"Көкшетау қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесінде осы жылы он жеті жасқа толған ер азаматтарды тіркеу туралы
Көкшетау қаласы әкімінің 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 27 шешімі. Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 29 желтоқсанда N 1-1-93 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімінің 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 44 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімінің 2009.12.24 № 44 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 17 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы  жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 33 бабының 1 тармағы, 13 тармақшасына сәйкес және 2006 жылдың 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының № 371 "Қазақстан Республикасында әскерге шақырылушыларды және әскери міндеттілерді есепке алуын жүргізу тәртібі жөнінде ережені бекіту туралы" Қаулысына сәйкес, әскери  есепке азаматтарды қабылдау, олардың санын, денсаулық жағдайын және әскери қызметке жарамдылығын анықтау, жалпы білім деңгейін және мамандығын белгілеу, физикалық дайындық деңгейін анықтау,  шақырылушыларды алдын ала тағайындау, әскери оқу орындарына түсуші және әскери – техникалық мамандарды дайындауға үміткерлерді іріктеу мақсатында, қала әкімі ШЕШТІ:
1. "Көкшетау қаласының Қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесінде 2009 жылдың қаңтарында,  наурызында осы жылы он жеті жасқа толған ер азаматтарды тіркеу өткізсін.
2. Ауылдық, селолық округтерінің, кент әкімдері, меншік нысаны мен бағыныстылығына қарамастан кәсіпорындардың, ұйымдар мен мекемелердің, білім ұйымдарының басшылары:
1) алынып тасталды.
2) шақыру алдындағыларды есепке қоюмен байланысты міндеттерін орындау үшін азаматтарды қажетті уақытта, жұмыс орны мен лауазымын  сақтай отырып, жұмыстан (оқудан) босатсын.
3) тіркелуге тиіс оқушыларға және әскери-оқу орындарына түсушілерге хабар беруге, қажетті құжаттарды дайындауды қамтамасыз етіп белгіленген күні және сағатта жауапты адамдардың ілесуімен "Көкшетау қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне ұйымдасып келуді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қала әкімінің 2009 жылғы 19 қаңтардағы № 1 шешімімен.
3. "Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) азаматтарды медициналық тексеруден өткізу үшін:

О проведении приписки к призывному участку государственного учреждения "Управление по делам обороны города Кокшетау" граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет
Решение акима города Кокшетау от 12 декабря 2008 года N 27. Зарегистрировано управлением юстиции города Кокшетау 29 декабря 2008 года N 1-1-93. Утратило силу - Решением акима города Кокшетау Акмолинской области от 24 декабря 2009 года № 44
Сноска. Утратило силу - Решением акима города Кокшетау Акмолинской области от 24.12.2009 № 44.
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», подпункта 13 пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001  года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан»,Постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371 «Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан», в целях принятия граждан на воинский учет, определения их количества,  определения годности к воинской службе и состояния здоровья, установления общеобразовательного уровня и специальности, определения уровня физической подготовки, предварительного предназначения призывников, отбора кандидатов для подготовки по военно-техническим специальностям и поступления в военные учебные заведения, аким города РЕШИЛ:
1. В период с января по март 2009 года провести приписку к призывному участку государственного учреждения «Управление по делам обороны города Кокшетау» граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет.
2. Акимам поселков, аулов (сел), аульного (сельского) округа, руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений независимо от подчинения и форм собственности:
1) Исключен решением акима города Кокшетау Акмолинской области от 19.01.2009 № 1
2) освободить граждан от работы (учебы) на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой допризывников на воинский учет, с сохранением за ними места работы и занимаемой должности.
3) обеспечить оповещение граждан, подлежащих приписке и поступающих в военно-учебные заведения и организовать их явку с необходимыми документами в государственное учреждение «Управление по делам обороны города Кокшетау» в указанные дни и часы в сопровождении ответственных лиц.
3. Рекомендовать Государственному учреждению «Управление  здравоохранения Акмолинской области» (по согласованию) для  проведения медицинского обследования граждан:

1) тіркеуге жататын азаматтарды медициналық сараптамадан өткізуге дәрігер-мамандар және медбике бөлінсін;
2) қалалық ауруханада азаматтарды стационарлық байқаудан өткізу  үшін мақсаты белгіленген 15 кереует орын бөлінсін.
4. "Қалалық емхана" (келісім бойынша) мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны медициналық тексеріс өткізу үшін қажетті құралдармен, мүліктермен және мүкәммалмен медициналық комиссияның жұмысын қамтамасыз етсін;
5. "Көкшетау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес тіркеу өткізуге уақытында қаржымен қамтамасыз етсін.
6. "Көкшетау қаласының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесі бастығы (келісім бойынша):
1) әскери тіркелуден жалтарған тұлғаларды іздестіріп ұстап әкелсін;
2) комиссия жұмысы кезінде шақырту пунктінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етсін.
7. Көкшетау қаласы әкімінің 2008 жылғы 6 қарашадағы № 21 "Көкшетау қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік  мекемесінің шақыру учаскесінде осы жылы он жеті жасқа толған ер  азаматтарды тіркеу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің аймақтық тізілімінде № 1-1-92 тіркелген, 2008 жылғы 11 желтоқсандағы № 51 "Көкшетау", "Степной маяк" газеттерінде жарияланған) күшін жойылды деп танылсын.
8. Осы шешім Көкшетау қаласы әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары А.Е.Мысырәлімоваға жүктелсін.
Қала әкімі                                   Б.Сапаров
КЕЛІСІЛДІ:
"Ақмола облыстық денсаулық сақтау
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                      В.П.Маджуга
"Көкшетау қаласының білім бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы              Х.Х.Ғазизов
"Көкшетау қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесінің басшысы             А.А.Фидченко
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Министрлігі Көкшетау қаласы Ішкі
істер басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                         Қ.Ж.Айтқожин
"Көкшетау қаласының Қорғаныс істері
жөніндегі басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                         О.Б.Айтқазин

1) выделить врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения медицинского освидетельствования приписываемых;
2) в городской больнице для проведения стационарного обследования граждан выделить не менее 15 коек целевого назначения.
4. Государственному коммунальному казенному предприятию «Городская поликлиника» (по согласованию) обеспечить работу медицинской комиссии необходимым имуществом, инвентарем и инструментами для проведения медицинского обследования;
5. Государственному учреждению «Аппарат акима города Кокшетау» обеспечить своевременное финансирование проведения приписки в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам.
6. Начальнику государственного учреждения «Управление внутренних дел города Кокшетау» (по согласованию):
1) проводить розыск, задержание лиц уклоняющихся от приписки;
2) обеспечить общественный порядок на призывном пункте в период работы комиссии.
7. Признать утратившим силу решение акима города Кокшетау от 6 ноября 2008 года № 21 «О проведении приписки к призывному участку государственного учреждения "Управление по делам обороны города Кокшетау" граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет» (зарегистрированное в Региональном реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-1-92, опубликованное в газетах «Кокшетау» и «Степной маяк» № 51 от 11 декабря 2008 года).
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции города Кокшетау и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
9. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя акима города Мусралимову А.Е.
Аким города                                  Б.Сапаров
СОГЛАСОВАНО:
Директор государственного учреждения
«Управление здравоохранения
Акмолинской области»                         Маджуга В.П.
Начальник государственного учреждения
«Отдел образования города Кокшетау»          Газизов Х.Х.
Начальник государственного учреждения
«Управление внутренних дел города Кокшетау
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан»                       Айткожин К.Ж.
Начальник государственного учреждения
«Управление по делам обороны города
Кокшетау»                                   Айтказин О.Б.
Руководитель государственного учреждения
«Аппарат акима города Кокшетау»             Фидченко А.А.