, учетной регистрации или перерегистрации филиала (представительства) регистрирующий орган в сроки, предусмотренные в статье 9 настоящего Закона, в письменном виде выдает ему мотивированный отказ, содержащий ссылку на несоответствие представленных документов требованиям законодательного акта Республики Казахстан.
Возврат уплаченного сбора за государственную (учетную) регистрацию или перерегистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств производится в случаях, предусмотренных Налоговым кодексом Республики Казахстан.";
3) в Стандарт оказания государственной услуги "Оформление документов для регистрации прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства юридического лица через центры обслуживания населения", утвержденный указанным приказом:
в подпункте 10) пункта 12 после слов "об отсутствии" дополнить словами "(наличии)";

12-тармақтың 11) тармақшасында "кедендік төлемдер бойынша берешектері" деген сөздерден кейін "мен аяқталмаған сыртқы сауда мәмілелері" деген сөздер алынып тасталсын;
12-тармақтың төртінші бөлігінде "жоқ" деген сөзден кейін "(бар)" деген сөзбен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары өзінің қызметінде осы бұйрықты басшылыққа алсын.
3. Осы бұйрық бастапқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                                3. Балиева

в подпункте 11) пункта 12 после слов "по таможенным платежам" слова "и незавершенных внешнеторговых сделок" исключить;
в части четвертой пункта 12 после слов "об отсутствии" дополнить словами "(наличии)".
2. Территориальным органам Министерства юстиции Республики Казахстан руководствоваться в своей деятельности настоящим приказом.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                          З. Балиева