2008 жылға арналған Астана қаласы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкаларын белгілеу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2008 жылғы 30 қаңтардағы N 48/8-ІV шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 3 наурызда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 489 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 31 наурыздағы N 202/31-IV шешімімен
Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2009.03.31 N 202/31-IV шешімімен
__________________________________
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің 462-бабына , 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық Кодексінің 19-бабының 6) тармақшасына,  101-бабының 4-тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылға арналған Астана қаласы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкалары қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 308/40-ІІІ "Қоршаған ортаны ластағаны үшін Астана қаласы бойынша 2007 жылға төлем ставкаларын белгілеу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2007 жылғы 16 қаңтарда 454 нөмірмен тіркелген, 2007 жылғы 08 ақпанда N 21-22, 2007 жылғы 22 ақпанда N 32-33 "Астана хабары", 2007 жылғы 06 ақпанда N 20-21 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді және 2008 жылғы 1 қаңтарда туындаған қатынастарға қолданылды.
Астана қаласы мәслихатының
сессия төрағасы
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 30 қаңтардағы
N 48/8-ІV шешіміне қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2008.30.01 N 48/8-ІV (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз).
2008 жылға арналған Астана қаласы бойынша қоршаған
ортаға эмиссия үшін төлем ставкалары
Р/с
N
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Қалдықтардың
қауіптілік
деңгейі
Шекті
ставка,
теңге
1.
Ластаушы заттардың
тұрақты көздерден
шығарындылары 1
шартты тонна

Об установлении ставок платы за эмиссии в окружающую среду по городу Астане на 2008 год
Решение Маслихата города Астаны от 30 января 2008 года N 48/8-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 3 марта 2008 года N 489. Утратило силу постановлением маслихата города Астаны от 31 марта 2009 года N 202/31-IV
Сноска. Утратило силу постановлением маслихата города Астаны  от 31.03.2009 N 202/31-IV
В соответствии со статьей 462 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", подпунктом 6) статьи 19 , пунктом 4  статьи 101 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года "Об утверждении базовых и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду", маслихат города Астаны РЕШИЛ :
1. Установить ставки платы за эмиссии в окружающую среду по городу Астане на 2008 год согласно приложения.
2. Считать утратившим силу решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2006 года N 308/40-III "Об установлении ставок платы за загрязнение окружающей среды по городу Астане на 2007 год (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 16 января 2007 года за N 454, опубликовано в газетах "Астана хабары" N 21-22 от 8 февраля 2007 года N 32-33 от 22 февраля 2007 года, "Вечерняя Астана" N 20-21 от 06 февраля 2007 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2008 года.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Секретарь маслихата
города Астаны
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 30 января 2008 года
N 48/8-IV
Ставки
платы за эмиссии в окружающую среду
по городу Астане на 2008 год
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 24 апреля 2008 года N 78/14-IV (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2008 года).
N
п/п
Показатели
Единица
измерения
Уровень
опасности
отходов
Ставка
платы,
тенге
1.
Выбросы загрязняющих
веществ от стационарных
источников 1
условная
тонна

582
2.
Ластаушы заттардың
қозғалмалы көздер-
ден шығарындылары:
пайдаланылған
отынның тон-
насы (бұдан
әрі - тонна)
этилденбеген бензин
үшін
384
дизель отыны үшін
730
сұйытылатын,
сығылған газ үшін
404
3.
Ластаушы заттардың
төгінділері:
шартты тонна
- су көздеріне 2
31839
жинақтауыштарға,
сүзу алаңдарына,
жер бедеріне
1100
4.
Коммуналдық (қатты
тұрмыстық)
қалдықтар 3
тонна
227,5
5.
Өнеркәсіптік
қалдықтар
- өндіріс пен
тұтынудың қауіпті
қалдықтарын поли-
гондарда, жинақтау-
ыштарда, санкция-
ланған үйінділерде
және арнайы беріл-
ген орындарда орна-
ластыру
тонна
"қызыл тізім"
8332
"янтарь тізім"
4166
"жасыл тізім"
1041,5
жіктелмегендер
521
Бұдан басқа:
тонна
аршынды жыныстар 4
10,7
күл мен күлшлактар 4
18,1
Ауыл шаруашылығы өндірісінің қалдық-
тары
10,5
Ескертпе:
1) ISO 14001:2004 халықаралық стандарттарына сәйкес сертификатталған кәсіпорындары үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
1 0,75 коэффиценті;
4 0,75 коэффиценті;
2) қоршаған орта эмиссиясына төлем ставкалары үшін:
энергия өндіруші ұйымдар;
табиғи монополия субъектілері, коммуналды қызмет корсету кезіндегі қалыптасқан, эмиссия көлеміне, келесі коэффициенттер енгізіледі:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффиценті;
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолдаған жөн;
5) жеңілдік коэффиценттерін қолдану, ескертпедегі 1), 2), 3) тармақшаларында қарастырылған қоршаған ортаға эмиссияның жоғарғы нормативтік көлемі үшін төлемдерге жайылмайды.
Ескерту: Ескертпеге өзгертулер енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2008.09.07 N 122/18-IV шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді).
Астана қаласы мәслихатының
хатшысы

582
2.
Выбросы загрязняющих
веществ от передвижных
источников:
тонна
исполь-
зованного
топлива
(далее -
тонна)
для неэтилированного
бензина
384
для дизельного топлива
730
для сжиженного, сжатого
газа
404
3.
Сбросы загрязняющих
веществ:
условная
тонна
в водные источники 2
31839
в накопители, поля
фильтрации, рельеф
местности
1100
4.
Коммунальные (твердые
бытовые отходы) 3
тонна
227,5
5.
Промышленные отходы
размещение опасных
отходов производства и
потребления на
полигонах, накопителях,
санкционированных
свалках и специально
отведенных местах
тонна
"красный
Список"
8332
"янтарный
список"
4166
"зеленый
список"
1041,5
521
не класси-
фицированные
Кроме того:
тонна
вскрышные породы 4
10,7
зола и золошлаки 4
18,1
отходы
сельхозпроизводства
10,5
Примечание:
1) для предприятий теплоэнергетики, сертифицированных на соответствие международным стандартам ISO 14001: 2004 к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,75;
4 1коэффициент 0,75;
2) к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду для:
энергопроизводящих организаций;
субъектов естественных монополий, за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый от населения к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводится следующий коэффициент:
3 коэффициент 0,2;
4) в случае отнесения ставок платы предприятия одновременно к подпунктам 1) и 2) примечания, следует принять коэффициенты подпункта 2) примечания.
5) применение льготных коэффициентов, предусмотренных подпунктом 1), 2), 3) примечания не распространяется на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
Сноска. Примечание с изменениями, внесенными решением Маслихата города Астаны N 122/18-IV от 09.07.2008 года (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня их первого официального опубликования)
Секретарь маслихата
города Астаны