Тізімге алу уақытында жастары он жеті жасқа толатын ер азаматтарды шақыру учаскесі тізіміне алынуының жүргізілуі туралы
Ақмола облысы Жаркайың ауданы әкімінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 14. Ақмола облысы Жарқайың ауданының әділет басқармасында 2008 жылғы 21 қаңтарда № 1-12-99 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың ауданы әкімінің 2010 жылғы 6 қаңтардағы № 2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайын ауданы әкімінің 2010 жылғы 6 қаңтардағы № 2 шешімімен.
«Әскері міндет және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі заңының 17-бабына сәйкес, азаматтардың есепке алынуының ұйымшыл және сапалы қамтамасыз етілуі мақсатында аудан әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылғы қаңтар-наурыз айларында Жарқайың ауданының аумағындағы есепке алу Державин қаласы Социалистік көшесі, 37 мекен жайымен орналасқан «Ақмола облысы Жарқайың ауданының қорғаныс істері жөнінде біріккен бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесінде тізімге алу уақытында жастары он жеті жасқа толатын ер азаматтарды шақыру учаскесі тізіміне алуының жүргізілсін.
2. «Ақмола облысы Жарқайың ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріккен бөлімі» Мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) Жарқайың ауданының әкімдігіне тіркеу жөнінде комиссия құрамының тізімін бекіту үшін тапсыру ұсынылсын.
3. Ауылдық округтер, Державин қаласының әкімдері, ұйымдардың басшылары азаматтарға жергілікті әскери басқарма органдарына олардың тізімге алынуы және шақырылуы жөнінде міндетті түрде хабарласын.
4. Жарқайың ауданының «Жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі қажеттілік жағдайында азаматтардың тізіге алынуын жүргізу үшін қызмет көрсететін персоналдың, техникалық жұмыкерлердің бөлінуін қамтамасыз етсін.
5. «Қазақстан Республикасы ішкі істер Министірлігі Ақмола облысы ішкі істер Департаментінің Жарқайың ауданының ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) әскери міндетін орындаудан бас тартып жүрген тұлғалардың іздестірілуін және асыру ұсынылсын.
6. «Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармсының жанындағы Жарқайың аудандық емханасы» Мемлекеттік коммуналдық қазыналық мекемесіне (келісім бойынша) тізімге алынған азаматтарды медициналық куәландыру үшін дәрігер-мамандардың іріктелуін жүргізу ұсынылсын.
7. «Ақмола облысы Жарқайың ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріккен бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) әскерге шақырушылардың әскери есепке алу күй жайы туралы аудан әкіміне мәлімет ұсыну ұсынылсын.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жарқайың ауданы әкімінің орынбасары Ұ.А.Ахметоваға жүктелсін.

О проведении приписки к призывному участку граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет
Решение акима Жаркаинского района Aкмолинской области от 29 декабря 2008 года № 14. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаркаинского района Акмолинской области 21 января 2009 года № 1-12-99. Утратило силу решением акима Жаркаинского района Акмолинской области от 6 января 2010 года № 2
Сноска. Утратило силу решением акима Жаркаинского района Акмолинской области от 6 января 2010 года № 2.
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», в целях обеспечения качественной и организованной приписки граждан, аким района Решил:
1. Провести в январе-марте 2009 года на территории Жаркаинского района приписку граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет к призывному участку Государственного учреждения «Объединенный отдел по делам обороны Жаркаинского района Акмолинской области», расположенного по адресу город Державинск, улица Социалистическая 37.
2. Рекомендовать начальнику Государственного учреждения «Объедененный отдел по делам обороны Жаркаинского района Акмолинской области» (по согласованию) представить в акимат Жаркаинского района список персонального состава комиссии по приписки для его утверждения.
3. Акимам сельских округов, города Державинска, руководителям организации в обязательном порядке оповещать граждан о приписки и о вызове их местные органы военного управления.
4. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ» Жаркаинского района обеспечитьвыделение технических работников, обслуживающего персонала для проведения приписки граждан.
5. Рекомендовать Государственному учреждению «Отдел внутренних дел Жаркаинского района Департамента внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию) осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности.
6. Рекомендовать Государственному коммунальному казенному предприятию «Жаркаинская районная поликлиника» при управлении здравоохранения Акмолинской области (по согласованию) произвести отбор врачей-специалистов для медицинского освидетельствования приписываемых граждан.
7. Рекомендовать начальнику Государственного учреждения «Объединенный отдел по делам обороны Жаркаинского района Акмолинской области» (по согласованию) представить Акиму района информацию о состоянии воинского учета призывников.
8. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Жаркаинского района Ахметову У.А.

9. Ақмола облысы Жарқайың ауданы әкімінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 4 «Тізімге алу уақытында жастары он жеті жасқа толатын ер азаматарды шақыру учаскесіне тізіміне алынуының жүргізілуін ұйымдастыру және қамтамсыз ету туралы» шешімі күші жоғалған болып танылсын (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеуі Аумақтық Тізімінде №  1-12-81 тіркелген, 2008 жылдың наурызында № 12 «Целинное знамя» аудандық газетінде жарияланған).
10. Осы шешім Жарқайың ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарқайың ауданының
әкімі                                      А. Қалжанов
«КЕЛІСІЛГЕН»
«Қазақстан Республикасы
ішкі істер Министірлігі
Ақмола облысы ішкі істер
Департаментінің Жарқайың
ауданының ішкі Істер
бөлімі»                                    А.Ш.Сұрағанов
«Ақмола облысы Жарқайың
ауданының қорғаныс істері
жөніндегі Біріккен бөлімі»
Мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Д.Б.Ділдебаев
«Ақмола облысы денсаулық
сақтау басқармасының жанындағы
Жарқайың аудандық емханасы»
Мемлекеттік комуналдық
қазыналық мекемесінің
бас дәрігері                               Ж.Қ.Сейдахметов

9. Признать утратившим силу решение акима Жаркаинского района Акмолинской области № 4 от 11 марта 2008 года «Об организации и обеспечении проведения приписки граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет к приписному участку» (Зарегистрированного в Регионалном Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-12-81, опубликованного в районной газете «Целинное знамя» 21 марта 2008 года № 12).
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Жаркаинского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Жаркаинского
района                                     А.Калжанов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник Государственного
учреждения «Отдел внутренних
дел Жаркаинского района
Департамента внутренних дел
Акмолинской области Министерства
внутренних дел Республики
Казахстан»                                 А.Ш.Сураганов
Начальник Государственного
учреждения «Объединенный
отдел по делам обороны
Жаркаинского района Акмолинской
области»                                   Д.Б.Дильдибаев
Главный врач Государственного
коммунального казенного
предприятия «Жаркаинскаярайонная
поликлиника» при управлении
здравоохранения Акмолинской
области                                    Ж.К.Сейдахметов