Астана қаласындағы құрылысы аяқталмаған объектілерден тұрғын үй сатып алуды ұйымдастыру Ережесі туралы
Астана қаласы Мәслихатының 2008 жылғы 24 сәуірдегі N 76/14-ІV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 30 сәуірде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 529 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 258/36-V шешімімен
Ескерту. Шешімнің күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 27.06.2014 № 258/36-V шешімімен.
Қолданушылардың назарына!!!
Шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңның 6-бабын басшылыққа ала отырып Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2009.05.28 N 226/35-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
1. Қоса берілген Астана қаласындағы құрылыс аяқталмаған объектілерден тұрғын үй сатып алуды ұйымдастыру Ережесі бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Астана қаласы
мәслихатының сессия төрағасы                  С. Богатырев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                          В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 76/14-ІV шешімімен
бекітілген
Астана қаласындағы құрылысы аяқталмаған объектілерден
тұрғын үй сатып алуды ұйымдастыру ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Астана қаласындағы құрылысы аяқталмаған объектілерден тұрғын үй сатып алуды ұйымдастыру жөніндегі ереже (бұдан әрі - Ереже) "Тұрғын үй нарығындағы ахуалды тұрақтандыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" 2008 жылғы 16 сәуірдегі N 348 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес және "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі N 303-ІІІ Қазақстан Республикасы Заңы 4-бабы 1-тармағының 2-тармақшасы (бұдан әрі - Заң) негізінде әзірленді және Астана қаласындағы құрылысы аяқталмаған объектілерден тұрғын үй сатып алуды ұйымдастыру тәртібін белгілейді.
2. Астана қаласындағы құрылысы аяқталмаған объектілерден тұрғын үй сатып алуды ұйымдастыру тәртібі
2. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу тәртібін орындау үшін Астана қаласының әкімі мемлекеттік сатып алу ұйымдастырушысын белгілейді.
3. Астана қаласының әкімі жүргізілетін мемлекеттік сатып алуда әкімнің мүддесін білдіретін Астана қаласы әкімдігінің лауазымдық тұлғасын анықтайды.

О Правилах организации закупа жилья на объектах незавершенного строительства города Астаны
Решение маслихата города Астаны от 24 апреля 2008 года N 76/14-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 30 апреля 2008 года N 529. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 258/36-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27.06.2014 № 258/36-V.
Рассмотрев предложение акимата города Астаны, руководствуясь статьей 6 закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 28.05.2009 № 582 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Утвердить прилагаемые Правила организации закупа жилья на объектах незавершенного строительства города Астаны.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны        С. Богатырев
Секретарь маслихата города Астаны           В. Редкокашин
Утверждены решением
маслихата города Астаны
от 24 апреля 2008 года
N 76/14-IV
Правила
организации закупа жилья на объектах незавершенного
строительства города Астаны
1. Общие положения
1. Настоящие Правила по организации закупа жилья на объектах незавершенного строительства города Астаны (далее - Правила) разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2008 года N 348 "О некоторых мерах по стабилизации ситуации на рынке жилья", на основании подпункта 2 пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года N 303-III "О государственных закупках" (далее - Закон) и определяют порядок организации закупа жилья на объектах незавершенного строительства города Астаны.
2. Порядок организации закупа
жилья на объектах незавершенного строительства города Астаны
2. Для выполнения процедур организации и проведения государственных закупок Аким города Астаны определяет организатора государственных закупок.
3. Аким города Астаны определяет должностное лицо акимата города Астаны, представляющее его интересы в предстоящих государственных закупках.

4. Мемлекеттік сатып алу жүргізу үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әрбір жағдайда жеке комиссия құрады. Комиссия құрамын мемлекеттік сатып алу ұйымдастырушысы анықтайды.
5. Комиссия құру туралы шешімді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе оны алмастырушы адам қабылдайды.
6. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы комиссия құрамына "Нұр Отан" Халықтық-демократиялық партия өкілдерін, депутаттарды және басқа да тұлғаларды олардың келісімі бойынша енгізе алады.
7. Комиссия құрамына төраға, төраға орынбасары және комиссия мүшелері кіреді. Төраға болмаған уақытта оның қызметін оны алмастырушы адам атқарады. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және кемінде бес адам болуы керек. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе оны алмастырушы дәрежесінен төмен емес тұлға комиссия төрағасы бола алады.
8. Комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап жұмыс істейді және өз жұмысын комиссия отырысының қорытындысы бойынша мемлекеттік сатып алу туралы келісім жасалған күннен бастап тоқтатады.
9. Комиссия шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады, комиссия мүшелерінің отырысына қатысушылардың басым бөлігі дауыс берген жағдайда шешім қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасы немесе ол болмаған жағдайда төраға орынбасары дауыс берген шешім қабылданады. Комиссия шешімімен келіспеген жағдайда, осы комиссия мүшелерінің кез келген мүшесі ерекше пікірге құқығы бар, пікір жазбаша түрде комиссия отырысының қорытындысы туралы хаттамаға қосымша ретінде ұсынылуы қажет.
10. Комиссияның ұйымдастырушылық қызметін комиссия хатшысы қамтамасыз етеді. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығына ие болмайды.
11. Комиссия хатшысы комиссия құрылу кезінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы адамның шешімімен анықталады.
3. Әлеуетті жеткізушілерді мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру туралы хабардар ету
12. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті жеткізушілердің өтінімдерін ұсынудың соңғы күніне дейін он жұмыс күні ішінде:
1) Заңға сәйкес, уәкілетті орган белгілеген заңды тұлғаға бюллетеньде хабарландыру мәтінін жариялау үшін мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру мәтінін жіберуге;
2) тапсырыс берушінің веб-сайтында мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру мәтінін орналастыруға тиісті.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы бюллетеньге және тапсырыс берушінің веб-сайтына қосымша ретінде мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру мәтінін басқа да бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға құқылы.

4. Для выполнения процедур проведения государственных закупок организатор государственных закупок создает каждый раз отдельную комиссию, состав которой определяет организатор государственных закупок.
5. Решение о создании комиссии принимается первым руководителем организатора государственных закупок либо лицом, замещающим его.
6. Организатор государственных закупок вправе включить в состав комиссии представителей Народно-демократической партии "Нур Отан", депутатов и иных лиц по согласованию с ними.
7. В состав комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет лицо, замещающее его. Общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее пяти человек. Председателем комиссии должно быть лицо по рангу не ниже первого руководителя организатора государственных закупок либо лица, исполняющего его обязанности.
8. Комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность со дня заключения договора о государственных закупках по итогам заседания комиссии.
9. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя. В случае несогласия с решением комиссии любой член данной комиссии имеет право на особое мнение, которое должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу об итогах заседания комиссии.
10. Организационная деятельность комиссии обеспечивается секретарем комиссии. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
11. Секретарь комиссии определяется решением первого руководителя организатора государственных закупок либо лицом, исполняющим его обязанности, одновременно с созданием комиссии.
3. Извещение потенциальных поставщиков
об осуществлении государственных закупок
12. Организатор государственных закупок не менее чем за десять рабочих дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок должен:
1) направить текст объявления об осуществлении государственных закупок юридическому лицу, определенному уполномоченным органом в соответствии с Законом, для опубликования текста объявления в бюллетене;
2) разместить на веб-сайте заказчика текст объявления об осуществлении государственных закупок.
Организатор государственных закупок имеет право в дополнение к бюллетеню и веб-сайту заказчика опубликовывать текст объявления об осуществлении государственных закупок в других средствах массовой информации.

Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2009.11.06 N 269/39-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
13. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру келесі мәліметтерді қамтуы тиіс:
1) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының электронды және пошта мекен-жайының толық атауы;
2) жүзеге асырылып жатқан мемлекеттік сатып алу жұмысының атауы;
3) өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі және орны, сонымен қатар өтінімдері бар конверттердің ашылу орны, уақыты және мерзімі.
4. Әлеуетті жеткізушіге қойылатын іріктеу критерийлері
14. Әлеуетті жеткізуші төмендегі талаптарға сәйкес келуі қажет:
1) бюджеттік қаражаттар есебінен аяқтауға ұсынылатын тұрғын үйдің жалпы көлемі 120 шаршы метрден аспауы тиіс;
2) тұрғын үйдің бір шаршы метрінің бағасы 115 000 (жүз он бес мың) теңгеден аспауы қажет;
3) тұрғын үйді сатқан жағдайда объектілердің құрылысын аяқтауға мүмкіндік беретін бос пәтерлердің (тұрғын үй алаңының) болуы.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2010.11.26 N 403/53-IV (Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5. Өтінімдердің мазмұны және оларды ұсыну
15. Әлеуетті жеткізуші мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға ұсынатын өтінім төмендегі құжаттарды қамтуы қажет:
заңды тұлға болып табылатын әлеуетті жеткізуші мына құжаттарды ұсынуы қажет:
әлеуетті жеткізушінің жұмыстарды орындауға құқығын растайтын нотариалдық куәландырылған лицензиялардың немесе патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың көшірмесі және тағы да басқа құжаттар;
бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушының, сонымен қатар бас бухгалтердің (бухгалтердің) қолы бар соңғы қаржы жылының бухгалтерлік теңгерімінің түпнұсқасы немесе нотариалдық куәландырылған көшірмесі. Егер мемлекеттік сатып алу тәртіптемелері ағымдағы жылдың 30 сәуіріне дейін жүргізілетін болса, онда соңғы қаржы жылының алдындағы қаржы жылына арналған бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасын немесе нотариалдық куәландырылған көшірмесін ұсынуға болады;
бірінші басшының қолы және банк (банктер) мөрі бар есепшот (тар) туралы банк анықтамасының түпнұсқасы. Егер әлеуетті жеткізуші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдарының, сонымен қатар шетелдік банк клиенті болып табылған жағдайда, осындай әр банктен осы анықтама ұсынылады. Анықтама әлеуетті жеткізушінің өтінімін тапсырудың соңғы мерзімінен бір ай бұрын алынуы қажет;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәлігінің нотариалдық куәландырылған көшірмесі;
қосылған құн салығы (ҚҚС) бойынша есепке қою туралы куәлігінің нотариалдық куәландырылған көшірмесі;
статистикалық карточкалардың нотариалдық куәландырылған көшірмесі;
құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы ақпаратты қамтитын құрылтайшылық құжаттардан немесе жарғыдан нотариалдық куәландырылған үзінді, немесе конверттерді ашу мерзімінен бұрын 30 күнтізбе күннен кешіктірілмей берілген акция иелерінің тізбесінен нотариалдық куәландырылған үзінді;
тиісті салық органынан салық берешегінің болмауы немесе болуы туралы үш ай бұрын жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша салық берешегі туралы, бірінші басшының немесе орынбасардың қолы және осы салық органының мөрі бар белгіленген түрдегі анықтаманың түпнұсқасы. Анықтама әлеуетті жеткізушінің өтінімін тапсырудың соңғы мерзімінен бір ай бұрын алынуы қажет.
осы Ереженің 4-тарауында көрсетілген критерийлерге сәйкестігін растайтын құжаттар.

Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 06.11.2009 N 269/39-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
13. Объявление об осуществлении государственных закупок должно содержать следующие сведения:
1) полное наименование, электронный и почтовый адреса организатора государственных закупок;
2) название осуществляемых государственных закупок;
3) место и окончательный срок представления заявок, а также день, время и место вскрытия конвертов с заявками.
4. Критерии отбора, предъявляемые к потенциальному поставщику
14. Потенциальный поставщик должен соответствовать следующим критериям:
1) общая площадь жилья, предлагаемая к завершению за счет бюджетных средств не должна превышать 120 квадратных метров;
1-комнатная квартира - 55 (пятьдесят пять) квадратных метров;
2-комнатная квартира - 65 (шестьдесят пять) квадратных метров;
3-комнатная квартира - 80 (восемьдесят) квадратных метров;
2) стоимость одного квадратного метра жилья не должна превышать 115 000 (сто пятнадцать тысяч) тенге;
3) наличие необходимого количества свободных квартир (жилой площади), позволяющих произвести завершение строительства объектов в случае их реализации.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 26.11.2010 № 403/53-IV (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
5. Содержание и представление заявок
15. Заявка, представляемая потенциальным поставщиком организатору государственных закупок, должна содержать следующий перечень документов:
потенциальный поставщик, являющийся юридическим лицом, представляет следующие документы:
нотариально засвидетельствованную копию лицензий и/или патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на выполнение работ;
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанного первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером). В случае, если процедура закупок происходит в срок до 30 апреля текущего года, то может представляться оригинал или нотариально засвидетельствованная копия бухгалтерского баланса за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году;
оригинал справки банка о наличии счета(ов) за подписью первого руководителя или лица, его замещающего, с печатью банка (банков). В случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков. Справка должна быть получена не позднее одного месяца, предшествующего дате окончательного предоставления потенциальными поставщиками заявок;
нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
нотариально заверенная копия свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость;
нотариально засвидетельствованная копия статистической карточки;
нотариально засвидетельствованная выписка из устава или учредительных документов, содержащая сведения об учредителе или составе учредителей, либо нотариально засвидетельствованная выписка из реестра держателей акций, выданная не позднее чем за 30 календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов;
оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца за подписью первого руководителя или заместителя с печатью данного налогового органа. Справка должна быть получена не позднее одного месяца предшествующего дате окончательного предоставления потенциальными поставщиками заявок;
документы, подтверждающие соответствие критериям, указанным в главе 4 настоящих Правил.

16. Егер әлеуетті жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған және Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде тіркелмеген жағдайда Қазақстан Республикасының салық органының аталған резидент салықтық есепте тұрмайтындығы туралы анықтаманың түпнұсқасы немесе нотариалдық куәландырылған көшірмесі:
1) кәсіпкерлік қызметпен айналысатын, әрекетке қабілетті жеке тұлға болып табылатын әлеуметті жеткізуші мынадай құжаттарды ұсынады:
жеке куәлігінің немесе төлқұжатының, не болмаса ішкі істер органдарының жеке басын куәландыратын құжаттарын ауыстыруға қабылдау туралы анықтамаларының көшірмесі;
әлеуетті жеткізушінің жұмыстарды орындау үшін (кәсіби біліктілігін растау үшін) берілген құқығын растайтын нотариалдық куәландырылған лицензиялардың және/немесе патенттердің, дипломдар, сертификаттар, куәліктер, және тағы басқа құжаттар;
заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін тиісті мемлекеттік орган берген құқық беретін құжатты нотариалдық куәландырылған көшірмесі (мемлекеттік сатып алулар туралы шарт жасау үшін азаматтық құқығы бар екендігін растау үшін);
2) тапсырылған жұмыстардың тізімі, сонымен бірге:
тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің техникалық сипаты, сапалы және пайдалану мінездемесі (техникалық ерекшелігі);
тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің сандық көрсеткіші;
тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету орны, шарттары және мерзімі (кезеңдері);
тауарларға қызмет көрсетуге арналған тауар (жұмыс, қызмет) сапасына ұсынылатын кепілдердің мерзімі мен (немесе) көлемі, тауарларды пайдалануға берілген (қажет болған жағдайда) шығындар;
3) сонымен қатар, мынадай құжаттар ұсыну керек:
шарттық баға ведомості;
ағымдағы бағалардағы материалдар қажеттілігінің есебі;
жұмыстардың орындалу кестесі.
17. Әлеуетті жеткізуші мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушысына қатысу үшін өтінімін тігілген, барлық беттері нөмірленген және соңғы беті оның қолымен және мөрімен куәландырылған түрде (жеке тұлға үшін мөрі бар болса) ұсынады.
18. Мемлекеттік сатып алуға қатысуға ниет білдірген әлеуетті жеткізуші қатысуға өтінімді жабылған конверт түрінде ұсынылу мерзіміне дейін жеткізу қажет, конверттің сыртында әлеуетті жеткізушінің толық атауы мен пошталық мекен-жайы ("кешіккен" жағдайда тапсырған өтінімді ашылмаған күйі қайтару мақсатында), мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының толық мекен-жайы мен пошталық индексі, мемлекеттік сатып алудың атауы көрсетілуі тиіс.

16. В случае если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан и не зарегистрирован в качестве налогоплательщика Республики Казахстан, то оригинал или нотариально засвидетельствованная копия справки налогового органа Республики Казахстан о том, что данный нерезидент не состоит на налоговом учете:
1) потенциальный поставщик, являющийся дееспособным физическим лицом, занимающийся предпринимательской деятельностью, предоставляет следующие документы:
копия удостоверения личности или паспорта, или справка органов внутренних дел о принятии на замену документов, удостоверяющих личность;
нотариально засвидетельствованные лицензии и/или патенты, свидетельства, дипломы, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на выполнение работ (для подтверждения наличия профессиональной квалификации);
нотариально засвидетельствованная копия документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для подтверждения наличия гражданской правоспособности для заключения договора о государственных закупках);
2) перечень поставляемых работ, в том числе:
описание технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, работ, услуг (технические спецификации);
количественные показатели товаров, работ, услуг;
место, условия и сроки (периоды) поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
сроки и (или) объемы предоставления гарантий качества товара (работ, услуг) к обслуживанию товара, расходам на эксплуатацию товара (при необходимости);
3) также должны предоставляться следующие документы:
ведомость договорной цены;
расчет потребности материалов в текущих ценах;
график выполнения работ.
17. Заявка на участие представляется потенциальным поставщиком организатору государственных закупок в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется его подписью и печатью (для физического лица, если таковая имеется).
18. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в государственных закупках, представляет заявку на участие до истечения окончательного срока их представления в запечатанном конверте, на лицевой стороне которого должны быть указаны полное наименование и почтовый адрес потенциального поставщика (с целью возврата заявки на участие невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей"), полное наименование и почтовый адрес организатора государственных закупок, наименование государственных закупок.

19. Өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуына дейін ұсынылған өтінімдер, өтінімдерді тіркеу журналында тіркеледі.
20. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы өтінімдерді тіркеу журналында мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) мемлекеттік сатып алудың атауы мен жүргізу мерзімі;
2) тапсырыс беруші және мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының толық атауы мен олардың пошталық мекен-жайы;
3) әлеуетті жеткізушінің толық атауы мен пошталық мекен-жайы;
4) қатысу өтінімі бар конверттің тіркелу мерзімі және уақыты;
5) әлеуетті жеткізушінің қатысу үшін берілген өтініміне енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат.
21. Қатысу өтінімдерін тіркеу журналы тігілген, барлық беттері нөмірленген және мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастырушысы өкілінің әр бетке қол қойылған болуы қажет, қатысуға арналған өтінімдерді тіркеу журналының соңғы беті мемлекеттік сатып алуларды ұйымдастырушының мөрімен бекітілуі қажет.
6. Қатысуға өтінімі бар конверттерді ашу және қарастыру
22. Қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашу мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы белгілеген күнде, уақытта және орында комиссия мүшелерінің басым көпшілігінің, сонымен қатар әлеуетті жеткізушінің немесе олардың өкілдерінің және басқа да мүдделі тұлғалардың қатысуымен комиссиямен жүзеге асады.
22-1. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашқаннан кейінгі келесі бір жұмыс күнінен кешіктірмей комиссия хатшысы тиісті хаттама жасайды.
Ескерту. 6-тарау 22-1-тармақпен толықтырылды - Астана қаласы мәслихатының 2010.11.26 N 403/53-IV (Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
23. Егер өтінімдері бар конверттерді ашатын күні комиссия мүшелерінің қажетті саны, комиссияның хатшысы болмаса, онда комиссияның төрағасы, ал төраға болмаған жағдайда комиссиясы төрағасының орынбасары конверттердің ашылуына дейін үш сағат бұрын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкіліне жазбаша түрде хабарлайды, ол конверттерді ашу тәртіптері басталғанға дейін комиссияның болмаған мүшелерінің, комиссия хатшысының орнын алмастыру туралы, алмастыру себептерін көрсетіп шешім қабылдайды.
24. Ашылуға мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы бекіткен мерзімінде ұсынылған қатысу өтінімдері бар конверттер жатады.
25. Қатысу өтінімдері комиссиямен қатысу өтінімдері бар конверттер ашылған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде комиссиямен қарастырылады. Комиссия өтінімдерді қарастыруды қорытындылайды және жоғарыда аталған мерзімге сәйкес өтінімдерді қарастыру қорытындысы туралы хаттама дайындайды.

19. Заявки, поданные до окончания предоставления заявок, регистрируются в журнале регистрации заявок.
20. Организатор государственных закупок указывает в журнале регистрации заявок следующие сведения:
1) название и срок проведения государственных закупок;
2) полное наименование заказчика и организатора государственных закупок, их почтовый адрес;
3) полное наименование и почтовый адрес потенциального поставщика;
4) дата и время регистрации конверта с заявкой на участие;
5) информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в заявку на участие потенциальным поставщиком.
21. Журнал регистрации заявок на участие должен быть прошит, страницы пронумерованы и запарафированы уполномоченным представителем организатора государственных закупок, последняя страница журнала регистрации заявок на участие должна быть скреплена печатью организатора государственных закупок.
6. Вскрытие и рассмотрение конвертов с заявками на участие
22. Вскрытие конвертов с заявками на участие проводится комиссией в день, время и в месте, которые указаны организатором государственных закупок в объявлении, в присутствии простого большинства членов комиссии, а также потенциальных поставщиков или их представителей и иных заинтересованных лиц.
22-1. Не позднее одного рабочего дня, следующего за днем вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе, секретарь комиссии составляет соответствующий протокол.
23. Если в назначенный день вскрытия конвертов с заявками отсутствуют необходимое количество членов комиссии, секретарь комиссии, то председатель комиссии, а в случае его отсутствия заместитель председателя комиссии, не позднее чем за три часа до назначенного времени вскрытия конвертов письменно уведомляет об этом уполномоченного представителя организатора государственных закупок, который до начала процедуры вскрытия конвертов принимает решение о внесении изменений в состав комиссии в части замены отсутствующих членов комиссии, секретаря комиссии с указанием причины такой замены.
24. Вскрытию подлежат конверты с заявками на участие, представленные в сроки, установленные в извещении организатора государственных закупок.
25. Заявки на участие рассматриваются комиссией в срок, не превышающий двадцати рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками на участие. Комиссия подводит итоги рассмотрения заявок и составляет протокол об итогах рассмотрения заявок в вышеуказанные сроки соответственно.