"Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 13 наурыздағы N 23-299қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 31 наурызда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 521 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 26 наурыздағы N 06-285қ қаулысымен
Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.03.26 N 06-285қ қаулысымен
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын көтеру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған»"Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) көрсететін "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) стандарты бекітілсін.
2. Департамент мемлекеттік қызмет көрсетудің бекітілген стандартын, оның ішінде жыл сайын бекітілген көрсеткіштердің сапасы мен қол жетімділігін, қалалық маңызы бар бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды;
есептік тоқсаннан кейінгі айдың 10 жұлдызына және әрбір есеп беру жылының 15 желтоқсанына дейін Астана қаласы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметтер мониторингі бөліміне сапа көрсеткіштері мен қол жетімділігінің мақсатты мәндеріне қол жеткізу жөнінде тоқсан сайынғы және жылдық есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Департамент осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары Е.Х. Сұлтановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Әкiм                                             А. Мамин
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 13 наурыздағы
N 23-299қ қаулысымен
бекітілді
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау және төлеу"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
Әлеуметтік көмек - Қазақстан Республикасының заңнамасына және өзге де жергілікті өкілетті және атқарушы органдардың нормативтік-құқықтық актілеріне сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына материалдық көмек, өтемақы және өзге де төлемдер түрінде әлеуметтік көмек көрсету, сондай-ақ әртүрлі тегін қызмет көрсету.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Постановление Акимата города Астаны от 13 марта 2008 года N 23-299п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 31 марта 2008 года N 521. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26 марта 2009 года N 06-285п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26.03.2009 N 06-285п
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - государственная услуга), предоставляемой Департаментом занятости и социальных программ города Астаны (далее - Департамент).
2. Департаменту обеспечить опубликование утвержденного стандарта государственной услуги в средствах массовой информации городского значения, в том числе ежегодно утверждаемых значений показателей качества и доступности;
в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и до 15 декабря каждого отчетного года обеспечить предоставление ежеквартальной и годовой отчетности по достижению целевых значений показателей качества и доступности в отдел мониторинга государственных услуг аппарата Акима города Астаны.
3. Департаменту обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима города Астаны Султанова Е.Х.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 13 марта 2008 года
N 23-299п
Стандарт
оказания государственной услуги
"Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по назначению и выплате социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов (далее - государственная услуга).
Социальная помощь - оказание социальной помощи в виде материальной помощи, компенсаций и иных выплат, а также оказание различных бесплатных услуг отдельным категориям нуждающихся граждан в соответствии с законодательством Республики Казахстан и иными нормативно-правовыми актами местных представительных и исполнительных органов.

Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет Кодексіне , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы ", 2007 жылғы 21 шілдедегі "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" заңдарына сәйкес жергілікті бюджет қаражатынан ақшалай және заттай нысанда әртүрлі әлеуметтік көмектер көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 2004 жылғы 24 сәуірдегі 52-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының   6 , 27-баптарына , Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Заңының   8 , 9-баптарына , Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы "Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидалары туралы" N 16/4-IV шешіміне (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылдың 23 қарашасында Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 478 болып тіркелген), Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 17 қазандағы "Азық-түлікке бағалардың қымбаттауына байланысты Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Қағидасы туралы" N 15/4-IV шешіміне (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылдың 5 қарашасында Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 476 болып тіркелген), Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 3 наурыздағы "Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасын бекіту туралы" N 3-1-618қ қаулысына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылдың 26 наурызында Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 321 болып тіркелген) сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Департамент) "Алматы" және"Сарыарқа" аудандарының әлеуметтік жәрдемақылар мен тұрғын үй көмегін тағайындау жөніндегі бөлімдерімен, ардагерлер мен мүгедектер жұмысы жөніндегі бөлімімен, әлеуметтік мекемелердің қызметін үйлестіру бөлімімен Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 68а, 1, 4, 5, 11-кабинеттерде әлеуметтік көмек түріне қарай көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны:
1) ақшалай қаражаттарды жеке шоттарына аудару арқылы әлеуметтік көмек төлемі.
2) тегін қызмет көрсету түрінде әлеуметтік қызмет көрсету:
- қалалық қоғамдық көліктерде тегін жол жүру;
- дәрi-дәрмекпен тегін қамтамасыз ету;
- мерзімдік басылымдарға тегін жаздыру;
- тiстерiн тегiн протездеуге (бағалы металдардан протездеуден басқа);
- мерекелік және айрықша күндерге әлеуметтік көмек.
6. Мемлекеттік қызмет мына азаматтардың санаттарына (бұдан әрі - тұтынушылар):
1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне.
2. Жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға.
3. Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы алты айдан кем емес
жұмыс істеген және қажырлы еңбегі үшін бұрынғы ҚСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградтталмаған адамдарға.
4. 1, 2, 3-топтың мүгедектеріне.
5. 16 жасқа дейінгі жастағы мүгедек балаларға.
6. Жасы келген және еңбек сіңірген жылдары бойынша зейнеткерлерге;
7. Күш құрылымдарының (Қорғаныс министрлігі, Ішкі істер министрлігі, Әділет министрлігі, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі, Республикалық гвардия) зейнетақысын алушыларға;
8. Қазақстан Республикасының алдында ерекше қызметтері үшін зейнетақы алушыларға;
9. Төрт және одан да көп 18 жасқа дейін балалары бар көп балалы отбасыларға;
10. Балалар үйінің, қала балалар паналарының түлектеріне;
11. Тұлдыр жетімдер - ата-анасының бірінен немесе екеуіне айырылған тұлғаларға;
12. Жұмыссыз азаматтарға;
13. Табысы жиынтығы кедейшілік шегінен төмен аз қамтылған азаматтарға.
14. Саяси қуғын-сүргін құрбандарына.
15. "Астана қаласының Құрметті азаматы" атағы берілген
азаматтарға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Астана қаласы бойынша Зейнетақыларды төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" РМҚК (бұдан әрі - МЗТО) деректер базасын алғаннан кейін 10 жұмыс күн ішінде ақшалай нысанда әлеуметтік көмек көрсету.
Хабарласу бойынша, кезек тәртібінде тегін қызмет көрсету түріндегі әлеуметтік көмек әлеуметтік көмектің түрлеріне қарай кезек күтуді талап етпейді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тегін.

В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года " О местном государственном управлении в Республике Казахстан ", от 21 июля 2007 года " О статусе столицы Республики Казахстан " из средств местного бюджета оказываются различные виды социальной помощи в денежной и натуральной форме.
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статьями 6 , 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьями 8 , 9 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", решением маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года N 16/4-IV "О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Министерства юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2007 года N 478), решением маслихата города Астаны от 17 октября 2007 года N 15/4-IV "О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны в связи с удорожанием цен на продукты питания" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Министерства юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2007 года N 476), постановлением акимата от 3 марта 2004 года N 3-1-618п "Об утверждении Правил оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Министерства юстиции Республики Казахстан 26 марта 2004 года N 321).
4. Государственная услуга оказывается в зависимости от вида социальной помощи - отделами по назначению социальных пособий и жилищной помощи районов "Алматы" и "Сарыарка", отделом по работе с ветеранами и инвалидами, отделом координации деятельности социальных учреждений Государственного учреждения "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент), город Астана, улица Иманбаевой, 68 а, кабинеты 1, 4, 5, 11.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является:
1) выплата социальной помощи путем перечисления денежных средств на лицевые счета;
2) оказание социальной помощи в виде предоставления бесплатных услуг:
- бесплатный проезд на городском пассажирском транспорте;
- бесплатное лекарственное обеспечение;
- бесплатная подписка на периодические издания;
- бесплатное зубопротезирование (кроме протезов из драгоценных металлов);
- социальная помощь к праздничным и знаменательным датам.
6. Государственная услуга оказывается следующим категориям граждан (далее - потребители):
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, по льготам и гарантиям приравненные к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) лица, проработавшие в тылу в годы Великой Отечественной войны не менее шести месяцев и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд;
4) инвалиды 1, 2, 3 групп;
5) дети-инвалиды до 18 лет;
6) пенсионеры по возрасту и выслуге лет;
7) получатели пенсий силовых структур (Министерство обороны, Министерство внутренних дел, Комитет национальной безопасности, Служба охраны Президента Республики Казахстан, Республиканская гвардия);
8) получатели пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
9) многодетные семьи, имеющие четырех и более детей до 18 лет;
10) выпускники детских домов, приютов города;
11) дети-сироты, потерявшие обоих или единственного родителя;
12) безработные граждане;
13) малообеспеченные граждане, совокупный доход которых ниже черты бедности;
14) жертвы политических репрессий;
15) граждане, удостоенные звания "Почетный гражданин города Астаны".
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги.
Оказание социальной помощи в денежной форме в течение 10 рабочих дней с момента получения базы данных РГКП "Государственный центр по выплате пенсий по городу Астане" Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан.
Социальная помощь в виде предоставления бесплатных услуг по обращаемости, в порядке очередности и не требует ожидания в зависимости от вида социальной помощи.
8. Оказание государственной услуги бесплатное.

9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат ресми ақпараттық көздерінде, Департамент фойесінде орналасқан тағанда, сондай-ақ Астана қаласы Әкімінің: www.аstana.кz. сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі және мерекелік күндерден басқа күнделікті сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау сағат 09.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қызметті алу үшін алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету жүзеге асырылмайды.
11. Мемлекеттік қызмет тұтынушыларды қабылдау үшін Департаментінің операция залдарында ұсынылады, кезек күту үшін орындықтар, бланктерді толтыру үшін үстелдер, өтініштердің үлгісімен тағандар бар ғимаратта көрсетіледі, ғимарат пандустармен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мына құжаттарды ұсыну қажет.
Оқуға әлеуметтік төлем алуға:
1) осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтініш;
2) жеке куәлігі (паспорт);
3) тұрғын үй есебінің кітабы;
4) ата-ананың қайтыс болуы туралы куәлігі (тұлдыр жетімдерге);
5) мүгедектікті растайтын құжат (бала жасынан мүгедектерге);
6) көпбалалы отбасы мәртебесін растайтын құжат (көпбалалы отбасының балалары үшін);
7) туу туралы куәлік (тұлдыр жетімдерге);
8) кешенді тестілеу өткізілген орны бойынша берілген тестілеу қорытындысын растайтын мемлекеттік сертификат.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуді ұйымдастыруға әлеуметтік төлемдер алуға өтініш еркін нысанда ұсынылады.
Басқа жағдайларда әлеуметтік көмек ұсыну тұтынушының мәртебесін растайтын құжаттар ұсынылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштер нысанын беру орны - Департамент ғимараты, Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 68а, 1, 11-кабинеттер (тұратын аудандарына қарай).
14. Оқуға әлеуметтік төлемдерді алуға қажетті құжаттармен бірге өтініш Департаменттің "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу бөлімдеріне мына мекен-жай бойынша тапсырылады: Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 68а, 1, 11 кабинеттер (тұратын ауданына қарай).
Жерлеуді ұйымдастыруға әлеуметтік төлемдер алуға өтініш Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаментінде Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 68а, 8-кабинетке (кеңсе) ұсынылады.
15. Тұтынушыға оқуға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыруға құжаттарды тапсырған кезде қажетті құжаттармен бірге өтінішті қабылдаған маманның тегі, құжаттарды алу мерзімі көрсетілген жыртылмалы талон беріледі.
Жерлеуді ұйымдастыруға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыруға өтініштерді тапсырған кезде өтініш кіріс құжатының тіркеу нөмірі қойылатын Департаменттің кеңсесінде тіркеледі.

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается в официальных источниках информации, на стендах, расположенных в фойе Департамента, а также сайте Акима города Астаны: www.astana.kz.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней с 9.00 часов до 18.00 часов.
Прием документов осуществляется с 9.00 часов до 13.00 часов.
Для получения государственной услуги предварительная запись и ускоренное обслуживание не осуществляется.
11. Государственная услуга предоставляется в операционных залах Департамента для приема потребителей, имеются сидячие места, зал ожидания, столы для заполнения бланков, стенды с образцами заявлений, здание оборудовано пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо предоставление следующих документов.
На получение социальной выплаты на обучение:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) удостоверение личности (паспорт);
3) книгу регистрации граждан;
4) свидетельства о смерти родителей (для круглых сирот);
5) документ, подтверждающий инвалидность (для инвалидов с детства);
6) документ, подтверждающий статус многодетной семьи (для детей из многодетных семей);
7) свидетельство о рождении (для круглых сирот);
8) государственный сертификат, подтверждающий результаты тестирования, выданный по месту прохождения комплексного тестирования.
На получение социальной выплаты на организацию похорон участников и инвалидов Великой Отечественной войны заявление представляется в произвольной форме.
В остальных случаях предоставления социальной помощи представляются документы, подтверждающие статус потребителя.
13. Место выдачи формы заявлений для оказания государственной услуги - здание Департамента, город Астана, улица Иманбаевой, 68 а, кабинет 1, 11 (в зависимости от района проживания).
14. Заявление с необходимыми документами на получение социальной выплаты на обучение представляются в Департамент, город Астана, улица Иманбаевой, 68 а, кабинеты 1, 11 (в зависимости от района проживания), отделы по назначению и выплате социальных пособий района "Алматы" и "Сарыарка".
Заявление на получение социальной выплаты на организацию похорон представляется в Департамент, город Астана, улица Иманбаевой, 68 а, кабинет 8 (канцелярия).
15. Потребителю при сдаче документов на осуществление социальной выплаты на обучение выдается отрывной талон с указанием фамилии сотрудника, принявшего заявление с документами, и даты получения документов.
При сдаче заявления на осуществление социальной выплаты на организацию похорон обращение регистрируется в канцелярии Департамента, где будет проставлен регистрационный номер входящего документа.

16. Ақшалай нысанда әлеуметтік көмек көрсеткен жағдайда, автоматтандырылған режимде екінші деңгейдегі банктерде алушылардың жеке шоттарына ақшалай қаражаттарды аудару алушылардың қосымша хабардар етуінсіз жүргізіледі.
Тегін қызмет көрсету түрінде әлеуметтік көмек көрсеткен жағдайда кезекке сәйкес қызметтерді алу жүргізіледі (қажеттілігіне қарай).
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату әлеуметтік көмек алушы қайтыс болған жағдайда немесе Астана қаласында әлеуметтік көмек алуға үміткер ретінде тіркелімі болмаған жағдайда жүргізіледі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Департамент қызметі:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтау;
2) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
3) мемлекеттік және еңбек тәртібін бұлжытпай сақтау;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) тұтынушылардың құқықтары мен бостандықтарын бұзуға жол бермеу;
6) өтініштерді қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға жол бермеу;
7) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты сақтау;
8) құжаттардың құпиялылығын қамтамасыз ету;
9) белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
10) сыпайы және әдепті болу қағидаларына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану қажеттілігі кезінде тұтынушы Департаментке, Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 68а, 1, 4, 5, 11-кабинеттерге (әлеуметтік көмектің түрлеріне қарай), бөлім бастықтары, 1, 4, 5, 11-кабинеттер телефондары: 21-09-41, 21-09-48, 21-62-17, 21-62-22 электрондық мекен-жайы: deptrud@at. kz.
хабарласуына болады.
22. Шағым жазбаша түрде поштамен немесе қолма қол Департаменттің кеңсесі арқылы мына мекен-жай бойынша қабылданады: Астана қаласы, Иманбаева көшесі, 68а, 12-кабинет.
Электрондық мекен-жайы: deptrud@at. kz.
Бөлім бастықтары, (әлеуметтік көмектің түрлеріне қарай), бөлім бастықтары, 1, 4, 5, 11-кабинеттер, телефондары: 21-09-41, 21-09-48, 21-62-17, 21-62-22.
Директордың орынбасары 23-кабинет, телефоны: 21-54-97.
Тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары тұрған органның қарауын қажет етсе, ол Астана қаласы әкімінің орынбасарына жазбаша шағым жолдауына болады.

16. В случае оказания социальной помощи в денежной форме происходит зачисление денежных средств на лицевые счета получателей в банках второго уровня в автоматическом режиме без дополнительного уведомления получателей.
В случае оказания социальной помощи в виде предоставления бесплатных услуг получение услуг производится согласно очередности (по мере необходимости).
17. Приостановление оказания государственной услуги производится лишь в случае смерти получателя социальной помощи или в случае отсутствия регистрации претендента на получение социальной помощи в городе Астане.
3. Принципы работы
18. Деятельность Департамента основывается на принципах:
1) соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан;
2) противостояния проявлениям коррупции;
3) неукоснительного соблюдения государственной и трудовой дисциплины;
4) предоставления полной информации об оказываемой государственной услуге;
5) недопущения нарушения прав и свобод потребителей;
6) недопущения бюрократизма и волокиты при рассмотрении заявлений;
7) сохранности информации о содержании документов потребителей;
8) обеспечения конфиденциальности документов;
9) обеспечения сохранности неполученных в установленном периоде документов;
10) вежливости и корректности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться в Департамент, город Астана, улица Иманбаевой, 68 а, кабинеты 1, 4, 5, 11 (в зависимости от вида социальной помощи), начальники отделов, кабинеты 1, 4, 5, 11, телефоны: 21-09-41, 21-09-48, 21-62-17, 21-62-22, электронный адрес: deptrud@at.kz.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию Департамента, по адресу: город Астана, улица Иманбаевой 68-а, кабинет 12.
Электронный адрес: deptrud@at.kz.
Начальники отделов (в зависимости от вида социальной помощи) кабинеты 1, 4, 5, 11, телефоны: 21-09-41, 21-09-48, 21-62-17, 21-62-22.
Заместитель директора, кабинет 23, телефон: 21-54-97.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, он может направить жалобу письменно заместителю акима города Астаны.

23. Департаментке келіп түскен шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамаларымен қарастырылған тәртібі мен мерзімінде жүзеге асырылады.
Шағым жазған кезде тұтынушыға қабылдау туралы белгісі қойылған екінші данасы беріледі.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс. Кеңсе телефоны: 21-22-61.
6. Байланыс ақпараты
24. Тұтынушыларды қабылдау Департамент жұмысының белгіленген кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Департамент директоры, 23-кабинет, телефоны: 21-04-92, факс: 21-28-39.
Азаматтарды қабылдау кестесі: дүйсенбі, сәрсенбі сағат 14.00-ден 17.00-ге дейін.
Директордың орынбасары, 23-кабинет, телефоны: 21-54-97.
Азаматтарды қабылдау кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Бөлім бастықтары 1, 4, 5, 11-кабинеттері, телефондары: 21-09-41, 21-09-48, 21-62-17, 21-62-22.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Бөлімдердің жұмыс кестесі: азаматтарды қабылдау күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Астана қаласы әкімінің орынбасары, мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11, 233 кабинет. Азаматтарды қабылдау кестесі - Астана қаласы әкімдігінің жұмыс регламентіне сәйкес. Телефон: 75-21-68.
Астана қаласы әкімінің аппараты. Мекен-жайы: Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11, қала Әкімінің сайты www. Astana. kz.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, Астана қаласы, Министрлік үйі, 35 көше, 2-үй, 6-кіре беріс, сайты www. Enbek. kz.
25. Тұтынушы үшін басқа да пайдалы ақпарат
Астана қаласы Әкімінің сайты www. аstana. kz.
Мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
департаментіне
кімнен________________________
(аты-жөні)
___________________________
мекен-жайы бойынша тұратын
__________________________
телефон _________ (бар болса)
ӨТІНІШ
Сізден________________________________________________________
(ЖОО атауы)
__________________________факультеті_____________________мамандығы
бойынша __________________________ ретінде оқу ақысын төлеу үшін
әлеуметтік көмек тағайындауды сұраймын.
Мына құжаттарды қоса ұсынамын:
1.____________________________
2.____________________________
3.____________________________
4.____________________________
5.____________________________
Күні______________         Қолы _____________
Мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы нысаналы
мәні
Көрсет-
кіштің
есепті
жылдағы
ағымдағы
мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы

23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Департамент, осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы потребителю выдается второй экземпляр с отметкой о принятии.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению. Телефон канцелярии: 21-22-61.
6. Контактная информация
24. Прием потребителей осуществляется в соответствии с установленным графиком работы Департамента.
Директор Департамента, кабинет 23. Телефон: 21-04-92, факс: 21-28-39.
График приема граждан: понедельник, среда с 14.00 до 17.00 часов.
Заместитель директора, кабинет 23, телефон: 21-54-97.
График приема граждан: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
Начальники отделов - кабинеты 1, 4, 5, 11, телефоны: 21-09-41, 21-09-48, 21-62-17, 21-62-22.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
Графики работы отделов: прием граждан ежедневно с 9.00 до 17.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.00 часов.
Заместитель Акима города Астаны. Адрес: город Астана, улица Бейбитшилик 11, кабинет 233. График приема граждан - согласно Регламенту работы акимата города Астаны, телефон: 75-21-68.
Аппарат Акима города Астаны. Адрес: город Астана, улица Бейбитшилик 11, сайт Акима города Астаны: www.аstana.kz.
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, город Астана, Дом Министерства, улица 35, дом 2, подъезд 6, сайт www.enbek.kz.
25. Другая полезная информация для потребителя.
Сайт Акима города Астаны: www.аstana.кz.
Приложение 1
к Стандарту оказания
государственной услуги
Департаменту занятости и
социальных программ
города Астаны
от ________________________
(ф.и.о.)
___________________________,
проживающего(-ей) по адресу:
____________________________
____________________________
телефон _________ (если есть)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас назначить мне социальную выплату для оплаты обучения в
_______________________________ по специальности _______________________
(наименование ВУЗа)
факультета _________________________ как _______________________________.
(указать статус)
Прилагаю следующие документы:
1. _________________________
2. _________________________
3. _________________________
4. _________________________
5. _________________________
Дата _________                 Подпись _____________
Приложение 2
к Стандарту оказания
государственной услуги
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность