3. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлесіп барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар жүргізуге арналған келісім-шарттарды тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының 8 және 44-баптарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізбесінің 3-бөлімі 56-тармағына сәйкес жүзеге асырылады. Z100291P100745 қараңыз
4. Осы мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынатын мемлекеттік орган "Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі" мемлекеттік мекемесі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мына мекен-жай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғ., 22 , 511 кабинет, htpp: memr.gov.kz.
5. К өрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны (нәтижесі) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты мемлекеттік тіркеу актісі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Аталған мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулердің мерзімдері:
мемлекеттік қызмет көрсету тұтынушының осы стандарттың 12-тармағанда көрсетілген құжаттарды минералдық ресурстар министрлігінің кеңсесіне тапсырған сәтінен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің сайтында орналасқан: www.memr.gov.kz.
10. Құжаттарды қабылдауды Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің кеңсесі сағат 9.00-ден 16.00-ге дейін, үзіліс күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі, мына мекен-жай бойынша: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 22, 301 кабинетте жүзеге асырады.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орнының ерекше жағдайлары көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға қызметті алу үшін тұтынушының өтініші (еркін нысанда);
2) белгіленген тәртіппен қол қойылған жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шарт;
3) қажет болған жағдайда, сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар, тұтынушының бірінші басшысын қоспағанда, тұтынушының мүдделерін білдіретін тұлғаға берілетін сенімхат.

3. Оказание государственной услуги по регистрации контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых осуществляется в соответствии со статьями 8 и 44 Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании" и пунктом 56 раздела 3 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561. см.Z100291P100745
4. Государственным органом по предоставлению данной государственной услуги является государственное учреждение "Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
Государственная услуга оказывается по адресу: город Астана, улица Кабанбай Батыра, 22, кабинет 511, htpp:memr.gov.kz.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги, является акт государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги: оказание государственной услуги по регистрации контракта на недропользование осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента сдачи потребителем документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
9. Стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан - htpp:memr.gov.kz.
10. Прием документов осуществляется Канцелярией Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан с 9.00 до 16.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов ежедневно, выходные дни суббота и воскресенье, по адресу город Астана, улица Кабанбай батыра, 22, кабинет 301.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Особые условия мест предоставления государственной услуги не предусмотрены.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление потребителя для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) контракт на проведение операций по недропользованию;
3) доверенность лицу, представляющему интересы потребителя, за исключением первого руководителя потребителя, имеющего право подписи без доверенности.

13. Құжаттарды қарау сағат 9.00-ден 16.00-ге дейін, жүзеге асырылады, үзіліс күн сайын 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері - сенбі мен жексенбі, мына мекен-жай бойынша: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 22, 511 кабинетте жүзеге асырылады.
14. Осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) қабылдаудың растығы болып табылады.
15. Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шарттың мемлекеттік тіркеу актісі қолмен (жеке қатысу не сенімхат бойынша өкілге) мына мекен-жай бойынша табыс етіледі: Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 22, Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, 511 кабинет.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартуға үшін негіздер осы стандарттың 12-тармағында көрсетілген құжаттардың бермеу негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) адам мен азаматтардың конституциялық құқықтары мен еркіндігін сақтау;
2) қызметтік борышты атқару кезінде заңдылықты сақтауға;
3) сыпайылыққа;
4) толыққанды және толық ақпарат беруге;
5) ақпараттың және оның құпиялылығын қорғауға;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз етуге негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы бойынша наразылық туындаған жағдайда Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің әрекетіне шағым оның басшысының атына беріледі.
21. Шағымды пошта арқылы жазбаша түрде немесе қолма-қол Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің кеңсесі қабылдайды, тіркелгеннен кейін Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің жауапты хатшысына жіберіледі.
22. Шағымның қабылданғанын растау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан және кіріс нөмері, күні) болып табылады.

13. Рассмотрение документов осуществляется с 9.00 до 16.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов ежедневно, выходные дни суббота и воскресенье, по адресу: город Астана, улица Кабанбай батыра, 22, кабинет 511.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в Канцелярии Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
15. Акт государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию выдается нарочно (личное посещение либо представителю по доверенности) по адресу: город Астана, улица Кабанбай батыра, 22, Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, кабинет 511.
16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. Деятельность Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека и гражданина;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, согласно приложению к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
20. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан подается на имя их руководителя.
21. Жалоба принимается в письменном виде по почте либо нарочно через Канцелярию Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, после регистрации направляется ответственному секретарю Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
22. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп и входящий номер, дата) в Канцелярии Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.